cttemeCaaadsdag gesloten HEEMSKERK CASTRICUM H}ifze tennisCessen in weinig, waaiden. Rederijkerskamer „Kennemerland' „Frasquita" door Charlotte Kohier. Voor haar slotuitvoering in dit seizoen had de rede rijkerskamer „Kennemerland" oorspronkelijk in stu die genomen het blijspel „De firma Adam en Eva". Door verschillende omstandigheden, o.m. ongesteldheid van enkele leden, kon de opvoering ervan niet doorgaan. Daarom had men besloten voor deze gelegenheid mevr. Charlotte Kohier uit te noodigen het bekende werk „Frasquita" voor de leden te declameeren. Het Ken- nemer Theater was geheel bezet, toen zij met de voor dracht van deze Spaansche novelle begon. Reeds eerder in dit seizoen is de voordrachtkunste nares met „Frasquita" te Beverwijk opgetreden en sindsdien blijkt zij nog meer haar stof te bcheerschen dan de vorige maal, toen ik haar in deze zaal hoorde. Onder onze Nederlandsche declamators cn declama- trices is zeer zeker Charlotte Kohier de primus inter pares. „Frasquita" werd voortdurend in den juisten toon gezegd, feilloos raak van schakeering en meester- - lijk van dictie. Een situatie te schilderen, atmosfeer te scheppen, een persoon uit te beelden, Charlotte Kohier hanteert des schrijvers stof op een zoodanige wijze, dat de toe hoorders de geheele handeling als het ware voorge- tooverd zien en de novelle van het begin tot het einde kunnen meeleven. In het milieu van looneellïefhebbers vond dit mees terlijke declameeren van mevr. Kohier natuurlijk groote waardeering. Het kon er naar waarde, namelijk voor 100°/o geschat worden. W. Is hier iets van U bij? Aan het politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen en dieren: Gevonden: bankbiljet van f 10, padvindersriem, por- temonnaie met inhoud, riem en sleutelring, portefeuille met inhoud, zakmes, ruigharige foxterricr, rozenkrans, twee aardappelkaarten, ring met sleuteltjes, 18 aard appelbonnen; verduisterïngskapje, jongensjekkcr; twee- kleurenpotlood, springtouw, oorbelletje, paar glacé handschoenen, regenjas met regenpijpen. Verloren: toeslagkaart brood en vet, paar wollen dameshandschoenen, ijzeren band, gymnastiekschoen, paar handschoenen, linnen zakje met inhoud, teddybeer, spanijzer van laadbak, duimstok, portemonnaie met inhoud, identiteitsbewijs, wollen vest, portefeuille met inhoud. SERENADE AAN GOUDEN ECHTPAAR. De Beverwijksche Harmoniekapel zal Woensdag avond een serenade brengen aan het gouden echtpaar Valkenburg in de Acacialaan. CENTRALE KEUKEN. Heden zijn aan de Centrale Keuken 338 porties uit gereikt, waarvan 27 in Wijk aan Zee. Het, menu bestaat uit spercieboonen en aardappelen. Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Spinazie per kg. 7 cent. Spinazie afw. 45.60. Postelein per kg. 2931 cent. Sla per 100 krop f 36. Sla per 100 kg. f 17—22. Wortelen per bos 17cent. Rabarber per kg. 79 cent. Radijs per bos 2 cent. Selderij per bos 24—28 cent. Peterselie per bos 1520 cent. Prei per kg. 25—33 cent. Witlof per kg. 1825 cent. Bloemkool I per stuk 23 cent. Bloemkool II per stuk 1215 cent. Knollen I per stuk 23 cent. Snijboonen per K.G. f 1.22. Dubb. boonen per kg. f 1.26. Asperges per kg. 80—90 cent. Asperges blauw per kg. 60—65 cent. Asperges per bos '50—74 cent. Aardbeien per doosje 74—92 cent. HET PAARD DAT OP HOL WAS. Het bericht in ons'blad van Zaterdag over het paard, "dat op hol sloeg, verdient eenige verbetering. Het paard, dat al meermalen lastig is geweest, schrok van een auto, waardoor het onhandelbaar werd. Hoewel de voerman alles in het werk stelde om den viervoeter In bedwang te houden, lukte dit niet-, daar de dissel afbrak. De voerman moest toen, om niet van den bok gesleurd te worden, de leidsels loslaten, waardoor het paard alleen zijn weg vervolgde. Den voerman treft dus niet de minste schuld aan het ongeval. DE VEILINGEN. In verband met Hemelvaartsdag is er Donderdag B.s. geen veiling. BRANDJE. Gisteravond ontstond waarschijnlijk door het achte loos wegwerpen van een brandende sigaar of sigaret een begin van brand in de automatenhal van den heer B. J. van Etten. Het vuur dat in een papierbak woedde, had niet veel te beteekenen en kon met enkele emmers water worden gebluscht. MARKTBERICHTEN. Nbteering vam den 19den Mei 1941. Spinazie 5.607 Postelein per K.G. 22—25 Andijvie per kist 1.101,50 Raapstelen 100 bos 34 Radijs, 100 bos 2.20 Koolrapen per zak 2.75 Asperges per bos 4077 Aardappelen, klei per K.G. 5.75 Bloemkool per 100 1842 Prei per K.G. 25—30 Sla per krop 59 Rabarber per bos 9 Peterselie per bos 18 Selderie per bos 2075 Brusselsoh lof per K.G. 1828 KOE IN BESLAG GENOMEN. Gisteravond heeft dc politie in een perceel een inval gedaan, waarbij drie personen op hecterdaad werden betrapt bij het slachten van een koe. De drie slachters werden in bewaring gesteld. De koe in is beslag genomen. DE BEKERWEDSTRIJDEN OP WATERVLIET. De uitslagen van de op Maandagavond gespeelde wedstrijden zijn: At'deeling A: BleijenhoeveE.y.A. 10 Afdeeling B: D.L.B.V.K.L.M. 1—4 DE OPSTELLING VAN V.V.B. De opstelling van V.V.B. in haar laatsten thuis wedstrijd tegen Uitgeest op a.s. Donderdag luidt: Doel: Olivier. Achter: Strobbe en Lantsink. Midden: Mooy Jr., Bravenboer en K. Bakker. Voor: Zandbergen, v. d. Bosch, Spruit, Piantoni en Nooy Sr. AGENDA VOOR BEVERWIJK. DINSDAG 20 MEI: Luxor Theater, Breestraat: „De ster van Rio" en bijprogramma, 8 uur. WOENSDAG 21 MEI. Luxor Theater, Breestraat: „De ster van Rio" en bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: DINSDAG 20 MEI: Groote Kerk: Orgelbespeling van 39 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert „Zang en Vriendschap", 8 uur. Luxor Theater: „Mag dat wel Erika?", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Morgen word ik ge arresteerd", 2.30, 6.30 en 3.45 uur. Palace: „Tusschen Hamburg en Haïti", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Een stem uit den aether". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel", 104 uur. WOENSDAG 21 MEI. Kamer van Koophandel: Vergadering, 2 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel", 104 uur. Herstel scheepvaartverkeer Zweden—Estland. STOCKHOLM, 19 Mei. Met dc hervatting van het scheepvaartverkeer in de Oostzee is het schip „Estonia" in de vrijhaven van Stockholm aangekomen om een lading voor Riga en Tallin in te nemen. Daar door is het regelmatig scheepvaartverkeer tusschen Zweden en Estland voor dit jaar hervat, Voorloopig de „Estonia" het eenige schip, dat voor een reis naar Riga en Reval plaats vinden. Het is nog niet bekend of het passagiersverkeer kan worden hervat. Het is evenwel mogelijk, dat de badplaatsen van Est land reeds dezen zomer voor het toerisme zullen wor den opengesteld. (Europapress). VER. VAN JONGE OUD-KATHOLIEKEN. De Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken „D.G.S." houdt Woensdag 21 Mei haar maandelijksche vergade ring in het O.-K. Vereènigingsgebouw. De bespreking van den Bondsdag te Egmond aan Zee op 7 en 8 Juni a.s. zal worden gevolgd door de behan deling van het Zomerprogramma Pastoor Th. Moleman houdt een vervolglezing over „Wat ziet men in de kerk?" Tenslotte zal een improvisatiewedstrijd plaats vin den. BEDEVAART NAAR HEILOO. Zondag 25 Mei a.s. wordt door de leden van de Maria-Congregatie, afdeeling meisjes, de jaarlijksche bedevaart naar Heiloo gehouden. „DERDE ORDE". A.s. Donderdagmiddag wordt "de jaarlijksche bij eenkomst van de Ustica gehouden in het St. Fidelis- jebouw. Het woord zal gevoerd worden do pater Henri de Greeve. Bijeenkomst huisvrouwen. De Velser huisvrouwen komen heden in de boven zaal van het Rex Theater bijeen. De heer J. A. Hesterman zal een causerie houden over het schoonmaken en restaureeren van oude schilde rijen. Jaarvergadering Christelijk kleuteronderwijs. In de P. Vermeulenschool heeft de Vereeniging voor Chr. Kleuteronderwijs Maandagovnd haar jaar vergadering gehouden, die geopend werd door den voorzitter, den heer K. van Gelder. Deze herinerde er aan dat de school nu acht jaar bestaat. De voorzitter betreurde het, dat het bestuur niet de lokaliteiten bezit, die noodig zijn. De school is niet in staat, alle leerlingen op te nemen, die aangemeld worden. Door dat groot aantal leerlingen zijn de financieele moeilijkheden minder dan vroeger het geval was. Het jaarverslag was eveneens optimistisch. Het aantal leerlingen is thans ongeveer 100. Ook het jaarverslag was in een opgewekten toon. De af tredende bestuursleden de heeren K. van Gelder en E. v. d. Brink werden bij acclamatie hterkozen. Marktprijzen en besommingen. Consignatievisch: Tongen f 4.25—3.95 per KG; Pufschol f 43; Puf schol II f 1710; beide per 50 KG. Zeer weinig aanvoer uit zee. Open booten: IJM 328 f 16; IJM 307 f 29; IJM 386 f 7; IJM 397 f 5. VEREENIGING „WEDUWENSTEUN". Het bestuur der Vereeniging „Weduwensteun" van het personeel der Papierfabriek Van Gelder Zonen, deelt mede, dat in het bestuur een wijziging is geko men. Tot penningmeester werd benoemd de heer A. Geer- lofs, Koningsweg 38, terwijl den heer J. A. van Bel, Melklaan 63 het secretariaat werd toegewezen. UITVOERING VAN „ST. CAECILIA". Zondagavond, 25 Mei a.s. zal de R.K. Harmoniever- eeniging „St. Caecilia", directeur de heer P. N. Joosen, haar uitgestelde tweede uitvoering van dit seizoen geven in het R.K. Vereenigingsgebouw. Het damestooneel „Opwaarts" zal (onder regie van den heer L. Harsveld) optreden met het blijspel in twee bedrijven door A. B. M. Lamboo „De liefde is geen spelletje". Spionnage" in bioscoop De Pont. Reeds van a.s. Donderdag af (Hemelvaartsdag) vertoont het bioscooptheater „De Pont" een nieuw filmprogramma met als hoofdnummer het spannende en sensationeele werk „Spionnage", Hemelvaartsdag zullen er behalve de gebruikelijke avondopvoering, twee matinée-voorstellingen gegeven worden van deze rolprent, waarin het aan onverwachte oplos singen der problemen niet ontbreekt. DONDERDAG a.s. zijn onze maga zijnen den ge- heelen dag JOH. DE WAARD'S Heerenmodes, Hoeden- en Pettenmagazijnen. Kanaalstraat 46/48 - Telef. 4054 Kennemerplein 20 - Telef. 5290 Tweed Falcon Jassen 34.__ tot 44.—. Momenteel uitgebreide collectie. (Adv. Ingez. Med.) POLDERVERKIEZING. Zaterdag 24 Mei zal een verkiezing plaats vinden voor een bestuurslid van den polder de Noorder buitendijken wegens periodieke aftreding van den heer C. de Ruïjtcr, alhier. VERGADERING. Stemgerechtigde Ingelanden van den polder de Noorderbuitendijken zijn bijeengeroepen op Zaterdag 24 Mei in café de Zon van Gebr. Dam. O.m. zul len ter vaststelling worden aangeboden de rekening over 1940 alsmede de -begrooting voor het jaar 1941. PAS OP UW KONIJNEN. Konijnen zijn tegenwoordig weer bijzonder in trek. Dit moest de heer G. K. ondervinden, want er zijn twee konijnen bij hem uit een hok gehaald. De dieven waren nog al haastig, want een derde konijn werd vergeten. R.-K. TAFELTENNISTOURNOOI. In het te Wormerveer gehouden R.-K. Tafelten - nistournooi, werd de „Dok'er" A. de Ruyter no. 2 en J. Cornelisse derde. Voor D.O.K. een mooi succes. C.S.V.—VERKADE (1—3). De bezoekers waren in de eerste speclhelft door loopend in de meerderheid en bedreigden 't C.S.V.- doel zonder ophouden. De meerderheid kon in een 20 voorsprong uitgedrukt worden. Schmidt, die een goeden wedstrijd speelde miste enkele mooie kansen. Na de rust verkleinde Schmidt den achterstand, maar kort daarna scoorde Verkade eveneens (13). Goede kansen gingen voor C.S.V. verloren door pech. Nadat doelman Peys nog een strafschop had gekeerd. kwam het einde van dezen spannen- een wedstrijd. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 's-GRAVENHAGE, 20 Mei. Prijzen van: f 1000.—: 16038 18704 f 400.—: 6892 f 200.—: 2942 12311 12525 14002 f 100.—: 6060 9552 9558 11456 17708 21475 21242 HET VOLLEEREN De „volley" is een slag tegen den bal. die nog niet ge stuit heeft. Meestal wordt deze slag uitgevoerd op betrek kelijk korten afstand van het net en wij hebben dan het voordeel dat de bal veel vlugger terug is in het veld van de tegenpartij en dat wij het veld van de tegenpartij vlak voor ons hebben. De nethoogte dwingt ons niet zooals bij de drives den bal met een boog te spelen, doch zoo lang de bal hooger is dan het net kan hij in rechte lijn naar beneden geslagen worden. Wij hebben drie verschillende volleys en wel: le. de harde rechte volley, diep geslagen in het veld van de tegenpartij. 2e. de „stopvolley', waarbij men den bal stopt en hij vlak achter het net neervalt. 3e. de zeer nuttige „crossvolley', waarbij de bal schuin in het vijandelijk speelveld komt. Nog meer dan bij de „drives" geldt hier de gulden regel „Blijf kijken naar den bal, totdat hij geraakt wordt". Voor het uitvoeren van den slag moet men snel reagee- ren en anticipatie bezitten. Beginners ziet men vaak aan het net staan, terwijl zij geen begrip hebben van de uitvoering van de „volley". Alleen omdat zij meenen dat het zoo hoort n.m. de één serveert" en de ander staat aan het net. Zo ois het echter niet in het dubbelspel. Indien een medespeler niet over een harde of lastige service beschikt doet ge beter niet aan het net te gaan staan, doch u ongeveer op de „base line" naast hem op te stellen. De plaats waarvan men de volley moet slaan is, zoo diclit mogelijk bij het net, zonder de kans te loopen, dat de tegenpartij den bal over u heen speelt (lobt). Het gemakkelijkst te volleeren is de bal, die nog boven nethoogte is. Is de bal lager dan het net, dan maakt men geen opwaartsche beweging met het racket, doch laat het blad meer achterover hellen om zoodoende den bal over het net te spelen. De slag gaat behalve in voorwaart- sche steeds in neerwaartsche richting, is dus gekapt. De kapbeweging maakt, dat de bal langs de baan gaat schuiven, het meer achteroverhellende blad (open blad) van het racket dient om den bal over het net te brengen. Een goed volleyer staat luchtig op de voeten om snel te kunnen starten en uitvallen. De grondslagen voor het goed uitoveren van de „fore hand-volley" zijn: 1. linkervoet vóór plaatsen, den bal iets voor het lichaam uit raken, pols terug buigen (naar voren drukken) om het blad vlak te krijgen. 2. breng steeds het lichaam in voorwaartsche lichting tegen de richting van den aankomenden bal in. Zorg dat het racketblad altijd hooger is dan de pols. 3. Buig daarom de knieën sterk bij een laag aanko menden bal. Ge brengt daardoor de oogen ter hoogte' van den bal en kunt hem dan beter zien en raken. 4. Alle volleys moeten horizontaal of gekapt geslagen •orden, nooit met opwaartsche beweging van het racket. De slag heeft weinig terugzwaai en weinig uitzwaai. 5. Wijk niet terug voor den aankomenden bal. Wan neer u niet vooruit kunt, plaats dan de voeten goed en breng den arm voorwaarts. 6. Neem den bal niet te dicht bij het lichaam, verplaats snel de voeten als de bal recht op u af komt. Vermijdt „half volleys", de ballen die tusschen volley en drive in zijn. C. M. M. CONST ANDSE. Handbal „Rapiditas" bestaat 10 jaar. Jubilcumtournooi op Hemelvaartsdag. Zondag 13 Mei j.l. was het 10 jaar geleden, dat de Haar- lemsche handbalclub „Rapiditas 31" werd opgericht, zoodat deze bloeiende vereeniging thans haar tweede lustrum gaat vierén. Reeds in 1933 behaalden de beide Rapiditas-elftallen het afdeeiingskampioenschap van Haarlem cn Omstreken, zoodat de zwart-wltten te Amsterdam in de landskam pioenswedstrijden moesten uitkomen. De heeren werden in de voorronde met 6—1 door het toen reeds domineerende Niloc yerslagen, terwijl de da mes het na een 4—0 overwinning op nèt Stichtsche Attila. tot de finale brachten, waarin zij echter tegen Vlugheid en Kracht uit Groningen met 3—1 het onderspit dolven, tengevolge van 'n minder gelukkigen dag der Haarlemsche doelvro'uwe. Hef elftal, dat deze topprestatie in de geschiedenis dei- zwart-witten verrichtte, was toen als volgt samengesteld: L. Roosenhart, A. Westrik, G. Kuneman, S. v. d. Anker, I. Bakker, R. v. d. Anker, T. van Dam, M. Visser. R. Poorter, E. Daudeij, W. van Dijkhorst. Slechts de dames R. van Denderen—Poorter, E. Daudeij en I. Bakker maken thans nog van het eerste elftal deel uit. Ook in de volgende jaren kwamen de zwart-wltten vaak goed voor den dag en wisten zich dan ook steeds in de eerste klasse te handhaven. Het is te begrijpen, dat een sportvereeniging haar 10- jarig bestaan niet zoo maar voorbij laat gaan en Rapiditas is dan ook voornemens dit jubileum op gepaste wijze te vieren. Op Donderdag 22 Mei. a.s. (Hemelvaartsdag) wordt door haar op het E. D. O.-terrein een groot jutaileumlournooi georganiseerd, waarvoor de sterkste elftallen uit deze om geving uitgenoodigd .zijn. VREUGDE. BIJ E. D. O. Na den wedstrijd tegen Velox werden de E. D. O.- spélers door enthousiaste supporters van het veld gedragen. (Foto De Haas) Bij dc dames zullen de bekende aloude kampioenscon- currenten Hygiea (Den Haag), A. D. A. en Zeeburg (bei den Amsterdam), deelnemen, terwijl bij de heeren Hellas (Den Haag), A. H. C. (A'dam) en Concordia (Haarlem) van de partij zijn Tevens wordt er voor de dames nog een tweede klasse tournooi gehouden, waarvoor de reserve elflallen van Zee burg, Hygiea en A. ii. C. uitgenoodigd zijn. Het programma luid als volgt: Dames: Zeeburg—Rapiditas 9.30 uur Hygiea—A. D. A. 11.30 uur Verliezersronde 1.45 uur Finale 3.50 uur Heeren: Concordia—Rapiditas 10.20 uur Hellas—A. H. C. 12.20 uur Verliezersronde 2.40 uur Finale 4.45 uur Tweede klasse tournooi. Dames: Zeeburg 2—Rapiditas 2 9.30 uur Hygiea 2—A. H. C. 2 10.30 uur Verliezersronde l.uur Finale 2.— uur Daar Zeeburg en Rapiditas in de competitie nog steeds gelijk staan, zal de ontmoeting op dit tournooi tevens gelden als beslissingswedstrijd, zoodat er voor de dames Donderdag a.s. wel heel wat op het spel staat. Zij kunnen haar aanhangers ongetwijfeld geen grooter genoegen doen, dan door zegevierend uit den strijd te komen, waardoor Rapiditas wederom met Pinksteren a.s. op de Nederland sche kampioenschappen te Den Haag vertegenwoordigd zou zijn, hetgeen, zeker een mooie bekroning van dit tweede lustrum zou vormen. 1 Het is Zondag voor de Haarlemsche clubs geen for tuinlijke dag geweest daar alleen Rapiditas dames de beide punten wisten binnen te halen. De zwart-witte dames speelden een klasse sterker dan de op bezoek komende, Watervrienden en behaal den dan ook een gemakkelijke 80-overwinning. Vooral het schieten der Rapiditas dames was ditmaal goed verzorgd, hetgeen natuurlijk voor een groot deel te danken was aan het vrij spelen der voorhoede speelsters, die de doelpunten dan ook steeds in vrije positie konden maken. De Concordia-dames speelden thuis tegen Sim- son en verloren wel iets tegen de verhouding in met 41. In het veld waren de rood-witten niet in de minderheid en technisch stond de thuisclub zelfs iets booger. Het groote gebrek was echter het onzuive re plaatsen, meestal aan het eind van een aanval, waardoor de Simsonverdediging gemakkelijk kon wegwerken, te meer daar na zoom mislukking niet de minste moeite gedaan werd om zich te herstellen. De Simson-dames speelden veel enthousiaster en wis ten met eenige verre zwaaiworpen mej. Folkerts te passeer en. De Concordia-heeren, die nagenoeg met het tweede elftal bij Aalsmeer op bezoek gingen (alleen doel man ten Have herinnerde nog aan het eerste elftal) kregen een flinke 15—1-nederlaag in ontvangst te ne men. Dé Concordianen laten het e^ de laatste weken wel bij zitten. Laten we hopen, dat zij op het komende Rapiditas-tournooi weer in hun ouderwetsche op stelling kunnen spelen voor wat zij waard zijn. De Rapidïtas-heeren bonden met invallers voor Baars, Brussé en Hartendorp den strijd aan tegen A. H. C. in Amsterdam, waartegen de zwart-witten een 12—2-nederlaag leden. Hoewel de Amsterdam mers vooral voor doel sterker waren is deze uitslag toch iets geflatteerd, daar de Rapiditas-voorhoede menigen goeden aanval ondernam en de bezoekers dan ook in het veld weinig voor hun tegenstanders onder deden. De A. H. C.-aanval was echter produc tiever, waar de afwezigheid van doelman Baars wel niet vreemd aan zal zijn. Hockey Rijswijk wint cn promoveert. Promotie/degradatie tweede/promotie klasse. I-Iet is aan H. B. s. niet mogen gelukken de laatste klip te omzeilen welke het beloofde land verborg, de wedstrijd tegen Rijswijk werd verloren, al dient daarbij direct gezegd, met eere verloren. H. B. S. viel onmiddellijk enthousiast aan en trachtte door een hoog tempo aan de gasten het spel op te leggen. Goeddeels slaagde H. B. S. daarin dan ook, en bleef ge durende geruimen tijd de overhand behouden, doch in den cirkel wilde het niet lukken. Een aantal goede kansen werd niet gebruikt en eenige malen ontsnapte het doel van Rijswijk maar ternauwernood. Toch hield H. B. S. goed vol en voortdurend zette de middenlinie den aanval aan het werk Het spel werd daar echter vaak te kort ge houden. In de tweede helft was het spelbeeld anders. Toen kwam Rijswijk meer aanvallen en toen bleek ook haar voorhoede tot zeer goede dingen in staat. Al vrij spoedig werden de twee doelpunten kort na elkaar gescoord; beide door den rechtsbuiten Hoos. Rijswijk behield nadien het beste van het spel, al kreeg H. B. S. nog eenige kansen, waarbij missen, keeper en goalpalen in het geding kwamen. Het einde bracht Rijswijk de overwinning en de pro motie. ook volgens H. B. S. zeer verdiend. Direct na afloop werden de Rijswijkers het eerst door hun tegenstanders gehuldigd, waarna nog bloemen werden aangeboden. De eindstand van deze promotie-degradatie-competitie luidt thans: Rijswijk 4-3 0 1 6 7—2 Zandvoort 4 1 1 2 3 3—5 H. B. S. 4 1 1 2 3 2—5 De Hockey-uitslageii. KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Deventer—H. D. M o4 Promotie/degra«latie-2de klasse/promotie klasse. H. B. S.Rijswijk 0—2 4e klasse/derde klasse. Zandvoort 2—R. B. C. 1—3 B. M. H. C. 7—H. H. Y. C. 6 T J 1—2 Laumtennis Eerste klasse. HAARLEM—ROOD WIT (4—6). Heerenenkelspel: Erdman verliest van Lucas 2—6, 4—6 Dolleman verliest van Bosschaart 1—6, 2—6. Eisendoorn verliest van v. Leeuwen 46, 16. Damesenkelspel: Mej. Blikslager wint van mej. Willink 6—2. 1—6, G—2. Mej. J. Goeting wint van mej. J. v. Alphen 6—4, 7—5. Gemengddubbelspel: Mej. Blikslager en Onsteïn winnen van mej. Willink en Bosschaart 6—1, gewonnen gegeven. Mej. Adams en Schoute verliezen van mej. van Alnhf en Munck 5—7, 3—6. n Heerendubbelspel: Onstein en Erdman verliezen van Bosschaart en v. Leci wen g—4, 3—6, 2—6. Dolleman en Schoute, verliezen van Luchas en Mum 4—6, 6—3, 5—7. Damcsdubbelspel door Rood Wit gewonnen gegeven. De verdere competitie-uitslagen zijn: Overgangsklasse. t. c. g.—t. c. h. j_. Tweede klasse. T. c. H. 2—T. c. G. 2 Westrust 2Beverwijk j_7 T. c. G. 3—Haarlem 2 Wimbledon—Heemstede Kg Zaandijk—Beverwijk 2 j_j Derde klasse. Heemstede 2—Ruïne (afgebroken) 2-5 Westrust 3—T. C. G. 4 2-< Duinlust—V V. G. A. 2 4^ Ruïne 2—Deuce 2 5^ Westrust 5Maccabl Shell 5—Ballenjagers 7_j Beverwijk 3—Redcover 4 3.5 T. C. G. 5—Wimbledon 2 2_j Heemstede 3Duinlust 2 3^ Beverwijk 4—T. C. G. 6 o_8 Bakkum—Westrust 4 competh;iestand. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. part Rood Wit 3 3 0 0 6 20-11 Park Marlot 3 2 0 1 4 1W1 Haarlem 3 1 0 2 2 i5_u Metselaars 3 0 0 3 0 7-3 NED. VOETBALBOND. (ohderafdeeling Haarlem). RANGLIJSTJES (bijgewerkt tot cn met 11 Mei). AFDEELING 1 A. gesp gew gel verl. pnt. v.-t cr, Terras vogels 16 14 2 0 30 €6—21 R. C. H. 3 15 9 0 6 18 55-40 Rj Droste 16 8 3 5 19 40—39 E. D. O. 3 16 0 1 7 17 53-39 ftl R. C. H. 5 16 7 3 6 17 44-52 Kinheim 3 16 7 3 6 17 39-48 1,01 TI. F. C. 3 16 4 4 8 12 38-41 Mi Schoten 2 15 4 2 9 10 35—45 0,(1 T. H. B. 2 16 0 2 14 2 28-74 Ml AFDEELING 1 B. DeCeO 15 10 3 2 23 34-22 Lil E. D. O. 4 16 10 -3 3 23 49-20 R. C. H. 4 14 7 4 3 18 41-22 121 Haarlem 3 a 14 8 0 6 16 54-34 LH Zandvoort 3 16 5 3 8 13 29—58 Ml HiUinen 2 15 5 2 8 12 28-49 Oil Beverwijk 2 14 6 1 7 11* 33—33 Kinheim 2 16 4 4 8 12 35-52 Mi Heemstede 16 1 4 11 6 22—55 UJ Beverwijk 3 heeft 2 winstpunten in mindering wegea niet opkomen. AFDEELING 1 C. I. E. V. 18 15 0 3 30 67—30 lil O. I. V. 16 11 1 4 23 46-34 l« D. E. K. 18 11 3 4 25 60—37 15 Geel Wit 17 10 2 5 2 2 56-40 12 T. Y. B. B. 2 18 9 1 8 19 57—56 I* O. Gezellen 2 18 6 3 9 15 45-51 02 Alliance 18 6 3 9 15 45-52 Ml D. E. M. 2 17 6 1 10 13 47-52 18 Concordia 18 4 2 12 10 42-56 Mi Vogelenzang 16 0 2 14 0* 21—78 tr vogelenzang heeft 2 winstpunten in mindering wege&J niet opkomen. Tafellenm Bestuur afdeeling Haarlem van (la N. T. B. recipieerde. Medio April was het vijf jaar geleden, dat de af deeling Haarlem van den Nederlandschen Tafel- tennisbond werd opgericht. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum hield het afdeelingsbestuur Za terdagmiddag in het gebouw van den Haarlem- schen Kegelbond aan de Tempeliersstraat een re ceptie. Nadat de verschillende ingekomen telegrammen en schriftelijke gelulcwenschen waren voorgelezen, bracht de heer J. L. Hiemstra, voorzitter van oen Nederlandschen Tafeltennisbond, de gelukwensen^ van het Bondsbestuur over, er op wijzend, wels een sterke afdeeling Haarlem is en hoe prettig verstandhouding enkele kleine wrijvingen daal gelaten in de afgeloopen vijf jaar is geweest. Vervolgens voerden nog het woord de heeren u- Vermey namens Heemstede, J. Jansen namers „Barna", K. van Dam namens T.O.G. en H. Koit namens „Shot", een van de grootste vereeniginge-i der jubileerende afdeeling. De beer E. van Abbeve sloot zich nameris de lustrumcommissie bij de vo rige sprekers aan en schetste de wijze, waarop afdeeling Haarlem is gegroeid tot de op een na grootste en een van de meest- actieve afdeelmgen van den Tafeltennisbond. De voorzitter van het afdeelingsbestuur. de nM' A. Nunnik, beantwoordde de verschillende spre kers en maakte van de gelegenheid gebruik ne- Bondsbestuur en de vereenigingsbesturen dank zeggen voor de groote medewerking, die in de ar* geloopen vijf jaar mocht worden ondervonden. Bokten Mooie overwinning van Lue van Dam. Luc Van Dam heeft een mooie overwinning behall* zijn gevecht tegen den Belg Jef de Wandeleer. Deze too bleek een zeer goed bokser te zijn met een aantrekM* lijken stijl. In de eerste ronde had Van Dam eenige moe»= te ontkomen aan de korte, zuivere stopstooten. Gaand- weg kwam de Rotterdammer er beter in en kreeg de B« het zwaar le verduren. Zware en afwisselende plagen tf®f' fen hem. waardoor hij al spoedig uitgeput raakte- Voort- bleek dit in de vijfde ronde. In "de zesde ging bij >ia pijnlijken stoot in de zijde voor 8 tellen neer. Hij tra zich daarna nog te herstellen, maar het gelukte lie® nl en na eenigen tijd gaf hij op.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2