Een eigenaardige aanbieding Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkelbeen ':i MAANDAG 21 APRIL 1941 VOOR DE KINDEREN door MABEL-GRUNDY. Vertaald door E. GRIESE-KETS DE VRIES. 29) Al schommelende kwam mevrouw Paddie de kamer binnen en Quinton kwam, na deze dame vluchtig opgenomen te hebben, tot dezelfde gevolg trekking als Wh iff. Geen naam was ooit op iemand meer toepasselijk, want haar voeten peddelden werkelijk en zooals al eerder vermeld, ze hadden den vorm vn peddels, daar ze door voortdurend staan breed en plat waren geworden en een lichaam hadden te dragen, dat over de negentig kilo woog. Haar geruite rok, groen met zwart, nauw en kort, liet de peddels in hun geheelen omvang vrij en Quinton merkte op, dat ze ook buitenwaarts ston den, als ze in actie waren. Onwillekeurig schoot zijn blik over de twee nette, grijze schoenen van Whiff en toen weer terug naar de zwarte van me vrouw Paddie en hij zuchtte, zuchtte om mevrouw Paddie, omdat hij, ofschoon hij haar voeten niet mocht of goedkeurde, wel onmiddellijk van haar vriendelijk gezicht met den lieven, breeden glim lach hield, en wist, wat Whiff had bedoeld door te zeggen, dat zij de wereld een heel draaglijke globe vond, als zij bij mevrouw Paddie was. Hij vergat zijn gewaarwording, dat hij zich als een broedende hen voelde in zijn uitgeholden stoel (of hoe hij zich verbeeldde, dat een broedende hen zich zou voelen in haar nest van hooi), hij vergat het kabinet, dat zoo bedenkelijk helde, en de dwaas uitziende boekenkast en de verarmde aspidistra en de piëdestal; hij vergat al deze neerslachtige din gen en was zich enkel bewust van de bekoring en warmte van mevrouw Paddle's glimlach en de op gewektheid en het goede humeur, dat uit iedere porie van haar waggelend lichaam scheen te stralen. Vriendelijkheid glansde in haar bruine oogen, die nu op Whiff neerzagen, evenals vochtigheid, want mevrouw Paddie was een emotioneel mensch, en tranen waren even vlug gereed om naar boven te komen als haar lach, wanneer haar gevoelig hart geraakt werd. Nu was het geraakt. Het was minder dan een week geleden sinds juffrouw Woffrarï haar verlaten had, en wel met hooggestemde verwach tingen, om nieuwe werelden te veroveren, juf frouw Woffran had haar niets medegedeeld van de soort en vorm en afmeting van de wereld die zij zou gaan veroveren, maar mevrouw Paddie had uit de glans van juffrouw Woffran's houding aange nomen, dat het op zijn minst een aantrekkelijke wereld was: en nu was juffrouw Woffran terug, gezeten in haar zitkamer (het kwam nooit in het eenvoudige, nederige hart van mevrouw Paddie op, dat een eenmaal vertrokken gast ooit zou terug komen, om haar een bezoek te brengen, dat was geen gastengewoonte). Als regel waren gasten haastige menschen, die werkten voor hun brood, en een hekel hadden aan extna posten op hun reke ningen, en mopperden over de sterkte, of liever ge zegd de zwakte van het electrisch licht in hun ka mers, en die Doris het minimumbedrag aan fooien gaven, dat zij met goed fatsoen konden aanbieden aan een meisje, dat dag in dag uit voor ze ge werkt had van het oogenblik af, dat zij de in richting van mevrouw Paddie waren binnengetre den; dus voorspelde de terugkomst van juffrouw Woffran zeker moeilijkheden; daarom gaf zij een lang en hartelijk welkom met de reeds genoemde vochtigheid in haar oogen, en een heel grooten greep van haar warme hand. „Een kamer?" riep zij, „dat zal juist gaan. Kijk. uw eigen oude kamer. Gisteren heeft een jonge meneer ze gezien erg puisterig, slechte spijsver tering zou ik zeggen maar ik weigerde ze hem te geven, omdat hij feitelijk zei, dat hij ze wel wilde nemen op voorwaarde, dat al de rommel op geruimd moest worden. Rommel!" De zachte, voch tige oogen van mevrouw Paddie werden helder van kwaadheid. „Waarmee de brutale vent de waaiers bedoelde van Troc, die de kamer juist zoo'n helder en feestelijk tintje geven, nietwaar, juffrouw Woff ran? En de witporceleinen hond op den schoor steen, waarvan ik toegeef dat 't hoofd er een beetje onnoozel uitziet, maar die aan mijn lieve moeder heeft toebehoord, en de houten lucifersdoos, een onhandige doos, omdat het deksel vastgeschroefd zit, en wie heeft in deze dagen tijd, om deksels los te schroeven, wanneer je haastig naar een lu cifer zoekt?" Zij hield een oogenblik op, om adem te scheppen en straalde naar Whiff, wier houding een en al ernstige aandacht en sympathie was. „Dus het komt prachtig uit, dat de kamer nog vrij is voor u, juffrouw Woffran. Wanneer wilt u komen?" „Whiff antwoordde: „Direct" en opstaand zei ze, dat ze haar koffer zou gaan halen. Quinton volgde met tegenzin. Het „direct" leek hem zoo haastig en onnoodig. Op weg naar mevrouw Paddie had hij besloten nog een dag vrij van kan toor te nemen, het was slap in zaken. Macnab had er meermalen op gezinspeeld, dat het even goed rolde zonder hem als met hem, eigenlijk veel beter rolde, daar er bij zijn afwezigheid geen fouten werden gemaakt. Hij had het besluit genomen, om vandaag afwezig te zijn en hij had weer een dag ergens buiten met Whiff op het oog, en nu dit gedoe, dat, herhaalde hij nog eens in zichzelf, hee- lemaal onnoodig en bespottelijk was. „Uw betrekking heeft niet lang geduurd", zei mevrouw Paddie, toen zij hen uit liet. Bij ieder ander zou de opmerking brutaal hebben geklonken, bij mevrouw Paddie klonk ze slechts vriendelijk en belangstellend, terwijl zij Quinton met nauwver- holen nieuwsgierigheid aankeek en zich afvroeg, wie ter wereld hij wel kon zijn. Zij hield van zijn gezicht en manieren en romantisch hoopte zij, hoe wel hij wat oud was en zijn haar bij zijn slapen al grijsde, dat hij „achter juffrouw Woffran aanzat", die iemand noodig had om voor haar te werken en voor haar te zorgen, en zij hoopte, dat juffrouw Woffran enkel naar haar kamertje was terugge keerd voor de paar weken, dat zij haar uitzet gereed maakte, dat ze niet op zoek was naar ander werk. Alleen al bij de gedachte aan een uitzet in haar huis werd het gezicht van mevrouw Paddie als de opkomende zon. Visioenen van rose en blauwe en zalmkleurige crêpe de chine lingerie, die verspreid lag op het kleine bed van Whiff boven, waren oor zaak, dat haar peddelvoeten zich met bijna huppe lende beweging op den grond verhieven; zij leidde haar bezoekers de drie treden van het huis naar de straat af, terwille van het feit, dat zij een luchtje wilde scheppen en teneinde enkele oogen- bliltken te ontkomen aan het hakken van taai vleesch in een warme keuken; en toen zij van .Whiff afscheid nam, fluisterde zij: „Als u ooit gaat trou wen, neem dan zwart nachtgoed bij uw blanke huid en prachtig goud haar. Ik heb e? net over gelezen in een modeblad en het leek me zoo verrukkelijk". Whiff lachte en drukte haar hand en toen zij met Quinton langs de straat liep, merkte zij op: „Is ze geen schat?" Quinton was op zijn hoede met een antwoord. Hij mocht mevrouw Paddie beslist heel graag, maar hij was niet van plan haar op te hemelen en haar huis mocht hij zeker niet. Van wat hij gezien had leidde hij af, dat de kamer van Whiff het tegenovergestelde van gezellig en aantrekkelijk zou zijn en hij haatte de gedachte haar te moeten weten in een omgeving, die niet in harmonie was met haar eigen sierlijk persoontje. „Zij lijkt eep beminnelijke vrouw, maar ik zou zeggen een slecht leidster', eenigszins wrevelig duwde hij een groezelig uitziend ventje weg, dat met een bromtol en een kronkelend touw, den weg versperde. „Zij doet haar best". „Op een verkeerdfe manier". „Heelemaal niet", zei Whiff met warmte, „én zelfs als het op een verkeerde manier gebeurt, is het haar schuld niet. Weet u, wat het is vermoeid te zijn? Niet gewoon vermoeid, prettig vermoeid, maar vermoeid tot aan uitputting toe, physiek en geestelijk uitgeput, lichaam, ziel en geest?" Hij antwoordde van niet en vond de vraag niet toepasselijk. „Neen?" zei ze. „Ik vind van wel. Weinig mannen kenden dergelijke uitputting. Maar vrouwen kenden het- en kennen het nog, omdat, het moge als een gemeenplaats klinken, het werk van een werkende vrouw nooit eindigt en zij toch, hoewel vermoeid zelden toegeeft, zij sukkelt verder en slaagt er op de een of andere manier in een glimlach te voor schijn te roepen voor vader of de kinderen, of voor iemand, die nog vermoeider is dan zijzelf. En me vrouw Paddie is er een van dat groote, onbaat zuchtige leger van vermoeide, glimlachende vrou wen. Zij werkt als een paard. Ik heb haar werke lijk zien dommelen bij het opdienen van rijstpud ding aan het middagmaal, rijstpudding is een uiterst gemakkelijke schotel om op te diehen, als ze niet te waterig is...." Zij brak af en lachte een beetje verlegen. Zij had zich laten gaan en Quinton be schouwde haar nieuwsgierig, maar zijn belangstel ling was in hooge mate gewekt. „En dus?" kwam hij te hulp. „Wel, mevrouw Paddie glimlacht". „Ofschoon uitgeput". „Ja". ,En dat is de reden, waarom u teruggaat?" Zij knikte. „En omdat zij me amuseert". Zij vertelde hem van het harlekijn waschstel in hes slaapkamer en toen wenschte zij, dat zij het niet gedaan had, omdat hij het niet scheen te begrijpen. Maar hij begreep het wel. En Whiff zou een beetje geschrokken zijn, als zij geweten had, nat hij tot zichzelf zei: „Wat een wonder is ze! Wat ea wonder! Hoe graag zou ik met haar willen trouwen', Dit laatste zei hij buitendien erg vastberaden, het geen Whiff nog meer zou hebben doen schrikken, omdat zij nog niet begonnen was vastberadenheid te vereenigen met: Quinton na zijn jarenlange hou- ding tegenover tante Sophia. Mannen zijn tenslo4 niet veel minder gecompliceerd dan vrouwen. HOOFDSTUK XXI. En zoo keerde Whiff terug naar het pension van mevrouw Paddie en zat weer eens op het kreu nende, smalle bed, waarvan de sprei nog smoezeli ger leek dan vroeger. Zij staarde naar de Klein®' waaiers, die aandoenlijker leken dan ooit. En op n« geluid van de kaakjestrommel stak het muisje zijn snuitje uit het gaatje en knabbelde na een snellen blik uit zijn heldere oogjes de smakeuj kruimels van het Mariakaakje op, die zoo verleid lijk voor zijn huisje waren gestrooid vluchtte hij weg. Toen zij had uitgepakt en haar bezittingen een lag-puzzle in een kleine lade had gestopt Whiff op het bed gaan ziten, om te of zij al dan niet dien avond met Quinton uit ai ren zou gaan. (Wordt va»# Wal is de beteekenis der nielkdistributie? Waarborg- en Spaarfonds voor jongeren in liet kruideniersbedrijf. Belangrijke gift van Nederlander voor bet Duitsche Roode Kruis. Pleidooi voor onze beurtvaart. In een onderhoud, dat het A. N. P. heeft gehad met den heer F. Balhuizen, secretaris van het Ned. Binnenvaart- bureau te 's Gravenhage, heeft deze meegedeeld, dat de binnenvaart -met zeer groote moeilijkheden heeft te kam pen. Daar is o.m. b.v. het 'gebrek aan olie, waardoor het gebruik reeds tot 20 a 30 pet. van het normale kwantum is teruggebracht. Nu moet hierop echter in April nog weer rigoureus worden bezuinigd. Het bedrijf heeft tien moeilijke jaren achter den rug en heeft nu geen reserves meer. De overkomsttijden van de goederen zijn langer geworden, doch ze zijn nog altijd zoo. dat ze aan alle rede lijke eischen van het bedrijfsleven kunnen voldoen. De hoeveelheid aan de beurtvaart aangeboden goederen is steeds teruggeloopen. Spr. vond het echter dringend noo dig. dat deze bedrijfstak, waarin vele menschen werk vinden ,in stand blijft en het zou z.i. noodig zijn, dat een deel van het goederenvervoer der spoorwegen overge dragen wordt aan de binnenvaart. Hij drong er voorts op aan, dat vele industrieelen, die voor een deel het goede renvervoer met eigen schepen verzorgen, zich eens zouden afvragen of het nationale belang niet gediend zou zijn, indien zij hun geheelè goederenvervoer zouden opdragen aan de binnenvaart. Prijsoptlrijvers te Groningen gesn,p| Den laatsten tijd zijn beel wat zaken hamsteren, prijsodrijving en kettinghandel dnLï Groningsche politie tot klaarheid gebracht T een combinatie van 8 personen is proces-veS opgemaakt. Zij hadden een groote partij zeen ff thee en andere kruidenierswaren buiten de' dr butie opgekocht en tegen zeer verhoogden 5 aan den man gebracht. Verder is proces-verbaal opgemaakt tegen - slager, die drie varkens clandestien had Lijf? en tegen een winkelier die texielgoederen. w hij nog van voor den oorlog had, tegen zee' hoogden prijs verkocht. e' Een combinatie van zes personen werd onto* die een kettinghandel dreven in chocolade» ten die van den een aan den ander werden ve kocht en daarbij een prijsstijging ondergingen*» 28 tot 55 ct per tablet. 8eu'J Tegen vier andere personen is proces-verbs-l opgemaakt wegens het opdrijven van prijzen n sardines, zalm en kaas, waarbij ten slotte de prii! zen met 75 pet. boven de normale bleken te zin gestegen. J FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v 4 Graaf en Co. N.V. Amsterdam.) Rehabilitatie: De Rechtbank te Zutfen heeft bij beschikking van 17 April 1941 op diens verzoek aan K.Sto' king wonende te Apeldoorn, die op 20 Mei 1931 in staat van faillissement werd verklaard en alle crediteuren ten volle heeft voldaan, rehab', litatie verleend. Uitgesproken: 16 April: Joh. Th. E. Peters, electricien, Dea Bosch, Geert van Calcerplein 3. R.C. Mr. J.H Huizinga, Cur. Mr. H. J. van Leguwen, te ifa Bosch. 16 April: 'A. M. Velder, radiohandelaar, hu deldrijvende te Utrecht aan de Voorstraat 75v' wonende te Maartensdijk, Prof. Ritzema, Boslan no. 82. R. C. Mr. J. J. Plugge, Cur. Mr. C. L Eldering, te Utrecht. 17 April: K. Bosman, schilder, Wageningen, Gasfabrieksteeg 4. R. C. Mr. E. M. Pleyte,- Cur, Mr. H. G. Brinkert, Arnhem, Nieuwe Plein 33, 17 April: T. Lijklama, pluimveehouder, Leeuwarden, Boomgaardstraat 17. R.C. Mr. Ba ron van Harinxma thoe Slooten. Cur. Mr. S, J, Timmenga, Leeuwarden. 17 April: Jacobus Richardus Huberts Schreurs, verwarmingsinstallateur, Roermond, Kloosterwandstraat 24. R.C. Mr. Baron van Hövell tot Westerflier, Cur. Mr. L. Tripels, Roer mond. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 10 April: A. Melkman, te Amsterdam. 16 April: K. Blom, Amsterdam. 16 April: J. Mok, Amsterdam. 16 April: G. van den Berg, Austerlitz, ge meente Zeist. Gedeponeerde Uitdeelingslijsten: 1 April: Siemen Sijperda, expediteur, IJlst Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 100 pet. 1 April: J. Travaille, grondwerker, Sneek, Idem. Uitk. 16,55 pet. 4 April: J. van Remmerden, Driebergen# senburg. Idem. Uitk. nihil. 4 April: H. N. Gijzen, Driebergen-Rijsenburg, Idem. Uitk. nihil. 7 April: Carps's Handelsbur. voor Aviatiek en Scheepszaken N.V., Amsterdam. Idem Uitk, 1M pet. pref. en 1,94 pet. conc. crediteuren. THnloma rijwielhersteller. Voor de eerste maal zijn in Drente goed geslaagde demonstraties met model zweefvliegtuigen gegeven, n.l. op de heide te Fluitenberg. „De vliegende vleugel" doet zijn naam eer aan. (Foto Pax Holland) Toelichting van den Voedingsraad. 's-GRAVENHAGE, 18 April. De directeur van het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad, dr. C. den Hartog, gaf de volgende toelichting op de thans ingevoerde melkdistributie: Melk is een van de meest volwaardige voedings middelen die wij bezitten. Zij bevat dan ook alle bestanddeelen, die voor het leven noodzakelijk zijn, zij het van enkele stoffen in geringe hoeveelheden. Van de metalen, ijzer, koper en mangaan, die voor de bloedbereiding van belang zijn, zou 'het lichaam bij uitsluitende melkvoeding te weinig krijgen, zoo dat op den duur bloedarmoede zou ontstaan. Het vet van de melk bevat de vitamines a en d. Van het vitamine d kan in de wintermeik te weinig voorkomen, terwijl door koken een gedeelte van het vitamine c verloren gaat. Melk bevat hoogwaardige eiwitten, benevens kalk. en phosphorzouten, waardoor melk als kin- dervoedsel onmisbaar is. Ook de melkvetten met de hierin opgeloste vitaminen a en d mogen niet aan de kindervoeding ontbreken. Door haar hoog waardig eiwit en haar zouten is melk ook voor vol wassenen belangrijk. Het menschdom heeft dit instinctmatig gevoeld, want hoewel melk een voedsel is, dat moeilijk be waard kan worden en srïel aan bederf onderhevig is, neemt het een eereplatas onder de voedings middelen in. Welke beteekenis heeft nu de distri butie van melk? Alvorens hier op te kunnen ant woorden is het noodig te weten, hoeveel melk de mensch in verschillende stadia van zijn leven noo- dig heeft. Kinderartsen zijn sinds lang dé meening toege daan, dat voor jonge kinderen de dagelijksche hoe veelheid irpéllc een liter niet te boven mag gaan. Over den invloed van melk bij oudere kinderen zijn belangrijke onderzoekingen bekend. Bij een onderzoek naar de gedragingen bij een zeer groot aantal kinderen (schoolgaand) bleek, dat een halve liter melk, toegevoegd aan het gewone dieet, een lengte- en gewichtsvermeerdering gaf, terwijl de geestelijke en lichamelijke reacties van deze kinde ren veranderden in gunstigen zin. Zij werden ac tiever, zoowel geestelijk als lichamelijk. Bij de huidige distributie heeft men voor de kin deren voldoende gezorgd. Kinderen tot 4 jaar krij gen 1 liter melk en daarboven tot 12 jaar een halve liter. Gezien in het licht van genoemde onderzoe kingen moeten de distributïehoeveelheden zeker als voldoende worden beschouwd. Voor volwassenen is de zaak schijnbaar slechter. Voor hen is het gebruik van ten minste een halven liter melk per dag zeker aan te raden. Het is een zeer wenschelijke aanvulling van het dagelijksche menu. De distributie staat slechts een kwart liter per dag toe. Nu vallen echter taptemelk en karnemelk buiten de distributie. Beide hebben dit gemeen, dat zij melk zijn. ontdaan van hun vetgehalte, doch voor het overige bevatten zij alle bestanddeelen van melk. Het vitamine a, da.t taptemelk en karne melk missen, is op andere wijze uit de voeding te verkrijgen. Door het vrij-blijven van taptemelk en karne melk heeft de distributie voor volwassenen veel van haar beteekenis verloren. Voor de jonge menscben van 12 tot 21 jaar en ouder is het noodzakelijk, dat zij van taptemelk of karnemelk gebruikma ken. Voor zieken is een aparte regeling getroffen, in overleg met den Voedingsraad. Hierbij is rekening gehouden .met de speciale behoeften, welke zich bij speciale ziekten voordoen. Het voorschrijven van extra melk geschiedt op dezelfde wijze als bij de overige extra-toekenningen van ziekenvoedsel. In een bijeenkomst met de pers heeft de heer G. Rhee. voorzitter van den Raad van Beheer van het Waarborg en Spaarfonds voor jongeren in het Kruideniersbedrijf. directeur der Ned. Middenstandsbank te Amsterdam, meegedeeld, dat er in de toekomst gevaar bestaat voor een onderbezetting in de branches, welke onder de vesti gingswet vallen. Daarom is het noodzakelijk, dat de aan was van opvolgers in de gelederen der jongeren met kracht ter hand wordt genomen. Dit is niet een vraagstuk van den middenstand alleen, doch van allen, die bij de handhaving van een bloeiend zelfstandig middenstands- bedrijf belang hebben. Om de baan vrij te maken voor goed opgeleide jonge krachten is een spaarfonds en een waarborgfonds opgericht. Het spaarfonds wil de jongeren opwekken door een wekelijksche bijdrage een bedrag op tafel te brengen, dat den stap naar een toekomstig zelfstandig bestaan moet vergemakkelijken. Zij nemen vrijwillig op zich per week een bedrag te sparen volgens onderstaande tabel: Leeftijd: maximum storting: van 16—18 jcSar f 1,— per week van 18—22 jaar f 2,per week van 22 jaar en daarboven f 3.per week welke bedragen worden verzameld op een spaarrekening bij de Nederlandsche Middenstandsbank onder voor waarden, welke door den Raad van Beheer van het waar borg- en spaarfonds zijn vastgesteld. De rentevergoeding "beloopt momenteel 2 3/4 pet. en de gelden blijven het on vervreemdbaar eigendom van de spaarders. Ziet een deel nemer aan het spaarfonds, na hel behalen van zijn diploma voor vakbekwaamheid en handelskennis t. z. t. de kans een zaak over te nemen of zich zelfstandig te vestigen, dan draagt hij zijn belangen voor aan den Raad van Beheer der fondsen Daarna ls het moment aangebroken waarop het waar borgfonds zijn taak gaat vervullen. Dit put zijn werk kapitaal uit de kringen der oudere valcgenooten en be langhebbenden t.w.: Ie. Bijdragen van begunstigers; 2e. Bijdragen uit omzet- percentages van erkende inkoopvereenigingen; 3e. Bijdra gen of zekerheidsstellingen van buitengewone begunsti gers, fabrikanten, grossiers, enz.; 4e. Gekweekte rente en bijzondere ontvangsten. Het waarborgfonds beoogt de jongeren te helpen aan de benoodigde middelen boven de eigen spaargelden, door het verstrekken van een waarborg aan de Nederlandsche Middenstandsband. die met de technische behandeling der credieten zal worden belast. De tot zelfstandigheid gekomen jongeren heeft zich bij den aanvang verplicht als lid toe te treden van een dei- vakbonden. Deze krijgen zoodoende nieuw bloed toege voerd In den vorm van leden. Slot defect? Tel. 11493 DeSleutelspecia!ist,L.Veerstr.lO (Adv. IngezMed.) 's GRAVENHAGE, 18 April. Bij den rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied kwam dezer dagen een merkwaardig schrij ven van een jongen Nederlander, J. B. uit den Haag, binnen. In dezen brief was een bankbiljet van 100 gulden ingesloten, dat, naar de schrijver mededeelde, werd gegeven ten bate van het Duit sche Roode Kruis. Deze gift werd aldus toege licht, dat op het oogenblik, dat de Duitsche sol daat zijn leven opoffert, niet alleen voor het Duit sche, maar ook voor het Nederlandsche volk, het den gever een vreugde is, een kleine bijdrage voor het Duitsche Roode Kruis te mogen schenken. Deze instelling toch heeft juist in den oorlog tot taak, veel smart van gewonde soldaten te lenigen. De schrijver deelt dan mede, in de oorlogsdagen in Mei veel Duitsche soldaten te hebben leeren kennen. Hij begrijpt nu precies dat deze mannen op hun koppelgesp terecht de woorden dragen: „Gott mit uns". Voor de Duitsche soldaten en voör het gehecle Duitsche volk hoopt hij op een goed einde, opdat alle Germaansche volken in vrede aan een nieuwe toekomst zouden kunnen bouwen. (ANP) WAAR IS CORN. HULSMAN? De Amsterdamsohe commissaris van politie in de derde sectie, (bureau Leidscheplein, verzoekt bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van Cornelis Hulsman, geboren 12 September 1918, te Zandvoort, kantoorbediende van beroep en wonende Overtoom 30 te Amsterdam. Sedert 11 April wordt hij vermist. Zijn signalement luidt: lengte ongeveer 1.70 meter, gewoon postuur, donkerblond haar, ovaal gezicht en grijsblauwe oogen. Hij is gekleed in grijsblauwe ulster met ceintuur, blauw gestreept colbert costuum zonder vest, wijde pantalon, col bert jasje met smoking-sluiting, bruine schoenen, wit interlook ondergoed,.blauw overfiemd met dito boord en blauw gestreepte das. Hij is blootshoofds. EERSTE PERZIKEN OP DE MARKT. Qp de groenten- en vruohtenveiling Utrecht en Omstreken zijn de eerste perziken aangevoerd door den heer J. van Leeuwen te Waddinxveen, welke gekocht werden tegen den prijs van 62 cent per stuk. WAARSCHUWINGSDIENST VOOR AARDAPPEL ZIEKTE. Met ingang van 1 Mei zullen, wanneer de weersomstandigheden daartoe aanleiding geven, vanwege het Ned. Meteorologisch Instituut in de Bilt wederom waarschuwingen worden gegeven voor het optreden van aardappelziekte. N'oor A. Gouverneur. Reizen en nronfiircn uon Mijnheer PrlUcbeen Teehenlng van Aarl uon Ewljk. Wie komen in aanmerking voor een departementale verklaring. Rijwielherstellers, die zich thans willen ves tigen, .moeten o.m. in bet bezit zijn van een diplo-ma dat verkregen wordt na het met gunstig resultaat afleggen van een examen, uitgaande van de Rij wiel- en Motorrijwielherstellers-examencorporatie.' Bij wijze van overgang kan aan thans gevestigde rijwielherstellers, die aan de hieronder te noemen voorwaarden voldoen, op hun verzoek een depar tementale verklaring worden verstrekt, die dezelf de bevoegdheden geeft als het diploma. Bij de vaststelling van de groep dié voor zulk een verklaring in aanmerking komt moest eèn be paalde grens worden gesteld. Daar er over dit punt misverstand is ontstaan, deelt de Economi sche Voorlichtingsdienst mede, dat een verzoek ter verkrijging van de verklaring kunnen doen vier categorieën van personen, die allen voor 1 Juli 1907 moeten zijn géboren en op 1 Januari 1939 gedu rende de laatste tien jaren tenminste 7 jaar in vol- ledigen werkkring respectievelijk volledige betrek king in het bedrijf werkzaam zijn geweest. Voor de hieronder vermelde, groep C. is laatstgenoemde datum 1 Januari 1937. De vier groepen zijn: a. personen, die op 1 Januari 1989 gevestigd wa ren als zelfstandig ondernemer; b. zoons of doch ters van een gevestigd-en. ondernemer ten aanzien van de onmiddellijke opvolging van den vader of de moeder; c. personen, die op 1 Januari 1937 op traden als vennooten onder een firma in een ge vestigde onderneming; d. beheerders(sters) (fi liaalchefs e.d.), die op 1 Januari 1939 als zooda nig optraden. e- Nu is ook Ursula geland, Zij springt snel op het warme zand, „Hier wil de onverlaat dus leven?" I Zij staat van macht'loosheid te beven: Van razernij springt zij uiteen-.... En Ursula Is eind'lijk heen! 176. Is werk'lijk het gevaar voorbij? Is Prikkebeen nu waarlijk vrij? Kan zij hem nu geen kool meer stoven? De stakker kan 't haast niet gelooven. Zoo staat hij angstig twijf'lend daar En denkt: „Ben 'k heusch bevrijd van haar?"

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 6