IJmuider Courant Nieuwe bonnen DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN kleine Schaarschte aan pasmunt. Duitsch Veldtocht op den Balkan afgeloopen. Herdenking van den eersten Mei. Persoonsbewijs zqfge men steeds bij de hand te hebben JAARGANG No. 153 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij \roor Courant-Uitgaven en Algem Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724 Bureau Dtnulder Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791 Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad worden kosteloos opgenomen f Verschijnt dagelijks, benalve up Zon- en Fiestdagen i in de Kennemer Courant. Directiei P W PEEREBOOM EIN RUBER 1 PEEKEBOOM Hoofdredacteur t ROBERT PEEKEBOOM VRIJDAG 2 MEI 1941 Abonnementen per week Q.13V», per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer ƒ0.10. Voorloopig nog geen noodgeld. 'j-GRAVENHAGE, 1 Mei 1941. De schaarschte an kleine pasmunt dubbeltjes, kwartjes en cen- L heeft weer aanleiding gegeven tot vele, dwa- „eruchten. Een redacteur van de V. P. B. had een Laggesprek over dit onderwerp met dr. W. J. van Heteren, den rijksmuntmêester. Het begon in December jongstleden", zoo ver- lelde de rijksmuntmeesterj dr. W. J. van Heteren, toen vroegen de twintig postkantoren, die.belast "iin met het in omloop brengen van de kleine pas munt in één week voor 40.000 aan centen, een bedrag dafemd' 1936 per maand noodig was. Wij konden aan die aanvraag dan ook niet aanstonds in zijn geheel voldoen. Met de kwartjes en dubbeltjes ring fiet toen nogal, dat. begon later pas. Maar de vorige week werd er dan ook maar eventjes 'voor ƒ,178.000 aan kwartjes en voor 230.000 aan dub beltjes gevraagd, d.w.z. TG." 1.000 muntstukken. Het «vraagde aantal dubbeltjes konden wij niet dade- ijjj- verzenden. Wij konden niet verder gaan dan 59 anders zou ónze voorraad te spoedig op zijn. Op 1 Januari 1941 hadden wij nog een voorraad van 19.500.000 dubbeltjes,- maar April was die al ge slonken tot 8.000.000 stuks. Volgende week gaan wij met twee ploegen personeel werken om te probee- ren of wij het op aie manier bij kunnen houden". wat is nu de oorzaak van de enorm gestegen vraag naar pasmunt?" „In de eerste plaats natuuidijk weer de oude kous. Een gedeelte van het publiek schijnt nog altijd te «looven, dat het zin heeft om kwartjes, dubbeltjes, stuivers en centen op te sparen en te hamsteren. Het Is natuurlijk volmaakt zinloos, daar een kwartje tenslotte niet veel meer dan zes of zeven cent aan I silver bevat en een dubbeltje dus nog geen drie cent. De waarde aan koper in een cent is vrijwel gelijk j san nihil. Het eenige gevolg is dat de menschen het cchzelf moeilijk maken door groote hoeveelheden pasmunt aan de circulatie te onttrekken". ,Xeveren deze handelingen in het algemeen een gevaar op voor het economische leven van ons land?" „Neen, want zelfs al moeten er nu millioenen kleï- «munten geslagen en in omloop gebracht worden, can betreft het tenslotte altijd nog- maar betrekke lijk kleine bedragen, die niet van invloed zijn op het geheel. Het is alleen maar lastig voor de men schen zelf". „Zal het tekort op den duur niet moeten leiden tot de invoering van noodgeld?" „Zoover is het voorloopig nog lang niet. In de serste plaats is het moeilijk een metaal aan te wij len, waarvan men oogenblikkelijk voldoende voor raad heeft. Want als men eenmaal met noodgeld begint, moeten er ook aanstonds groote hoéveelhe den in circulatie gebracht worden, omdat de oude munt dan gewoonlijk nóg schaarscher wordt. Wij lullen liever probeeren voorloopig .zooveel mogelijk aan de vraag te blijven voldoen, desnoods door met een drieploegenstelsel te werken". HET NIEUWE SPOORBOEKJE. - De persdienst der Nederlandsche Spoor wegen-deelt nxede, dat op 5 Mei a.s. een nieuw spoorboekje zak gaan gelden. Het is niet zooals met de uitgave van den laatsten winterdienst eenige malen het geval was, een bijgewerkt spoorboekje, maar het betreft een geheel nieu wen dienst. Deze uitgave, waardoor men van de vele aanvullingsbladen voor. laten, wij hopen -niet al te korten tijd verlost wordt, zal in. rei zigerskringen zeker met vreugde worden be groet weermachtsbericht Zuiveringsactie op der Peloponnesus. Luchtaanvallen op de haven tan Tobroek. BERLIJN, 1 Mei (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In Griekenland zetten formaties van het Duitsche leger de zuivering van het zuidelijk gedeelte van den Peloponnesus van verstrooide deelen van de Britsche, Grieksche en Servische troepen voort. Bij aanvallen op de Baai van Coeda op Kreta heeft het Duitsche luchtwapen een groot tankschip en twee groote koopvaardijschepen door bomtrèffers zwaar beschadigd. In Noord-Afrika leidde de activiteit van ver- hennings- en stoottroepen van de Duitsche en Ita- liaansche strijdkrachten tot plaatselijke successen. Duitsche en Italiaansche duikbommenwerpers brachten in de haven van Tobroek een koopvaardij schip van- 5.0"00 br.t. tot zinken en veroorzaakten in de verdedigingsinstallaties rondom Tobroek, als_ mede bij het fort Palastrion, zware vernielingen en Uitgestrekte branden. Verkenningsvliegtuigen be streden met goed gevolg een radiostation, vel'dver- sterkingen, alsmede concentraties van auto's en Pantserwagens. In den nacht - van - Woensdag op Donderdag vielen Duitsche gevechtsvliegtuigen en «UikboiYinienwerpei'S de haven van La Valetta op 'Ma alsmede het vliegveld Veaezia opnieuw met jfoed succes aan. Op 1 Mei des ochtends werden in nichtgevechten boven het eiland drie jaohtVliegtui- ®e"van het type Hurricane neergeschoten. Eeh duikboot onder commando van luitenant-ter- «e Hessier meldt het tot zinken brengen van een ™jP van 7.000 br.t.1- Hierdoor -heeft deze duikboot naar tocht reeds 42.650 br.t. handelscheepsruim- tot zinken gebracht. Succesvolle aanvallen van het Duitsche lucht ten richtten zioh op haveninstallaties aan de md- en oostkust van Engeland. Vliegtuigen der lopende verkenning hebben in het zeegebied ondom Groot-Tanus een vrij groot koopvaardij- «nip zwaar beschadigd. li ü^Cn nac^b van 30 April op 1 Mei bracht het ohtwapen voor de oostkust van Schotland een "■achtschip van 1.000 br.t. tot zinken en beseha- upri ^Vee ??dere vrachtschepen, alsmede een tor- P oojagcr zóó zwaar, dat aangenomen kan worden. izlJ verloren zijn gegaan. e vijand wierp in den afgeloopen nacht met Vrü^'T^k0 krachten op verschillende plaatsen in iüilrlv?uitschland en op de buitenwijken van de - oofdstad brisant- en brandbommen. Militaire b"togseconornische schade ontstond niet. Enkele Uer^en gedood of gewond. tevp1-U'tenant Muencheberg behaalde in lucht- eva,^ boven het eiland Malta zijn 39ste en 40ste e'firwinning in de lucht. DE OORLOG OP DEN BALKAN. Duitsch luchtafweergeschut aan den voet van den Olympus. (Foto Weltbild—Pax Holland) AARDAPPELEN. De met „17" genummerde bonnen van de brood kaart geven tezamen reoht op het koopen van lJ/2 kg. aardappelen. De verbruiks periode van deze bonnen loopt van Maandag 5 Mei af .tot en met Zondag 11 Mei a.s. en het koopen op deze bonnen is geoorloofd van Zaterdag 3 Mei tot en met Woensdag 14 Mei a.s. MELK. De met „15" genummerde bon van de melk- kaart geeft recht op het koopen van 1-J4 liter melk. De verbruiksperiode van dezen bon loopt van Maandag 5 Mei af tot en met Zondag 11 Mei a.s. Het koopen op dezen bon is geoor- oofd van Zaterdag 3 Mei tot en met Zondag 11 Mei a.s. EIEREN. De met „95" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" geeft recht op het koopen van één ei. De verbruiksperiode van den bon loopt van Maandag 5 Mei af tot en met Zondag 11 Mei a.s. het koopen op dezen bon is geoorloofd van Zaterdag 3 Mei tot en met Zondag 13 Mei a.s. ge durende den kooptij d mag de bon ook gebruikt worden in hotels, restaurants e.d, KAAS. De met „65" en „75" genummerde bonnen van' de bonkaart algemeen geven elk recht op het koopen van ,100 gram kaas. De verbruiksperiode dezer bonnen loopt van Maandag 5 Mei af tot en met Zondag 18 Mei a.s. Het koopen o,p deze bonnen is geoorloofd van Zaterdag 3 Mei tot en met Zondag 1 Juni a.s. BROOD EN GEBAK De met „16". genummerde bonnen van de brood kaart gevenrecht op het koopen van brood en vgê- bak. De verbruiksperiode van deze bon nen loopt van Zondag 4 Mei tot en met Vrijdag 9 Mèi a.s. Het koopen op deze bonnen is geoorloofd van Zaterdag 3 Mei tot en met Zondag 11 Mei a.s. De hoeveelheid brood die op een bon verkrijgbaar is, bedraagt 100 gram en de' hoeveelheid gebak om vat voor de hierna genoemde bakkerijproducten tel kens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram, biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, andere koekjes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram, gevuld klein korst- gebak (v.v. amandelbroodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (v.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebak ken producten welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloe mis verwerkt. De bon nen mogen gedurende den geheelen kooptijd ook in hotels, restaurants e.d. worden gebruikt. THEE EN KOFFIESURROGAAT. De bonaanwijzing voor thee en koffiesurrogaat zullen bij afzonderlijk persbericht bekend worden gemaakt. de nationaal-socialisten voor 10 Mei 1940 in ons land ergerlijk zijn verdrukt. Hij bracht voorts hulde aan de Duitsche weermacht, die de bevrijding van de nationaal socialisten in enkele dagen heeft be werkt. „Thans weten wij", aldus zeide spr., „dat, wat ook moge gebeuren, onze plaats is naast en met de Duitschers". De feestavond werd afgewisseld door meidansen van jonge meisjes, behoorende tot den Nationalen Jeugdstorm, door voordrachten van Adr. v. Hees, muziek van de W. A. harmonie en samenzang. Demobilisatie van het Grieksche leger. Gisteren zijn in verschillende plaatsen in ons land bijeenkomsten gehouden ter herdenking van den eersten Mei. Een van-deze bijeenkomsten had plaats in de groote zaal van het Concertgebouw te Am sterdam, welke met vlaggen en emblemen was ver sierd en, naar het A. N. P. meldt, tot in de uiter ste hoeken was gevuld. Ook op het met fraaie bloemen versierde podium was geen plaatsje on bezet. Enkels sprekers hebben het woord gevoerd, n.l. de heeren Van Kampen, organisatieleider van het N. V. V., Spelt van het Agrarisch Front, Möl- man, leider van het Front van nering en ambacht, ir. v. d. Vegte, leider van het Economisch Front en rar. Rost van Tonningen, voorzitter van den Raad van Volkshuishouding der N. S. B. Deze laatste zeide o.m.: ,,De naliona'al-socialisten zijn vervolgd. Zij zijn een jaar geleden in de gevangenissen ge worpen en men is verwonderd, dat hun tegenstan ders van toen. nog niet op hun beurt in gevange nissen geworpen ziin. De nationaal-socialisten ach ten dat niet noodig. Zij zullen om de ziel van het volk strijden en die veroveren, maar door ridder lijkheid en kameraadschap en niet door dwang. De Nationale Jeugdstorm te Amsterdam is den geheelen dag in de weer geweest, heeft door de straten gemarcheerd en om den Meiboom gedanst en o.m. sportwedstrijden gehouden en aan den avond in het Concertgebouw meegewerkt. In de groote zaal met rotonde van den Haagschen Dierentuin is 's avonds ook een samenkomst gehou den. Het A.N.P. meldt hieromtrent o.m., dat de zaal tot berstens toe gevuld was. Op het podium was een kleurig versierde Meiboom opgesteld, welke om ringd werd door een schare jonge meisjes in fleu rige kleeding. Het Front van nering en ambacht had in samenwerking met het Ned. Agrarisch front de zen'avond georganiseerd. Nadat de gemachtigde van den leider voor Zuid Holland, baron van Haer- solte, een korte rede had gehouden, was het woord1 aan den heer J. H. Scholte, landelijk leider van het Front van nering en ambacht. Spr. zeide o.m., dat Als aanvulling op het Duitsche weermachts bericht van Donderdag wordt aan het D.N.B. medegedeeld dat de veldtocht op den Balkan is afgeloopen. Op het uitgestrekte en zeer berg achtige schiereiland van den Peloponnesus zetten Duitsche troepen hun zuiveringsactie stelselmatig voort. Groote gevechten zijn hier niet meer te verwachten. De Duitsche troepen hebben nog slechts tot taak verstrooide afdee- lingen van Servische en Grieksche strijdkrach ten, alsmede de resten van het Britsche expe- ditieleger, die langs den een of anderen weg nog de zee hopen te. bereiken, op te jagen en gevangen te nemen. Radio Athene heeft, blijkens een D.N.B.-bericht uit Boekarest, een bevel omgeroepen van den Griekschen minister van Oorlog Bakos, inzake de demobilisatie van het geheele Grieksche leger. Bij de zuivering van het midden en zuiden van den Peloponnesus van Britsche troepen hebben de Duitschers, naar het D.N.B. voorts verneemt, zich van talrijke gevangenen en een aanzienlijke hoe veelheid oorlogstuig meester gemaakt. Honderden Britsche pantserwagens, een groot aantal vracht auto's en stukken geschut is buit gemaakt. Op een enkel vliegveld zijn veertig vliegtuigen door het Duitsche luchtwapen vernield. Het aantal dooden is nog niet te overzien. De aanvallen van het Duitsche luchtwapen hebben de vijandelijke transportvloot .gedecimeerd, zoodat al het zware oorlogsmaterieel moest achterblijven. In Duitsche militaire kringen verwacht men dat twee derde van het Britsche expeditieleger verloren ge acht kan worden. De reusachtige verliezen, die de Engelschen bij hun onderneming op den Balkan hebben geleden, houden het publiek dermate bézig dat zelfs de Londensche radio niet langer kon verzwijgen dat zooveel tonnage is vernietigd. In een der uitzen dingen werd becijferd dat in de -Egeïsche Zee m'eer dan 305.000 br.t. verloren is gegaan en men voegde daaraan toe dat bij Duinkerken slechts 260.000 br.t. is vernietigd. De slotzin luidde: De verliezen zijn dus voor Engeland gevoeliger dan dié in het Ka naal. 's-GRAVENHAGE. 2 Mei. Men meldt het A.N.P. van bevoegde zijde: Artikel 3 van het besluit persoonsbewijzen zegt uitdrukkelijk dat een ieder, die tot het in bezit hebben van een persoonsbewijs verplicht is, dat te allen tijde -bij zich moet dragen. Het genoemde artikel zegt echter nog iets meer. Ieder die een persoonsbewijs in bezit moet hebben is ook ver-, plicht het desgevorderd te vertoonen aan den op sporingsambtenaar. Deze laatste bepaling maakt het vraagstuk der berging ongetwijfeld moeilij ker. Behalve dat he-t door den drager te allen tijde aan den opsporingsambtenaar getoond' moet kun nen worden, zal in de practijk het gebruik van hét persoonsbewijs zoo veelvuldig, vertrouwd en ingeburgerd worden, dat het op de minst omslach tige- wijze te voorschijn te brengen moet zijn. Wanneer het gebruik van het persoonsbewijs in het dageüjksch verkeer burgerrecht' zal hebben verkregen en aan ons haastige en jachtige levens tempo aangepast wil zijn, dan moet een dergelijk onmisbaar document vlot en vlug, zond-er tasten 'en tobben, met een enkele handbeweging te voor schijn gebracht pn getoond kunnen-worden. Men zorge dus voor een doelmatige berging. Daar wij geen moeilijkheden willen ontwijken, zullen wij "ook even antwoorden op de z.g. zwem broek-objectie. De zwembroek-objectie wordt ge hanteerd door hen die meenen dat in zwem- kleeding geen plaats is voor het persoonsbewijs en dat dus deze en andere sportkleeding van de verplichting tot het dragen van - het persoons bewijs ontheft. Wij antwoorden vooreerst, dat we in het besluit persoonsbewijzen geen uitzonde ringsbepalingen voor het dragen van sport- of zwemkleeding hebben aangetroffen. Verder den ken wij er niet over, vooruit te loopen op uitspra ken van den rechter. Ook weten we niet of de op sporingsambtenaren het noodig zullen vinden de baders in zee naar hun persoonsbewijs te vragen. Maar wij kunnen ons voorstellen dat de badgast, die gehuld in zijn badmantel, de deur is uit ge stapt om een kwartier verder op het strand te gaan liggen zonnen, moeite zal hebben den op sporingsambtenaar te bewegen even te willen wachten, daar hij zijn persoonsbewijs in zijn hotel heeft achtergelaten. Er is geen regel zonder uitzondering, maar wij vermoeden dat de gevallen waarin iemand, die tot het bezit van een persoonsbewijs verplicht is, dit niet bij zich behoeft te dragen, tot de toren- hooge uitzonderingen zullen behooren. Een ver standig mensch zal zorgen, overeenkomstig de be paling van het besluit, zijn pérsoonsbewijs te allen tijde bij zich te hebben. Een practisch mensch zal zorgen 'het ook gemakkelijk bij de hand te hebben. Wij zijn ervan overtuigd, dat zelfs in de minst gecompliceerde kleedingstukken wel een plaatsje voor het persoonsbewijs kan ingeruimd of aange bracht worden. De kleedingindustrie zal binnen korten tijd wel met een aantal nieuwe vindingen aan de markt komen en wij zijn benieuwd wie hét eerste patent zal aanvragen voor broek of jas met ingebouwde P.B.-berging. Doch zelfs de meest in- g-e-nleuse vinding zal weinig baten zoolang tegen .meiischeiijke nonchalance en vergeetachtigheid geen kruid gewassen is. Wie in het persoonsbewijs niet anders ziet dan een lastige paperas, zal het veel eerder vergeten dan hij die het op zijn nut en onmisbaarheid weet te Waardeeren. Wie van de onmisbaarheid van zijn persoonsbewijs evenzeer overtuigd is als van de onontbeerlijkheid van zijn portemonnaie, loopt weinig gevaar een van beide te vergeten. Mogelijk zal in den eersten tijd een bordje aan de binnenzijde der huisdeur: Denk om uw persoons bewijs" goede diensten 'künnen bewijzen. Wij hopen echter dat binnenkort de practijk ieder onzer van het onmisbare nut van het persoons bewijs zoo zal hebben overtuigd. Duitsche vliegers boven Zuid- en Midden-Engeland. Nachtelijke operaties, BERLIJN, 2 Mei. (D.N.B.) Formaties van het Duitsche luchtwapen hebben in den nacht van op 2 Mei, naar het D.N.B. verneemt, voor den oorlog belangrijke doelen in Zuid- en Midden-En geland aangevallen. Bij overwegend goed zicht op den grond en goed aanvalsweer konden in de meeste gevallen de opgegeven doelen ondubbelzin nig herkend worden. Men kan verwachten dat de aanvalsactie goed effect heeft gehad. Reuter meldt dat in den afgeloopen nacht door 't Duitsche luchtwapen acties zijn ondernomen boven het Merseygebied. Een groot aantal vliegtuigen, dat lichtfakkels, brand- en brisantbommen neerwierp, heeft 'hieraan deelgenomen. Er zijn verscheidene branden ontstaan. Ook een stad in het Westen van Engeland heeft bezoek van vliegers gehad. Distributie van vaste brandstoffen 's GRAVENHAGE 2 Mei De secretaris-gene raal van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 1 Mei 1941 tot en met. 31 Mei 1941 de met het woord „brand stoffen" en „01 k.f." gemerkte bon van de bonkaar ten M. en N„ welke aan verbruikers zijn uitgereikt, die voor kookdoeleinden op het uitsluitend gebruik van vaste brandstoffen al dan niet in combinatie met petroleum zijn aangewezen, recht geeft ip het koopen van een eenheid vaste brandstoffen. De met de woorden „generator-antharciet, vierde periode" gemarkte bonnen geven gedurende het tijdvak van 1 Mei 1941 tot en met 31 Mei 1941 recht op het koopen van H.L. anthraciet-nootjes (max. 75 K.G.). De met de woorden „generator-turf, vierde pe riode" gemerkte bonnen geven gedurende bovenge noemd tijdvak recht op het koopen van 50 stuks baggerturf. BEVERWIJK Het conflict aan de groentemarkt De veilingsbesturen hebben hedenmorgen in zake het conflict aan de veilingen het volgende medegedeeld: „Voor de heffing van 1 cent kisthuur is de goedkeuring van den prijzencommissaris noodig. In afwachting van diens beslissing behoort de heffing als voorloopig te worden be schouwd. Wanneer de veilingen van den prijzencom missaris een weigerend antwoord ontvangen, zal de heffing aan de koopers worden terug betaald." Voorts is door de veilingsbesturen het vol gende bekend gemaakt: „Doordat de leiding der staking overal in het land Beverwijksche groenten „besmet" laat ver klaren, wordt aan hen die nog koopen bij voortgezette staking aangeraden geen witlof te koopen. De veiligbesturen meenen dat het niet verantwoord is, in dezen tijd van voedsel- schaarschte levensmiddelen te laten bederven. Zij zullen dus doorgedraaid witlof in de omlig gende gemeenten gratis laten uitdeelen." Omzet aan de bloemenveiling. Ruim ƒ17000 hooger. In de afgeloopen maand heeft de omzet aan de bloemenveiling ,,'t Centrum'' f 48.548,36 bedragen, tegen f 31199,54 in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. Een stijging dus van f 17348.82. In 1938 en 1939 waren de omzetten onderschei denlijk f 38551,29 en f 37792,31. De hoogere omzet is voornamelijk toe te schrij ven aan het weer, dat in tegenstelling mét April van het vorige jaar, koud was. Omzet aan de B. E. T.-veiling. Aan de B.E.T.-veiling bedroeg de omzet in de maand April f 18.666,26, tegen f 15.997.86 in April 1940. IJMUIDEN OUDE RIJWIELPLAATJES IN ONZE BUS. Nu de rijwielplaatjes tot het verleden behooren, vraagt de Vereeniging tot Bestrijding der Tuber culose zee weer; één afgedankt rijwielplaaje ver- tegenwkoordigt slechts 'n geringe waarde, maar wanneer alle honderden IJmuidensche bezitters van rijwielplaatjes ze voor het goede doel willen af staan zijn het de traditioneele vele kleintjes, die één groote maken. Gooit uw rijwielplaatje dus niet achteloos weg, maar werpt het in onze bus, Kennemerlaan 42. De opbrengst wordt natuurlijk goed besteed. SANTPOORT De graanmolen te Barneveld, de eenige molen van dit Veluwsche dorp, is door brand geheel-verwoest. De ruïne, welke door het vuur werd aangericht. (Foto Pax HollaadJ. TWEE NACHTELIJKE INBRAKEN. In den nacht van 29 op 30 April hebben on bevoegden zich door verbreking van een ruit en met behulp van een valschen sleutel toegang verschaft tot twee woningen alhier. Zij ont vreemdden een bedrag van negentig gulden, ver der postzegels, tabak, distributiebescheiden, kof fie, thee, slaolie en sigaren, tot een totaalbe drag van f 200. De bewoners van een der wo ningen hebben de dieven aan pet werk gehoord, doch nagelaten direct de politie te waarschuwen, waardoor het onderzoek natuurlijk belemmerd wordt. Van de daders is nog geen spoor gevon den. SCHAAKCLUB „SANTPOORT". Een lente-tournooi. Het lente-tournooi van de schaakclub „Sant poort" wordt dit jaar, zooals wij reeds meldden op Zaterdag 10 en Zondag 11 Mei in hotel „Vel- serend" gehouden. Er wordt gespeeld in groepen van vier. Deelne mers kunnen naar verkiezing uitkomen In de hoofdklasse, eerste, tweede of derde 'klas. .Ook zullen er wisselprijsgroepen en jeugdgroepen wor den gevormd. In eerstgenoemde groepen hoopt het bestuur de sterkste spelers tegenover elkaar te stellen. Tot deelname worden uitgenoodigd de spelers aan het eerste en tweede bord van alle clubs in de (kuststreek van Hillegom over Haarlem tot Alkmaar. Overigens is ook inschrijving van anderen mogelijk, mits men in Kennemerland woonachtig is. De winnaars in elk der wisselgroe- pen zullen op een nader te bepalen datum een be slissingswedstrijd spelen om den Brederode-wissel- prijs. In de jeugdgroep mogen spelers, die nog geen 16 jaar zijn, uitkomen. Zaterdag 11 Mei wordt gespeeld van 3—6 uur, Zondag 12 Mei van 101 uur en van 36 uur. Aangifte voor deelname moet den secretaris, den heer J. Versteeg, Broekbergenlaan 16, vóór of op 8 Mei bereikt hebben onder gelijktijdige storting van de inschrijvingskosten a f 1.25 of f 0.50 (jeugdgroep). Diens gironummer is 238295. VRIJZ. CHR. JONGERENBOND. Zaterdag 3 Mei organiseert de af deeling3 Sant poort van bovengenoemden bond een donateurs avond; vertoond zal worden de film „Robert Koch", waarbij mej. Janse een inleiding zal hou den. Zondag 4 Mei wordt in het Vereenigingsgebouw een bijeenkomst gehouden, wkar verschillende afdeelingen vertegenwoordigd zullen, zijn. Ook dan wordt de film, „Robert Koch" vertoond.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1