Vaat lange aoaadw- Amerika wordt steeds (neer omsingeld". Jiott Tlieuias Vijftigduizend ton scheepsruimte tot zinken gebracht MTERD.\G 26 APR TL' 1941 n, \merikaansche minister Knox: fjet D-N.B- verneemt uit New-York: minister van marine Knox heeft in een rede de vereeniging van Amerikaansche dagblad pers beweerd dat Amerika „steeds meer door ^faire machten wordt omsingeld". «Tnds maanden is het rechtstreeksche contact -hen de Ver. Staten en geheel Europa met uit-, 'bering van Groot-Brittannië verbroken. De "fnen "die deze eenige route bevaren, worden be- •gd door een sterke duikbootvloot, waarvan de I kte aan niemand bekend is en de activiteit door ile!„„schappelijke ontdekkingen aanzienlijk doel- ffender is dan in den vorigen oorlog. Ook de booten „belagen den handel tussche.n Groot- nltannië en Amerika in noodlottige mate". Sterke ""yes vliegtuigen verhoogen de gevaren die Sand tot een belegerd land hebben gemaakt. tü'voortdurende toeneming van de scheepsverliezen door aanbouw niet meer worden aangevuld. De Middellandsche Zee is tegenwoordig „verboden b-rein" en alle contact met de landen die aan deze f grenzen is verloren gegaan. Evenmin kunnen Ifrikaansche havens door de Amerikaansche schtbooten worden gebruikt. Overal stuiten de vr Staten op den vijandelijken aanvaller. De hitste schakel in dezen keten van omsingeling «de V.S. is door de asmogendheden gesmeed door te recente overeenkomst tusschen Rusland en ^Kgt verdere verloop van zijn uiteenzettingen herhaalde Knox de these, die geheel en al den ondslag vormt van de politiek van Roosevelt, f, dat de asmogendheden voornemens zijn de Ver. Un aan te vallen. Dientengevolge zullen de VS aldus concludeerde de minister, tenslotte moe- vechten, indien zij geen doeltreffende middelen '•-dgn die Engeland aan de overwinning helpen under dat de Ver. Staten aan den strijd deelnemen. Wii zijn al heel ver in deze dichting gegaan", zoo verklaarde Knox, „Wij hebben verklaard dat de coor Engeland bestreden vijanden ook onze vijan den zijn. Omdat wij zoo ver zijn gegaan, kunnen «ij niet meer terug. Wij kunnen nog slechts voor waarts gaan. Wij kunnen niet toelaten dat onze roederen op den Atlantischen Oceaan naar den bodem der zee worden gezonden". DUITSCHE MEENINGEN. Voor de regeerimgskringen der Ver. Staten moe ten de gevolgen van hun verkeerde adviezen, waar- -ede zij het eigen volk op een dwaalspoor en roemde volken aan den rand van den afgrond Koben getracht, uiterst pijnlijk zijn, schrijft de Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondenz". Zij bemerken, zoo vervolgt de „Diplo", de ontnuch terd in breede kringen van hun eigen land. In p'aats dat de oorlogsophitsers thans aanleiding zou- icn vinden hun positie te herzien, schijnen zij thans pas goed te gaan vasthouden aan hun stoere •aliiiek van inmenging en uitbreiding van den Jorlog. Dit wordt bevestigd door een nieuwen veld tocht van redevoeringen door de oorlogsophitsers die tot de leidende figuren behooren. De „Diplo" neemt in dit verband de jongste re deneringen van Knox en Hull in beschouwing en „jent: inderdaad bestaat het driemogendheden- -ict, dat een waarschuwing moet zijn voor allen Se bedacht zijn op een uitbreiding van dezen oor- te,-. De heer Knox heeft dus volkomen gelijk wan- •jêr hij toegeeft dat de regeering der Ver. Staten ll«i hierdoor getroffen moet voelen, doch alleen, idien zij haar voornemen tot inmenging werke- ijk in daden wil omzetten. Wanneer de tegenwoor dige Amerikaansche regeerders zich tegenover be- pjalde fronten- geplaatst zien, moeten zij bedenken ist alleen zij het zijn die deze fronten van nood- 1 scer hebben opgericht. Zij hebben er werkelijk jeen recht toe hiervoor iemand anders verant woordelijk te stellen als zioh' zelf. De mogendheden van de as en van het driemogendhedenpact be schouwen in ieder geval slechts hen als hun „vijan den" die zich mét geweld in de zaken van anderen r.engen en op vreemde continenten huisvredebreuk j'.egen. Churchill's verantwoordelijkheid voor de jongste geberutenissen. Oordeel van dr.^arl Megerle. Onder het opschrift „Verantwoordelijkheid morde nederlagen" bespreekt de diplomatieke medewerker van de „Berliner Börsenzeitung" dr. Karl Megerle de verantwoordelijkheid van Churchill. De houding van Churchill, zoo schrijft hij, tegenover den stodm van vragen om inlichtingen over de verantwoordelijkheid voor de Joego slavische—Grieksche nederlagen en wat daar mede samenhangt herinnert levendig aan zijn houding na het misdlugte avontuur in Noorwe- ?en. Toen probeerde hij de schuld deels te Khuiven op „technische deskundigen", deels op sin ambtgenooten en liet hij doorschemeren: Wanneer men slechts naar hem geluisterd had, zou aides heel anders en beter verloopen zijn. Wanneer ook thans, vooral bij de deskundigen, lie vraag naar de militaire en politieke verant- wordelijkheir ontstaat, dan zal het Engelsche officiercorps, dat reeds in den wereldoorlog ge- eenheid had het strategische genie van Chur- e'hill af te meten naar zijn fiasco's, zich de ver- eigende critiek herinneren welke na den we reldoorlog door een aantal hooge Engelsche of feren, onder wie de generaals sir W. D. Bird, - Frederic Maurice, sir Ch. Oman en admi- ^5 sir. Reginald Bagon aan de hand eener pegging van de militaire wijsheden welke Churchill in zijn boek „De Wereldcrisis" ver- wndigd had, geoefend is. Daarin wordt o.a. ge- !ïia: THoen de heer Winston Churchill in zijn die bladzijden over de belangrijke vraag- -•Ukken van den wereldoorlog schreef, kon hij IjPJk bij verschilliende onderwerpen die hij «Handelde, beweren de noodige vakkennis te Mitten. Het gevolg was dat vele conclusies die Ji daaruit trok en de thearieën die hij opstel- ongezond zijn. Vooral in het hoofd- •iü»over den slag aan de Somme heeft Chur- •a met getallen gegoocheld en zich een leek ittoond. ?e werkelijke cijfers hebben zijn beweringen ^omen omver gegooid en zijn conclusies on- Sth gemaakt- Ook wat hij over den zeeslag jllpH nd geschreven heeft, is de onzin van een rltant- Zijn voorstellen, dat men had moeten ,3 vertoonden een oppervlakkigheid in ma- •nsn Is kennis- welke verbazing wekt bij een uil aie eens den post bekleedde van Eersten te Admiraliteit. ij ChSnoet Engeland werkelijk naar Winston vPMv,t hdsteren. Op hem berust de volledige hu M1Wooi'@i'kheid en het is zijn zaak hoe '€chtvaardi>It kerneerSesla§en Britsche volk vccn/ het 00k ziïn zaak hoe hij zijn heen-en- ï-nJ„ei?nen tusschen overwinningsgesnoef en ïen jpUlee kreten om hulp aannemelijk wil ma- Hlne m?5 Amerikaansche openbare mee- itnoot een dergelijk kreupel geslagen bond ers R Zee steden is een politiek, waarover ho nog wel eens zal moeten naden- De secretaris-generaal van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsfon- dr. Goedewaagen en commissaris-generaal dr. Wimmer woonden te 's-Gravenhage de opening der tentoonstelling „Het nieuwe Duitsche boek" bij. (foto Schimmelpenningh) Geen Engelsche bezetting van Irak. Troepen kregen alleen vergunning tot doortocht. (Van een V.P.B.-medewerker). ANKARA, April 1941. Volgens de binnen komende berichten uit Bagdad en andere plaatsen in het Nabije Oosten is de toestand in Irak toch wel eenigszdns anders dan men aanvankelijk wilde doen gfelooven. Bepaalde berichten hadden den indruk gewekt als zou Irak onmiddellijk na de landing van een sterk Engelsch troepencontin gent er in hebben toegestemd de grenzen open te stellen voor verdere troepentransporten. Dit sdhijmt echter niet 'het geval geweest te zijn. De lezing, die Irak er van geeft, is de volgende: Pa lestina zou, ten bate van de verdediging van Egypte, in zoodanige mate van Britsche troepen zijn ontbloot dat het Britsche opperbevel daar te lande dezen toestand als ongewenscht beschouw de en ongeveer 3000 man uit Indië daarheen ont bood. Het is dit transport geweest dat in Basra ver scheen doch niet zooals gemeld om druk uit te oefenen op Irak, doch om vergunning te verzoe ken, het land te mogen doortrekken. Deze ver gunning is daarop door de regeering van Irak verleend. Voorzichtigheidshalve echter liet men •het transport door Iraksche troepen begeleiden. Van Iraksche zijde wordt in dit verband verklaard dat het transport hetwelk niet. door andere zal worden gevolgd reeds in Palestina is aange komen, zoodat zich in Irak geen Engelsche troepen bevinden. Verder heeft de regeering van Irak zich genoopt gezien de volgende verklaring af te leggen: ..De Britsche regeering heeft, in overeenstemming met het verdrag tusschen Irak en Groot-Brittanriië. verzocht voor zekere troepen hun weg te mogen nemen door Iraik. Reeds van 21 Juni 1940 af zijn maatregelen getroffen dit te vergemakkelijken. Zoo zijn thans op 17 en 13 April Britsche strijd krachten in Basra geland om via Irak naar hun bestemming te marcheeren. Er bestaat dus niet de minste reden voor de buitenlandsche radiobe richten te dien opzichte. De regeering waakt voor de rechten van het koninkrijk en zal niet toelaten dat de souvereiniteit van den staat in het minste of geringste wordt geschonden". Roosevelt over het convooivraagstuk Het onderscheid tusschen convooi en patrouille. (Men zie ook elders in dit nummer). Het D.N.B. meldt uit Washington: In zijn laatste persconferentie heeft president Roose velt uitvoerig gesproken over de werkzaamheden der Amerikaansche vloot op den Atlantischen Oceaan en in het bijzonder over het convooi- vraagstuk. Hij verklaarde'opnieuw nadrukkelijk dat de regeering niet voornemens is Amerikaan sche convooien samen te stellen. Men moet zich. aldus zeide hij, aan de feiten houden en elke speculatie vermijden. Hij zeide het te betreuren dat hij de meeste artikelen der Amerikaansche pers moest desavoueeren, maar het convooi- stelsel maakt geen deel van zijn politiek uit. Toen in September 1939 de vraag der bescher ming van het Westelijk Halfrond rees, is aan beide zijden van het vasteland een patrouille- dienst der Amerikaansche vloot ingesteld die zich uitstrekte over een gebied dat op vele1 punten tot 1000 zeemijl van de kust verwijderd was. Van tijd tot tijd is deze patrouilledienst in bepaalde streken uitgebreid en in andere ingekrompen. Er is echter steeds sprake geweest van patrouillee ring en nooit van convooien en ook de Amerikaan sche pers heeft daarvan geen convooien kunnen maken. Er is dus, aldus Roosevelt, niets veranderd, behalve dat de patrouilledienst iet of wat is uit gebreid en van tijd tot tijd op de zeven zeeën in omvang zal toenemen, omdat dit noodig is voor de bescherming van het Amerikaansche halfrond. Toen men hem vroeg naar het onderscheid tusschen patrouille en convooi, antwoordde Roo sevelt, dat men met een convooi te doen heeft, wanneer een groep schepen begeleid wordt ter bescherming tegen aanvallen, een patrouilleering is een verkenning, waarbij wordt vastgesteld of zich ergens een oorlogsschip bevindt dat wellicht in het Westelijk halfrond wil binnendringen om daar een aanval te ondernemen. Op de vraag welke taak de patrouille heeft, wanneer zij de aan wezigheid van vreemde oorlogsschepen consta teert, zeide de president dat zij hem dan daarvan in kennis moet stellen. Roosevelt wenschte geen antwoord te geven op de vraag hoe de regering zich de aflevering van oorlogsmateriaal aan Engeland, waarop Knox en Hull in hun laatste redevoeringen zoo krachtig hebben aangedrongen, denkt, zonder gebruik te maken van convooien. Canada en de Ver. Staten. De resultaten van de besnrekin?pn tusschen Roosevelt en Mackenzie King. Het A.N.P. verneemt uit Berlijn: 1-Iet resultaat van de eenige dagen geleden in Washington gevoerde besprekingen tusschen president Roosevelt en den Canadeeschen pre mier Mackenzie King is een overeenkomst ge weest, welke de hulpbronnen van beide landen voor de gemeenschappelijke bewapenings-in- spanning moet mobiliseeren en de van den kant der Canadeesche betalingsbalans zich voor doende moeilijkheden moet opheffen. Uitdruk kelijk wordt er in een Reuterbericht op gewezen dat thans voor Canada het vraagstuk van den deviezenkoers is opgelost en de ..New-York Ti mes", vestigt in een hoofdartikel eveneens de aandacht op het voornemen de dollarreserves van Canada in de toekomst niet te gebruiken voor bewapeningsaankoopen, hetgeen het blad het belangrijkste rechtstreeksche effect noemt voor de bewapenings aankoopen. Nog enkele weken geleden hebben de offi- cieele instanties der Vereenigde Staten de eerste berichten omtrent op handen zijnde Ameri- kaansch-Canadeesche overeenkomsten in dezen zin levendig tegengesproken. Practisch is daar mede dus wederom, evenals dit het geval was bij den afstand van torpedojagers aan Engeland, het geval ontstaan dat een démenti van de Amerikaansche regeeringsinstanties tenslotte een bevestiging van feiten beteekent. De eigenlijke, in beteekenis ver boven de deviezenproblemen uitgaande kern van het nieuwe Canadeesch- Amerikaansche accoord laat de New-York Ti mes" in een hoofdartikel bovendien zeer duide lijk aan den dag komen. Het blad schrijft dat het accoord ook een nieuwen stap vormt in de richting van de gelijkschakeling der nationale defensie binnen het kader van de continentale Amerikaansche politiek. Daarmede wordt onver bloemd toegegeven dat de Amerikaansche re- geeringskringen tenslotte streven naar een sterker betrekken van Canada in de Amerikaan sche speculatie met het oog op de ineenstorting van Engeland en zijn wereldrijk. Om de erfenis later gemakkelijker en met min der wrijving te kunnen aanvaarden wordt dooi de Vereenigde Staten reeds thans gestreefd naar een zoo nauw mogelijk economischen band en ineenstrengeling. MAANDAG 28 APRIL 1941. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 415.5 M. No. 65. Cirkels: 1. Zegswijze. 15. Zegswijze. 16. Zegswijze. 29. Zegswijze. 19 Draad. 210 Natuurverschijnsel. 36 Vloeistof. 47 Huisdier. 58 Schouderbedekking. 523 Geleide. 826 Plaats in Noord-Brabant. 11—12 Paard. 1314 Gebergte op Kreta. 1718 Huisdier. 19—20 Hond. 2129 Zinnebeeld. 2230 Rijtuig. 23—26. Narede. 24—27. Weg. 2528 Bedaagd. De gevraagde woorden bestaan' uit de volgende lettergrepen: al-an-ar-ble-burg-da-de-de-der-doen-e-e-em-es- FIGUUR PUZZLE. heer-hi-i-is-is-kat-kel-knecht-koe-kor-leert-let-list- loog-ma-men-moe-ne-on-oud-pad-pau-pi-reu-rook- ros-sap-te-ten-til-ve-vuur-waar-we-zoekt-zoo-zoo. Oplossing vorige opgave No. 62. LADDER-PUZZLE. H A ATOOM A S RAKET L E ENTER M D LEPRA E M ETUDE U E WAFEL A D ROLDE D E EEFDE N M Naar in toonaangevende Roomsch-Katholie ke kringen wordt medegedeeld werkt de vroe gere predikant der belijdeniskerk te Berlijn- Dahlem, ds. Martin Niemöïïer, aan een boek, waarin hij beschouwingen wijdt aan de mo gelijkheid van vereeniging van Protestantsche en Roomsch-Katholieke kerk in Groot- Duitschland. Alleen voor da.t doel had hij kerke lijke litteratuur uit Roomsch-Katholieke kringen gevraagd. (D.N.B.) Van Amerikaansche zijde wordt naar het D.N.B. meldt bevestigd, dat talrijke wapentransporten, die op weg van de Vereenigde Staten naar Engeland waren tot zinken gebracht zijn. Zoo heeft de Amerikaansche ambassade te Londen medegedeeld dat een groote zending oor logsmateriaal verloren is gegaan door torpedee ring op den Oceaan. Het Amerikaansche ministerie van oor- logf heeft medegedeeld dat tengevolge van .de stakingen de staalproduetie reeds met een half millioen ton is verminderd. Indien de stakin gen tot 5 Mei voortduren, zal de productie met 2V2 millioen tot verminderd zijn. (D.N.B.) Tijdens dezen oorlog heeft Zweden tot dusver tezamen 97 schepen verloren met een tonnage van 224.521, aldus meldt het A.N.P. Hierbij zijn 671 opvarenden omgekomen. In den wereldoorlog van 1914—1918 heeft de Zweedsche koopvaardij 247 schepen verloren met een tonnage van 267.614. Hierbij zijn 794 opvarenden omgekomen. Naar van welingelichte Duitsche zijde wordt vernomen, heeft men in de Wilhelmstrasse geen antwoord gegeven op de vraag of de am bassadeur Abetz zich op het oogenblik te Parijs bevindt. In politieke kringen te Berlijn heeft men uiting gegeven aan de meening dat. het be richt over het nieuwe bezoek van den Franschen minister van buitenlandsche zaken, admiraal Darlan geen nieuws bevat. (D.N.B.) Resultaat van Duitsche luchtactie in de Grieksche wateren Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „Ook op 24 April heeft de luchtmacht bij haar vastberaden aanvallen op schepen in de Grieksche wateren groote successen behaald. Door bomtreffers werden 13 koopvaardijsche pen met een gezamenlijken inhoud van onge veer 50.000 ton vernietigd en 17 koopvaarders zwaar beschadigd. Bovendien werd een klein oorlogsschip tot zinken gebracht. Op een oor logsbodem van ouder type werden bomtreffers geplaatst. Het aantal vliegtuigen dat. op Grieksche vliegvelden staande, vernietigd werd, is nog gestegen. Op verschillende vliegvelden zijn Donderdag in totaal 55 vliegtuigen vernield." (D.N.B.) Hortliy's bezoek aan Hitler. Hongarije heeft deel aan de reorganisatie op den Balkan. In officieele, zoowel als in.niet-officieéle kringen te Berlijn stelt men, naar het D.N.B. meldt, veel belang in het bezoek van den Hongaarschen rijks- bestuurde? Horthy aan den Führer. In de Wilhelmstrasse achtte men het gisteren zeer wel mogelijk dat dit bezoek ook verband houdt met de reorganisatie op den Balkan, waaraan ook Hongarije deel heeft, zooals men Duitsche zijde met nadruk verklaarde. Het is zeker, aldus zegt men voorts, dat bij deze eerste gelegenheid de vraagstukken zijn besproken die uit den Balkan veldtocht voortvloeien en voor Hongarije van be lang zijn. Menzies inderhaast terug naar Australië? Volgens een bericht uit Londen verluidt daar dat de Australische minister-president Menzies waarschijnlijk inderhaast per vliegtuig naar Australië zal terugkeeren om in dg crisis die daar ontstaan is in te grijpen. Chrurchil! zou volgens dit bericht voornemens zijn voor Menzies een functie te Londen vrij te maken, indien deze in Australië ten val gebracht wordt. (D.N.B.) JEUGDPORTRETTEN „RICHE FOTO ART" Isa GROOTE HOUTSTRAAT - TELEF. 13472 Adv irivz Nicd.) (Radio Ttaqxamma ZONDAG 27 APRIL 1941. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.55 Mozart-concert (opn.) 12.00 Gramofoonmuziek. 12,42 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Zang met pianobegeleiding. 1.45 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde; „Kent u de Sibbe? causerie. 2.00 Amusementsorkest en soliste 2 45 Voor de boeren. 3.30 Uit Berlijn: 71e Verzoekconcert'voor de Duitsche Weermacht. 6.00 foor de kinderen. 6.30 Revue programma. 7.30 Viool en piano. 8.00 B. N. O. Nieuwsbe richten. 815 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Omroeporkest en soliste. 9.45 B. N. O. Engelsche be richten. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II. 301,5 M. 8.00 Orgelconcert (opn.). 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Studio-Vroegdienst (voorbe- rtid door het Vrijz. Prot. Kerkeomité). 10.00 Gramofoon muziek. 10.45 Revlda-scxtet. 11.30 Kinderkoor „De Me rels". 12.00 Cyclus „Kent gij uw Bijbel?" (gr. pl„ voorbe reid door de Christ. Radio-Stichting). 12 15 Bach-cantate (opn.). 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Musiquette en gramofoonmuziek. 1.50 Gramofoonmu ziek. 2.00 Fragmenten uit de opera „Die Meistersinger von Nürnberg" (opn.). 4.00 Nederlandsch-Hervomde Kerk dienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 5.30 Sportuitslagen. 5.35 Montmartre-programma. 6.15 Piano voordracht. 6.45 Sport van den dag. 7.00 Radiotooneel. 7.25 Schrammelkwartet en soliste. 7.45 Sportwetenswaardig- heden. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoon muziek. 8.30 Omroeporkest, solisten en dames- en man nenkoor. 9.30 Radiotooneel. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. Hrt Veilighcidsnius^um heeft in het kan sterdam een expositie ingericht, waarop museum te bewonderen zijn. •..or .i:; dr V.V.V. aan het Rokïn te Am- vcrschillcnde interessante détails uit het (foto Pax-Holland) 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek, 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkeomité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Gerard Lebon en zijn orkest. 10.20-10.40 Declamatie. 11.15 Viool, piano en gramofoon muziek. 12.00 De Ramblers, 12.30 Gramofoonmuziek, 12.42 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berich ten. 1.00 De Romancers en soliste. 1.30—1.45 Gramofoon muziek. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Melodisten en het Rococo-octet. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.30 Muzikale cause- rei met illustraties aan de piano. 5 00 Gramofoonmuziek. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5 30 Gramofoonmuziek. 5.45 Orgelspel. 6.15 Boekbespre king. 6.30 Omroeporkest. 7.00—7.15 B. N. O. Economische vragen van den dag. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten. Engelsch. 8.45 „Die Westdeutsche Kammermusikver- einigung". 9.45 B. N. O. Engelsche berichten. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek ,8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek, 10.00 Morgen dienst (voorbereid door de Christ Radio-Stichting). 10.20 Pianovoordracht. 11.00 Declamatie. 11.20 Gramofoonmu ziek. 12.00 Berichten. 12.15 Omroeporkest. 12,45—1.00 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1,30 Orgelspel. 2.00 De Haarlemsche orljestvereeniging. soliste en gramofoon muziek. 3.30 Huishoudelijke vraagbaak. 3.45 Gramofoon muziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Vertelling (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Ensemble Tonny Roxini met pianointermezzl. 6.00—615 Gesprekken met luisteraars, voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkeomité. 6.45 ,.De organisatie der gilden", vraaggesprek. 7.00 B. N. O. Friesch praatje. 7.15 Zang en piano. 8.00 B. N..O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag of gramofoon muziek. 8.30 Omroeporkest. 9.30 Voor de ouders. S.45 Re portage. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 7