IJmuider Courant [)e Gemeentefinanciën. Koffie- en theebon 2 weken langer geldig Geen Amerikaansch convooistelsel. Aanvallen op de Britsche Oostkust. VELSEN IJMUIDEN SANTPOORT BEVERWIJK <6t JAARGANG NO. 148 Lourens Coster, Maatschappij voor i-Uitgaven en Algem Drukkerij N.V., Gr. Ilouist"81 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau pjidsf [iljfoon Courant: Kennemerlaan 42, llmuidert, 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, $eg,ven jpginomen voor dit blad, worden kosteloos In de Kennemer Courant. DAGBLAD VUOR V ELS EN, IJMLIDFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnl dagelijks, benalve op Zon- en Fsestdagen Directie. P W HKEHKBOOM fcüN KOHKHI HfcfcKKBOO.U Hoofdredacteur, HOBER1 PEEREBOOM ZATERDAG ié XPRn. r>-A Abonnementen per week 0.131/i, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.70, elke regel meer ƒ0.14. Bij abonnementen belangrijke korting, ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10. >t zonder ontzag neemt men het jaarlijks ver fijnende boekdeel ter hand, waarin het Centraal voor de Statistiek de gemeentefinanciën te behandelen. Het heeft dit ook in de =g uitgave weer gedaan met de grondigheid en tuitputtelijken speur- en cijferlust. die de instel- kenmerkt. Al moge het dan, tengevolge van buitengewone tijdsomstandigheden, wat minder %ig in *ün uitingen zijn dan vorige jaren, men r n j0Cb weer bevestigd in zijn overtuiging dat jjje stormen der tijden heen deze Haagsche van cijferaars braef stant houdt, stug en hardend gebogen over haar tabellen en grafie- i" ongeschokt in haar koele berekening van het 't-érbiddelijke Cijfer, zich vermenigvuldigend tot cl)tstellende Getal. De gedachte daf men de Qotingen en rekeningen van de meer dan dui- gemeenten, die Nederland telt, grondig door- verken en excerpeeren moet om dan pas tot de jllooze optellingen, vergelijkingen en conclusies te timen, die in het boekwerk zijn neergelegd, is vol gde om velen te doen huiveren. Evenals voor riere beroepen moet men ook voor dit vak aanleg Wtten en als de geestdriftige kunstenaar met P-ime verbazing in de arbeidssfeer van den geest- fcjftigen cijferaar (hetzij statisticus, accountant of jjderszins) blikt moge hij zich troosten met de ge lichte dat de gevoelens veelal wederkeerig zullen lijn. Het Centraal Bureau beperkt zich nooit tot de jegevens van één jaar. Het vergelijkt altijd .met v:rjge. Zijn uitgaven op verschillend gebied zijn c-,jj nimmer-eindigende reeksen in vervolgen. Maar komende jaren heeft het altijd gezwegen; op gevaarlijke gebied der voorspellingen waagt dit g uitstek zakelijke instituut zich niet. Alles moei rs'staan en (ten aanzien van de gemeentefinan- zijn bewijs vinden in die meer dan duizend pacentelijke verzamelingen van becijferde ge- (R'êDS. Het aantal gemeenten is in den loop der jaren 1)33-1941 opnieuw gedaald door samenvoeging, ifaar niet belangrijk. Als men zich herinnert dat ld al vele jaren geleden is dat Nederland 1100 (imeenten telde en erbij bedenkt, dat juist in de (inoemde periode gemeentelijke annexaties tot weel geschrijf en gepraat aanleiding hebben ge- pvén doet het eenigszins ontnuchterend aan dat ii; totaal aantal gemeenten in die acht jaar tijds öchts verminderd is van 1076 tot 1051, dus met 25. i Met dat samenvoegingen en grenswijzigingen van meenten eenvoudige aangelegenheden zouden Verre van dien. Wij hebben dat ook verleden ir weer gemerkt toen een ingrijpend program van ike maatregelen door den secretaris-generaal van ft departement van Binnenlandsche Zaken voor i» provincie Noordholland werd gelanceerd. De honderd gemeenten in onze provincie zouden idgens dit voorloopige ontwerp met een dertigtal terden verminderd. Maar toén de meening der be trokkenen werd gevraagd rezen zooveel bezwaren ik herinner slechts aan Heemstede en Benne- bck, die beide niet voelden voor hun samenvoe- (hg en aan Heemskerk, dat desnoods iets voor Beverwijk voelde maar heelemaal niet voor ver- oeniging met Castricum dat de soep veel te heet gediend bleek te zijn. Sindsdien hebben wij er tif! veel meer van vernomen. Infinanciëelen zin geeft het trouwens ten aanzien na gemeentelijke samenvoegingen iets te denken ik men in dit boek leest: „Het totaal der kapi- tsalsuilgaven is over alle vergeleken jaren per bold der bevolking het grootst voor de groep der pootste gemeenten en wordt voor de groepen der kleinere gemeenten geleidelijk kleiner. Over 1933 ti;n deze cijfers vpor de groepen der grootste en Minste gemeenten resp. 43.45 en 5.22 en over resp. 56.73 en 6.29". Er zijn meer redenen om er in veel gevallen aan tw'jfelen of samenvoeging van gemeenten tot Ha zuiniger beheer zou leiden. Er zijn trouwens üaschen die het standpunt innemen dat bij een R'ijkmatige verdeeling van den belastingdruk het 'twen naar samenvoeging en annexatie grooten- wli verdwijnen zal. ontstellend beeld geeft de grafiek die de ge ldschulden in geheel Nederland in het tijdvak Januari 1924-1 Januari 1940 uitbeeldt. Daar blijkt "■aiers uit, ten aanzien van een periode die zoowel 101 tijdperk van economische hoogconjunctuur als Ha langdurigen crisistijd omvat, dat door alles -*-n de gemeenteschulden met wonderlijke regel- zijn blijven stijgen. Op 1 Januari 1924 be ogen zij ruim 1500 millioen, op 1 Januari 1940 firen zij tot 2668 millioen geklommen, hetgeen een stijging met 77.8 pet. beduidt in zestien -Jrtijds. Een groote sprong, met meer dan 300 oen, heeft zich in het eerste jaar voorgedaan 5.V00r ket overige is de stijging bijzonder re- f.matig, geen enkel jaar is lager dan zijn voorgan- e.l z'jn *n ^en 1°°P van dit tijdvak natuurlijk jngrijke veranderingen opgetreden in het rente- «centage, zoodat op 1 Januari 1933 nog 64.6 pet. net totaal bedrag van alle gemeenteleeningen groepen van 4pet. en hooger viel, waarna anuari 1940 ruim driekwart van dit totaal «somt in de groep van 31/2—3 3/4 pet., hetgeen g is geweest van de daling van de rente- ^aard en van de conversies. is i" die jaren het aantal inwoners van ^an<^ eveneens regelmatig gestegen; men zou °°Ver Gen stijging van staats- en gemeente- ;!n en evervwel dan ook een regelmatige stijging ;4kel|0^UCt'GVen ar^eic^ moeten zien om de ont- e 8 van zaken in evenwicht te kunnen "engen en Z0°3ls wij allen weten is na 1930 het st- Seval geweest en heeft zich een enor- Van de werlcloosheid voorgedaan. Het ',er van het Centraal Bureau geeft de gevol- daarv -'•!oed an 'n andere hoofdstukken weer door den and °P.de belastingen, op de kapitaalsuitgaven hchteCrSZ'nS' Z00(*at bet als geheel, zooals te ver- fevel r3S' 8en a§lfkeh4ive opwekkend beeld r r blijkt ook uit dat de economische crisis in belangrijke mate den financieelen weerstand der gemeenten heeft .verminderd, hetgeen in een uitvoerig becijferden staat omtrent de stijging der tekorten en de verzwakking der reserves wordt aangegeven. Het geheel geeft een beeld van toenemende financieele zorgen in het Neder landeche gemeente lijke bestel, dat duidelijk maakt dat zeer zorgvuldig beleid vereischt zal worden om in komende tijden dit alles weer in een evenwicht te brengen, waarbij voldoende gelegenheid zal bestaan om de verdere ontwikkeling dei' gemeentelijke overheidstaak te dienen. R. p. Geldigheidsduur van nieuwen bon 3 weken. De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van koffiesurrogaat en thee. Zooals bekend, heeft de met „18" genummerde bon van de bonkaart „algemeen" gedurende het tijdvak van 17 Maart j.l. tot en met 27 April recht gegeven op het koopen van 50 gram thee of 125 gram koffie, voor zoover voorradig, of 250 gi-am koffiesurrogaat van de van overheidswege voor geschreven samenselling in de verpakking welke het poschrift „vergunning no." draagt, wordt ge distribueerd' en andere soorten koffiesurrogaat zonder bon mogen worden uitverkocht. Aange zien het in den handel brengen van het officieele koffiesurrogaat, meer tijd in beslag neemt dan aanvankelijk werd verwacht, wordt, teneinde het publiek in staat te stellen ook de eventueel nog niet ingeleverde bonnen bij de- detaillisten tegen het daarop verkrijgbaar gestelde rantsoen in te wisse len, de geldigheidsduur van bon 18 met 2 weken verlengd. De met „18" genummerde bon geeft der halve ook nog gedurende het tijdvak van Maan dag 28 April tot en met Zondag 11 Mei a.s. recht op het koopen van 50 gram thee of 125 gram koffie, voor zoover voorradig, of 250 graan koffie surrogaat. Zooals destijds werd bekend gemaakt, wordt in den vervolge de duur der distributieperioden gesteld van vier in plaats van zes weken. .Het rantsoen zal 40' gram thee of 250 gram koffiesur rogaat per periode van vier weken bedragen. Ten einde de vraag naar koffiesurrogaat geleidelijker te verdeelen, is besloten de nieuwe distributie periode niet op Maandag 28 April a.s., doch een week later, d.i. dus op Maandag 5 Mei a.s. te doen beginnen. Daar het echter niet in de bedoeling ligt de distributieperiode als zoodanig naar een lateren datum te verschuiven* doch uitsluitend den aan vangsdatum daarvan, zal de eerstvolgende op 5 Mei aanvangende periode- bij= -uitzondering drie in plaats Van vier weken duren. Voor het tijdvak van Maandag 5 Mei tot en met Zondag 25 Mei a.s. zal derhalve een nader aan te wijzen bon van cle „bonkaart algemeen" recht geven op het koopen van 40 gram thee of 250 gram koffie surrogaat. In verband met het bovenstaande dienen de detaillisten de in ontvangst genomen bonnen 18 in plaats van gedurende het tijdvak van 28 April tot en met 2 Mei in te leveren in het tijdvak van 5 Mei tot en ïnet 9 Mei a.s. De bonnen, welke zij na 5 Mei van hun klanten ontvangen, dienen na afloop van de volgende distributieperiode, dat is dus in het tijdperk van 26 tot en met 30 Mei te worden ingeleverd. Wel wordt de patrouille-actie uitgebreid. Uit Washington meldt het D.N.B.: Op zijn persconferentie hééft president Roosevelt ge zegd, dat de regeering niet voornemens is een convooienstelsel in te voeren. Alleen zal de patrouille-actie der Amerikaansche vloot wor den uitgebreid. Roosevelt weigerde iets te zeggen over de wijze, waarop hij de levering van oorlogsmateriaal aan Engeland wilde doen geschieden. Groote verwoestingen te Newcastle. bVRLIJN. 26 April (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt hebben afdeelingen der Duït- sche luchtmacht in den afgeloopen nacht ha vensteden aan de Britsche Oostkust aangeval len. Buitengewoon krachtig was de aanval op de aanval op de havenwerken en scheeps werven te Newcastle, waar opnieuw groote verwoestingen zijn aangericht. De Britsche berichtendienst deelt mede dat de Duitsche luchtactie in den afgeloopen nacht in hoofdzaak was gericht tegen het Noordoosten van Engeland. De aanval was zeer hevig. De Duitsche toestellen hebben een aantal brand- en brisant bommen laten vallen, waardoor branden zijn uit gebroken. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN NOORD-DUITSCHLAND. BERLIJN, 26 April (D.N.B.) In den afgeloopen nacht zij, naar het D.N.B. verneemt, zwakke af deelingen der Britsche luchtmacht boven het Noord- Duïtsche kustgebied vex-schenen, waar zij brand- en brisantbommen lieten vallen. De bommen vielen voor het grootste deel op het open veld of in het water. Alléén in woonwijken wei-den enkele hui zen, waaronder een geneeskundig kliniek, bescha digd en verscheidene pex-sonen gewond. Er is geen schade van economischen of militairen aard aan gericht. Een stel matige aanval werd den vijand door het krachtige afweervuur onmogelijk ge maakt. Duitsch wermachtsbericht Pas van Thermopilae na omvangrijken aanval genomen. Duitsche luchtmacht vernielt tal van vliegtuigen bij aanvallen in Griekenland. Twee Duitsche duikbooten niet teruggekeerd. BERLIJN, 25 April (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „In Griekenland is de pas van Thermopylae door een omvangrijken aanval genomen. Daar mede is de vijand uit een bijzonder sterke, se dert lang gefortificeerde verdedigingsstelling verdreven, Aan dit succes hebben bergtroepen weer een groot aandeel. Door voortdurende aanvallen op schepen concentraties in de Grleksche wateren heb ben formaties gevechtsvliegtuigen en Stuka's ook gisteren den vijand zware verliezen toege bracht. Ten westen van het eiland Thermia brachten zij een koopvaarder van 6000 b.r.t. tot zinken en plaatsten elders op drie groote sche pen bomvoltreffers. Naar reeds in een extra bericht is bekend ge maakt, heeft het luchtwapén Woensdag boven dien vijf transportschepen en materiaalsche pen van 21.600 b.r.t. in totaal tot zinken ge bracht en 11 andere schepen beschadigd, waar onder een torpedojager en twee hulpoorlogs schepen en wel zoo zwaar dat zij niet meer ge bruikt kunnen worden voor de inscheping van het Britsche expeditiecorps. Bij aanvallen op het vliegveld Argos werden twee vijandelijke vliegtuigen neergeschoten en 35 vliegtuigen, benevens talrijke auto's op den grond vernield. Een viermotorige Britsche vlieg- boot werd in een haven van het eiland Salamis in brand geschoten. Een oorlogsschip, dat in overzeesche wateren opereert en reeds gemeld had dat het 29.000 b.r.t. tot zinken had gebracht, heeft nog 30.000 b.r.t. vijandelijke scheepsruimte vernietigd. Bij gewapende verkenningsvluchten, die zich gisteren over een groot deel van het Britsche eiland uitstrekten, heeft een verkenner met grooten actieradius een Britschen jager van het type Spitfire neergeschoten. In den afge- Een der Indische kraanvogels in ..Artis" te Amsterdam kreeg Vrijdag lust in een uit stapje. Doch niet zoodra hadden de oppas ser den vluchteling bemerkt, of het was met zijn escapade gedaan. Onder veilig ge leidc werd de deserteur naar zijn verblijf teruggebracht. (foto Pax-Holland) De Limburgsche Betuwe staat in bloei. Als reus achtige bruidsbouquetten prijken thans de kersen boomgaarden in Zuid Limburg in volle pracht. (foto Het Zuiden) loopen nacht bestookten gevechtsvliegtuigen de oorlogshaven Portsmouth weer succesvol met brisant- en brandbommen. In de haveninstalla ties ontstonden nieuwe verwoestingen en ver zichtbare branden. Andere luchtaanvallen richtten zich op voor den oorlog belangrijke doelen aan de Britsche Oostkust. Gevechtsvlieg tuigen'* brachten ten Oosten van Dundee drie koopvaarders van 14.000 b.r.t. in totaal van een convooi tot zinken en beschadigden ten Oos ten van Sunderland een groot schip. Toen de vijand overdag en in de avonduren de kust in de bezette gebieden naderde, haalde marine-artillerie twee vliegtuigen omlaag en jagers en luchtdoelartillerie ieder een. Lichte zeestrijdkrachten schoten op de Noord zee een vijandelijk vliegtuig neer. De vijand heeft in den afgeloopeh nacht een inval gedaan in het Noord-Duitsche kustgebied en o.a. bommen op woonwijken in de stad Kiel laten vallen. De branden die aldus ontstaan waren konden snel worden gebluscht. Oorlogs- economische of militaire schade is nergens ont staan. De aanvallen eischten eenige slachtoffers onder de burgerbevolking. Een nachtjager be mand door luitenant Volkers (commandant en bestuurder), Feldwebel Biehne (marconist) en Feldwebel Gürtner (boordschutter) schoot binnen drie kwartier vier vijandelijke gevechts vliegtuigen van het type Bristol-Blenheim neer. De Duitsche marine heeft sedert het begin van den oorlog 872 vijandelijke of in dienst van den vijand varende koopvaarders met een totale tonnage van omstreeks 1.900.000 b.r.t. op gebracht of in bezette havens in beslag genomen. De duikbooten onder leiding van luitenant-ter zee eerste klasse Kretschmer en kapitein luite nant-ter-zee Schepke zijn niet teruggekeerd van de vaart naar den vijand. Beide schepen hadden groot aandeel aan de vernietiging van vijandelijke convooien, die onlangs onder zeer moeilijke omstandigheden voltrokken werd, en zij hebben bij die gelegenheid hun totaal re sultaat aanzienlijk verhoogd. Luitenant-ter-zee eerste klasse Kretschmer heeft thans behalve drie vijandelijke torpedo jagers waarvan twee gedurende zijn laat ste onderneming in totaal 313.611 b.r.t., waarondeT de hulpkruisers „Laurentic", Pa- troclus" en „Forfar" tot zinken gebracht, ka- pitein-luitenant-ter-zee Schepke 233,971 b.r.t. vijandelijke scheepsruimte. Deze beide com mandanten, wier buitengewone verdiensten in den vrijheidsstrijd van het Duitsche volk er kend werd door het eikenloof, behoorende tot het ridderkruis van het ijzeren kruis, hebben lau- hun dappere bemanning onvergankelijke lau weren verworven. Een deel der bemanningen, onder wie luitenant-ter-zee eerste klasse Kretschmer, is in gevangenschap geraakt." Verduister goed. Zooals het moet. VAN 26 OP 27 APRIL 1941 van 20.56 tot 6.18 Maan op 27 April op7.04 Maan op 27 April onder 21.54 VAN 27 OP 28 APRIL 1941 van 20.58 tot 6.16 Maan op 28 April op7.55 Maan op 28 April onder,22.54 Ophalen van huisvuil. Naar wij vernemen zal door onvoroziene om standigheden in de week van 28 April tot en me: 3 Mei geen huisvuil opgehaald kunnen worden. Tot nader order zal dat niet meer éénmaal per week, doch eenmaal in de veertien dagen plaats hebben, n.l. op Maandag, Dinsdag en Woensdag. Dit komt doordat de metalen bollen voor 't lichtgas, waarop de auto's van den dienst zullen gaan loopen, nog niet in orde zijn. JAARVERGADERING VAN „KINHEIM". De voetbalvereeniging „Kinheim", hield Don derdagavond in café Centraal aan den Wijkerstraat- weg haar jaarvergadering. De heer P. Kok, voorzitter, verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder het eei-e-lid den heer F. Redeleer en de leden van verdienste. Voor het op zoo noodlottige wijze om het leven gekomen oud-lid der vex-eeniging, wijlen den heer P. Been tjes, werd enkele oogenblikken stilte betrècht. Na goedkeux-ing van de notulen bracht de 2e secretaris, de heer J. VVartenhox-st het jaarverslag uit. Hex-innerd werd aan de in den vorigen zomer gespeelde Midden-Kennemerlandwedstrijden, de fusie van de voetbalbonden tot den N.V.B. en de noodzaak om het vierde elftal uit de competitie voor de 2e klasse H.V.B. terug te trekken. De secretaris hoopte, dat in het volgende seizoen zoowel een 4e als een 5e elftal voor den bond zou den kunnen uitkomen. Voorts werd melding gemaakt van de goede ver standhouding tusschen Kinheim en de supporters vereniging ,,Geel-Zwart". Na gehouden verkiezingen hebben thans zitting in de elftal-commissie de heeren G. Dekker, J. Stals, A. Redeker, H. Kroeze en J. Brantjes. De samenstelling van de jeugdcommissie bestaat uit de heeren: C. Boot, P. Bierenbroodspot, H. v. d. Vlugt, W. v. d. Star, K. v. d. Pijl, J. Verhoof- stad, J. Dix-ks, F. Cnossen en J. Wartenhorst. In de kascommissie hebben zitting de heeren P. v. Heyst, P. Rem en O. Kuilenburg. De aftredende bestuursleden de heeren P. Kok, voorzitter en J. Wartenhorst, 2e secretaris, werden herkozen. Duro schepen. Dezer dagen is een Noorseh" motorschip van 7400 ton, dat 30 jarefl geleden op een Deensohe werf gebouwd werd en in 1936 bij een verkoop 350.000 kronen opbracht, voor drie millioen kronen ver kocht. In vijf jaren dus een prijsstijging van 900 procent Collecte „Winterhulp". De laatste alhier gehouden lystcollecte voor de stichting „Winterhulp Nederland" heeft f 1437.73 opgebracht. Marktprijzen cn besommingen. Tarbot f 6f 5.80 per kilo. Tongen f 5.80 f 3.80 per kilo. Kabeljauw f 8 per stuk. Groote griet f 175f 164, Kleine griet f 100- f 84, Kleine schol f 80—f 46, Pufschol f 40—f 21, Wijting schol f 61f 46, Groote schar f 36f 33, Kleine schar f 28—f 18, Pufschar f 13—f 5. Alles per 50 kilo. BESOMMING. Trawler: IJM. 165 Martha "00 manden f 4259. Loggers: KW. 59 f 1418, KW. 89 f 1129, KW. 144 f 50, KW. 52 f 745, KW. 91 f 1178, KW. 104 f 218, KW. 107 f 898, KW. 20 f 1238, KW. 60 f 1403, KW. 2 f 943, KW. 108 f 987. KW. 108 f 987. KW. 97 f 1284. KW. 58 f 1301, IJM. 268 f 1539. Kotters: HD. 108 f 3470; H.D. 125 f 3389 TX. 24 f 285, TX 29 f 422, SCH. 353 f 136. ZANG. Het het vorige jaar opgerichte mannenkoor, dat onder leiding van Henk Arisz staat, zal op 7 Mei zijn eei'§te concert geven. Medewerking verleenen Johan Weezenhuyzen (pianol en „Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet", directeur Henk Arisz. CLLTUREELE FILM. Heden wordt in het Vereen igingsgebuow der Ned. Herv. Gemeente de laatste filmvoorstelling in dit seizoen gegeven. Dan wordt de onder leiding van Willi Forst vervaax-digden film „Serenade" ver toond. Het Mij. Ziekenfonds in het afgeloopen jaar. Gunstig jaar. 75600 recepten uitgegeven. In de gisteravond gehouden jaarvergadering van het Maatschappij Ziekenfonds „Beverwijk en Omstreken" heeft de administratice mevr. v. d. Werff—Mooy het jaar verslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleend hebben: Alle gemobiliseerden keerden behouden terug. Helaas vielen enkele van onze verzekerden voor het Vaderland. Aan hen onze eerbiedige hulde, In September vestigde zich alhier dokter C. Versêlewel de Witt Hamer en werd deelnemers-huisarts aan het Zie kenfonds. Eveneens dokter L. J. Vreeiing welke zich te Velsen-Noord vestigde. Deelnemer-specialiste werd me juffrouw dokter J. J. Hoogenboom. kinderarts. DE FINANCIEN. Financieel ls 1940 voor het ziekenfonds niet ongunstig geweest. Vooral wat de ziekenhuisverpleging betreft. Een felt ls het dat dit Jaar veel minder aan ziekenhuisverple ging werd uitgegeven dan In voorgaande jaren. Vorig jaar was er een nadeellg saldo van f 1402,72, thans is er een voordeelig saldo van f 1744.01. Het totaal aantal verzekèrden bedroeg eind December 14504. Het totaal aantal verzekerden, aangesloten bij het Aan vullingsfonds 6675. Het groote nut van dit fonds wordt meer en meer inge zien, hetgeen blijkt uit het nog steeds stijgende aantal inschrijvingen. Aan de bij dit fonds aangeslotenen, wolf den vanaf November elastieken kousen en steunzolen ver strekt, terwijl voor hen een aparte regeling ls geti-offen beU-effende de prijzen van ziekenhuisverpleging. In ziekenhuizen werden 385 personen opgenomen met een aantal verpleegdagen van 6088. De rekening en verantwoording over 1940 sluit met een bedrag van f 168.264.15 aan ontvangsten en uitgaven. Het laatste jaarverslag van mevr. v. d. Ferff, die zooals men weet het fonds gaat verlaten, werd besloten met den wensch dat het ziekenfonds in alle opzichten aan de ge stelde verwachtingen zal kunnen blijven voldoen. JAARVERGADERING VAN V. V. B.) V. V. B. hield in het Statenhuis te Beverwijk haar jaar- lijksche algemeene vergadering. In het korte openingswoord van den voorzitter den heer Kerkhof, wekte deze alle leden op vooral deel te nemen aan de training, waaraan speciaal dit jaar de uiterste zorg zal worden besteed. Hierna volgde het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer Jansen. Vervolgens werden de boeken en bescheiden in orde bevonden waarvoor den penning meester dank werd gebracht. In het bestuur kwamen geen veranderingen. De aftre denden, n.l. de heeren Kerkhof, de Jong en Grootendorst, werden allen herkozen De verkiezing van een elftalcommissie verliep niet zoo vlot, waar drie leden zich niet meer herkiesbaar stelden, wegens drukke werkzaamheden. De hierdoor onstane vacatures werden niet aangevuld. De heeren Post en Zonneveld werden in deze functie herkozen. De training zal dit Jaar komen te staan onder leiding van den heer Ten Napel, algemeen sportleider van H. O. Staten. Later zal dan eventueel worden overgegaan tot het trainen van een seleciie-gröèp. Nadat de begrooting voor het volgend jaar werd goedgekeurd werd deze veem gaderlng gesloten.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1