Nederlandsche Arbeidsdienst op marsch Bloemendrive van „Sans Atout"- De Bridgeclub „Sans Atout" sloot het seizoen met een bloemendrive. De uitslagen luiden: Groep A: 1. W. de BoerG. Tabak 38 mp.; 2. mevr. v. d. LindenJ. Nijman 361/» mp.; 3. J. Bos—G. de Boer 35 mp.; 4. C. HoogeboomK. v. d. Wal 32',^ mp.; 6. J. BoomJ. Blom 27 mp.; 7. H. van EssenF. v. d. Linden 27J/2 nip.J 8. J. DilC. Spruit 24 mp. Groep B: 1. De heer en mevr. Tand 40 mp.; 2. Th. BraamL. Mouton 39 mp.; 3. Ph. van Gro ningenC. Geldermans 30]£ mp.; 4. H. v. d. Vlugt mevr. Dil 30V2'mp.; 5. J. v. d. VlugtH. Thomas A. Michel 28'2 mp.; 7. W. G. Kleine—IC. ICee 27 mp.; 8. Mevr. SteenbergenA. van Groningen 27 mp. Groep C. N.-Z.-lijn: 1. A. van AmstelG. C. Ta bak 47i/2 jnp.; 2. J. Kokmevr. AdmiraalJ. v. d Berg 381/2 mp.; 4. P. Vlot—J. van Leeuwen 3iyz mp. 0.W.-lijn: 1. L. BosJ. de Vries 45% mp.; 2. mevr. Van AmstelG. Steenbergen 41 mp.; 3. T. Romijn Th. Sluitman 39^ mp.; 4. De heer en mevr. De Bliek 38 f2 mp.; 5. H. van Zonmevr. Braam 35i/2 mp. Rederijkerskamer „Kennemerland" In de jaarvergadering van de Rederijkerskamer „Kennemerland" is mej. T. van Eek tot bestuurs lid benoemd. Zij zal voortaan het secretariaat waarnemen. De heer L. Prijs werd tot commis saris benoemd. Roode Kruis Transport-colonne. Donderdag 12 Juni zal de Roode Kruis Transhport Colonne, behoudens toestemming der betrokken autoriteiten' een buiten-oefening houden in de duinterreinen aan de Zeestraat. De leiding berust bij dr. de Ruiter. PERSONALIA. Te Utrecht slaagde voor het examen gastechniker onze plaatsgenoot J. Th. Rademaker. KAMPBIJEENKOiVIST OP „BEECKENSTEIN". De gezamenlijke Meisjes- en Jongelingsvereenigin- gen uit Wijk aan Zee en Duin zullen hedenavond onder leiding van ds. A. J. Bronkhorst een kamp bijeenkomst houden op het buiten „Beeckenstein" te Velsen. Het programma bestaat uit zang, muziek en spel. Uitreiking der Floraliaplanten. Onder de schooljeugd bestaat groote belangstelling voor de vaste planten, die de vereeniging „Floralia" leder jaar uitreikt. Het aantal bedraagt 1664, verdeeld over de volgende scholen: Vondelschool 60, Centrale School 18, 'School voor B.L.O. 32, Zeewijkschool 206, Noorderschool 212, Openbare U.L.O. 18, Julianaschool 296, R.K. Jongensschool Hobbestraat 80, R.K. Meisjes school Peperstraat 132. Leerschool, Romerkerkweg 106, R.K. Jongensschool Galgenweg 114, R.K. Meisjes school Galgenweg 80, R.K. U.L.O. Arendsweg 30. R.K. U.L.O. K. Delfsweg 28, Chr. School Meeresteinstraat 62. Chr. School Noorderwijkweg 120, Chr. U.L.O. 12, Huishoudschool 10, O.L. School Wijk aan Zee 4F. SCHAAKWEDSTRIJD IN HET STATENHUIS. Een tiental schakers van „Denk en Zet" uit Wijk aan Zee zal Vrijdagavond xn het Statenhuis aan de Zeestraat een wedstrijd spelen tegen een tiental van de Hoogoven Schaakclub. DE ZWEEDSCIIE SCHEEPVAART. STOCKHOLM. 3 Juni. De scheepvaart in de Zweedsche havens vertqont in Maart een stijging van niet minder dan 85% in vergelijking met Februari j.l. De tonnage aan binnengekomen schepen bedroeg in Maart 1.198.000 N.R.T., waarvan 39% Zweedsche scheepsruimte was. In het eerste kwartaal werd 1.220.000 N.R.T. aan Zweedsche en 1.880.000 N.R.T. aan buifenlandsche schepen, of in totaal 3.100.000 N.R.T. aan uitgevaren en binnengekomen schepen geboekt. Dit beteekent in vergelijking met het eërste kwartaal van 1940 een daling van 34%. Te Stockholm, Goten- burg en Malmö werd in het eerste kwartaal van 1941 resp. 370.000, 332.000 en 272.000 N.R.T. in- en uitge klaard, hetgeen in vergelijking met denzelfden tijd van het vorige jaar een daling beteekent van resp. 2%, 79% en 67%. (Europapress). DE SCHEEPSBOUW IN DE SCANDINAVISCHE LANDEN. GOTENBURG, 30 Mei. Te Gotenburg zijn thans een 160 scheepsbouwingenieurs vereenigd ter bespre king van de mogelijkheden voor de scheepsbouw- nijverheid in de Scandinavische landen. Behalve vele Zweedsche ingénieurs zijn ook Noorsche- en Deen- sche ingenieurs aanwezig. Doel van dit congres is om meer dan tevoren tot nauwe samenwerking tusschen de drie landen te komen. (Europapress). VISCHAANVOER TE SCHEVENINGEN. Scheveningen 5 Juni. .f Noteering schokkervisch: Kleine tong f 1.60—2.80. Tong f 3.70—4.30. 1 Kleine griet f 1.401.70. Griet f 2.70—3.20. Alles per KG. Middelschol f 54—81. Kleine schol f 19.50—47.30. Schar f 9.90—23.40. Alles per kist van 40 KG. Aanvoer van elders: Wijting 80 cent. Voren 35 cent, beiden per KG. Finten 65 cent per stuk. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 6 JUNI. Luxor Theater, Breestraat: „Een leven lang", met bijprogramma, 8 uur. ZATERDAG 7 JUNI. Luxor Theater, Breestraat: „Een leven lang", met bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 6 JUNI. Thalia Theater: ,,'t Was 1 April", 8 uur. Rex Theater: „Zijn tweede Moeder", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Dansmeisjes". 8 uur. ZATERDAG 7 JUNL Thalia Theater: ,,'t Was 1 April", 8 uur. Rex Theater: „Zijn tweede Moeder", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Dansmeisjes". 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. VRIJDAG 6 JUNI. Heden: Frans Hals Museum: Ledenvergadering Ver. tot uitbr. der verz. van kunst en oudh. i. h. Gem. Museum, 4 uur. Frans Hals Theater: „Luchtkasteelen", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theateis „Bruidegom in angst", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Als mannen op reis gaan", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: Het vliegersverhaal „D III 88", 2, 6.30 en 8.45 uur. ZATERDAG 7 JUNI. Gemeentelijke Concertzaal: groot feestconcert Ned.-Duitsche Kuituurgemeenschap, met, versterkt orkest der H.O.V., 8 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. RUBBER STRANDBALLEN rubber WERPRINGEN - BADMUILTJES zon der bon - HOUTEN CEINTUURS - BADPAK KEN en -BROEKJES - ZONNEBRILLEN en -KLEPPEN - KAMPEERKLEEDING. a. KAM PEER ARTIKELEN - ZEIL- en WINDJACKEN „DE SPORTHOE K" ZEESTRAAT 78, BEVERWIJK, TEIEF. 5019 (Adv. Ingez. Med.) Thalia Theater ,,'t JFas 1 April'' Het zal voor vele bioscoopbezoekers een genoe gen zijn te vernemen dat de directie van het Tha lia-Theater er in geslaagd is op de Nederlandsche Film 't Was 1 April beslag te leggen, met in de hoofdrol de geestige Johan Kaart. Vroolijke invallen, plezierige verwikkelingen en grappige dialögen maken het geheel tot een uit stekend te genieten blijspel. De korte inhoud 'is als volgt: De heer Vlasman is een bekend macaronifa- brikant die, heel klein begonnen, zich door zijn hard werken heeft we ten op te werken tot eigenaar van een groote fabrjek. Hem valt de eer te beurt, een aanvraag voor zijn product te ontvangen van een baron de Hoog van Vriesland, die op het punt staat een nieuwe expe ditie te ondernemen. De aanvraag komt binnen, juist als er een in tiem familiefeestje plaats heeft en mevrouw Vlas man, trotsch als zij door de positie van haar man geworden is, doet daarvan met veel pathos aan haar kennissen mededeeling. Den heer Vlasman wordt tevens medegedeeld, dat de baron het voor nemen koestert den volgenden dag de fabriek per soonlijk met een bezoek te vereeren. Dalais de druppel, die de emmer doet overloopen. Nu weet de familie Vlasman van ijdelheid heele- maal niet meer, wat ze doet. Men wacht en wacht, maar al wie er komt: de baron niet. Totdat men eindelijk tot de ontstellen de ontdekking komt, dat de kalender als datum 1 April aanwijst! Bij al deze verwikkelingen komen nog amusante liefdes-idylles met onvermijdelijke misverstanden, tenslotte eindigend met eêp toch voor allen blij slot. Rex Theater „Zijn tweede moeder' Onder regie van Veit Harlan en met in de hoofd rollen het vijfjarige wonderkind Fritz Engers, Hilde Hildebrandt en Alfred Abel draait in het Rex Theater de Tobisfilm „Zijn tweede moeder". Alice Hagen is een geliefd actrice, die verafgood wordt, niet alleen door het publiek, maar ook door haar man die zich zelfs reeds verzoend heeft met de gedachte, dat hij slechts bekend is als de echt genoot van een beroemde vrouw. Het spreekt vanzelf, dat de kunstenares niet al te veel tijd heeft, om zich aan haar zoontje Gerd te wijden, zoodat het kind geheel is toevertrouwd aan de zorgen van de dienstbode. Maria, dié zóó veel van den kleinen jongen houdt, dat zij weigert hem ook maar één oogenblik alleen te la ten. Als zij dus op het punt staat, voor eenige dagen naar haar ge boortedorp te vertrek ken, waar haar vader burgemeester is, om den zil veren brüiloft van haar ouders te gaan vieren, en verneemt, dat Gerd's moeder op tournee zal gaan is er maar één oplossing: Maria zal naar haar ouders gaan en Gerd medenemen. Deze ouders ontvangen het ventje met open armen, maar Franz, die speciaal verlof genomen heeft, om zijn" Marie weer eens te kunnen zien; is niet zoo bijzondér met de kleine „lastpost^' inge nomen. Heel het doi-p' viert de zilveren bruiloft van den burgemeester. Intusschen heeft een nieuw vriendje van Gerd, Cristoph, vernomen, dat deze nog nooit levende kreeften heeft gezien en hij haast zich het stadsjongetje mee te nemen naar den bergstroom, waar hij deze dieren zelf zal kunnen vangen..... De duisternis valt in en in ontzettende angst rent Marie schreiende en roepend door het dorp. Het spoor leidt naar den bergstroom, die door de in middels losgebarsten regenbui sterk is gewassen. Op de brug staat Marie, gekweld door gewetens wroeging en wil zich in het donderende watlr stor ten. maar wordt door Franz teruggehouden. Men zoekt verder en eindelijk gelukt het de jonge vrouw, het kind te vinden, juist op een oogenblik, dat het in groot gevaar verkeert. Inmiddels heeft Alice haar optreden beëindigd en keert zonder verwijl naar huis terug. Daar ver neemt zij van Marie en Gerd wat er gebeurd is. Marie begrijpt dat haar taak ten einde is. dat zij haar i-echten op het kind, dat zij liefheeft, niet langer kan doen gelden. Maar haar wacht een andere plicht; zij heeft Franz haar woord gegeven en zij zal dit gestand doen. HEEMSKERK R.K. VOETBALVEREENIGING „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: Volendam 3—A.D.O. 2 2.30 uur. A.D.O. 3—S.V.A. 1 2:30 uur. V.V.Z. dA.D.O. c 1.15-uur. SUCCES VOOR „ST. CECILIA". In het concours te Abcoude kwam het fanfarekorps „St Cecilia" uit in de tweede afdeeüng, waarin het een 2en prijs veroverde. Hoewel aanvankelijk ook voor de marschwedstrij- den ingeschreven was, werd hieraan door bizondere omstandigheden niet meegedaan. Winterhulp. Comité voor kleeding en dekking. Het verslag van de werkzaamheden van het plaatselijk comité voor kleeding en dekking, ge durende den winter 19401941 vermeldt: Nadat de secretaris-generaal van het departe ment voor Handel, Nijverheid en Scheepvaart in October 1940 de beter-gesitueerden in de gelegen heid had gesteld tegen inleveringvan een bruik baar kleedingstük of een deken, een nieuwe jas of mantel te koopen, kreeg het comité de be schikking over 102 heerenjassen, 325 damesman tels, 138 meisjesmantels, 39 jongensjassen, 82 heercncostumcs en 52 wollen, dekens. Onmiddellijk werden de noodige maatregelen getroffen, zoodat nog voor den winter- aan ruim 600 gezinnen, waar behoefte bestond aan kleeding of> dekking, de helpende hand kon worden gebo den. Na afloop van vorenbedoelde werkzaam heden meende het comité, dat haar werkzaam heden zouden moeten worden beëindigd wegens gebrek aan middelen. Het inzamelen van gelden, zooals dat voorheen door het comité geschiedde, was niet meer geoor loofd en de penningmeester had nog slechts de be schikking over f 235. Intusschen kwamen talrijke verzoeken in om kleeding en dekking, waarmede de leden van het comité geen raad wisten. Toen de nood het hoogst scheen was de redding echter reeds aanwezig. De burgemeester van Velsen, die uiteraard met de werkzaamheden van dit zoo bij uitstek Winterhulp-werk op de hoogte was, heeft als plaatselijk directeur van de stichting „Winter hulp Nederland" bereikt, dat ten behoeve van dit comité f 5000 beschikbaar werd gesteld door de stichting „Winterhulp Nederland". Hiei-door was het mogelijk om 336 gezinnen met 1240 gezins leden van de meest noodzakelijke kleeding, dek king en schoeisel te voorzien. Hiervoor wei-den uitsluitend in'natura de volgen de goederen verstrekt: 97 paar schoenen, 4 paar klompen, 11 paal schoenen gerepareerd, 6 paar pantoffels, 18 coupons japonstof, 365 el flanel, 25 knotten wol en sajet, 31 wollen dekens, 14 gestikte dekens, 20 molton dekens, 45 lakens, 100 sloopen, 1 ledikantje, 2 kinderbedjes, 6 dekentjes, 1 bedzeil, 1 2-persoons ledikant, 12 pyjamas, 15 nachtjaponnen, 1 corset, 1 costuum repareeren, 1 peignoir (voor zieke), 16 rokken, 9 schorten, 1 mantel,. 34 japonnen, 9 jon gensblouses, 19 meisjesjurken, 187 p(aar vrouwen en kinderkousen, 16 paar sokken, 178 onderbroeken 20 borstrokken, 168 flanellen, 335 directoires, 218 camisoles, 23 damesflanellen, 10 dameshemden, 25 onder jurken, 44 jongensborstrokken en inter- loeilchemden, 59 jongensonderbroeken, 5 pakjes, 19 diverse doeken, 159 luiers, 31 truitjes, 26 baby borstrokjes, 13 heerencostuums, 31 broeken, 8 werkbroeken, 5 werkjassen, 3 overali's, 33 werk- overhemden, 22 overhemden, 1 das, 50 truien en jumpers, 31 jongensbroeken. Met het saldo van het vorige jaar van f 235 en de uitkeering van „Winterhulp Nederland" van f 5000 had het comité de beschikking over f 5235. De kosten' der verstrekte goederen hebben bedra gen f 5233.68, zoodat er nog een saldo is van f 1.32. De leden van het comité, die in stilte deze ver strekking hebben verzorgd en daarbij opnieuw overtuigd zijn geworden van de noodzaak om te helpen, zijn dankbaar dat de stichting „Winterhulp Nederland" de voortzetting van het werk, waar meer dan ooit behoefte aan bestaat, heeft moge lijk gemaakt. Uit het vorenstaande moge blijken, welke be stemming aan de door „Winterhulp Nederland" ge schonken gelden.is gegeven. In voorgaande jaren hebben de inwoners dezer gemeente getoond te weten wat geven is. Laten zij ook thans de gelegenheid aangrijpen om te demon- streeren, dat men één weet te zijn in het geven aan „Winterhulp Nederland". Het comité bleef bestaan uit de dames: mevr. H. A. KwintWiersum, presidente; mevr. A. FierstraHundt; mevr. F. BarbiersSeelemeyer; mevr. A. v. d. DoesFikke; mevr. J. A. Heykoop— v. d. Plas; mevr. L. P. Krijgerv. d. Broek; mevr. D. A. de Groot—Schotman; als penningmeester fungeert de heer P. Waardenburg, directeur van dén gemeentelijken dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon. Boksen BOKSVERBOD TE 'S-GRAVENHAGE OPGEHEVEN Na langdurige besprekingen is het bestuur van den Ned. Boksbond er in geslaagd, het boksver- bod in 's-Gravenhage opgeheven te krijgen. De waar nemend burgemeester prof. ir. C. L. van der Bilt heeft toestemming verleend tot het houden van openbare bokswedstrijden, wel is waar met een proeftijd van 1 Juni tot 1 September, doch gezien het succes van de tot dusver in andere steden ge organiseerde wedstrijden, zal het aan het bestuur van den Boksbond wel gelukken, het verbod opgehe ven te houden. Reeds op 13 Juli zullen in den dierentuin wed strijden gehouden worden, o.a. de revanchewedstrijd L. van Dam (Nederland)A. Baker (België). De haast overdadige bloemcntooi van de wcilan den is van korten duur. De paardcnblocmen ver- toonen nu haar „lampjes" eg geen kind vergeet ze uit te blazen. Het is een merkwaardig spel letje, waarmede de plattelandsjeügd zich in deze dagen onledig houdt. (Pax-Holland). Wat in drie maanden reeds is bereikt. Verplichte dienst voorloopig nog niet aan de orde. De commandant over Arbeidsdienst- geest en Arbeidsdienstgedachte. Op 26 Mei jl. is de t verordening inzake de in voering van den Ne'derlandschen Arbeidsdienst verschenen. De eerste kampen van den Arbeids dienst zijn echter reeds ruim drie maanden ge leden geopend. Op 3 Maart jl. is men begonnen met vier kampen en. nu zijn er reeds negentien gereed. Volgende week Dinsdag worden er weer vijf in gebruik genomen, zoodat dan in totaal reeds vier- en-twintig kampen functioneeren, welke ongeveer vierduizend jongens herbergen. De bouw van nog meer kampen gaat intusschen gestadig voort en daar dit werk van den N.A.D. ernstig door mate- riaalschaarschte vertraagd wordt hebben de Duft- sche autoriteiten een vijftigtal complete kampen van den Reichs Arbeitsdienst beschikbaar gesteld. Een deel van dit vijftigtal is al per schip in ons land aangekomen en in elkaar gezet" op tev«ren uitzochte mooie plekken van ons land. Toen begin Maart de eerste kampen van den Nederlandschen Arbeidsdienst werden geopend, verkeerde de opleiding van het kader nog in een een opbouw-stadium. De sportleider b.v. werd practisch alleen als sportleider opgevoed. Maar hierin voltrekt zich een verandering. De leiding van den dienst gaat thans van het beginsel uit, dat het kader niet behoort te bestaan uit een verza meling van ieder op eigen terrein specialistisch ge- vormden. Zij is van meening, dat iedere leider het leven van den Arbeidsdienst in zijn geheel moet hebben meegemaakt en practisch zoowel als theo retisch moet zijn gevormd. Bovenal echter is de leiding van den dienst van oordeel, dat het kader doordrongen moet zijn van de Arbeidsdienstge dachte, van de beteekenis van den Arbeidsdienst voor een volk. Dit kan naar haar oordeel alleen geschieden door alles van den dienst zelf te be leven, door gezamenlijk te arbeiden en met den schop den Nederlandschen bodem te bewerken. In een oriënteeringskamp te Lunteren worden mo menteel vijftig cursisten opgevoed in de A.D.-ge dachte. Ouderen en jongeren, hoogere en lagere rangen werken daar naast en met elkaar, exercee- ren gezamenlijk, verrichten gezamenlijk practi- schen veldarbeid, ontvangen onderricht en orga- niseeren gemeenschapsavonden precies als in de gewone kampen. En dit alles geschiedt met het doel: ieder in den A.D., van hoog tot laag, van jong tot oud, moet de waarde van 'den arbeid' kennen en eerbied voor den arbeid hebben. Zonder den Arbeidsdienstgeest en de Arbeidsdienstg'edachte zal en kan er geen Arbeidsdienst zijn, aldus con stateerde de commandant van den N.A.D.de heer J. N. Breunese, dezer dagen bij een ontvangst van de pers, waarin hij de in dit artikel vervatte mede- deelingen deed. Ons Nederlandsche volk zal weer een volk moeten worden waarvan de leden elkaar over alle geschillen heen kunnen vinden. En daar toe moet de Nederlandsche Arbeidsdienst naar de meening van den heer Breunese meewerken. Erken elkaar als Nederlander, zoo zeide hij. Van het mooie materiaal dat onze Nederlandsche jonge lingschap is, is vanalles te maken. Saamhoorig- heid en gemeenschapszin moeten weer tot leven worden gewekt en de eenheid en saamhoorigheid in de kampen moet het Nederlandsche volk ten voorbeeld strekken. Voor den A.D. is die eenheid broodnoodïg, want, zoo zeide de commandant, zon der eenheid kan er geen Arbeidsdienst zijn. Over de regeling van het werk en de uitrusting van den Arbeidsdienst werd meegedeeld, dat thans alles is gerege.ld. De vlaggenparade geschiedt vol gens een vastgesteld ceremonieel, in door den Staf uitgegeven "onderwijsbrieven worden lesschema's aan alle kampen verstrekt enz. De uniform van- den dienst is ook "gereed gekomen. De oude uniformen van het voormalige Nederlandsche leger zijn ver dwenen en daarvoor is in de plaa'ts gekomen een olijfgroene tuniek met rood-wit-blauwe cocarde op de veldmuts. DE VERPLICHTE DIENST. Velen hebben na lezing van de verordening van 26 Mei gedacht, dat de naleving van den plicht tot deelneming aan den Arbeidsdienst zeer binnenkort zou kunnen worden afgedwongen. In artikel 14 der verordening wordt evenwel aan den secretaris generaal van Algemeene Zaken, onder wien 'de A.D. ressorteert, de bevoegdheid verleend gedu rende den tijd dat de Arbeidsdienst zich in een periode van opbouw bevindt uitsluitend of in de eerste plaats diegenen op te roepen die zich vrij willig voor den dienst melden. Tot nu is het aantal vrijwilligers groot genoeg geweest om alle beschik bare kampen te vullen. Houdt de melding in het zelfde tempo aan, dan zal dit nog geruimen tijd mogelijk zijn. Want ook indien alle 50 Reichs- arbeitsdïenst-kampen zijn opgebouwd kan de A.D. nog onmogelijk het aantal jongens bevatten dat bij de invoering van een algemeénen arbeidsdienst plicht zou opkomen. Indien alles voorspoedig loopt, zal dit jaar, een totaal van 60 a 70 kampen werden bereikt die 10 a 12.000 jongens kunnen be vatten, Volgens de verordening kunnen alle Nederlan ders van 18 tot 25-jarigen leeftijd voor den Ar beidsdienst worden opgeroepen en kan het ver vuld hebben van een diensttijd van een half jaar in de kampen als voorwaarde worden gesteld voor de toelating tot bepaalde werkzaamheden. De se cretaris-generaal van Algemeene Zaken kan in overleg met zijn ambtgenooten b.v. bepalen dat jon gelieden die aan een universiteit wenschen te wor den toegelaten of in overheidsdienst wenschen te treden eerst een Arbeidsdienst-halfjaar achter den rug moeten hebben. Dergelijke overgangsmaatrege len zullen naar alle waarschijnlijkheid wordeh ge troffen en de leider van den dienst zou het zeer toejuichen als het vrije bedrijfsleven ten deze niet bij de overheid zou achterblijven en van haar nieuw aan te nemen personeel eveneens zou vergen dat het dezen plicht zou hebben vervuld. Den eersten tijd zal de verplichte Arbeidsdienst nog niet worden ingevoerd, omdat er lo. niet vol doende legering is en 2o. niet voldoende geschoold kader is. De leiding van den N.A.D. acht dit laatste het voornaamste, want zij meent, dat de toekomst van den Arbeidsdienst afhangt van de capacitei ten van de kampcommandanten. De heer Breunese wees er voorts op, dat de Arbeidsdienst niet wordt gebruikt om vakbe kwaamheid te krijgen. De dienst is er om ieder door eenvoudigen handenarbeid te laten meewerken aan verbetering van den vaderlan'dschen bodem (bebos- sching, boschverbetermg en ontginning) en op die wijze te vormen. Wat de mogelijkheid van het verkrijgen van uit stel voor het dienen in den N:A-D. betreft verklaar de de heer Breunese. dat principieel zal'worden vastgelegd, dat slechts in zeer dringende gevallen uitstel zal kunnen worden verleend, maar zooals hierboven reeds is gemeld, voorloopig is de ver plichte arbeidsdienst nog niet aan de 'orde. De heer Breunese heeft bij de bespreking van den Arbeidsdienst ook nog iets verteld van de kin derziekten waarmede de organisatie te kampen heeft gehad, maar thans, zoo zeide hij, kan men rustig verklaren, dat men deze kinderziekten dank zij den prachtigen geest welke in den dienst heerscht te boven is gekomen. Alle leiders, uitge zonderd die van de administratie, kunnen op alle terreinen leiding geven en het aantal van hen dat doordrongen is van de beteekenis van den zinspreuk van den N.A.D. „Ik dien", is ontzaglijk toegeno men. Met groote vreugde gewaagde de heer Breu nese. er van, dat dagelijks meer zich leeren afvra gen: „wat moet ik' mijn volle brengen". Eerbied voor den arbeid, van den eenvoudigsten handen arbeid tot het moeilijkste hoofdwerk, moet weer worden gekweekt. Als voorbeeld hoe de Arbeids dienst medewerkt aan het opheffen van geschillen vertelde hij, dat er voorbeelden zijn van kampen, doch waar daarna een eenheid en een saamhooris heid tot stand kwam tusschen alle kampbewoners* Dat is het groote doel van den N.A.D.. zoo zeide <f heer Breunese, en een ieder zal begrijpen <ja! daarin een eenheid noodzakelijk is om tot daden t' komen. Indien dit het geval is zal het werk ee vreugde zijn, en kan werkelijk worden gesprok?11 van arbeidsvreugde. Zoolang aan deze voorwaard0 niet is voldaan, aldus de commandant, is er ee?6 sprake van Arbeidsdienst, men noeme het zoo»]0 men wil, maar het is dan wat anders. De comman dant liet echter ook duidelijk uitkomen, dat het noch bij hem noch bij zijn medewerkers aan den vasten wil ontbreekt het doel te bereiken dat 2? steld is: meewerken aan den opbouw van een volk dat weer eensgezindheid en eerbied voor den beid kent. ar" De Nationale Jeugdstorm,, Een uiteenzetting ter persconferentie. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. (A.N.P.) Op a. dagelijksche persconferentie heeft de propaganda! leider van den Nationalen Jeugdstorm, de heer K Rutgers, een uiteenzetting gegeven over beteeke nis en doel dezer organisatie. Spr. begon met er op te wijzen, dat er betreffend» i den Jeugdstorm bij de Nederlandsche ouders een ontstellend misverstand bestaat. Dat is begrijpelijk. De Nationale Jeugdstorm is ontstaan en haar kern is gegroeid in een tijd, toen alleen reeds het feit, dat een man-als Musse'rt, de leider van de N.S.B., den Nationalen Jeugdstorm stichtte, voldoende was om deze jeugdbeweging tot een geliefkoosd argument in den politieken strijd te maken. Niemand van de tegenstanders kon zich voorstellen, dat Mussert aan den Hoofdstormer opdracht gaf een waarlijk Nationale Jeugdbewe ging te stichten, met geen andere bedoeling dan de jeugd eindelijk eens te verlossen van de politiek de verdeeldheid en den schotjesgeest, welke dén natuurlijken opbloei van een volk als nationale een. heid belemmert. Spreker verzekerde met den meesten nadruk: le. dat de Jeugdstorm geen politieke organisatie is of zal worden, 2e. dat er in den Jeugdstorm geen politieke scholing wordt gegeven; 3e. dat het den leden van den Jeugdstorm in dienst verboden is 1 over politiek te spreken; 4e. dat in antwoord op de vraag, in welke richting de geestelijke vorming van de jeugd tot burger en burgeres in den Jeugd- storm in beginsel dan wel gaat, gezegd kan worden dat hierbij de uitgangspunten gelden: dat in een geestelijk gezond volk geen binnenlandsche poli- tiek moest bestaan, hoogstens een buitenlandsche politiek en dat religieuze gevoelens en de belijding daarvan geëerbiedigd en geschraagd moeten wor den, doch tevens, dat deze gevoelens zoo heilig zijn, dat zij nimmer mogen worden tot en misbruikt als politieke argumenten. Spr. vertelde voorts een eri ander over de orga nisatie van den Nationalen Jeugdstorm. Alle geestelijk en lichamelijk gezonde Neder landsche en stamverwante jongens en meisjes van 1018 jaar kunnen lid van den Nationalen Jeugd- storm worden, terwijl jonge mannen en vrouwen boven de 18 jaar, doch in beginsel beneden den z.g. „rijperen" leeftijd, zich voor de kaderopleiding kunnen aanmelden. De afdeelingen voor jongens en meisjes zijn a dienst streng gescheiden. Ieder heeft zijn eigen dienstvorm, eigen liederen, eigen spel en sport. De jongens wórden als jongens opgevoed, de meisjes als echte meisjes. Hierna gaf spr. een overzicht van de verschillen de bestaande diensten. De geheele Jeugdstorm is streng en disciplinair georganiseerd, gebouwd op orde en tucht. Dit is noodig aldus spr. omdat de leiders er zich van bewust zijn, d,at de Jeugdstorm zal uitgroeien tot de Nederlandsche Jeugdbeweging. Kanosport DE KAMPIOENSCHAPPEN OP DE LANGE BAAN. Het bestuur van den Nederl. Kanobond deelt mede, dat het niet mogelijk is, nationale langebaankamploen- schappen op het Noord-Hollandsch Kanaal bij Amster dam te houden. In verband hiermede vervallen kampioenschappen, welke volgens het wedstrijdprogramma op 22 Juni waren vastgesteld; de op Zondag 8 Juni te Wormerveer te houden „Zaanrace"-wedstrijden wordta nu ook als kampioenschappen 1941 voor de lange baan beschouwd. Het bondsbestuur heeft besloten, de bhanlengten voor de R. 1 S. en R. 2 S.-klassen voor dit seizoen van 15 ep 10 K.M. terug te brengen. De kampioenschappen van ts. Zondag worden derhalve in alle klassen gevaren ovfi 10 K.M. Waterpolo DE KRINGCOMPETITIE BEGINT. De Kringwaterpolocompetitie zal de volgende week be gingen. Er is ingeschreven met 26 zeventallen, die als vc' verdeeld zijn. Eerste klasse heeren: Halfweg 1, H. V. G. B. 3, H. Z. V., K. Z. en Watertrappers. Tweede klasse, heeren: V. Z. V. 3, JD. W. R. 4, Haarlem i en H. V. G. 9. 4. Derde klasse, heeren: Halfweg 2, D. W. R. 5, H. P. C. I en Watertrappers 2. Adspiranten A: Haarlem, H. V. G. B„ H. P. C. en V.Z.V, Adspiranten B: Halfweg, K. Z. en H. Z. V. Dames: Halfweg. V. z. v. 2, H. V. G. B„ Haarlem 2 en Haarlem 3 en H; P. C. 2. In de heeren- en adspirantenklasse wordt een heele com petitie gespeeld, in de damesklasse een halvp. Alle wed strijden duren twee maal vijf minuten. Dinsdag a.s. worden de eerste wedstrijden te Haarlemen te Velsen gespeeld. Het volledig rooster voor de week va* 9 tot 16 Juni Is: Dinsdag: Haarlem 4H.V.G.B. 4 Stoop 7.30 uur Haarlem—H.V.G.B. adép. Stoop 7 uur. V.Z.V. 3—D.W.R. 4 Heerenduinen 8 uur. V.Z.V. 2Haarlem 2 Heerenduinen 7.30 uur (dame!) V.Z.V.H.P.C. adsp. Heerenduinen 7 uur. H.P.C. 2—H.V.G.B. dames Groenendaal 8 uur. Woensdag: HPC 5D.W.R S Groenendaal 7.30 uur. Donderdag: Halfweg—Watertrappels 8.30 uur. Halfweg—Haarlem 3 dames 7.30 uur. H.V.G.B. 3—K.Z. stoop 8 uur. Halfweg 2Watertrappers 2 8 uur. Zaterdag." Watertr. 2—H.P.C. 5 Sportf.bad 7 uur. Voor de bondscompetitie worden de komende dagen Haarlem gespeeld: Vrijdag 6 Juni: D.W.R. l—H.D.Z. 1 dames Houtvaart 8.10 uur. D.W.R. 3—Haarlem 3 Houtvaart 7.45 uur. Zondag 8 Juni: V.Z.V. l—D.W.R. 2 dames Heerenduinen 3.30 uur. V.Z.V. 2—Haarlem 2 Heerenduinen 4 uur. V.Z.V. 1—Haarlem 1 Heerenduinen 4.25 uur. Woensdag 11 Juni: D.W.R. l—R.Z.C. 1 Houtvaart 8 uur. D.W.R. 2—R.Z.C. 2 Houtvaart. 7.35 uur. H.P.C. 4—A.Z. 3 Groenendaal 8 uur. Donderdag 12 Juni: H.V.G.B. 1—V.Z.V. 1 Sloop 8 uur. H.V.G.B. 2—V.Z.V. 2 Stoop 7.30 uur HP.C 1—Haarlem 1 dames Groenendaal 8 uur Dammen PERSOONLIJK HOOFDKLASSE KAMPIOENSCHAP HAARLEM EN OMSTREKEN. Donderdagavond begon in het clublokaal der DamC'"J „Oosterkwartier" te Haarlem de tweede ronde van eindstrijd om het persoonlijk hoofdklasse kampioen van Haarlem en omstreken. De uitslagen lulden als Y. de Jong (Haarlem) wint van H. G. Teunisse (Baan J. B. Sluiter Jr. (Heemstede) wint van J. W. van Da (Heemstede); P. J. van Dartelen (Zandvoort) tel?" Gerritsen (Bennëbroek) uitgesteld: A, ae Jong tegen W. Lensink (Haarlem) uitgesteld. (Haarled

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2