IJmüider Courant schepen Van convooi negen tot zinken gebracht. Nieuwe Engelsche dootverliezen. DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Frankrijk en Engeland. 26e JAARGANG No. 171 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau IJmüider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede ZATERDAG 24 MEI 1941 Abonnementen per week 0.13V4, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. puitsch weermachtsbericht: De aanvallen op Engelsche oorlogsbodems in de Middellandsche Zee. Duikboot van kapitein Prien niet teruggekeerd. BERLIJN, 23 Mei (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Duikbooten hebben uit een voor Engeland be- tlemd convooi negen vijandelijke koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 70.900 b.r.t. tot zinken gebracht, waaronder drie tankschepen van resp. 8000, 10.000 en 13.000 b.r.t., alsmede een zwaar geladen munitieschip van 7000 b.r.t. Door duikbooten werd bij afzonderlijke operaties nog 18.000 b.r.t. tot zinken gebracht. In het zeegebied ten Westen van Afrika hebben duikbooten 21.400 b.r.t. tot zinken gebracht. Hierdoor heeft het duikbootwapen in de laatste dagen in totaal 110.300 b.r.t. vijandelijke handelsschepenruimte ver nietigd. De onder bevel van den luitenant ter zee eerste klasse Günther Prien staande duikboot is van zijn laatste tocht naar den vijand niet teruggekeerd. Aan genomen moet worden dat deze boot verloren is ge gaan. Luitenant ter zee eerste klasse. Günther Prien, de held van Scapa Flow, die door zijn schitterende verdiensten met het eikenloof behoorende tot het ridderkruis van het IJzeren Kruis was onderscheiden en zijn dappere bemanning zullen in de harten van elle Duitsckers voortleven. Het luchtwapen heeft, zooals reeds in een extra be richt is medegedeeld, gisteren aan de in het Oostelijk deel van de Middellandsche zee opereerende Britsche zeestrijdkrachten zeer zware verliezen toegebracht. Bij herhaalde dappere aanvallen hebben gevechts vliegtuigen en duikbommenwerpers vijandelijke krui- rers en torpedojagers tot zinken gebracht. Bovendien werden bomtreffers op een slagschip en op kleine eenheden van een uiteengeslagen Britsche vlootfor- matie geplaatst. Boven het Britsche moederland en het zeegebied rondom Engeland heeft het luchtwapen ondanks de slechte weersomstandigheden overdag gewapende ver kenningsvluchten gemaakt en een vijandelijk koop vaardijschip van 3000 b.r.t. vernietigd. In Noord-Afrika werden bij Tobroek plaatselijke, door pantserwagens ondersteunde Britsche uitvals- pogingen reeds in den kiem gesmoord. Duitsche ge vechtsvliegtuigen bombardeerden met goede uitwer king de ravitailleeringsinstallaties van den vijand bij Tobroek. De vijand heeft geen vluchten boven het Duitsche rijksgebied gemaakt. Bij aanvallen tegen het boven genoemde vijandelijke convooi hebben zich de duik booten onder bevel van luitenant ter zee eerste klasse oudste categorie Wohlfarth en luitenant ter zee eer ste klasse oudste categorie Gysa, bijzonder onder scheiden." DE ONDERGANG DER VIER ENGEL SCHE KRUISERS. BERLIJN, 23 Mei (D.N.B.) Ter aanvulling van het weermachtsbericht vestigt het D.N.B. de aandacht op den zwaren slag, die het verlies van vier krui sers voor de Engelsche vloot vormt, daar de kruisers door hun snelheid vooral in de Middellandsche Zee voor allerlei doeleinden zeer waardevol zijn. Het is nog niet uitgemaakt of zich onder deze vier kruisers ook enkele der eenheden bevonden die tevoren door zware beschadiging buiten gevecht gesteld waren. Zelfs als men aannemt dat de vier tot zinken ge brachte kruisers reeds den vorigen dag beschadigd waren, zou het verlies van vier vernietigde twee gedeeltelijk vernielde kruisers de helft vormen van alle kruisers, die in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee na de versterking met Oost- Aziatische strijdkrachten waren gestationeerd. Na de bezetting van het eiland Korfu. De oorlogs dag wordt geheschen. (Luce-Holland) Drie torpedoboofjagers en vijf motortorpedoboolen vernietigd. Het D.N.B. meldt: Vrijdag zijn drie Engelsche krpedobootjagers tot zinken gebracht b\j verschei dene geslaagde aanvallen van Duitsche gevechts vliegtuigen en Stuka's op schepen der Middel landsche Zeevloot. Verder werden twee jagers beschadigd: een daarvan geraakte in brand. Van «s Britsche motortorpedobooten, die een basis 'n het Oosten der Middellandsche Zee wilden bin- nenloopen, werden er vyf vernietigd. Duitsche V'icgers hebben elders in de Middellandsche Zee wee In brand staande kruisers gezien, die door üuitsche Stuka's waren aangevallen. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam.) Uitgesproken: 20 Mei: de boedel van wijlen Gerrit Smit Pzn., Oudorp, Munnikenweg E 26. R.C. mr. W. A. Ub- bens, Cur. mr. P. J. Schenkeveld, Oudeweg, Alk maar. 21 Mei: Juda Hes, groothandelaar in fruit, wo nende te Amsterdam, Lumeystraat 5. R.C. mr. G. J. Jutte, Cur. mr. P. J. Verdam, Weteringschans 66, Amsterdam. 21 Mei: J. Slegt, wonende te Amsterdam, Bonaire- straat 105. R.C. mr. C. J. Heemskerk, Cur. mr. P. J. Verdam, Weteringschans 66, Amsterdam. 21 Mei: R, Smit, arbeider. Eindhoven, Poeier- schestraat 59. R.C. mr. A. W. Kleinenhammans, Cur. mr. Rutgers,. Helmond. 21 Mei: de Vereeniging Coöperatieve Volksvoor schotbank met. Spaarkas, gevestigd te Rotterdam, Walenburgerweg 66. R.C. mr. J. C. Brongers, Cur mr. J. Offerhaus. Rotterdam. 21 Mei: M. Benjamins, koopman, Rotterdam, Noorderhavenkade 123b. R.C. mr. J. C. Brongers, Cur. mr. J. J. Fokma, Rotterdam. 21 Mei: K. R. Laude, handelende onder den naam Electr. Metaalwarenfabriek fa. C. van den Bèrg en K. R. Laude, wonende te Woudenberg. R.C. mr. D. Rutgers van Rozenburg, Cur. mr. J. Goslinga, Utrecht. Vernietigd: 8 Mei: Augustinus Johannes Petrus de Jong, rij wielhandelaar en reperateur, wonende te Tilburg. 14 Mei: D. P. de Graaf, slager, Peize. 21 Mei: J. Hemelrijk, Amsterdam (uitgesproken 7 Mei 1941). 21 Mei: Maurits Roos, drogist, Rotterdam. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 5 Mei: P. D. Broekema, zonder beroep, Groningen. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeel mislijst. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 16 Mei: H. Duiker Wzn.,* Be vei'wijk. Idem. Uitk. 0.6558%. 16 Mei: Jacob Yff Gzn., zonder beroep, Assen delft. Idem. Uitk. 100%. 19 Mei: J. J. W. M. Smid, koopman en fabrikant. Ubbergen. Geëindigd door het verbindend worden der slotuitdeelingslijst. Uitk. 15%. 20 Mei: Joh. Bankers, landbouwer, Someren. Ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 100%. Lambertus Beuk, constructiewerker, vroeger wo nende te Dordrecht, thans te Amsterdam. Geëin digd door het verbindend worden der eenige uit deelingslijst. Verbreking der betrekkingen verwacht. BERLIJN, 23 Mei (D.N.B.) Volgens Reuter heeft het Britsche ministerie van blokkade van daag medegedeeld dat een definitief afbreken der betrekkingen tusschen Engeland en de regeering te Vichy voor de deur staat. Tienduizend gulden boete. 's-GRAVENHAGE, 24. Mei, De eigenaar van een slagerij te Nijmegen, berekende voor bijna alle arti kelen prijzen, welke belangrijk te hoog waren. Weliswaar had verdachte B. in zijn winkel een prijslijst, doch d.eze was niet opgehangen én .zelfs niet, zooals dat is voorgeschreven, goedgekeurd door dén' burgemeester.. Dé prijs, welke er b.v. voor biefstuk op vermeid stond, was f 0.17 te hoog. Hetzelfde góld voor rib stuk en vele andere artikelen. Gedurende; vele maan den verkocht hij vleesch voor deze prijzen. Bij een controle, die door de politie te Nijmegen werd ingesteld, kwam deze handelswijze aan het licht en B. moest zich voor den inspecteur voor de prijsbeheersching verantwoorden. Hij erkende te hooge prijzen te hebben berekend. De groote extrawinst, welke verdachte maakte, in aanmerking genomen en den omvang van zijn bedrijf, werd hij tot een boetè van f 10.000 veroordeeld. (A.N.P.) VELSEN Distributie van brandstoffen. Zooals de lezers weten, ontvingen zij per post een enveloppe van den distributiedienst, waarin een enquête-formulier ter invulling werd aange boden voor distributie van brandstoffen in het volgende stookseizoen. Daarbij was tevens een dienst-enveloppe ingesloten, welke voor terug zending per post kon worden gebruikt. Deze maatregelen werden getroffen om het publiek zooveel mogelijk het loopen naar het distributie kantoor te besparen. Verwacht werd, dat het publiek deze gemak kelijke methode zou weten te waardeeren .er voor spoedige invulling en terugzending zou zorg dragen. Blijkens mededeeling van den leider van den distributiedienst is dit echter niet het ge val. Nog eenige duizenden kaarten zijn niet terug ontvangen. Het spreekt vanzelf, dat hierdoor de verdere afwikkeling wordt vertraagd en ertoe moet leiden, dat de inwoners van Velsen niet of te laat in het bezit komen van de noodige distri butiebescheiden om brandstoffen te kunnen koo- pen voor het nieuwe stookseizoen. Wij doen daarom een ernstig beroep op onze lezers om te zorgen, dat de kaarten uiterlijk heden bij den distributiedienst zijn. Roeien Spaarne Jonge Acht bevestigt haar goeden vorm. Vrijdagavond werd een aanvang gemaakt met de roei- wedstrijden op den Amstel, georganiseerd door de Ne- derlandsche Roei- en Zeilvereenigng. Hoewel de weersomstandigheden den geheelen dag paald slecht waren geweest, brak de lucht tegen het aan breken van den avond, zoodat tijdens de wedstrijden het weer aanmerkelijk was verbeterd, hetgeen het verloop der wedstrijden ten zeerste ten goede kwam. De over- naadsche vier, waarmpde werd begonnen, bracht in de drie heats maar liefst twee diskwalificaties, doordat in de eerste heat de Amstel de verkeerde boei nam en daar door de.Delftsche Sport aanmerkelijk dupeerde, terwijl In de tweede heat de Maas de verkeerde boei nam. waar door de Laak werd gehinderd. Beide heats zullen Worden overgeroeid, waarbij In de eerste hèat Willem 3 en Delftsche Sport en In de tweede heat De Hoop en De Laak tegen elkaar uit zullen komen. De derde heat leverde een goede overwinning op voor Njo.rd. in 7 min. 42 sec. Nereus volgde met een halve boot lengte. Dé eerste voorwedstrijd van de jonge acht b bracht, .een overwinning voor Nereus in 6 min. 29.2 sec. daarna vologden 2. Njord in 6 min. 32.1 sec. en 3 De Hoop. De tweede .voorwedstrijd werd. gewonnen 'door Het Spaarne in 6: min. 33.1 sec. voor Tritori in 6 min. 36 sec. en Laga, De overpaadsche skiff bracht eveneens een diskwalifi catie in den eersten voorwedstrijd van den Spaarne- skiffeur Starink, die als eerste in 7 min. 5 sec. arriveerde doch een onregelmatige boei had georeid. De tweede voorwedstrijd leverde een overwinning op voor De Laak in 6 min. 42 sec. Willem 3 deed zes seconden langer over denzelfden afstand. De machtigingen tot aankoop van bouwmaterialen. Wijzigingen aangebracht. 's-GRAVENHAGE, 24 Mei. Zooals bekend is ge maakt, worden door den dienst van den wederop bouw machtigingen tot aankoop (bonnen) afgegeven vo.or het betrekken van verschillende schaarsch ge worden materialen,, welke bestemd zijn voor den bouw van werken, waarvoor de algemeen gemachtig de voor den wederopbouw zijn goedkeuring heeft verleend. Alle machtigingen, welke voor 1 Januari 1941 zijn uitgereikt, zullen nu op 26 Mei 1941 als vervallen worden beschouwd, zoodat op deze machtigingen geen materialen meer bij leveranciers kunnen worden betrokken. Wanneer men voor werken, goedgekeurd voor 1 Januari 1941, alsnog materialen heeft te betrekken, zal de principaal van het bouwwerk onder inlevering van de vervallen machtigingen, via het gemeente bestuur (dienst van bouw- en woningtoezicht of de daarmede gelijk te stellen instantie),nieuwe machti gingen moeten aanvragen bij den dienst van den al gemeen gemachtigde voor den wederopbouw. Deze aanvragen moeten worden vergezeld van een met redenen omkleed advies van bovengenoemd orgaan. Voorts zal in den vervolge op de uit te reiken machtigingen de geldigheidsduur worden vermeld, terwijl deze machtigingen, na aankoop der voor den bouw benoodigde materialen onverwijld (in afwijking van een daarvoor vroeger geldenden maatregel) door den principaal (opdrachtgever) van het werk moeten worden ingediend bij het gemeentebestuur (dienst van bouw- en woningtoezicht of de daarmede gelijk te stellen instantie), ter doorzending aan den algemeen gemachtigde. Niet gebruikte machtigingen moeten uiterlijk op den vervaldag door den principaal op dezelfde wijze worden ingeleverd. Ook de goédkeuringen, voor de uitvoering van bouwwerken zullen aan een geldigheidsduur worden onderworpen. Deze geldigheidsduur is op 3 maanden gesteld. Indien binnen 3 maanden na den datum van afgifte der goekeuring niet met den bouw is begonnen, ver liest deze goedkeuring haar geldigheid en zij moet dan onverwijld bij de meergenoemde instantie worden ingeleverd. De algemeen gemachtigde voor den wederopbouw heeft in een rondschrijven aan alle. gemeentebestu ren verzocht voortaan nauwkeurig te contro le e r e n. of met de werken binnen den vastgestel- den termijn van 3 maanden is begonnen (in werke- lijken zin) en of de aangevraagde hoeveelheden wor den gebruikt voor het doel. waarvoor de machtigin gen zijn afgegeven. In gevallen, dat bouwwerken niet of niet tijdig worden uitgevoerd, of wel op een andere wijze wordt afgeweken van de bestemming der toegewezen ma terialen. zal de algemeen gemachtigde hiervan ten spoedigste in kennis moeten worden gesteld, onder terugzending van de uitgereikte machtigingen. Biljarten Het driebandenkampioenschap te Utrecht. Vrijdagmiddag werden de wedstrijden voor het drie- bandenkampioenschap van Nederland voortgezet. De ult- slagen waren: Van Alphen 50 84 2 0.595 Schmidt 33 84 3 0.393 De Leeuw 32 64 3 0.592 Verbeek 50 54 4 0.925 Sengers 50 78 5 0.641 Petersen 45 78 7 0.584 Sweerlng 45 98 3 0.511 Van 't Hooft 50 98 4 0.568 Van Alphen 50 78 4 0.641 Verbeek 42 78 3 0.538 De Leeuw 50 97 5 0.515 Schmidt 49 97 4 0.505 S weering 50 77 5 0.649 Petersen 37 77 4 0.480 Sengers 50 71 5 0,704 Van 't Hooft 34 71 3 0.478 De stand na den tweeden dag luidt als volgt: 1. Sengers 4 4 200 297 5 0.673 2. Verbeek 4 3 192 265 7 0.724 3. Van Alphen 4 3 173 333 4 0.519 4. Sweering 4 2 187 332 7 0.563 S. De Leeuw 4 1 164 283 5 0.579 6. Van 't Hooft 4 1 166 311 4 0.533 7. Petersen 4 1 160 313 7 0.511 8. Schmidt 4 1 178 362 5 0.491 an 10 April had gewezen, vroeg hij aan den wethou der, of deze bereid was, vrede te sluiten. De heer Turkstra weigerde dit. De heer B e r 1 e e verklaarde zich bereid tot sa menwerking. De Voorzitter schorschte daarop de vergadering voor een onderhoud met de heeren Borst, Berlee en Turkstra. Na de heropening kon de Voorzitter tot zijn genoegen mededeelen, dat zijn bemiddelingspogingen geslaagd waren. Besloten werd nu, het voorstel tot opheffing van de commissie in te trekken. heer De Vries hoopte, dat de vrede be waard zou blijven en dankte den voorzitter voor diens leiding (Applaus). De Voorzitter deelde aan het einde van deze vergadering mede, dat de heer Hoogensteyn voor het raadslidmaatschap had bedankt. Spreker dankte hem oor het vele werk, in het belang van Castricum ver richt. Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 24 OP 25 MEI 1941 van 21.41 tot 5.51 Maan op 25 Mei op 5.55 Maan op 25 Mei onder 20.47 VAN 25 OP 25 MEI 1941 van 21.45 tot 5.50 Maan op 25 Mei op 5.08 Maan op 24 Mei onder 21.45 (N.M). Wat er nog over is van den ouden watermolen aan den Haarlemmerweg, die gesloppt wordt om in Rijpwetering weer te worden opgebouwd. ^Pax-Holland) CASTRICUM RAADSVERGADERING. Oneenigheid in de Commissie van Openbare Werken. De Burge meester als vredestichter. Kleine belastingverlaging in het vooruitzicht. De heer Hoogen steyn bedankt voor het raads lidmaatschap. Vrijdagmiddag vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Sloet de gemeenteraad. In zijn openingswoord zei de voorzitter, dat eenige leden een voorstel hebben ingediend, de Commissie van Bijstand van Openbare Werken op te heffen Spr. hoopte op een rustige vergadering, om een gerezen oneenigheid in deze Commissie uit den weg te hel pen. Hij verzocht den raad mede te werken in het be lang, der gemeente. Ingekomen was een verzoek van de.afdeeling Velsen van den Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders, de vergunningbelasting te verlagen. B. en W. advi seerden afwijzend te beschikken. De raad vereenigdezich hiermede. Ingevolge art. 6 van de Winkelsluitingswet ver zochten de slagers hun winkels 's Maandagmiddags te mogen sluiten. Dit werd toegestaan. Voor den B. steun werd f 206 beschikbaar gesteld. Na een opmerking over de suppletoire begrooting deelde de Voorzitter mede, dat de financieele positie der gemeente gunstig is en dat het volgend jaar bij een zuinig beheer waarschijnlijk een kleine belastingverlaging kan volgen. Tot onderwijzeres werd noemd mej. Schoenmaker te Haarlem. Na het afleggen van de vereischte beloften werd de heer C. F. Roosenschoon als raadslid geïnstalleerd. Aan de orde kwam de wijziging der Verordening van Openbare Werken, welk voorstel aanleiding was gewórden tot veel misverstand in de Commissie van O.W De voorzitter gaf hier een exposé van. Om den dienst van O.W. te verlichten, wilden B. en W. dezen dienst splitsen in O W. en een dienst van Bouw- en Woningtoezicht. Dit is noodzakelijk, daar de gemeen te zich steeds meer uitbreidt. Thans is de tijd rijp om rustig deze splitsing voor te bereiden. De heer Roosenschoon vond, dat de twee taken in elkaar loopen. In de toekomst is dit misschien wel noodig. Ook. had hij graag gezien, dat deze dien sten een éénhoofdige leiding kregen. De heer Bastiaans zei, dat als er gesplitst moet worden, ook de administratie gescheiden moet worden. De voorzitter antwoordde, dat dit te zijner tijd zal geschieden. De raad kon zich tenslotte met het voorstel veree nigen, met dien verstande echter, dat beide diensten onder één leiding komen. De gemeentearchitect, de heer Van Diepen, werd tot directeur van beide diensten benoemd en de heer J. Duin in de functie van opzichter 2e klasse als hoofd van O.W. Hierna kwam in behandeling het voorstel, de Com missie van Openbare Werken op te heffen. Wethouder Turks tra deelde mede. dat hij met de heeren Borst en de Wildt. tot dit voorstel geko men was, na het voorgevallene in de vergadering der commissie op 10 April j.l. „De heer Berlee heeft in deze bijeenkomst", aldus spr., „op zulk een wijze het woord gevoerd, dat ik bij den burgemeester een klacht indiende. De critiek van den heer Berlee was van dien aard, dat wij niet meer met hem in deze commissie willen samenwerken In dien tijd heeft de burgemeester al het mogelijke gedaan, een verzoe ning tot stand te brengen. Zelfs werd er een „ver zoeningsvergadering" belegd, die mislukte. Deze' ver- gadering bracht de partijen nog verder van elkaar. Daar samenwerking niet mogelijk is. kan ik niet in zien. waarom deze commissie verder moest blijven werken, vooral omdat zij bestaat uit ondeskundigen." De voorzitter vond het zeer betreurenswaar dig, dat na langen tijd van samenwerking alles weer op niets is uitgeloopen. Spr. kon met het voorstel ac- coord gaan. de commissie op te heffen, als de vrede niet hersteld wordt. Aan een commissie, die niet tot besluiten kan komen, en dus geen advies kan gev hebben B. en W. niets. In de vergadering van 10 April is meer naast de zaak gepraat, dan te trach ten tot klaarheid te komen. Spreker spoorde de leden aan. de commissie te laten bestaan, mits echter de vrede geteekend zou worden. De heer.Berlee merkte op. in de commissiever gadering critiek uitgeoefend te hebben over het voor stel van B. en W. ..Ik wensch te verklaren, dat op die vergadering niets is voorgevallen, dat het optre den van eenige raadsleden en wethouder Turkstra wettigt". De voorzitter vond, dat het beter was geweest als het conflict tusschen de beide leden binnens kamers was opgelost. De heer Berlee: „Ik ben bereid tot samenwer king, maar ik ontken dat er iets gebeurd is in de vergadering van 10 April, dat niet te tolereeren was.". De heer B a s t i a a n was zeer verwonderd over het feit, dat eenige leden zoo gegriefd waren. Het weige ren van samenwerking gaat niet uit van den heer Berlee, maar van den wethouder, zei spreker. Hij on dersteunde het voorstel van den voorzitter. Nadat de Voorzitter wethouder Turkstra en i den heer Berlee op hun fouten in de vergadering BEVERWIJK De aanvoer aan de bloemenveiling. In de afgeloopen week werd aan de bloemen- -eiling ,,'t Centrum" een behoorlijk kwantum kas- irisseu aangevoerd, waarvoor goede prijzen werden besteed. Verder werden er groote hoeveelheden Darwin tulpen van den kouden grond aangevoerd. De aanvoer van rozen was eveneens van beteeke- nis, daarentegen wordt het aanbod van frezia's en narcissen steeds minder. De aanvoer van frezia's is vrijwel geheel afgeloopen. Over het algemeen werden er behoudens op de veilingen van Dinsdag en Woensdag goéde prijzen besteed. De aanvoer was Vrijdag het grootst. MARKTBERICHTEN Noteering van Beverwijk, 23 Mei 1941. Spinazie per 100 k.g. 5.60—7 Postelein per k.g. 2225 Andijvie per kist 70—1 Raapstelen per k.g. 5 Radijs 2.20 Asperges per bos 4058 Aardappelen, klei, per k.g. 5 3/4 Roode kool per k.g. 17 Bloemkool per k.g. 1737 Prei per k.g. 30—35 Rabarber per k.g. 9 Pieterselie per bos 16 Selderie per bos 22 Aardbeien per doosje 50—70 Brusselsch Lol per k.g. 2432 SANTPOORT Gronden worden als bouwterrein in exploitatie gebracht. De gronden, liggende ten Westen van den Kerk» weg en ten Zuiden van den Kruidbergerweg zullen als bouwterrein in exploitatie gebracht worden. De N.V. Lucas Aardenbui'g's Import-Export te Bever wijk heeft daartoe aan den raad der gemeente Vel sen» zijn medewerking verzocht. De terreinen, waarom het hier gaat, zijn opgeno men in het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 29 September 1937 nr. 98. Behalve voor wegaanleg (met vijverpartij) zijn deze gronden bestemd voor half-open bebouwing met voortuinenvan 5 M. diepte en voor doorbro ken gesloten bebouwing met voortuinen van 5 M. diepte. Bij het college vah B. en W. bestaat tegen deze plannen geen bezwaar; zij adviseeren daarom den gemeenteraad het besluit tot exploitatie te nemen. Krachtens de „Bouwexploitatieregelen" zal de exploitante aan de gemeente te betalen hebben 18.406, zijnde haar aandeel in de kosten voor de werken voor algemeenen stadsaanleg en 74.288 als haar aandeel in de kosten van het bouwrijp ma ken van de wijk, waartoe het door haar in exploi tatie te brengen terrein behoort. Van het laatstgenoemde bedrag zal op een nader van gemeentewege te bepalen tijdstip een bedrag van 70.000 aan de exploitante worden geresti tueerd, wanneer er aan alle voorwaarden die ge steld worden zal zijn voldaan. De aan te leggen verharding en rioleering zullen worden aangesloten aan die, welke aanwezig is in den Kerkweg. De voetpaden zullen van een tegel trottoir worden voorzien. Bij de uitvoering van alle werkzaamheden, op de bouwexploitatie betrekking hebbende, zullen op elk tijdstip minstens 75 pCt. der tewerkgesteld en werklieden moeten zijn, die ten minste een jaar voor de dagteekening van het besluit woonplaats hadden en sindsdien hebben behouden in deze ge meente. Jaarvergadering „Santpoorl's Bloei". Onder voorzitterschap van den heer Joh. Th. N. van Beem hield „Santpoort's Bloei" Vrijdagavond in Hotel „De Weyman" haar jaarvergadering. De heer Van Beem memoreerde in zijn openings woord, dat „Santpoort's Bloei", ondanks de tijds omstandigheden, kerngezond is. Hij hoopte dat het aan het bestuur met mede werking van de leden gegeven zou mogen zijn de vereeniging door de branding heen te brengen, om haar in vredestijd tot nog grooter bloei te brengen, Medegedeeld werd dat een verzoek tot het aan brengen van een halte aan den Middenduinerweg op grond van de tunnelplannen was afgewezen, dat de muzieknis door de gemeente was gerestaureerd, dat alle banken van „Santpoort's Bloei" geschilderd worden en dat de zomerconcerten ook dit seizoen weer in het Rijkenspark zullen worden gehouden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental vrijwel stationnair bleef en dat de heer Van der Schaaf als penningmeester wegens vertrek moest vei-vangen worden. Nadat dit jaarverslag was goedgekeurd bracht de heer Visse het financieel verslag uit, dat ook de goedkeuring der vergadering mocht wegdragen. Aan den penningmeester werd décharge verleend. De voorzitter, de heer Van Beem, alsmede de an dere periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Copier, Van der Kamp, Verhoef en Jonker werden bii acclamatie herkozen. In plaats van den heer Van der Schaaf werd tot penningmeester gekozen de heer Van der Burg. Het bestuur vroeg de machtiging der leden voor het beschikbaar stellen van gelden ter instandhou ding van het distributie-kantoor te Santpoort station. Toen de distributie-bescheiden alleen te Santpoort-dorp werden uitgereikt, werd dit te Sant poort-station als een ernstig bezwaar gevoeld, voor al in de wintermaanden. Het bestuur van „Sant poort's Bloei" verzocht aan het gemeentebestuur, hierin verandering te brengen, doch dit bleek niet mogelijk. Tenslotte kon het hoofd van den distri butie-dienst de toezegging doen. dat de gemeente de extra administratieve kosten voor haar rekening zou nemen, als „Santpoort's Bloei" de kosten voor een lokaal zou dragen Dit had het bestuur in ver band met den dringenden tijd reeds zonder machti ging der ledenvergadering gedaan, doch nu wilde het de uitspraak van de ledenvergadering. Na uitvoerige besprekingen, werd besloten de golden voor nog .één uitreiking beschikbaar te stel len en meer uitreikingen te Santpoort-station af hankelijk te stellen van het succes van een op touw te zetten actie voor het werven van leden.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1