Rex-Theater VELSEN Sdex&ec dati de liïefr Bonnen die thans geldig zijn: Van V R D D A G 2 MEI t/m. WOENS DAG 7 MEI Moet de advocaat zijn beroepsgeheim verbre ken en een moorde naar laten vrijspreken een onschuldige de galg brengen.. of de opzienbarende sensatie-film Een grandiooze Lumina-Film met PAUL HARTMAN N, MAN3A BEHRENS, WALTER FRANK eva. Aanvang avondvoorstellingen 8 u. Zondagmiddag 3 uur MATINEE. J (Adv. Lngez. Med.) Jaarvergadering „Herwonnen Levenskraclil". Het plaatselijk Comité van Herwonnen Levens kracht hield haar jaarvergadering, welke zeer goed bezocht was. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester gaven een duidelijk beeld van een levendige' actie voor deze instelling. Niet minder dan 6000 zegels voor de Stuiver-actie werden in het .afgeloopen jaar door het plaatse lijke comité Verkocht. Het financieel verslag van den penningmeester sloot met een nadeelig saldo van f 26.82. SENIOREN AFDELINGEN VAN S.S.H. De gymnastiekafdeeling van „Hoogoven-Sta- ten" is overgegaan tot oprichting van een afdee ling dames- en heerensenioren. De oefentijd voor de dames zal waarschijnlijk op Donderdagavond vallen en voor de heeren op Woensdagavond van 9 tot 10 uur. Voor deze nieuwe afdeelingen van S.S.H. kan men zich opgeven tijdens de oefen tijden aan de gymnastiekzaal van de Da Costa- school en Duinvlietstraat 102. Tiioïen Qji Van Lier in de K. S. A. Dinsdag 13 Mei zal het gezelschap Tholen en Van Lier dn het K8.A.-gebouw optreden met een non-stop»revue voor het plaatselijk comité van „Herwonnen Levenskracht'^ DE „CUP'-WEDSTRIJDEN OP WATERVLIET. Woensdagavond vingen de wedstrijden van de Bekerwedstrijden aan met de wedstrijden in afd. A. B, G.Bleyerihoeve 30 Afd. B: D. L. B. V.—Walserïj 1—5 Voor Donderdagavond zijn vastgesteld: te 7 uur: E. T. A.Overschotje, te 8 uur: K.L.M.H.O. Laboratorium. Schaakclub „Wecnink". De uitslagen van de wedstrijden voor dé onder linge competitie van de schaakclub „Weenink" luidde als volgt: Groep 1: V. Ph. v. d. Kolk—M. Beïnema 10. Groep 2: W, Visser—Y. Mooy l—O. D. Kikke— H. Nijjnan Vz—Vz- Groep 3: F. C. A. HendriksC. Nijman afgebr. P. SchagerC. Nijman 10. Groep 4: A. BlansjaarJ. v. d. Wissel 10; C. KoomenJ. Schilp 01., PROPAGANDADAG VOOR DE HUISVROUW. Het hoofdbestuur van Hoogoven Staten heeft gis teren een propagandadag voor de huisvrouw geor ganiseerd. 's Middags werd een excursie gemaakt naar de gemeentelijke Huishoud- en. Industrie school aan de C. H. Moensstraat. In het Kennemer Theater werd 's avonds een filmvorstelling gegeven, die door den vorzitter van Hoogoven Staten, den heer A. Demmers, werd geopend. Spr. releveerde, dat de voorgaande cur sussen gesIaSgd waren en de beste verwachtingen voor de toekomst inhouden. Vervolgens werd een aantal leerzame en komische films vertoond, af gewisseld door het optreden van de Hoogoven- volksdansgroep. MASSAKAMP SCHAKEN. Op Donderdag 8 Mei gaat de schaakclub „Wee nink" op bezoek bij de Uitgeester Schaakvereni ging „Lasker". Ruim 20 leden van „Weenink" nemen aan deze massakamp deel. Diefstallen in het Sportpark. Tijdens den voetbalwedstrijd De Kennemers 2 K.F.C. 2, die Zondagmorgén in het gemeentelijk Sportpark werd gespeeld, kwamen enkele K.F.C.- spelers tot de minder prettige ontdekking, dat in de kleedkamer ingebroken was. Uit eenige kleeding- stukken waren portemonnaies ontvreemd. AGENDA VOOR BEVERWIJK. DONDERDAG 1 MEI. Luxor Theater, Breestraat: „De laatste ronde" en bijprogramma, 8 uur. VRIJDAG 2 MEI. Luxor Theater, Breestraat: „De laatsje ronde" en bijprogramma, 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Héden Zuiderkapel: Spreker J. Sevensma, 8 uur. R'embrandt Theater: „Operette" (geprolongeerd), 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Rakoczy-marsch", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Johannisfeuer", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „De groote Leugen", 2.00, 4.15, 6.30 en 8.45 uur. Vcreéiiiging voor Vreemdelingen verkeer. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hield Woensdagavond onder voorzitterschap van mr. A. Moens in Hotel „Ter Burg" haar jaarver gadering. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer G. Langendïjk, sloot met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven ad f 249,81. Er was een batig saldo van f 17,84. Aan het jaarverslag van den waarnemend se cretaris is het volgende ontleend: In 'het vorige jaarverslag werd reeds gememo reerd, dat het jaar 1939 zich door internationale spanning voor ons werk niet gunstig liet aanzien. Het afgeloopen jaar ibracht de V.V.V. te dien aan zien in nog ongunstiger positie, een toestand, die naar wij hopen, spoedig weer over mag gaan in voor vreemdelingen betere verhoudingen. In het laatst van Mei werd door het hoofd bestuur der A.N.V.V. aan den voorzitter verzocht in overleg met d'e plaatselijke overheid en den voorzitter van het Roode Kruis een afdeeling te stichten van het Centraal Comité voor den ge wonden en zieken soldaat, hetgeen heeft plaats gehad. Het ledental der V.V.V. blijft onvoldoende en bedroeg op 1 Januari 181. Velen zijn er nog niet van doordrongen, dat het doel der vereeniging eigenlijk aller medewerking verelscht. De gemeente Beverjvijk blijft in zielental en be langrijkheid toenemen. Op velerlei gebied komen verbeteringen tot stand, hoewel deze in enkele gevallen te lang uitblijven. Met de nieuwe riolee- ring werden goede vorderingen gemaakt en de rioolwaterzuiveringsinstallatie zal ook niet lang meer uitblijven. Het zeer uitvoerige verslag werd beëindigd met den wensch uit te spreken, dat de gemeente Be verwijk zich steeds mag blijven verheugen in vooruitgang allerwegen en dat ook dé V.V.V. daar aan duchtig medewerking zal kunnen verleenen. Bij de rondvraag werd een klacht geuit over het 'lange wachten voor de loketten in het post kantoor. Het gebeurt wel eens, dat ruim 15 minu ten gewacht moet worden voordat men aan de beurt is. Het bestuur zal overwegen, welke stappen on dernomen zullen worden om hierin een verbete ring te krijgen. „Algemeen Belang" had een goed jaar. De om*et steeg. De Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Algemeen Belang" U.A. hield Woensdagavond onder voorzitterschap van denheer H. van der Plas haar jaarvergadering in gebouw „Adrichem". De voorzitter betreurde in zijn openingswoord de slechte opkomst en de weinige belangstelling voor de vereeniging. Financieel is het jaar 1940 nog niet zoo slecht ge weest. gezien de vorige jaren. De moeilijkheden stapelen zich echter dagelijks op. Hoofdzakelijk wordt dit wel veroorzaakt dbor-de moeilijkheden om grondstoffen te verkrijgen en de distributie bepalingen. Niettemin zal het'bestuur trachten aan alle moeilijkheden het hoofd te bieden. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Blijkens het rapport van den accountant, den heer Th. W. Reynders, was de boekhouding accoord be vonden. De balans wees een eindcijfer aan van f 44.414,26, terwijl de resultatenrekening een winst aanwees van f 2604,71. De winst werd voornamelijk bestemd voor afschrijving van de 'oude schuld. Het aantal leden bedroeg 817, wat 83 meer was dan vo rig jaar. Het gemiddelde verbruik bedroeg onge veer f 109, y?at vergeleken bij vorig jaar eveneens een vooruitgang was. De omzet steeg in totaal met f 14.673: Deze vérhooging in de omzet is hoofdza kelijk bereikt in het tweede halfjaar. De brood- bakkerij zette in het 2de halfjaar om f 40.679, te gen f 31.601 in het eerste halfjaar. De omzet van de banketbakkerij bedroeg in het eerste - halfjaar f 6224, tegen f 10.618 in het tweede halfjaar. Over het algemeen bereikte de banketbakkerij een beter resultaat. Ten aanzien van de grondstoffen en vooral die voor de banketbakkerij zijn de vooruitzichten weinig bemoedigend. De kosten van onderhoud materieel en grondstoffen liepen beduidend omhoog. De broodprijzen stegen hiermede niet eveneredig. Voorts werd aangedrongen op meer propaganda om het ledental te verhoogen. De balans en resultatenrekening werden ver volgens goedgekeurd. Het b.estuiir en .administra teur werd décharge verleend. Namens de commissarissen bracht de heer Ras dank aan het bestuur, de heeren G. Faber en Reyn ders voor het vele werk, dat zij in het afgeloopen jaar verricht hebben. Voorts releveerde spr. de prettige samenwerking tusschen de commissaris sen en het bestuur. Op het beleid van het bestuur was geen enkele op- óf aanmerking. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren de Vries, Sneekes, Davidson en Schelvis herkozen. In de plaats van den heer Ras, die niet meer hei-kies baar was, werd tot commissaris bepoemd de heer Koomen. Bij de rondvraag drong de heer Reynders er op aan een ledenwervingsactie op touw te zetten om bijv. daarvoor een commissie te benoemen. Een en ander zal door het bestuur verder uitgewerkt wor den. In zijn slotwoord spoorde de voorzitter de leden aan de coöperatie trouw te blijven .en het bestuur te blijven steunen onder alle omstandigheden. NIEUWE UITGAVE. Bij de N.V. Uitgevers-Maatschappij G. B. van Goor en Zonen te 's-Gravcnha.ge is van de hand van den heer J. L. van Hedel, alhier, een werk ver schenen qnder den titel „Middenstandsboekhou- den". Inbraak in groentenlial. Aardappelen en bonnen ontvreemd. Een dezer nachten is ingebroken, in de groenten- hal van den heer M. aan de Begijnestraat. Aan de achterzijde hebben de inbrekers een ruit vernield, waarna zij de deur konden openen. Geld was niet iri 'de hal aanwezig. Wel hebbben de indringers een flinke hoeveelheid aardappelbon nen en wat aardappelen meegenomen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. DE UITVOERING VAN „TAVIDO". De opvoering door „Tavido" van het blijspel „De Privésecretaresse" kan wegens ziekte van verschei dene spelers niet doorgaan. In de plaats hiervan voert de tooneelvereeniging „Hierna beter" uit Koog aan de Zaan Zaterdag a.s. in het Kennemer Theater op „Comedie", blijspel in drie bedrijven van Henk Bakker en Christien van Bommel Kauw. Jaarverslag Oud-Katholiek Verbond van Vakvereenigingen. Aan het jaarverslag van de afdeeling IJmniden van het Oud-Katholiek Verbond van Vakvereeni gingen j.l. ontleenen wij het volgende: De groote veranderingen, die zich in 1940 in de arbeidswereld hebben voltrokken, hebben ook op de afdeeling IJmuiden invloed gehad, hoewel het ledenverlies in verhouding tot andere organisaties zeer beperkt is gebleven. Tezamen tellen de vier aangesloten bonden van fabrieks- en transport arbeiders, bouwvakarbeiders, metaalbewerkers en handels- en kantoorbedienden per 31 December 1940 238 leden waarvan 181 in eerstgenoemden bond. In Mei 1940 werd goedkeuring verkregen op het reglement voor de werkloozenkas voor de metaal bewerkers. Deze zal in Juni a.s. in werking treden. Het verslag maakt voorts melding van de be sprekingen, welke met leden-zee visschers over wij zigingen en verbeteringen in de collectieve ar beidsovereenkomsten zijn gbhouden. Met betrekking tot de steunverleening voor de achtergebleven gezinnen van opvarenden, die thans buiten het land verblijven, wordt medege deeld, dat een bevredigende uibkeering werd ver strekt, terwijl behalve deze regelingen voorzienin gen werden getroffen voor vischknechten en kan toorbedienden, waardoor dezen een wachtgeld werd toegekend van 70% voor gehuwden en 50" voor ongehuwden. In de verhouding met andere vakorganisaties is ondanks de gewijzigde omstandigheden geen verandering gekomen. Voor de metaalbewerkers werd gedurende 1940 voor het eerst sedert jaren een landelijk collec tief contract afgesloten. Ten slotte wordt herinnerd aan de 37 leden der afdeeling die buitenslands verblijven «?n waar van de verwachting wordt uitgesproken, dat deze spoedig in den kring van hun familie kunnen terugkeeren. Het jaarverslag van den afdeelingspenning- meester geeft een totaal aan ontvangsten, zoowel als van uitgaven te. zien tot. eën bedrag van f -40.415,40. Hiervan werd gedurende 1940 aan contributie ontvangen f 6347,20 en van de ge meente Velsen voor uitkeeringen crisissteun aan leden f 26.814,—. Onder- de uitgaven is voor uitkeeringen uit de werkloozenkassen een bedrag van totaal f 9.492,29 genoemd, terwijl de verzilvering van vacantie- •bonnen f 402.45 beliep. De zeer toegenomen werkloosheid in het eerste halfjaar 1940 komt sterk tot uitdrukking in het bedrag van den uitbetaalden crisissteun: dit be droeg "voor 1939 f 18.244 en f 26.814 voor 1940. Ten slotte vermeldt 'het verslag, dat voor het gevelfonds voor het Bondsgebouw tot heden een bedrag Van f 63,20.is bijeengebracht. Zesde jaarfeest van „Kleine Kraclit" Voor de derde maal was de vereeniging „Kleine Kracht" in de voormalige Witte Bioscoop bijeen tot het vieren van haar zesde jaarfeest. Ditmaal was het groep III der oudste meisjes. Een overvolle zaal, bewees, hoe groot de belangstelling voor „Kleine Kracht" is. Het feest werd begonnen met samenzang en gebed van de leidster mej. B. Karreman, waarna een kort verslag werd uitgebracht. Toen kwamen de meisjes op het podium. Zij zongen met frissche stemmen eenige liedjes, waarna een blijspelletje werd opgevoerd „Bij den fotograaf". Er werd harte lijk om gelachen. Het „Spelletje van bhj zijn" volgde hierop. Na de pauze werd het leekenspel „Om blijdschap" opgevoerd, een moeilijke opgaaf voor de kinderen, maar zij kweten zich uitstekend van haar taak. Vooral het vertolken van de beide hoofdrollen, het Jonge Meisje (Maartje de Niet) en „de Grootmoe der" (Corrii. van Oosten) liet niets te wenschen over. Vol aandacht werd er geluisterd. Na afloop hiervan werd aan twee meisjes, die in verband met hun vertrek voor het laatst aanwe zig waren, .omdat zij, zulke trouwe leden waren ge weest, een kalender overhandigd. Een dezer meis jes, Jeane Broekhof-f, kreeg een extra bedankje voor- haar pianospel. De heer K. v. d. Nieuwendijlc dankte de leidsters en de meisjes voor dezen avond. Hij wenschte hun veel kracht en lust toe, om het werk vooi-t te zet ten en deelde mede, dat het stukje „Bij den foto graaf" eigen werk was van mej. Karreman. Bijzondere bijeenkomst Willemsbéekweg. A.s. Maandagavond heeft in het lokaal Willems- beekweg 38 een bijzondere bijeenkomst plaats, die uitgaat van het comité tot het organiseeren van opwekkingsbijeenkomsten. Als spreker zal optreden Dr. A. Berkhof uit Groningen met als onderwerp „Christus Triumphater". Arbeiders Mandolineclub „Excelsior"; De Arbeiders Mandolineclub „Excelsior", direc teur Joh. B. Kok, geeft a.s, Zaterdagavond een con cert in „Ons Huis", IJmuiderstraatweg. De adspirgnten en de Hawaiiangroep zullen afzon derlijk optreden, laatstgenoemde met aardige Hawaiianliedjes. „Excelsior" brengt o.a. ten gehoore de Suite van Volksdansep en „Dorpsfeest", beide van den directeur. MARKTPRIJZEN EN BESOMMINGEN. Kabeljauw f 19—f17 per stuk; Tongen f5.60—f3,70 per K.G.; Gr. griet f190—f175; KI. griet f 115; KI. schol £92— f58; Pufschol f42—f32; Pufschol 2 f23—f 11; Gr. schar f42; KI. schar f 19—f 12,50; Pufschar f 9—f 2,60; Wijting f69—f57; KI. W-ij ting f49—f41; Poon f42—f38. Alles per 50 K.G. Loggers: TJM 268 f 1559; SCH 30 f1521; KW 107 f1120; KW 144 f 1173. Kotters; HD 108 3426; HD 125 £2775; TX 29 £917. Het damkampioenschap van „Kennemerland". Uitreiking der prijzen. A.s. Maandagavond zal in. het clubgebouw van de damclub Stabiel te Santpoort de prijsuitreiking plaats hebben van het pas geëindigd tournooi om het kampioenschap van Kennemerland. Tevens zal dien/ avond de huldiging plaats vinden van den kampioen van het tournooi B. Dukel. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis is de heer H. Laros uitgenoodigd tot het geven van een simul taanseance, waaraan alle leden en damliefhebbers uit Kennemerland gratis kunnen deelnemen. In de pauze zal de heer B. Dukel een blindpartij spelen tegen één der leden van „Stabiel". RIJKSVISCHAFSLAG. IJMUIDEN, 30 April. De omzet op den rijfcs- vischafslag bedroeg in April 1941 f 312.434,98: in April 1940: f 656.604,50. Gedurende de afgeloopen vier maanden bedroeg de omzet f 1.620.523,39 tegenover f 2.114.575,79 in de overeenkomstige periode van 1940. DE VERSCHE VISCHAANVOER TE SCHEVENINGEN. Van de kustvisscherij waren Woensdag aan de markt te Scheveningen de kotter SCH. 37, C. dé Jong, met f 162 en 85 motorschokkers met tezamen f 12.449 besomming. De noteeringen van de visch aan boord van de schokker waren: grïèt f 2.70 tot f 3.25 per kilo; middelschol f 46 tot f 7jé>; kleine schol f 15 tot f 44: bot f 36 tot f 56 en schar f 7.40 tot f 26, alles per kist van 40 kilo. De aanvoer van versche visch uit zee door kust- visschersvaartuigen was in de afgeloopen week niet bijzonder groot. Tengevolge van het ongunstige weer in de tweede helft van de vorige week nam slechts een beperkt aantal motorschokkers aan de kustvisscherij deel. In 275 dagreizen werd door deze vaartuigen voor een bedrag van f 38.039 aan versche visch beSomd. Ook de aanvoer van garnalen was door het minder gunstige weer niet erg groot. De aanvoer bedroeg ongeveer 6000 kilo. De noteering van ge kookte garnalen was 82 ct. per kilo. Levende gar nalen deden f 11 tot f 13 per mand. Oud-Katholiek Verbond van Vakvereenigingen. De afdeeling IJmuiden van het Oud-Katholiek Verbond van Vakvereenigingen hield een ledenver gadering in het Bondsgebouw aan de Trawler kade. De heer A. J. van Kleef, secretaris-penning meester van het Verbond, opende deze bijeenkomst, omdat de afdeelingsvoorzitter, de heer J. Gouda, buitenslands verblijft. Spr. zei dat het reeds lang geleden was dat een vergadering werd gehouden. Hij herdacht de 35 leden der afdeeling, die thans ergens op de wereld verblijven en wier verblijfplatas onbekend is. Hij sprak het vertrouwen uit, dat al deze leden nog eens. behouden mogên terugkeeren. De jaarverslagen van den secretaris en den pen ningmeester der afdeeling werden goedgekeurd. Namens de vergadering bracht, de voorzitter dank aan de heeren D. Wiljouw en A. Vis resp. -secre taris en penningmeester, voor de goede behartigin; van de belangen der afdeeling. In verband met de afwezigheid van den heer J. Gouda, afdeelingsvoorzitter, zal in diens plaats in de bestuursvergadering een ander worden aan gewezen. In Juni zal voor leden en huisgenooten een ont spanningsavond worden gehouden. Tenslotte behandelde de heer Van Kleef de hui dige positie van het Verbond. Regelmatig treden nieuwe leden toe, volgens spreker is de positie van het Verbond gezond. Concert van „De Stem des Volks". De Gemengde Zangvereeniging „De Stem de^ Volks" geeft hedenavond eèn concert in „Ons Huis" aan den IJmuiderstraatweg, met medewerking van J. Rijseman, viool en Cor Olthuis, piano. Ht koor brengt werken van Mozart, Bort- nianski, Schubert, enz. ten gehoore; werken van Kreisler, Rimsky, Korsakow, L. v. Beedhoven, Hubay e.a. staan op het programma voor viool en piano. Voorlichting bij Beroepskeuze Aan de afdeeling feugdbemiddeling van d beidsbeurs te Velsen is sedert eenigen tii/ i spreekuur voor beroepskeuze verbonden. De eeri schelijkheid hiervan werd reeds lang gevoeld T''* de mogelijkheid kon eerst onlangs geschapen den. Er is een doelmatige collectie informatieftT" i l iaal bijeengebracht. Nu de overgangs- en exa tijd weer nadert, komen vele ouders en jons16*1" te staan voor het vraagstuk van de beroepstal Wenscht men hierbij deskundige voorlichting Ju5, lijke inlichtingen, medische keuring, enz,, dan V men zich hiertoe vervoegen bij de afdeeling Je bemiddeling van de Arbeidsbeurs op de voIbS" spreekuren: Woensdagmiddag van half drie tot drie UlJr Woensdagavond van half acht tot acht Uur Vrijdagochtend van tien tot twaalf tUUr e Aan het bezoek zijn geen onkosten verbonden H is wenschelijk schoolrapporten (of afschriften) v de laatste twee jaar mee te brengen. 311 Indien psychotechnische keuring noodig blijktI zijn, is daarvoor eep regeling te treffen. De kost#® voor deze keuring komen voor rekening van de h zoekers. Het spreekuur is toegankelijk voor jongens en meisjes. n Het is in de meeste gevallen gewenscht, dat der ouders bij het eerste bezoek meekomt. ®n De ingang voor het spreekuur vindt men aan ris Casembrootzijstraat, IJmiden-Oost. HEEMSKERK c GOUDEN ECHTPAAR, Onder vele blijken van belangstelling, zoowel van b gerlijke- als geestelijke autoriteiten, vierde het echlM N. Peekei en M. Peelcel—v. Eerde zijn vijftigjarig w! lijksfeest. In den loop van den feestdag ontving het v c§deaux, bloemen en schriftelijke felicitaties. Des avond; bracht het fanfarecorps „St. Cecilia" een serenade POSTERIJEN. In verband met de gewijzigde verzending en aankomst der post zullen de buslichtingen aan het hulppostkantoor zijn als volgt: 6.45, 17.10, en 19.30 uur. DIEFSTAL VAN AARDAPPELEN. Bij een inwoner alhier werd een partijtje aardappel» gestolen, dat in een kuil opgeslagen was. van de daden werd nog geen spoor ontdekt. Joden niet langer op de beurzen toegelaten. AMSTERDAM, 30 April. Op order van den Rijkscommissaris voor het bezette Necferlandsche gebied (commissaris-generaal voor financiën en economie) maken de besturen van de vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, de Vereeni- ging van Effectenhandelaren te Rotterdam en den Bond voor den Gèld- en Effectenhandel in de pro. vincie te 's-Gravenhage bekend, dat met ingang van 1 Mei 1941 den Joden de toegang tot de beunen te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage ver boden is. Ter bepaling van het begrip „Jood" geldt artikel 4 van de verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied betref, lende het aangeven van ondernemingen de dato 22 October 1940 (verordening no. 189/1940), welk ar tikel als volgt luidt: „1) Jood is een ieder, die uit ten minste drie naai ras Vol-Joodsche grootouders stamt; 2) Als Jood wordt ook aangemerkt hij die ui twee Vol-Joodsche grootouders stamt en 1) hetrj zelf op den negenden Mei 1940 tot de Joodsch- kerkelijke gemeente heeft behoord of na dien datum' daarin wordt opgenomen, 2) hetzij op den negenden Mei 1940 met een Jood was gehuwd of na dat óogenblik met een Jood in het huwelijk treedt; 3) een grootouder wordt als Vol-Joodsch aan gemerkt, wanneer deze tot de Joodsch-kerkelijke gemeenschap heeft behoord". Het verbod van toegang tot de beurs beteekent niet tegelijkertijd, dat de betreffende leden het lid maatschap van de vereeniging, waaronder zij res sorteeren, verliezen. (A.N.P.) BON 13. Broodkaart. Geldig van 21 April t.m. 4 Mei. 100 gram brood of 100 grarr roggebrood. BON 14. Broodkaart. Gel dig van 26 April t.m. 11 Mei BON 7. Bloemkaart Geldig t.m. 18 Mei. KOEK EN GEBAK. BON 13. Broodkaart. Geldig van 21 April t.m 4 Mei BON 14. Broodkaart. Gel dig van 26 April Lm. 11 Mei 1, rantsoen gebak BON 7 (Bloemkaart) Gel- dig van 21 April t.m. 4 Mei y2 rantsoen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr. jclein korstgebak 400 gr AARDAPPELEN. BONS 15 (alle 20 stuks) Broodkaart. Geldig van 28 April t.m. 7 Mei. 1V2 k.g aardappelen. KOFFIE EN THEE. BON 18. Geldig van 17 Maart tot 11 Mei: 50 gram thee of 125 gram koffie o? 250 gram koffiesurrogaat. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 13 „vleesch" van de Vleeschkaart Geldig tot en met 6 Mei, 100 gram rund-, kalfs- ot varkens- vleesch (been inbegrepen i of ongesmolten vet of een rantsoen vleeschwaren. BON 13 „worst of vleesch waren" Geldig tot en me' 6 Mei. 75100 gram vleeschwaren KAAS. BONS 63 en 73. Geldig van 7 April t.m. 4 Mei. BONS 64 en 74. Geldig van 21 April t.m. 18 Mei PEULVRUCHTEN. BON 28. Geldig t.m. 11 Mei 500 gram peulvruchten. BOTER EN VETTEN BONS 13 en 14. Boterkaart Geldig van 21 April t.m. 10 Mei. 250 gram boter. BON 13- Vetkaari. Geldie van 21 April t.m 10 Mei 250 gram boter of marga rine of 200 gram sDiisvet. BON 14 VetkaarL Geldig van 21 April t.m 10 Mei 250 gram boter of marga rine MEEL en GRUTTERSWAREN BON 23 „Bonkaart Alge meen" Geldig tot en me' 18 Mei 250 gram rijsi of rijstemeel of rijstebloerr of gruttemeel BON 24. „Bonkaart Alge meen" Geldig t.m 15 Juni 250 gram havermout of na vervlokken of ha verbloem of aardappelmeelvlokken oi gort of gortmout of grutten BON 25 (Bonkaart Alge meen). Geldig van 21 April tm 15 Juni 250 gram goH of gprtmout of grutten BON 26. „Bonkaart Alge meen" Geldig t.m 15 Juni 100 mf'-o-'-ii of ver micelli of spaghetti. BOP 27 „Bonkaart Alge meen" Geldig t.m 15 Juni 100 gram maizena of gries- meel of sago of aardappel meel of puddingsauspoedei JON 7. Bloemkaart. Geldig 'ot 18 Mei. 35 gram tarwe meel of tarwebloem of rog gemeel of roggebloem ot zelfrijzend bakmeel BON 14. Melkkaart. Geldig van 26 April tm. 4 Mei 1 3/4 Liter melk. BON 21. Geldig van 12 April Lm. 11 Mei 1 KG suiker BON 94. Geldig van 21 April t.m 4 Mei. BON 85. Geldig van 26 April t.m. 11 Mei. SCHEERZEEP ENZ. BON K (Texticlkaart) Gel dig t.m. 31 Augustus.'50 gr. scheerzeep of een tube of pot scheercrême. BON 29 nieuwe „Bonkaart Algemeen". T.m. 31 Mei 150 gr toiletzeep ol, 120 gi huishoudzeep of. 200 gram zachte zeep (oude samen stelling) of 150 gram zachte zeep of 300 gr zachte zeep- pasta of 250gram zeep poeder of 125 gr zeepvlok ken of 250 gr zelfwerkende waschmiddelen of 200 tram vloeibare zeep of 600 gram wasch poeder Waschpoeder Is uitsluitend beschikbaar voor wassche- rijen Voor 20 kg wasch- goed moet 1 bon worden afgeleverd. PETROLEUM ZEGELPERIODE 10 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 21 April Lm. 15 Juni 2 L. HONDENBROOD. BON 7. T.m. 31 Mei. Groep 1 en 2: f0 KG Gr 3: 8 KG Gr. 4: 5 KG. Gr. 5: 4 KG. Gr. 6: 3 KG. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heefL KATTENBROOD. BON 7. T.m. 31 Mei l'/z KG Kattenbrood wordt al leen verstrekt voor raskat ten.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2