met* Jbtomatid Jioct Tlieuuxs De Nederlandsche bevolking en de Duitsche soldaten Ook voor fi UIT EIGEN TUIN ZATERDAG 10 MEI 1941 De handelsbesprekingen te Batavia. Josjizawa confereert met de hcercn Van Mook en Hoogstraten. Kénikitsjï Josjizawa, de (bijzondere afgezant van Japan, heeft, naar Domei uit Batavia verneemt, in gezelschap van den Japanschen consul-gene raal Joetaka Isjizawa een onderhoud gehad met de heeren H. J. van Mook, directeur voor de econo mische aangelegenheden en J. E. van Hoogstraa- ten, chef van 'het bureau voor handelszaken. Jos jizawa gaf te verstaan dat de handelbesprekingen tusschen Japan en Nederlandsch-Indië thans in een formeel stadium zijn gekomen. Over de bij zonderheden van de besprekingen is nog niets uitgelekt. ALGEMEEN VERBOND VAN VOLKSTUINDERS- VEREENIG IN G EN. Het verslag van het Alg. Verbond van Volks- tuindersvereenigingen in Nederland over de ja ren 1939 en 1940 is verschenen. Uit dit zeer uitvoerige en goed verzorgde verslag blijkt o.m., dat het ledenaantal van het verbond blijft toe nemen en in 1941 5841 bedroeg. Over 1939 had men een saldo van f 257.96 in 1940 van f 494.71. Van Kli'ffens en Weiter terug naar Londen. Reis gaat via de Ver. Staten. Domei verneemt uit Batavia: Nu hun bespre kingen met de resfeering van Nederlandsch-Indië zijn afgeloopen, zijn Van Kleffens en Weiter. resp. minister van buitenlandsohe zaken en mi nister van koloniën van de Nederlandsche emi- grantenregeering te Londen, per vliegtuig uit Batavia naar Soerabaja vertrokken. Kenkitsji Josjizawa, de bijzondere Japansche afgezant, en een aantal hooge ambtenaren van cle Neder- landsch-Indische regeering waren op het vliegveld aanwezig om afscheid te nemen. Men verwacht dat Van Kleffens en Welter van Soerabaja per vliegtuig zullen oversteken naar Australië, van daar naar Nieuw-Zeeland zullen reizen om ver volgens hun reis via de Vereenigde Staten te ver volgen naar Londen. STAMSLA STAMSNIJ STOKSLA STOKSNIJ SPEK PRONK DOP CITROEN KIEVITS FLAGEOLET BRUINE WITTE TUIN 7,afomal'& fotece zaden GROTERE OPBRENGST FIJNERE KWALITEIT A. TABERNAL ZOON HAGELINGERWEG 28, SANTPOORT, Tel. 8232 (Adv Lngez. Med.) In Mei is de belangrijkste groente die we zaaien de boon, Voor den amateur-tuinier geeft deze teelt gewoonlijk ook het meeste succes. Dit komt door de geringe eischen die boonen zoowel aan den bodem als aan de verzorging stellen, alsmede door de in verhouding tot andere groenten sro.ote opbrengst, Natuurlijk zullen boonen op een goeden vrucht baren bodem een belangrijken grootere opbrengst geven dan op een armeren grond, maar toch, zon der resultaat blijft deze teelt niet gauw. Heel gevoelig zijn boonen zoowel voor koude als voor wind. In verband met het eerste is het, vooral in een koud voorjaar zooals we het dit jaar heb ben, absoluut verkeerd boonen voor half Mei te 'èaaien. Vroeger zaaien kan algeheele mislukking tot gevolg hebben. Daarom zaaien we onze boonen, ook ai wordt op de verpakkingen soms een vroegere zaaitijd opgegeven, niet voor 15 Mei en dan alleen nog wanneer het warm weer is. Anders stellen we het liever nog eenige dagen of desnoods w^cen uit. Indien we in onzen tuin veel last van wind heb ben, is het noodzakelijk deze min of meer te keeren. De 'stengels van boonenplanten zijn name lijk heel bros en het gebeurt dikwijls dat zij juist in den tijd dat de bloemen en de eerste vruchten aan de planten zitten door een hevigen wind af breken. Een eenvoudige windkeering kunnen we maken door aan den kant van den tuin waar de wind vandaan komt, pronkboonen te zaaien. Deze boonensoort is n.l. veel beter tegen slecht weer be stand dan de andere soorten. Boonen worden verdeeld in stam- en stok- boonen. Tot de stamboonen behooren de voor het drogen geschikte soorten, zooals bruine-, citroen en kievietsboonen, alsmede verschillende soorten snij- en spersieboonen. Tot de stokboonen behooren sla- of spersieboonen, snij- en pronkboonen, welke laatste in jeugdigen toestand als snijboonen ge geten worden. Stamboonen hebben het voordeel dat de teelt het gemakkelijkst en goedkoopst is, daar we geen stokken behoeven te koopen en te plaatsen en de planten niet tegen de stokken behoeven gebonden te worden. Andere voordeelen zijn dat zij met minder voedsel en vocht toekunnen en een vroegere opbrengst geven dan stokboonen. De kwaliteit van deze laatste is echter beter dan van de stam- soorten en de opbrengst is grooter. Daarom geeft men meestal aan stokboonen de voorkeur. Boonen worden op rijen gelegd die steeds noord zuid moeten loopen. We zorgen er voor dat we de zaden met de kiem naar beneden in den grond leggen, daar anders in de kiemholte gemakkelijk water blijft staan en de zaden kunnen gaan rotten. Ze worden niet dieper dan 2 a 3 cM. gelegd. Voor stamboonen trekken we langs de pootlijn regels met een onderlïngen afstand van 55 cM. In deze regels worden op afstanden van 40 cM. steeds 3 boonen tezamen in een putje gezaaid. Voordat we de stokboonen zaaien, plaatsen we eerst de stokken, die een lengte moeten hebben van pl.m. 2.50 M. Lange tonkinstokken zijn heel goed bruikbaar. Op beschutte terreinen plaatsen we de stokken rechtstandig op rijen in den grond. De afstand tusschen de rijen is dan 1.20 en de afstand in de rij 50 cM. Bij een minder beschutte tuin dient het aanbeveling om twee rijen stokken met een afstand van 1 M tusschen en 70 cM. in de rij, schuin in den grond te steken, zoodat de stokken van de eene rij, die van de andere even onder het boveneinde kruisen.. We verbinden deze kruispun ten nu met elkaar door er stokken over heen te leggen en het gehel goed vast te binden De twee rijen stokken vormen nu dus samen een omge keerde V. Tusschen dc dubbele rijen moeten we een afstand van minstens 80 cM. houden, zoodat we ons gemakkelijk kunnen bewegen en de zon toegang heeft. Pronkboonen worden ook wel langs hoog rijshout gekweekt. Aan den binnenkant van de stokken leggen we nu in hoefijzer vorm om den stok 7 slaboonen, 5 stokboonen of 3 pronkers. Goede stokboonen zijn: Bange breede slagzwaard snijboon, witte of roodbloeiende langschedige pronkboon en van de spersie-boonen: Rentegevers of dubbele stokboonen zonder draad. Voor stamsnijboonen nemen we: Lange breede stam, voor stamslaboonen: Perfect zonder draad en dubbele witte stam zonder draad. Gedroogd kunnen worden: Gewone Noord-' Hollandsche bruine boon, stam citroen- en stam kievietsboon. Begin Mei worden ook onze winterwortelen al uitgezaaid. We- nemen gewreven zaad en kiemen dit e- n in nat zand voor tot de wortelpuntjes zichtbaar worden 'ën zaaien het dan uiterst dun en heel ondiep op rijen, die 25 cM. uit elkaar liggen uit. De aarde wordt daarna stevig aangedrukt. J. J. L. Prof. dr. C. Winkler overleden. UTRECHT 9 Mei. In den ouderdom van 86 jaar is hier overleden prof. dr. C. Winkler, oud-hoogleeraar aan de universiteiten te Utrecht en Amsterdam. Prof. dr. Winkler werd geboren te Vianen op 25 Februari 1855. Na de H. B. S. te Amsterdam deed de overledene In 1873 staatsexamen. Tn 1091 werd hij tot hoogleeraar benoemd aan de universiteit, van Utrecht in de psychiatrie en neu rologie. Ruim vijf jaar werkte prof. dr. Winkler aan deze Hoogeschool, toen hij geroepen werd tot hoogleeraar ir de psychiatrie en neurologie aan de Universiteit te Am sterdam. Van 1896 tot 1915 arbeidde de overledene aan de hoofdstedelijke academie, doch keerde in 19l5 terug hetzelfde ambt van voorheen aan de Utrechtsche univer siteit. Tien jaar was prof. Winkler nog hoogleeraar aan de Utrechtsche hoogeschool en toen werd hij wegens hel be reiken van den pensioen-gerechtigden leeftijd op pensioen gesteld. De crematie geschiedt Maandag 12 Mei a s. op Wester- veld, na aankomst van trein 15.46 uur te Driehuis- Westervelö. UITBREIDING AGRARISCH'. RADIOPROGRAMMA. 's GRAVENHAGE, 9 Mei. Naar de persdienst van het Ned. Agrarisch Front verneemt, zal het agrarische radioprogramma worden uitgebreid met een wekelijksch kwartiertje „principieele landbouw politiek", waarin op eenvoudige wijze gesproken zal worden over genomen of tioodig geachte maat regelen ter verbetering van de positie van den boerenstand. Naar de gerste van deze uitzendingen zal men a.s. Zaterdag des avonds van kwart voor acht tot acht uur kunnen luisteren over den zender Hilversum I. Het ligt in de bedoeling, de gelegenheid open te stellen, vragen van principieelen aard en moeilijk heden, welke men ondervindt, aan den verzorger van deze uitzendingen voor te leggen, zoodat deze, hetzij voor den microfoon, hetzij op andere wijze be antwoord kunnen worden. BROODBAKKERSGILDE IN HET NED. AGRARISCH FRONT. 's GRAVENHAGE, 9 Mei. Dezer dagen heeft het Nederlandsche broodbakkersgildc zich in zijn ge heel aangesloten bij het Ned. Agrarisch Front. (A.N.P.) HAARLEMSCHE POLITIE RECHTER. HAARLEM Vrijdag. Het waren vanmorgen slechts kleine en onbe langrijke zaken, die de Politierechter te Haarlem te behandelen kreeg. Bovendien waren eenige verdachten niet ver schenen, zoodat hun zaak bij verstek behandeld werd. Een vrouw te Wormerveer had een hoeveelheid gas van de gemeente gestolen. De Officier eischte daarvoor f 5 boete of drie dagen hechtenis, waar mee de Politierechter accoord kon gaan. Een fabrieksarbeidster had haar collega mishan deld. Hiervoor eischte de'Officier f 5 boete of drie dagen hechtenis, waartoe de Politierechter haar ook veroordeelde. Een inwoner van Zaandam, die óók niet versche nen was, had zich schuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte. De Politierechter wilde rekening houden met de behoeftige omstandigheden van verdachte, daarom werd deze veroordeeld tot f 10 boete of vijf dagen hechtenis. BROODBONS GESTOLEN. Een jongeman had ten nadeele van een mede burger een paar broodbons gestolen. Zijn hou ding ter terechtzitting gaf den Politierechter aan leiding tot een berisping. „Het schijnt wel, alsof je 't heelemaal niet erg vindt, wat je gedaan hebt! Weet je wel dat je daarvoor in de gevangenis te recht kunt komen?" De Officier eischte f 15' boete of negen dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde hem con form den eisch. „Maar denk er om, dat je 't nu nooit meer doel. want dan loopt het niet zoo goed met je af Je zult zeker niet in hooger beroep gaan, nietwaar?" Verdachte schudde van neen. „Ga nou maar gauw naar huis en zorg er voor, dat ik je hier niet meer zie!", aldus luidde het ver manend woord van den Politierechter. DE LETTERKUNDIGE PLASSCHAERT OVERLEDEN. s GRAVENHAGE 9 Mei. Heden is op 67-jarigen leef tijd hier ter stede overleden de letterkundige A. C- A. Plasschaert. De teraardebestelling zal Dinsdag a.s. 11.30 uur, op de algemeene begraafplaats te Rijswijk (Z.H.) ge schieden. VERORDENINGENBLAD. 's GRAVENHAGE, 9 Mei. Morgen zal een nieuw ver ordenïngenblad verschijnen met de verordeningen nr. 84 over het buiten omloop brengen en intrekking van vijks- éredletkasmunten; nr. 85 over de invoering van Wehr- machtsbezugscheine en Webrmachtsmarken voor den aan koop van gedistribueerde levens- en voedingsmiddelen: nr. 86 over nadere regelingen bij onteigeningen en nr. 87 over het prijzen van goederen en diensten. (A. N. P.). - Naar het A.N.P. verneemt, hebben directie en commissarissen der Java-Rubber Maatschappij be sloten, een voorlöopig dividend van 3 pet. uit te keeren. - Vrijdag heeft het personeel van de rivier politie uit de Merwehaven te Rotterdam het lijk opgehaald van den 69-jarigen D. J. van Rongen, die op 23 April op zijn ronde als portier te water is geraakt. Sleutel weg? Tel. 11493 OeSleutelspecialist.L.Veerstr.lO Mr. M. Slingenberg overleden. (Adv. lngez. Med.) Mr. M. Slngenberg. (Foto Pax Holland) Vrijdagmorgen is in zijn woning aan het Flora park 6 te Haarlem mr.-M'. Slingenberg plotseling m den'ouderdom van 59 jaar overleden. Woensdagmiddag heeft de heer Slingenberg nog de zitting van het college van Ged. Staten bijge woond. Mr. Marcus Slingenberg werd geboren op 21 Oc tober te Beerta (Groningen). Hij studeerde te Gro ningen in de rechten en promoveerde reeds op 23- jarigen leeftijd op stellingen. Hij ging daarna stu- deeren voor het notariaat en legde binnen twee jaren de daarvoor vereischte examens af. De heer Slingenberg vestigde zich in Haarlem, waar hij op het advocatenkantoor van mr. P. Tjeenk Willink kwam, wiens associé hij spoedig werd. Reeds vrij kort daarna nam hij deel aan het openbare leven, want in Augustus 1910 werd hij tot raadslid gekozen en in 1913 volgde zijn verkie zing tot lid van Provinciale Staten van Noord-Hol land. Toen hij op 13 April 1916 tot Gedeputeerde werd gekozen, trad hij af als raadslid. In ,1919 werd hij niet herkozen als Gedeputeerde. Hij kwam opnieuw in den Haarlemschen raad en op 3 Decem ber 1919 werd hij gekozen tot wethouder van Open bare Werken, welke functie hij later verruilde met die van wethouder van Financiën. Vooral de crisisjaren na 1929 stelden zware eisfhen aan het beheer der Gemeentefinanciën. Hij is er niettemin in geslaagd, in die jaren sluitende begrootingen te verkrijgèn, vooreerst doordat hij er in slaagde, het bedrag der schadeloosstellingen aan naburige gemeenten gevolg van de annexatie verminderd te krijgen en voorts door een reeks ingrijpende bezuinigingen, waartoe behoorde een verlaging van de loonen en salarissen van het ge- meentepersoneel. Haarlem was de eerste gemeente die hiertoe overging. Intusschen bleek het niet mogelijk, de gemeentelijke opcenten op de Gemeentefondsbelasting te handhaven op 30C progressief, zoodat deze op 80 uniform moesten worden gebracht. In 1920 werd de heer Slingenberg gekozen tot lid van de Eerste Kamer en bleef dit tot 1935. In 1924 zag hij zich benoemd tot notaris als op volger van den heer P. F. de Bordes. Hij leidde met wijlen den heer J. van Munster van Heuven het notariskantoor aan de Ged. Oude Gracht in het gebouw van de bankiersfima Petrie en Co. Als advocaat was hij geassocieerd met mr. R. C. Bak huizen van den Brink. Op 24 A.pril 1934 werd de heer Slingenberg weer gekozen als lid van Gedeputeerde Staten in de vacature van wijlen den heer Kooiman. Aan den heer Slingenberg werd toen het beheer van de financiën toevertrouwd. Van 1935 tot 1937 was de heer Slingenberg, die ridder was in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, minister van Sociale Zaken in het kabinet van dr. H. Colijn. Tot hetgeen onder zijn ministerschap tot stand kwam verdienen genoemd de wijzigingen der On gevallenwet 1921 en der Land- en Tuinbouwonge- vallenwet 1922, voorts de warenwet 1935 en de maatregelen tot betere verdeeling van den beschik baren arbeid. Voorts namen de beide Kamers onder zijn ministerschap wijzigingen aan van de Steun regeling en de Ziektewet en ten slotte werd de geldigheidsduur van de tijdelijke bepalingen voor de vaccinatie verlengd. Als minister maakte de heer Slingenberg een reis naar Duitschland tot het bezoeken van een aantal Nederlandsche arbeiders, die in Mecklen burg als landarbeiders werkzaam waren. Toen de heer Slingenberg als minister aftrad her vatte hij de notarispraktijk. Hij werd als opvolger van den heer D. Kooiman wederom lid van Gedeputeerde Staten en heeft dit ambt tot zijn dood bekleed. De heer Slingenberg behoorde tot de Vrijzinnfg Democratische Partij. Jarenlang was hij voorzitter van de afdeeling Haarlem en sinds 1937 voorzitter van den Vrijzinnig Democratischen Bond. De crematie van het stoffelijk overschot zal plaats hebben a.s. Dinsdag te Westerveld na aankomst van trein 14.46 uur. Dc bevolking van Amsterdam was destijds in grooten getale opgekomen om getuige te zijn van den intocht der Duitsche troepen te Amsterdam. (Foto Stapf Bilderdienst) Een goede verstandhouding. .(Foto Pax Holland), F. W. KOEN1GS OVERLEDEN. Ten gevolge van een noodlottig ongeval te Keu len is overleden de heer F. W Koenigs, een zeer bekend kunstverzamelaar. Op de groote veilingen in Amsterdam, Berlijn, Parijs of Londen, ontbrak zijn markante persoon lijkheid zelden. Hij durfde terecht voor goede kunstwerken hooge prijzen te geven en daardoor was het hem mogelijk een collectie samen te stellen, die op het gebied van oude teekeningen haar weerga niet vond onder de particuliere ver zamelingen van het vasteland van Europa. Zijn belangstelling was in dit opzicht veelzijdig, Nederlandsche, Duitsche, Italiaansche en Fran- sche teekeningen waren in rijke overvloed aan wezig. De belangrijke meesters, zooals Rembrandt, Rubens, Dürer, Watteau, Fragenord, Tiepolo, Tin toretto, Daumier en-Cézanne, domineerden steeds. In het bijzonder Rotterdam heeft de heer Koe nigs sterk aan zich verplicht doordat hij in 1935, bij de opening van het nieuwe museum Boymans, zijn geheele collectie in bruikleen gaf. Omzendbrief van prof. Van Dam aan de scholen. De secretaris-generaal van Onderwijs Weten schap en Cultuurbescherming heeftitaan -«ente- besturen en schoolbesturen, die scholer n on derscheiden soorten van onderwijs in standhou den, de volgende omzendbrief doen -enden. In de Meidagen zal de herinnert Ier Neder landers teruggaan naar de gebeurter -\n van een jaar -geleden. Met rouw zullen wij- al' *1 onze dap pere soldaten herdenken, die in 1940 hun leven voor het Vaderland gaven. Ik beschouw het als vanzelfsprekend, dat deze rouw niet door demonstraties, welke de bezet nde macht als tegen haar gericht zou kunnen opvatten, wordt geschonden. Wellicht ten overvloede, wensch ik een ernstig beroep te doen op allen, die bij 't onderwijs zijn betrokken of daarvoor verantwoordelijkheid dra gen, om vóór den lOden Mei een woord van ver maning tot de schooljeugd te richten en haar dui delijk te maken, dat een stille herdenking van het geen is geschied niet slechts de waardigste, maar tevens de eenig toelaatbare uiting van onze Ne derlandsche gevoelens is. Convallaria majalis. Lelietje van dalen. In dit jaar, waarin het groen zoo laat het haast dwaas om van een in Mei bloeiend ni als een schaduwplant te spreken. P'antjj Want hoewel gelukkig eindelijk de jonge blad overal tevoorschijn komen en bijna iedere strur heester al wel wat uitloopend groen (of bruin/ toont, van heel veel schaduw is toch mJ !6N sprake. ®een Maar in gewone jaren zal er over de kleine r klokjes van Convallaria, die in Mei—Juni bl 4 toch al wel wat schaduw vallen. ®"n Het lelietje van dalen, de naam zegt het al k oorspronkelijk voor in dalen, en liefst in dale" bebossching, waar humusgrond aanwezig is dalen m zekere koele vochtigheid heerscht. en Maar, hoewel we Convallaria zeer zeker onder a schaduwplanten mogen rekenen, moet ze toch v niet al te weinig licht krijgen, anders bloeit ze n°°i Verder kunnen we Convallaria beschouwen 1 een vaste plant, want wanneer zé zich op een goed plaatsje bevindt, kruipt de 'en au éénmaal op een goea piaaxsje oevmai, Kruipt de wortelin' uit zichzelf verder. Dat kruipen behoeft geen zorVt baren. Het is slechts weinig en de plant zal d vrijwel op haar oude plaatsje blijven. Us Voor boschbeplanling of tusschen heesters 1 Convallaria zeer aan te bevelen. De mooie, opstaande breede bladeren met d evenwijdige nerven en den spitsen top dragen tu schen zich in den fijnen bloemstengel, waaraan een eenzijdigen tros de teeere witte klokjes han gen. De mooie fijne bloemen hebben dus steeds huii groenen achtergrond, die ze des te mooier uit doet komen. Daarbij komt nog de heerlijke frissche «eur die de bloemen verspreiden. Lelietjes van Dalen. (foto Hastings) De bloempjes van het lelietje van dalen zijn wel zeer klein en fijn. Ze geven geen uitbundige vroolijkheid aan den tuin, zooals hel gekleurde tul pen, ze vormen geen juichend lentefeest zooals een bloeiende kersenboom. Maar toch zullen deze kleine teere bloemen, wanneer ze open bloeien, op hun vergeten plaatsje onder de heesters, ons welkom zijn, omdat ze op een plekje staan, dat anders wel licht kaal was gebleven en omdat ze bij al hun kleinheid toch wel heel mooi en lieflijk zijn. A. J. D, HET AARDAPPELBESLUIT V.V.O. 1940. De Staatscourant bevat een wijziging van hst aardappel-besluit V.V.O. 1940, waarin wordt be paald, dat ook van veenaardappelen 20 are vrij mag worden verbouwd. ZILVEREN JUBILEUM H. SCHAAP. De heer H. Schaap, te Zandvoort, wegwerker bij de N. H. T. M., vierde heden zijn zilveren jubileum. In den loop van den dag bezocht hem ir. B. Nugteren, chef van den technischen dienst, die hem namens de directie van de N. Z. H. T. M. complimenteerde en een enveloppe met inhoud overhandigde. Voorts verscheen ten huize van den jubilaris een deputatie van het Jubileumfonds die hem een geschenk en een oorkonde overhandigde. Vereeniging „Tot Steun". Jaarverslag der afdeeling Haarlem. Aan het jaarverslag over 1940 van de Ver eeniging „Tot Steun", afdeeling Haarlem, is het volgende ontleend: In den aanvang, van 1940 hadden wij 24 pupil len, alle voogdijkinderen. Hiervan waren er 15 in gezinnen, een jongen is meerderjarig gewor den en woont te Enschedé, waar hij zelf in zijn levensonderhoud voorziet. De anderen zijn In diverse tehuizen der vereeniging ondergebracht. In den loop van het jaar werd de voogdij aan vaard over zes nieuwe pupillen, zoodat aan h" eind van het jaar 29 kinderen aan onze voogt waren toevertrouwd. Bij bezoek aan de pleeggezinnen werden ai.e kinderen in goeden welstand aangetroffen. Alleen is het dit jaar twee keer voorgekomen dat een jongen uit het pleeggezin wegliep. De eene keer betrof het een jongen die uit verlangen naar»"1 moeder heimelijk de beenen nam, hetwelk prom door de Haarlemsche politie aan het bestuur werd gemeld. De jongen is daarna in Oud-Vela- zicht opgenomen, omdat hij strenger toezicht behoefde. Het andere geval was erger; nl. van een pupil die zich aan verschillende diefstallen had schuldig gemaakt. Ook deze jongen is W Oud-Veldzicht geplaatst, maar zelfs daar bl het dat hij een slechten invloed heeft op de an dere jongens, zoodat mogelijk strengere ma»- regelen noodig zullen zijn. Van onze tehuizen krijgen wij van de meeste kinderen goede rapporten. Voor onze groote pleegkinderen is deze tijn met zijn heftige emoties wel moeilijk. Voor, meesten is er echter een hechte band van vriendschap met hun directeur of directrice 01 met de gemachtigden, die een groote steun uj hun leven zijn. Gaarne zeggen wij hen op deze plaats hiei-voor hartelijk dank. want zij zijn n» die geregeld contact met de pleegkinderen hou den en als schakel tusschen de kinderen en ons bestuur fungeer en. Zoodoende verlichten zij z0" onze taak als voogden. Het overlijden van mejuffrouw Wentholt, die meer dan 30 jaar in ons bestuur zitting heen gehad.en ontelbare jaren secretaresse is |e" weest, heeft een groote leegte achtergelaten- au was van de levens van alle kinderen persoonlijk op de hoogte en bepleitte met een warm nan hun belangen. Wij hopen haar werk in haar geest voort te zetten en zullen haar steeds eer biedig blijven herdenken. Het bestüur heeft mevrouw E. M. M. Mullet Bruyn bereid gevonden haar functie als secre taresse over te nemen; de buitengewone al?*' meene vergadering bevestigde deze benoeinm?' Het aantal leden bedroeg' uit. Dec. 1949 30*- Mochten toch meer Vrijzinnigen het nioo-e werk als lid onzer vereeniging steunen, dan ook onze rekening niet als steeds met een naa«' lig saldo behoeven te sluiten. Mogen wij o°K j» dit opzicht over het jaar 1941 meer voldaan kunnen zijn dan over het afgeloopene.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 8