De Nieuwe Inkomstenbelasting. Een vinding. Eigenaardigheden Wij hebben het besluit tot invoering der Inkom' stenbelasting-1041 gepubliceerd en later een daarop van bevoegde zijde gegeven toelichting. Dergelijke stukken zijn voor de meesten geen eenvoudige lec- tuur en te minder eenvoudig wordt de zaak als belangrijke principiëele wijzigingen in de bereke ning en in het stelsel van heffing zich voordoen, zooals thans het geval is. Daarbij komt dat de zaak vele kanten heeft en zeer uitvoerige toelichting vergt, zooals reeds gebleken is. Ten aanzien van onderdeelen zal de gemiddelde belastingplichtige het gevoel hebben, dat hij in de practijk zal moeten ervaren hoe het stelsel werkt en er zich aldus aan gewennen. Hetgeen niet wegneemt dat het hem sterk moet interesseeren, waaraan hij nu met zijn inkomen en in zijn omstandigheden toe is. De op Dinsdag in ons blad verschenen uitvoerige tabel, betreffend inkomens tot bijna 7000, zal verreweg de meesten daaromtrent ingelicht hebben. En tij zullen zich allicht niet tot hun eigen aanslag heb ben bepaald maar iets verder gekeken hebben om eenige vergelijking te maken. Uit de tabel blijkt bij eenige bestudeering, dat terwijl de nieuwe regeling der Inkomstenbelasting tot een aanzienlijk hoogere opbrengst moet leiden en dus voor velen een aan merkelijk verhoogden totalen aanslag aankondigt, het stelsel erop berekend is de kleine inkomens en de kinderrijke gezinnen te sparen. Dit laatste doet zich zoo sterk gelden dat een gezinshoofd met drie kinderen al iets minder betaalt dan onder de vroe gere regeling. Sterk is de stijging van den aanslag dus natuurlijk in de eerste plaats voor ongehuwden, in de tweede voor kinderlooze echtparen. Het prin cipe doet zich, om een voorbeeld te citeeren, zoo sterk gelden dat een ongehuwde met 2000 inko men in totaal 223.50 aan inkomstenbelasting zal moeten betalen, een kinderlooze gehuwde 149, een gehuwde met één kind 121, met twee kinderen 96, met drie* 73, met vier 42, met vijf 16. Dit betreft nu een bescheiden inkomen. Neem een veel hooger, bijvoorbeeld dat van 7000, en men krijgt natuurlijk gansch andere bedragen: onge huwd 1915.50, gehuwd zonder kinderen 1277 met één kind 1139, met twee kindèren 1001, met drie 863, met vier 725, met vijf 587. Ten aanzien van de hoog-belaste ^ongehuwden dient even de opmerking gemaakt te worden dat de bejaarden onder hen, namelijk zij die 65 jaar en ouder zijn, in de belasting met gehuwden worden gelijkgesteld, hetgeen eveneens geldt voor jongere ongehuwden, uit wier vroeger huwelijk een kind is gesproten. En ten aanzien van den kinderaftrek zij vermeld, dat die bij de zeer hooge inkomens ge leidelijk verdwijnt. Ongehuwden zijn nooit meer inkomstenbelasting verschuldigd dan 65 pCt. van hun geheele inkomen, voor andere belastingplich tigen is het maximum dat van iemand gevergd kan worden 55 pCt. Dit artikel heeft ten doel enkele hoofdpunten naar voren te brengen en daartoe behoort zeer ze ker de heffing van Inkomstenbelasting, zooals die thans zal worden toegepast, uit drie bronnen: na melijk ten eerste de loonbelasting, die reeds in wer king is, dan de dividendbelasting en tenslotte uit een voorloopigen aanslag over de rest van het in komen. Tot bij een inkomen van 12000 is het tarief van de inkomstenbelasting ongeveer gelijk aan dat van' de loonbelasting. Maar-hoe werkt.de combinatie dezer heffingen nu? 'Het komt erop neer dat gedurende 1941 op de salarissen, loonen en pensioenen loonbelasting afge houden wordt, dat iemand die inkomsten uit divi denden heeft in den loop van dit jaar daarop divi dendbelasting zal moeten betalen en dat de belas tingplichtigen voor hun overige inkomsten, in 1941 een voorloopigen aanslag zullen ontvangen, geba seerd öp de inkomsten van 1940. Als 1941 ten einde is zullen zij moeten opgeven hoeveel inkomen zij in dit jaar hebben gehad. Daarover zal dan belasting worden berekend en van dien aanslag zal afge trokken worden: le hetgeen ingehouden is aan loonbelasting en dividendbelasting, 2e het bedrag van den voorloopigen aanslag. Deze laatste is pas vrij laat in 1941 te verwachten. Men heeft dus geheèl gebroken met het vroegere stelsel, waarbij het inkomen voor het geheele jaar werd berekend naar den toestand op een bepaalden datum den eersten Mei. Zoóals bekend werd verandering op dit punt al sinds langen tijd over wogen en bestudeerd. In het nieuwe stelsel van hëffing zijn de vragen tot oplossing gebracht hoe men het .door den belastingplichtige werkelijk over een geheel jaar genoten inkomen belasten moest en hoe het nieuwe stelsel op het oude moest aansluiteïn, waarbij de officieele toelichting de loonbelasting kenschetst als „een gegeven, waaromheen de overige bouw van de inkomstenbelasting op logische wijze moest worden opgetrokken". Met betrekking tot de oude inkomstenbelasting, die over het jaar 1940-1941, eindigend op 1 Mei, is bepaald dat de belasting over de laatste vier maan den van dat belastingjaar (dus van 1 Januari tot 1 Mei 1941) geheel met de belastingplichtigen wordt verrekend of aan hen teruggegeven. Omtrent deze maatregelen heeft de toelichting een verdere uil- eenzetting gegeven. Het thans ingevoerde stelsel wordt aangeduid els „het reëele stelsel met voorheffing op afrekening" en bestaat ook in Duitschland. De toelichting heeft hieromtrent opgemerkt, dat de nieuwe Nederland- sche Inkomstenbelasting dus menigen trek gemeen heeft met de Duitsche, dat intusschén wel naar on derlinge vergelijkbaarheid maar niet naar het maken van een copie is gestreefd en dat de Neder- landsehe belasting voor zoover noodig bij het Neder- landsche privaatrecht en bij Nederlandsche toestan den aansluit. Tot de belangwekkende nieuwe bepalingen be hoort een „hardheidsclausule" waarbij den secre taris-generaal van het departement van Financiën bevoegdheid verleend is, voor bepaalde gevallen of groepen van gevallen tegemoet te komen aan on billijkheden van overwegenden aard, die zich bij de uitvoering van het besluit mochten voordoen. Daarbij is overigens aangeteekend: „Men moet hier echter niet de conclusie uit trekken dat de belas tingplichtige slechts de pen hoeft op te nemen om al datgene, dat hij onbillijk acht, terzijde gesteld te krijgen". Personen, die minder dari f 4000 loon genieten en niet meer dan f 200 aan andere inkomsten zul len in den regel niet worden aangeslagen, zoodat dan een uitdrukkelijke verrekening van ingehou den loonbelasting achterwege zal blijven. Tot zoover dit korte overzicht van eenige hoofd punten. R. P. (Bericht wordt dat een vischhaak uitgevonden, die een belsignaal geeft, wanneer de hengelaar beet heeft.) Er zijn heele massa's menschen, Die behooren tot het slag Dat, hoezeer het dit moog' wenschen, Nooit iets nieuws creëeren mag. Er zijn menschen daarentegen, Ook al is hun 'aantal klein,. Die steeds weer prestaties plegen Met hun vindingrijke brein. Soms zijn het bepaalde wonders, Voor de menschheid schatten waard. Meestal is 't niet veel bijzonders, Als het wordt geopenbaard. Vaak ook kan men hoogstens meenen Voor zoo'n kind der fantasie, Dat men 't plaatsing moet- verleenen In de schertscategorie. Volgens mij hoort de creatie Van een vischhaakbelsignaal Als vreemdsoortige prestatie In dit groeiend arsenaal. D' uitvinder mag 't goed bedoelen, Maar de brave man vergeet. Wat elk hengelaar zal voelen. Zoo neemt men geen. visschen „beet". P. GASUS. De Haarlemsche politie. Commissaris E. H. Tenckinek eervol ontslagen. Naar wij vernemen is aan den heer E. H. Tenckinek eervol ontslag (met toekenning van wachtgeld) verleend als Commissaris van Politie te Haarlem. De heer Tenckinek werd 4 November 1881 ge boren. 1 Februari 1905 trad hij in dienst als adjunctinspecteur van pilitïe te Middelburg. 1 April 1907 werd hij in gelijken rang benoemd te Zeist en 25 Augustus 1908 te Gouda. 1 November 1914 kwam de heer Tenckinek als adj.-hoofdinspecteur te Haarlem, 1 Juli 1915 volgde zijn bevordering tot hoofdinspecteur chef van den Justitieelcn dienst. Op 3 Aug. 1921 werd hij in de plaats van den heer Schuïtemaker tot Commis saris benoemd. Bijna 20 jaar heeft de heer Tenckinek dus aan het hoofd der Haarlemsche politie gestaan. De laatste jaren was hij ook Hoofd van de Luchtbescherming te Haarlem. ONGELUK OP HET ALKMAARDER MEER. ALKMAAR, 4 Juni. Vermoedelijk door een verkeerde manoeuvre is gistermiddag op het Alk- maardermeer een zeilbootje, waarin de heer Kort lever, hoofd van de Christelijke school te St. Pan- crafe, zijn tWee zoontjes en een vriendje waren gezeten, omgeslagen. Het vriendje wist zich zelf redden. De heer Kortlever bracht zijn twee zoontjes op den kant, doch vlak bij den wal verdween 'hij zelf door uitputting in de diepte. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Economische rechter te Haarlem. HAARLEM W oensdag Hedenmorgen heeft de Economische Rechter te Haarlem, Mr. C. G. Bijleveld, zijn eerste zitting in het Paleis van Justitie gehouden. Het O.M. werd waargenomen door Mr. Besier. Eenige zaken be treffende overtreding van de Prijsopdrijvings- en Hamsterwet-, van de Textielproducteiibeschikking, van de Brandstoffen Dlstributiebesehikking enz. kwamen aan de orde. Eenige zeldzame exemplaren van de bijzondere tulpen-variëteiten welke de troetelkinderen zijn van de studie van dr. W. E. de Mol voor de ver edeling van siergewassen. (Foto Pax Holland) Bij den dood van ex-keizer Wilhelm BERLIJN, 4 Juni (D.N.B.) De laatste Duitsche keizer, Wilhelm II, wiens overlijden zoojuist gemeld is, Is op 27 Januari 1859 als oudste zoon van den toenmaligen prins Wilhelm en prinses "Victoria van Groot-Brittannië, dochter van koningin Victoria van Engeland, geboren. Volgens een oud gebruik trad hij in 1869 met den rang van luitenant toe to het eerste garderegime'nt te voet. In 1874 werd hi; leerling aan het gymnasium te Kassei en van 18r" tot 1879 wijdde hij zich aan de universiteit te Bonn aan de studie van de rechts- en staatswetenschap pen. Tot-1882 diende de toenmalige prins Wilhelm bij het eerste garderegiment tg voet, het laatst als kaoitein en leider eener compagnie. Op 27 Februari 1881 trad hij in het huwelijk met prinses Augusta Victoria van Sleeswijk-Holstein- Sonderburg-Augustenburg. Op den negenden Maart 1888 stierf zijn grootvader, Wilhelm I; diens opvolger op den troon wordt de érnstig zieke kroonprins, thans keizer Friedrich III. Doch reeds na honderd dagen bezweek de vader aan een ernstigen kanker en op 15 Juni 1888 besteeg kroonprins Wilhelm als Wilhelm II den troon. Verscheidene kanseliers hebben elkaar tijdens de regeering van Wilhelm II na het aftreden van Bismarck op 20 Maart 1890 opgevolgd. De volgende staatslieden hebben het kanselierschap van het Duitsche rijk bekleed: van 1890 tot 1894 generaal Caprivi, van 1894 tot 1900 Fürst Hohenlohe, van 1900 tot 1909 Fürst Bülow, van 1909 tot 1917 Bethmann-Hollweg, in 1917 Michaelis en Graaf Hertling en in 1918 Prins Max von Baden. In de dagen der Duitsche ineenstorting begaf Keizer Wilhelm II zich op 10 November 1918 naar Ne derland, -flvaar in het aldaar gelegen Amerongen op 28 November 1918 de formaliteiten van zijn troon afstand vervuld werden. Na den dood van de Keizerin in 1921 trad Wil helm II een jaar later in het huwelijk met Prinses Hermine von Schönaich-Karolath. Sinds zijn vertrek uit Duitschland heeft Wilhelm II op het aan een Nederlandsche adellijke familie behoorende kasteel te Doorn gewoond, waar hij heden is overleden. Tijdens den wereldoorlog stond de vroegere keizer in het middelpunt der vijandelijke propaganda, welke vooral op de bewering steunde, dat Wilhelm II de schuld droeg aan den oorlog. Daartegenover hebben de inmiddels door de toenmaals oorlogvoe rende mogendheden gepubliceerde documenten aangetoond dat het het streven der regeering van keizer Wilhelm geweest is, de botsing met Enge land en met de andere vroegere geallieerden te vermijden. Wilhelm II zelf werd dóór het uitbreken van den oorlog verrast tijdens een reis naar het Noorden. Ex-keizcr Wilhelm is Woensdag op huize Doorn overleden. (Foto Pax Holland) Uit Doorn wordt aan het D.N.B.v.gemeld: Om trent de laatste uren van den vroegeren keizer Wordt nog gemeld dat na eén'tijdelijke verbetering tijdens het weekeinde, welke een volledig herstel deed ver wachten,; er Dinsdag'in de late avonduren een aan merkelijke verergering in den toestand van Wilhelm II ontstond. Door een longenembolie ontstond een snel verval van krachten, dat het van nature sterke lichaam van den patiënt verzwakte en een diepe be wusteloosheid veroorzaakte, waaruit de vroegere keizer niet meer optwaakte. Na de schijnbare verbetering van eenige dagen ge leden, welke bij den patiënt clen wensch deed op komen. het ziekbed te verlaten, was een reeks dei- naaste bloedverwanten, zooals de zoons van Wilhelm II weer uit Doorn vertrokken, zoodat zij de laatste uren niet aan het ziekbed konden doorbrengen. Toen de dood intrad waren aan het ziekbed aanwezig de gemalin van den Keizer, Prinses Hermine, zijn doch- ;er,' de Hertogin van Brunswijk, prins. Louis Ferdi nand, kleinzoon en prinses Henriëtte, de gemalin van prins Franz Josef, eveneens een kleinzoon. De tijding van het overlijden van-den vroegeren keizer heeft in het dorp Doorn groote ontroering onder de bevolking verwekt, daar Wilhelm II veel voor de plaats gedaan heeft. MAANDAG BIJZETTING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT. De bijzetting van het stoffelijk overschot van den ex-keizer geschiedt aanstaanden Maandagmorgen in de slotkapel van Doorn. Volgens den wensch van den overledene is de MARKT WOERDEN Aanvoer 207 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f 41 a f 41.50, Idem idem 2e kw. 39 a f 40. Handel matig. In den Hortus Bulborum der „Neversie" te Limmen bloeien thans de eerste „röntgentulpen" van dr. W. E. de Mol. Dit is het resultaat van jarenlange proefnemingen met bollen, welke onder invloed van röntgenstralen tot zeer bijzondere variëteiten zijn uitgegroeid. .(Foto Pax Holland). in Haarlem en omgeving De Pilaarbijter De pilaarbijter. (Foto De Haas) Een pilaarbijter is iemand, die in pilaren bijt, dat kan niet missen, al is het een nogal vreemde bezig heid. Niémand zal dan ook zoo simpel zijn, het woord letterlijk te nemen, omdat ieder begrijpt, dat het een overdrachtelijke beteekenis heeft. Van iemand, die dikwijls naar de kerk gaat uit andere beweegredenen dan ware vroomheid, van een schijnvromen kerkganger dus, zegt men, dat hij een pilaarbijter is. Pilaarbijters zullen er wel altijd geweest zijn. We kennen ze immers zoowel uit de gewijde Schrift als uit de profane literatuur en het woord is treffend juist. Dat niet het begrip maar ook het woord zeer oud is, bewijst ons een sculptuur, die ge in het koor van de Groote Kerk te Haarlem kunt vinden en waarvan we hierbij een foto geven. Het werk van den ouden meester is voortreffelijk bewaard ge bleven en toont een monnikje dat met overgave aan zijn pilaar knabbelt, tot leering en vermaan van den kerkganger, wien hiermede stof tot leerzaam moralïseeren werd geschonken. Die zedeles zullen we nu maar daarlaten, omdat dit beeldhouwwerk, ons- ook op iets anders wijst en dat is het speelsch vernuft, dat de middeleeuwsche beeldhouwer, die tot taak had, de kathedralen van zijn kunstwerken te-voorzien, dikwijls aan den dag legde. Het schijnt, dat deze. beeldhouwers vaak een groote vrijheid van werken bézaten, die hun ver oorloofde, al Kun fantasie uit te leven ter plaatse waar hun arbeid eeuwen en eeuwen bewaard zou blijven. Men kan hiervan bij de Fransche kathe dralen even kluchtige als .verbazingwekkende voor beelden vinden. De weelderigheid van sculptuur, die de meeste dezer kerken men denke aan Reims, Chartres en Parijs vertoonen, zou nim mer die hoogte bereikt hebben, als hier volgens ge detailleerde plannen was gewerkt en we kunnen er de middeleeuwsche bouwmeesters erkentelijk voor zijn, dat -zij breed genoeg van inzicht zijn geweest, om- den kunstenaars hunner dagen de vrije hand te laten in het vértrouwen, dat hun talent aldus het best tot 'Uiting zou, komen. De namen dezer beeldhouwers zijn zoo goed als alle onbekend. Ze werkten immers niet uit winst bejag of zucht naar roem maar als mede-arbeiders aan een machtig geloofsgetuigenis. Pilaarbijters zul-' lpn het wel niet geweest zijn. Zoo weten we ook niet, wie dit sprankelende stukje houtsnijkunst vervaardigde. Ligt zijn gebeente wellicht ergens diep onder de zerken of trok hij, na volbrachten arbeid te Haarlem naar elders, om daar zijn abel handwerk te beoefenen? Het doet er op zichzélf \yeinig toe. Wat hij ons heeft nagelaten is meer dan een naam het is een les, die ook in onze dagen nog niets van haar waarde verloren heeft. kring der deelnemers beperkt tot de naaste familie Toch worden ook enkele delegaties uit Duitschland verwacht. TELEGRAM VAN DEN FüHRER. Uit Berlijn: De Führer heeft de gemalin van ex- keizer Wilhelm II en den kroonprins telegrafisch zijn deelneming betuigd. DUITSCHE PERSSTEMMEN. De Duitsche bladen wijden, naar. het D.N.B. meldt, groote aandacht aan het overlijden van den Duit- schen ex-lceizér. In uitvoerige artikelen wordt' de levensloop van Wilhelm II met de politieke gebeur tenis, van zijn tijd geschilderd. Daarbij verklaart men dat de politiek van Wilhelm II er niet in is ge slaagd het web van Engeland's omsingeling te ver scheuren. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" be toogt dat in 1914 geen sprake geweest kan zijn van Duitsche schuld aan den oorlog. Steeds herhaalde pogingen om met Engeland tot een vergelijk te komen strandden, zoo schrijft het blad, omdat Enge land nooit" bereid was ondubbelzinnig zijn standpunt te bepalen. De Engelschen hebben door hun houding in vorjaar en zomer 1939 bij een overeenkomstige situatie nogmaals bevestigd waarom het hun ook destijds te doen was: Duitschland beletten zich te verheffen en het vernietigen. „Na den wereldoorlog" zoo vervolgt het blad. ..heeft Wilhelm II den op- bouwarbeid van den Führer met bewondering en gloeiende hoop voor de toekomst van het Duitsche volk gevolgd". De „Berliner Börsenzeitung" schrijft: „Het is beter niet te onderzoeken hoe schuld en noodlot in de buitenlandsche politiek van het tijdperk van Wil helm dooreengestrengeld waren. Vast staat in ieder geval dat de leidende Duitsche staatslieden uit de )e?iode voor den wereldoorlog een politiek van ïl- usïes hebben gevolgd tegenover het gevaar van het Engelsche streven naar omsingeling. Zoo werd de Duitsche bewegingsvrijheid op het gebied van de buitenlandsche politiek steeds mer beperkt, totdat Duitschland in 1914 onder de ongunstigste omstan digheden zonder sterke bondgenooten gedwongen werd tot den strijd om zijn gestaan". NEDERLANDSCHE JEUGDHERBERGEN. De N.J.H.C. meldt ons: Op het oogenblik zijn de volgende jeugdherbergen voor het trekkersver- keer geopend: Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Apelsga, Arcen, Arnhem, Beegden, Delden, Deven ter, Eindhoven, Eysden, Gorinchem, Gouda, Haar lem. Harlingen, Iieemse-Hardenberg, de Kaag, Kampen, Kortenhoef, Lunteren", Lochem, Nijmegen; Oldebroek, Rhenen, Scheveningeïl, Schoorl, Sneek, Utrecht, Vaals, Wieringen en Zwolle. Men kan verwachten, dat de jeugdherbergen te Meppel en Hoogeveen eveneens binnenkort in ge bruik gesteld worden, terwijl de jeugdherberg te Emst-Epe gedurende de geheele maand Augustus haar deuren voor de trekkende jeugd opengezet. De volgende route wordt gpeciaal aanbevolen voor hen. die niet tegen een eindje „trappen" opzien: Am sterdam, Schoorl, Wieringen, Harlingen, Sneek, Apelsga, Heemse, Hardenberg, Zwolle, Kampen, Kampen, Apeldoorn, Deventer, Delden, Lochem, Arnhem, Amersfoort, Amsterdam. In het Noorden en Noord-Oosten van ons land zijn er nog: uitgestrekte gebieden van ongerept natuurschoon. die in het algemeen nog veel te weinig bekend zijn. De Jeugdherbergen in Fries land, Groningen, Drente en Overijsel bieden thans de mogelijkheid deze streken eens grondig te gaan verkennen^ Generaal Weygand brengt rappot( uit over de verdediging der FransclJe koloniën. Fransche ministerraad bijeen onder presidium van Pétain. United Press verneemt uit Vichy: Naar hier wordt verklaard is de belangrijk m! van de zitting van den Franschen ministerraad gisteren plaats had. af te meten aan het fejt' ,le alle ministers en staatssecretarissen aanwezig \v en dè zitting door Pétain zelf gepresideerd J**!? Men zegt dat de ministerraad zich gedurende de heele vergadering heeft bezig gehouden met het S|f voerige rapport van generaal Weygand over de gelijkheid tot verdediging der koloniën en de bestor*i ding van de aanhangers de De Gaulle. Alle deel I mers aan den ministerraad werden tot het strengt*! stilzwijgen verplicht, daar het rapport uitvoerig blemen van landsverdediging behandelde. Eenige ml* nisters zeiden evenwel dat de ministerraad - - getroffen was door de energieke manier, waaronT' generaal zeide dat de regeering in staat is de kolom-6 te verdedigen. 611 4S6e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5d? klasse, 10de lijst Trekking van Woensdag 4 Juni 1941 Hooge Prijzen f 15.000.— 13652 10.000.— 14970 1092 1747 2183 2722 3432 4559 5064 5832 3356 3419 4322 4535 5010 5034 5775 5814 1463 'fel 8261 8290 9645 9861 9864 9867 1.500.— 4646 f 1.000— 4283 6832 12276 14939 f 400.— 7884 6956 9709 10890 13676 f 200— 5741 10736 11203 18741 f 10?— 2678 3751 4040 4429 6330 6372 6717 8116 8131 8426 12166 12540 14056 14363 14607 17186 Prijzen van f 70.— 1145 1158 1247 1250 1433 1606 1643 1774 1789 1859 1885 1921 1998 2120 2354 2370 2409 2467 2608 2634 2710 2742 2905 2940 3048 3313 3921 3943 4156 4158 4256 4710 4712 4731 4808 5270 5325 5540 5551 5584 5950 5978 6022 6058 6192 6356 6338 6525 6604 6729 6883 7186 7194 7312 7318 7327 7575 8104 8105 8119 8178 8326 8343 8400 8448 8501 8507 9146 9158 9270 94S4 9514 9538 9691 9702 970S 9740 9787 9850 9878 9962 9992 10020 10024 10222 10346 10361 10368 10465 10514 10604 10719 10853 10857 10859 10913 10942 11026 11074 11366 11532 11563 11692 11871 11878 11915 12034 12175 12196 12233 12456 12578 12646 12658 12668 12727 12764 13024 13117 13197 13273 13623 13693 13806 13832 14209 14253 14364 14419 14591 14643 14661 14783 14797 14818 14829 15017 15057 15142 15152 15228' 15250 15461 15490 .15516 15530 15562 15794 160G9 16066 16084 16247 16516 16607 16779 16925 17301 17423 17466 17492 17552 17585 17591 17762 17802 17810 17952 17961 17997 18295 18362 18464 18532 18568 18577 18674 18686 18782 18923 18956 19017 19265 19306 194C6 19411 19637 19724 19794 19878 19892 19970 20160 20185 20186 20238 20276 20343 20391 20401 20427 20638 20651 20790 20307 20826 20998 21012 21044 21415 21564 21616 21700 21715 21323 21827 21834 21845 Nieten 1031 1051 1073 1116 1125 1129 1147 1173 1196 1241 1266 1269 1331 1382 1400 1457 1516 1721 1908 1954 -I960 2073 2098 2130 2229 2232 2236 '2260 2261 2278 2322 2362 2366 2375 2379 2437 2516 2539 2581 2637 2639 2646 2795 2809 2'810 2819 2834 2863 3086 3110 3127 3161 3199 3218 3287 3324 33.26 3349 3351 .3605 3654 3736 3763N 3774 3894 4000 4011 4027 4035 4069. 4084 4136 4168 4181 4204 4214 4259 4404 4409 4436 4445 4463 4575 4623 4627 4636 4645 4675 4697 4868 .4901 4910 4977 5003 5098 5175 5195 5196 5216 5222 5254 5287 5299 ,5306 5329 5380 5417 5428 5444 5466 5475 5477 5508 5518 5569 5582 5599 5634' 5656 5708 5787 5879 6046 6048 60.70 6076 6079 6090 6176 6215 6287 6308 6310 6345 6396- 6401 6434 6435 6438 6444 6518 6537 6538 6599 6601 6738 6759 6808 6850 7020 7045 7058 7064 7081 7137 7197 7205 7259 7261 7273 7296 7352 7353 7430 7497 7511 7516 7570 7616 7701 7713 7734 7737 7748 77*55 7803 7815' 7882 7953 7956 7962 80lt 8051 8059 8060 8152 8210 8220 8228 8330 8342 8411 8498 8513 8642 8690 8702 8732 8773 8876 8898 801V 8962 8986 9103 9130 9152 9233 9314 9380 9415 9445 9463 9542 9554 9560 9584 9650 9663 9666 9698 9733 9752 9778 9843 9885 9886 9942 9956 10006 10029 '10099 10103 10175 10224 10284 10338 10398 10412 10432 10438 10457 10508 10524 10544 10545 10547 10572 10575 10634 10667.10676 10714 10750 10765 10774 10775 10864 10934 110Ö8 11018 11024 11079 11182 11187 11209 11212' 11247 11268 11324 11344 11347 11360 11400 11411 11451 11505 11513 11565 11606 11654 11663 11688 11690 11694 11766 11820 11859 11862 11874 11946 .12069 12G37 121-00 12126 12145 12198 12208 12213 12220 12289 12314 12317 12455 12544 12620 .'.2665 12714 12733 12735 12739 12753 12783 12839 12878 12888 12973 13009 13035 13043 130S4 13067 13i09 13128 13210 13212 13225 13226 13228 13257 13263 13271 13274 13288 13289 13292 13313 133 17 133 45 1 3 3 5 3 1 3381 13 391 133 96 13399 13411 13465 13496 13536 13542 13556 13557 13560 13635 13638 13683 13818. 13878 13952 13995 14047 14089 14074 14085 14086 140S8 14099 14119 14123 14131 14185 14226 14269 14278 14339 14405 14420 14473 14537 14540 14559 14634 14647 14672 14707 14730 14765 14781 14794 14803 14814 14898 14908 14*38 14947 14986 15003 15029 15087 15123 15182 1518? 15240 15258 15354 15397 15400 15406 15419 15421 15483 15548 15618 15657 55662 15727 15765 15773 15875 15396 15834 15948 16001 16027 16059 16069 16075 16213 16218 16253 16256 16307 16325 16401 16419 16482 16488 16521 16527 16533 16592 16630 16702 16762 16769 16795 16851 16858 16927 16955 16988 17015 17090 17095 17107 17187 17192 17289 17319 17378 17414 17429 17460 17487 17510 17533 17553 17563 17579 17646 1 7672 177C4 17721 17733 17739 17784 17800 17864 17941 17972 17981 18039 18087 18088 18092 18098 18109 18114 18135 18171 18196 18207 18270 18383 18394 18396 18407 18409 '8457 18461 18484 18488 18505 18507 18541 18581 18677 18683 18804 18810 18824 18872 18885 18937 18943- 18952 18959 18966 18968 18979 18982 18988 19043 19054 19055 19059 19099 19149 19160 19199 '9274 19296 19330 19335 19365 19376 19456 19471 19510 19525 19530 19532 19652 19669 19673 19682 19697 19715 19717 19735 19740 19741 19755 19786 19876 19892 19925 19975'19982 20002 20039 20045 20055 20128 20141 20152 20155 20108 20208 20214 0227 20287 20332 20380 20397 20413 20436 20555 ;70577 20602 20711 20725 20727 20742 20781 20787 20802 20825 20852 20856 20880 20891 20907 20910 20988 21029 21111 21134 2L137 21154 21211 21240 21255 21265 21341 21351 21376 21394 21405 ?HU 21453 21547 21577 21581 21590 21603 21685 21694 21707 21744 21841 21949 Verbeteringen 5é klasse, 9e lijst: 5618 m. s. 8618; 5643 m. z. 6643; 11895 m. z. f 70.^ 1131 1135 1273 1369 1788 1835 2202 2205 2288 2236 2479 Kil 2667 2680 2885 2956 3224 3255 3446 3456 39 6 5 3978 4127 4134 4281 4339 4612 4616 4791 4829 5140 5156 5266 5276 5982 5995 6171 6174 6368 6375 6448 6510 6710 6713 7051' 7057 7209 7223 7363 741) 7651 7654 7789 7792 85 8 6 8604 8857 8867 9002 9066 9372 9374

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2