IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen egenstand op Kreta gebroken. Rabarber is zeer gezond Duitsche vliegtuigen boven Engeland. Spoelwater of melk? JAARGANG NO. 175 We Lourens Coster, Maatscnappij voor jflU(3Rt"U'1gaven en A,9em- Drukkerij N.V., Gr. houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau U-ulder Courant: Kennemerlaan 42, Dmuiden. •jlefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, gegeven voor dit blad, worden kosteloos jpgenomen in de Kennemer Courant. Directre: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DONDERDAG 29 MEI 1941 Abonnementen per week 0.13V2, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Achtervolging van terugwijkende Britsche en Grieksche eenheden. t :h weermachtsbericht Woensdag. BERLIJN. 28 Mei (D.N.B.) De Dultsche troe- „fn hebben op Kreta den tegenstand van den riiand, die zich taai verdedigt, gebroken, naar het D.N.B. gemeld wordt. De achtervolging de terugwijkende Britsche en Grieksche "„heden is aan den gang. Talrijke gevangenen njn binnengebracht, waaronder de Grieksche Bjrinecommandant van Kreta. DUITSCH WEERMACHTSBERICHT VAN WOENSDAG. BERLIJN. 28 Mei (D.N.B.) Het opperbevel snde weermacht maakt bekend: ".Zooals reeds gisteren is medegedeeld, is het tóschip „Bismarck" na zijn zegerijk gevecht bij lland op 26 Mei des avonds door een torpedotref- b' van een vijandelijk vliegtuig onbestuurbaar orden. Getrouw aan de laatste radiografische •■ededeeling van den vlootvoogd, admiraal Lütjens, het slagschip met zijn commandant, kapitein-ter- -e Lindeman en zijn dappere bemanning op 27 Heides voormiddags tegenover de zeer groote vij- indelijke overmacht bezweken en met wapperende rlag ondergegaan. Op het eiland Kreta maken de operaties in nauwe menwerking tusschen bergjagers, valschermtroe- sn en uit de lucht gelande troepen goeden voort ang. Gisteren hebben Duitsche bergtroepen, on- ïanks de moeilijke terreingesteldheid, den taaien tegenstand van de Britsche strijdkrachten en [enden opstandelingen gebroken. Zij wierpen in jappere aanvallen den vijand uit zijn stellingen, samen de hoofdstad Canea in en achtervolgden de rerslagen vijandelijk strijdkrachten ten Zuiden van Baai van Soeda. Onder de talrijke gevangenen bevindt zich ook de [.rieksche marinecommandant van Kreta. Formaties gevechts- en torpedo vliegtuigen heb- ■n onophoudelijk in de gevechten op den grond gegrepen, vijandelijke troepenconcentraties uit geslagen. batteriien tot zwijgen gebracht en den jrugwijkenden vijand zware verliezen toege- jr-cht. Duikbommenwerpers hebben de poging van Britten om zich over zee terug te trekken ver- Bid. In de Baai van Soeda brachten zij vier sopvaarders van 5400 b.r.t. in totaal tot zinken e beschadigden twee andere vrachtbooten zwaar, [ïchttransportformaties steunden den strijd op het Üand door voortdurend nieuwe strijdkrachten aan voeren. Ten Zuiden van Kreta dwongen Duitsche •véchtsvliegtuigen een Britsche vlootformatie tot si strijd, plaatsten bommen op een zwaren kruiser een torpedojager en schoten een tankboot in ■and. In Noord-Afrika hebben Duitsch-Italiaansche epen den Halfajapas ten Zuidoosten van Solloem nomen. Zij maakten negen stukken geschut, zeven pantserde strijdwagens, verscheidene andere intservoertuigen en een groote hoeveelheid oor- gstuig buit. De vijand leed zware, bloedige ver azen en verloor een aantal gevangenen. De eigen srliezen zijn gering. Torpedovliegtuigen bestreden oepenkampementen en concentraties van auto's i het gebied rondom Solloem. Rondom Engeland hebben gevechtsvliegtuigen in ïn afgeloopen nacht drie vrachtbooten van 17.000 r.t. in totaal vernietigd en een andere koopvaarder waar getroffen. Andere aanvallen van het lucht- tapen richtten zich op haven-installaties aan de Sngelsche Zuidwest- en Zuidkust benevens aan de monding van de Theems. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met zwakke strijdkrachten een gering aantal brisant- en brandbommen uitsluitend op woonwijken in West- Duitschland laten vallen., voornamelijk op Keulen. Onder de burgerbevolking waren er verliezen aan dooden en gekwetsten. De bemanning van een verkenningsvliegtuig: lui tenant Nemecek, Oberfeldwebel- Schackert, Feld- webel Hemmer en onderofficier Fahrenbach, heeft zich bij succesvolle, stoutmoedige vluchten boven ^Engeland bijzonder onderscheiden". EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Bevorderd aan de Gem. Universiteit van Amster dam tot arts: de heeren W. Noordenbos (Utrecht); W. Bais (Prematang Siantar) en W. F. Leyns (Slo ten). Geslaagd voor het artsex. eerste ged.: mej. M. G. Stronk (Amsterdam); J. W. Tjeenk Willink (Zwolle) en G. W. M. van Groenendaal ('s-Herto- genbosch). Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Geological investigations in West Weater, Lirang and Solor (eastern lesser Soenda islands)", Ji D. de Jong, geb. te Rotterdam. Geslaagd voor het candidaats-examen wis- en natuurkunde: mej. T. Stienstra. Voor het doctoraal examen biologie; J. C. Mooi. Maastunnelboirtv vordert goed. Men is druk met de afwerking bezig. - Het is thans ook voor den buitenstaander duide- i dat de werkzaamheden aan de Maastunnel te bfterdam op hun eind loopen. Allerwegen zijn het Liine werkjes, op zichzelf van minder beteekenis en enig interessant, die den tijd vullen. Niettemin vor- sa zij alle tezamen nog een hoeveelheid werk waar- sle ook nog de noodige tijd heengaat, omdat alles onderling verband tot stand moet worden gebracht. Op den rechter Maasoever heeft het circulatieplein Westzeedijk zijn eindelijken vorm gekregen. Ia de overdekte autotunnels zijn de electrotechnische ?rkzaamheden nog in vollen gang. De lampen moe- naar believen alle, voor de helft of voor een vierde fflnen branden. Bij stagnatie in de stroomvoorzie- iag moeten automatisch noodlampen worden inge- tbakeld, gevoed door de zich in het ventilatiegebouw den rechter Maasoever bevindende accumulatoren- itterij. De seininrichting bezit groene, gele en roode ifnaallampen ter weerszijden van de rijbaan. Behalve met electrotechnische werkzaamheden is in de autotunnels nog steeds bezig met het aan lengen van plafondpleisterwerken, tegels en be- Iratingsmateriaal. Ook de personentunnels krijgen at dit laatste betreft thans haar beurt. De tunnel voor ijwielverkeer is gedeeltelijk reeds betegeld, de lui en in de voetgangerstunnel worden van een beton- vullaag voorzien, die nog met een slijtlaag moet «den afgedekt. den linker Maasoever is de bestrating in de land reis gereedgekomen. Ook de voegen tusschen ven- -atiegebouw, landtunnel en roltrappenschacht zijn dicht, zoodat de drie onderdeelen tot een onverbreke- geheel zijn verbonden. Best tenslotte over de uitvoering te vermelden, dat de gebouwen het afwerken van vloeren, wanden en sfonds in uitvoering is genomen en dat, wat de me dische inrichtingen betreft, de voortgang het meest (lallend is bij de roltrappen, waarvan het voor de bruikers onzichtbare maar voor het bedrijf het gewichtige gedeelte, de machines voor de voort ging en de stellages, rails en geleidingen voor de paging der treden en leuningbanden, op den rech- Maasoever vrijwel klaar gemonteerd is. Melkprijs zonder toestemming verhoogd. Vijf melkslijters veroordeeld. In een gemeente in Noord-Holland spraken vijf ««slijters onderling af de prijzen voor melk met 1 Par liter te verhoogen. Zij hadden daartoe geen Remming, doch handelden naar zij verklaarden op mes van een reiziger van een zuivelfabriek. Hun <sluit was evenwel in strijd met de prijsvoorschrif- aangezien zij nu voor melk meer vroegen dan den JmS. die op 9 Mei 1940 in hun district gebruikelijk inspecteur voor de prijsbeheersching te Amster- "$Me een vervolging in en veroordeelde de vijf «slijters elk tot een geldboete. Het betrof hier kapitaalkrachtige lieden; daarom werd deze ,200 bePaald, dat de verdachten het door hen eel ontvangen bedrag zullen moeten afstaan. Melk d'cnwel een zóó belangrijk artikel in elke huis- edi"18' dat men in de tQekomst bij dergelijke over- is»01 tot veel strengere maatregelen zal indien de prijs ten onrechte wordt ver- De beroemde schaapskudde van de Gooi aan de firma Zaalberg onder voorwaarde, Deze overeenkomst is tot stand gekomen van het reservaat". sche heide is behouden, nu ze verkocht is dat de dieren ter plaatse zullen blijven, door toedoen van de vereeniging „Vrienden (foto Pax-Holland) Gemakkelijk voor den winter te bewaren Het voorlichtingsbureau van den voedingsraad deelt het volgende mede: De rabarber is een van de eerste planten die in het vroege voorjaar het ontwa ken der natuur aankondigt. Zij is bij ieder be kend en wordt met graagte gegeten, om haar goede eigenschappen is het gewenscht nog eens de aandacht op deze groente te doen vallen. Het moes, dat om zijn frisschen zuren smaak wordt gegeten, kan als broodbelegging de plaats innemen van appelstroop, jam of andere beleggingen. Velen maken geen gebruik van rabarber, daar men meent met het suikerrantsoen niet uit te komen om dat bij de bereiding nog al wat suiker noodig is. De suiker kan echter geheel of gedeeltelijk door zoet- middelen worden vervangen. Deze hebben geen voe dingswaarde, zöodat men de suiker op andere wijze tot zich dient te nemen. Het is niet juist bij de bereiding van rabarber dub- belkoolzure soda te gebruiken, daar deze het vita mine vernietigt en hierdoor de waarde van deze groente verloren gaat. Wel kunnen de stukjes rabar ber met ruim water worden opgezet en hiermede aan de kook worden gebracht. Daarna wordt het zure vocht afgegoten in een kom en wordt er suiker of een zoetmiddel aan toegevoegd. Men heeft na afkoeling een gezonden, verfrisschenden drank. Voor de achterge bleven rabarber, die men nu tot moes kookt, is min der suiker noodig. Ook kan men de ongeschilde ra- barberstengels in blokjes snijden, Deze vervolgens wasschen en met het aanhangende water op een zacht vuur in ongeveer 15 minuten gaar koken. Daarna deze tot moes wrijven en desverkiezend met een weinig maizena of aardappelmeel binden. Eerst na af koeling suiker toevoegen, daar de benoodigde hoe veelheid dan veel geringer is. Ook kan men de suiker geheel of gedeeltelijk door een zoetmiddel worden vervangen. De zuurgraad van de rabarber is niet altijd een na deel. Bij het conserveeren is het zelfs een voordeel. Men kan rabarber inmaken zonder dat deze nogmaals in de flesschen verhit behoeft te worden. De plan tenzuren houden de ontwikkeling van verderfveroor- zakende bacteriën tegen. Men snijdt de ongeschilde rabarberstelen in stukjes, wascht deze, zet ze met 't aanhangend water op en laat ze fijn koken. Met dit moes worden de goed uitge kookte (20 min.) flesschen tot een paar vingers breed onder den rand gevuld. Tenslotte worden de fles schen met goed uitgekookte kurken gesloten, waarna men het boveneinde in gesmolten lak doopt, zoodat de kurk geheel is bedekt. Nu volgen nog twee recepten. Deensch rabarbergerecht. 500 gram rabarber, ongeveer 70 gr. suiker (6 afge streken eetlepels). 20 gram aardappelmeel (2 afge streken eetlepels). De ongeschilde rabarber in stukjes snijden, wasschen, opzetten met ruim water, aan de kook brengen en het vocht afgieten. (Dit niet weg doen maar vermengen met suiker en koud laten worden. Na afkoeling heeft men een smakelijken, frisschen drank.) De rabarber tot moes koken, ver mengen met de suiker en binden met het aangemengde aardappelmeel. Alles door en door koud laten worden. Voor het gebruik neemt men diepe borden, doet hierin een portie van de vruchtenmassa en overgiet deze met gekookte, koude melk of taptemelk. Ten slotte strooit men er wat beschuit- of biscuuitkrui- mels over. In plaats van melk kan men koude vanille saus nemen. Rabarberlimonade. 3 K.G. rabarber, mooie roode stelen, ongeveer 2 li ter water, een vanillestokje. De ongeschilde, in blok jes gesneden, gewasschen rabarber opzetten met het vanillestokje en alles samen laten trekken. Het vocht mag niet koken. Als alles flink uitgetrokken is, de massa door een doek of een paardenharen zeef gieten en zonder persen uit laten lekken. Nu het sap meten en op elke d.l. (kléin kopje) vocht 100 gr suiker voegen.Onder nu en dan roeren (zoo- Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 29 OP 50 MEI 1941 vail 21.48 tot 5.26 Maan Op 50 Mei onder 0.11 Maan op 50 Mei op 9.25 Havens en fabrieken aangevallen. BERLIJN, 29 Mei (DNB) Gevechtsformaties van het Duitsche luchtwapen hebben in den afgeloopen jiacht havens en fabrieken op het Britsche eiland met bommen van verschillend kaliber aangevallen De Britsche ministeries van luchtvaart en bin- nenlandsche veiligheid -hebben naar de Engelsche Berichtendienst meldt, het volgende communiqué uitgegeven over de vijandelijke activiteit in de lucht in den afgeloopen nacht boven Groot Brittannië: De vijandelijke activiteit in de lucht in den nacht van Woensdag op Donderdag is heviger geweest dan tijdens de voorafgaande nachten Er werden hierbij op een aantal ver van elkaar verwijderd lig gende gebieden bommen uitgeworpen, in het bij zonder op het Noordwesten, Oosten en Zuidoosten van het land Hierdoor werd schade in een zekeren omvang aangericht en een aantal slachtoffers ge maakt In het Zuidoosten is een aantal personen dakloos geworden. Britsche torpedojager tot zinken gebracht BERLIJN, 28 Mei. (DNB) Vanochtend hebben Duitsch gevechtsvliegtuigen een sterk Britsch es kader ten westen van Noord-Ierland aangevallen. Zij brachten den vijand aanzienlijke verliezen toe. Door bomtreffers werd een torpedoboot jager tot zinken gebracht. Een kruiser werd getroffen door een zware bom en verloor zeer aan gevechtswaarde. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BÖVEN DUITSCHLAND. BERLIJN, 29 Mei. (D.N.B.) In den nacht van 28 op 29 Mei zijn afzonderlijke vijandelijke vlieg tuigen het Nooi'd-Duitsche kustgebied binnengevlo gen en hebben eenige brisant- en brandbommen geworpen, waardoor slecljts in een plaats heel ge ringe schade ontstond. Pogingen van de Royal Air Force om in de vroege avonduren van 28 Mei het Frapsche kustge bied en de Duitsche Bocht binnen te vliegen, wer den door het Duitsche luchtwapen met zware ver liezen voor den tegenstander verijdeld. Twee Brit sche jachtvliegtuigen van het type Spitfire werden boven het Kanaal neergeschoten, alvorens zij de Fransche kust bereikten. Dicht voor de kust van Oost-Friesland werden drie Britsche Bristol-Blenheim bommenwerpers tijdig ontdekt, toen zij het land in scheervlucht na derden. Ook zij werden binnen vijf minuten tijds een slachtoffer van de Duitsche iachtvliegers. Aan Duitsche zijde werden geen verliezen geleden. Duitsche jachtvliegtuigen hebben gisteren boven dien boven het Zuidelijk deel der Noordzee een Britsch gevechtsvliegtuig van het type Bristol- Blenheim neergeschoten. DUITSCHE ARTILLERIE BESCHIET ENGELAND. BERLIJN, 29 Mei. (D.N.B.) Reutér meldt dat verdragend Duitsch geschut aan de Fransche kust kort na middernacht met een beschieting over het Kanaal is begonnen. De melkhandelaar Van der Z. te Delft stond Woensdagochtend terecht voor den Delftschen kantonrechter, omdat hij melk op zijn kar voor den verkoop aanwezig had gehad, waaraan'niet minder dan 80 deelen water waren toegevoegd. Verdachte vertelde dat hij meende verzuimd te hebben na het spoelen van de kan het spoelwater weg te werpen. Het O.M. veronderstelde echter, dat het hier geen vergissing betreft. Omdat vei'dachte al eens eerder voor een soortgelijke over treding was veroordeeld, vorderde de amb tenaar twee weken hechtenis. De kantonrechter wilde het nog eenmaal met den melkboer probeeren en vonniste met 75 gulden, subs. 20 dagen hechtenis. dezen dag, daar dit elftal voor de eerste maal in een dergelijk tournooi uitkwam en te voren slechts een en kelen wedstrijd had gespeeld. Het elftal vormde een goed geheel, maar moest het zonder uitblinkers als Haak, Geerlings en Nienaber stellen. De marechaussee brachten het slechts tot 5 punten, een overigens niet slecht resultaat, 1 gelijk spel en 2 overwinningen, Hilversum stelde wat teleur door slechts eenmaal te winnen. Zij speelde niet sterk en had bovendien den tegenslag, dat haar beste speler de bekende Gooi-speler, inspecteur Van Es, door spierkramp op minder dan halve kracht speelde. Heemstede ten slotte trok een niet. Haar voorhoede wist slechts tweemaal te scoren en de verdediging was zwak. Zoo is alweer een fraaie prijs toegevoegd bij de eerder door het Velsensche corps gewonnen tro- pheën. Trouwens ieder deelnemend elftal verkreeg een beker, krans of medaille, naar mate van zijn suc ces, een en ander na afloop door inspecteur Ritman in hotel Kennemerhof uitgereikt, waarbij menig har telijk woord werd gesproken. Tijdens de wedstrijden gaf commissaris Weyburg blijk van zijn belangstelling door een kort bezoek. dat suiker en citroenzuur oplossen) 1 dag laten staan daarna de schoongemaakte flesschen ermee vullen, afsluiten met een lapje, niet met een kurk Het overgebleven moet kan tot het eerste gerecht verwerkt worden. Uitspraken Haarlemsche Rechtbank DIEFSTAL VAN KIPPEN. Wegens diefstal van kippen had de Officier van Justitie tegen een inwoner van Westzaan f 40 boete of 24 dagen gevorderd en tegen twee anderen, die zich al eerder aan diefstal hadden schuldig ge maakt acht en vijf maanden gevangenisstraf. De verdachten werden respectievelijk veroordeeld tot f 40 boete, vijf maanden gevangenisstraf en vijf maanden gevangenisstraf. PORTEMONNAIE GESTOLEN. Een meisje uit Zaandam had in een kapperszaak aldaar een portemonnaie met f 10 gestolen. Zes maanden luidde de eisch. Zij werd veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. RIJWIELDIEF. Acht maanden gevangenisstraf had de Officier tegen een inwoner van Aalsmeer geëischt, die een fiets had gestolen. Hij werd tot zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Tegen een anderen verdachte, die tezamen met den vorige de fiets had verkocht was zes maanden geëischt wegens heling. De Rechtbank veroordeelde hem tot 3 maanden gevangenisstraf. IJMUIDEN Politiesportdag. Voetbalwedstrijden op het Stormvogelsterrein. Woensdag had op het Stormvogels-terrein een voet- baltournooi plaats, georganiseerd door de politiesport- vereeniging Velsen en waar mede aan werd deelge nomen door de politiesportvereeniging van Hilversum, en Heemstede, de marechaussee van het district Haar lem en een elftal van het Opleidingspolitiebataljon te Amsterdam. Deze wedstrijden, dié begunstigd werden door fraai weer, werden in een halve competitie gespeeld. Voor het begin werden de deelnemers toegesproken door den voorzitter der organiseerende vereeniging, inspecteur Ritman, die de deelnemers dankte voor hun medewerking en de hoop uitsprak, dat de wed strijden een sportief verloop zouden hebben. In dit opzicht is deze voetbaldag wel zeer geslaagd De wedstrijden bleven, zelfs toen de vermoeidheid een woordje ging meespreken en, mede door wat te kort aan bedrevenheid bij sommigen, botsingen niet konden uitblijven, sportief en in dezen geest werd er moest nog al eens het een en ander geïncasseerd wor den. Hoofdinspecteur Berentsen van het Heemsteedsche elftal, die dapper zijn heiligdom verdedigde, moest 14 maal den bal uit het net halen, maar zijn goed hu meur leed hier niet onder. Doch over het algemeen werd er voor het oog van collega's en toeschouwers goed en dapper ge streden. De plaatselijke vereeniging startte, na haar fraai succes op den voetbaldag te Alkmaar als fa voriet, stelde ook nu niet teleur, won 3 wedstrijden en speelde tegen Amsterdam gelijk, (11). Amsterdam speelde tweemaal gelijk, won ook twee maal, maar was eigenlijk het sportieve succes van BEVERWIJK Nieuwe arbeiderswoningen Van 60 woningen de (undeering gelegd. Met den bouw van de arbeiderswoningen der Woningbouwvereenigingen „Goed Wonen" en „De Voorzorg", op de terreinen aan den Arendsweg is eenige weken geleden begonnen. Inmiddels zijn van 33 woningen van „Goed Wonen" en van 26 huizen van ..De Voorzorg" de fundeeringen gereed gekomen. Alle materialen tot zelfs de dakpannen toe zijn reeds op het terrein aanwezig; alleen met het hout gaat het niet zoo vlot. Ook met het sloopen van de bollenschuur is een begin gemaakt. In den loop van de volgende week hoopt men de kozijnen en de muren op te trekken. Met het leggen van de fundeeringen van het restant woningen zal nog gewacht worden, daar op eenige landerijen nog gewassen staan, die eerst geoogst moeten worden. Aanvoer van spinazie. Woensdagmorgen werd aan de aanvoerders der Beverwijksche veilingen bekend gemaakt, dat er heden, Donderdag, geen veilingen gehouden zou den worden van spinazie, daar de fabrieken en drogerijen degroote aanvoeren niet konden ver werken. In den loop van den morgen werd even wel weer medegedeeld, dat er wel geveild zal wor den. Bij informatie bleek ons, dat voor het groote kwantum spinazie, dat in de koelhuizen is opge slagen, nog geen bestemming gevonden was. Ook is nog niet bekend of op tweeden Pinksterdag al of niet geveild wordt. GESLAAGD. Voor het examen autogeenlasschen en electrisch lasschen slaagden respectievelijk de heeren J. van Wijngaarden en J. Schouwerwou, beiden alhier. Zij werden opgeleid door de Eerste Beverwijksche Laschschool. Groote belangstelling voor de Luilakmarkt. Voor, de traditioneele Luilakbloemenmarkt in het veilinggebouw ,,'t Centrum" aan de Koning straat bestaat zeer vetel belangstelling. Er zullen waarschijnlijk zelfs zooveel stalletjes en kramen komen, dat beide groote zalen geheel bezet zullen zijn, wel een bewijs, dat de handelaren zich niet hebben laten afschrikken door den financieelen tegenvaller van de vorige Luilakmarkt. Ongetwij feld zal er ook van de zijde van het publiek veel animo voor de markt bestaan, daar het langza merhand ook in onze plaats de gewoonte geworden is met Luilak met een bloempje huiswaarts te keeren. De markt is Vrijdagavond geopend van 8 tot 11 uur en wordt Zaterdagmorgen 5 uur heropend. EEN NIEUW VERMAAK TE ZANDVOORT. Op het strand is men bezig een ruime tent te bouwen, waarin de bekende bestuurbare auto'tjes straks zullen rondtollen en die dan ook een bijzondere bekoring vau het zomerstrand zal vormen. (Foto Stevens), VELSEN Het betreden van strand en duinen. De commissaris van politie, tevens commissaris van rijkspolitie te Velsen maakt bekend, dat door den Ortskommandant IJmuiden-Velsen het navol gende is bepaald: le. Voor het zeebadbedrijf worden in Wijk aan Zee en Bakkum deelen van het strand vrijgegeven (van 8.0021.00 uur). 2e- De grenzen van het vrijgegeven strand zijn door afrastering en borden aangegeven. 3e. Het overschrijden der grenzen in noordelijke en zuidelijke richting is ten strengste verboden; eveneens het betreden van het duingebied van het strand af. 4e. Het betreden van het duingebied ten westen van de lijn Waterleidingsweg (Wijk)Pompstation —van Zuijlenweg en het verlengde hiervan noord waarts is verboden. Deze wegen zelf zijn voor het verkeer vrijgegeven. 5e. Het betreden van het duingebied ten zuiden van het Noordzeekanaal is over een afstand van ongeveer 500 Meter van het strand af eveneens verboden. Het verboden gebied is door een draadafsluiting aangegeven. 6e. Personen, die ondanks het verbod het voor Nederlanders verboden gebied betreden, begeven zich in levensgevaar. 7e. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het bovenbedoelde gebied binnen de landstrook ligt, waar het medebrengen van fototoestellen is ver boden. Indien deze toestellen worden aangetroffen, worden zij in beslag genomen; de bezitters worden gestraft. Tegen overtredingen van bovenstaande bepalin gen zal streng worden opgetreden. De commissaris van politie vnmd; J. P. WEYBURG. VELSEN, 27 Mei 1941.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1