IJmuider Courant anvallen op Engelsche vliegvelden DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zuid- en Midden- Engeland aangevallen. Inschrijvingsplicht voor vrachtauto's. ,;'33n .jgeven t38nc ailsch weermachtsbericht: JAARGANG NO. 166 >.;ave Lourens Coster, Maatschappij voor rant-Uitgaver> en Algem. Drukkerij N.V., Gr. „istraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden. 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, voor dit blad, worden kosteloos tomen in de Kennemer Courant. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede ZATERDAG 17 MEI 1941 Abonnementen per week 0.13'/^, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Havens in Schotland en Zuid-Engeland bestookt. ritsche troependeelen ten (ste van zware verliezen [Uoem binnengedrongen. HERLIJN, 16 Mei (D.N.B.) Het opperbevel de weermacht maakt bekend: ven duikboot rapporteert als gezamenlijk resul- van haar gevechtsactie het tot zinken brengen 26,0 00 b.r.t scheepsruimte. Daarvan werd 18.000 t reeds in vorige berichten vermeld. Het lucht en vernietigde in het zeegebied rondom Enge- twee schepen met tezamen 5.000 b.r.t. en be- aiigde een anc*er schip in een dok door voltref- van zwaar kaliber. Gevechts- en jachtvlieg- vielen overdag en des nachts verscheidene ï;ciie vliegvelden aan en 'vernielden een aantal adeüjke vliegtuigen op den beganen grond. An- -I«eslaagde luchtaanvallen waren in den afgc- J nacht gericht op havensteden in Schotland Zuid-Engeland. h jfoord-AIrika sloegen Italiaansche afdeelingcn 'het Afrika-corps een aanval van den vijand bij J-oek af. Met gebruikmaking van talrijke pant- j-gens rukten vrij sterke Britsche strijdkrachten irFort Capuzzo en Solloem en drongen met dee- ^an hun strijdkracht Solloem binnen. De vij- Iced hierbij sterke verliezen, Er werd een aan- gevangenen gemaakt. Lichte Duitsche gevechts wagen namen met' succes deel aan de gevech- ,jjj Tobroek en Solloem. het gebied van de Middellandsche Zee be dien formaties van het Duitsche luchtwapen •;;:'n\alde aanvallen het vliegveld Lucca op het y Malta met brisant- en brandbommen, welke ic-e branden en verscheidene ontploffingen ver- Üen. Op het eiland Kreta werden kazernes van 'vijand in brand geworpen en op een vliegveld hen drie toestellen op den beganen grond ver ft In het zeegebied om Kreta plaatsten Duitsche shtsvliegtuigen voltreffers van bommen op drie Kte koopvaardijschepen. Bij de poging om in loop van den dag de Duitsche Bocht en de be is gebieden binnen te vliegen, verloor de vijand [elkaar vijf vliegtuigen. fcden afgeloopen nacht vloog de vijand met vrij tke strijdkrachten naar Noord- en Noordwest Eschland en deed o.a. een aanval op Hannover, [aderlijke vliegtuigen drongen door tot Berlijn, tens ontstond noemenswaardige militaire schade, ter de burgerbevolking werden eenige personen ad en gewond. Drie der aanvallende Britsche jtuigen werden omlaaggeschoten. IN APRIL MEER DAN EEN MILLIOEN TON TOT ZINKEN GEBRACHT. 16 April (D.N.B.) In aansluiting ïotweermachtsbericht, van vandaag verneemt het dat in 'de maand April voor het eerst in Hl oorlog meer 'dan een millioen ton scheeps- nte tot zinken gebracht is. Dit buitengewone tes van Duitsche luchtmacht en marine is ove- ens sterk beïnvloed door de voortdurende aan- lin der gevechtsvliegtuigen op de transportvloot idt Griekenland vluchtende Britsche troepen. |jelijke recordcijfers kunnen niet elke maand nacht worden, niet de records trouwens zijn in oorlog beslissend, maar de gestaagheid, de on redelijke uitholling der Britsche oorlogseconomie. it gestaagheid van het tot zinken brengen ligt gevaar voor Engeland. betrekking tot de aanvallen van het Duit- (xlielkaarl blijft tot 1 September geldig. Geruchten tegengesproken. -Naar het A.N.P. van bevoegde zijde mede- kit, zijn de geruchten, welke zich momen- nier en daar rond de textielkaart voordoen, a iederen grond ontbloot. De thans geldige textielkaart blijft van kracht S1 September a.s. Dit jaar weer Luilakmarkt te Haarlem. Niet op Vrijdagavond, maar alleen op Zaterdag vóór Pinksteren. jaarlijksche Luilak-markt, welke ieder jaar op I-3? en Zaterdag voor Pinksteren gehouden wordt, traditie, die men gaarne wil hand- vorig jaar moesten wij de Luilak-markt echter missen, maar daar Haarlem in den «bekend staat als de Bloemenstad, wil men deze ®li voor zoover de omstandigheden het toelaten, doorgaan. markt op Vrijdagavond, welke den ganschen voortduurt, is wegens de verduisteringsvoor- Wten en het uitgaansverbod niet mogelijk. Oni l(r de Haarlemmers toch in de gelegenheid te stel- |0P de Luilak hun potjes te koopen, en het idee ivroeg-opstaan, onafscheidelijk aan de Luilak ver- te handhaven, is besloten, dat dit jaar de ^®arkt doorgang zal vinden en wel op Zaterdag mksteren van des morgens zes tot des namid- zes uur. Haarlemmers zullen dus met Pinksteren volop bebben' van gebruikelijke Luilak-pret Verduister goed. Zooals het moet. '»N 17 OP 18 MEI 1941 van 21.51 tot 5.40 op 18 Mei op 2.44 op 18 Mei onder 15.25 (L.K.) 'JN 18 OP 19 MEI 1941 van 21.35 tot 5.39 op 19 Mei op 5.09 op 19 Mei onder 14.31 sche luchtwapen op voor den oorlog belangrijke doelen in Engeland in den nacht van 15 op 16 Mei wordt nog bekend dat de haveninstallaties en werven van Barrow in Furness zwaar getroffen zijn. Twee bommen troffen de sluis, een bom een fabriek in de nabijheid van het Lisserdock. Een andere bom sloeg in in een werkloods van de Vickers-Armstrongwerf. Deze vier uitgeworpen bommen behoorden tot het zwaarste kaliber van het Duitsche luchtwapen en zij zullen waarschijn lijk buitengewoon groote schade hebben aange richt. Bommen op tal van wapen fa brieken. BERLIJN, 17 Mei (D.N.B. Naar het D.N.B. ver neemt, hebben sterke formaties van het Duitsche luchtwapen in den nacht van 16 op 17 Mei een reeks belangrijke militaire doelen in Zuid- en Midden Enge land aangevallen; De voornaamste aanval begon na middernacht. Binnen een uur tijds wierpen sterke for maties Duitsche gevechtsvliegtuigen brand- en brisant bommen van allerlei kaliber op talrijke wapenfabrie ken en andere industrieele doelen in een stad in Mid- den-Engeland. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. BERLIJN, 17 Mei (D.N.B.) In den afgeloopen nacht is de vijand naar West-Duitschland gevlogen. Zijn bri sant- en brandbommen veroorzaakten slechts geringe schade aan verscheidene woonhuizen en aan een on belangrijke fabriek, waarbij eenige burgers gewond werden. Militaire of voor de oorlogvoering belangrijke doelen werden niet getroffen. Overal werd de vijand door den afweer belemmerd om zijn bommen met succes te plaatsen. Organisatie van den bloem- bollenhandel. De heer BWarnaar adviseur? In de „Hobaho", uitgave van N.V. Holland's Bloem bollenhuis te Lisse, lezen wij het volgende: „Zijn wij wel ingelicht, dan is de heer Bram War naar, directeur van de firma Warnaar Co. en plaats vervangend voorzitter van den Bond van Bloembollen handelaren, te Sassenheim, door de prganisatie-com- missie voor het bedrijfsleven (commissie-Woltersom) aangezocht om als adviseur op te treden voor de or ganisatie van den groothandel in bloembollen." Een officieele bevestiging van dit bericht had het blad echter nog niet kunnen verkrijgen. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Met. ingang van Zondag 18 Mei houdt de Haar- lemsohe Reddingsbrigade iederen Zondagmorgen van 1011 uur haar oefeningen in de Gemeente lijke Zweminrichting aan de Houtvaart. Het oefe nen in het Sportfondsenbad op Woensdagavond van 810 uur blijft eveneens doorgaan. Vóór 22 Mei a.s. De secretaris-generaal van het departement van waterstaat heeft de volgende beschikking gegeven: Als vervoermiddelen waarop dit besluit betrekking heeft, worden aangewezen: 1. motorrijtuigen, op leggers en aanhangwagens, geheel of gedeeltelijk ingericht tot vracht- of veevervoer; 2. motorrijtui gen, uitsluitend bestemd tot het voortbewegen van opleggers of aanhangwagens (met uitzondering van landbouwtractqren) Zij, die op 15 Mei 1941 houder zijn van vervoer middelen. waarop dit besluit betrekking heeft, zijn verplicht deze vóór 22 Mei 1941 te doen inschrijven in vanwege den secretaris-generaal van het depar tement van Waterstaat te houden registers, onge acht, of de vervoermiddelen al dan niet voor on middellijk gebruik gereed zijn. Het doen inschrijven geschiedt door invulling en onderteekening van een inschrijvingsformulier 1941, dat kosteloos verkrijgbaar is bij de distri butiediensten en door tijdige opzending van dat for mulier aan den inspecteur-generaal van het ver keer, Koningskade 25, te 's Gravenhage. 1. Overtreding van de voorschriften, bij dit be sluit gegeven, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een jaar of een geldboete van ten hoog ste f 10.000; 2. Met betrekking tot de voorschrif ten van dit besluit is voorts van overeenkomstige toepassing het bepaalde in de artikelen 3, 2e lid, 4, 5 en 6 van de wet gebruik vervoermiddelen 1939; 3. motorrijtuigen, ten aanzien waarvan de over bed ing is gepleegd, kunnen door den secretaris generaal van het departement van waterstaat ver beurd worden verklaard. Dit besluit kan worden aangehaald als inschrij vingsbeschikking I 1941. In verband met bovenstaand wordt nog de aandacht op het volgende gevestigd: In verband met een bij het drukken ondervonden vertraging zullen alle formulieren, welke blijkens het poststempel uiterlijk 24 Mei 1941 aan de post werden toevertrouwd, als tijdig opgezonden wor den aangemerkt. De aandacht wordt cr voorts op gevestigd, dat de afwezigheid of onbruikbaarheid van bepaalde onderdeden, dus ook van banden, niet ontheft van de verplichting om het motorrijtuig te doen inschrijven. Slechts motorrijtuigen, die in zoo- danigen staat van onbruikbaarheid verkeeren, dat dientengevolge herstelling of weder-in-gebruik redelijkerwijze uitgesloten is, komen op dien grond niet voorinschrijving in aanmërking. Ook behooren niet voor inschrijving te worden aangegeven motorrijtuigen van bijzondere inrichting welke niet bruikbaar zijn voor vervoer van goederen of vee, zooals brandweerauto's, reinigingsauto's, reparatie-, takel- en kraanwagens en dergelijke. Personenauto's en autobussen blijven uiteraard eveneens buiten de inschrijving. Amerika en Frankrijk. Mededeelingen van Roosevelt. United Press meldt uit Washington: President Roosevelt heeft in een verklaring gezegd dat het ondenkbaar is dat het Fransche volle de samenwer king en een overeenkomst met Duitschland zou accepteeren, omdat deze in feite zouden neer komen op een bondgenootschap met een macht die de verstrekkende verwoesting der vrijheid en der burgerlijke instellingen, waar deze zich ook bevinden, ten doel stelt. De politiek der Ver eenigde Staten ten opzichte van Frankrijk berust op de oorspronkelijke eischen van den Duitsch- Franschen wapenstilstand en erkennen de door dezen wapenstilstand aan de Fransche regeering opge legde beperkingen. Pétain heeft, naar Roosevelt zeide, destijds zich bereid verklaard buiten de wapenstilstandsvoorwaarden niet met Duitschland te onderhandelen. „Dit was het minste dat men van Frankrijk kon verwachten dat het de respec teering van zijn integriteit verlangde". Het volk dei- Ver. Staten zal nauwelijks kunnen gelooven dat Frankrijk vrijwillig in dit bondgenootschap zou treden, waarbij het blijkbaar zijn koloniale rijk op geeft, met inbegrip van de Afrikaansche koloniën en de Atlantische kusten daarvan, „hetgeen een De Amsterdamsche Betuwe in bloei. Aan den rand van de hoofdstad, de volkstuin tjes aan den Spaarndammerdijk, staan dc vruchtboomen in bloei. De molen aan den Haarlemmerweg verhoogt het lande lijk cachet van dit typisch stukje natuur onder den rook der groote stad, (Pax-Holland). Ps«tm voor Per&ooosbovvljs Ifsvaix&fs -giSroSMfOS»OnSwSttgSJM tlx* JWfSsK):»- iMjwsjs <*- toRmifn zffotm Zij fcssiït, «a» x-, ÏJi gSWÖ. ZSSrt en datzelfde geldt ook voor de Duitsche kunst, die in nauwe betrekking tot de Nederlandsche staat. Verduidelijkt door een reeks fraaie lichtbeelden toonde prof. Pindcr aan. dat er altijd een belangrijke uitwisseling tusschcn Nederlandsche en Duitsche kunst heeft bestaan. In het bijzonder wees prof. Pin- der daarbij op de kunst van Rembrandt, Dürer, Ger hard Vitz, Jan van Eyck, Vermeer, Pieter de Hoogh, Fischbein, Friedrich, Krafting en Menzel. De werken van deze kunstenaars besprak prof. Pinder nader. Na de zeer interessante voordracht van prof. Pindcr, sprak dc wethouder voor het onderwijs, dr. J. Smit een slotwoord, die opwekte tot de Nederlandsch-Duil- sche Kultuurgcmeenschap toe te treden. (A.N.P.) Hebt ge uw foto voor het persoonsbewijs reeds laten maken? In vele plaatsen is de uitreiking be gonnen. Verschillende gemeentebesturen hebben een wijzen maatregel getroffen, door de ingeze tenen door middel van „sprekende" biljetten aan hun plicht t§ herinneren. Het Zuiden. bedreiging voor den vrede en de veiligheid van het Westelijk Halfrond beteekent". Uit Berlijn meldt het A.N.P.: In de Wilhelm- strasse weigerde men zijn houding te bepalen nopens de verklaring van Roosevelt omtrent Frankrijk. Men verklaarde van Duitsche zijde dat het ant woord op deze boodschap van Roosevelt niet door Berlijn, maar dor Vichy gegeven moet worden. Toch hebben natuurlijk de uitlatingen van Roosevelt in politieke kringen van de Duitsche hoofdstad een zekere belangstelling gewekt, waaruit overigens blijkt dat men ook in deze krin gen zich zuiver op het standpunt van den toe schouwer plaatst. Ten aanzien van het tot Frankrijk gerichte ver wijt dat het wapens heeft dorogevoerd naar een ander land, wees men te Berlijn op de omstandig heid dat het den heer Roosevelt met zijn practij- ken al heel weinig betaamt dergelijke verwijten te doen. Men heeft te Berlijn nog nooit gehoord dat Engeland of Roosevelt zich opgewonden heb ben, als andere landen wapens naar Engeland heb- porteerden. Er bestaat ten slotte toch groot verschil zoo betoogde men alhier, of een vliegtuig een paar minuten in Syrië landt dan wel of groote Engelsche oorlogsschepen als de „Malaya" weken lang in een Amerikaansche haven gerepareerd worden. Als in dit opzicht precedenten geschapen zijn, dan is dit uitsluitend door Engeland en de Vereenigde Staten geschied. Voorts verneemt' 'bet D.N.B. uit Washington dat presideart Roosevelt gisteren op d.e persconferentie weigerde antwoord te geven op de vragen of hij ambassadeur Leahy uit Vichy zou terugroepen en of Martinique zou doen bezetten. Toen men zin speelde op een mogelijk verbreken der diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, zeide Roosevelt: „Aan gezien de toestand van dag tot dag kan verande ren, is het mij onmogelijk zich uit te laten in „hy pothetische begrippen". Men moet integendeel zich houden aan „feiten". Op de opmerking dat de af kondiging van een oorlogszone op de Roode Zee een feit vormt, antwoordde Roosevelt dat dit afhangt van bijzonderheden en vooral van de vraag, of het een „effectieve blokkade" betreft. Omtrent den disch van den minister van Oorlog Stimson dat het verkeer met Engeland doeltreffend moest wor den beschermd, verklaarde Roosevelt ontwijkend dat het hier het bekende, „zeer gecompliceerde'" vraagstuk betrof. Nederlandsche en Duitsche kunst. Lezing van prof. dr. W. Pinder. AMSTERDAM, 16 Mei. In het Koloniaal Instituut te Amsterdam is vanavond de eerste bijeenkomst ge houden van den werkkring Amsterdam der Neder- landsch-Duitsche Kuituurgemeenschap. Er was voor deze bijeenkomst, welke als officieele opening van den werkkring Amsterdam gold, groote belangstelling. De Rijkscommissaris, rijksminister Seyss Inquart, was naar Amsterdam gekomen en gaf door zijn aanwezig heid blijk van zijn interesse in het streven van de Nederlandsch-Duitsche Kuituurgemeenschap. Behalve de Rijkscommissaris woonden ook de bevel hebber van het luchtwapen in de Luftgau Holland, General Sieburg, General Dörfler, de Beauftragte van den Rijkscommissaris voor de provincie Noord-Hol land, Dienstleiter Seidel, de Beauftragte voor de stad Amsterdam, Senator dr. Böhmke, de regeeringscom missaris voor Amsterdam, burgemeester E. J. Voute, de wethouder voor het onderwijs, dr. J Smit en Kreis- leiter Paustian de vergadering bij. Bij den aanvang van de bijeenkomst sprak de voor zitter van den werkkring Amsterdam, de heer F. B. Engclhardt, een kort begroetingswoord tot de autori teiten en de verdere aanwezigen, waarbij hij allen, die van goeden wille zijn opwekte zich bij de Nederlandsch- Duitsche Kuituurgemeenschap aan te sluiten. Vervolgens hield prof. dr. Wilhelm Pinder, hoog leeraar in de kunstgeschiedenis aan de universiteit te Berlijn, een voordracht over de verhouding tusschen de Nederlandsche en Duitsche kunst. In een zeer interessant betoog wees prof. Pinder erop, dat er door de geschiedenis der eeuwen steeds contact heeft bestaan tusschen Nederlandsche Duitsche kunst. Nederland en Duitschland zijn lang geleden één geweest en dat valt niet weg te redenee ren. Zooals het evenmin valt weg te redeneeren, dat deze landen van elkaar zijn gegaan en dus verder van elkaar verwijderd zijn geraakt. De blik der beeldende kunst is echter oneindig veel scherper dan de staats- politieke blik en die blik heeft doen begrijpen, dat de eenheid langer heeft geduurd dan men zich wel heeft gerealiseerd. Beschouwden niet de Frankenthaler schilders zich als Nederduitschers? Werd Jan van Eyck niet een Duitscher genoemd en behoorde Sandrart niet zoowel tot de Boven- als Nederduitschers? De Bourgondische kunst was een Nederlandsche kunst, hoewel de gebroeders Limburg „peintres allemands" werden genoemd. Memlinck, geboren in Seeligstadt, zal men altijd tot de Nederlandsche schilders reke nen en vandaar ook dat hij door de Franschen Hans de Bruges" werd genoemd. Knupper, Memlinck en Netscher zou men kunnen aanduiden als Duitschers die Nederlanders waren, ter wijl Gerhard en De Vries Nederlanders waren die men Duitschers mocht noemen. De Nederlandsche kunst kan men niet beoordeelen, zonder haar verhouding tot de Duitsche kunst te zien BEVERWIJK Het conflict aan dc groentemarkt. Beslissing van den Prijzencommissaiis. Zooals bekend is eenigen tijd geleden aan de beide Beverwijksche veilingen over het al öf niet invoeren van één cent kisthuur een conflict ont staan tusschen de veilingbesturen en de kooplieden, die weigerden te koopen. Nadat het conflict precies een week geduurd had, werd op aandrang van hoogerhand het koopen hervat. De beslissing over het heffen van de kisthuur werd toen overgelaten aan den pr ij zencommissaris voor de voedselvoor ziening. De besturen der beide veilingen hebben thans van dezen commissaris bericht ontvangen,, dat het niet is toegestaan, de door hen ingevoerde kistenhuur van één cent per week te hand haven. Hij is wel bereid, een andere regeling in over weging te nemen. Deze komt hierop neer, dat de eerste week geen huur geheven mag worden. Blijft het fust lange# in het gebruik van den koo- per, dan is één cent per week verschuldigd. De veilingbesturen deelden ons mede, dat zij in verband met de beslissing van den prijzencommis- saris overwegen, maatregelen te nemen om den ongelimiteerden verkoop in het klein, voornamelijk bij de verdeeling der producten, aan banden te leggen. Dit vloeit voort uit een besluit, dat kortge leden in de jaarvergadering is genomen, waarbij het bestuur gemachtigd werd, de noodige maat regelen te treffen. Wanneer de te nemen maatregelen ingaan, was nog niet bekend. Kleinere aanvoer aan de bloemen veiling. De aanvoer aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" was in vergelijking met de voorafgaande weken niet zoo groot. Vooral op de veiling van Vrijdag bleek dit, want even zes uur was die geëindigd. De oor zaak hiervan is het voor dezen tijd van het jaar buitengewone koude weer, dat den groei der ge wassen nadeelig beïnvloedt. De andere zijde van de medaille is echter, dat de bloemen voor dC koo- pers veel houdbaarder zijn, dan bij warmer weer. Wat een verschil dit in de prijzen kan brengen bleek aan den omzet van de afgeloopen maand tegen dien van het vorige jaar. Het grootste gedeelte van den aanvoer bestond nu weer uit narcissen van den kouden grond. De prijzen voor de meeste artikelen bleven op hetzelfde prijspeil, waar zij nu al eenige weken op staan. Wel een bewijs; dat er groote vraag naar is. Van doordraaien was dan ook geen sprake. MARKTBERICHT. Beverwijk 16 Mei 1941. Spinazie per K.G. Vfe7. Postelein per K.G. 13. Andijvie per 100 str. 11.50. Raapstelen per 100 bos 4. Radijs per 100 bos 2.20. Koolrapen per zak 2.75. Bieten per K.G. 10. Asperges per bos 3577. Aardappelen, klei per K.G. 5.75. Bloemkool per 100 2040. Prei per K.G. 2030. Sla per 100 krop 5.40—7 Rabarber per K.G. 9. Pieterselie per bos 18. Selderie per bos 24. Busselsch lof per K.G. 1222. VELSEN Schoorsteenbrand. Bij de familie D., wonende Beeksanghlaan 30, ontstand een schoorsteenbrand. Het vuur was door de bewoners reeds met enkele emmers water gebluscht toen de brandweer arriveerde. Na een ingesteld onderzoek bleek dat de schoorsteen zeer vervuild was, waarna de brand weerlieden deze eens flink onder handen namen en schoonveegden om de schoorsteen vervolgens op deskundige wijze met natte zakken af te stoppen. IJMUIDEN NOG EEN GROOT WERK VOOR A.B.M. De Argst. Ballast Mij., die het eerste ge deelte der tunnels te Velsen moet maken, heeft er nog een groot werk bijgekregen, nl. de aan leg van een aardebaan voor een gedeelte van den nieuwen weg tusschen den Aanstel en de Ouderkerkerlaan in de gemeenten Amsterdam en Ouder-Amstel, hetwelk haar door den Rijks waterstaat is opgedragen voor f 1.888.000. BRANDJE BIJ HERA. In een magazijn van de Mij. „Hera" aan de Trawlerkade was gisteravond, 6 uur door onbekende oorzaak brand ontstaan. Een hoeveelheid touwwerk en ander brandbaar materiaal geraakte in brand en een oogenblik dreigde het gevaar, dat het vuur zich zou uitbreiden tot het groote aangrenzende fa brieksgebouw. De brandweer was echter spoedig ter plaatse en geholpen door de brandweer van de Luchtbescherming kon zij spoedig met een drietal slangen het vuur bestrijden. Er was echter heel wat water noodig, voordat men het vuur radicaal had gebluscht, zoodat niet alleen het vuur maar ook het water tamelijk veel schade veroorzaakte. Deze is echter door verzekering gedekt. DRIEHUIS BEGRAAFPLAATS WESTERVELD. Aan de directie der N.V. Begraafplaats Wes- terveld is vergunning verleend tot het verbou wen en vergrooten van een garage op de be graafplaats tot werkplaats en kleedkamer.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1