tBianenCand „Niet vergeten, PR0BAX" ZATERDAG 10 MEI 1941 Italiaansch weermachtsbericht Aanval op Engelsch convooi in de Middellandsche Zee. ftuee kruiserseen torpedojager en een groot schip getorpedeerd. ERG-ENS IN ITALIë, 9 Mei (Stefani). In zjjn weermaobtbericht no. 338 maakt bet Ita- liaansobe opperbevel het volgende bekend: „Onze verkenningsvliegtuigen hebben gis teren in 'het Westelijke bekken van de Middel landsche Zee een groot vijandelijk convooi opgemerkt dat beschermd werd door twee slagschepen, een vliegtuigmoederschip en een onbekend aantal kruisers en torpedojagers. Onze torpedovliegbuigen, door jagers geëscor teerd, deden een stoutmoedigen aanval op de vijandelijke vlooteenlheden en torpedeerden twee kruisers,, een torpedojager en een groot schip- Vervolgens werd de vijandelijke vlootformatie hevigaangevallen door onze forniaties bommenwer- {LrS= welke een slagschip, het vlietuigmoederschip entwee groote schepen troffen. Laat in den middag engedurende den nacht troffen onz-e torpedovlieg- j.,jaen het vliegtuigmoederschip en een slagschip ton tweeden male. Tijdens de hevige luchtge vechten tusschen onze jachtvliegtuigen en de vij andelijke jagers, die het convooi beschermden, sijn dertien Britsche vliegtuigen van het- type Defiant" en Hurricane neergehaald. Van onze machines zijn er vijf niet teruggekeerd. Drie toe stellen werden beschadigd met gewonden aan boord. Drie andere Engelsche vliegtuigen zijn door Duitsche jagers neergehaald. - IndeEgeïsche zee hebben onze af deelingen in fanterie en mariniers met medewerking van lucht en vlootstrijdkrachten de eilanden Samoa en Fur- ni bezet. Onze luchtformatie hebben met torpedo's twee groote schepen getroffen en een kruiser van 7000 ton, welke werd opgemerkt met" zware, slag- m en omgeven door vlammen en rook. In Noord-Afrika activiteit van.de artillerie aan liet front van Tobroek. In den nacht van 7 op 8 Vei is Benghazi aan een bombardement uit de jucht onderworpen. Er vielen weinig slachtoffers en de schade is van geen be teekenis. Duitsche luchtformaties hebben aanvallen gedaan op: vij andelijke inrichtingen en vijandelijke 'schepen, welke in de haven' van Tobroek voor anker lagen. Twee schepen werden getroffen en zwaar bescha- diIn Oost-Afrika is .de vijand er na eep intense voorbereiding met artillerie en luchtmacht in ge slaagd een van onze stellingen in den sector van Aladjl te bezetten, doch hij werd hieruit verdre ven door een krachtigen tegenaanval onzerziids, waarbij 'hem gevoelige verliezen werden toege bracht." Duitschland's politiek op den Balkan. Beschouwing van Karl Megerle. Trouw met trouw vergolden. In de „Berliner Börsenzeitung" schrijft dr. Karl Megerle, naar het D.N.B. meldt: De territoriale en politieke regeling van het Balkan vraagstuk verwezenlijkt een politiek beginsel van het Duit sche rijk dat reeds langen tijd -geleden gepro- ;clameerd was, maar door de tegenstanders verdacht gemaakt en door de sceptici in twijfel getrokken werd: het beginsel daC Duitschland op den bal kan geen territoriale en zelfzuchtige politieke be langen heeft, maar -économische, Het heeft dus be lang bij den vrede, de orde en de yelvaart v-an dit gebied en zijn bewoners. De tegenstanders, die Duitschland een onverzadig- lijken landhongêr toedichtten, moeten er kennis van nemen dat Duitschland zich na een der schitte rendste veldtochten der krijgsgeschiedenis tevreden stelt met een bescheiden grenscorrectie. De vrienden en bondgenooten zijn zoo gelukkig bevestigd te zien dat Duitschlands vriendschap loonend is en dat Duitschland trouw met trouw vergeldt. Wat Hitier daarover te zeggen had is door de volleen die het aanging met dezelfde hartelijkheid aan gehoord als waarmede het gesproken is. Duitschland .zal de zeer loyale houding van Roemenië evenmin vergeten als het juiste begrip en de medewerking van Hongarije dat thans reeds voor de derde maal met Duitsche hulp een onder gaan onrecht kon herstellen. Ook de onveranderlijke trouw van Bulgarije zal biet vergeten worden. Het is ook een groote voldoening voor Duitschland dat door lots- en strijdgemeenschap Italië nu reeds territorialen en politieken invloed verkrijgt in een levensgebied dat alleen Italië toekomt. Ten aanzien van Turkije constateert Megerle dat rich geen ontsteltenis en kortsluiting hebben voor gedaan doordat het gezonde verstand, de goede zenuwen en het innerlijke, zelfvertrouwen eener- zijds en de vriendschappelijke en oprechte houding van Duitschland -anderzijds dat voorkomen hebben. Het verloop van den oorlog op den Balkan en de gevolgen op het gebied der buitenlandsche politiek hebben de houding van Turkije en zijn vertrouwen op het woord van Duitschland gerechtvaardigd. Het kon en kan zich er van overtuigen, in groote on kleine aangelegenheden, dat Duitschland's be grip voor de waardigheid, de veiligheid en de vitale belangen van Türkije een factor is, waarmede het volledig rekening kan houden. De woorden die Hitler heeft gewijd aan den bondgenoot uit den wereldoorlog aan „den grooten en genialen leger aanvoerder van het jonge Turkije", brengen tot uiting dat Duitschland dit begrip heeft en dat het staat is bij de betrekkingen tusschen beide lan den het voorbijgaande van het blijvende en kleine dingen van de groote ontwikkelingslijn te onder leiden. Het verblijf van koning George op Kreta. Een oud paleis te Canea betrokken. Uit Istanboel meldt het D.N.B.Reizigers die uit keia hier zijn aangekomen melden dat de Griek je koning George vertoeft in een oud, vroeger •snetiaansch paleis te Canea. Zijn vertrekken zijn nsastig, maar waardig ingericht. De ontvangsten "ie de koning gaf en waaraan ook hooge offi cii van het Britsche leger deelnamen, kenmerk ei zich door glans en rijkdom. Het verblijf van het Grieksche kroonprinselijk paar ligt op het Oostelijke deel van het eiland, nabij het plaatsje "Piskopi. Zij wonen daar in een eenvoudig bóeren- huk dat bewaakt wordt door Britsche geheime Politie fen Engelsche soldaten. Engelschen verlaten Syrië. Op advies der Britsche consulaten. pUe Syrische pers maakt er melding van dat de j-^elsche consulaten in Beiroet en Damascus hun ®Urprs hebben aangeraden het mandaatsgebied te «daten. Talrijke Engelschen zouden reeds klaar |«an om te vertrekken. De Amerikaansohe univer- jiteit heeft den Palestijnschen, Irakschen en Egyp- tschen studenten aangeraden naar hun land terug te Twintig Engelsche vliegvelden bestookt. Honderden toestellen boven Britsche haven- en industriesteden. Omstreeks twintig vliegvelden in Zuid- en Mid- den-Engeland zijn volgens de definitieve berich ten. naar het D.N.B, van welingelichte zijde ver neemt, in den nacht van Donderdag op Vrijdag door Duitsche bommenwerpers voor het grootste deel met succes aangevallen. Brisant- en brand bommen richtten aanzienlijke verwoestingen aan. Op verscheidene vliegvelden brandden hangars en kwartieren af. Ook talrijke technische installaties van de grondorganisatie werden vernietigd. Omtrent de aanvallen' die het Duitsche lucht- wapen in dezen nacht heeft ondernomen, zijn nog ter aanvulling van het weermachtsbericht van Vrijdag .nadere bijzonderheden bekend gemaakt. Weer traden vele honderden vliegtuigen op, wier hoofddoel Hull, Nottingham, Sheffield, Derby, Plymouth en Barrow waren. De aanval op haven en dokinstallaties ie I-Iull had groot succes: Ook hier werd een gasfabriek vernietigd. Te Sheffield werd een staalfabriek,";te Nottingham een gasfabriek en spoorwegplaatsen en te Derby de Rolls Royce- fabrieken zwaar getroffen. Groote en talrijke klei nere branden hebben in alle aangevallen doelen de vernielingen voltooid die door de brisantbom men veroorzaakt waren. Behalve de genoemde plaatsen die door vrij sterke vliegtuigen werden aangevallen zijn nog voor den oorlog belangrijke doelen op een groot aantal belangrijke punten door afzonderlijke vliegtuigen met# bommen bestookt. Twee bewapende vijandelijke koopvaarders van omstreeks 9000 b.r.t. in totaal zijn behalve de reeds in het weermachtsbericht genoemde schepen in genoemden nacht aan de Britsche Oostkust tot zinken gebracht. Verscheiden andere vrachtbooten van omstreeks 28000 b.r.t. in totaal werden rond om de Britsche eilanden gedeeltelijk zoo zwaar beschadigd dat verwacht kan worden, naar het D N. B. verneemt, dat ook zij totaal verloren zijn. Italianen strijden in drie groepen in Abessynië. Félle gevechten ten Noorden van Addis Abeba. Over het verloop van den strijd .in Abessynië wordt in politieke kringen te Rome de volgende uiteenzetting gegeven De Italianen strijden in drie afzonderlijke groepen. De eerste groep vecht onder persoonlijk bevel van den onderkoning, den hertog van Ao-sta, in het gebied van Amba Alagi, op ongeveer 400 kilometer ten noorden van Addis Abeba. Dit is de belangrijkste sector, waar heftig gevochten wordt. De Italianen ondernemen aanvallen, de Engelschen tegenaanvallen. De tweede groep staat in de omgeving van het Tanameer bij Gon- dar, de derde opereert onder bevel van generaal Gazzera in het gebied van Djimma en Galla in het Zuidwesten van Abessynië. Hier bevindt zich het uitgestrekte gebied van groote meren en on betreden oerwouden. Tot dusverre zijn de En gelschen hier nog niet verder opgerukt. Voorts bevinden zich hier en daar nog centra van Ita- liaanschen tegenstand. 'D.N.B.i Het Diaconie-oude mannen- en vrouwenhuis aan den Amstel te Amsterdam heeft een opmerkelijke restauratie ondergaan. De als gevolg van het oliën donker gekleurde gevel is afgeloogd, waardoor de prachtige roode baksteen in cere is hersteld. De laatste werkzaamheden aan den hoofdingang. (foto Pax-Holland) Berlijusche pers over Churcliill's rede. In haar commentaar op de verklaringen van Churchill in het Lagerhuis schrijft de „Berliner Börsen Zeitung" dat ook de trouwste aanhanger van Churchill niet zal kunnen beweren dat zijn minister-president hem met deze rede een duide lijk beeld van den toestand heeft geschilderd of vol doende verantwoording heeft afgelegd over de nederlaag op den Balkan. Als Churchill in zijn belachelijke logica een element van zwakte wil zien m het feit dat Duitschland de Atlantische kust be- heerscht van Noorwegen tot Zuid-Frankrijk, dan kunnen wij, aldus het blad, constateeren dat zich in dit gebied een overvloed van militaire en economi sche steunpunten bevindt, die een streng be- Oeerschte eenheid vormen, terwijl de voorzienings bronnen en steunpunten van Engéland verstrooid liggen over wereiddeelen en zeeën op aanzienlijk grooteren afstand en het ons mogelijk maken de verbindingslijnen met de Britsche eilanden steeds weer te belemmeren. De „Lokal Anzeiger" schrijft dat Churchill, die zoojuist de nederlaag op den Balkan heeft ge ïncasseerd, niet alleen in zeer duistere termen heeft gesproken over de Engelsche postie in het Oosten der Middellandsche Zee en in het Naburige Oosten, maar thans ook den slag op den Oceaan, die hij in' zijn vorige rede nog gebruikte als afleidingsma noeuvre voor den reeds verloren slag op den Bal kan, sceptisch beoordeelt. De „Berliner Nachtausgabe" zegt: „Voor Chur chill aan het bewind kwam, heeft hij openlijk ver klaard in staat te zijn het nationaal-socialistische Duitschland in enkele maanden te verslaan. Nu heeft hij de mogelijkheid van een offensief van de hand gewezen, niet alleen voor de Britsche eilan den, maar voor het geheele Britsche rijk". Volgens een Reuterbericht heeft Lloyd George, die in het Lagerhuis heftige critiek op de Britsche regeering oefende, zich bij de stemming over de motie van vertrouwen onthouden. Herdenkingsbijeenkomsten van de N.S.B. In verband met de intemeering van 10 tot 15 Mei 1940. AMSTERDAM, 9 Mei. Vanavond zijn in de vier grootste steden des lands bijeenkomsten ge houden ter herdenking van de intemeering van leden der N.S.B. en Rijksduitschers van 10 tot 15 Mei van het vorige jaar. Op deze bijeenkomsten werd het wooi-d gevoerd door leidende personen uit de N.S.B. Ir. Mussert, de leider der beweging, sprak in den vooravond te Rotterdam, waarna hij zich naar Den Haag begaf om daar. na mr. dr. van Gen echten het woord te voeren. Ir. Mussert werd bij zijn aankomst in den Die- rentuin te 's-Gravenhage met geweldig applaus begroet. In zijn rede zeide hij o.m.: REDE Ir. MUSSERT. Mijn Duitsche kameraden, mijn Nederlandsche kameraden, het verheugt mij, dat ik in staat ben om hier een oogenblik te. zijn, nadat ik in Rotter dam geweest ben. Gij -begrijpt dat juist-nu mijn hart bij u is, omdat wij op dit oogenblik de dagen -van'10 tot 15 Mei herdenken, en het einde van de toenmalige terreur tegen het nationaal-socialisme. Acht of negen jaren van terreur zijn in die enkele dagen geëindigd en in gedachten ga ik terug naar dezen zelfden avond van 9 Mei verleden jaar. Toen vond van 8 tot 10 uur 's avonds een kleine bijeenkomst plaats van mij met een achttal der naaste medewerkers. Wij beraadslaagden wat wij zouden moeten doen wanneer straks de beweging verboden zou zijn. Want na alles wat voorafgegaan was, stond het ons klaar voor oogen, dat de bewe ging op het punt'stond verboden te worden èn wij waren wel legaal, maar (.och niet zoo legaal, dat wij de illusie niet zouden koesteren, dan te kunnen blijven voortbestaan. Wij besloten toen te beginnen met het vormen van vijfmanschappen, die ieder zélf hun leider zouden kiezen. Wij hadden dit op dien 9en Mei keurig voor elkaar, doch er is niets van kunnen komen. Ik wil thans in de eerste plaats iets zeggen tot onze Duitsche kameraden, met name tot hen. die toen in ons land geïnterneerd waren. Zij zullen zich in die dagen der intemeering wel zeer verbaasd hebben, dat het Nderlandsche volk hun kon aandoen, wat op dat oogenblik hun aange daan werd. Ook ik heb nooit kunnen denken dat men de Duitschers in Nederland toen op een der gelijke manier zou hebben kunnen behandelen. Wij schamen ons daarover, met name omdat men toen zelfs ook de Duitsche vrouwen en kinderen heeft opgepakt. Maar het zij mij vergund op dit oogenblik, hoewel ik niet het recht heb namens het Nederlandsche volk te spreken, toch te zeggen, dat ons volk niet zoo slecht is als u uit het gebeur de wel zoudt kunnen opmaken. En dan wil ik nog iets tot mijn Nederlandsche kameraden zeggen. Wij missen noode hen, die in die dagen als pioniers der nationaal-socialistische gedachte gevallen zijn. Het zijn onze kameraden, die als de slachtoffers van dien tijd in gedachten altijd met ons zullen zijn. En gij, die hier 4 tot 5 dagen geïnterneerd zijt geweest, gij hebt wel vele moeilijkheden gehad, maar er zal er niet een Zoi.11 ?tl.i .Mo. der dag. Zeg het inct bloemen, keuze moeilijk zijn. denkt de jeugd, maar ook in dat geval kan de (foto Pas-Holland) voor bon K dor texti el ka a rt: Pas op, bestèedt Uw nieuwen bon voor scheerzeep zoo verstandig mogelijk. U moet immers vier maanden met het rantsoen toekomen. Dat zal inderdaad kunnen indien ge voor bon K zoo'n frisch geparfumeerde Probax scheerzeepstaaf koopt. Ook al scheert U zich èlken dag! Dat kunnen wij U verzekeren omdat ons laboratorium er zoo'n prima recept voor heeft en omdat voor Probax de zoo zorgvuldig geselecteerde grondstoffen op de meest hygiënische methode worden verwerkt. Met de Probax staaf zult U zich met plezier scheren! KV. PRODENTA - AMERSFOORT. (Adv. Ingez. Med.) zijn, die zou willen zeggen ik wilde dat ik dit niet had meegemaakt. Nu, gij hebt het dan ook meege maakt en zijt daar eenigei'mate dankbaar voor. Het waren maar vijf dagen. Maar denk u eens in, dat, als Hitler's troepen niet zoo snel gekomen waren, welk een groote schandvlek dan op ons volk zou zijn gekomen. Naar mijn vaste overtuiging zou er dan een groote ramp gebeurd zijn. die ons aanzien als volk besmeurd zou hebben. En gedenk hierbij onze Indische kameraden. Gij weet niet wat daar geleden wordt. En als gij nu bedenkt, dat op mijn schouders de verantwoordelijkheid rust, dat ik deze vier a vijfduizend menschen tot de nationaal-socia listische beweging heb, gebracht, dan zult gij be grijpen, wat er in mij omgaat. Men was daar goed nationaal-socialist, tot zelfs in de rimboe toe. Wij zijn nu weer vrij, doch zij zitten nu een jaar in een concentratiekamp. En onze gedachten verwijlen bij die kameraden. Wat hebben zij ons voorheen ge steund. Weet gij wel, dat de beweging in leven kon blijven, dank zij het feit, dat de Indische kamera den ons voor zulk een groot gedeelte financierden. Weet gij wel, dat de opbrengst der gelden in Indië vijf, zes, ja zevenmaal die overtroffen, welke hier bijeengebracht werden. Eens komt de dag, dat onze kameraden verlost zullen worden en als de boot uit Indië dan binnen zal komen, zullen wij hun een ontvangst bereiden, zooals deze aan niemand in Nederland bereid is geworden. Naar wat ik vernomen heb zijn zij krach tig en fier in hun gevangenschap. Kameraden, de vraag is thans, wat straks in Europa gebeuren gaat. Wij zijn er zeker van wie er wint. In de jaren van onzen strijd hebben wij slechts een ideaal gehad ons volk te maken tot een goed nationaal-socialistisch volk en tot een goeden buur en vriend van het Duitsche volk. Wij zijn goede Nederlanders en een goede broeder van het Duitsche volk. Wij bouwen" met elkander aan het nieuwe Europa. Dat is onze roeping en wij wil len die zoo beleven, dat de menschen, die nog af- keerig tegenover ons staan zich ter wille van ons land en ter wille van alle andere landen in Europa, aan onze zijde scharen. Slechts dan zal orde en rust op het continent kunnen heerschen. Naarmate de moeilijkheden grooter worden, neemt zelfs de groei der beweging toe. Het is on begrijpelijk. maar het is zoo. Ik kan de verheu gende mededeeling doen. dat in de maand April 7500 nieuwe leden tot de beweging zijn toegetreden. Maar wij moeten de harten winnen van allen, die zich nog afzijdig houden. Eenmaal zal de nationaal-socialistische idee ons heele volk omvatten. Het nationaal-socialisme groeit, dat is de beloo ning na zoovele jaren strijd. Wij staan echter nog midden in den. strijd, deze duurt zoolang als wij leven. Het nieuwe Europa, dat gevormd wordt, is voor minstens negentig procent aan het Duitsche volk te danken, dat op dit oogenblik weer zijn of fers brengt, ook voor ons. En het verheugt ons. dat eenige duizenden Nederlanders daarbij aan hun zijde marcheeren, en ook hun deel bijdragen. Wij voelen ons lotsverbonden met hel; Duitsche volk. Het eenige wat ons hindert is, dat wij in dezen strijd niet wat meer kunnen doen. Ik eindig met op den man te wijzen, op wiens schouders de verantwoordelijkheid voor het nieuwe Europa rust. Wij gelooven in zijn zending en in zijn roeping. Toen ik het voorrecht had in Berlijn bij hem te zijn, zeide hij: ..Ik wensch u, Nederlanders, niets te ontnemen". Datzelfde woord zeg ik tot mijn Duitsche kameraden. Uw Führer is d» Führer van Duitschland. maar hij is ook een weinig van ons. Het is een voorrecht voor alle Germaansclie vol ken dezen man te hebben. Europa ging anders ten gronde. Dankbaar voor het feit dat wij in die da gen verlost zijn en met een vast vertrouwen in de toekomst van het nieuwe Europa en ook van ons eigen vaderland, huldig ik hier van harte den Führer aller Germanen. Een daverend applaus en een geestdriftig hou- zee_geroep onderstreepte de redevoering van den leider. Een slotwoord werd gesproken door den Duit- schen Ortsgruppeleiter Brandes uit Utrecht Deze sprak een hartelijk herdenkingswoord en betuigde; de warme kameraadschap van elk nationaal-socia listisch hart in Duitschland met de Nederlandsche strijders. De vergadering werd besloten met het zingen van het Duitsche volkslied en het zesde couplet van het Wilhelmus. Te Utrecht werd een bijeenkomst in de groote zaal van Tivoli gehouden, waar ir. C. J. Huygcn. secretaris-generaal van het algemeen hoofdkwartier der N.S.B. het woord voerde. In Rotterdam sprak mr. Rost van Tonn-ingen in de groote zaal van Odeon. TE AMSTERDAM. Te Amsterdam had de groote herdenkingsbijeen komst plaats in het Concertgebouw. Het podium was voor deze gelegenheid fraai versierd met pal men, groen en bloemen. Op een groot doek waren hakenkruis en wolfsangel afgebeeld, geflankeerd door de hakenkruisvlag en het oranje-blanje-bleu en er onder het opschrift: „lotsverbondenheid". Aan beide zijden zag men de vlaggen van de Germaan- sche landen: de Duitsche, Nederlandsche, Noorsche, Deensche en Zweedsche. In de zaal, waar de Nederlandsche, de Duitsche en de N.S.B.-vlaggen waren opgehangen, prijkte een enorm spandoek, waarop geschreven stond: Dietschers en Duitschers saamgedreven door het lot. Vereend in gevaar. Verbonden in de toekomst. Tegen zeven uur marcheerden op hei commando van hopman C. Homburg da vaandels op, .waarna gezamenlijk het lied „W.A.-marcheert" werd ge zongen. Vele autoriteiten hadden intusschen hun plaatsen ingenomen. Tot hen behoorden: burgemeester Plekker van Haarlem, de heer H. J. Woudenberg, commissaris van het N.V.V., de heer J. W. de Rui ter. gevolmachtigde van den leider der N.S.B. in Noord-Holland, mr. de Rijke, procureur-generaal te Arnhem, de heer Vlekke, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, de heer S. Tulp, hoofdcommis saris van politie te Amsterdam en de heerban leider der W. A., kapitein E. J. Hofman. Van Duit sche zijde waren o.m. aanwezig: Gauhauptstelle Leiter Heinrichs uit Den Haag, N. S. K. K.-Sturm- führer Koch uit Hamburg en Kreisleiter W. Paustïan uit Amsterdam. (A.N.P.) adio Jsxagxamma ZONDAG 11 MEI 1911. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 B. N. O. Nieuwsberich ten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Quatre-mains. 10.50 „De Stem des Volks" Rotterdam R. M.. solisten en het Rotter- damseh Philharmoniseh Orkest (opn). 12.00 Gramofoon muziek 12.42 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en econo mische ^berichten. 1.00 Vervolg van 10.50 1.45 Nederlandse!» Verbond voor Sibbekunde: „Iets over oude archieven. II. causerie. 2.00 De Melodisten. 2 30 Sport van den dag, 2.45 Landmans Lust. 3.30 Uit Berlijn: 73e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht. 6.00 Voor de jeugd. 6.30 Ge varieerd programma. 7.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spie gel van den dag. 8.30 Het Nieuw-Hollandsch strijkkwartet. 9.30 Berichten. Engelsch. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.0010.15 B. N. O. Engelsche berichten. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 9.00 Rondom het orgel (voorbereid door de Christ. Radio- Stichting). 9.30 Morgenwijding (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 10.00 Het Philharmoniseh kwartet 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Kinderkoor „De Merels". 12.00 Cyclus „Kent gij uw Bijbel?" (gr.pl.) (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 12.15 Klarinet en piano. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Omroep orkest en solisten. 2.00 Declamatie. 2.15 Concertgebouw orkest en gramofoonmuziek. 4.00 Boekenpraatje (voorbe reid door het Vrijzinnig-Prot. Kerkcomité). 5.30 A. N. P. Sportuitslagen. 5.35 Cabaretprogramma. 6.15 Orgelconcert, 6.45 Sport van den dag. 7.00 Ensemble Bandi Balogli en gramofoonmuziek. 7.45 Sportwctenswaardigheden. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Om roeporkest, solisten en het OmroepopereUekoor. 9.25 Ra- diotooneel. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. MAANDAG 12 MEI 1941, Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrijzinnig-Protestantsch Kerkcomié). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Concertgebouw-orkest (gr.pl.). 10.00 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 10.20—loa.40 Declamatie. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Orgelcon cert. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.42 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Ensemble Erica Helen en gramofoonmuziek. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Or kest Eloward en het Rococo-octet. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Pianovoordraclit. 4.30 „GuJllaume Dufay", vraag gesprek met gramofoonplaten. 5 00 Gramofoonmuziek. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Het Omroeporkest. 6.15 Beantwoording van dc vraag „Heeft het beroep van tooneeispeler ln Nederland toekomst voor de jongeren?" 6.30 Het Omroeporkest. 7.00 B. N. O. Economische vragen van den dag. 7.15 Ensembie Bart Ekkers. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 B. N. O. Nieuws berichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Omroep orkest en solisten. 9.30 Berichten, Engelsch. 9.45 Gramo foonmuziek. 10.00—10.15 B. N. O. Engelsche berichten. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301.5 M. 0.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.145 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen dienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 10.20 Orgelconcert. 11.00 Declamatie. 1.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 De Ramblers. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gerard Lebon en zijn orkest. 1.45 Gramofoonmuziek, 2.00 De Haatlemsche orkestvereni ging, solist en gramofoonmuziek. 3.30 Voor de vrouw. 3.45 Ensemble Bandi Balogh. 4.15 Gramofoonmuziek, 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Voor jongens en meisjes (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 5.15 B. N. O. Nieuws-, econo mische en beursberichten. 5.30 Zang met begeleiding op twee vleugels en op Hammond-orgel. 6.00 Gesprekken met luisteraars (voorbereid door het Vrijzinnig-Protestantsch Kerkcomité). 6.15 Orgelspel. 6.45 Reportage. 7.00 B. N. O. Friesch praatje. 7.15 Viool, piano en gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuziek. 8,30 Amusementsorkest en soliste. 9.30 Voor de ouders. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 7