*A£& $luoiu& tegee'd... 7ïy;;\ J vA SPORTJASJE. ZET DE DEUREN OPEN LENTEZONNESCHIJN. Het menu van den dai ZATERDAG 3 MEI 1941 Wij leven in een land van vochtige nevels en regenvlagen, die niet voor de poes zijn. Zóó straalt het zonnetje -aan den helderen voorjaarshemel en lacht de heele wereld ons tegen, of daar drijven reeds weer de groote, grijze wolken, geladen met waterdamp, aan. In zeer korten tijd is het blijspel decor veranderd in een tragedie: langzaam vallen de droppels uit de grauwe lucht en met een zucht steken wij ons paraplu'tje, dat wij voor alle zeker heid meegenomen hadden, op. Peinzend over de wisselvalligheden des levens, stappen wij voor zichtig door de plassen, en prijzen ons gelukkig, dat wij ons niet door een bedriegelijk April-zon- netje lieten verleiden, onzen regenmantel thuis te laten. Ja, zoo'n regenjas is een heerlijk ding in een land als het onze. Je kunt er werkelijk niet bui ten. Want wanneer is het weer nu eigenlijk zoo vast, dat je er voor langeren tijd staat op kunt maken? Ga je er voor een paar dagen, een week op uit, neem dan gerust een loden- of stoffen jas, die waterdicht gemaakt is. mee, tien tegen één, dat je haar noodig zult hebben. En al zou de regen nu werkelijk eens gedurende drie of vier dagen wegblijven, dan nóg is de regenmantel heel goed te gebruiken, zoo lang het echte warme zo merweer op zich Iaat wachten. Bij zware bewol king, op stille grijze dagen zonder zon, staat de eenvoudige jas, die een stootje velen kan, heel goed, ook al gaat men er mee op visite. Want de regenkleeding heeft zich geheel aangepast bij de eischen van onzen tijd: zij is practisch en tege lijk aantrekkelijk en flatteus geworden. Heel mooi zijn de lichte mantels van zwaar Egyptisch linnen, die gewoonlijk versierd zijn met donkere knoopen en de gekleede gabardine-jas sen in gedekte tinten, die ook uitstekend geschikt Zijn voor de oudere dame. Verder zien wij in de confectie-magazijnen de leuke, geruite gummi mantels, die gemakkelijk over den arm mee te dragen zijn, de echt-sportieve modelletjes, waar van het vlotte, jonge meisje zooveel houdt. En dan zijn er thans ook alleraardigste korte flasjes van peau-de Suède, en andere dikwijls ge ïmpregneerde stoffen, die al of niet voor natte dagen bestemd zijn, en die in elk geval het voor deel hebben, tegen een buitje te. kunnen. Wel is waar bedekken zij niet de geheele japon en zijn zij dus ook niet zoo practisch en degelijk als de „echte" regenmantels, maar het coquette dametje, dat allereerst op het effect van een kleedingstuk let, neemt graag die kleine nadeelen op den koop toe, als het er om gaat, naar de laatste mode ge lkleed te zijn. Nu ze zijn inderdaad „up-to-date", die grappige, korte jasjes, die we thans, vervaar digd van de meest uiteenloopende materialen: wol, marocain, peau-de-Suède, zijde, te kust en te keur aangeboden zien en het is geen wonder, dat ze ook als regenkleeding maar al te graag gebruikt worden. Zoo'n pittig jasje kan heel flatteus zijn, vooral als wij het in de goede kleur kiezen en er een aar- digen hoed bij dragen. De capuchon, die al sinds eenige jaren favoriet is, beleeft thans gouden dagen: wij zien haar overal verschijnen en het moet gezegd: bij een lief gezichtje staat zoo'n, om het hoofd getrok ken. kabouter-mutsje heelemaal niet leelijk. Bo vendien is het regen-kapje, dat ook nog steeds als apart niemendalletje gedragen wordt door alle vrouwen, die het gemak boven de elegance stellen, een uiterst-practische hoofdbedekking, omdat het geen hinder ondervindt van den wind en het keurige moderne krullenkapsel zoo uitstekend be schermt tegen de aanslagen van het water. (Teekeningen van Maria Christanti). U vindt op deze pagina een viertal regenman tels afgebeeld, waaruit u waarschijnlijk wel een keus zult kunnen doen. Allereerst een wijde, be drukte jas van gegummeerd materiaal, gegarneerd met donkere stof: een vlot, ruim model, dat heel geschikt is. om op reis meegenomen te worden, als de ergste koude voorbij is. Want warm is deze mantel niet! Dan een gestreepte mantel met capuchon, eenvoudig en keurig. Vervolgens een kort jasje van waterdichte wollen stof in een donkere tint, gedragen op een rokje van dezelfde kleur. Een bijpassend hoedje voltooit dit karak teristieke geheel. Tenslotte toohen wij u een mantel van ivoor kleurig, geïmpregneerd linnen, sober en gedis tingeerd. de ideale dracht voor het jonge meisje, dat netjes op haar kleeren is en een dergelijke besmettelijke jas niet al te gauw naar de stoome- rij moet brengen. MARIA OHRISANTI. TRACTEER OOK UW CASTEN EENS OP RADIJS. Martine Wittop Koning schrijft ons: Behalve als een welkome toevoeging aan de gewone huiselijke boterham, los er bij gebruikt of wel wat zuiniger uitkomt! in plakjes gesneden er óp gelegd leent zich de radijs bij uitstek voor het bereiden van smakelijke „zoutjes", die we bij extra-gelegenheden aan gasten of aan huisgenooten voorzetten. Vooral de roode radijsjes helpen ons daarbij aan een aardig kleureffect: in dunne plakjes gesneden vertoonen ze een mooi afstekend rood randje rondom het helderwitte middengedeelte en een schaaltje met dunne, gesmeerde, niet te groote stukjes brood, regelmatig belegd met 2ulke radijsplakjes en bestrooid met wat fijn zout vormt een fleurig geheel. Het allerbest wordt een aanlokkelijk kleurencontrast be reikt door de sneetjes te ontleenen aan bruin brood of aan roggebrood. Is het onze bedoeling om sandwiches te ma ken en dus het belegde sneetje brood met een tweede sneetje te bedekken, dan doet de kleur van de radijs er minder toe: de witte soort doet dan even goed dienst als de roode. Mocht de hoeveelheid boter, die voor zulke dunne boterhammetjes noodig is, de capaciteit van ons rantsoen te boven gaan, dan komt voor hetzelfde doel de kwark in aanmerking, waarvan we zelfs zonder bezwaar het laagje iets dikker kunnen maken dan we dat met boter gewend zijn. Een ietsje fijn zout door de kwark ge mengd misschien ook voor de kleur een snuifje paprika of wat fijngesneden peterselie.... het zijn kleine variaties, die aan het feestelijke schaaltje met „zoutjes" ten goede komen en die de gastvrouw in staat stellen om op deze bij uitstek voorjaarsachtige namiddag- of avond- tractatie haar eigen stempel te drukken. Hetzelfde geldt voor de verlerlei gevallen, waarin de radijsjes als onderdeel van belegde boterhammetjes worden gebruikt: een sneetje brood met ansjovis, gefileerde sprot of wel met sterkers, fijngehakte rauwe spinazie of veld sla zal door een eenvoudige versiering met plak jes roode radijs (o.a. als omranding) dadelijk den indruk geven van „goed verzorgd" te zijn. Beschikken we over een aantal frissche radijs jes van gelijke grootte, maar klein van stuk, dan snijden we ze voor ditzelfde doel niet in plakjes, maar gebruiken ze met een paar kleine groene blaadjes eraan om hier en daar ever de boterhammetjes te worden verspreid. Het laagje kwark of boter maakt het ons mogelijk om deze hééle radijsjes toch stevig op hun on dergrond vast te maken. VOOR HET ZOMERKIND. We maken zelf deze origineele wieg. Wiegen zijn er in allerlei vormen en modellen, modern en ouderwetsöh, Veel moedertjes, die de komst van een baby tegemoet zien, houden ervan, eens iets echt origineels te maken. Een wieg, die nu juist niet iedereen heeft! Als dit het geval is, raden we haar aan, 't eens te probeeren met een oude waschmand, waarvan het deksel gesleten is, maar die verder nog goed en sterk is. Tien tegen één, dat uw waschmand aan het deksel het eerst kapotgaat en dan is 't, vooral tegenwoordig, een tamelijk kostbare geschiedenis, zoo'n heel nieuw deksel erop te laten maken. Wanneer u daarentegen een nieuwe wasch mand koopt en de oude voor wieg gebruikt, hebt u twee mooie, ijzersterke stukken. Uw wieg.biedt dan 'het voordeel, dat zij origineel is. sterk en flink diep, zoodat het kindje niet licht kou zal vatten. Is de waschmand al te diep naar uw zin, dan is dit euvel al heel gemakkelijk door een extra dik matrasje of een oud kussen op den bo dem te verhelpen. En nu aan den slag! We beginnen met alle overbodige dingen van de waschmand af te (ha len, zooals sloten, deksels enz. De handvaten kunnen we desgewensciht laten zitten, want die zullen ons goede diensten bewijzen, als de wieg moet worden verplaatst. Aan den onderkant van de waschmand bevinden zich meestal plankjes. Dat is gemakkelijk want hieraan kunnen we dan de houten blokken bevestigen, die u op de teeke- ning vindt afgebeeld en die de aanstaande vader van het kindje netjes heeft gezaagd, geschuurd en gebeitst. Ze worden aan de onderplankjes beves tigd met een paar stevige schroeven. Vervolgens maken we het „opstandje", waarover het gordijn tje moet komen te hangen. Dit bestaat uit een lat, die wordt ingezaagd en waarin een dunner latje stevig wordt vastgelijmd zie teeikening. Is dit alles klaar, dan komt de beurt aan de aanstaande moeder om de wieg met een fleurig lapje van binnen te bekleeden en het gordijntje te maken. U zult zien, dit wordt een origineel wiegje, zoo- als u nooit had kunnen droomen! Dit sportjasje, een prettige dracht op een dun zo merjurkje, is gebreid van 400 gr. gemêleerde groe ne wol en met pennen no. 4. Maat 44. We beginnen met den rug en zetten hiervoor 70 st. op. We breien nu eerst een rand van gerste korrel (1 r„ 1 a., verspringen) die 7 toeren hoog is, en vervolgen het werk met een pen recht, een pen averecht. Na 4 pennen minderen we voor en achter een keer en na 8 pennen nog een keer. Na 10 pen nen boven de laatste mindering meerderen we voor en achter een steek, en dit doen we elke 6de pen weer tot we 74 st. op de pen hebben. Als we 77 toeren boven den rand gebreid hebben, kanten we voor het armsgat links en rechts 10 st. af (4-3-2-1) en vervolgen het werk nog 36 toeren. Dan kanten we in het midden 18 st. stevig af voor den hals, en de 18 st. aan weerszijden worden schuin opgebreid voor den schouder, d.w.z. van den hals af eerst 12 st. breien, dan 6 st. en dan den schouder afkanten. Door de verduistering hebben wij d Ioopen winter een besloten leven gewlf letterlijke beteekenis van het woord ai -• moest alles potdicht afgesloten worden en in den morgen duurde dat. Bovendien' st tijd een mensch niet tol vroolijk uitgaan daarbij weinig gelegenheid toe en de°oude °r schen voelden zich in de diepe duisternis*® zacht uitgedrukt onzeker, zoodat zij maar ,°p huis-bleven. VCr i» Maar hier staat nu het voorjaar voor o en daarachter wenkt de zomer ons al to Se* wordt hoog tijd dat wij ons er op gaanVj om de deuren van ons huis wagenwijd ope 55 ten en licht en lucht overvloedig binnen te? '$z?! Voor hen die jong zijn, is dat zoo moeillfrï de eerste stralende zonneschijn roept hei -i buiten en zij geven graag aan die stem k* Maar volwassenen die hun verantwoordelijk voelen, kunnen zich dikwijls niet zoo gemaU^ los maken van dat gevoel van beslotenheid t zij den geheelen winter geleefd hebben. - En toch is het zaak om ons welbewust U instellen op een intenser leven buitenshuis d* den heelen winter gevoerd hebben. Er k (foto De Haas) Bij het linkervoorpand te beginnen zetten we 40 st. op en breien eerst weer den rand van gerste korrel. Voorts breien we langs den heelen voorkant een bies van gerstekorrel, die 6 st.-breed is. We minderen bij het voorpand, net als bij den rug, eerst weer 2 st. af en meerderen daarna om de 5 toeren een steek bij, natuurlijk alleen aan den zijnaadkant, tot we 77 toeren hebben en 47 st. op de pen. Voor het armsgat kanten we weer 10 st. af, en na nog 4 pennen gebreid te hebben verbreeden we den bies van gerstekorrel door aan den binnenkant bij elke pen een steek meer in gerstekorrelpatroon te breien en aan den buitenkant er om de 6 pennen een steek bij te maken. Dat laatste doen we maar 3 keer. Als we 30 toeren van het armsgat gebreid hebben, ver deden we het werk in tweeën, en wel 24 st. voor den schouderkant, dien we nu eerst gaan breien, maar waarvan we aan den reverskant telkens twee st. afkanten. Als we dit 3 keer gedaan hebben is de schouder even hoog als bij den rug en ook 18 st. breed. We kanten hem nu op dezelfde manier af als bij den rug. Voor de revers hebben we nu nog 16 st. over, die we eerst twee keer opbreien en die we tot een punt laten uitloopen, door aan den schouderkant eerst 2 st. af te kanten en dan achter eenvolgens 3-3t4-4. Het rechtervoorpand is als het linker, maar hier in kómen de knoopsgaten, die 3 st. breed zijn en ook 3 st. van den kant liggen. Het eerste knoopsgat is na 36 toeren van onder af en elk volgende knoopsgat is 10 toeren verder. Het laatste knoops gat ligt net onder de revers. Voor den mouw zetten we 18 st. op, meerderen om de 3 pennen voor en achter tot 36 st. en dan om de 2 pennen tot 48 st. We zetten er dan nog voor en achter in één keer 8 st. bij op en breien deze 64 st. 8 keer over. Nu minderen we geregeld af en we] voor en achter telkens een steek eerst om de 4 pennen tot 58 st., om de 6 pennen tot 48 st., en om de 8 pennen tot 38 st. Daarna breien we nog een rand van 7 toeren gerstekorrel. Voor de zakken zetten we 20 st. op en breien 25 pennen gewoon en dan nog 7 pennen gerstekorrel. Nu kanten we links en rechts telkens 3 st. af, zoo dat de klep in een punt uitloopt, die later naar bui ten omgeslagen wordt. Voor het kraagje zétten we 42 st. op en breien 22 toeren gerstekorrel en voor het bandje in den rug zetten we 50 st. op en breien 10 toeren. We strijken alle deelen onder een vochtigen doek en stikken het op de machine in elkaar. De zakken worden eerst gevoerd met een lapje zij en er komt ook een biesje zij tegen de knoopsgaten en onder de knoo pen. De hoeken van den kop van den mouw wor den naar binnen gevouwen, zoodat er een vierkante kop ontstaat die glad ingestilst wordt. Sleutel weg? Tel. 11493 Oe Sleutelspecialist, L.Veerstr.lO (Adv Ingez. Med.) De vriend of vijand van uw gelaatshuid. De heerlijke lentezon is er weer! Des te heer lijker en koesterender omdat ze dit jaar zoo lang op zich laat wachten en betrekkelijk zoo zeldzaam is, afgewisseld door grauwe luchten en guren wind. Maar tochze is er! We hebben ervan ge noten, terwijl we in den tuin onze jonge scheut jes bewonderden of buitenshuis een deel onzer schoonmaakplichten vervulden. En misschien zijn we enthousiast genoeg geweest om op een eigen terras of in onze eigen beschutte veranda neer te strijken en gewapend met een don kere bril ons eerste zonnebad te genieten. Ja, zoo is de mensch: een zonnekind bij uitne mendheid. Lentezon is voor ons gevoel zoozeer verbonden met het begrip „geluk" dat we ge neigd zijn op den eersten koesterend-war men dag alle werkzaamheden, die desnoods kun nen worden uitgesteld, terzijde te schuiven en ons op het eerste het beste bij de hand zijnde grasveldje uit te strekken ente verbran den. Nu moet u vooral niet denken, dat deze neiging heelemaal alleen voortspruit uit ij delheid. O, neen, de grondslag ervan ligt in de diepe behoef te, die na een winter van kou en kilheid ieder gestel heeft aan warmte en koestering. Maar natuurlijk want anders zouden we geen echte Eva's dochters zijn! komt daar in de tweede plaats toch ook het verlangen bij naar een mooie, gelijkmatig gebruinde huid. Niets staat in den zomer zóó prettig en spor tief als een bruin gezicht, hals en armen. Maar... ook bij het verbranden, dat we straks weer enthousiast gaan „beoefenen", moeten we ver standig te werk gaan, opdat de lentezonneschijn niet inplaats van onze vriend een vijand wordt. Er zijn nl. maar heel weinig vrouwen, wier teint de volle zonneschijn goed kan verdragen en dit zijn dan de gelukkigen, die zwart haar en een donkere huidskleur hebben, waarmee meestal een eenigszins vettige huid gepaard gaat. Deze vrouwen kunnen zich zonder ge vaar aan de'zon blootstellen; haar huid slorpt heel wat warme stralen in, zonder dat zij er honder van hebben, hinder van hebben. ben in sommige gevallen een dunne, droge huid, die beslist niet bruin wordt. Ze kunnen „bakken" zooveel als ze willen: het resultaat is meestal alleen een vuurrood, pijnlijk gezicht met groote gevaar voor blaren en zelfs open wonden, die langzaam en moeilijk genezen en een heelen zomer radicaal kunnen bederven tenminste uit aesthetisch oogpunt beschouwd. Want welke vrouw loopt en fietst er graag" in den heerlijken vacantietijd, die straks weer aan breekt, met een onmogelijk gelaat? Neen, blonde of rossige dames met die spe ciaal fijne zeer dunne huid doen wel het ver standigste, als ze geen zonnebaden forceeren, maar zorgvuldig uit de zon blijven. Ze zullen dan ook in den zomer de teere rozigheid van haar teint een verrassing tusschen den goudglans van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, Den Haag No. 5553» Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V Amsterdam No 877 Stort op 5553 of 877 Winterhulp Nederland: geeft niet al leen. offert ook werkelijk harer gebruinde zusters! ongerept kunnen bewaren. Er zijn echter ook een groote aantal blonde en rossige vrouwen, die zeer charmant kunnen bruin branden, mits ze een beetje zorgvuldig te werk gaan. In de eerste plaats dit tot de da mes met rood of blond haar: let u in den komen den zomer meer dan ooit op water en zeep. „Hard" water is uit den booze. Kunt u geen re genwater krijgen, dan is het zaak uw waschwater eventjes te ontharden met een van de vele ont- hardingsmiddeltjes, die tegenwoordig in den handel zijn. 't Is tenminste een voordeel, dat we deze ook voor onze wasch thans zoo hard noo dig hebben. Ons water voor toiletgebruik kan er meteen van profiteeren! En dan de zeep: ja. dat is een moeilijk pro bleem. De regeeringszeep, die we op de bonnen krijgen, is hoewel uitstekend van kwaliteit in vergelijking met den vorigen oorlog toch niet altijd zacht genoeg voor een gevoelige huid. 't Verdient daarom aanbeveling, uit te zien naar een. stukje overvette kinderzeep, dat stellig nog wel hier of daar verkrijgbaar is, en dit zuinig te bewaren. En lukt dit niet, dan is een flink vet stuk huishoudzeep ook zeer wel te gebruiken. En danzelfs als het water- en zeepprobleem is opgelost, doen dames met blond of rood haar toch verstandig als ze niet vaker dan eenmaal per dag gezicht en armen met water wasschen. Verder moeten ze werkelijk om der wille van haar schoonheid, die echt menschelijke neiging om op den eersten zonnigen dag een hee len middag te gaan liggen „braden",, energiek onderdrukken. De eerste stap 's morgens na het wasschen is het aanbrengen van een goede, iets vettige crème op de huid. Flink inwrijven, daarna vijf minuten zonnebad, dat is voor den eersten dag genoeg. Den volgenden dag kan dit tot tien minuten worden uitgebreid en daarna tot hoogstens een kwartier. De donkere brunette heeft het groote voor deel, dat zij, mits zij haar zonnebaden met vijf of tien minuten begint, het later veel langer, ja zelfs wel enkele uren in de zon kan uithou den, zonder dat haar huid schade lijdt. Ook voor haar is echter het gebruik van een weinig crème of olie noodzakelijk, opdat de huis niet al te verweerd wordt! zooveel te genieten, dat er in den winter 2? en dat wij niet aan ons voorbij mogen laten willen wij voldoende lust en energie opdoen^ een nieuwen winter die ons dan weer frish monter vinden zal. Om te beginnen zijn er de vele takken van die wij kunnen beoefenen als: wandelen, 'i-T roeien, tennissen, cricket, handbal, zwemme meer van dergelijke, waarbij wij de spelletjl i wij met onze kinderen buiten kunnen doen* willen uitschakelen. Waarom zouden wij ak een besloten tuin hebben, niet buiten sjoelbakt'' of ping-pongen om er maar een paar te noemen als het weer het tenminste toelaat. Bij het opsommen van al de sporten noem ik - opzet eerst wandelen, omdat ook voor de vromij die nooit in de gelegenheid zijn geweest om a sport te doen, een gelegenheid moet worden vonden om in voorjaar en zomer nieuwe kraal op te doen. En vooral ook dal zij niet met fc, excuus aan kunnen komen: ik blijf maar IjJ thuis, want er is voor mij buitenshuis toch niets beleven. Wij mogen niet vergeten dat thuis zltë evengoed een gewoonte kan worden als uitgaan.i nu de winter ons tot veel thuis blijven heeft dwongen, moeten vele huisvrouwen zich zelf 0*3 gen tot uitgaan. Nu bovendien de schoonmaak voor de mee1' achter den rug is, zal er weer wat meer gelegenh zijn om er eens een paar uurtjes tusschenuit gaan, en menige huismoeder zal het nuttige® liet aangename kunnen vereenigen door al wand» lende haar huishoudelijke boodschappen af te d«s Blijft ook niet bij uw gezellige zitje aan d haard, omdat dit nu dezen winter zoo prettig zoo warm was. maar gebruik weer de heele ka-j en zet als het kan de ramen open om de friss lucht binnen te laten. Laat dok de zon zooi* mogelijk toe: verkleurde meubelè in een dra zonnig huis zijn meer aan te raden, dan een onh rispelijke meubileering in een kille, vochtiger geving. Tenslotte mogen wij geen gelegenheid laten vo» bijgaan om ons buiten te installeeren: zoek een ct schut plekje op en wanneer uw nijvere hands voor een druk gezin bezig moeten blijven, is erge noeg werk te doen dat we mee naar buiten kunse nemen. Verduister ook niet voordat het noodzakelijk en gaat u uit. laat de verduistering dan heelema achterwege, dan kan de zon heerlijk naar binns schijnen. Licht, lucht en beweging zijn eerste vereiscM voor onze gezondheid. E. E. J.-P. RADIJS-TIJD Neem dan het hygiënisch verpakte en bereid? keukenzout Jozo of Nezo. Kristal zoutuit eigen bodem. (Adv. Ingez. Mei) Bruine iboonensoep. Stamppot van bieten. Rabarber moes met yoghurt. RECEPTEN. Stoofpot van bieten. 4 personen. V/2 kg aardappelen; 200 gr. rijst. 1 kg. gekookte bleten. 200 gr. uien, 200 gr. kwark. peper en zout. Kook de schoongeschuurde en in st/ukKen sneden aardappelen met de fijngesneden uien 1 weinig water gaar. Snijd de bieten in kleine iw» jes, roer peper en zout door de kwark, en koost rijst in twee en een half keer zooveel water u rijst in de hooikist .gaar. Meng alles door deaafc appelen en stoof het voorzichtig zoodat alles gw heet is. Maak een smakelijke jois van 40 gr. 6 lepels taptemelkpoeder, 4 lepels bloem, 8 <U ter, peper en zout en 2 bouillonblokjes 01 aroma. m De bruine boonensoep die aan deze siw« voorafgaat, is niet noodzakelijk voor de voeo^ waarde, daar deze groot genoeg is voor een maaltijd. Rabarbermoes met yoghurt. (recept van Alida Rapes 1 kleine bos rabarber, L. yoghurt, rf 5 eetlepels suiker of 5 eetlepers glucosestroop« 2 eetlepers zoete gecondenseerde melk, 2 blaadjes gelatine of 10 gram aardappel®» Wasch de rabarberstelen, snijd ze in -w en kook ze zachtjes gaar gedurende ongev» minuten. Klop de yoghurt met een eetlepel van net j tingsmiddel (V2 eetlepel van de ^conde"^ ,j melk)vermeng het rabarbermoes met net j middel, laat het wat afkoelen en roer er a -j van de suiker of anderszins doorheen; Presenteer yoghurt en rabarber los bij Dikwijls voegt men aan rabarber watau koolzure soda, zoogenaamd zuivenngszou daar dit nadeelig is voor het behoud van n taminengehalte, is dit onder alle omstandig te ontraden. GEVONDEN VOORWERPEN. j,. Inlichtingen aan het Bureau van Politie w j straat te Haarlem, uitsluitend tusschen Notitieboekje, Bureau van Politie. Broche, Herman, 2e Theemsstraat 11. Beursj Lucas, N. Kerksplein 28. Distributiebonnen. v. 't Hoffstraat 272. Broekje, v. Schaepmanstraat 127. Hoedje, v. d. wu Scheeperstraat 49. Heerenhorloge, KerITeKr. gelegen straat 1. Dameshorloge, Boekhout, straat 46. Halsketting, v. Ameyden, Loten, Peske, Wilgenstraat 55. Muts, v. Kerkhofstraat 27 zw. Onderdeelen van sias Bakker, A. v. d. Goesstraat 33. Pet, Bure Politie. Smedestraat. Portemonnaie mx- Scheldestraat 22. Portefeuille m.i.. dalenastraat 18. Portemonnaie m.i., Gonen - nierstraat 8 zw. Actentasch m.i., de V Koninginneweg 98.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 6