ma Bonnen die thans geldig zijn: Eigenaardigheden Meeuwenei. in Haarlem en omgeving De oude Tuchthuispoort Oude Haarlemmers zullen zich ongetwijfeld den tijd toinneren dat de gevangenis -nog in de Tuchthuis- jjraat te Haarlem stond. Het was aan den buitenkant "j een droefgeestig gebouw, zoodat het er van binnnen ^getwijfeld nog somberder zal hebben uitgezien. De evel in de Tuchthuisstraat was vrijwel zonder ramen, jjet eenige mooie maar die was dan ook bijzonder üzai\ was de poort die toegang gaf tot het gebouw. ^oen het zal ongeveer 35 jaar geleden zijn de nieuwe gevangenis aan den Harmenjansweg gebouwd ffaS> werd het gebouw in de Tuchthuisstraat gesloopt, om'op ^en vrÜSekomen grond een school -te kunnen zetten. De poort van de oude gevangenis werd met zorg af gebroken met de bedoeling die later weer op te bou ten. Dit is eenigen tijd later geschied op de binnen- jaats van het Frans Halsmuseum. Zoodoende is die poort bewaard gebleven. Zooals de oude poort is herbouwd in het Frans Hals Museum. (Foto De Haas). De oude gevangenis was een historisch gebouw. In Ie 16e eeuw stond op die plek een Pesthuis, er werden dus lijders aan die vreeselijke ziekte verpleegd. Later werden de verpleegden overgebracht naar het St. Magdalenaklooster. Dit is vérmoedelijk geschied om- da! het Pesthuis bij den vreeselijken brand van 1576 vernield of zwaar beschadigd is. In 1609 werd op de- zelfde plaats een Tucht- en Werkhuis gesticht. Er is ook een tijd geweest, dat het gebouw gebruikt is als Aalmoezeniershuis voor de verpleging van armen der In het laatst der 18e eeuw werd het gebouw bestemd ot gevangenis. Het werd toen „Arrest- en Provoost huis" genoemd. Boven de poort staat een beeld met de woorden „Nutrit et Emendat" (Voedt op en verbetert), wat herinnerde aan zijn vroegere bestemming. Reizen naar z.g. „verboden landsdeelen". 's-GRAVENHAGE, 28 Mei (ANP) Ingevolge de in September 1940 in opdracht van de betref fende Duitsche autoriteiten getroffen regeling be hoorden eenige in- Noord-Brabant gelegen gemeen ten tot het gebied, dat door niet-ingezetenen slechts met een bijzondere vergunning mocht worden be treden. Deze regeling gold voor: Hooge en Lage Zwaluwe, Klundert, Willemstad, Fijnaart, Din- 'teroord en Prinsland, Steenbergen, Nieuw-Vosmeer, Halsteren, Bergen op Zoom, Woensdrecht en Os- sendrecht. Door de Duitsche autoriteiten is thans, blijkens een brief van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken aan de burgemeesters, medegedeeld, dat het verbod inzake verblijf van niet-ingezetenen voor bovengenoemde gemeenten niet meer van kracht is. Werkman schoot op zijn nicht. Tot vijf jaar tuchthuisstraf veroordeeld. 's-GRAVENHAGE, 27 Mei. Vijf jaar tuchthuis straf, vijf jaar verlies van burgerrechten en na be ëindiging van dezen straftijd opneming in een bij zondere inrichting luidde het vonnis dat het Duit sche Obergericht vandaag conform den eisch van oen Oberstas-sanwalt uitsprak tegen den 24-jarigen los-werkman J. M. S. te Stein in Limburg, die op 17 Juni 1940 te Geulle met zes revolverschoten een einde gemaakt had aan 't leven van zijn nicht. BUITENGEWONE MAATREGELEN VOOR KUSTVERDEDIGING. 's-GRAVENHAGE, 28 Mei. Om misverstand te voorkomen, zij medegedeeld dat de dezer dagen gepubliceerde verordening van den rijkscommis saris, houdende buitengewone maatregelen voor de kustverdediging, op 26 Mei in werking is getreden. WIJZIGING SCHEEPVAARTWEGEN. s-GRAVENHAGE, 27 Mei. Op 3 Juni 1941 om 6 uur zal de Mallegatsluis te Gouda voor den duur van pl.m. 6 maanden voor de scheepvaart gesloten worden. Tegelijkertijd zal de sluiting van de bewesten Oouda gelegen Julianasluis van Zaterdagavond y uur tot Maandagochtend 6 uur opgeheven wor- SPECIALE RADIO-UITZENDINGEN VAN BREMEN. s-GRAVENHAGE, 28 Mei (ANP) Woensdag avond zal de zender Bremen voor deeerste maal oen uitzending geven die speciaal bedoeld is voor de Nederlandsche arbeiders, die in Duitschland hebben gevonden. Tijdens deze uitzendingen, die van zeven uur tot fialf acht plaats zullen vinden, zullen eenigen '-an hen de gelegenheid krijgen voor de microfoon groeten naar Nederland te zenden en een paar Woorden tot hun. vrouw, ouders, kinderen en vrien den te spreken. H<4 is de bedoeling deze uitzendingen regelmatig iedere week op denzelfden tijd te houden. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. Schade aan woonwijken in het Westen des lands. BERLIJN, 28 Mei (D.N.B.) Het Britsche lucht- wapen heeft in den afgeloopen nacht met vrij wakke strijdkrachten naar West-Duitschland ge- hr iï. en op verschillende plaatsen brisant- en «andbommen laten vallen. Er ontstond alleen ^eriade in woonwijken. O.a. werden een ziekenhuis een kerk getroffen. Eenige personen werden fiedood en gewond, Het is merkwaardig wat een man In dezen tijd al lezen kan. Dat in de krant zijn aandacht trekt En waarin hij iets nieuws ondekt. Wij kennen wel het kievitsei Als een speciale lekkernij. Waar menig smulpaap elke Maart Verliefd weer tegen likkebaardt; Wij kennen 't eendenexemplaar, Dat wij niet koken weliswaar, Maar dat door Bakkers van banket Ons in een taart wordt voorgezet. En 't jongste kind heeft vol begrip Van het product van onze kip, Die steeds trouwhartig zoogezegd In seriebouw ze voor ons legt. Maar dat een meeuw ook produceert Heb ik voor mij pas nu geleerd, Tenminste wat betreft een ei Dat eetbaar is voor u en mij, Waar al het. noodige in zit Een gele dooier en wit wit, Waarmee de schaal die het omhult Nauwkeurig passend is gevuld En wat voor schaal, een mooie schaal Niet van één kleur, banaal egaal, Maar a la kievit eer gemerkt. Koket met spikkels afgewerkt. Ik hou veel van de blanke meeuw Ondanks zijn krijschende geschreeuw; Ik zie hem gaarne in de lucht, Wanneer hij duikt in snelle vlucht Een broodkorst vangend in zijn bek, Die ik hem zonder bon verstrek. Als hij (neen zij) nog eitjes geeft, Waaraan de mensch een hapje heeft, Versmaad ik deze gave niet En voel me met mijn broodkorst quitte Ik acht het brave meeuwgeslacht Nog hooger dan ik toch al dacht. Duitsche pers over den ondergang van de „Bismarck". „Overwinning en offer niet te scheiden." BERLIJN, 28 Mei (D.N.B.) De zee-oorlog tegen Engeland voltrekt zich in zware gevechten van een hevigheid waardig het historische doel van het bre ken der eeuwenlange Britsche tyrannie ter zee, schrijft de „Völkischer Beobachter" naar aanleiding van den ondergang van de „Bismarck". Terwijl nieuwe, groote successen van onze duilc- booten en ons luchtwapen op de Engelsche marine en koopvaardij in den Atlantischen Oceaan en in de Middellandsche Zee behaald konden worden, zoo ver volgt het blad, is het slagschip „Bismarck" in een fei len strijd gezonken, nadat het door de vernietiging van de „Hood", het grootste oorlogsschip ter wereld, den hoogsten roem verworven had. Overwinning en offer zijn in den oorlog niet van elkaar te scheiden. Duitschland heeft den strijd tegen Engeland nooit licht opgenomen, maar het Duitsche volk weet ook met stellige zekerheid dat onze vijand zal worden verpletterd. Het lot van het slagschip „Bismarck" kenmerkt opnieuw den offensieven geest der Duit sche marine, die ondanks de superioriteit van de En gelsche vloot het initiatief op den Oceaan nam en ook thans niet uit handen zal geven. Daaraan kan geen agitatie van Churchill iets veranderen, die thans een gelegenheid ziet de aandacht af te leiden van de onveranderd ernstige positie ter zee voor Engeland. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft: On ze gedachten en onze hoop vertoeven daarbuiten op den Atlantischen Oceaan en bij de dooden en de ge redden. Met dezelfde ernstige fierheid, waarmede het Duitsche volk de lange reeks van groote successen in den oorlog tegen Engeland heeft opgenomen, draagt het thans het verlies van dit machtige schip en ge denkt het den admiraal, den commandant en zijn be manning. De strijd gaat verder. Valutavolmacliten van Roosevelt verlengd. Congres aanvaardt de desbetreffende wet. NEW-YORK, 28 Mei (DNB) Het Huis van Afgevaardigden heeft, naar de Associated Press uit Washington meldt, tegen de scherpe oppositie van de republikeinen in, een wet aangenomen, volgens welke Roosevelt gemachtigd is de waarde van den dollar te bepalen en het fonds van twee milliard dollar voor de valuta-stbilisatie te blijven be- heeren. Daarmede werden de valutavolmachten van Roosevelt tot Juni 1943 verlengd. DE VERLIEZEN VAN DE BRITSCHE VLOOT. MADRID, 28 Mei (D.N.B.) - Naar uit Algeciras gemeld wordt zijn Dinsdagavond in Gibraltar een Engelsch vliegtuigmoederschip met bomschade op de startbaan en op de commandobrug, alsmade een kruiser en twee torpedojagers, welke eveneens zwaar beschadigd waren, uit het Oostelijk bekken van de Middellandsche Zee aangekomen. Er werd een groot aantal gewonden aan land gebracht. Engelsche matrozen verhaalden belevenissen met Duitsche valschermjagers wier moed zij onbeperkt er kennen. In de baai van Soeda op Kreta was de hemel door omlaagspringende Duitsche soldaten letterlijk verduisterd. De Britsche verliezen op Kreta tijdens de eerste gevechtsdagen bedroegen 4200 man. In Gibraltar liggen op het oogenblik twee transport schepen om de laatste burgers aan boord te nemen. De sterkte van de Japansche vloot, TOKIO, 28 Mei (Domei). In een radiorede heeft kapitein Hideo Hiraide, de chef der manne- persafdeeling van het Keizerlijke hoofdkwartier, de houding van de Japansche vloot ten aanzien van den tegenwoordigen wereldtoestand verduidelijkt en de mogelijkheden besproken eener Japansche deel neming aan den oorlog. Er zijn twee mogelijkheden, aldus Hiraide dat Japan aan den oorlog zou deelnemen en wel: 1. In verband met de bepalingen van het drie- mogendhedenpact, en 2. Een zoodanig economische druk van een groep vijandige mogendheden op Japan dat het Japansche recht op bestaan geschon den wordt en dit land gedwongen wordt naar de wapens te grijpen om zich te verdedigen. Of het zoover zal komen, hangt uitsluitend af van de houding der andere landen ten opzichte van Japan. Het ligt niet in de bedoeling van Japan anderen te stimuleeren teneinde hun 'n oorlog op te dwin gen. doch de machtige vloot is waakzaam en vol tooit haar toebereidselen om iederen machtigen vijand te bestrijden, in de vaste overtuiging van een overwinning. Meer dan 290 Japansche oorlogs schepen bevinden zich thans in de Chineesche wateren terwijl nog ruim 300 andere oorlogsbodems zich op de steunpunten bevinden ter verdediging van het Westelijk deel va nden Stillen Oceaan. Japan gaat er thans toe over om zijn twee voor naamste doeleinden te bereiken, zoo vervolgde Hiraide, n.l. den opbouw van een nieuwe orde in Groot-Oost-Azië en de organisatie van een alles omvattende nationale verdedigng, waartoe Japan vier belangrijke punten ten uitvoering brengt: 1. De regeling van de Chineesche kwestie, 2. De aanvulling van de bewapening met het oog op den huidigen wereldtoestand; 3. Uitbreiding van de bewapening voor de toe komst; 4. Verwerping van de afhankelijkheid jegens Groot- Brittannië en de Vereenigde Staten. Hiraide besloot zijn toespraak met de volgende woorden: „Het luchtwapen van de keizerlijke vloot bestaat thans uit bijna 4000 vliegtuigen, dank zij de gemeen schappelijke inspanningen van de regeering en het volk. Niemand ka nzeggen dat Japan niet aan den oorlog zal deelnemen, doch wel kan gezegd worden dat de keizerlijke vloot haar toebereidselen gereed heeft om od te treden, zoodra het zoover gekomen Als uitvloeisel van de afsluiting van den Noord-Oostpolder zijn in de haven van Vollenhove talrijke veranderingen noodig geworden, omdat deze van visschers- haven thans scheepvaarthaven wordt. Er is een nieuwe aanlegsteiger gebouwd. Op den dijk onderscheidt men het eerste gebouw voor de nieuwe haven. (Foto Pax Holland) De politie arresteert Bassi als hij een valsch biljet an 1000 francs, dat hij voor Juliette wisselde, uit geeft en de niets vermoedende professor geeft de politie de eerste aanwijzing in de richting van Juliette. Commissaris Brack heeft de leiding van de ope- ties. Verschillende aanwijzingen worden door hem gecombineerd en allereerst volgt de arrestatie van een schijnbaar onschuldigen bemiddelaar. Verder laat hij een postduif, waarvan bekend is, dat zij uit de schuilplaats der bende stamt, door een liegmachine achtervolgen. Het vliegtuig landt. kort daarna is Brack in een kasteel. De bende ordt onschadelijk gemaakt r.a omsingeling en een massale aanval. En Juliette? Haar bleef niets ad ders over dan voor den man. dien zij liefhad een briefje met „Te laat...." achter te laten. I. E. V. IN DE KAMPIOENSWEDSTRIJDEN. Naar het bestuur van de R.-K. Sportvereeniging E. V." mededeelt zal voor de wedstrijden om kampioensvlag van de afdeeling Haarlem van den N.V.B. de eerste ontmoeting plaats hebben op Maartdag 2 Juni a.s. (2en Pinksterdag) des avonds zes uur tussohen de elftallen I.E.V. 1 en Terras vogels 1. Behalve beide genoemde clubs zal ook het eer ste elftal van DeCeO aan deze wedstrijden deel nemen. Bovenvermelde ontmoeting heeft plaats op het ,E.V,-terrein aan de Roos wij kerlaan. NIEUWS VAN DE CENTRALE KEUKEN. Voor de Centrale Keuken was het gisteren een dag van bijzondere beteekenis want het eerste duizendtal bestellingen werd uitgereikt. Er werden 1024 porties verstrekt, waarvan 288 voor Bever- ijk. Roosevelt's nieuwe volmachten. NEW-YORK, 28 Mei (DNB) Tot de volmach ten die president Roosevelt verkrijgt door de af- kondigng van den onbeperkten crisistoestand be hoort o.a. dat hij radiostations kan sluiten of in beslag nemen, vor vervoer van troepen en oor logsmateriaal voorrang eischen, handel in gelds waardige papieren verbieden, electriciteitscentrales en andere ondernemingen, welke vor de productie van munitie belangrijk zijn, kan overnemen. Hij kan alles door een persoonlijke proclamatie uit voeren, alleen voor een oorlogsverklaring moet het congres zijn toestemming geven. De president kan verder den Federal Reservebanken voorschrijven alleen zaken te doen op besluit van het ministerie van financiën. Ook ligt het in zijn macht transacties in vreemde valuta te verbieden. Hij kan verder het vertrek van schepen van oorlogvoerende lan den verbieden. Hij kan ook schepen requireeren of aan schepen het vertrek verbieden, rechten heffen voor dringend noodzakelijke goederen en de na tionale garde alsook het leger in actieven dienst roepen. Reeds in 1939 werd de beperkte crisistoestand afgekondigd. Naar de meening van rechtsgeleerden bestaat er geen duidelijk verschil tusschen den be perkten en den onbeperkten crisistoestand. De pre sident heeft waarschijnlijk heden den onbeperkten crisistoestand afgekondigd, teneinde er de aan dacht op te vestigen dat de toestand ernstig is. AANVOER VAN VERSCHE VISCH TE SCHEVENINGEN. SCHEVENINGEN, 28 Mei. In de afgeloopen week waren de aanvoeren der kustvisschersvaartui- gen te Scheveningen vrij beduidend. Doordat de vischprijzen hoog waren maakten verschillende kust- visschers flinke weckbesommingen. De hoogste dag besomming bedroeg zelfs f 723. Over het algemeen werd möfer schol gevangen. In 265 dagreizen werd in totaal voor f 42.914, aan uit zee aangevoerde visch besomd. De aanvoer van garnalen bedroeg ruim 16.000 K.G. De noteering voor gekookte garnalen liep van f 0.40 tot f 0.42 per K.G., terwijl levende garnalen f 8 tot f 12 per mand deden. Scheveningsche garnalen- booten voerden circa 2800 K.G. aan. De aanvoer van elders blijft nag zeer gering. Eenige kleine zendingen finten werden aan de markt gebracht. Ook de aanvoer van aal en paling blijft nog zeer gering. De visscherij op snoekbaars wordt 1 Juni a.s. weer geopend, zoodat de eerste zendingen eerst in het begin van de volgende week te verwachten zijn. VERSCHE VISCH. SCHEVENINGEN 28 Mei. Van de kustvisscherij wa ren hedenochtend aan de markt: 85 motorschokkers met tezamen f 11.872. Noteering schokkervisch: Tarbot f3.80f6; Griet f 1.80 f4, beide per K.G.; Middelschol f60—f80; Kleine schol f 30—f 45; Schar f 10,90—f 21, alles per kist van 40 K.G. Het rioleeringswerk. Ondanks de moeilijke vervoersomstandigheden vorderen de rioleeringswerkzaamheden in het Vil lapark vlot. De werkzaamheden in de Parklaan zijn beëindigd en alleen het laatste deel nabij de Dr. Schuitstraat wacht nog op de bestrating. Op het oogenblik is men druk bezig de buizen te leggen in de Dr. Schuitstraat tusschen de fontein en de Parklaan. De materialen worden met handkarren van de losplaats aan de haven naar de plaats van bestem ming vervoerd. JAARVERGADERING DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Woensdagavond hield de Doopsgezinde gemeente in het kerkgebouw de jaarüjksche algemeene ver gadering. "Na de gebruikelijke opening bracht de predikant dr. A. Vis zijn jaarverslag uit, dat ge tuigde van een opgewekt godsdienstig leven en een groote belangstelling van de leden in het werk van hun leeraar. Het ledental toonde een stijgende .lijn. Namens de financieele commissie, belast met het nazien der boekhouding werd bij monde van den heer J. Bakker verslag uitgebracht, waarna de boekhouder de heer N. Luyt werd gedechergeerd. In de vacature in den kerkeraad, ontstaan door het aftreden van den heer D. Zwart werd in diens plaats gekozen de heer J. Bakker. Daar ook de heer de heer Hommes wegens gevorderden leeftijd zijn functie als kerkeraadslid wenschte neer te leggen zal in die plaats binnen enkele weken wor den voorzien. De voorzitter bracht beiden kerkeraadsleden dank voor het vele werk in het belang der gemeente verricht. Tot plaatsvervangend lid der financieele com missie werd benoemd de heer S. Roos. Posterijen en de Pinksterdagen. Tijdens de Pinksterdagen zal het postkantoor, alhier voor het publiek geopend zijn als op Zon dagen. Op den tweeden Pinksterdag heeft één brief- en pakketpostbestelling plaats. In verband hiermee bestaat dien dag geen gelegenheid tot het afhalen van correspondentie. Voor rentetrekkers heeft de uitbetaling Zaterdag a.s. plaats. VRIENSCHAPFELIJKE WEDSTRIJD VAN DE KENNEMERS. Op den tweeden Pinksterdag spelen De Kennemers in het gemeentelijk sportpark een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen Kinheim. De ontmoeting heeft om 7 uur plaats. Bioscoop De Pont Valsch Geld" Valsch geld. (Foto Terra). De Ufa-fllm „Valsch geld" draait deze week in het bioscooptheater De Pont. De korte inhoud van deze rolprent, waarin o.m. Theodor Loos, Herman Speelmans, Kirsten Heiberg en Rudolf Fernau de hoofdrollen spelen, is als volgt: In Duitschland en Italië worden valsche bank biljetten verspreid, die blijkens het technische on derzoek uit dezelfdebron stammen. Alle sporen wijzen in de richting van Zwitserland. De politie begint haar onderzoek op een gunstig moment. In de valsche-munters- bende zijn in den laat- sten tijd onwil en on zekerheid te bespeu ren, Gaston de Fros- sard, tracht de teugels stijf te trekken, maar zijn beste kracht,. Juliette zou graag een ander leven beginnen. Zij is, toen ze in Riva „werkte" verliefd geworden op den Italiaan- schen profëssör Bassi en als deze haar nareist naar Ziirjch, wordt haar ontmoeting met hem noodlottig. AARDAPPELEN. BON 03. T.m. 4 Juni 1V2 Kg- BOTER- OF VETKAART. BON 17. T.m. 14 Juni: 250 gr. boter of 200 gr. sla- of raapolie. BON 18. T.m. 14 Juni: 250 gr. boter. Vetkaart reductie. BROOD, GEBAK. BON 21. T.m. 11 Juni 200 gr. brood of 2 rantsoe nen gebak. BON 24. T.m. 22 Juni 100 gr. brood of 1 rantsoen gebak. BON 8 (Bloemkaart) t.m. 15 Juni 50 gr. brood of y2 rantsoen gebak. EIEREN (Bonkaart. Alg.). BON 87. T.m. 4 Juni: 1 ei. BON 41. T.m. 4 Juni: 1 ei. KOFFIESURROGAAT EN THEE (Bonkaart Algem.). BON 34. T.m. 22 Juni 250 gr. koffiesurrogaat óf 40 gr. thee. MEEL EN GRUTTERS WAREN. (Bonkaart Alg.). BON 32. T.m. 15 Juni: 250 gr- rijst, rijstemeel, rijstebloem of grutte- meel. BON 24. T.m. 15 Juni: 250 gr. havermout, ha vervlokken, haverbloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmeel of grutten BON 25. T.m. 15 Juni: 250 gr. gort, gortmout of grutten. BON 26. T.m. 15 Juni: 100 gr. macaroni, vermi celli of spaghetti. BON 27. T.m. 15 Juni: 100 gr. maizena, gries- meel, sago, aardappel meel of puddingsaus- poeder. BON 21 (Broodk.) T.m. 31 Mei: 140 gr. meel of bloem. BON 8 (Bloemkaart). T.m. 15 Juni: 35 gr. meel of bloem. KAAS. (Bonkaart Algem.) BON 65 en 75. T.m. 1 Juni: 100 gr. BON 66 en 76. T.m. 15 Juni: 100 gr. MELK. BON 18. T.m. 4 Juni: 154 L. melk. SUIKER. (Bonkaart Alg.) BON 31. T.m. 8 Juni 1 kg VLEESCH EN VLEESCH- WAREN. BON 16 „vleesch". T.m. 4 Juni 50 gr. vleesch of ongesmolten vet of Vfe rants, vleeschwaren. BON 16 „vleeschwaren". T.m. 4 Juni y2 rantsoen. ZEEP. (Bonkaart Algem.) BON 29. T.m. 31 Mei 150 gr. toiletzeep,' 120 gr. huishoudzeep, 200 gr. z. zeep, (oude samenstel ling), 150 gr. z. zeep, 300 gr. z. zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder, 125 gr. zeepvlokken, 250 gr. zelfwerkende waschmid- delen, 200 gr. vloeibare zeep of 600 gr. wasch- poeder. PEULVRUCHTEN. (Bon kaart Algemeen). BON 33. T.m. 4 Juni: 500 gr. SCHEERZEEP ENZ. BON K (Textielkaart). T.m. 31 Aug.: 50 gr. PETROLEUM. Periode 10. T.m. 15 Juni: 2 L. BRANDSTOFFEN. Bons, gemerkt „Brand stoffen" en „01 K.F.' van de Bonkaarten m en n: 1 eenheid vaste brandstof. Geldig t.m. 31 Mei. Bon Generator-Anthra- ciet vierde periode H.L. anthracietnootjes. Bon Generator-turf, 4e periode. Geldig t.m. 31 Mei: 50 st; baggerturf. HONDENBROOD. BON 7. T.m. 31 Mei Groep 1 en 2: 10 Kg; Gr. 3: 8 Kg; Gr. 4: 5 Kg; Gr. 5: 4 Kg; Gr. 6: 3 Kg. KATTENBROOD. BON 7. T.m. 31 Mei: 1 y2 Kg. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 7de lüst Trekking van Woensdag 28 Mei 1941 Hooge Prijzen f 1000— 1748 f 400.— 4888 f 200.— 6428 9491 12144 14015 141.79 f 100.— 5301 8798 11959 14749 15649 16041 16666 21098 Prijzen van f 70. 1167 1278 1345 1451 1534 1573 1577 1593 1838 1839 1875 1881 2000 2150 2219 2272 2376 2445 2456 2584 2618 2767 2779 3004 3024 3107 3169 3307 3522 3560 3719 3725 3748 3766 3824 3846 3900 3910 4147 4206 4313 4442 4579 4678 4703 4864 4891 4922 5408 5554 5586 5590 5917 5963 6026 6242 6249 6413 6450 6499 6514 6590 6677 6913 6993 7040 7187 7225 7244 7262 7423 7470 7746 7816 7851 7857 7902 7980 8034 8212 8230 8297 8473 8543 8549 8579 8589 8599 8706 8796 3822 8837 8866 8945 8975 9014 9102 9111 9183 9385 9564 9641 9713 9795 9819 9868 9879 9968 9986 10038 10040 10105 10357 10379 10413 10452 10581 10670 10672 10812 10928 11014 11206 11233 11323 11327 11442 11804 11824 11836 12000 12053 12122 12183 12450 12571 13039 13216 13220 13419 13644 13657 13771 13854 13855 13974 13999 14095 14102 14280 14283 14414 14549 14574 14656 14694 14799 14806 14878 14949 15094 15252 15295 15395 15587 15699 15787 15840 15915 16029 16058 16139 16168 16177 16210 16381 16391 16424 16468 16606 16642 16714 16756 17114 17127 17133 17227 17677 17686 17814 17973 18014 18043 18206 18308 18359 18549 18947 19155 19190 19252 19455 19466 19490 19495 19505 19541 19548 19555 19565 19617 19934 20132 20202 20219 2C244 20365 20507 20541 20681 20721 20763 20904 20918 20932 21033 21046 21147 21404 21450 21498 21o96 21622 21790 21815 21876 Nieten 1054 1126 1164 1186 1209 1214 1228 1255 1288 1290 1295 1335 1351 1425 1442 1459 1518 1575 1602 1640 1701 1703 1708 1757 1783 1796 1806 1849 1876 1882 1935 1937 1939 1992 2012 2019 2074 2078 2104 2112 2114 2154 2169 2271 2308 2446 2461 2463 2486 2492 2493 2506 2524 2543 2549 2552 2590 2597 2682 2690 2703 2705 2714 2775 2778 2848 2883 2932 2949 2971 2979 2990 3064 3100 3121 3175 3205 3209 3215 3259 3263 3272 3300 3305 3306 3311 3315 3337 3348 3379 3387 3401 3417 3423 3468 3471 3495 3504 3554 3591 3625 3669 3687 3694 3696 3746 3756 3757 3758 3765 3878 3924 3950 3990 4068 4117 4128 4268 4270 4279 4280 4294 4295 4333 4385 4386 4415 4471 4502 4505 4521 4538 4584 4600 4626 4691 4701 4702 4748 4749 4831 4924 4974 5008 5029 5050 5072 5084 5099 5157 5242 5249 5259 5295 5309 5341 5491 5541 5558 5568 5570 5581 5592 5625 5650 5651 5690 5697 5750 5760 5771 5817 5844 5845 5848 5885 5912 5915 5922 5924 5985 5986 6002 6011 6018 6023 6045 6057 6059 6137 6147 6168 6211 6227 6237 6262 6288 6295 6315 6344 6350 6358 6483 6496 6497 6509 6526 6541 6563 6592 6602 6610 6637 6661 6692 6737 6763 6792 6839 6869 6873 6982 7012 7021 7030 7038 7071 7078 7085 7110 7145 7170 7181 7189 7238 7279 7349 7387 7412 7468 7492 7521 7525 7549 7554 7721 7767 7801 7875 7887 7895 7901 7905 7967 7978 8021 8043 8044 8063 8209 8216 8236 8241 8242 8252 8292 8316 8333 8360 8388 8431 8487 8574 8620 8641 8660 8685 8740 8748 8821 8848 8969 8988 9022 9035 9142 9172 9188 9193 9217 9247 9510 9517 9534 9574 9585 9605 9609 9611 9627 9843 9853 9880 9892 9920 9925 9940 9987 10048 10053 10056 10115 10136 10139 10163 10180 10213 10333 10352 10401 10475 10482 10531 10538 10580 10595 10607 10611 10658 10659 10747 10770 10779 10846 10903 10945 10947 10948 10969 10998 11028 11107 11125 11132 11141 11164 11219 11225 11274 11332 11350 11355 11363 11397 11452 11462 11487 11526 11528 11550 11610 11628 11774 11823 11865 11917 11932 11943 11955 12029 12056 12082 12142 12280 12285 12344 12349 12356 12359 12364 12373 12376 12385 12454 12480 12483 12522 12542 12598 12622 12636 12640 12659 12706 12738 12794 12830 12862 12883 12935 13040 13052 13097 13110 13149 13246 13248 13310 13359 13367 13462 13480 13493 13513 13555 13606 13629 13634 13637 13662 13667 13773 13805 13833 13847 13898 13925 13939 13957 13961 13971 14000 14073 14092 14101 14150 14163 14244 14255 14259 14304 14309 14314 14317 14324 14333 14341 14349 14376 14428 14458 14504 14595 14625 14642 14645 14649 14735 14792 14822 14826 14830 14831 14849 14855 14876 15002 15070 15089 15095 15129 15194 15268 15314 15358 15412 15431 15479 15499 15533 15609 15648 15711 15717 15730 15763 15819 15883 15901 15994 16012 16033 16115 16113 16121 16164 16184 16235 16289 16339 16359 16365 16388 16438 16467 16550 16557 16613 16617 16619 16644 16676 16707 16747 16788 16808 16829 16834 16839 16916 16965 16981 17025 17048 17064 17065 17081 17103 17119 17125 17155 17202 17214 17255 17261 17262 17287 17334 17342 17424 17425 17474 17496 17513 17630 17641 17649 17669 17691 17718 17730 17763 17829 17906 17923 17949 18030 18061 18117 18129 18138 18160 18139 18200 18201 18235 18239 18240 18250 18265 18301 18304 18312 18370 18400 18468 18493 18504 18688 18698 18776 18777 18799 18834 18850 18860 18861 18999 19008 19065 19094 19116 19132 19137 19146 i:158 19165 19212 19239 19246 19291 193(0 19372 19457 19502 19514 19571 19597 19601 19609 19679 19683 19702 19713 19793 19847 19873 19882 19897 19943 19989 20022 20028 20059 20112 20151 20181 20182 20217 20223 20228 20243 20270 20274 20279 20302 20331 20373 20411 20466 20470 20492 20530 20551 20574 20595 20597 20617 20622 20623 20693 20717 20769 20788 20839 20842 20865 20888 20939 20991 20996 21041 21051 21064 21108 21116 21120 21182 21281 21314 21336 21390 21480 21551 21553 21559 21563 21593 21594 21624 21653 21663 21672 21687 21718 21745 21767 21771 21788 21793 21826 21860 21881 21887 21906 21920 21941 21972 21974 21990 Verbetering 5de klas, 6de lijst: 11914 met f 70 moet zijn 10614 met f 70.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 5