Dr. Coebels over Hitier pe bezetting van den Olympus. BAANDAG 21 APRIL 1941 Moeilijke taak voor de Duitsche weermacht volbracht. -prLIJN, 19 April. (D.N.B.) In aanvulling hg» weermachtsbericht van vandaag ver- t het D.N.B. het volgende: als een fan- nre klinkt het bericht: ..Op den bijna 3000 Iter hoogen top van een Olympus hebben dagers de Duitsche rijksoorlogsvlag gehe ten-" Deze zin echter omlijnt tegelijkertijd v buitengewone moeilijkheden waarmede de Sitsche troepen in den oorlog in 't hooggeberg ten Noord-Griekenland te kampen hadden. Een met diepe insnijdingen aangesloten herg ieten met talrijke toppen van 1800 meter tot eer dan 2000 meter hoogte versperde de toe ans tot de laagvlakte van Thessalië. Zij wordt 1 het oosten overschaduwd door den 2911 me- wr hoogen Olympus, die het sleutelpunt vormde van de° Britsche bergstellingen, wat deze ge leidde bergvesting met haar talrijke toppen, 'oorkloofde rotsen, haar spelonken en steile hel- ftrfeen aan de Engelschen voor af weer mogelijk heden bood en met welke onoverwinlijk schij nende moeilijkheden zich in de periode van oielvuur- en langen-afstandgeschut een aanval ler te kampen had is duidelijk. Deze bergvesting beheerscht tevens de smalle kuststrooken naar het Oosten en de naar het Westen leidende dal- JUen, zoodat ook de aan weerskanten van den Olympus oprukkende Duitsche troepen steeds bloot stonden aan het vuren uit deze bergvesting. ne Duitsche divisies hebben zich bij de ge vechten in het gebergte in Noord-Griekenland letterlijk door het systeem van de vijandelijke Laverdediging moeten „doorvreten". Wat de le'dlng en de troepen aan Duitsche zijde in deze daten gepresteerd hebben alsmede hetgeen zij op eeli sterken vijand aan successen behaald heb ben behoort in de rijen der groote oorlogsdaden. In een gevechtsgebied zooals het Noord-Griek- sche hooggebergte pleit alles voor den verdediger en is alles tegen den aanvaller, die larigs smalle serpentines, bergpaadjes en enkele gemakkelijk 'te versperren paswegen met de geringste mo gelijkheden tot actie onder het vuur van den verdediger moet oprukken. Snelstroomende bergrivieren waarvan de overgangen door de terugwijkende Engelschen en Grieken werden vernield, weg versperringen en tallooze natuur lijke en kunstmatige hindernissen belemmerden den opmarsch. Wanneer het den Duitschen stoottroepen des ondanks gelukt is zich binnen vijf dagen door de Noord- Grieksche bergketen heen te werken en ondanks hardnekkigen tegenstand van Brit sche en Grieksche achterhoeden met zware ar tillerie de Engelsche op de hielen te blijven, dan heeft de Duitsche soldaat deze gevechts- en krachtsprestaties slechts door zijn superio riteit in den strijd op de Engelschen en door de schitterende samenwerking van alle wapens kunnen verrichten. Thans rijpen de vruchten van deze zware gevechten en moeilijkheden. Na den val van den Olympus hebben de Duitsche troepen vijandelijke achterhoeden teruggewor pen en in scherpe achtervolging de Zuidelijke uitloopers van het gebergte bereikt en Larissa ingenomen. Hierdoor is het belangrijkste knooppunt van straat- en spoorwegen in Noord en Midden-Griekenland in Duitsche handen. Van Larissa uit gaan hoofdverkeerswegen naar alle richtingen, die in dit aan wegen arme land deze stad tot het centrale verkeersknooppunt van Noord- en Midden-Griekenland maken. In Larissa kruisen zich verder de hoofdspoorwe gen naar Athene en naar de haven Volos. Daar Griekenland behalve deze hoofdspoor wegen slechts over enkele andere spoorwegen beschikt met geringe capaciteit Griekenland is het aan spoorwegen armste land van Europa is het verlies van Larissa ook gezien van uit verkeerspolitiek standpunt van de grootste beteekenis. Bovendien vormde deze stad het cen trum van den Engelschen étappendienst en in de eerstvolgende dagen zal blijken of de Engel schen nog tijd gehad hebben de hier opgesla gen voorraden oorlogsmateriaal, levensmiddelen en automobielen te vernietigen of, zooals in Frankrijk en Vlaanderen- in Duitsche hand te laten. Om thans reeds over de tactische en strategische gevolgen van de inneming van Larissa te spreken is voorbarig, doch reeds nu kan geconstateerd worden dat met den val van Larissa ook de Grieksche kust, vooral de in schepingshaven Volos, bedreigd wordt. In ver band met de doorbraak door het door de Engel- S' m verdedigde bergfront is het bericht dat L .Lsche luchtstrijdkrachten de vernietiging van de Engelsche transportvloot met zeer groot succes voortzetten, van bijzondere beteekenis. De verwoestingen, die de krachtige Duitsche luchtaanvallen onder de in de Grieksche havens bijeen liggende Britsche transportvloot hebben aangericht, worden op indrukwekkende wijze weergegeven door de verlieslijst van de afgeloo- pen vier dagen. Volgens welke 84.000 b.r.t. En gelsche scheepsnuimte tot zinken is gebracht en twintig schepen als gevolg van ontploffingen en brand zijn beschadigd. Duitsch weermachtsbericht Nachtelijke aanval op Londen. Achtervolging der Britsch-Gneksche strijdkrachten in Thessaljë- BERLIJN, 20 April. (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht deelt mede: »Als vergelding voor den nieuwen aanval I Van Britsche vliegtuigen op woonwijken te Berlijn, in den nacht van 17 op 18 April, heeft de Duitsche luchtmacht in den afgeloopen naoht opnieuw Londen aangevallen. Ook bij dezen grooten aanval hebben vele honderden vliegtuigen den geheelen nacht reusachtige I boeveelheden brand- en brisantbommen op de 1 stad laten vallen. De groote branden, die van Verre te zien waren en vooral in de Bocht van de Theems, de Milwall-docks en Greenwich uitbraken, zijn een zeker teeken voor de ont zettende uitwerking van dezen vergeldings- aanval die opnieuw door Engeland was uit gelokt, In de vlakte van Thessalië achtervolgen de Duit- jche troepen de verslagen Britsch-Grieksche strijd- jachten. Ten Westen van den Pindus trekt de vijand voor de Italiaansche troepen terug, hier en «ar doen zich verschijnselen van ontbinding in net leger voor. Talrijke Grieksche soldaten en ge- afdeelingen hebben zich overgegeven aan de Duitsche troepen die ten Oosten van het gebergte opereeren. Bij de inneming van Larissa en Trik- "ebben gevechtsvliegtuigen en duikbommen- erpers de operaties van het leger gesteund. Zij stookten terugtrekkende troepen en colonnes an n vijand met bommen en mitrailleurvuur, *rn'®ügden op een vliegveld tien jachttoestellen n net type Gloster en bij een luchtgevecht een In v n ^a®or van type Spitfire. aet noorden van Joego-Slavië zijn tot dis "*1 mens is en welken we.g naar de overwinning hij Op een «bepaald oogenblik kiest. Het «heeft eenvoudig vertrouwen In hem. Thans weet iedere Duitsche soldaat dat Doiitschland slechts dan verloor, wanneer het gehoor gaf aan leugenachtige influisteringen, dat Duitschland echter altijd triomfeerde wanneer het van zijn kracht bewustbleef. In het verdere verloop van zijn redt herinnerde de minister aan de uitspraak van Churchill dat Engeland zal overwinnen, doch dat hij nog niet weet op welke wijze. Duitsohland kan hierop slechts dit antwoord geven: De Führer zal over-' winnen en wel hoofdzakelijk omdat hij ook weet hoe hij kan overwinnen. Een oorlogvoerend volk, geleid door een wil en beheerscht door een fana tisme. dat behaalt de overwinning. Een man die zooiets bereikte en schiep, staat ver verheven «boven woorden van lof en groot- ipraak. Voor hem kan de natie zich slechts in dankbaarheid buigen. „Zoo groeten wij hem dan op den vooravond van zijn verjaardag", zoo be sloot dr. Goebbels. „De geheele natie vereenigt zich in dezen groet en in de uitdrukking van de diepste en eerbiedigste dankbaarheid jegens hem." De opperbevelhebber van de Duitsche strijdkrachten aan het Zuid-Oostelijk front, generaal-veldmaarschalk List, inspecteert een infanterie-divisie, die gedurende veertien dagen marschprestaties van 50 tot 60 K.M. leverde. (Foto WeltbildPax Holland) verre 1500 officieren en 244.000 man als gevange.- nen geteld. In Noord-Afrika hadden vijandelijke aanvallen op Solloem geen succes, hoewel zij door vloot- en luchtstrijdkrachten gesteund werden. In den nacht van 18 op 19 April en gisteren overdag hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen de havenwerken en andere mijitaire doelen te Tobroek met zware bommen bestookt. Door voltreffers werden groote branden en hevige ontploffingen veroorzaakt. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben bij aanval len op de haven van La Valetta op Malta ernstige schade toegebracht aan de marinewerf en aan pak huizen. Een tankstation geraakte in brand. Tijdens een gewapende verkenning hebben vliegtuigen gisteren aan de Schotsche Oostkust twee vijandelijke koopvaarders met een gezamen- lijken inhoud van 6000 ton,vernietigd. Bij een aan val van jagers op de Britsche Zuidkust werd een vijandelijke jager van het type Spitfire neerge schoten. Overdag noch des nachts zijn vijandelijke vlieg tuigen boven Duitsch gebied verschenen". Italiaansch Weermachtsbericht van Zaterdag Verdere bezetting der Dalmatische kust ERGENS IN ITALIë, 19 April (Stefani). Weermachtbericht no. 317 luidt als volgt: „In Joego-Slavië worden de bewegingen onzer troepen ter voltooiing van de bezetting van het Dalmatische gebied voortgezet. Onder de tal rijke krijgsgevangenen, die in handen zijn gevallen van onze snelle colonnes, welke, ko mende uit Albanië, Cetinje en Cattaro hebben bezet, bevonden zich een légercorpscomman- dant met zijn generalen staf en nog vijf gene raals. Langs het geheele Grieksche front wordt de opmarsch onzer troepen voortgezet, waarbij geen respijt wordt gelaten aan den vijand, die zich in wanorde terugtrekt, voortdurend aange vallen door onze vliegtuigen. Onze toestellen hebben de haveninrichtingen van Astakos ge bombardeerd. In het Oosten van de Middellandsche Zee hebben onze luchtformaties verscheidene malen met torpedo's en bommen een krachtig beveiligd vijandelijk convooi aangevallen. Ondanks den krachtige luchtafweer en de jachttoestellen van den vijand, plaatsten onze vliegtuigen met bom men voltreffers op een kruiser en torpedeerden zij twee groote tankbooten die zonken. In Noord-Afrika gevechten van patrouilles ten oosten van Solloem. Italiaansche en Duit sche luchtformaties hebben de vijandelijke stel lingen in Tobroek gebombardeerd. Een vijan delijk vliegtuig is door onze jagers gedwon gen te landen op ons gebied. In Oost-Afrika hebben vijandelijke troepen, die ten oosten van Gambela aangevallen en op de vlucht gedreven zijn, aanzienlijke verliezen ge leden." Hitler's verjaardag. Viering in het hoofdkwartier aan het Balkanfront. Italiaansch weermachtsbericht van Zondag: Grenzen van Albanië bezet. ERGENS IN ITALIë, 20 April (Stefani). Het 318e communiqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt- „Gisteren hebben de divisies van het 9e en het 11e leger vrijwel overal de grenzen van het ko ninkrijk Albanië bereikt. Zij hebben overal den hardnekkigen weerstand op de wegen over wonnen. Talrijke gevangenen en een aanzienlijke hoeveelheid materiaal is in onze handen geval len. Vele af deelingen jagers, bommenwerpers en duikbommenwerpers, in totaal 450 toestellen, hebben het terugtrekkende Grieksche leger on ophoudelijk en krachtig bestookt. Troepencon centraties, barakken en artilleriestellingen wer den getroffen, bruggen en wegen vernield. Hon derd auto's, beladen met troepen en materiaal werden eveneens vernield. Onze vliegtuigen heb ben het vliegveld van Kastika (Janina) in scheervlucht aangevallen. Vijf op den grond staande vliegtuigen geraakten in brand. De vlootbasis Jreveza isg ebombardeerd. Vliegtuigen van het Duitsche vliegercorps heb ben het vliegveld Mikabba en de haven van La Valetta op Malta gebombardeerd: de havenwer ken werden getroffen en een groot stoomschip beschadigd. Een onzer duikbooten heeft in het Oosten der Middellandsche Zee een vijandelijke torpedojager getorpedeerd. In Noord-Afrika bedrijvigheid van artillerie en patrouilles in de zóne van Tobroek. Vijandelijke vliegtuigen hebben Benghazi en Tripolis gebom bardeerd: er zijn geen slachtoffers en de schade is onaanzienlijk. Uit Oost-Afrika niets van beteekenis te melden". Rede bij den 52sten verjaardag van den Führer Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Rijksminister dr. Goeblbels heeft Zaterdag op den vooravond van den verjaardag van den Führer een radiorede ge houden, waarin hij o.a. het volgende zeide: De Duitsohers staan nog niet ver genoeg van den tegenwoordigen tijd af om reeds thans dezen tijd in zijn geheele draagwijdte en grootte te kunnen overzien. Doch ongetwijfeld zullen alle komende geslachten de Duitschers van nu erom benijden dat zij dezen tijd strijdend konden mee maken en het geluk gehad hebben, een grooten politieken hartstocht te bezitten. Het is geen frase, wanneer men zegt dat dat gene wat het Duitsche volk thans beleeft en waar aan allen naar vermogen medewerken er niet zou zijn of er niet zoo zou zijn, wanneer er niet een man als wegwijzer en baanbreker aan den voort schrijdenden tijd beteekenis, inhoud en richting gegeven had. De wereld beleeft het grootste won der dat er in de geschiedenis bestaat, nl. dat een genie een nieuwe wereld bouwt. Derhalve betuigt de geheele Duitsche natie den Führer op zijn 52sten verjaardag haar gevoelens van dankbaar heid, vereering en bewondering en brengt zij ook de grootste hoop op en het onwrikbare geloof aan hem en zijn historische zending tot uiting. Wanneer het Duitsche volk den dag van mor gen met zijn beste mannen aan de strijdende fronten en in het vaderland, in de 'bewapenings industrie, aan de machines of bij het vervullen van dè dagelijksche plichten doorbrengt, zijn deze gevoelens des t-e inniger en hartelijker. De Duit sche natie huldigt den Führer op zijn verjaardag met de gelofte tot dubbelen ijver bij haar werk. De minister herinnerde aan den dag, twee jaar geleden, toen Adolf Hitler zijn 50sten verjaardag vierde, bij welke gelegenheid de prachtigste pa rade werd gehouden die de rijkshoofdstad ooit gezien had. Zij heeft met algeheele duidelijkheid bewezen hoe sterk het rijk in zes jaren van natio- naal-sooialistischen opbouw geworden is. Toen hoopten wij nog, zoo zeide dr. Goebbels, dat het den Führer zou gelukken den vrede voor ons land en de wereld te bewaren. Wij wisten echter ook dat, wanneer onze vijanden het rijk opnieuw zou den dwingen tot den strijd voor zijn nationaal be staan, het Duitsche volk voor de eerste maal in zijn geschiedenis eensgezind in alle standen, geestelijk, economisch en militair voorbereid' tot het uiterste, zou aantreden en de wereld een won der van kracht, manneliikheid souvereine poli tieke en geestelijke superioriteit, militaire kracht en nauwkeurigheid zou beleven. Vraagt men zich thans af. zoo ging dr. Goebbels verder, wat dan eigenlijk onze vijanden bij de aan het daglicht tredende krachtsverhoudingen be wogen heeft om desondanks aan het Duitsche rijk den oorlog te verklaren, dan kan men hierop in feite slechts dit antwoorden: nl. dat zij niet aan het meesleepende geweld van een groote persoon lijkheid en aan de stevigheid van zijn werk ge loofden. Zij hebben het niet voor mogelijk gehou den dat een man het wonder zou hebben gewrocht, zijn volk uit een dien verval omhoog te heffen. Voor de eerste maal is thans Duitschland in dezen oorlog als een hecht aaneengesmeed machtsblok opgetreden om vermetel en superieur ziin «belangen te behartigen. Iedereen weet waarom het ging en dat aan het einde van dezen oorlog een Duitsche overwinning staat. Het Duitsche volk behoeft en wil ook niet in bijzonderheden weten wat de Führer voorne- Het D.N.B. meldt dat de Führer Zondag zijn verjaardag vierde in zijn hoofdkwartier, in de nabij'heid van het operatieterrein op den Balkan. Terwijl hij met zijn staf bijeen was in den restau ratiewagen van den specialen trein, die op het oogenblik als hoofdkwartier dienst doet, kwam precies te middernacht als eerste de chef van het opperbevel der weermacht generaal-veldmaar- schallk Keitel, zijn gelukwenschen aanbieden. In een korte toespraak herinnerde Keitel er aan dat de mannen die hier bijeen waren reeds langer dan drie jaar hadden deelgenomen aan alle triomftochten en veldtochten van den Führer. In het thans afgeloopen levensjaar van den Führer zijn reusachtige successen behaald en in de laatste dagen heeft de Duitsche weermacht onder on middellijke leiding van Hitier wederom een tegen stander die in dienst van Engeland stond verplet terd. Thans verjaagt de weermacht de vluchtende Engelschen van het Europeesche vasteland. Keitel besloot met de gelofte dat de weermacht haar Führer op al zijn wegen zegevierend zal volgen. In opgewekte stemming verlieip het eerste uur van den dag. Onophoudelij«k kwamen per verre schrijver of over de korte golf militaire, politieke en diplomatieke berichten binnen die symptomen waren van de definitieve ineenstorting van het Britsch-Grieksche front, welke zich steeds duide lijker begint af te teekenen en van een komende nieuwe catastrofe voor het Engelsche leger. In middels waren de eerste gelukwenschtelegrammen binnengekomen. Bijzonder verblijdend waren de wensohen uit Italië. Even voor middernacht werd een telegram ontvangen, waarin de Duitsche sol daten. die Larissa hadden ingenomen, den Führer gelukwenschten. Tegen half twee nam Hitier af scheid van den staf. Na kennis te «hebben genomen van de laatste militaire «berichten, trok hij zich terug. De opperbevelhebbers van het leger, het lucht- wapen en de marine hebben dagorders uitgegeven die tot motto hebben: „Ook de laatste vijand wordt verslagen." RADIOBBOODSCHAP VAN GOERING. Rijksmaarschalk Goering heeft den Führer in een radiorede namens de Duitsche weermacht met zijn verjaardag gefeliciteerd. In de groote gevech ten van den laatsten tijd, aldiis Goering, heeft de Duitsche soldaat bewezen, ook ditmaal onoverwin nelijik te zijn. Drie omstandigheden vooral hebben deze overwinningen mogelijk gemaakt: de bewa pening van de Duitsche weermacht, haar oefendheid en haar leiding. Goering onderstree«p- te vervolgens «het belangrij'ke aandeel, dat Adolf Hitler in de totstandkoming van deze drie voor de Duitsche weermacht beslissende factoren ge had heeft. U gaf voor den grondslag der toekomstige strijd vaardigheid uw kennis .uit den wereldoorlog, aldus de rijksmaarschalk, niet uw «kennis als veldheer, maar uw kennis als soldaat, als „Gefreiter" die in de voorste gelederen gestreden en gevochten heeft. Steeds waart gij het die er den nadruk op legde dat niets tot stand kan komen aan de groene tafel, maar dat men zich moet voorstellen wat den sol daat, den kleinen man, vooraan in den strijd, wanneer hij moet aanvallen, beweegt en vervult en wat hij hier noodig heeft, om te kunnen over winnen. Thans weet de geheele wereld, mijn Führer, hoe gij het beste wapen ter wereld gemaakt hebt- en ook hoe ge het verstaat dit scherpe zwaard zoo te hanteeren waar de houw het diepste aankomt. Op den dag van heden is het de vurige wensch van de Duitsche soldaten en is het hun gelofte daar te overwinnen, waar u, mijn Führer, het beveelt, èn ik weet dat de vastberadenheid en het vertrouwen, hetwelk ons vervult, ons deze grootste van alle overwinningen zullen laten bevechten. Onze gelofte op den dag van heden luidt: „Wij verslaan den vijand waar we hem ook ontmoeten." Naar uit het hoofdkwartier van den Führer gemeld wordt, begon ook de verjaardag van Hitier, zooals iederen dag in dezen oorlog, met militaire besprekingen, die tot tegen 11 uur duurden. De rijksmaarschalk van het Groot-Duitsdhe rijk, Hermann Goering, de opperbevelhebber van de marine, groot-admiraal Rader en de opperbevel hebber van het leger, generaal-veldmaarschalk Von Brauchitsch kwamen vervolgens den Führer feliciteeren. Om 11.15 uur luisterde de Führer aan de radio naar de redevoering van Rudolf Hess, die de gelukwenschen van het vaderland overbracht. Om 11.25 uur nam de Führer de gelukwenschen in ontvangst van de opperbevelhebbers der weer- machtsonderdeelen en van de chefs van het op percommando. Vervolgens feliciteerden o.a. de rijksminister van buitenlandse he zaken Von Rib- bentrop, de rijksleider der S.S., Heinrioh Himmler, de chef van de rijkskanselarij, rijksminister dr. Lammers, de rijksperschef dr Dietrich en de generaal der artillerie Jodl. Tegen 1 uur des mid dags ging de Führer met de heeren van zijn staf aan het- werk. TELEGRAM VAN MUSSOLINI. Mussolini heeft het volgende telegram aan Hitier doen toekomen: Het Italiaansche volk en zijn strijdkrachten, die naast de Duitsche vechten, deelen hartelijk in de vreugde, waarmede het Duitsche volk. Führer, uw verjaardag viert. Deze viering geschiedt in de sfeer en de zekerheid van de overwinning die wij zullen behaJen niet alleen door de kracht van onze soldaten, maar ook door die van onze denk beelden, die tegenover het verleden de toekomst vertegenwoordigen. Aanvaard. Führer. mijn op rechte gelukwenschen en kameraadschappelijke groeten". Ook de koning-keizer heeft Hitler een telegram van gelukwensen doen toekomen. Dr. Hadha heeft aan den Führer het volgende telegram gezonden: ,Ik veroorlof mij. Uwe Excellentie, mede namens de regeering van het protectoraat, de hartelijke gelukwenschen on uw verjaardag aan te bieden. De Voorzienigheid heeft u op uw verjaardag nieuwe successen ten deel doen vallen, nu de roemrij.kc Duitsche troepen nieuwe weergalooze overwinningen hebben overwonnen. Dit toont de wereld dat de nieuwe vorming van Europa volgens uwe grootmoedige plannen naderkomt. Ik kan u bij deze gelegenheid opnieuw de verzekering geven dat het Tsjechische volk het weet te waar- deeren dat het bij den wederopbouw van de Euro peesche orde zijn medewerking mag verleenen. Moge het Uwe Excellentie .gegeiven zijn tot welzijn van de geheele menschheid, in algeheele gezond heid de voltooiing van alle taken die u zich ge steld heeft te beleven. FRANKRIJK TREEDT UIT DEN VOLKENBOND. Admiraal Darlan heeft naar het D.NB. meldt, in zijn kwaliteit van minister van buitenlandsche zaken den secretaris-generaal van den Volken bond medegedeeld dat de Fransche regeering ge bruik heeft gemaakt van de haar in artikel 1 par. 3 van het Volkenbondshandvest geboden mogelijkheid en besloten heeft uit den Volken bond te treden. Vermaarde postzegeTverzameling ging voor 12 dollar van de liand. Waarde bedroeg 60.000 dollar. PHILADELPHIA: Een beroemde postzegel verzameling, waarvan de waarde ongeveer 60.000 dollar bedraagt, is door de eigenaresse die geen de\kbeeld van de waarde had, voor een bedrag van 12 dollar verkocht. Het betreft hier de beroemde verzameling-Green die hoofdzakelijk postzegels uit den tijd voor den Amcrikaanschen burgeroorlog omvat. Politiebeambten die een huiszoeking deden bij den koopcr, die van andere onregelmatige daden verdacht werd. vonden- de verzameling. Hun verdepking werd gewekt, toen zij zagen dat naast enkele postzegels met potlood bedragen waren in gevuld, die deden vermoeden welke hooge waarde zij vertegenwoordigden. Toen de verzamelaar Green gestorven was, bleek dat hij aan zijn hospita, een zekere Mrs. Schulz, de verzameling had vermaakt. Deze had geen voor stelling van de kostbaarheid der erfenis en verzocht iemand, van wien zij wel waren kocht, de postzegels voor haar te verkoopen. Deze man, Harry Debrin, ging hierop in en nam een deel der verzameling mee, waarvoor hij Mrs. Schulz later vijf dollar gaf. De rest der zegels haalde hij ook af en deze voldeed hij met een bedrag van 7 dollar. Thans moet de justitie uitzoeken aan wien de verzameling nu eigenlijk moet worden toegewezen; aan de erfgenamen van Green, aan den oplichter of aan de onwetende Mrs. Schulz. (United Press) NA DE INNEMING VAN EL BREGA. De opmarsch der Duitsche en Italiaansche troepen in Cyrenaïca kenmerkte zich in de afgeloopen dagen door een snel opeenvolgende verovering van verschillende versterkingen. Een afdeeling in de woestijn. (Foto Weltbild—Pax Holland) DE STRIJD IN GRIEKENLAND. Dc gevechten voor liet breken van den weerstand in de Metaxas-linie kenmerkten zich door groote he vigheid. Smalle versperde bergwegen worden moeizaam genomen. (Foto Weltbild—Pax Holland) Jtadia fXiogxai mm a DINSDAG 22 APRIL 1941. Nederlandscli Programma. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek, 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gra- mofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 A. N, P. Nieuwsberichten. 8.15 Christ. Radio Stichting: Schrift lezing en meditatie. H.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gra- mofoonmuziek. 9.15 Voor de vrouw. 0.18 Gramofoonmu- ziek. 10.00 Ensemble Jonny Kroon. 10.20 Declamatie. 10.40 Ensemble Jonny Kroon. 11.15 Orgelconcert. 12.00 Ensemble Roxlnl. 12.30 Voor de boeren. 12.42 Almanak. 12.45 A. N. P. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gerard Lebon en zijn orkest en pianosoli. 2.10 Voor de vrouwen. 2.30 Om roeporkest en gramofoonmuziek. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Vrijzinnig Protest. Kerkcomitó: Cyclus „Ons geloof en ons werk", 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Causerie „Rond om Mozart" (met gramofoonmuziek). 5.00 Gramofoonmu ziek. 5.15 A. N. P. Nieuws-, economische- en beursberich ten A. N. P. 5.30 Omroeporkest, 6.15 Causerie „Het ras senvraagstuk". 6.30 Schrammelkwartet en soliste. 7.00 A. A. P. Vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Duitsche les. 8.00 A. N. P. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten, Engclsch. 8.45 Amusements orkest en solist. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Vrijzinnig Prostest. Kerkcomtté: Avondwijding. 9.45 A. N. P. Engel sche berichten. 10.00 A. N. P. Nieuwsberichten, Sluiting. Nederlandsch Programma, HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gra mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 A. N. P. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10 20 Zang en piano. 11.00 Voordracht. 11.20 Ensemble Bandi Balogh. 12.00 Berichten 12.15 Omroeporkest. 12.45 A. N. P. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Frans Wouters en zijn orkest. 1.40 Gramofoonmuziek. 2.00 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en soliste. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.30 Voor de zie ken. 4.00 Orgelspel. 4.30 Voor de jeugd- 5.00 Gramofoon muziek. 5.15 A. N. P. Nieuws-, economische- en beursbe richten. 5.30 Zang met pianobegeleiding. 6.00 Lezing „Een belangrijke datum In het leven van Hermanus Boerhaave: 22 April 1738". 6.15 Esmeralda. 6.45 Causerie „Inkuilen en enstleeren". 7.00 A. N. P. Vragen van den dag. 7.15 Ensem ble Roxini. 8.00 A. N. P. Nieuwsberichtnen. 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Kees Veening en zijn ensemblfc 10.00 A. N. P. Nieuwsberichten, Sluiting.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 7