(reta, knooppunt tusschen Jrie werelddeelen. 'iïuxqediilïe Siand Zout. Nederlandsch schip tot zinken gebracht J&LUt mil HEEMSKERK De Haarlemsche Kweektuin aan de Kleverlaan wordt voor het publiek gedurende korten tijd tegen betaling van een gering bedrag ter bezichtiging opengesteld. Foto: een mooi plekje in den tuin. (Foto De Haas) Sleutel tot Alexandrië en Suez. THENE, Mei (V.P.B.) Het eenige stuk Grieksch 'onfeebied dat de Engelsche hebben weten te be den, is het eiland Kreta dat voor hen een lilengewoon gunstige positie vormt en dat zij vermoedelijk hardnekkig zullen trachten te erdedigen. Met zijn talrijke baaien en havens edt'het de Engelsche vloot een groot aantal toe- uchtsoorden, waarvan zij ongetwijfeld gebruik zal achten te maken. Kreta is het grootste onder de vele Grieksche jaden. Het heeft een oppervlakte van 8250 vier- anle kilometer en ligt, in strategisch opzicht, lilengewoon gunstig tusschen drie werelddeelen, jmelijk Europa in het Noorden, Azië in het Oosten l Afrika In het Zuiden. Het is voor schepen en iegmachines gemakkelijk te bereiken van Alexan- tiê en Suez uit. Het bezit van laatstgenoemde jatsen is voor Engeland een levenskwestie, aan- sien zij den sleutel vormen tot de poort naar tdië en het Verre Oosten. Er kan dan ook geen rijfel aan bestaan of het zal al zijn krachten in- snnen om zich in het bezit van het eiland Kreta handhaven. Voor de verdediging en beheersching van de Mid- dlandsche Zee hebben de Engelschen, zooals men (et, reeds Gibraltar, Malta en Cyprus. Thans zij zich ook op Kreta genesteld dat nu een (dreiging vormt voor de Italiaansche Dodekanesos de Egeïsche Zee. Deze versterking van hun ositie in de Middellandsche Zee is hun des te slkomer omdat het eiland Malta ten gevolge van talrijke luchtaanvallen veel van zijn'voormalige beteekenis heeft verloren. EEN AANEENSCHAKELING VAN VOORGEBERGTEN EN BAAIEN. Aan de Noordzijde, welke een lengte bezit "vim 5Kilometer, vormt de Kretenzer kust een aaneen- hakeling van ver in zee stekende voorgebergten diep in het land dringende baaien. Aan het festelijke deel van deze kust steken de kapen in Boesa en Spatiha ongeveer 30 kilometer in zee pit. Daartusschen in ligt de diepe baai van hamos. In het midden daarvan liggen de steden lasleli en Nopigia. Spatha loopt dan vlak af naar het Oosten c vormt de Baai van Kanea, welke wordt ge- lankeerd door het schiereiland. Akrotiri. De baai a Soeda loopt eerst naar het Zuiden en vormt taa een baai naar het Westen die zich tot het schiereiland Akrotiri uitstrekt. Aan den tatelijken uitgang van de baai van Boesa daalt iet land glooiend ver naar het zuiden. Hier vindt de Baai van Armyro, met in het midden de leine haven Rethymon. Via de steden Terama, Phodele, Kandia-Heraklion lakrylichos, Kersanesos, Mochos, Mylata komt men Oostelijke richting aan de Kaap Joannes. Hier topt het golvende terrein eensklaps in Zuidelijke ichting en vormt, met de baai van Mirabella, een iepe, driehoekige kreek, welke aan he Ooste- Ijke einde van het eiland eindigt in Kaap Sideros. De'vier voornaamste bergketens op het eiland: laderas, Psiloritis, Lassithion en Afëndis-Kavoesi, lopen naar het Noorden geleidelijk vlak af, waar oor in de nabijheid van de kust een aantal havens n steden is ontstaan. In Westelijke, Oostelijke en duidelijke richting echter dalen de potsen steil zee af. Daar is de kust dan ook eentonig. Zij vertoont weinig inhammen en bezit weinig steden Scherper bestrijding van den smokkelhandel. Regeling wordt overwogen. 's-GRAVENHAGE, 8 Mei Naar het rijks bureau voor de voedselvoorziening mededeelt, Wordt, tot scherpe bestrijding van den smokkel handel in het zuiden des lands, een regeling overwogen, krachtens welke het vervoer in een grensstrook van eenige kilometers, dus aan merkelijk breeder dan de thans geldende, aan beperkingen zou worden onderworpen. Komt deze regeling tot stand, dan zal in de provin ce Zeeland deze grensstrook wellicht geheel I Zeeuwsch-Vlaanderen omvatten. HAARLEM 8 Mei. behuwd: 8 Mei: k J- T«in en C. L. A. van Esseveld. F. J. W. ®Peren en E, C. Schuijt. J. van der Vegt Meeuwenoord. J. Lammers en G. Dral. Misset en D. J. J. Pleune. Jfr Lensen-Suman, z. M. D. Boomars- 8fcl/' k- E. Peerboom-Henfling, z. HfllJ1 Franssen-KIaassen, d. L, Bulje- 1 Westerman-Molenkamp, z. P. Vercouteren-Haak, z. Overleden: A^:. H. Hoogeveen, 78 j., Westerhoutstraat J J' Kweekhoven, 67 j., Gasthuisvest. van fi- Kazepaterslaan. M. W. Selier- !on? Ta m en" Kinderhuisvest. J Mer- BoltlS i er»A 78 Gasthuislaan. - F. Kuiper dal. 72 j., Hazepaterslaan. De Haarlemsche Kweektuin. Tijdelijk geopend voor het publiek. Van 10 tot en met 25 Mei a.s. zal een wensch van vele Haarlemmers vervuld worden: dan zal nl. de Kweektuin aan de Klevei-laan dagelijks ook des Zondags van 1012, van 3—5 en van 79 uur voor het publiek geopend zijn, tegeh be taling van 10 cent de persoon. Kinderen beneden 16 jaar hebben vrijen toegang; zonder geleide wor den kinderen in 't geheel niet toegelaten. In de oranjerie komt een tentoonstelling, die men op 't oogenblik nog aan het voorbereiden is en die heel interessant belooft te worden. Eenige persvertegenwoordigers werden Donder dagmorgen in de gelegenheid gesteld, in den Kweektuin een en ander te bezichtigen. Ook de burgemeester van Haarlem, de heer S. Plekker en mevrouw deden van hun belangstelling blijken. Het bezoek gold allereerst de oranjerie. Tegen een achtergrond van palmen zal men hier zien uit komen: gouden regen, seringen, dahlia's, rhododen drons, spiraea's en nog veel meer. Wat viooltjes geven kleur op den grond. Dan komen de kassen met vele bezienswaardig® planten uit onze koloniën: prachtige cactussoorten, peperplanten, passiebloemen, ananassen, bananen (die bier goed rijp worden), Indisch bloemenriet, rijst, kaneel, Japansche mispel, rubberplanten, Oleander en suikerriet. Daarna ging de wandeling door den tuin, met de magnolia of beverboom (niet, zooals men wel eens denkt:tu>lpenboom), die nog in een beginstadium van bloei is, den citroenboom, den vijgeboom (ook de vijgen worden hier goed) en de rosaceeën,'die alle bij elkaar zijn gebracht aan den kant van de Marnixstraat, naar den planten- en bloemenrijk- dom van den grooten xx>tstuin, met de mooie wa terpartij er om heen. Zooals bekend is de heer Springer indertijd begonnen met den aanleg van dezen rotstuin, die later nog een groote uitbreiding ondergaan heeft en nu zeker, durven wij voor spellen, wel de meeste belangstelling der bezoe kers zal trekken. De verschillende Indische ge wassen zijn interessant maar zeker zal van de weelde van den rotstuin, waarvan het centrum wordt gevormd door een overblijfsel van het oude Huis ter Cleef, menig bezoeker „niet weg te slaan" zijn! Mogen dan talloos velen gebruik maken van deze unieke gelegenheid om te zien, wat de leiding van den Kweektuin hier bereikt heeft. Misschien zal er later, bij voortgezetten bloei, dan nog eens ge legenheid gegeven worden om kennis te maken met de schatten.van onze Stadskweekerij! (Tot mijn verbazing lees ik, dat er tal van volken zijn, die het zout niel kenneri, zooals Oost Fin nen, Toengoezen, Bedouinen, Bosjesmannen, Z. Amerikaan- sche steppenbewoners enz.) 't Zal een kwestie zijn van wennen, Dat geef ik natuurlijk toe, Maar stel voor, geen zout te kennen, Wat een laf en flauw gedoe. Wat een nieuwe reeks problemen Als men niets eens, plotseling Met een korrel zout kon nemen, Wat een afschrikwekkend ding. Zout is op zichzelf niet heerlijk, Neem maar eens een flinke beet, Maar voor ons is 't onontbeerlijk In haast alles wat je eet. Afstand van gezouten grappen Zou tenslotte nog wel gaan, Maar zonder gezouten happen, Konden wij haast niet bestaan. Zout is voor ons noodig tevens Niet slechts lekkerbekkenwensch, Zout? dat is het zout des levens, Dat bestrijdt toch wel geen mensch. Volken die van zout niet weten En het ook niet missen, neen Hebt u 't ooit zoo zout gegeten En zoo zouteloos meteen? buitenland dan bijv. haar historie, oude gebouwen en schilderachtige, overal door bruggetjes over koepelde grachtjes tezamen. Tusschen het opperen van een plan en het met succes ten uitvoer brengen daarvan ligt meestal een lange en moeilijke weg. Wanner het echter weer klank zou vinden, zal zeker het bestuur van de Stichting „Haarlem's Bloei" daaraan de noodige aandacht en steun niet onthouden en zullen ook anderen het hun steun niet ontzeggen. BUENOS AIES 8 Mei (D. N. B.)De overlevenden van het voor Engeland varende Nederlandsche stoomschip „Prinses Wilhelmina", dat op den Atlantischen Oceaan is getorpedeerd, zijn aan boord van een Engelsch schip in Montevideo aangekomen. REIZEN PER MAILCOACH Dezer dagen is in den Haag een verkooping ge houden van allerlei soorten voertuigen. Een Haar lemmer kocht een roode mailcoach, die gebruikt zal worden voor het maken van tochtjes langs de bollenvelden en naar Zandvoort eii misschien ook wel als trouwkoets. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. Donderdag 8 Mei. Pluimveemarkt: Oude kippen f 1.50f 3. Oude hanen f 1.50f 2.20. N.H. Blauwen per K.G. f 2.50 f 3.75. Jonge henen f 1.80f 2.60. Duiven per paar f 0.35f 0.45. Tamme eenden f 1.30f 1.80, Ganzen f 5—f 6.50. Kalkoenen per K.G. f 7—f 12.50 Tamme konijnen f 3.50f 8. Wilde konijnen f 1 f 1.50. Aanvoer 4100. Handel: redelijk. Eiermarkt: Witte eieren 1.07 per K.G. Eenden eieren f 7f 7.50. Aanvoer 163.000. Handel kalm. Veemarkt: Biggen f 18f 28. Zware varkens, prijs naar kwaliteit. Nuchtere kalveren f 8f 22. Aanvoer 45. Handel: redelijk. Actie voor betere reis-souvenirs. Ook Haarlem dient ze te hebben. De heer C. S. Th. van Gink, directeur van Haarlem's Bloei schrijft ons: De Vereeniging „Nederl. Fabrikaat" heeft zich met de Kamers van Koophandel en enkele daar voor in aanmerking komende organisaties, zoo'als de A.N.V.V., in verbinding gesteld, teneinde te komen tot een actie voor betere reis-souvenirs. Het is met de reis-souvenirs volkomen den ver keerden weg opgegaan. Inplaats van plaatselijke producten kan men overal vaak in het buitenland vervaardigde prullaria koopen, zonder eenige kunstwaarde, zonder historische beteekenis en zon der plaatselijk karakter. Wat men kan koopen in de druk bezochte toeristen-oorden is vaak zoo zielig van kwaliteit, dat het een beleediging is voor den volkssmaak, zonder eenige liefde voor het vak vervaardigd, zuiver en alleen als winstobject. Wat zou er niet een handen-arbeid en vooral Nederl. handen-arbeid nuttig kunnen worden be steed als men al dezen rommel eens wist te ver vangen door eenvoudige voortbrengselen van volks kunst of mooie replica van door kunstenaars ver vaardigde origineelen. Niet voor iedere stad zal het vinden van een bruikbaar onderwerp zoo gemakkelijk zijn, doch het is mogelijk, door in de geschiedenis van een stad of dorp terug te gaan, om tot iets te komen. Grondig zal men de prentbriefkaart-fabrikatie moeten herzien, wil deze van eenige practisch nut zijn voor reis-souvenirs. De foto zal een belangrijke piaats in blijven nemen op dat gebied, doch er is zoo'n groot verschil tusschen datgene, waarmee men gewoonlijk volstaat en wat het kan zijn. Bij deze keuze der reis-souvenirs moet de blij vende bruikbaarheid ervan niet geheel, ja zelfs zoo min mogelijk uit het oog worden verloren. Een lepeltje met een stadswapen kan natuurlijk wei als sierlepeltje naar een lepelrekje verhuizen, doch men beleeft er vaak meer genoegen en zeker meer nut van'door'het in gebruik te nemen. Hetzelfde geldt voor aardewerk, glaswerk, e.d. Er bestaat een toenemende geneigdheid om allerlei dingen om ons heen ook hun daadwerkelijke be stemming te geven. Zou het niet eenigszins op den weg van Haarlem als bloemenstad liggen, dat het zich moeite gaf op het gebied van fraaie bloempotten en -vazen een eigen type te brengen? Juist in pottenbakkerswerk is met eenvoudige middelen en goed vakmanschap zooveel moois te brengen. Sinds menschenheugenis staan bijv. hyacinthen in glazen bloei-vazen, koud kaal en onnatuurlijk. Hetzelfde zou in ander mate riaal veel mooier te verwezenlijken zijn. En dan. hoeveel verscheidenheid is er op het gebied van bloemvazen en -potten niet noodig om aan de uiteenloopende behoeften te voldoen. Het voorbeeld, dat we kozen, het brengen van een eigen typisch artikel van een stad, is misschien geëigend voor Haarlem, doch er zouden er meer te vinden zijn. En natuurlijk zijn er ook, die als reis-souvenirs niet geschikt zijn, die vallen dus buiten het kader van dit onderwerp. Reis-souvenirs bieden het groote voordeel, dat zij den naam en de faam van een stad naar buiten uitdragen, niet alleen naar andere steden des lands, doch zelfs naar andere landen, zoowel verre als nabije. Vermoedelijk heeft het „Delftsch Blauw" meer bijgedragen tot de bekendheid van die stad in het De rioïeeriiigswerken te Haarlem. Rondgang door de Pers. (Zie ook elders in dit nummer). De nieuwe hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, de heer S. Tulp, is Dinsdag in de raadzaal van het Amstcrdamsche stadhuis officiëel geïnstalleerd. Tijdens de rede van den regeeringscommissaris, den heer E. J. Voute. Van links naar rechts: Polizeiprasident senator Schroder, regeeringscommissaris E. J. Voute, de aftredende hoofdcommissaris, de heer H. J. Versteeg, de nieuwe hoofdcommissaris, de heer S. Tulp en de waarnemend hoofdcommissaris, de heer Broekhoff. (Foto Pax Holland) Een kykje op het rioleeringswerk aan de Dreef. (Foto K. de Haas) HAARLEM Donderdag Hedenmorgen werden vertegenwoordigers der pers door Openbare Werken te Haarlem in de gelegenheid gesteld, een kijkje bij de rioleeringswerkzaamheden te nemen. Zij werden daarbij ingelicht door ir. M. H. Maas, direc teur van Openbare Werken, en ir. J. J. Fuijkschot, leider van het bouwbureau van dezen tak van dienst. Zij deel den ons o.a. mede, dat door dit geweldige werk, waarmee men nu ongeveer twee jaar bezig is en dat natuurlijk nog lang niet voltooid is, al eenige verbeteringen tot stand gekomen zijn. Door het rioleeren en het aansluiten aar het tuindorp aan de Ramplaan is de overlast van het re genwater weggenomen; dit is ook het geval aan de Vol dersgracht midden in de stad en in de Bleekenberghstraat te Haarlem Noord. Thans is Openbare Werken hoofdzakelijk bezig In het Zuiden van Haarlem. De volgende bestekken liggen alle in Haarlem-Noord. Het uitvo«—en van het bestek in het Kleverparkkwartier is inmiddels al gegund en de rest zal nog dit jaar worden aanbesteed. Het doel is het centrale rioolwater dwars door de stad naar de zuiveringsinstallatie in den Waarderpolder te brengen. Zooals onze lezers weten is men nu nog bezig aan de Westergracht, Lorentzplein en Dreef. Hier moeten de buizen via het Plein naar het Lorentzplein gebracht den. maar om het drukke verkeer op het Plein niet te hinderen, zal een gedeelte van het werk aan de Wéstzijde onder den grond worden uitgevoerd, zoodat aan één zijde van het Plein het verkeer kan blijven doorgaan Aan het hoofdriool komen natuurlijk verscheidene ver takkingen naar aangrenzende straten. Voor dit werk zijn de breedste straten met weinig verkeer gekozen, ten einde zoo weinig mogelijk stagnatie in het verkeer te veroorzaken. Het hoofdrioleerlngsgemaal voor heel Haarlem komt aan den Spaarndamseheweg nabij de Spaarnhovenstraat. Van daar af wordt het water noor persleidingen onder het Spaarne door geperst naar een terrein in den Waar derpolder, waar de zuiveringsinstallatie komt. Beschermt onze plantsoenen! Het publiek moet medewerken. Van gemeentewege worden ieder jaar niet ge ringe uitgaven gedaan om het uiterlijk aanzien van onze plantsoenen en beplantingen te verfraaien en hieraan uitbreiding te geven. Ook dit voorjaar zijn vele jonge boomen geplant en grasperken ver nieuwd. Het plantsoen op het C. H. Moensplein heeft een grondige verandering ondergaan, de gazons in de Breestraat zijn met compost van de oude vuilnis belt bemest en opnieuw ingezaaid en aan den Kees Delfsweg is een groot aantal jonge boomen ge plant eïiz. De burgerij zal dit ongetwijfeld toejuichen en er een eer in stellen er het hare toe bij te dragen, dat Beverwijk voor plaatsgenoot en bezoeker een vriendelijken en verzorgden indruk maakt. Buitengewoon jammer is echter, dat er ook een deel van de burgerij is, die minder op schijnt te hebben met de verfraaiing van onze gemeente. Voornamelijk is dit het geval bij de jeugd, die meent dat sommige plantsoentjes voor hen als speelplaats bedoeld zijn en daar binnen korten tijd alles vernielen, wat maar te vernielen valt. Van waarschuwingen van omwonenden trekt de jeugd zich niet veel aan. En bij ieder plantsoentje, grasperk of iets dergelijks een politieagent toezicht te laten houden, gaat niet, evenmin om er bordjes bij te plaatsen. Hoofdzakelijk moeten de omwo nenden en het publiek hierop letten. De gazons en beplantingen moeten feitelijk onder de hoede van de burgerij staan. Kijk niet werkloos toe, als anderen boomen, planten, bloemen of gazons niet ontzien. Werp ook niet achteloos papier of vuilnis op straat of in de plantsoenen, want de dienst van Openbare Werken heeft waarlijk al genoeg zorgen door de motorbrandstofdistributie, om den dienst te laten funetioneeren. Het gemeentebestuur deed in het voorjaar van 1940 nog een extra beroep op de ouders. Het schreef toen: „Als van nature aangewezen opvoeders van hun kinderen, moet hun veel gelegen zijn aan de houding van het jonge geslacht ten opzichte van openbare en particuliere eigendommen. Indien zij het kind- goed voorgaan het liefde bijbrengen voor bloem en plant en het leeren als beschermer daar van op te treden, zal het kind dit gaarne aanvaar den en bewijzen de ouders, het opvoedkundig ge sproken, een weldaad". Jaarvergadering „Hotac". Donderdagavond hield de tafeltenniscloib Hotac, onderafdeelïng van Hoogoven Staten in het Sta- tenhuis aan de Zeestraat te Beverwijk, haar al- gemeene jaarlijksohe vergadering. Na opening door den voorzitter, den heer Müh- ring, werd het jaarverslag voorgedragen, waarin gereleveerd werd de voornaamste feiten van het afgeloopen vereenigingsjaar. De jaarverslapen van de secretaresse mej. Redeker en van den penningmeester werden vervolgens goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van voorzitter Mühring, die aan de beurt van aftre den was er zich wegens drukke werkzaamheden niet herkiesbaar stelde, gekozen de heer P. Borst. De heer Heere werd als commissaris herkozen. In de kascommissie werden gekozen mej. R. Schilder en de heer J. Dekker. Na de rondvraag sloot de heer Borst met een woord van opwekking aan de leden, deze verga dering. DE BEKERWEDSTRIJDEN OP WATERVLIET. De uitslagen van de op Donderdagavond ge speelde wedstrijden zijn: Afd. B.: Walser ij—K.L.M. 1— Afd. A:' Overschotje—Loontoetje 20. HOOGOVEN-SCHAAKCLUB. Aan het Lentetournooi van de Schaakclub „Santpoort", dat op Zaterdag 10 en Zondag 11 Mei a.s. in Hotel Velserend te Santpoort wordt gehou den zullen van de Hoogoven-Schaakclub deelne men de heeren P. F. Zandbergen en B. Wielens. Eerstgenoemde zal uitkomen in de wisselprijs- groep in de eerste klasse. Zaterdagmiddag 31 Mei e.k. zullen te Haarlem de laatste wedstrijden van de vijftallen-compe titie worden gespeeld in het gebouw Margaret-ha- straat 13, De vijftallen van de I-Ioogoven-Schaakclub en De Rochade, die respectievelijk te Beverwijk en te Haarlem als nummer 1 van de vijftallen geplaatst 'zijn, zullen elkaar dan ontmoeten, om in een wedstrijd uit te maken wie de palm der overwin ning wegdraagt. Om den Kciiiiemerlaiid Bokaal. Sans Atout wint van IJmuiden. Sans Atout wint van IJmuiden, Het is Sans Atout gelukt aan de B.C. IJmuiden een nederlaag toe te brengen. De IJmuidenaren die de leiding van de competitie hadden, zouden bij een gelijk spel reeds beslag hebben gelegd op de bokaal. Door dezen uitslag is echter een be slissingswedstrijd tusschen beide clubs noodzake lijk geworden. De officieuze uitslag luidt als volgt: Team I: de heeren J. BosG. de Boer en J. BlomG. Zoontjes winnen van de heeren Borst Jonker en DeutekomRaspoort met 6528. Team II: de heeren J. BerleeJ. Nijman en de heer en mevr. van der Linden winnen van de heeren Osendarp—Rijke en WesteropJongeling met 5435. Team III: de heeren J. Dil—G. Tabak en A. en C. Hoogeboom spelen gelijk tegen de heeren Rol Krab en de heer en mevr. van Praag met 4239, Team IV: de heeren H. en J. v. d. Vlugt en Th. Braammevr. Dil verliezen van den heer en mevr. Prins en de heeren Hofman—Prins met 45—60. Totaal-uitslag 206162 m.p. 53 wjp. De eindstand van de Kennemerland-Bokaal- competitie is: gesp. gew. gel. verl. matohp. w.p. B.C. IJmuiden 6 3 2 1 1396—1057 8 B.C. Sans Atout 6 3 2 1 1224—1080 8 B.C. Santpoort 6 3 1 2 1138—1185 7 B.C. de Kennemers 6 0 1 5 9491385 i CHR. GYMNASTIEKVEREENIGING „HERCULES". Daar het gymnastieklokaal op -het C. H. Moens plein niet beschikbaar is, hebben alle afdeelingen op de gewone uren les in de „Julianasohool". De adspiranten, die deelnemen aan de wedstrij den te Haarlem, moeten zich hiervoor Zaterdag op geven. DE OPSTELLINGEN VOOR ZONDAG. De èlftallen van De Kennemers zijn voor de wedstrijden van Zondag a.s. als volgt samenge steld: KENNEMERS—HERCULES. Van Urk, v. d. Putten en Rijnders; Horeman, Steeman en Veenstra; Verbeek, Himpers, Groot, v. Lu in en Bleeker. KENNEMERS 2. Zoontjes; Brethouwer en v. d. Bos; Steenbeek, Jonkers en de Graaf; Zoontjes, Antonisse, v.-d. Bos, Ooyevaar en Semeins. Voordrachtavond Trims Hooyer. Onder auspiciën van de „Beverwijkse Boekhan- de" hield Truus Hooyer Donderdag een voor drachtavond in het Kennemer Hotel. Truus Hooyer begon met „De Freule" van den bekenden schrijver Theun de Vries. Ruim een uur wist zij de aanwezigen te boeien met haar voor dracht van dit uitnemende werk. Met kleur werd de geschiedenis van freule Wiarda voorgedragen, volkomen geconcentreerd, duidelijk gezegd en met uitstekende voordracht. Een hartelijk applaus beloonde mevr. Hooyer voor haar uitstekende werk. Na de pauze volgden eenige komische schetsen, waaruit eveneens de veelzijdigheid van de kunste nares bleek. Deze avond had een grootere belangstelling verdiend. GOUDEN ECHTPAAR. I Op Woensdag 21 Mei hopen P. H. Welage en zijn! vrouw den dag te herdenken dat zij voor vijftig jaren in den echt werden verbonden. De beide oudjes die aan den J. v. Kuikweg wonen zijn nog zeer kras, de man werkt nog dagelijks op het land. DE WIND VERNIELD BROEIKASSEN. Door een windstoot die plotseling over het dorp ging is bij den tuinder D. B. aan den Voorweg een broeikas vernield, 15 een-ruiters werden vernield. Voor den tuinder een leeliike schadepost. A.D.O.V.V.E. In den laatsten thuiswedstrijd komt A.D.O. als volgt uit: Kloes, M. Beentjes, Baltus, Burger, Duin, Zonneveld, D. Beentjes, Sinnige, N. Beentjes, Voormeer, f Cornelisse. Bridgeclub „Sans Atout". De onderlinge wedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout" hadden het volgende verloop: 1 A. J. JansenA. Dienaar 40'/^ m.p. 2. H. van EssenW. de Boer 35 m.p. 3, De heer en mevr. Van Amstel 33V2 m.p. 5. De heer en mevr. Tand 32^4 m.p. 6. J. de VriesA. Tabak 28 m.p. 7. N.N.N.N. 27 m.p. 8. N. van onL. Bos 21 m.p. Z Duplicaatwedstrijd: A. en Ph. van Groningen; W. G. KleineH. Pools winnen met 34 tegen 14 m.p. van L. Mou- tonP. Vlot; T. Rom-nTh, Sluitman. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: VRIJDAG 9 MEI. Gem. Concertzaal: Beethoven Sonatenavond. Rembrandt Theater: „De Komedianten" ia ..'n Rare Familie". 2.30 en 7.30 uur. Palace: „Huzarenkoorts", 2, 6.30 en 8,45 uur. Luxor Theater: „Renate in het kwartet", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Monica", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel", 104 uur. ZATERDAG 10 MEI. Bovenzaal Lido: Piano recital George Hamèl, 8 uur. Rembrandt Theater: „De Komedianten" in ,,'n Rare Familie", 2.30 en 7.30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel", 104 uur. Gebouw St. Bavo, Smedestraat: „Zeven jongen» en een ouwe schuit," 2.30 uur.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 5