Litteraire Kantteekenmgen. Spart en SjieC Wifze tennislessw Ut uieuiig. laaatden. DE BOSCHLOOP DEN HOUT LANGS DE STRAAT. DINSDAG 13 MEI 1941 tijd profijt zal trekken van het goede materiaal dat hier aanwezig is, eveneens onze gelukwensehen. Voor de tweede klasse werd AuroraSport Vereent A wederom uitgesteld, terwijl voor de derde klasse Ooster kwartier C en Haarlem B 1—1 gelijk speelden. De stand in de eerste klasse ls thans: T. H. B. 1 15 13 2 0 28 79—30 1.87 Animo Ready 1 13 9 0 4 18 6526 1.38 Zwaluwen 1 12 7 1 4 15 3825 1.25 Watervliet 12 6 2 4 14 44—33 1.17 Meerlebosch 1 14 6 1 7 13 37—48 0.93 Oosterkwartier 4 12 4 3 5 11 3^-31 0.92 Haarlem 2 11 4 1 6 9 3*-34 0.82 Aurora 2 14 3 0 11 6 18—56 0.43 Nieuw Flora 2 13 1 0 12 2 16—75 0.15 Voetbal De tierde klassers. Doordat in ons overzicht van de derde klassers de te elfder ure ingelaschte wedstrijd Zandvoort—Beverwijk niet was opgenomen is de situatie aan den kop van ranglijst iets gewijzigd. De 6—1 overwinning van Zandvoort brengt haar op de eerste plaats met een punt en een wed strijd meer gespeeld dan Santpoort. Deze laatste club staat er derhalve nog steeds het beste voor. Oe situatie is thans: Zandvoort 18 Ï3 3 2 61—26 Santpoort 17 13 2 2 55—25 Santpoort moet nog spelen: thuis tegen Ripperda; uit tegen Bloemendaal en Schoten. Zandvoort: thuis tegen Ripperda en uit tegen Kinheim. Snippers op de rivier. Roman door A, Marja. Amsterdam, J. M. Meulenfooff. A. Marja is één dier jongere dichters die pas den laats ten tijd in de tijdschriften naar voren zijn gekomen. Met „Snippers op de rivier" bewijst hij een intelligent verteller en een goed schrijver evenzeer te zijn. Het is de roman van een moeilijken jongen in wien het droomleven botst, soms met zijn eigen heldere verstandelijkheid, doch het meest met het karakter van den vader, in wien van het eerste zoo goed als niets, en van het tweede een buiten gewoon quantum aanwezig is. De jongen verloor vroeg zijn moeder, als zoo vaak de toegewijde be- grijpster van wat in jonge zielen naar een uitweg zoekt. Voor den vader heeft hij respect zonder genegenheid, zooals ook dat onder dergelijke om standigheden begrepen en aanvaard kan worden. Een gesloten karakter als deze Willy ter Veer krijgt moeilijkheden, op school: met kameraden, met meisjes, soms ook met zijn leeraren. De on derlinge opvoeding die broers en zusters elkaar geven heeft hij gemist. Hij moet alles alleen ver werken. durft voor zijn intiemste verlangens niet uit te komen en is slechte bij tijden in "staat op school de goede figuur te slaan, die zijn goede hersens hem veroorloven. Hij schrijft gedichten en schildert, doch durft daarmee niemand aan boord te komen en sluit angstvallig alles weg. De vader lijdt onder wat hij als vervreemding van zijn eigen kind ondergaat. Soms heeft de knaap stuurlooze buien en doet dingen, die voor de goede orde strafbaar doch niet gemeen zijn en waarvoor hij weigert zich te vërdedigen. Het contact met een meisje en de dood van zijn vader brengen hem op .nieuwe wenschwegen. Hij verscheurt zijn verzen en zijn werk en werp' dé snippers in de snelstroomende rivier. De evolutie van een jongensziel heeft Marja met innig begrip en fijne nuanceering in' uitstekenden taalvorm geteekend: Dr. Marie H. van der Zeyde. Neder landse Poëzie van deze tijd. Arnhem, Van Logihum Slaterus' Uitg. Mij. C. J. Kelk en Halbo C. Kool. De liefde zingt in verzen. Nr 43- en De Potsen maker van Onze Lieve Vrouwe, nr. 44 van De Uilenreeks: Uitg. Bigot en Van Rossum, Amsterdam. Kleine boekjes die éénzelfde doel beoogen: liefde en belangstelling wekken voor de dichtkunst van vroeger en nu. Heel oud, van omstreeks 1300, moet het legendarisch gedicht van den Potsenmaker zijn, waarvan dit boekje een eerste Nederland- sche prozabewerking geeft, doch dat in andere taal reeds meer bekendheid verwierf CLe jongleur de Notre Dame), nadat in vaktijdschriften uit de vorige eeuw, de restanten van den oorspronkelij- ken tekst reeds in prozavorm zooveel mogelijk ge reconstrueerd waren. Het is het' verhaal van den kunstenmaker en danser die in een klooster gaat en zich daar diep ongelukkig voelt omdat hij, ter wijl de anderen bidden en zingen en arbeiden ter eere van Maria, de Moeder Gods, hij niets van dat alles geleerd heeft of verstaat. In alle stilte gaat hij naar een cel in 't klooster, danst en springt en volbrengt er zijn mooiste toeren voor het beeld van de heilige Maagd en smeekt haar deze zijn hulde te aanvaarden omdat hij niets anders kan en zijn liefde en eerbied toch oprecht en zonder grens zijn. Hij herhaalt dat onopgemerkt dage lijks, tot één der monniken hem verrast en in ver bazing den prior haalt. Als deze gekomen is, zien zij beiden het wonder: Maria zelve is neergedaald om den doodelijik vermoeiden danser te laven en met Haar omgeven hem de engelen, die met de Goddelijke Vrouwe zijn. Prior en monnik ver zwijgen voor de anderen wat zij gezien hebben, doch met den danser spreekt de prior over bet geen hij zag en staat hem piet alleen toe in het klooster te blijven doch vereert hem als een be genadigde. Korten tijd daarna sterft de kunsten maker, als een' heilige vereerd. Een prachtig oud verhaal wordt in dit boekje voor velen toeganke lijk gemaakt. Van andere, aardsche liefde zingen de verzen, door Kelk en Kool uit de Nederlandsche dicht kunst saamgelezen. Voor minnende harten brach-' ten zij den bundel bijeen en putten daarbij uit werk van den vroegereiv zoowel als uit werk van onzen tijd. In beide is de liefde bezongen: schroomvallig, vol eerbied soms, ondeugend en met knipoogjes een ander maal. Zekere vrijpostigheden in deze materie komen bij Vondel zoowel als bij een tijdgenoot als Chris van Groningen voor en niet door iederen dichter kan de voorname terughouding betracht worden, door Leopold of Gorter aan den dag gelegd. Ieder vogeltje zingt zooals het gebekt is en het aardige van zoo'n 1 oekje is juist dat er zoovele en ver schillende bekjes in open gaan. Zonder dit zou zelfs over de liefde niet zonder vermoeienis een bundeltje lyriek zijn samen'te stellen, al moge het waar zijn dat- „voor minnende harten" er niet spoedig teveel gegeven kan worden. In de meer dan zestig minnedichten, hier geboden, is genoeg variatie in kleur, visie en sentiment om de ver moeienis te keeren. zoo die al mocht opdagen, wat op zich zelf reeds onwaarschijnlijk is. Voor het boekje van Dr. Marie van der Zeyde kan men niet anders dan sympathie hebben. Op prettig-zakelijke en allerminst dorre manier geeft zij haar inzichten weer op het werk van dichters na tachtig. In hoofdtrekken weliswaar en met de uitgesproken persoonlijke voorkeuren, die haar goed recht zijn, maar toch meer dan voldoende om den lezer op dat terrein wegwijs te maken en bij hem den lust tot verder wandelen te doen ont staan. Na een inleiding over Tachtig en eenive herinnering aan de poëzie, die kort daarna in de veranderende maatschappijbegrippen haar bron vond, geeft zij ruim-omschrijvende portretten van Gezelle en Leopold en de met hen verwante gees ten, om daarna via Verwey's groep „Beweging" tot de generatie van den vorigen oorlog en de dichters van het heden te geraken. s Kortom: een prettig onderrichtend overzicht van de dichterlijke werkzaamheid der laatste halve eeuw, zonder den gebruikelijken ik-weet- het-beter toon, zonder het verdoezelen van eigen genegenheid óók, doch mét den stempel eener breed opgevatte belangstelling yoor de behandel- Laivntennis DE „DRIVE" BACKHAND. Staan wij met het gezicht naar het net gekeerd, dan is de „backhand" drive een slag tegen den bal die gestuit heeft, aan de linkerzijde van het li chaam. Uitgaande van den stand „het afwachten van den bal" wordt hierbij de rechtervoet naar voren geplaatst en wel zóó, dat voor een slag recht vooruit, de rechtervoet nog eenigszins gekruist komt te staan met den linker. Al .spoedig kwam men tot de ontdekking dat men niet dezelfde greep kan gebruiken als bij de „forehand". De greep moet worden omgezet, zoo dat de rug van de hand naar boven wijst en de knokkels van de vingers wijzen in de richting van den slag. De duim is dan achter de steel van het racket, tegen de platte zijde van den steel. Neem maar eens een wandelstok en sla daarmede „backhand", onwillekeurig zult ge dan de duim tegen den stok plaatsen. Ge voelt dan di rect wat ik bedoel. Nog meer dan bij de „forehand" js het voetenwerk van belang en wel omdat de bal voor het lichaam uit geraakt moet worden, voor dat de bal den rechtervoet voorbij is. In het algemeen wordt de „backhand'Vdrive als de moeilijkste slag gekenmerkt en bijna steeds slaat men gekapt. Zoo ver is men al gekomen dat som mige schrijvers over tennis de gekapte „backhand"- drive „den natuurlijken slag" zijn gaan noemen. Dat is niet juist! Het kappen komt voort uit de vol gende fouten: Te laat en te stijf het racket terug halen voor den slag, onvoldoende draaien, rechter voet niet voldoende voorzetten en daardoor te laat en met een hakbeweging raken van den bal. De slag is .moeilijk omdat: a. De voorbereiding van den slag nauwkeurig en vooral bijtijds moet geschieden. b. Men achter den bal moet zijn om den slag te kunnen uitvoéren. c. De slag een strekbeweging van den arm is (de-strekspieren worden in het dagelijksch leven weinig geoefend). De grondslagen voor het goed uitvoeren voor de „backhand"-dr!ve zijn: 1. Zet de greep van het racket om in de „back hand'' greep, met den duim los tegen de platte zijde van den steel van het racket. Onderarm en racket- steel vormen een bijna rechten hoek (90 gr.). De rug van de hand wijst naar boven, niet naar voren. 2. Juiste ongedwongen spreidstand met den rech tervoet vóór om voldoende steunvlak té verkrijgen, de rechtervoet eenigszins gekruist met den linker, den rug gedeeltelijk naar het net gekeerd. 3. Buig de knieën voornamelijk van het voorste been, vooral bij laag aankomende ballen. Laat de rechterheup hol zijn. Gebruik den linkerarm voor balans van het lichaam. 4. Tracht een ruime zwaai te maken met het racket, door eerst den rechterschouder iets terug te draaien en het racket' goed achteruit te brengen. Löat den pols terug buigen. Buig den arm. 5. Draai den romp met rechterschouder voor waarts laat de kracht uit de rompdraaiing komen, de arm strekt zich dan vanzelf. 6. Raak den bal vóór het lichaam uit, een halve ineter voor u uit is zeker niet overdreven voor lange menschen. Laat het racket rustig uitzwaaien. 7. Loop niet om de „backhand" heen, want doet ge dit dan komt ge meestal in een ongunstige positie. Lees nog eens na. de regels 2, 4, 5, 6. 7, 8, 9, van de ,.forehand"-drive. Zij gelden ook voor de backhand"-drive. C. M. M. CONSTANDSE. Trainings wenken van Jan Hut De heer Jan J. P. Hut, leeraar M.O. Lich. Oef. en trainer van de H.A.V. „Haarlem" schrijft ons: De Boschloop 1941 in den Hout wordt een sport evenement voor alle actieve, sportlieden van Haar lem en omgeving. Onder cle honderden deelnemers zijn er vele, die op dezen wedstrijd graag een goed figuur zouden willen slaan doch door gebrek aan deskundige leiding niet precies weten hoe .zich te trainen. Voor deze aspirant-kampioenen en allen, die in dezen wedstrijd in puike conditie willen starten, volgt hieronder een eenvoudig trainingsadvies. Ie. Sport eischt sportkeuring. Wie niet gekeurd is houde hiermede rekening. 2. Tabak, alcohol en te weinig nachtrust zijn schadelijk. De eerste schaffe men zich af en de laatste breide men uit. 3. Bij den vorigen Boschloop gebruikten de meeste loopers uitsluitend hun beenen, zij bleven in de achterhoede. Velen deden het beter; zij demon streerden armen- en rompactie. Zij liepen mooier en sneller. De besten waren zij die bovendien hun hoofd „stil" hielden en toch goed gebruikten. Doelmatige samenwerking en harmonisch gebruik van\iet geheele lichaam, den geest en het karakter voeren na goede training tot de overwinning. 4. noodige soepelheid, -snelheid, fighting-spirit" en „ausdauer" kan verkregen worden d.m.v. het volgende schema: a. 5 a 10 min. los-loopen, z.g. „warming-up" rustige „dribbelende" looppas om door en door wal>m te worden. b. 5 a 8 min. gymnastiek voor het geheele lichaam, niet rukken en rekken spanning laten volgen door ontspanning versnelde ademhaling kal- meeren door diepe uitademing. c. Een wedstrijd als de Boschloop eischt een „goed zijn" voor den dubbelen afstand in training. Breid daarom successievelijk het aantal rondjes op he^ veld of den weg uit. Beoefen het loopen in een regelmatig tempo. Verzuim niet nu en dan snelle „tusschensprintjes" en stukken van 40 tot 80 M. met extra lange passen Te loopen. Dit gedeelte begint in kalm tempo; het zwaarste deel ervan stijgt tot het einde van 2/3 gedeelte, van den oefentijd of bepaalden afstand. Het slot dei- oefening geschiedt in een kalm en vertraagd tempo, zoodat men aan het eind weer geheel hersteld is van de inspanning en zich niet „uitgeloopen" doch slechts prettig en bevredigend vermoeid voelt. d. -Rust is ook een deel der training. Goede en voldoende nachtrust zelfs een zeer belangrijk deel. Oefen daarom niet iederen dag. Wij zijn nog lang geen Finsche athleten. Train deze week één keer, de volgende week twee keer en de daarop volgende weken drie keer per-'week. Wie aldus met verstand en plezier traint zal de Boschloop tot een feest voor zichzelf en de geheele sportwereld maken. Het eigen lichaam en de lievelingssport zullen er de rijke vruchten van plukken. Dit geldt voor den „kampioen" zoowel als voor den laatst aan komende. Dus allen in training voor den Boschloop 1941! Wielrijden II. R. C. „EXCELSIOR". H. R. C. Excelsior hield Zondag een handicapwedstrijd over 40 K.M. voor A, B. C en Junioren klass^. De uitslag werd als volgt: 1. J. Smit tijd 1 uur 5 min. 28 sec.; 2. C. Boersma; 3. L. Schelfaut; 4. M. Taverne: 5. E. Zekveld; 6, Ch. Schelfaut; 7. B. Kleinhout 8. B. Fennis. C. kl.: 1. J. Duin tijd l uur 24 min. 5 sec.; 2. Joli. Stal; 3. G.' Evers. Junioren: l. Bakhoven tijd 1 uur 35 min. 18 sec.; 2. J. Evers; 3. Smit. Overigen renners pech. j. Wedstrijden op de Anister- damsclie Stadionbaan. Succes voor G. Peters. De commissie voor onderlinge wedstrijden op de Sta dionbaan te Amsterdam heeft Maandagavond den tweeden wieleravond op de Stadionbaan georganiseerd. De Haarlemmer G. Peters verrichtte een goede prestatie in den achtervolgingswedstrijd voor amateurs. Nadat hij in de serie Van Boheemen had geëlimineerd, ontmoette hij in de finale den Amsterdammer Lakeman. Hij liet zich door den snellen start van Lakeman niet overrompelen en vertrok in kalm tempo om dit geleidelijk op te voeren, ge lijk hij in de serie had gedaan. In een krachtige eindspurt zegevierde hij met 45 meier voorsprong. Ook de klassementsrace over 9 K.M. gaf goed werk te zien. Van Boheemen won op fraaie wijze het eerste klasse ment. Toen ging Moeke er tusschefi uit. Even later voegde Dollé zich bij hem. Zij wisten nog juist voor de sprint van 't tweede klassement dezen voorsprong te behouden. Weer liep een drietal weg. te weten Remkes, Van den Bosch en Ooms. Deze bleven tot bet einde voor, Remkes won het slotklassement. Van Boheemen werd ten slotte een goede winnaar van de race. H. de Kort won de sprintfinale voor nieuwelingen en de Hilversummer Leijen de afvalrace. De uitslagen luiden als volgt: Finale sprint nieuwelingen: 1. IT. de Kort 13,4 sec.; 2. Boskemper handbreedte; 3. J. Markus. Afvalrace nieuwelingen: 1. J. Leijen; 2. J. Scpter; 3. K. Neeft; 4. M. J. Bouquet. Tijd 6 min. 26 sec. Achtervolging voor amateurs over 3 K M.: Ie serie: G. Peters' 3 min. 58 stfe.; 2. M. van Boheemen, 20 meter. 2e serie: H. Lakeman; 2. J. Knottebeld 4 min. 10 sèc. Finale: 1. G. Peters, Haarlem, 4 min. 2.2 sec.; 2. H. Lake man. Amsterdam op 45 M. Klassementsrace voor amateurs over 9 K.M. in drie klassementen: 1. M. van Boheemen, 7 pnt.; 2. O. Moeke, 6 pnt.; 3. B. Remkes 5 pnt.; 4. H. Faanhof 4 pnt. Korfbal T. H. B. kan kampioensvlag hijschen. Fraaie overwinning! op Haarlem 2. T. H. B. 1 kan de kampioensvlag hijschen. De groeh- witten omzeilden Zondag een lastige klip door met 4-^-2 den uitwedstrijd tegen Haarlem 2 te winnen. Maar zoo heel gemakkelijk ging dit niet. Zooals wij trouwens ver wachtten bood Haarlem hardnekkigen tegenstand. Met rust s de stand l1 en na rust namen de sportparkbewoners 1fs de leiding. Toen zette T. H. B. nogmaals alles op alles en veroverde door nog drie doelpunten de over winning welke hun het ongeslagen kamfcióenschap bracht. Van ganscher harte voegen wij onze gelukwensehen bij de vele welke zij reeds ontvingen. Nu het protest van Animo Ready werd afgewezen blij ven zij minstens 6 punten op T. H. B. ten achter. Maar dat het de oranje-groenen ernst is om de tweede plaats te behouden bewezen zij door haar concurrent Watervliet in haar eigen omgeving een gedecideerde 72 nederlaag toe te kennen, cle grootste welke de Velsenaren dit seizoen leden. Opmerkelijk was dé schotvaardighëid van de Animo Ready-dames, die 5 van de 7 doelpunten voor haar reke ning namen, waarvan mej. Moerman er 3 scoorde. Aurora 2 en Nieuw Flora 2 speelden een spannende par tij, welke echter niet op höog peil stond. Door met 2—1 te winnen ontnamen de groenen aan Nieuw Flora prac- tisch de laatste kans om aan de onderste plaats te ont komen. Meerlebosch herstelde zich eenigszins door zich tegen Oosterkwartier 4, zij het met veel moeite staande te houden. De 6 doelpunten werden eerlijk gedeeld en door dit gelijke spel kwamen de speeltuin korfballers uit Noord met minium verschil voor Oosterkwartier weer in het mid den van de ranglijst terecht. Van de tweede klassers zette T. H. B. 2 haar overwin ningenreeks-voort, hoewel een 32 zege op de hekke- sluilers nu niet bepaald overtuigend is. Oosterkwartier 5 won op eigen terrein met 3—8 van Haarlem 3 dat niet heel sterk in het veld verscheen, terwijl Oosthoek 1 na met 20 te hebben voorgestaan met 32 van Animo Ready 2 verloor, dat ondanks den achterstand goed door zette en meer uithoudingsvermogen demonstreerde. Voor de derde klasse werd alleen Meerlebosch 3 Nieuw Flora 3 gespeeld, waarbij niets meer op het spel stond. Meerlebosch 3 won met 62. Nu is ook in de eerste klasse van de adspiranten competitie de kampioen bekend. Door een stevige 5—0 overwinning op Oosterkwartier A werden de Haarlem A adspiranten kampioen. Aan Haarlem, dat zeker te zijner de materie. Een aardig boekje, dat vele lezers ver* dient te hebben, die er ongetwijfeld hun voordeel mee kunnen doen. J. H. DE BOK. HET TRAINEN VAN PAARDEN. Men schrijft ons: Dezer dagen hield de Ruiterclub „Velserbeek" haa jaarlijksche algemeene vergadering in Lion d' Or te Hsa:. iem, na afloop daarvan hield de ritmeester b. d. Pshul de Mortanges voor de leden een voordracht over „Htt Tarinen van Wedstrijdpaarden" in aansluiting op de, door denzelfden spreker, in Februari gehouden lezing over zijn ervaringen als Olympiaderuiter te Los Angelos, Nu behandelde hij, meer in details, alles wat bij zoo'n trai ning te pas komt. Spreker had zijn voordracht in een liee- tal punten ingedeeld en het is overbodig te zeggen di: de voUedige bespreking van elk punt afzonderlijk wel ea avond zou kunnen vullen, daar de vele interessante v»> beelden, waarmede hij zijn betoog als het ware illustr» de, werden geput uit zijn scat van jarenlange praktisü ervaring. Daar het paard toch de hoofdzaak is. ving de sprets aan met de keuze van het paard met de goede en kwait kansen gedurende de training, behandedelde achtereen volgens: de plaats en inrichting van den stal mei boxen of vakken, de gevaren van aardstralen, de voeding, il» controle door temperaturen, hel stimuleeren met opgeloste suiker, het beslag, het bit en de martingale, en tenslotte de training zelf, waarbij hij vooral den nadruk legde op het zoo belangrijke, nuttig stapwerk en waarschuwde tegen het bij wedstrijden gebruiken van zweep en spcret Vervolgens besprak hij de terreinomstandigheden, de rust perioden om tenslotte te eindigen met het noodzakelijke aftrainen waarvoor hij minstens een week stelae, a welke periode ook de voeding weer tot het ftormale nlveia moet worden teruggebracht. Nadath verschillende leden, naar aanleiding van het ge sprokene^ nog vragen hadden gesteld die op vlotte, on derhoudende wijze waren beantwoord, sloot de voorzitter met een hartelijk woord van dank deze interessante» leerzame voordracht de bijeenkomst. DE MOOIE VUILNISEMMER. Daar stonden ze naast elkaar op een rij, .vuilnisemmers, zooals ze zoo juist met onverschil lig gebaar door een Amsterdamschen vuilnis man op de straat gekwakt waren. Zij waren al le vuil en groezelig, zwart-grijs of grijs-zwart en men kon zicli indenken dat de vuilnislieden k niet met onderscheiding behandelden. Alle waren ze vuil en groezelig, behalve en- Want die eene, vooral het deksel ervan, was zoo helder en glimmend, dat je je er in -spiegelen kon. Er was geen vuiltje op te bekennen en de oude, gebogen juffrouw met het gerim pelde, maar vriendelijke gezicht, die haar trap afkwam om den emmer te halen, mocht hem we! met liefdevollen blik bekijken om hem daarna voorzichtig te omvangen, als een kostbaar stuk. teneinde hem naar boven te dragen. Er was een andere juffrouw van een andere trap in de buurt, die ook haar emmer kwam halen en al eenige verwonderde en ook bewon derende blikken op den emmer van haar buur vrouw geworpen. had.Daar moest zij toch eens ha ring of kuit van hebbenZoo'n prachtige emmer^ En zich tot de oude juffrouw wendend, die juk» weer gereed stond in het donkere trapgat te r dwijnen, zeide zij: „Neem u me niet kwalijk,Ju frouw, maar ik heb al dikwijls naar uw emmer gekeken. Dat deksel is_zoo prachtig. Het lijkt wel zilver! Hoe krijgt u dat toch zoo mooi glimmend. „Met 'n lap pie, juffrouw!" gaf het vriende lijke oudje ten antwoord. Met 'n gewoon lappie „Alleen met 'n lappie?" vroeg de ander. „Nu ja. kijk u: ik ben begonnen met wat poespommade, 'n klein beetje maar, hoor; paar keer. En nou dat-ie eenmaal mooi glint, nou heb ik d'r niks meer an te doen, dan 'm al leen telkens 'n beetje op te wrijven met 'n zacni lappie. Alsrtie nou zoometeen mee naar boven gaat", vervolgde de juffrouw, als of zij over een kind of een hond sprak, „dan krijgt-ie zn beurtje weer. Ik weet niet hoe u er over denkt, juffrouw, maar ik vin zoo'n emmer een stut huisraad, waarop je net zoo goed netjes kunt zijn als op je andere boel." „Gelijk heppu. hoor", zei de andere juffrouw. Maar er was iets in haar blik dat deed W moeden dat zij toch nooit zoo gek zou zijn, om een vuilnisemmer te gaan oppoetsen. Het oudje nam nu den mooien vuilnisenunm mee naar boven, voorzichtig, hem vrijwaren!» voor stooten en schrammen. U zult misschien zeggen, dat deze oude juf' frouw de veelgeprezen Hollandsche zindeHjknem overdreef. Goed. Maar er zijn menschen, die niemand eb m®" meer op cle wereld hebben en dan al hun Se" negenheid geven aan een levenloos voorwerp. f C. S Het zwembad Groenendaal heeft *n, poorten geopend. Ondanks de lage tem. peratnur 53 gr. liet deze onver, schrokkene zich niet weerhouden fe, duik in het wel zeer frissche nat te nemen (Foto Stevens.) Is 't weer tijd voor buiten baden, Moet 'k weer zwemmend aan den slag? Kon, 't is drieënvijftig graden, Zegt men. midden op den dag. Och, een teenproef kan ik wagen Beter nog een handenproef, Dat ik 't mij nog af kan wagen, Voor ik mij verkleeden hoef. Vroeger, ik mijn jonge jaren, Was ik halverwege Mei, Naar ik eerlijk mag verklaren Er op d' eersten dag al bij. Ja, toen kon ik mij verblijden In een Mei koudwaterkuur, Maar dat waren andre tijden Met een andre temperatuur. Zwemmen? Heerlijk, onvolprezen, Maar hier zie ik toch niet door, Trouwens, ik moet hoflijk wezen Lieve dame, gaat u voor! i P. GASUS. Handbal Niloc wint met groote cijfers van Concordia. Hockey Promotie'degradatie twecde'promotieklasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Rijswijk 3 2 0 1 4 5—2 H. B. S. 3 1 1 1 3 2—3 Zandvoort 4 1 1 2 3 3—5 Ook in den thuiswedstrijd hebben de rood-witten in het leidende Niloc hun meerdere moeten erkennen. Met niet minder dan 14—1 bleven de hoofdstedelingen in de meer derheid, al dient direct gezegd te worden, dat het elftal der rood-witten weinig meer gemeen had met de ploeg, die in deze competitie zulke opmerkelijke successen wist te behalen. Ook nu speelde de thuisclub weer met eenige invallers en vertooonde, zoowel in den aanval als verdediging zulke tekortkomingen, Üat de Amsterdammers zonder zich in te spannen een verdiende overwinning konden boeken. De Concox-dia-dames leden in Amstei-dam tegen Zeeburg eveneens een flinke nederlaag. Met 111 bleef de thuis club de gasten de baas in een wedstrijd, die van Concordia zijde wel een der slechtste van het seizoen genoemd kan worden. De Rapiditas-dames brachten het er in de hoofdstad beter af door Niloc kansloos met 5—0 te verslaan. Hoewel de Nilocploeg niet geheel voltallig verscheen moesten de zwart-witten zich toch inspannen om dit resultaat te behalen. Het staat thans vrijwel vast, dat er voor de bezetting van de bovenste plaats een beslissingswedstrijd noodig zal zijn tuschen Zeeburg en Rapiditas, welke wedstrijd ge speeld zal worden tijdens het jubileumstournooi van Ra piditas, dat gehouden wordt op Hemelsvaartsdag a.s. op het E. D. O.-terrein. De Rapiditas-heeren speelden thuis tegen Olympia en wisten een 4—0 achterstand tenslotte nog in een 5—5 gelijk spel om te zetten. In de tweede klasse leden de Rapiditas-reserves vorige week twee nederlagen. Donderdagavond kregen de zwart-witten B. G. V. op be zoek, die met niet blinder dan 13—0 haar uitstekende kampioenskans wisten te behouden. Zondag moesten de Rapiditas-dames tegen O. S. S. spelen, die voor de Haarlemsche dames eveneens te sterk bleken en met 6—1 wisten te winnen. Concordia 2 heeren bracht het er tegen de naamgenoot uit Zaandam nog zoo slecht niet af door slechts met 4—2 te verliezen. \tEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De Maastrichtenaar Jacques Seyen werd winnaar van het internationaal wieler- criterium te Valkenburg, in den tijd van 2 uur 52 minuten en 12 seconden. CFoto Pax Holland). DISTRICTS COMPETITIE. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Noord-Holland 6 4 1 1 9 17- Zuid-Holland 5 3 1 1 7- 10- Oost Nederland 4 0 2 2 2 8- Zuid Nederland 5 1 0 4 2 2- Het internationale wielercritarium van den Cauberg te Valkenburg is Zondag verreden. De renners bestijgen de zware helling. (Foto Pax Holland) Competltiestand lc klasse. gesp. gew. gel. .verl. 2 2 0 0 2 10 1 2 10 1 2 0 0 2 pnt. part. 4 14— 6 2 11— 9 2 11— 9 0 4—16

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4