IJmuider Courant jtrijd op Kreta geëindigd. Ontmoeting tusschen Hitler en Mussolini DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Laatste Engelsche steunpunt in Duitsche handen. e distributie van vaste randstoffen Wapenstilstand tusschen Engeland en Irak. Extra ei op bon 51 algemeen. Conferentie van vijf uur op den Brenner. VELSEN BEVERWIJK If JAARGANG NO. 178 :gave Lourens Coster, Maatscnappij voor .jiaiit-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. ,tstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau teuïder Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, jlefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, gegeven voor dit blad, worden kosteloos -enomen in de Kennemer Courant. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DINSDAG 3 JUNI 1941 Abonnementen per week 0.13V2, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. BERLIJN, 2 Juni. Het opperbevel van de eermacht maakt bekend: De strijd om Kreta is geëindigd. Het ge- i;ïle eiland is van den vijand bevrijd. Duit se troepen hebben gisteren het laatste steun- <int van de verslagen Britten, de haven van ïikia, bezet. Bergtroepen hebben in het berg- iiad ten noorden van Sfakia het laatste Brit se verzet neergeslagen en daarbij weer 3000 jevangenen gemaakt. ei Duitsche luchtwapen heeft deze laatste fui- «jgsactie doeltreffend gesteund. In het zeege- •j tusschen Kreta en Alexandrië hebben Duit- e gevechtsvliegtuigen met drie voltreffers een llschen torpedojager, welke deel uitmaakte van vlootformatie, vernietigd. 'a Noord-Afrika activiteit van artillerie en ver ders voor Tobroek. Duitsche en Italiaansche ge- ótsvliegtuigen brachten in de haven van To- vijf vrij kleine transportschepen tot zin- v.i beschadigden met goede uitwerking vijan- jike luchtdoelbatterijen. Vrij sterke formaties :£h(svliegtuïgen bestookten in den afgeloopen 2t de Britsche ravitailleeringshaven Man eer met talrijke brisant- en brandbommen. ;ige ontploffingen en uitgebreide branden ver hakten nieuwe groote verwoestingen in in- slriebedrijven en opslagplaatsen. Andere lucht ballen waren gericht op havens aan de 'a-kust van Engeland. Ten Zuid-Oosten van •irdeen en ten Noorden van Schotland vernie- iéhet luchtwapen twee vijandelijke koopvaardij- 'epen met tezamen 6000 b.r.t. en beschadigde 3ander groot koopvaardijschip op ernstige wijze, {h overdag noch des nachts hebben gevechtS' delingen van den vijand boven het gebied van Duitsche Rijk plaats gevonden. ENGELAND GEEFT ZWARE VERLIEZEN OP KRETA TOE. BERLIJN, 1 Juni (D.N.B.) In een of-' keel communiqué van het Britsche ministerie :i]] oorlog over 't terugtrekken der Britsche roepen van Kreta wordt, naar Reuter meldt, oegd: ,,N'a een strijd van twaalf dagen, die onge- kijfeld de meest verbitterde worsteling in rezen oorlog was, heeft men besloten de Brit- iche troepen van Kreta terug te trekken. On- jeveer 15000 man konden naar Egypte gebracht soiden. Toegegeven moet echter worden, dat onze verliezen zwaar waren". )e Britsche berichtendienst heeft verklaard dat vastberadenheid, de dapperheid en de capaci- ;n der Duitsche valschermjagers op Kreta be gerenswaardig zijn. De onophoudelijke Duit- Geen aflevering van brandstoffen meer voor seizoen 1940-1941 kookdoeleinden en generatoren I brandstof s een bekendmaking van den secretaris-gene- !van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, worden Mere maatregelen getroffen inzake de bevoor- ing van de handelaren in vaste brandstoffen. Van 1 Juni af mogen geen vaste brandstoffen meer den afgeleverd op de bonnen en toewijzingen ïe aan verbruikers zijn verstrekt en welke dien ivoor verwarming voor het stookseizoen 1940-1941, i al zijn deze bonnen en toewijzingen bij den leve- cler vóór den afloop van den geldigheidsduur in- iverd. Dit zijn dus alle bonnen van de A-kaarten, rei voor haarden en kachels, als voor centrale rarming, alle periodebonnen en alle toewijzingen ie vervallen vóór of op 30 Juni a.s. aflevering van vaste brandstoffen blijft toege- a: le. op de bonnen „01 K.F." en „02 K.F." van de kaarten en 2e. op de bonnen voor generator- iraciet en generatorturf. verbruikersin de groepen B, C en D die een «ijzing voor zomerverbrnik hebben ontvan- dienen zich, indien op deze toewijzingen op 1 nog geen vaste brandstoffen zijn afgeleverd, te -den tot den plaatselijken distributiedienst, welke deze toewijzingen een distributïezegel plakt en dit d afstempelt. Hierna mag tegen inlevering van van een zegel voorziene toewijzingen bij een delaar alsnog de op deze toewijzingen vermelde veelheid vaste brandstoffen worden betrokken, tijl de handelaren deze toewijzingen ook ter In ging tegen aanvullings- of tegen verzameltoewij- l'n bij de distributiediensten kunnen aanbieden en 'opdeze wijze herbevoorraden. De handelaren zijn ?licht de toewijzingen, welke de verbruikers uit 'groepen reeds thans bij hen hebben ingeleverd dat de verbruikers hierop brandstoffen heb- entvangen, ter zegeling door den distributiedienst de verbruikers terug te geven. 'verbruikers in de groep E die de hun voor Mei Swezen hoeveelheid op 1 Juni nog niet hebben ^gen, vallen niet onder de bovenstaande rege- ■.Zij dienen zich tot de brandstoffencommissie te «n met het verzoek om met dit feit rekening te bij de toewijzing voor de volgende periode, •aandacht wordt er op gevestigd, dat de moge- Ma niet is uitgesloten, dat alsnog gedurende het de aflevering van vaste brandstoffen zal wor- toegestaan op de toewijzingen die thans vervallen .verklaard. Met nadruk wordt er derhalve de aan- «van alle betrokkenen op gevestigd deze toewij- niet te vernietigen, of anderszins onbruikbaar --sen, doch deze zorgvuldig te bewaren. Krach- 'tt* ^palingen van de vaste brandstoffendistribu- ,-emkking 1940 III is men hiertoe bovendien wet- verplicht. -?en andere bekendmaking van den secretaris- j-aal van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Vvan ZondaS 1 Juni 1941 tot en met Maan- f £ur|i 1941 de met „02 K.F." gemerkte bonnen iW ?en M en welke ziin uitgereikt aan ver- °ie voor kookdoeleinden op het uitsluitend van vaste brandstoffen al of niet in combi- - met petroleum zijn aangewezen, recht geven op /jopen van één eenheid vaste brandstoffen, lerat 6 bov.en£enocmd tijdvak geven de met ni!°Ianthraciet vÜfde periode" gemerkte bonnen JP hGt koopen van 1 H.L. (max. 75 kg.) anthra- -u2es ,of 50 kg. turfcokes, terwijl de met „gene- 'fdvail'1'Periode" gemerkte bonnen gedurende ftrtuiL recllt Seven op het koopen van 50 stuks sche bomaanvallen hebben tot de successen bijge dragen. Sedert het begin van den oorlog, maakt Duit'sehland gebruik 'van den factor der verras singen. Kreta is een „ernstig, doch geen onherstel baar verlies". Voor den omroep te Londen heeft Edward Ward mededeeling gedaan van de verklaringen van een Engelsch officier,die van Kreta te Kairo is aange komen en die verteldedat dé trefzekerheid der Stuka's verbazingwekkend is. Zij deden bij voor beeld, aldus deze officier, een aanval op een weg met zooveel nauwkeurigheid dat men op een af stand van 20 meter volkomen veilig was. Abdoel lllah weer te Bagdad. Een D.N.B.-bericht uit Vichy deelt mede: Naar uit Bagdad wordt gemeld, heeft zich daar na het vertrek van Rasjid Ali el Kailani een veiligheidscommissie gevormd, die een wapen stilstand met de Engelschen heeft gesloten. De Britsche Nieuwsdienst deelt mede dat de vroegere regent van Irak, Abdoel lllah in Bagdad is aangekomen. Volgens het agentschap Ofi bevonden zich in zijn gezelschap de volgende personen: Djemil Maftai, Ali Jaondat en Noeri Pasja Said. Er zou onmiddellijk een begin worden gemaakt met de vorming van een nieuw kabinet. Te Bagdad wordt volgens Ofi bevestigd dat de jonge koning Faisal van Irak in gezelschap van den premier Kailani en andere personen in Iran is aan gekomen. Ook de militaire gouverneur van Bagdad heeft zich derwaarts begeven. De N. Z. H. R. M. in 1940. Zeer vele menschen gered, De Noord-Zuid-Hollandsche Reddingmaat schappij heeft haar jaarverslag over 1940 uitge bracht. In het afgeloopen jaar heeft de N. Z. H. R. M. bewezen, dat zij niettegenstaande de moeilijke omstandigheden haar werk kan volbrengen. De be manningen hebben niemmer geaarzeld in zee te gaan. al dreigden hun ook nog andere gevaren dan die van de branding alleen.De reddingsbooten van de N. Z. H. R. M. kwamen 108 keer in actie en 244 menschen konden ddör de bemanningen der booten in veiligheid worden gebracht. Dit zijn, zoo zegt het jaarverslag, recordcijfers, waaruit duidelijk blijkt welke hooge eischen in 1940 aan personeel en materiaal werden gesteld. De toestand liet niet na een merkbaren invloed te doen gelden op de inkomsten in het afgeloopen jaar. Aan jaarlijksche bijdragen ontving de N. Z. H. R. M. ruim f 11.000 minder dan in 1939. De pa raatheid der met motorreddingbooten uitgeruste stations is belangrijk opgevoerd. Het materiaal vol doet aan hooge eischen en de bemanningen zijn bereid om zich met inzet van al hun krachten te geven. De Noord-Zuid-Hollandsche Reddingmaat schappij ziet de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet, aldus het verslag. 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van Woens dag 4 Juni tot en met Zondag 8 Juni a.s. de met „51" genummerde bon van de „bonkaart algemeen", recht geeft op het koopen van één ei. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 3 OP 4 JUNI 1941 van 21.53 tot 5.22 Maan op 4 Juni onder 2.47 Maan op 4 Juni op 15.16 Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van den heer J. C. Smid had ten Postkantore te Haarlem een grootsche huldiging plaats. Hierboven: De aan bieding van het geschenk van het personeel door den heer G. A. Klunhaar. (Foto De Haas) Ministers van buifen- landsche zaken en de chefs der generale slaven namen aan de besprekingen deel. AAN DEN BRENNER, 2 Juni (D.N.B.) De Fülirer en de Duce zijn vandaag op den Bren ner bijeengekomen en hebben in tegenwoordig heid van den rijksminister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop en den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, een onderhoud gehad over den poli- tieken toestand. Het onderhoud heeft ecnige uren geduurd. De besprekingen werden gevoerd in den geest van de hartelijkste vriendschap, waarbij de volledige overeenstemming van opvattin gen van de regeeringsleiders der beide ver bonden landen tot uiting kwam. Over het uiterlijke verloop van de bespreking, die Maandag tusschen den Führer en den Duce aan den Brenner is gevoerd de tiende ontmoeting tusschen de beide regeeringsleiders verneemt het A.N.P, van welingelichte Duitsche zijde nog de volgende bijzonderheden: Aan de besprekingen, die in totaal meer dan vijf uur hebben geduurd, hebben, behalve de beide mi nisters van buitenlandsche zaken, gedeeltelijk ook de chef van het opperbevel van de weermacht, generaal veldmaarschalk Keitel en de chef van den generalen staf van de Italiaansche weermacht, generaal Caballero, deelgenomen. De besprekingen werden tegen den middag voor een gemeenschappelijke lunch in intiemen lering, waaraan slechts de bovengenoemde zes personen deelnamen, onderbroken. Generdal-veldmaarschalk Keitel en generaal Ca ballero hadden van hun kant gelegenheid voor een onderhoud in den geest van de hartelijke wapen broederschap over de Duitsch-Italiaansche samen werking op militair gebied. Van Duitsche zijde waren voorts aan den Bren ner aanweizg: De rijksperschef dr. Dietrich, de leider van de partij-kanselarij, rijksleider Bohr- mann, voorts de Duitsche zaakgelastigde te Rome, gezant prins Bismarck en de Duitsche militaire attaché te Rome, luitenant generaal von Rinte- len. Van Italiaansche zijde waren aanwezig: de Italiaansche ambassadeur te Berlijn, Dino Alfieri, generaal Gandin van den generalen staf van de Ita'liaansche weermacht, de Italiaansche militaire attaché te Berlijn, generaal Merras, alsmede de chef van het Italiaansche protocool, Geisser Ce- lesïa. Het uiterlijk verloop van de ontmoeting werd beheerseht door de succesvolle en met de overwin ning bekroonde militaire operaties der spilmogend- heden in de Middellandsehe Zee en in Noord-Afrika waarbij het in het Duitsche en Italiaansche weer- machtsbericht gemelde einde van den strijd op Kreta het voornaamste onderwerp van bespreking vormde. Over deze samenkomst meldt Stefani: „Vastgesteld kan worden dat het officieele com muniqué een nieuwe bevestiging is van de gelijk heid der opvattingen van beide staatslieden over de vraagstukken, waarmede zij zich hebben bezig gehouden met het oog op de voorbereiding eèner nieuwe étape in deen gemeenschappelijken strijd tegen den gemeenschappelijken vijand, waar door het mogelijk wordt, dichter bij het einddoel, de organisatie van het nieuwe Europa te komen. De deelneming van den chef van het opperbevel der weermacht en van den chef van den Italiaanschen generalen staf aan de besprekingen bevestigt dat Führer en Duce ook de vraagstukken van den oorlog hebben be sproken. Uit het feit dat het communiqué spreekt van overeenstemming ten aanzien van de behan delde punten, kan men afleiden dat de Italiaanscn- Duitsche samenwerking, die tot zoo prachtige re sultaten heeft geleid, gehandhaafd blijft en dat, zooals de gewoonte is geworden, op de besprekin gen daden zullen volgen". Een oud vertrouwd stukje natuurschoon aan Amsterdam's Westrand, d< Sloterdijkermeerweg, gaat verdwijnen. De boomen worden gerooid. (Foto Fax Holland) De buitengewone maatregelen inzake scheepvaart en watersport. Aangezien de verordening van den Rijkscommis- saris inzake buitengewone maatregelen voor de kustverdediging, die de instelling van een voor vaartuigen van verschillende aard verboden ge bied behelst, tot een aantal vragen aanleiding heeft gegeven, heeft de A.N.W.B. het initiatief genomen om bij de bevoegde Duitsche autoriteiten ophelde ring te krijgen. In verband hiermee zijn Zaterdag op de persconferentie te 's-Gravenhage mededee lingen gedaan, die voor de bezitters van vaartui gen, met name pleziervaartuigen van belang zullen zijn. Tevoren maakte een vertegenwoordiger van den Duitschen bevelhebber der marine in Nederland eenige algemeene opmerkingen. Hij stelde vast, dat de in de verordening genoemde gemeenten alle buiten verboden gebied vallen, d.w.z. dat vaartui gen, die zich binnen die gemeenten bevinden daar kunnen blijven en gebruikt worden. Paragraaf 5 van de verordening spreekt van de mogelijkheid van uitzonderingen, waaromtrent verzoekschriften bij den bevelhebber van de Duit sche marine in Nederland (Wagenaarweg no. 3 Scheveningen) moeten worden ingediend. De aan dacht w,erd er op gevestigd, dat geen verzoeken van op zichzelf staande personen in behandeling kunnen worden genomen.- Alle verzoeken moeten loopen via een organisatie (club, werf, ligplaats). Wie geen lid van een organisatie is moet er zich voor deze gelegenheid dan maar -bij aansluiten. Totdat er over de verzoeken zal zijn beslist mogen boo ten. waarvoor ontheffing is' gevraagd in het ver boden gebied blijven liggen. De aandacht werd er op gevestigd dat hun eigenaren strafrechtelijk aan sprakelijk zijn voor eventueel misbruik, dat er van hun eigendom gemaakt zou kunnen worden en dat er in afwachting van de beslissing geenerlei ge bruik van de vaartuigen zal mogen worden ge maakt. Booten die zich in het verboden gebied be vinden mogen op eigen gelegenheid buiten dat ge bied worden gebracht. Voor die niet meer of nog niet kunnen varen moet een speciaal verzoek aan den Marinebevel hebber moeten worden gericht, via een organisatie, een werf/een ligplaats e.d. Als voor een groot aantal booten moeilijk lig plaats is te vindén kan men dit aan den Marinecom mandant voorleggen. In afwachting van de beslissing mogen de booten blijven liggen. Er'is ook een zekere categorie van jachten, die volgens de Nederlandsche Personeele Belasting als woonschepen worden-beschouwd, bijvoorbeeld mo torjachten met verzegelden motor. Nemen ook de Duitsche autoriteiten aan, dat zij als schepen zon der beweegkracht worden beschouwd? Het antwoord was, dat zulks zal geschieden als uit den motoreen 'vitaal deel weggenomen is, zoo dat hij niet meer kan worden gebruikt en de boot ook in ander opzicht onttakeld is. De gedemonteer de deelen moeten tegen bewijs van ontvangst bij de bevoegde autoriteiten worden ingeleverd. Grens- en twijfelgevallen legge men aan den Marinebevelhebber voor. Zulke grensgevallen zijn denkbaar ten aanzien van werven, die om zoo te zeggen op den rand van het verboden gebied en wel nog juist er binnen liggen of aan den oever van een kanaal, dat deze grens vormt. Ter voorkoming van misvérstand werd er ook nog de aandacht op gevestigd, dat de aanmeldings plicht voor buitenboordmotoren niet beperkt is tot buitenboordmotoren, die zich in het verboden ge bied bevinden, maar voor alle buitenboordmotoren hier te lande geldt. EEN CREMATORIUM IN ZWOLLE. B. en W. van Zwolle stellen den gemeenteraad ■voor een gedeelte van de begraafplaats „Kranenburg" groot 37.800 vierkante meter, voor den prijs van f 11.750 te verkoopen aan de Vereeniging voor fa cultatieve lijkverbranding ten behoeve van de stich ting van een crematorium en een columbarium en den aanleg van een urnentuin. IJMUIDEN De omzet in den Rijksvischafslag. De omzet in den Rijksvischafslag over de maand Mei 1941 bedroeg: f 597.777 38 tegen Mei 1940 f 165.284.89. Over de eerste 5 maanden van 1941 werd omgezet f 2.218.300.77 tegen de eerste vijf maanden van 1941: f 2.279.860.68. De heer M. B. Osendarp overleden. 1 Juni overleed op 49-jarigen leeftijd in het An- tonius-ziekenhuis de heer M. B. Osendarp, bestuurs lid der vereeniging V. S. V. De ontslapene maakte, met een tijdelijke onder breking, van 1935 deel uit van het V. S. V.-bestuur. In deze functie toonde hij een groote activiteit. Hij was o.s. belast met de regeling der terreinwerk zaamheden, de controle bij de wedstrijden en ver tegenwoordigde de vereeniging bij vele voorkomen de gelegenheden. Van jongsaf heeft de heer Osendarp zich voor de voetbalsport geïnteresseerd zonder zelf ooit eenige sport beoefend te hebben. Zoo behoorde hij in 1910 toen nog in zijn geboortestad Delft woonachtig tot de oprichters der vereeniging D. H. C., van welke vereeniging hij eenige jaren voorzitter was. Ook in het R-K. vereenigingsleven was hij een geziene figuur wegens zijn activiteit waar het gold propaganda voor de organisaties, die hem tot be stuurder hadden betrof. Behalve de sport hadden de tooneel- en vangvereenigingen in R.K.-verband zijn groote en onvermoeide belangstelling. Ook in deze kringen zal zijn heengaan als een groot verlies gevoeld worden. Afscheid L. G. vau Breen. Zaterdag verliet de heer L- G. van Breen. water bouwkundige van den Rijkswaterstaat te IJmuiden, den dienst met pensioen. Voor deze gelegenheid wai-en vele ambtenaren van den Rijkswaterstaat in het ge bouw aan de De Wetstraat samen gekomen. Wij merk ten o.m. op de Ingenieurs van het tunnelbureau, de hoofden van de verschillende diensten van den Rijks waterstaat te IJmuiden en te Velsen, de aannemers van de onderhoudswerken en vele anderen. Ir. C. Wolterbeek, hoofdingenieur bij het Noordzeekanaal, sprak den heer en mevrouw van Breen toe. Hij her innerde er aan dat de heer van Breen in 1900 aanvan kelijk voor tijdelijk, in 's Rijks dienst trad. Maar hel werd een vast verband. Na herhaalde malen van standplaats veranderd te zijn. kwam hij in 1934 al» waterbouwkundige te IJmuiden bij den ondernouds- dienst van het Noordzeekanaal. Hier had de hee» Van Breeen in het bijzonder belangstelling voor d» bescherming van de havenhoofden, waartoe hij eea nieuwe stortwijze voor de betonblokken uitdacht. Spr wenschte hem tenslotte een welverdiende rust toe. Namens het onderhoudspersoneel sprak de tech nische ambtenaar A. Schermer woorden van dank en waardeering voor het werk en de leiding van den hee» van Breen. Hij.bood namens het geheele waterstaats en onderhoudspersoneel een geschenk ter herinnering aan. OUD-KATn. VERBOND VAN VAK- VEREENIGINGEN. In de onlangs gehouden vergadering van den Ver bondsraad van het Oud-Katholiek Verbond van Vakvereenigingen werd onder voorbehoud van goedkeuring door het Episcopaat aangewezen tot secretaris-penningmeester de heer A. J. van Kleef te Velsen. Besloten werd de eerstkomende algemeene ver gadering van het Verbond te doen plaats hebben op Zaterdag 12 Juli in het Oud-Katholiek Vereeni- gingsgebouw aan den Kinderhuissingel te Haarlem. Tot leden van de Commissie voor Arbitrage wer den o.m. benoemd de heeren P. C. Dekker te Eg- mond aan Zee en W- D. Wiljouw te Velsen. De heer A. J. van Kleef zal als secretaris van deze commissie optreden. Laatstgenoemde werd tevens hei-kozen als redacteur van het orgaan „Taak en Plicht". Pinkstergratificatie. Aan het personeel van de N.V. „De Plaatwellerij"'- is Zaterdag een verrassing bereid door de uitbe taling van een duurtetoeslag van f 20 voor ge« huwden en kostwinners; aan het jongere personeel werd naar leeftijd en dienstverband een evenredig bedrag uitbetaald. De drukte met de Pinksterdagen. Het was nog te koud voor het strand. De beide feestdagen zijn voor Beverwijk voor bijgegaan als andere Zondagen. Het was alleen wat drukker langs den weg, wat vooral in de Bree- straat opviel. De banden distributie schijnt tot nu toe van weinig invloed te zijn op het wielrijdersverkeer, want duizenden zijn in den loop van de Pinkster dagen per fiets door Beverwijk naar Wijk aan Zee getrokken. De wielrijders moeten zich wel heer en meester gevoeld hebben op den weg, want auto's waren er vrijwel niet. Na den mislukten Hemelvaartsdag hoopten vooral de Wijk aan Zeeërs op een mooie Pinksteren. Eerste Pinksterdag was echter teleurstellend, want de koude wind en het zonnetje dat af en toe achter het wolkendek wegschool, maaktei* het voor een verblijf aan het strand te koud. Op den tweeden Pinksterdag viel het bezoek niet tegen, hoewel het windje het, ondanks de zon, te koud op het strand maakte, zoodat het op het strand niet bijster druk was. Evenals vorig jaar mogen er geen fietsen op het strand meegevoerd worden. De rijwiel stallingen voeren hier natuurlijk wel bij. Een druk gebruik is echter gemaakt van de gelegenheid om in de duinen te wandelen. Een flink aantal kaarten is verkocht. Ook op de „boulevard" werd druk ge wandeld. Drukke dagen voor Wijk aan Zee zijn het niet geweest, maar een begin voor het seizoen 1941 is gemaakt. Het wachten is nu maar weer op de eerste echte zomersche Zondagen, Opdracht. Het Loodgietersbedrijf v.h. A. Blom Hz. N.V. heeft van N.V. Bredero's Bouwbedrijf te Utrecht opdracht ontvangen voor alle loodgieters- en sanitairwerk- zaamheden van 24 woningen te Alkmaar en 39 te Haarlem. Personalia. De heer W. T. Verncde, toegevoegd aan den Inspecteur te Beverwijk, is benoemd tot hoofd van de inspectie der directe belastingen te Zaltbommel. Bij de in het Roode Kruisziekenhuis gehouden examens zijn voor het diploma ziekenverpleging ge slaagd de dames L. ter Gast, L. F. Soesman, M. T. Klusman en H. M. C. Hanks. Voor het godsdienstdiploma A slaagde te Ber gen mej. Willy van Eyk, alhier.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1