IJmuider Courant Bekendmaking. Aanvallen op Britsche vliegvelden Weer Duitsche aanvallen op Engeland Hitier ontvangt Admiraal Darlan. Londen beleefde zijn zwaarsten nacht. KORT NIEUWS j6e JAARGANG No. 162 Uigave lourens Coster, Maatschappij' voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau Duider Courant: Kennemerlaan 42, IDmuidén, jglefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. DAGBLAD VOOR VELSEN, [JMUÏDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DINSDAG 13 MEI 1941 Abonnementen per week 0.13V2, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Duitsch Weermachfsbericht 24000 ton scheepsruimte vernietigd. Bommen op Hamburg en Bremen BERLIJN- 12 Mei. (D.N.B.) Het opperbevel 1 »3D de weermacht maakt bekend: Het luchtwapen viel in den afgeloopen nacht (alrijke vliegvelden in Zuid- en Midden-Engeland pet goede uitwerking aan. In hangars, kwartier ruimten, technische installaties en benzine-opslag- 'ijatsen ontstonden zware branden. Op verscheidene vliegvelden werden bomtreffers „plaatst tusschen geparkeerde zware gevechts vliegtuigen. Bij andere luchtaanvallen op industriee ls doelen in de kustgebieden van Zuid- en Midden- Engeland ontstonden in een voor den ooi-log be langrijke fabriek van Middlesbrough, alsmede in de (Jockinstallaties van Pembroke groote branden. Gevechtsvliegtuigen vernietigden in het zeegebied van het St. Georgekanaal uit twee door oorlogssche pen vergezelde convooien twee koopvaardijschepen jet tezamen 16.000 br.t. en een tankschip van 5000 br.t. Bovendien werden drie groote koopvaar dijschepen door bommen zwaar beschadigd. Bij een aanval op de Britsche Zuidkust schoten Duitsche jagers vijf Britsche jachtvliegtuigen van het type Spitfire neer. In Noord-Afrika wederzijdsche activiteit van de artillerie. Duitsche duikbommenwerpers plaatsten inden naoht van 10 op 11 Mei bomvoltreffers van Het zwaarste kaliber op drie eenheden van een Britsche vlootformatie ter hoogte van Benghazi en dwongen dit terug te keeren. Op het eiland Malta plaatsten in den afgeloopen nacht Duitsche forma ties gevechtsvliegers bomtreffers op de installaties van het vliegveld van Luca alsmede 'op een torpe do-opslagplaats en op de staatswerf. van de haven La Valetta. Er ontstonden groote branden en he vige ontploffingen. De vijand wierp in den afgeloopen nacht met vrij sterke strijdkrachten bommen voornamelijk op Hamburg en Bremen. De materieele schade aan jndustrieele installaties is gering. Andere schade ontstond vooral in woonwijken. Onder de burger bevolking vielen dooden en gewonden. Nachtja gers en luchtdoelartillerie schoten zeven van de aanvallende Britsche vliegtuigen neer. In de periode van 9 tot 11 Mei verloor de vijand in totaal 36 vliegtuigen. Hiervan werden er 19 door nachtjagers, zes in luchtgevechten overdag en drie door de luchtdoelartillerie vernietigd. Een vliegtuig werd op den grond vernield. Lichte zee- strijdkrachten schoten drie, de marine-artillerie vier Britsche vliegtuigen neer. In dezelfde periode gingen 18 eigen vliegtuigen verlóren. Bij den grooten aanval op Londen in den nacht van 10 op 11 Mei hebben zich de bemanningen van twee gevechtsvliegtuigen bijzonder ondérscheifien nl.: 1. eerste luitenant Ihrig, feldwebel Lenger, on derofficier Wolf en 2. luitenant Komblum, onder officier Lichtinger, onderofficier Sprenger, Getrei ter Schater 's GRAVENHAGE, 12 Mei. Het Rijkscommis- cariaat maakt bekend: De commissaris-generaal voor de openbare veiligheid en hoogere S.S. en politieleider, doet de volgende ambtelijke publicatie over de inhet gezette Nederlandsche gebied vastgesteld Renboden landsdeelen: „Ik heb aanleiding, nogmaals er op te wijzen, dat bet verblijf: a. Op de Westfriesche eilanden Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland, Schiermonnikoog, Siemons- cand, Boschplaat, Rottumerplaat en Rottumer- 30g; b. aan de Nederlandsche kust ten Zuiden van Hoek van- Holland tot aan de Belgische grens en op de in dit gedeelte van het land liggende eilanden (het Zuidelijk deel der provincie Zuid-Holland ten Zuid-Westen van de lijn Nieuwe Waterweg Oude MaasDordtsche Kil en de geheele provincie 45 VLIEGVELDEN AANGEVALLEN. BERLIJN, 12 Mei (D.N.B.) Het zwaartepunt der aanvallen van het Duitsche luchtwapen in den nacht van 11 op 12 Mei lag, naar het D.N.B. ver neemt, op de Britsche vliegvelden, vanwaar de vluchten naar Duitschland worden ondernomen. Vijf en veertig vliegvelden werden door deze aan- allen getroffen en deels zeer zwaar getroffen. De Duitsche vliegtuigen naderden hun doelen vaak in scheervlucht en wierpen hun bommen van geringe hoogte neer. Deze, den vorm van een overval aan nemende aanvallen hadden belangrijke successen, aangezien in den door de maan verlichten nacht op die wijze ook de gecamoufleerde en afgezette vlieg tuigen konden worden gezien. Op het vliegveld Driffield werden twaalf klaarblijkelijk voor den start gereedstaande vliegtuigen vernield. In Bos- combedown werden vijf vliegtuigen getroffen. Op bijna alle vliegvelden sloegen bommen in in lood sen, waar .vaak branden en zware ontploffingen ontstonden. Groote branden ontstonden bijvoor beeld op de vliegvelden van Exeter, Tangmere en Linton, waar benzine- en munitie-opslagplaatsen in brand raakten en onder grooe en aanhoudende ontploffiingsverschijnselen uitbrandden. .uchtwapen boven Zuid- en Zuidoostkust van het land BERLIJN, 13 Mei (D.N.B.) In den afgeloopen nacht hebben gevechtsvliegtuigen van het Duitsche luchtwapen, ondanks ongunstige weersgesteldheid, de aanvallen op havenwerken en andere belangrijke militaire doelen aan de Zuid- en Zuid-Oostkust van het Britsche eiland voortgezet. Rapporten der be manningen over nadere bijzonderheden zijn nog niet. beschikbaar. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. BERLIJN. 13 Mei (D.N.B.) Zwakke vijande lijke luchtstrijdkrachten Xnn in den nacht van Maandag op Dinsdag naar West- en Zuid-West Duitschland gevlogen en hebben op eenige plaatsen bommen geworpen. Er ontstond geen militaire schade. De overige schade is gering. Ontmoeting te Berlijn, BERLIJN, 13 Mei (D.N.B.) De Führer heeft in tegenwoordigheid van den rijksminister van buitenlandsche zaken den vice-president van den Franschen ministerraad admiraal Darlan ontvangen. Een A.N.P.-bericht uit Berlijn meldt: In de Wilhelmstrasse reageerde men Maandag slechts met de grootste gereserveerdheid op vragen van buitenlandsche journalisten over den stand der betrekkingen tusschen Duitschland en Frankrijk. Men zeide slechts dat de onderhandelingen met Vichy nog niet geëindigd zijn. Vragen die betrek king hadden op buitenlandsche berichten over een ontmoeting tusschen Darlan met een hooggeplaat ste' Duitsche persoonlijkheid bleven onbeantwoord. slechts aan die personen van Nederlandsche of Duitsche nationaliteit is toegestaan, die daar hun vaste woonplaats hebben. Personen, die om dringende zakelijke redenen of voor familie-omstandigheden zich in het ver- gebied willen begeven, moeten zich met een verzoek om toelating wenden tot den burgemeester der gemeente, waarheen zij wenschen te reizen. Zijn in de provincie Zeeland meerdere gemeenten bij deze toelating betrokken, dan moet het verzoek tot den commissaris der provincie Zeeland worden gericht. Deze bepaling geldt ook voor die per sonen, die hun woonplaats in het verboden ge bied hebben gehad en weder daarheen willen reizen, Ik wijs er op, dat de vergunning tot binnenkomen slechts in uitzonderingsgevallen worden verleend. In het verzoek moeten voornaam, familienaam, beroep, woonplaats en straat, geboortedatum- en plaats van den verzoeker vermeld worden bovendien moet de reden voor het betreden van het verboden gebied, evenals de duur van het voorgenomen ver blijf opgegeven worden. De betreffende Nederlandsche autoriteiten zenden bet verzoek met hun advies ten aanzien van de noodzakelijkheid der reis naar den gevolmachtigde v'an den Rijkscommissaris in de provincies (politie officieren) ter beslissing toe. De gevolmachtigde van den Rijkscommissaris (politie officier) schrijft de vergunning tot binnen komen uit. Slechts met deze vergunning is het be treden van het verboden gebied toegestaan. De vergunning wordt verleend voor een termijn v®n uiterlijk 14 dagen. Ambtenaren van het rijk de provincies, die geregeld voor dienstaange legenheden in het verboden gebied .moeten zijn, kunnen een toelatingsbewijs verkrijgen, dat een balf jaar geldig is. De toelating kan te allen tijde zonder opgaaf van redenen worden ingetrokken. Handelingen in strijd met deze regeling zijn op grond van par. 1 der verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied "0' 20"—1941 over de bestraffing van handelingen ro strijd met militaire of politieele regelingen overtredingen en worden met hechtenis tot zes maanden en met geldstraffen tot 1000 gulden of met een van deze straffen getroffen, in zooverre niet volgens andere bepalingen een hoogere straf is v'astgesteld. Bovendien worden de personen, die zich zonder toelatingsbewijs in verboden gebied ophouden, ge arresteerd en verwijderd. Leze strafbepaling treedt op den dag barer fuDhcatie in werking. Rudolf Hess verongelukt. BERLIJN, 12 Mei (D.N.B.) Officieel wordt door de N.S.D.A.P. medegedeeld: Partijgenoot Héss, wien op grond van een sinds jaren zich ontwikkelende ziekte door den Führer ten strengste was verboden om een vliegtuig te besturen, heeft zich in strijd met dit bevel den laatsten tijd weer in het bezit vaneen vliegtuig gesteld. Zaterdag 10 Mei, tegen 18 uur, is partijgenoot Hess in Augsburg weer opgestegen vor een vlucht waarvan hij tot op heden niet is teruggekeerd. Uit een achter gelaten schrijven blijkt een ge schoktheid vap geest, welke doet vreezen dat partij genoot Hess het slachtoffer van waandenkbeelden is geworden. De Führer heeft terstond bevel gegeven dat de adjudanten van p'artijgenoot Hess, die alleen ken nis droegen van deze vliegtochten ert die deze in strijd met het hun bekende verbod van den Führer niet verhinderd, resp. terstond gerapporteerd heb ben. moeten worden gearresteerd. Onder deze omstandigheden moet dus helaas de N.S.D.A.P. verwachten dat partijgenoot Hess op zijn vlucht ergens neergestort, resp. verongelukt is. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 13 OP 14 ME! 1741 van 21.24 tot 5.48 Maan op 14 Mei op 0.02 Maan op 14 Mei onder8.57 De luchtaanvallen in den nacht van Zaterdag op Zondag. De geheele Stockholmsche pers publiceert de be richten van haar Londensche correspondenten over den vernietigenden aanval op de Britsche hoofdstad in den nacht van Zaterdag op Zondag op de front pagina's, zoo deelt het D.N.B. mede. Eenstemmig komen de bladen tot de conclusie dat Londen tot- dusver den zwaarsten nacht heeft beleefd. De kracht van den Duitschen luchtaanval komt reeds tot uiting in de opschriften van de groote Stockholm sche bladen, die o.a. luiden: „Duitsche bomtreffers op het Engelsche parlementsgebouw". 124.000 brandweerlieden in actie", „de rookwolken verduis terden de volle maan boven de Britsche hoofdstad". „Het Lagerhuis moet van den grond af worden op gebouwd". „Geheel Londen door een ring var vuurhaarden omgeven". Vele uren lang donderden de Duitsche vliegtuigen, meedoogenloos en zonder onderbreking boven Lon den, vele uren lang zat men tusschen ware muren van vuur onder een regen van glas en asch, terwijl de ontploffingen steenen en granaatscherven op de straten en daken van huizen slingerden, zoo meldt de Londensche correspondent van „Stockholms Tidningen". Binnen korten tijd leek de maan no; slechts een nabootsing die den rooden gloed van de branden geen concurrentie meer kon aandoen. De Londensche brandweer streed een kansloozen strijd. Een regen van duizenden brandbommen daalde neer. Brisantbommen bliezen met geweldige kracht de menschen letterlijk omver. Londen maakte zijn totdusver vreeselijkste belevenis door. Het waren ontploffingen die tot in den hemel schenen te weer klinken. Een beeld van wanhoop, het was geen werkelijkheid meer, het waren droombeelden Strafzaken op economisch gebied, De enkelvoudige kamers ingesteld. 's-GRAVENHAGE, 12 Mei (A.N.P.) Bij be sluit van den secretaris-generaal van het Depar tement van Justitie is met ingang van 15 Mei 1941 bij de onderscheidene arrondissements rechtbanken ingesteld een enkelvoudige kamer voor de berechting van strafzaken, rakende het economisch leven. In de Kamer der Arr.-Rechtbank te Haarlem werden aangewezen: tot lid: mr. C. G. Bijleveld, tot plaatsvervangend lid: mr. S. J. Pit, mr. E. J. W. Top, allen rechter in genoemde Arron- dissements-Rechtbank. CRISIS-HARINGBESLUIT EN -MOSSEL BESLUIT VERLENGD. •s-GRAVENHAGE, 12 Mei (A.N.P.) Het crisisharingbesluit 1940 en het orisis-mosselbe- sluit 1938, die tot 1 Mei 1941 golden, zijn ook na dien datum van kracht gebleven en wel voor onbepaalden tijd. IR. A. BRYAN OVERLEDEN. 's-GRAVENHAGE, 12 Mei. (A.N.P.) Heden is te Wassenaar. 73 jaar oud, overleden ir. A. Bryan, oud-hoofdingenieur bij de Staatsspoor wegen in Ned.-Indië. De teraardebestelling zal Donderdag a.s. om 12.45 uur op de begraafplaats Oud-Eik en Dui nen alhier geschieden. Waarheen moeten de kampeerders tusschen 12 en 4 uur? A. N. W. B. bezig voor de kampeerders te zorgen. Een verslaggever van het A.NP. heeft in het hoofdkwartier van den A.N.W.B. eens geïnfor meerd hoe men een oplossing tracht te vinden om het kampeeren in den a-s. zomer toch mo gelijk te maken, hoewel men tusschen 12 en 4 uur niet in een tent of kajuit mag verblijven, en welke resultaten tot nu toe zijn bereikt. De hoop leeft nog steeds dat het verbod niet onge wijzigd zal blijven en dat het dus alsnog mogelijk zal worden gemaakt 's nachts in tenten of in kajuiten te overnachten, zij het dan onder zekere voorwaarden. Wanneer dat echter niet het geval zal zijn. dient het verbod van de bezet tingsautoriteiten uiteraard ten volle te worden jerespecteerd. Desniettemin behoeft een goed kampeerder zijn tent dezen zomer toch niet in de kast te laten liggen en zal de watersport liefhebber in vele gevallen heel goed het week einde en de vacantie op en bij het water kunnen doorbrengen. Met verschillende eigenaren van kampeerter reinen en andere gastvrije landgenooten vooral natuurlijk boeren heeft de bond con tact gezocht en het is verheugend te kunnen vaststellen, dat tot nu toe practisch allen daad werkelijke medewerking hebben toegezegd en een regeling getroffen is, waardoor het kam peerders mogelijk wordt gemaakt den nacht binnenshuis door te brengen, hoewel de bond door dit doel nog maar heel kort „de boer op is" heeft men thans reeds de beschikking over ruimte voor eenige duizenden kampeerders. Zooveel mogelijk is getracht bij alle kampeer- verblijven een nachtverblijf te vinden voor mannelijke en een voor vrouwelijke kampeer ders. Waar dat niet is gelukt, wordt aan een kampeerboerderij voor heeren de voorkeur gege ven, omdat statistisch is vastgelegd, dat er 75 mannelijke- tegen 25 vrouwelijke kampeerders zijn. Het inrichten van slaapplaatsen voor ge zinnen stuitte op zooveel moeilijkheden, dat hiervan moest worden afgezien. De overnachtingsprijzen der verschillende kampeerboerderijen!, loopen nogal uiteen. Enkele nachtverblijven zijn geheel gratis, bij andere is de overnachtingsprijs in het te betalen kamp- elö begrepen, terwijl bij de best ingerichte onderkomens de prijs niet meer dan 50 cent per nacht bedraagt. Bij langer verblijf zal in den re- el reductie worden verleend. De kampeerboerderijen staan, voor zoover er ruimte is, voor alle bonafide kampeerders open. De eenige eisch, welke gesteld wordt is, dat iedere gebruiker óf gebruikster in het bezit is van een geldige kampeerkaaYt, afgegeven dooi de afdeeling Nederlandsche kampeerkaarten- centrale van den A.N.W.B. Wat betreft de vraag waar kampeerboerderijen zijn gevestigd, kan worden medegedeeld, dat binnenkort een volledige lijst bij den bond zal zijn te verkrijgen. Reeds nu kan worden gezegd, dat zij in het geheele land zijn te vinden. Voor al in Limburg en Brabant was de medewerking- bijzonder groot. Ten aanzien van de watersport staat de bond voor grootere moeilijkheden. Voor de onderko mens van „Watersporters" dient de eisch ge steld te worden, dat zij liggen aan het water of althans in de onmiddellijke nabijheid van een ligplaats voor booten. Nu is gebleken, dat het heel moeilijk is een behoorlijk aantal onderko mens, welke aan - dezen eisch voldoen, te vin den. Gehoopt wordt echter nog steeds, dat ook aan duizenden watersporters de gelegenheid zal kunnen worden gegeven een onbezorgd week einde of een prettige vacantie op en aan het water door te brengen. Artis tc Amsterdam is verblijd met de geboorte van een nijlpaard. Voorloopig blijft de baby nog „binnenshuis". (Foto Pax Holland) De merkwaardige taluds te Arnhem en Oosterbeek langs de spoorlijn naar Utrecht zijn nu in eigendom overgegaan aan de Stichting „Het Geldersch Landschap". Deze taludgronden worden door hun beplanting gekenmerkt als een karakteristiek stuk natuurschoon. (Foto Pax Holland) Üe mondelinge examens van de Hoogere Burgerscholen. De secretaris-generaal van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming heeft bepaald dat de eindexamens van de openbare hoogere burger scholen met vijfjarigen cursus en van de inge volge artikel 45tredecies der middelbaar-onder wijswet aangewezen bijzondere hoogere burger scholen met vijfjarigen en vièrjarigen cursus dit jaar, voor zoover het mondeling gedeelte be treft, zullen worden afgenomen op de hieronder voor elke school vermelde dagen en aangewezen de navolgende personen als deskundig», tévens lid van de commissiën, belast met het afnemen van de eindexamens. Hoogere burgerscholen A en afdeelingen A van hoogere burgerscholen. Gem. H.B.S. te Haarlem: a. eerste commissie op 21. 23, 24, 25, 26, 27 en 28 Juni; deskundigen: J. Tj. Wielinga, Oegstgeest; J. H. Textor, Haarlem: dr. G. Gorris, Nijmegen: b. tweede commissie op 21, 23, 24, 25, 26, 27 en 28 Juni; deskundigen: R. J. de Boer, Weesp; C. van den Eeden, Breda; dr. P. Stegenga, Amsterdam. R.H.B.S. te Velsen op 30 Juni en l Juli; deskundigen: dr. H. Th. Fischer, Utrecht; W. de Vries Gzn., Heemstede; mej. M. A. Pit, Amster dam. Afdeeling H.B.S. A van lycea: Ohr. Lyceum Haarlem, 20, 21, 23, 24 en 25 Juni; Kennemer Lyceum Bloem en da al, 26 27, 28 en 30 Juni en 1 Juli; R.-K. Lyceum 'voor jongens, H a ar lem op 3, 4, 5, 7 en 8 Juli; Deskundigen: dr. A. van VoHenhoven, Wasse naar; mr. T. A. van Dijken, 's-Gravenhage; mr. F. H. Poser, 's-Gravenhage. Hoogere burgerscholen B en afdeelingen B van hoogere burgerscholen: lste gem. H.B.S. te H a a r 1 e m op 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11 en 12 Juli; deskundigen: G. J. Verwijnen, 's-Gravenhage; dr. C. Lakeman, Heemstede; A. G. van Kranen donk, Amsterdam. VELSEN Afscheid organist Piepers. Bespeelde het orgel in de R.-K. Kerk van 1905 af. In 'het R.-K. Verenigingsgebouw aan den Wij- kerstraatweg is Zondagavond officieel afscheid genomen van den heer P. J. Piepers, die sedert de stichting van de parochie van St. Jozef in 1905 organist is geweest. Te voren was hij in IJmuiden. Reeds 52 jaar heeft de heer Piepers deze belang rijke functie In het kerkelijke leven vervuld, want op twaalfjarigen leeftijd bespeelde hij al het kerkorgel te Castricum, waar zijn vader niet minder dan 65 jaar organist was. Bij dit afscheid van den heer Piepers, waren aanwezig het kerkbestuur, bestaande uit die hee ren pastoor J. Schoenmaker, P. Mooy, H. H. Meyer en P. Keet en het bijna voltallige kerkkoor. Pastoor Schoenmaker zeide als voorzitter van het kerkkoor niet gewild te hebben, dat de schei dende organist met stille trom vertrok, daar de dankbaarheid jegens hem zeer groot was. Hij kan met eere op de afgelegde loopbaan terugzien. Ook had de heer Piepers vele verdiensten voor het kerkelijke leven. „In de eerste plaats echter gaat onze dank uit naar God, Die aan de instrumenten en daardoor, ook aan hen, die ze bespelen, wijding heeft ge geven". Als blijk van groote erkentelijkheid stelde pas toor Schoenmaker voor, den scheidenden orga nist te benoemen tot eere-lid van het kerkkoor, waarmede de aanwezigen onder luid applaus in stemden. De band blijft daardoor bestaan; hoe wel de lieer Piepers als organist weggaat zal hij door deze benoeming toch aan het. koor verbon den blijven. Mede namens de kapelaans II. C. Roozenburg i A. Groen dankte pastoor Schoenmaker den heer Piepers; spreker hoopte dat hem een rusti ge levensavond beschoren zou zijn! De directeur van het kerkkoor, de heer J. H. van Roozentfiaal, merkte op dat, hoewel er soms moei lijkheden waren, toch de prettige samenwerking bleef. Gok de heer Van Roozendaal releveerde de welwillendheid van den heer Piepers. Nu hij ech ter eere-lid is geworden, vroeg spreker hem, zijn plaats op het koor te blijven behouden, omdat zijn raadgevingen gewenscht zijn. Spreker bood den heer Piepers als blijk van waardeering het boekwerk van Dr. Paul Julien: .Kampvuren langs den e.venaar" in prachtband en Jan de Hartog's „Holland's Glorie" aan. Met herinneringen aan vroeger jaren en tevens zijn echtgenoote daarin betrekkende in verband met de vele uren, die hij des avonds afwezig was, zei de heer Piepers, dat het niet gemakkelijk was, afscheid te nemen. Hij vertrouwde, clat het koor nog lang in vriendschap mocht samenblijven en dankte voor de mooie geschenken. Tenslotte sprak nog de heer J. Mooy, die ge durende 36 jaar met den scheidenden organist aan het koor is geweest. Hij dankte hem voor zijn wijze lessen en goede raadgevingen. IJMUIDEN Marktprijzen en besommingen. Kleine schar f 13.50, Pufschar f 7.50. Pufscho! f 28—18, Wijting f 45—41, alles per 50 kg. Tongen f 5.554.40 per kg. (consignatievisch). Besomming open booten: IJM. 307 f 19, IJM. 326 f 12, IJM. 302 f 6. IJM. 385 f 6. Nagekomen besomming van 12 Mei: 1 logger KW 173 f 219. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De Commissaris der Provincie deelt mede, dat cle eerste gewone zitting der Staten van dit gewesi zal worden geopend op Dinsdag, 17 Juni e.k.. des voor-, middags te half twaalf. De 39-jarige vrouw A. A. D. H. van der H. is van de trap van haar woning in deEssenburg- straat te Rotterdam gevallen en zeer zwaar ge wond. De Utrechtsche politiek heeft twee mannen gear resteerd, verdacht betrokken te zijn bij het fraudu leus slachten van varkens. BEVERWIJK Aanvraagkaarten brandstoffen. In de voormalige Huishoudschool aan de Raad huisstraat bestaat op Woensdag 14 Mei van 9 tot 1 uur en van 2 tot 6 uur voor hoofden van gezin nen gelegenheid, een aanvraagkaart voor brand stoffen voor het stookseizoen 19411942 in te vul len. Aan de beurt zijn dc bewoners van de volgen de straten: St. Aagtendijk, Acacialaan, Adrichem- straat, Akerendamlaan, Albert van Saxenstraat, Alkmaarsoheweg, Arendsweg. Assumburgstraat, Baanstraat, Bankenlaan, Beecksanghlaan, Begij nenstraat, Berkenlaan, Bloemhofstraat, Bloksteeg, Boeweg, Boogaardlaan, Brandsteeg, Breestraat, C. H. Moensplein, C. H. Moensstraat, C. Amse- straat, C. Matersweg en Creutzberglaan. DE BEKERWEDSTRIJDEN OP WATERVLIET. De uitslagen van de op Maandagavond gespeel de wedstrijden zijn: Afd. A: Teekenkamer I—Bleyenhoeve 15 Aid. B: Roode Haan I—DL.B.V. 40

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1