(JKiutst en £ettecenj Orgel-Voordrachten Fietsradio. Eigenaardigheden JSutcfediikzSicmd KORT NIEUWS. Amsterdamsch Conservaforium. voor den Prijs van Uitnemendheid door J. A. de Klerk. Om tot het eindexamen voor den „Prijs van Uit nemendheid" vroeger ook wel „Prix d'Excellenee" of alleen maar „Prix" genoemd te worden toege laten, moet men het einddiploma van het Amster damsch Conservatorium met de hoogste cijfers voor de meeste vakken natuurlijk voor het hoofdvak behaald hebben. De toekenning van den „Prijs" ge schiedt door een telkens voor dit doel benoemde commissie, waarin behalve de directeur van het Amst. Conservatorium twee buitenlandsche deskun- De organist Albert de Klerk, (Foto Stapl Bilderdienst) Higen en de laatste jaren ook de regeeringsgecommit- teerde, die bij alle examens aanwezig moet zijn, zit ting hebben. Aan het openbaar examen gaat een tentamen eenige weken vooraf. Voor dat door dezelfde com missie (behalve den regeeringsgecommitteerde) te hou den tentamen zendt de candidaat een lijst van wer ken als repertoire in. De commissie kiest daaruit eenige, die hij ten overstaan van haar moet voordra gen. Uit deze werken wordt dan weer een keuze ge daan voor het programma van het openbare examen. Dit openbare examen is 'een plechtigheid, die men éenigszins met een academische promotie zou kunnen vergelijken. De commissie en de candidaat zijn in avondkleedij een ambtsgewaad als de toga der aca demische hoogleeraren bestaat voor de docenten aan muziekconservatoriums nog niet het podium der zaal, waar de voordrachten gehouden worden, is met planten versierd. Het ligt voor de hand/gezien de eischen die er voor gesteld worden, dat de Prijs v. Uitn. betrekkelijk zel den wordt behaald. Ditmaal was het voor Haarlem een bijzondere gebeurtenis, omdat aan onzen jongen stadgenoot Albert de Klerk de eer te beurt viel, en Wel slechts één jaar, nadat hij een schitterend eind examen met als hoofdvak orgel had afgelegd. De commissie bestond uit de heeren Prof. Fritz Heit- mann (Berlijn), Prof. Flor Peeters (Mechelen) en den directeur van het Amst. Conservatorium Willem An- driessen, terwijl als gecommitteerde der regeering Dr. Louis Walter Boer aanwezig was. De groote zaal was bijna geheel gevuld met belangstellenden uit muzi kale kringen, bestuursleden, docenten en leerlingen van het Conservatorium, terwijl ook de Pers vertegen woordigd was. Albert de Klerk droeg het volgende programma voor: „Preludium en Fuga" in a kl. t. van Bach, Va riaties „Onder een Linde groen" van Sweelinck, „Tiento de falsas de cuarto tono" van De Heredia", „Preludium en Fuga in E gr. t. van Vine. Lübeck, „Variaties en Finale over een oud-Vlaamsch lied" van Flor Peeters, „Concert voor Orgel en orkest" van hemzelven, waarna hij tot besluit improviseerde over een van twee door Prof. Heitmann opgegeven thema. Al zijn voordrachten muntten door groote helder heid en kleurrijke registreering uit. Misgrepen, on effenheden of troebelingen kwamen in het spel van 'Alb. de Klerk niet voor. Zijn opvatting van Bach's werk had volgens veler meening wat stoerder kunnen zijn hij gebruikte veel zachte en fijne registers 'de prachtige détajlleering verdiende toch lof. Ook bij Sweelinck's werk gebruikte hij voornamelijk zachte registers: zijn exact staccatospel, ook in gevaarlijke Sprongen, trok hier de aandacht. Een gröot contrast leverde het gedragen, ernstige stuk van den oud- Bpaanschen componist S. de Heredia. waarna het werk van Bach's tijdgenoot Lübeck een zonnigen indruk maakte. Flor Peeters hoogst interessante Variaties stellen den uitvoerende voor extreme moeilijkheden, vooral wat het pedaalspel betreft, waarin Peeters een buitengewoon virtuoos is. De Klerk beheerschte ze volkomen en gaf overal door zijn registreering en technisch meesterschap de bij dit harmonisch gecom pliceerde stuk niet gemakkelijk te bereiken klaar heid. Een chromatisch voortstormende en een in het karakter van een koraalspel gehouden Variatie gin gen aan de Finale vooraf; deze Finale begint als een Scherzo, doch bouwt zich meer en meer op totdat het thema canonisch in pedaal- en middenstemmen zich tegen snelle discantfiguren doet hooren. Albert de Klerk's Orgelconcert begint met afwis selende zinnen voor ox'kest en solo-instrument. Dit laatste schijnt door het geheele stuk heen voortref felijk behandeld; de orkestratie echter schijnt niet steeds effectvol of doelmatig. De eigenaardige indee ling van het werk: Larghetto, Allegro. Larghetto, Al legro, doet aan die der antieke Sonates denken. Het eerste allego heeft een bewegelijk eerste thema, een gedragen tweede themagroep; de doorwerking bevat een fugato. Het tweede Larghetto wekt even herinne ringen aan de as min.-Orgelfuga van Brahms in het laatste Allegro heeft een contrapuntische doorwerking van de voorafgegane thema's plaats. Het geheel is modern georiënteerd werk, dat groote begaafdheid toont.De versterkte orkestklasse onder Andriessen's leiding werkte daarin mee. Hierna volgde de verplichte Improvisatie. Prof. Heitmann had 2 thema's opgeschreven: één van Joh. Gottfr. Walther (1684—1748) en één oud-Nederlandsche melodie. Willem Andriessen gaf het papier aan De Klerk, die na kort beraad het eerste koos. Weer zette hij zich op de orgelbank en improviseerde een kolos sale fantasie, waarin het thema telkens een verschil lende rol vervulde. Daarna construeerde hij voor de vuist weg een fuga, waarin het thema ook in de ver grooting optrad en dié imposant eindigde. Een donderend applaus volgde op deze schitterende improvisatie. De commissie trok zich even terug, maar keerde spoedig weer, waarna Andriessen meedeelde dat de Prijs met algemeene stemmen en met volledige in stemming van den gecommitteerde aan Alb. de Klerk was toegekend. Op bijzonder hartelijke wijze sprak Andriessen (die behalve op het klavier ook als spre ker een goed improvisator is) den jongen begaafden toonkunstenaar toe. Hij wees hem daarbij op de be langrijke en schoone taak, die de organist te vervullen heeft en haalde herinneringen uit zijn eigen jeugd, toen zij zelf wel eens aan het orgel in de Jozefskerk te Haarlem zat, op. Tenslotte deelde hij em als ver rassing mee, dat het Hoofdbestuur van die M. t. B. d. T. aan Alb. de Klerk den door wijlen den heer Dudok van Heel ingestelde Jubilcumprijs had toegekend. In 9 jaar was deze Prijs niet verleend. Het is dus een bijzondere onderscheiding. Velen kwamen daarna den bekroonde gelukwen- schen. De voorzitter van de Ver. van Conservatorium- (Volgens een bericht uit Zweden heeft een Zweedsch ingenieur een radio - ontvangtoestel ge construeerd dat op de fiets kan worden meegenomen en een zeer helder geluid geeft.) Ook met radio, dat bleek wel, Staan de technici voor niets, Waarom autos met een toestel En geen toestel op de fiets? Zoo heeft, blijkt het. kortgeleden Een vernuftig Zweed gedacht, Nu deelt hij de wereld mede, Dat het kunststuk is volbracht. Nou, het zal nog wel wat duren In ons landje, denk ik zoo, Voor wij onze fiets besturen Met „aan boord" een radio. Voor wij 's ochtends lustig rijden Naar kantoor of naar fabriek En ons laten begeleiden Door een mopje dansmuziek. Moeten we ernaar verlangen? Het is waar, een vlotte mop Of een marsch of frissche zangen, Fleuren 't stadsrumoer wel op. Maar waar heele zwermen rijden Zie ik toch een risico, Doordat men zich af laat leiden Door de ldank der radio. Dat kan op de drukste plekken In een Zondagmiddagstoet Heele botsingen verwekken. Waar ik niet aan denken moet. Dan, als elk stations kan nemen Naar een keus uit, zeg maar, drie Denk eens aan wat 'n problemen. Wat een aartscacaphonie D' overheid zou zeggen moeten, Voor dit ons bedreigen kon, Heden, op verbeurt van boete Dit of dat slechts fietsstation. Alles bij elkaar genomen Geloof ik, dat ik maar wensch, Dat ze hier zoo gauw niet komen, Radio heeft ook een grens. P. GASUS. in Haarlem en omgeving leerlingen bood hem namens de leerlingen een bio grafie van Sweelinck als huldelijk aan. Ook het aan wezige bestuur van de Stichting Amsterd. Conserva torium complimenteerde den heer De Klerk; de voor zitter deed dat in een waardeerende toespraak. Daarmee eindigde het officieele deel van dezen avond, waarvan de jonge toonkunstenaar het middel punt was en die de aangenaamste indrukken van zijn sympathieke, bescheiden natuur en de hoopvolste van zijn begaafdheid schonk. Albert de Klerk zal zijn weg wel vinden. K. DE JONG. NEDERLANDSCH-DUITSCHE CULTUUR- UITWISSELING. 's GRAVENHAGE, 7 Juni. In het kader van de Nederlandsch-Duitsche cultuuruitwisseling zal in Hagen (Westfalen) een tentoonstelling van Ne- derlandsche schilderijen worden gehouden, welke half Juli wordt geopend. Tegelijkertijd zal in het rijksmuseum te Amsterdam een tentoonstelling worden gehouden van schilderijen van Westfaal- sche kunstenaars. (A.N.P.) JONGEN VERMIST. De fungeerend chef van het bureau kinderpolitie te Amsterdam verzoekt namens de ouders de op- spoi'ing van den minderjarigen Johannes Cornelis Witlox, oud 15 jaar die sedert 3 Juni 1.1. wordt vermist. Signalement: lang pl.m. 1.65 M., flink postuur, blond haar, blauwe oogen, bol gezicht, gezonde kleur, bruine blouse, lange fantasiebroek, zwarte sokken, hooge zwarte werkschoenen, blootshoofds. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woenisdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE. HAARLEM, 9 Juni. Ondertrouwd 9 Juni: T. Slot en H. M. Abbink. Getrouwd 9 Jxini: K. Ronrfer en A. S. Bleeker. Bevallen 5 Juni: A. Herliegersvan den Ooster kamp, z.; 6 Juni: U. van der Schaaf—Lage veen, z.; E. C. Vinkvan Daalen, d.: E. S. Negerman— Exner, d.; J. W. WinMer-van Zee, z.; 7 Juni: A. E. BuijsVeeken, z.; M. E. Schreursvan Kempen z.; H. M. Swaalfvan Noort, z.: 8 Juni: A. A. Vogelvan Dijkman, z.; R. HijlkemaRombach. d.; C. Koekenbiervan den Kerkhof, z.; D. Drenth Vrugt, d.; E. W. C. Hassinkvan Koningshoven, z.; H. C. HeiligBakker, d.; 9 Juni: W. M. van der TuulcStauder, d.; M. W. C. SluijterBouma, z.; J, S. Keevel;van den Heuvel, z. Ovei-leden 5 Juni: C. A. Beerthuijzèn, 86 j., Hagestraat; 7 Juni: M. E. W. Hoogewooninkvan der Hoek, 71 j., Acaciastraat; H. J. Neienhuis, 74 j„ Ramplaan; 6 Juni: M. C. RutteSintenie, Jan Luyckenstraat; 8 Juni: S. G. v. d. Putten, 18 j., Vooruitgangstraat. De Coomanspoort e naam Witte Heerenstraat bewaart de herinne ring aan het klooster der Witte Heeren, ook wel de Proostdij der St.-Anthonisheei-en genoemd. Dit kloos ter bezat hier in de vijftiende en zestiende eeuw belangrijke bezittingen, waartoe o m. terrein en op stal van de Zijlstraat tot en met de tegenwoordige Luthersche kerk behoorden. Op dezen gi-ond lag het Coo(p)mans hof, een bezit ting van het St.-Nicolaas- of Coomansgilde, later Cra- ersgilde genoemd, dat reeds in 1411 bekend was, eeix eigen gilde-altaar in de Bavokerk bezat en vrij ruime inkomsten moet bezeten hebben. Toen dan ook 1611 aan de Witte Heerensteeg (de naam straat dateert van nog niet zoo lang geleden) een perceel grond te koop werd aangeboden, legde het Coomans gilde er de hand op en twee jaar later verrees er de nieuwe stichting, die in 1644 werd uitgebreid met een gildekamer voor Deken en Vinders welke kamer in 1645 werd ingewijd. Na de opheffing der gilden in 1798 verviel de ooi-- spronkelijke bestemming ook van deze stichting en kwam zij aan de stad, die haar in 1854 verkocht aan Adrianus van den Bosch, van wien wijlen de heer A. J. Enschedé het overnam. Deze heer Enschedé heeft het voormalige Gilde- huis in 1873 zooveel mogelijk in zijn ouden vorm laten restaureeren, waai-toe ook het hex-stel behoox-de van de poort, die toegang tot de Gildekamer ver leende. Bij die restauratie nu vond men den ouden gevelsteen, die vroeger boven de poort had staan, verborgen onder twee vloeren in het gebouw terug, waarna hij weder op de oude plaats is terug gezet. Duitsclie luchtactie boven Engeland. Voornamelijk in de kustgebieden. BERLIJN, 9 Juni (D. N. B.) In den nacht van Zondag op Maandag, zoo meldt de Engelsche Nieuwsdienst, is er „slechts geringe" vijandelijke luchtactie boven Gi-oot-Brittannië geweest, en wel voornamelijk in de kustgebieden. Er is „eenige schade" aangericht en er zijn „eenige verliezen" ontstaan. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. BERLIJN, 9 Juni (D.N.B.) De R.A.F. is in den nacht van 8 op 9 Juni naar West- en Noord- west-Duitschland gevlogen en heeft op verschil lende plaatsen brisant- en brandbommen uitge worpen, die slechts geringe schade aan gebouwen veroorzaakten. Er ontstond geen schade aan mili taire of voor de oorlogvoering belangrijke inrich tingen. Onder de burgerbevolking vallen ver scheidene dooden en gewonden ie betreuren. De Coomanspoort aan de Witte Heerenstraat. (Foto De Haas) Poort en steen kunt ge thans nog in de Witte Hee renstraat bekijken. Het poortje, opgetrokken uit rooden baksteen, onderbroken door grijzen zand steen, vertoont weinig bijzonders al is het op zich zelf knap metselwex-k, doch meer aandacht vraagt de steen, die St.-Nicolaas vertoont met twee kinder figuren. In den linkerbovenhoek ontwaart men het wapen of blazoen van het Coomansgilde, nl. een arm, uit een wolk komende, houdende een weegschaal. Onder aan den steen leest men: T. Coömans Hof Ao. 1659. Ziedaar dan het laatste uiterlijke getuigenis van het eertijds bloeiende Coomansgilde. Want daar achter ligt nog altijd de Gildekamer, waarover misschien een volgenden keer eens iets mededeelen. Britsehe palrouilleschepeii verloren gegaan. BERLIJN, 9 Juni (D.N.B.) Naar de Britsehe Nieuwsdienst meldt, heeft de Admiraliteit het ver lies bekend gemaakt va nde patrouillevaartuigen „Thistle" en „Evesham". Beroep van Smuts op de Vereenigde Staten. NEW YORK, 7 Juni (D.N.B.) Associated Press meldt uit Kaapstad dat de minister-president van de Zuid-Afrikaansche Unie, Smuts, in een rede een beroep gedaan heeft op de Vereenigde Staten, snel te handelen en beslissende stappen te doen, voordat het le las is. De Vereen. Staten, zoo verklaarde Smuts, gaan dor voro het land van snel handelen. Indien dit een feit is, hoop ik, dat de Vereenigde Staten deze faam gestand zullen doen. ENGELSCHE BOMMENWERPER VOOR DE NEDERLANDSCHE KUST NEERGESCHOTEN. Zaterdagavond is voor de Nederlandsche kust, naar het D.N.B. verneemt, een Britsóhe bommen werper van het type Bristol-Blenheim door Duit- sche jagers neergeschoten. Waterleiding: 514.449 M3, tegen 557.466 in 1940. Elcctrische centrale: 11.341.563 KWU, tegen 14.434.776 KWU. in 1940. Gasfabriek: 7.784,307 M3. tegen 7.432.112 M3 in 1940. De omzet der gasfabriek is dus nog iets gestegen, tengevolge van het feit, dat er nu geen petroleum meer verbruikt wordt. De rantsoeneering heeft tengevolge gehad dat er veel minder electriciteit is verbruikt. De gasfabriek heeft thans 37.360 meters uitstaan tegen 35.066 een jaar geleden. De „Völkisclie Beobachter" over den aanval op Syrië. BERLIJN, 9 Juni. (DNB) Over den aanval der Engelsche troepen op Syrië schrijft de „Völkischer Beobachter": „De stemming in Engeland en in het kamp der Amerikaansche interventionisten is door de bloe dige nederlaag der Britten op Kreta en door den schok, welken de Engelsche heerschappij in de Mid- dellandsche Zee geleden heeft, zoo diep gezonken dat Churchill c.s. onvoorwaardelijk een militair succes noodig hebben. Te$en de weermacht van de as is zulk een succes niet te behalen. Wie zich de schandelijke daden herinnert, die Engeland in Oran en Dakar en op zee tegen het precies een jaar ge leden door de Engelschen smadelijk in den steek gelaten Frankrijk bedreven heeft, zal zich ook over de nieuwste heldendaad van Churchill niet ver bazen. Chui-chill zou geen Churchill zijn, wanneer hij ervoor terug zou schrikken, zijn oorlogslauwe ren te zoeken in het sinds een jaar van het moeder land afgesneden kleine Fransche mandaatsgebied. Engeland was van den eersten dag van dezen ooi- log af bereid, te vechten tot den laatsten Fransch- man." - Te 's Gravenhage is op 74-jarigen leeftijd overleden mr. J. Woltman, oud-secretai-is-generaal van het departement van defensie. - Een 18-jarige jongen die uit de garage van zijn patroon een auto had weggenomen heeft met dien wagen op den Stationsweg te Rotterdam een ongeluk veroorzaakt waarbij vier personen wer den gewond. Ook de jongen zelf werd gewond. - De 52-jarige L.B. is op den Pax-allelweg in de aJn Blankenstraat te !s Gravenhage door een tram aangereden en ernstig gewond. BANKETBAKKERS NAAR BERLIJN. 's GRAVENIIGE, 8 Juni. Zondagmox-gen ver trekken 17 Nederlandsche banketbakkers, onder wie ook enkele, gezellen naar Berlijn, om daar op de vakschool aan de Steglitzerstrasse een cursus van veertien dagen te volgen, voornamelijk in ver band met het gebruik van vervangingsmiddelen. Het bezoek, waartoe de uitnóodiging was gericht tot de Ned. Banketbakkersvereeniging, wordt geor- *aniseerd door het Reichsinnungsverband, terwijl iet gezelschap onder leiding staat van den heer C. A. Ales te 's Gravenhage, voorzitter van de afdeeling aldaar der Ned. Banketbakkersvereeni ging, welke afdeeling ls aangesloten bij het Front van nering en ambacht, cn landelijk leider van de bakkersvakgroep van dit front. (A.N.P.) HET ENGELSCHE VLIEGTUIG „MAJA' BESCHADIGD. Het Engelsche blad „Times" meldt dat het vliegtuig „Maja", waarvan de bladen in 1938 zoo veel ophef hebben gemaakt, omdat het samen met een ander, klein vliegtuig de „Mercury" kon opstijgen en dit op een bepaalde hoogte van zijn vleugels kon laten starten, door een niet nader aangegeven oorzaak in een Engelsche haven is be schadigd. De beschadigingen zijn zoo groot dat het vliegtuig niet meer gebruikt kan worden. Verder meldt de Times nog dat bij het uitbre ken van den oorlog de „Maja" door het ministerie van luchtvaai-t ter beschikking is gesteld van de Britsehe kustvloot. Men heeft echter het vlieg tuig zeer weinig laten opstijgen, omdat het een van de kostbaarste vliegtuigen was die ooit Engeland zijn vervaardigd. (D.N.B.) Zaterdagavond heeft de H. O. V. een feesteoncert gegeven voor de Neder landsch-Duitsche Cultuurgemeenschap, onder leiding van den Gastdirigent General-Musïkdïrektor Karl Dammer, uit Keulen. V. I. n. r.: De Commissaris der Provincie Noord-Holland, Mr. A. J. Backer. Mevr. Seyss-Inquart, de Rijks commissaris Dr. Seyss-Inquart, Mevr. M. Seidel en de Beauftragte des Reichs- kommissars fiir Noord-Holland, M. Seidel. (Foto Stevens). Haarlem in cijfers. Heden verschenen de Statistische Gegevens der. gemeente Haarlem over het le kwartaal van 1941. Bevolkingsstatistiek. Dat de bevolking van Haarlem in dit kwartaal ge stegen is van 142695 tot 142852 hebben wij reeds ge meld. Per 1000 inwoners was het geboortecijfer: Januari 20.2, Februari 16.7 en Maart 17.0. Het sterftecijfer 12.3, 19.5 en 10.0. Vestigingscijfer: 49.3, 48.6 en 60.9. Vertrekcijfer: 58.3, 47.1 en 52.7. Alleen in Januari vertrokken er dus meer Haar lemmers, dan er menschen van elders zich hier ves tigden. Er vestigden zich te Haarlem in dit kwartaal buitenlanders, terwijl er 45 weer vertrokken. Onder degenen die zich hier vestigden waren 72 Duit- schers. De randgemeenten. De balans van vestiging en vertrek gaf in totaal een klein verlies voor Haarlem. Er vestigden zich hier 1267 menschen van elders, terwijl 1285 Haarlem mers vertrokken. Voorheen gaf de balans als regel een overschot voor Haarlem aan. x Haarlem bleef een aantrekkingskracht voor Am sterdam. 282 Amsterdammers vestigden zich te Haarlem, terwijl 261 Haarlemmers Amsterdam tot woonplaats verkozen. De vergelijking van Haarlem en de randgemeenten is aldus: Blocmcndaal: 105 Bloemendalers kwamen naar Haarlem, 129 Haarlemmers vertrokken naar Bloe- mendaal. Haarlem ging daarbij dus 24 inwoners achteruit. Heemstede: Naar Heemstede vertrokken 97 Haar lemmers, terwijl 117 Heemstedenaars Haarlem tot woonplaats kozen. Gunstig verschil voor Haarlem 20. Bcnncbroek: 8 Bennebroekers gingen naar Haarlem, 5 Haarlemmers naar Bennebroek. Gunstig verschil 3. Haarlemmerliede gaf een surplus voor Haarlem van 6, Velsen een verlies van 1. Uit deze cijfers blijkt, dat er een einde gekomen is aan de bijzondere trek der Haarlemmers naai de randgemeenten. De balans is nu vrijwel in even wicht. Besmettelijke ziekten. Er kwamen te Haarlem in dit kwartaal voor 35 gevallen van roodvonk en 3 gevallen van diphterie. Werkloozen. Einde April waren te Haarlem ingeschreven 3163 werkloozen tegen 4216 in April 1940. Een vermin dering dus van 1053. De werkloozen waren over de volgende vakken ver deeld: Handels- en kantoorbedienden 403 (328) Metaalbewerkers 402 (545) Bouwvakarbeiders 783 (1212) Grafische vakken 86 (103) Fabrieks- en transportarbeiders 902 (351) Land- en tuinbouw 69 (144) Andere beroepen 518 (1033) Vooral het aantal bouwvakarbeiders is dus sterk gedaald. Er waren nu 134 vrouwen werkloos, le gen 89 een jaar geleden. Bij de vrouwen is dus een stijgende werkloosheid waar te nemen. De 3163 in April werlclooze mannen waren naar den leeftijd als volgt gesplitst: 14—17 jaar 116 18—30 jaar 790. 31—64 jaar 2096. 65 jaar en ouder 161. Aan valide werkloozen werd in die 3 maanden uit betaald f 622.503 tegen f 758,905 in hetzelfde tijdvak van 1940. Einde Maart waren bij de tijdelijke werkgelegen heid geheel of gedeeltelijk voor rekening der gemeen te geboden 1625 werkloozen geplaatst, tegen 499 eind Maart 1940. De gemeentebedrijven. De Haarlemsche bedrijven leverden in dit kw.artaal af: 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst Trekking van Maandag 9 Juni 1941 Hooge Prijzen ƒ25000 12394 2000 11580 1000 3090 14710 20410 21053 400 5681 9915 19596 200 4201 8631 10740 21632 21890 100 2142 6122 6553 8743 9378 9580 9707 10295 16337 11928 16169 16640 17578 21350 Prijzen van f 70. 1071 1102 Uil 1252 1257 1420 1586 1604 16S9 1698 1732 1735 1739 1755 1760 2116 2214 2399 2404 2670 2918 3210 3265 3360 3426 3434 3580 3668 3701 3718 3820 3351 3928 4081 4144 4428 4543 4585 4610 4670 4761 4859 4991 5019 5049 5153 5386 5487 5506 5728 5779 5799 5918 5954 6182 6224 6248 6253 6347 6400 6422 6513 6534 6728 6770 6778 6805 6810 6825 6844 6916 6958 7008 7065 7277 7420 7475 7542 7675 7692 7695 7731 7938 7999 8161 8180 8381 8459 8588 8588 8827 8828 8885 8901 9004 9062 9099 9651 9729 9811 9839 9902 9976 10083 10181 10228 10273 10327 10358 10582 10591 10635 10684 10804 10845 10924 10985 11073 11197 11221 11261 11275 11379 11427 11577 11633 11643 11802 11885 12068 12169 12292 12461 12517 12573 12601 12641 12795 12847 12894 13011 13037 13135 13344 13471. 13537' 13589 13621 13666 13802 13843 13932 14028 14184 14202 14217 14341 14382 14416 14446 14531 14585 14612 14623 14699 14700 14734 14888 15026 15136 15232 15253 15260 15575 15615 15719 35734 15833 16018 16061 16153 16331 1652S 16576 16616 16787 16826 16827 16843 16857 16885 17144 17274 17479 17639 17834 17897 17922 17979 18021 18046 18331 18343 18414 18481 18485 18766 18840 18976 19058 19104 19130 19161 19168 19294 19305 19333 19387 19389 19441 19494 19516 19721 19750 19823 19974 20C31 20097 20103 20190 20273 20313 20370 20385 20396 20418 20483 20493 20501 20532 20718 20760 20959 21000 21090 21200 21224 21271 21353 21364 21388 21393 21496 21710 21847 21849 Nieten 1006 1007 1017 1034 1046 1136 1148 1153 1189 1227 1264 1324 1375 1416 1495 1510 15) 1 1521 1567 1596 1693 1700 1725 1767 1771 1894 1931 1980 2042 2050 2064 2066 2115 2148 2170 2213 2245 2311 2359 2395 2442 2498 2520 2548 2593 2598 2620 2665 2679 2759 2785 2861 2872 2889 2954 2967 2974 3081 3087 3114 3148 3152 3216 3226 3243 3246 3317 3342 3362 3397 3409 3412 3427 3429 3469 3487 3488 3496 3503 3517 3541 3552 3567 3599 3622 3679 3688 3741 3168 3827' 4093 3866 3881 3919 3927 3996 4009 4026 4213 4224 4248 4266 4273 4316 4358 4390 4401 4414 4465 4517 4525 4528 4572 4650 4682 4665 4673 4770 4834 4873 4875 4889 4900 4S29 4967 4993 5015 5027 5036 5089 5115 5125 5152 5166 5173 5187 5212 5235 5239 5247 5336 5387 5432 5459 5490 5516 5526 5563 5589 5628 5670 5675 5746 5810 5816 5849 5869 5871 5906 5921 5937 5942 5983 5988 6102 6107 6195 6203 6238 6267 6319 6320 6327 6389 6439 6441 6477 6502 6519 6532 6535 6560 6570 6574 6597 6603 6612 6652 6664 6694 6699 6756 6765 6814 6817 6822 6856 6919 6986 6989 7046 7093 7124 7144 7207 7222 7232 7239 7293 7319 7340 7341 7376 7425 7435 7456 7466 7509 7522 7546 7557 7576 7723 7754 7780 7826 7914 7938 8008 8022 8069 8100 8142 8231 8266 8274 8283 8287 8317 8336 8377 8395 8417 8455 8460 8476 8493 8527 8619 8644 8693 8731 8771 8782 8808 8846 8861 8862 8878 8905 8943 8983 8987 9032 9045 9068 9073 9080 9100 9131 9219 9294 9357 9416 9429 9459 9474 9526 9555 9570 9582 9598 9626 9630 9670 9672 9814 9822 9830 9842 9863 9959 9967 9993 10008 10019 10042 10065 10086 10090 10093 10108 10128 10167 10194 10244 10246 10260 10290 10299 10308 10310 10342 10473 10503 10517 10650 10661 10685 10693 10702 10706 10722 10730 10746 10790 10837 10842 10844 10849 10868 30870 10894 10953 10955 10970 10995 11041 11063 11174 11183 11191 11192 11214 11216 11240 11287 11382 11383 11412 11413 ƒ1506 11512 11557 11575 11622 11626 11645 11678 11738 11742 11822 11854 11894 11900 11935 11949 11954 11956 11958 11966 11974 12007 12014 12064 12092 12177 12269 12353 12368 12372 12382 12473 12497 12511 12546 12579 12635 12654 12697 12760 12773 12850 12982 13010 13012 13020 13203 13230 13232 13312 13323 13426 13445 13447 13482 13484 13551 13564 13582 13600 12609 13610 13680 13684 13726 13737 13822 13863 13929 13938 13972 13973 13987 13988 14006 14019 14021 14041 14064 14097 14109 14116 14143 14164 14195 14281 14316 13436 14355 14393 14394 14403 14453 14487 14501 14520 14532 14575 14587 14590 14622 14681 14693 14715 14726 14737 14739 14759 14811 14847 14896 14909 14920 14926 14932 14941 14986 15000 15019 15031 15037 15102 15135 15143 15219 15227 15267 15235 15289 15294 15335 15336 15342 15360 15468 15558 15560 15621 15687 15731 15743 15755 15766 15777 15778 15808 15867 15913 15924 15926 15961 15983 16004 16019 16045 16049 16119 16122 16131 16178 16250 16252 16268 16274 16286 16292 16328 16338 16359 16432 16453 16541 16545 16578 16632 16687 16715 16782 16783 16820 16866 16888 16912 16921 16952 16974 16985 16992 16995 16999 17005 17009 17016 17047 17060 17080 17141 17201 17205 17212 17299 17326 17331 17333. 17340 17355 17358 17372 17421 17430 17448 17449 17453 17493 17497 17526 17544 17551 17556 17577 17581 17582 17607 17620 17625 17651 17659 17697 17729 17733 17790 17820 17853 17959 18025 18031 18038 18086 18118 18155 18164 18168 18187 18212 58272 18334 18390 18395 18436 18471 18479 18562 18583 18636 18721 18723 18726 18751 18786 18873 18909 18915 18964 18971 19026 19039 19048 19056 19069 19079 19x21 19143 19195 19203 19210 19240 19253 19302 19304 19350 19370 19442 19467 19484 19492 19511 19519 19521 19545 19584 19599 19678 19684 19696 19747 19801 19806 19818 19894 20069 20122 20149 20150 20166 20236 20240 20268 20272 20231 20306 20386 20455 20462 20474 20524 20538 20554 20614 20615 20619 20662 20669 20689 20776 20778 20782 20805 20806 20989 21015 21019 21023 21039 21099 21219 21229 21261 21288 21293 21333 21338 21402 21410 21444 21473 21503 21539 21572 21661 21681 21708 21727 21739 21787 21792 21785 21836 21839 21850 21914 21922 21938 21970

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 5