KORT VERHAAL H' Gouden echtpaar. vhtoaar RoosFuchen, wonende Vondellaan n'den "den Mei a.s. de gouden echtver- BSSte herdenken. fi*- eer Roos, die reeds ongeveer 48 jaar in de familie Boreél op „Wesierhout" is, ^,gr\vijker van geboorte. Beiden, zijn 75 ■pi. Voetbal op „Watervliet". Om den „IJzeren Beker". auspiciën van Hoogoven Staten zullen binnenkort voetbalwedstrijden op „Water- gehouden worden tusschen elftallen,'waar- rtpn van Hoogoven Staten kunnen medespelen, drie jaar niet actief in 'clubverband hebben -^frf'l^-tal elftallen gaven zich reeds op. Twee lingen van 6 zullen worden gevormd, welke halve competitie zullen spelen. De winnaars óiW afdeeling zullen dan een wedstrijd spelen |jen „IJzeren Beker" Hot voetbaltournooi voor dc jeugd, daarom niets voor de meisjes gedaan? nepaaschvacantie en alle daarbij voor de jeugd iêhoorende geneugten, behoort alweer zoo goed 1tot het verleden, De schoolvoetbalwedstrijden Afgeloopen en alleen de finalisten moeten nog riige Jteeren hun 'krachten meten. Voor dè jeugd g dit tournooi als altijd een groote - bron van ffeugde en.teleurstelling geweest. Vreugde na- ïmirlijk in de eerste plaats en teleurstelling voor jongens, wier elftal het niet tot een behoorlijke Jats kon brengen. Na. iederen wedstrijd uitge- sten vreugde en elf jochies, die de nederlaag als jannen slikten, maar toch schamper naar de overwinnaars keken. Maar iederen middag waren rj er weer, immers de leiders konden toch strut - :J konden toch winnen. jslen en zij "sen prettige tijd is het geweest voor ruim 130 jongens plus hun aanhang. Hulde aan de onder- wtzers, die ook bun vacantie opofferden voor de 3eagd. Merkwaardig is echter, dat tot nog toe voor de reisjes nimmer een dergelijk tournooi werd ge- erganiseerd. Wij bedoelen hiermee geen hand' tektournooi, want handwerken doen de Bever- fikscne meisjes al genoeg. Neen een korf- 'of een bndbaltournooi voor meisjes. Wij zijn er van overtuigd, dat meisjes zoo'n urlijks temg-keerend tournooi al gauw met diselfde enthousiasme zullen begroeten als de jóügens hun voetbaltournooi. S.S.h.—VOORUIT 2 (6—3). De wedstrijd tegen Vooruit 2 leverde S.S.H. de terste overwinning op en gezien het vertoonde aeizullen er nog wel meer volgen. Reeds na 7 mi jlen nam S.S.H. door Ajptroot de leiding. Hoewel te bezoekers vele pogingen in het werk stelden c?n gelijkmaker te maken lukte het niet, daaiv entegen wist de rechtervleugel van S.S.H. nog tweemaal het doel te vinden. Juist voor de rust verkleinden de gasten den achterstand (31). Na de rust was S.S.H. direct weer in den aanval ui bracht den stand op 4—1. Twee doorbraken Vooruit leverden echter evenveel doelpunten p (4—3). S.S.H. wist toen nog tweemaal het doel vinden. In de laatste minuten verdedigde LH, zich hardnekkig. Wat dc tuinders kregen. vereenigde veilingen kennemerland en vrije veiling. Spinazie per K.G. 1828. A fit, Tr n. i A /tr> spinazie per iö- Afw. per K.G. 14.40. Sla per 100 krop 49. Blo inn vn n 10—20. -2o: !.20. 16—24. 9—11. 25'. 7—81/2. 3—4V«. -V/z. .JJCA J.UU 1t». per 100 K.G. 9—19. Wortelen per K.G. 1020 Rabarber per K.G. 10 Raapstelen per K.G. Radijs per bos '-2.603. Peterselie per bos 8. Prei per K.G. 8>/2. Witlof per K.G. Wasohpeen per K.G. Knollen I per K.G. Roode kool per K.G. Breekpeen per K.G. Rapen per K.G. i Boerekool per K.G. Is hier iets van Ubij? Ten politiebureele zijn inlichtingen te verkrijgen ce: de volgende gevonden en verloren voorwerpen ja dieren: Gevonden: drie sleuteltjes, wit kinderwantje, w; sleutels, roode ceintuur, sleuteltje, mandje met Baoud, heerenrijwiel, rijwielbelastingmerk. wijk aan Zee: paar kinderwantjes, grijze das, ;«ipjnomuts. Verloren: pakje foto's, blauwe wantjes, portemon- ^:e met '"boud, stethoscoop, distributiestamkaart, '-pen, konijn, wollen handschoen, kinderwagen tje. bos sleutels, heerenportemonnaie met in- «wd, portemonViaie, identiteitsbewijs, portemonnaie if'ri -0Ud' boodschappentasch, glacé handschoen, ■enatejtsbewijs, bonte sjaal, zilveren damesarm- hrk)' na^e me* inhoud, zilveren armband- Zee: portemonna'ie met belastingmerk, cnuteitsbewijs, armbandhorloge. agenda voor beverwijk. DINSDAG 22 APRIL, uxor Theater, Breestraat: „Het geheim van nant Runeberg", en bij programma, 8 uur. WOENSDAG 23 APRIL, ug" Theater, Breestraat: „Het -geheim van enant Runeberg", en bijprogramma, 8 uur. agenda te haarlem. Heden: DINSDAG 22 APRIL, emeentelijke Concertzaal: Tweede concert Beet- Jn-cyclus door de H.O.V., 8 uur. I dow w *Vwburg' Wilsonsplein: „Lastige Mannen" kimoM6Tooneel voor den Nieuwen Haarl K'jsfoing, 7.30, uur. BBr8^ Theater: „Schandaal om Mevrouw «wtag-., 2.30, 6.30, 8.45 uur. "Wle niet waagt, die niet wint", 2. 630 Y'45 uur. i Luxor Theater: „Waar' is Golowin?", 2.30, 6.3f 01 8.45 uur. JansHab Theater: „Krambambuli", 2.30, 6.30 er j '-a uur. ba Original Wiener Kapelle, 711 uur. Cnnnat WOENSDAG 23 APRIL. v-re, gebouw Tuinzaal: Piano-avond An'dré "geJ>ouw: Aandeelhoudersvergadering N.V .ln Bouwmaterialen „De Hout- en Steen 4 uur. L tewoptheaters: Voorstellingen des middags ei avonds. Gaité: Original Wiener Kapelle, 7—11 uur Dc jonge groenlcn wachten op warmte Het gure weer belemmerde den groei. Uit onze wekelijksche overzichten van de groen teveilingen is in den laatsten tijd meermalen geble ken, dat de aanvoer van jónge zomergroenten tot nog toe zeer teleurstellend was en vrijwel niets te beteekenen had. Eén van de oorzaken hiervan is wel de strenge en langdurige vorstperiode met het afwisselende dooi- en vorstweer in den afgeloopen winter. Lan gen tijd konden de tuinders niets op hun akkers uitrichten, omdat alles .onder sneeuw bedolven of stijf bevroren was. De hierdoor ontstane achterstand werd nog meer vergroot door het zeer gure en koude voorjaar. De enkele warme dagen, die aan één hand wel te tel len zijn, waren niet voldoende om de gezaaide ge wassen te doen uitloopen en belemmerden den groei zeer. Voornamelijk is dit het geval geweest bij de vroege spinazie. Bij een zacht vorjaar wordt in dezen tijd reeds een behobrlijke hoeveelheid spinazie aan de markt gebracht. De strenge nachtvorsten, de koude en regen in de afgeloopen weken hebben den groei zoo goed als doen stilstaan. De grond werd niet „warm", maar bleef koud en nat. Aan de spinazie was het op somniige akkers dan ook duide lijk te merken, dat het gewas geen vorderingen maakte. De frissche groene kleur veranderde in een donkergroene, een bewijs van stilstand. Dat dit allerminst bevorderlijk is om een gewas tc krij gen is wel duidelijk. Ook is het gevaar niet denk beeldig, dat de zoogenaamde „wolf" in de spinazie optreedt. Over het algemeen is dit jaar dan ook wel te verwachten, dat de jonge groente later als ge woonlijk aangevoerd zullen worden. Ook is door den velen regenval nogal wat water schade aangericht in het bollengewas. Vooral de tulpen en het bijgoed hebben hiervan geleden. Gelukkig is de nieuwe weqk ingezet met een stralend én voorjaarsdag, die veel belooft voor de komende dagen. Warmte en zonneschijn, dat wat niet alleen onze tuinbouwgewassen maar ook de menschen broodnoodig hebben. Maar April doet wat hij wil! Als het nu maai' een goede wil is, dan komt alles weer op z'n pootjes terecht. ongeluk in de werkverschaffing. Maandagmiddag raakte in de Werkverschaffing aan den Boschweg te Wijk aan Zee een arbeider onder een met een paard bespannen wagen. Met ernstige wonden aan een zijner beenen is de man naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk ver voerd. marktbericht van 21 april 1941. Spinazie per K.G. 18. Andijvie per kist 1. Raapstelen per K.G. 15. Radijs per K.G. 21. Koolrapen per zak 1.50. Bieten per K.G. 10. Aardappelen, klei per K.G. 5l/s. Roode kool per stuk 1630. Savoye kool per stuk 30. Bloemkool per stuk 18. Uien per K.G. 18. Prei per K.G. SVz. Sla per krop 612. Rabarber per K.G. 21. Peterselie per bos 10. Selderie per bos 6. Appelen per K.G. 90. Brusselsch lof per, K.G. 1224. Jaarverslag Ziekenfonds „Vclseroord". Het fonds telt thans meer dan 7000 leden. Aan het financieel verslag van het zieken- finds „Velseroord", dat in een Woensdagavond te houden algemeene jaarvergadering behan deld zal worden, ontleenen wij het volgende: De rekening en verantwoording vermeldt on der ontvangsten: contributie fonds 50094.73 contributie ziekenhuis verpleging f 1916.43. totaal f 52011,21, reglementen f 7. ver goeding in administratiekosten en bodeloon Bouwfonds f 22.19, idem Ziekenhuisfonds f 1463.15, Interest f 163.18. Totaal der ontvang sten f 53666.73. Uitgaven: honoraria geneesheeren iricl. apotheek f 24017,97. honoraria tandartsen f 5426.35. polikliniek, maandkaarten en reis geld f 5721.85, specialisten consulten f 220 Röntgenfoto en behandeling f 1930.75, hoogte- zon bestraling (stroomkosten) f 38.50, genees kundige hulp in en buiten de gemeente f 159.90, totaal f 37,515,32, Ziekenhuisverpleging en zie kentransport f 1321.23. bodeloon f 4035.65, pre mie sociale verzekering boden f 691.66, admi nistratiekosten en vergaderingen bestuur f2018,15. porti en telefoon f 100.58, drukwerk en schrijfbehoeften f 459,85, aanzeghuizen spreekgelegenheid dokter f 406.50. brillen f 734.60, tegemoetkoming in de kosten verlee- nen van hulp f 485, contributie Centrale Bond van Ziekenfondsen f 259.1 i, reis- en onkosten en kosten van vergaderingen f 121, diversen f 473.18, totaal f 9785,28, algemeen totaal f 48621.83. Er was dus een voordeelig saldo van f 5044.90. De balans vermeldt een totaal aan bezittingen en schulden van f 13934.06. De exploitatie-rekening van het Bouwfonds heeft aan lasten en baten een totaal van f 1885,87 aan bezittingen en schulden van f 30.722,11 De afdeeling Ziekenfonds heeft aan contri butie. ontvangen f 15047,71 en uitgegeven f 13556.09, zoodat er een voordeelig saldo is van f 1492.62. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1940: 6835, dit aantal was op 31 December 1940 met 180 gestegen tot 7015. De ledenvergadering. In de ledenvergadering die Woensdagavond in het Patronaatsgebouw gehouden zal worden, komen o.a. in behandeling de jaarverslagen, het verkiezen van twee bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren A. van Bode graven en S. P. J. Stevens (beiden stellen zich herkiesbaar) en o.a. de volgende agenda punten: het bestuur stelt voor: in verband met het bepaalde in art. 26 in het reservefonds van het ziekenfonds te storten f 200, in het reser vefonds van de* afdeeling ziekenhuisverple ging f 1491.62. verder het verleenen van mach tiging aan het bestuur tot het in eigendom verkrijgen en eventueel met hypotheek bezwa ren van onroerende goederen ingevolge art. 23 der Statuten. Tenslotte stelt het bestuur voor, de vergoeding voor het dagelijksch bestuur, vastge steld bij besluit van de ledenvergadering van 14 Juli 1932 op 4 pet. te stellen op 3 pet. Het lid A van Bodegraven stelt voor, het /bestuur 2 pet. der ontvangen contributie als vergoeding voor bij zondere werkzaamheden toe te kennen, te ver- deelen als volgt: 1/4 pet. voor den voorzitter, 3/4 pet. voor den secretaris en 1 pet. voor den pen ningmeester-administrateur. Jubileumconcert Juliana". Viering van het 10-jarig bestaan. Donderdagavond a.s. zal de Christ. Muziekver- eeniglng „Juliana", directeur de heer .J. van Soest te Heemstede, met een jubileumconcert in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat te IJmuiden het tienjarige bestaan van het corps her denken. In de maand Mei 1931 werd de vereeniging op gericht door een commissie onder voorzitterschap van den heer P. Verhoog. Het corps heeft in de afgeloopen tien jaren vele directeuren gekend. De eerste was de heer P. D. Klut, die het corps circa 7 jaar leidde. Hij werkte het als het ware „van-den grond af" op en trok met Juliana naar verschillende concoursen vap den Christ. Bond. Krommenie zag het in de 3e afdee ling. Alkmaar in de*2de afdeeling en Texel in 1936 in de derde afdeeling. Het werd toen bekroond met een eersten prijs met 55 punten. Ook trok de ver eeniging naar Den Helder, Hoorn, Weesp en Haar lem, waar verschillende, Wisselende prijzen behaald werden. De heer Klut werd opgevolgd door dén Bever- wijkschen koordirigent J- P- Potgieser; na hem kwamen de heeren Jan Groot te Velsen-Noord en H. L Bakker (lid van de Arnhemsche Orkestver- eeniging en hier gedetacheerd): eenige maanden geleden nam de heer J. van Soest te Heemstede de leiding over en prepareerde het -blazerscorps_ op zijd a.s. jubileumsconcert. Hemelvaartsdag, Donderdag 22 Mei a.s. komt de vereeniging uit op het concours van den Christe- lijken Bond van harmonie- en fanfarecorpsen, dat te Broek op Langendijk gehouden wordt en wel in de tweede afdeeling. Het verplichte nummer voor deze afdeeling is Sam Vlessings zoetvloeiende ouverture van de operette „Rose Marie". filmavond voor jonge oud-katholieken. Woensdagavond 23 April a.s. houdt de Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken „D.G.S." haar m a an delij ksche bijeenkomst in het O.K. Vereenigings gebouw. Na 'een korte agenda, waarbij door de kascon trole-commissie- 1940 "verslag wordt uitgebracht zal in deze bijeenkomst een filmvertooning over het visscherijbedrijf worden gegeven. Deze film zal wor den toegelicht door een van dé heeren van de pro- pa ganda-cominissie, welke de film exploiteert. Van het moment af dat de visschersschepen de haven verlaten, totdat de visch wordt geconsumeerd is in dit documentaire filmwerk opgerioijiën, terwijl de film aantrekklijk wordt door het zien van ook in Oud-Katholieke kringen bekende visschers en personen, die bij het visscherijbedrijf betrokken zijn. Marktprijzen en besommingen. Consignalievisch: spiering 4542 per K.G., gek. garnalen 4239 per K.G., kleine schar 21 gld., puf- schar 1413, pufschol 21, bot 6865. Alles per 50 Kilogram. Open booten: IJM 307 f 21, IJM 326 f 11, IJM 364 f 13 en IJM 370 f 11. frits schakels weer in thalia. A.s. Woensdagavond zal in Thalïa het gezelschap van Frits Schakels, dat reeds vele malen in dezen schouwburg optrad, een opvoering geven van de non-stop revue „Nederland-Express 1941". Zij. die eens een vroolijken avond willen hebben, verzuimen deze gelegenheid niet, want Frits Scha kels en zijn medewerkers verstaan de kunst, hun bezoekers te amuseeren. De Express-band verzorgt het muzikale gedeelte van den avond. jaarvergadering van „de eendracht". De Coöperatieve Verbruiksvereeniging ..De Een dracht" hield Maandagavond in het R.-K. Vereeni gingsgebouw aan den Wijkerstraatweg haar goed bezochte jaarvergadering. Aan den heer H. Mol, chef van de afdeeling ma nufacturen, was ook nu weer een gedeelte der zaal afgestaan voor een expositie van een collectie meu belen, karpetten en huishoudelijke gebruiksvoor werpen. Het verheugde den voorzitter, den heer A. G. Keuter, die de aanwezigen verwelkomde, dat voor deze 30ste jaarvergadering zulk een groote belang stelling bestond. De voorzitter memoreerde vervolgens de moei lijke omstandigheden, die het werk zoozeer belem meren, maar dat 1940 ondanks deze moeilijkheden voor de coöperatie toch een goed jaar is geweest. Trots afschrijving om verschillende redenen is het ledental gestegen. Behoudens de afdeeling Brand stoffen hebben alle af deelingen tot den vermeer derden omzet van f 23.000 bijgedragen. Zijn openingswoord besluitend wenschte de heer Keuter, dat ook deze vergadering mocht bijdragen tot den bloei van de Coöperatie „De Eendracht". De heer J. Zuurbier, secretaris, las vervolgens de notulen, welke werden goedgekeurd. De jaarverslagen, balans en verlies- en winstre kening werden met algemeene stemmen goedge keurd en het dividend voor leden bepaald op 4 pet. terwijl dit voor verbruikers op 3 pet. werd vast gesteld. Na de pauze, waarin, koffie met gebak werd ge serveerd volgde de bestuursverkiezing. Dc aftredende bestuursleden, de heeren H. Rooth, F. Tijtsma en j. Zuurbier werden herkozen. In de vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. v. d. Vlerk werd voorzien door de benoeming van den heer J. R. Fopma. De heer W. Dienaar werd gekozen tot commissa ris. Alle heeren namen hun benoeming aan. Den heer Van der Vlerk werd dank gebracht voor zijn verdiensten en beste krachten, welke hij van de fusie af met de coöperatie te IJmuiden-Oost aan de vereeniging heeft gegeven. De gezondheidstoestand van genoemden heer laat niet toe. dat hij verder een bestuursfunctie waar neemt. De heer Keuter wenschte hem een spoedig algeheel herstel toe. Tenslotte wekte de voorzitter de aanwezigen op om ook in het komende jaar trouw te blijven aan de Coöperatie „De Eendracht" opdat deze haar vruchtdragend en zegenrijk werk in het belang van de leden kan voortzetten. Vluchtige ontmoeting CASTRICUM C.S.V. VERLOOR. Met niet minder dan T9 leed C.S.V. een neder laag tegen „Ontwaakt". Met zulke cijfers te ver liezen van „Ontwaakt", dat met ..Vitesse" onder aan de lijst bungelt, moest oorzaken hebben. Het ontbreken van Mol en Koelewim in de voorhoede was de voornaamste, daar in déze linie geen en kel verband was. Ook in de achterhoede maakte men fouten, hoewel doelman Peys werktè wat hij kon. de heer hellemons bij de rijks - arbeidsbemiddeling. Naar wij vernemen is de heer M. W. Hellemons directeur der Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier, met ingang van 1 Mei a-s. benoemd tot adjunct- directeur van het gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem. In verband met dè centralisatie, der arbeids bemiddeling zal de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier worden opgeheven. In deze gemeente komt, evenals in Beverwijk en Hoofddorp, «en bijkantoor van de gewestelijke instelling te Haarlem. prijsopdrijving van koffie en thee. Gisteren heeft de politie op aanwijzing van een burger een man aangehpuden, die zich blijkens een ingewonnen inlichting/schuldig zou maken aan een ernstige prijsopdrijving van koffie, thee enz. De man bleek geen enkel papier te bezitten, waaruit zijn identiteit kon worden vastgesteld. Hij gaf op Jan Molenaar te heeten, doch deze naam bleek valsch te zijn. Een onderzoek, ingesteld in de om liggende gemeenten, wees uit dat de man ook daar zijn operatieterrein had. Hij is later overgegeven aan de gemeente Bloemendaal. Waar komen onze nieuwe postkantoren? Umuiden en Velsen hebben een nieuw kantoor noodig. In onze gemeente -bestaat zooiets als een post kantoren-nood, een nood, waarin ongetwijfeld althans gedeeltelijk zou' zijn voorzien, wanneer we thans niet zulk een abnormalen tijd beleef den. Zoowel in IJmuiden als in Velsen moet voor deze kwestie een oplossing gezocht worden, want in beide plaatsen is een dringende behoefte aan een nieuw kantoor, in IJmuiden omdat het thans niet meer in gebruik zijnde hoofdkan toor in een school een tijdelijk onderdak heeft gevonden, in Velsen omdat het postkantoor aan den Stationsweg, in verband met de aldaar ge projecteerde verbreeding van het Noordzeekanaal, zal moeten verdwijnen. Wat de toekomstige plaats van het laatste be treft, dit is geen vraagstuk meer, want hiervoor is reeds een plaats beschikbaar op het weiland tus- schen de Meervlietstraat en den nieuwen Rijks weg. Door de bijzondere omstandigheden kon ech ter met dèn bouw nog niet worden begonnen en hét plan zal voorloopig wel niet ten uitvoer wor den gebracht. Het vraagstuk, waar een nieuw hoofdkantoor voor IJmuiden te bouwen, is niet zoo eenvoudig op te lossen. Moet dit weer in IJmuiden komen, zal men daarvoor het kantoor in de Kanaalstraat ver bouwen, of zal men hiervoor een plaats kiezen, dat meer in het centrum van Groot-IJmuiden is gelegen? Men dient er hierbij natuurlijk rekening mee te houden, dat IJmuiden (West) nog altijd economisch het belangrijkste centrum is. Maar aan den anderen kant mag niet uit het oog wor den verloren, dat de rest van IJmuiden, omvat tende zeker meer dan 2/3 van het totale aantal inwoners het hoofdpostkantoor liever op een andere plaats zou willen zien. p.t.t. schijnt er ook zoo over te denken want naar wij vernamen is reeds in -principe een plaats voor het nieuwe -hoofkantoor gekozen n.l. op een terrein in de omgeving van de Rembrandtlaan. Dit is ontegenzeggelijk een centraal gelegen punt, maar wanneer het eens zoo ver mocht komen, zou men in IJmuiden toch een goed geoutilleerd hulpkantoor moeten hebben, waar men van een vlotte behandeling, vooral van telegrammen, ver zekerd is. hoofdprijzen staatsloterij. 's-GRAVENHAGE, 22 April. f 25.000 14929 f 2.000 3221 f 1.000 4759 4784 7942 f 400 16856 f 200 5312 12709 13795 17321 f 100 5218 5426 6001 9737 13871 19690 21454 Voetbal HAARLEM—D.W.S. 3—2 In een vriendschappelijke wedstrijd hebben de roodbroeken met 32 van D.W.S. gewonnen. Wielrijden Jef v. rl. Vijver wint te Antwerpen. In het Sportpaleis te Antwerpen werden Zondagmiddag interessante wielerwedstrijden gehouden, waaraan ver schillende Nederlandsche renners deelnamen. In den sprint toonde v. d. Vijver zich sterker dan de Belgen. De koppelwedstrijd bracht een spannend duel tusschcn het Nederlandsche koppel Boeijen—V. d. Voort en 't Belgische koppel Kaers—Debrulcker, waarbij de Belgen met een kleinen voorsprong op onze landgenooten de overwinning wisten te behalen. De uitslagen luiden: Sprint: le serie: 1. Haerbos; 2. v. d. Vijver 2/4 wiel- langte (12 sec); 2e serie: 1. Gosselin; 2. v. d. Vijver 1'4 wiellengte (12.2 sec.). 3e serie: 1. Haerbos; 2. Gosselin 1 wiellengte (12 sec.). Tijdrace over 1 ronde, 250 meter: 1. v. d. Vijver 14,9 sec. 2. Gosselin 15.2 sec.; 3. Haerbos 15.3 sec. Eindresultaat: 1. v. d. Vijver 6 pnt.; 2. Haerbos 7 pnt en 3. Gosselin 8 pnt. Koppel wedstrijd over 80 K.M.: 1. Kaers—DeBruicker 1 37 min. 53.4 sec; 2. Boeijenv_ d Voort. Op 2 ronden: Clautier— Somers; 4. Kint—Defoort; 5. A. Bruneel—Klaes- shens; 6. DekuischerBruneel: '7. Gebr. Maes; 8. Nayev Simaevs: 9. Bakker—Meereschaert; 10. Caluwe—v. Mirlo; 11. Hendriks—v. d. Broek; 12. Leijse—v. d. Acker. Op ronden: 13., Grlsolle—Bruiland. Arie van Vliet sterker dan de Belgische sprinters. Zondagmiddag werd Ln het Sportpaleis te Brus sel het lentecriterium gehouder^, waaraan o.a. onze landgenooten van Vliet en Boeyen deelnamen. Onze wereldkampioen sprinter won het sprint- nummer voor de Belgische sprinters Scherens, Cools en Gosselin. In den koppel wedstrijd konden onze landgenoo ten het evenwel niet verder brengen dan de vijfde plaats. De uitslagen luiden: Sprint, eerste serie: 1 van Vliet, 2 Cools op wiellengte, 3 Gosselin 14.2 sec. Tweede serie: 1 Van Vliet, 2 Gosselin op 1/4 wiel lengte, 3 Scherens 14 sec. Derde serie: 1 Scherens, 2 Coóls op 10 c.M., Gosselin 14.4 sec. Vierde serie: 1 Scherens, 2 v. Vliet op 1 wiel lengte, 3 Cools 14.2 sec. Eindresultaat: 1 van Vliet, 4 pnt., 2 Scherens pnt., 3 Cool^ 7 pnt., 4 Gosselin 8 pnt. Koppelwedstrijd 100 minuten: .1 Cools-Clautier afgelegd 78.250 meter, 2 Naye-van Sïmaeys, Thysse-Dekuyscher, 4 Raimond-Samin. Op een i*onde: 5 Van Vliet-Boeyen, 6 Scherens- Bruneel, 7 Gebrs. Maes, 8 Gosselin-Debruycker, 9 Aerts-Acou. Op drie ronden: 10 Buysse-Meerschaut, 11 Cop- pens-van Kerkhoven. Op vier ronden: 12, Wierïnckx-Putzeys. de jonge kampioen. Zondagmorgen had de clubontmoeting plaats tus- schen de A.R.C. De Gazelle en de H.R.C. De Jonge Kampioen. Dc volgende afstanden moesten worden gereden: A-klasse 78 K.M., B-klasse 62 K.M, ter wijl de C-klasse een persoonlijken wedstrijd reed over een afstand van 30 K.M. De uitslagen zijn: A-klasse 78 K.M. tijd 2 uur 11 min.: 1 G. Petei-s, (D.J.K.), 2 W. Lubbers (Gazelle), 3 A. Asmus (D.J.K.) B^klasse 62 K.M. tijd 1 uur 41 min.: 1 B. Snoek (D.J.K.)2 r. Langeveld (D.J.K.), 3 K. Neeft (D.J.K.) Uitslag C-klasse 30 K.M.: 1 D. Keisers, 2 B. Pel- ter, M. v. d. Mei. Op 11 Mei wordt te Haarlem een revanche wed strijd gereden. ET treinreizen heeft zijn voor, maar ook zijn tegen. Evenals trouwens het eten van den bon, waarbij meer gezette men schen het voor bemerken en meer gewone menschen het tegen. Ik heb een heeleboel tegen op het reizen per spoor, maar ik zal u dat niet alle maal vertellen, omdat ik wel begrijp dat de schuld niet bij de spoorwegen gezocht mag worden, ook natuurlijk niet bij den wagonfabrikant of railslc- erancier en nog minder bij mij zelf. Hier heb ik dan meteen al mijn bezwaren in „a nutshell" bij eengebracht: er hapert iets, maar je weet niet waar en nu is het de kunst, zich verder neer te leggen bij de feiten, zooals de huisvader zei toen hem een drieling werd geschonken. Verwonderlijk overigens hoe volhardend en vooral, hardihoofdig wij menschen in dat opzicht blijken. Ik reis iederen en iederen dag ontbreken dezelfde kleinighe den van het niet-op-tijd-zijn, maar iederen dag opnieuw verwacht ik weer, dat het ten goede ver anderd is. Doch veel grooter en omvattender is het voor. Nergens leert u meer menschen kennen en onder scheiden dan in den trein. Aan hun houding kunt u de reizigers tenslotte reeds classificeeren. Het 'rouwtje, dat op een puntje in een hoekje voor het raam zit en ongeduldig draait, dan naar, buiten kijkehid^dan de medepassagiers half-smeekend aan ziend, zij is de moeder die naar haar" groote doch ter gaat, die in de stad werkt De man, die cigaret na cigaret door zijn bebruinde vingers laat glippen, en een groote, veel te groote actetasch bij zich heeft, is een derderangs reiziger-in-tandenborstels, die zich het air van een eerste rangs wil geven en hoopt, daardoor zijn waar gauwer aan den man te brengen. En ik zit bescheiden weggedoken in een hoekje met mijn bescheiden tasch bescheiden- lijk naast mij, mijn zachtvilten hoed boven mij in het bagagenet cn mijn jas losgeknoopt. Maar ge noeg hierover, later meer. Ik wil u dan eerst vertellen, dat ik'mij laatst tot held gebombardeerd zag. En niet zoomaar tot een miezerig heldje (.ik ben niet miezerig) uit een happy-end film van een slechten regisseur, neen, tot een echten held, een formïdabelen held, die er we zen mag. Denkt u bijvoorbeeld maar eens aan Gary Cooper uit lang vervlogen filmdagen. Niet dat u in dat geval mij zoudt zien, integendeel, ik heb geen heldenfiguur, geen knap gezicht (al verbeeld ik me dat 's ochtends als ik mijn haar kam wel eens en mijn naamdaarover zwyg ik maar, want wat schuilt daarin? De juffrouw die mij tot held degradeerde (ik voel me niet zoo erg thuis in de heldensfeer), had een onoogelijk grooten hoed op, met een geweldige spies van Oost naar West er doorheen gestoken. Haar neus begon goed. doch eindigde in een zand- aardappel. Haar oogen keken rond alsof ze impo neerend, soms ook alsof ze mooi waren en noch het eene adjectief noch het andere vertoonden ook maar eenige gelijkenis met de werkelijkheid, die tegenover rriij zat en mij van haar tot schoenen ob serveerde. Heeft u dat ook niet eens meegemaakt? U voelt zich allesbehalve aangenaam, u weet niet of u haar een bestraffenden blik toe moet werpen dan wel haar volkomen negeeren, hetgeen de on rust niet wegneemt Ik trachtte het laatste. Wij waren in het co'mpartiment-voor-acht alleen. Zij meende de stilte te moeten overstemmen, wat in onze moderne rijtuigen niet zoo heel moeilijk is: „U ziet er nogal betrouwbaar uit, meneer". Ik knikte beduusd: „O. dank u". En zweeg. Zij ging wat gemakkelijker zitten en zette haar prachtbanden (wat stevigheid betreft althans) op haai- dijen, die ik echter gelukkig niet zag. Toen, mijn zeer duidelijke afwijzende houding ncgeerend, vervolgde zij:, „Kunt u u mond houwe, meneer?" Tk schrok nog meer: „Ik doe toch niks anders, juffrouw?" „Dan moet u mij helpe, meneer". „Dat kan, juffrouw, tot binnen zekere grenzen". „Dóet u eerst die deur es dicht, het toch an me beene en ik hou niet van kou". Daar kon ik inkomen en ik sloot gewillig de deur. Daarna ging ik weer. zitten en deed of hier mede de zaak afgehandeld was Ik behoor tot die menschen die graag van dienst zijn, vooral dames, doch die het altijd slecht treffen en een rood-neu- zige, ook overigens zeer leelijke dame tót hulpbe hoevend gezelschap krijgen in plaats van een aller- charmantste, die mij beloont met een beminnelijken glimlach. Niet dat de leelijke niet beminnelijk zou zijn, o neen. integendeel, daaraan ontbreekt het haar gewoonlijk niet. De scheeve lippen van deze reizigster waren naar den anderen kant scheef bijgewerkt, zeker in de hoop, zoodoende een symetrisch geheel te vor men, hetgeen was mislukt. Ik monsterde haar snel en plaatste haar toen in Noordwijkerhout, als dienstbode, thans op zoek naar werk in Den Haag. „Als d'r strakkies een personasïe van het manne lijke sekte binnenkomt, mot u 'em zegge dat ik niet van 'em ben gedienld. Zeg u dat maar, dat staat flink en ik lust 'm' niet". „Maar juffrouw.probeerde ik. „U zou me toch helpen?" herinnerde zij mij. „Jawel, maareh.... binnen zekere grenzen en ik ben-niet van plan „Nou, grenze! Hier blijf u toch zeker binne de fesoensgrenze?" „Zeker, maar ik kan mij toch niet mengen „U mengt zich nerreges in, meneer. U doet al leen wat ik vriendelijk aan u verzocht heb". „Hoort u eens juffrouw", ik deed iets flinker en dat imponeerde zichtbaar. „Uw, laten we zeggen, intieme aangelegenheden gaan mij niks aan en ik verzoek u dringend die zelf op te lossen". Ziezoo, meende ik. „U kan die vent niet, meneer. Das zoo'n aan- dringer, daar heef u geen flauw benul van Hij kijkt een mensöh aan alsof ie je on wil frete. Toe maar, meneer, dan bent u een held". Ha, dacht ik' daar trap ik niet in. -Bovendien, over aankijken gesproken, zij had ook geen al te liefelijken blik over zich. Doch voordat ik tijd tot bekomen had, stond de trein stil en de persoon-in- kwestie stapte binnen. En voordat ik wist wat ik deed, stond ik op e.n zei: „De juffrouw hier laat beleefd verzoeken haar niet lastig te vallen en haar het genoegen te willen dóén. u zelf in de coupé hiernevens te zetten". Alles was over. dacht ik, toen de man (hij zag er vrij onschuldig uit) aan mijn verzoek voldeed. Doch een held ontvangt meer loon dan een gewoon mensch en zij kwam naast mij zitten. Haar rechter been ging over het linker en toonde daarbij meer van dat been dan strikt noodzakelijk was en •dijt noodzakelijke kon reeds veel genoemd worden. De glimlach was ongetwijfeld bedoeld als verove rend, doch deed meer denken aan een tandarts patiënt dan aan een dankbare dame. Ik lichtte mijn hoed op, boog stijfjes en deed alsof ik den trein ging verlaten, maar zette my in de volgende coupé (bij den versmaden man) weer neer, mij bevrijd gevoelend. Hij glimlachte. Ik moet u toegeven, dat dergelijke ontmoetingen tot de uitzonderingen behooren. Gelukkig. Soms geschieden zij in de boemel tusschen Haarlem en Den Haag, maar ook daar zelden. Toch gaat er meermalen in een kort gesprek een heel leven aan den toehoorder voorbij. Iemand stapt den trein binnen, legt er iets van zijn persoon, zijn levenser varing neer en vertrekt even later weer in het on bekende. H. F.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 5