Bonnen die thans geldig zijn: IJMUIDER WASSCHERIJ CASTRICUM Uit het zestig-jarig bestaan der N.Z.H.T.M. Vijf dooden door Engelsche luchtaanvallen Nieuwe distributiekaarten. HEEMSKERK Hervormde Vereeiiigingsceiitrale. In de Ned. Hervormde Gemeente alhier, is een Hervormd Kerkelijke Vereenigingscentrale opgericht. Deze bedoelt het vereenlgingsleven in de gemeente in veel nauwer contact met de kerk te brengen en het contact tussehen kerkeraad en de verschillende vereenlgingen te bevorde ren. Bijna al de vereenigingen in de gemeente hebben zich aangesloten. Wat de Zondagsschool betreft, deze zal voortaan onmid dellijk van den kerkeraad uitgaan. De handel aan de bloemenveiling. In de afgeloopen week was de aanvoer aan de bloemen veiling ,,'t Centrum" weer zeer behoorlijk. Het leeuwen deel van den aanvoer bestond uit kas- en buiten-irissen, waarvoor ondanks hét ruime aanbod goede prijzen werden besteed. Het aanbod van andere soorten buitenbloemen korenbloemen, margrieten enz. nam beduidend toe. De prijzen waren goed. Ranonkels werden weinig aangeboden. Hoewel de kwali teit van deze soorten niet uitmuntend is, gaan zij toch voor beste prijzen van de hand. De aanvoer van lathyrus had deze week niet veel meer te beteekenen, daar de kassen leeg raken. Zeer veel pioenrozen zijn in de afgeloopen week geveild; de noteeringen bleven op een behoorlijk peil. Voorts wer den er enkele mooie partijen Emballatumlelies aangeboden, die voor hooge prijzen van de hand gingen. De nieuwe distributiekaarten. Maandag begint de uitreiking. Maandag a.s. begint in de voormalige Huishoudschool aan de Raadhuisstraat 5 de uitreiking van de nieuwe dis tributiekaarten. De uitreiking geschiedt per gezin op vertoon van de distributlstamkaarten van alle gezinsleden. Maandag zijn aan de beurt de letters A, C en D, Voor Wijk aan Zee zal de uitreiking geschieden op Za terdag 28 Juni in den Politiepost van 9.30 tot 12.30 uur en van 1.30 tot 4.30 uur. Wat de tuinders kregen. .VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Spinazie per kg 11—24 cent. Postelein per kg 1012 cent. Sla per 100 krop f 0.702. Wortelen per bos 12—13 cent. Rabarber per 100 kg 4.806 Radijs per 100 bos f 1.30. Selderij per bos 717 cent. Peterselie per bos 614 cent Tomaten per kg 3240 cent. Uien per bos 711 cent. Waspeen per kg 26 cent, Bloemkool I per stuk 14 cent. Bloemkool II 811,20. Komkommers I per stuk 10 cent Komkommers II per stuk, 7 cent. Peuleii per kg 7880 cent. Snijboonen per kg. 80—82 cent. Aardbeien per doosje 40—68 cent. Asperge I per kg 60—75 cent, Id. II per kg 4050 cent. Id. Ill per kg 2035 cent. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. Druijven, electr. lasscher, Velsen, Walravenstraat 4, en J. 'E. du Pau, zonder beroep, alhier, A'lkm.weg 94. Getrouwd: J. Grapendaal en E. Klaassen. G. Gra- pendaal en J. A. A. Witvoet. P. Meerkerk en C. Duijn. Geboorten: A. M. DoesburgVo.orhout, Munnik.w. 139, z.; B. TolLimmen, Populierenlaan 45a, d.; P. C. Heïjnen—-Zwart, Verl. Voorstr. 52, z.; T. J. Lappöhn— Wind, Zeestraat 88, d.M. Tegelaar—de Waard, Regu- liersstr. 61, z.; V. J. Koolmanv. Bijnen, Stumphius- str. 40, d. Overleden: M. Zeegors, oud 82 jaar, wed. van S. Wetering, alhier, Alkm.weg 98. E. F. S. Schoonenberg, oud .67 -jaar, echtg. -van G, C. Kloet, wonende alhier, overleden teVelsen. - - Tieuttaie Scfiaafoeteeaig-intp Houtmarsstraat 1 OPLEIDINGSSCHOOL in 6 jaar voor H. B. S.; Gymnasium en':-Lyceum. E>r Rul O A OF I F Cl toegankelijk voor ouders en belangstellenden, vrfani9Hi«Sa LEa*# a.s. Maandag 16 Juni, 'morgens van 8,!'t-10 u. Orgelconccrtavond Gereformeerde Kerk. Dinsdagavond zal de heer G. J. Moed een orgelconcert geven in de Groote Kerk. Medewerking wordt verleend door mevr. Riek Bouwmanvan Straten, sopraan. Wedstrijden van D. E. M. De athletiek-afdeeling van de R.K.S.V. „D.E.M.' organiseert Zondag 22 Juni nationale atletiekwed strijden op haar terrein. Het programma luidt: A-klasse: 200 M., 800 M., 5000 M., kogelstooten, speer- en discuswerpen, hoog- en vèrspringen, polsstokhoog springen. B-klasse: 100 M., 400 M„ 1500 M., 5000 M., kogel stooten, speerwerpen, discuswerpen, hoog en vèrsprin gen en polsstokhoogspringen. C-klasse: 100 M., vèr- en hoogspringen, kogelstooten. Junioren A en leden Kruisvaart: 60 M., vèr- en hoogspringen, 4 x 60 M. hardloopen. Junioren B en Kruisvaart (ben. 18 jaar) 80 M., vér en hoogspringen en 4 x 80 M. Estafette voor klasse A, B en C: 4 x 100 M. en 3 x 1000 M. Verhouwt ans Uw WASCH toe. Wij besteden er de uiterste zorg aan. Uw wollen en zijden goederen worden door ons met de hand, in zacht water en met vette zeep ge- wasschen, SNELUUSSTRAAT 39, I3MUIDEM. TEIEF. 4371 TELEF. 4371 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. ZATERDAG 14 JUNI. Rex Theater: „Met geheime opdracht", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Parkstraat 13", 8 uur. Thalia Theater: „Jij bent mijn leven", 8 uur. ZONDAG 15 JUNI Rex Theater: „Met geheime opdracht", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Parkstraat 13", 8 uur. Thalia Theater: „Jij bent mijn leven", 8 uur. MAANDAG 16 JUNI Rex Theater: „Met geheime opdracht", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Parkstraat 13", 8 uur. Thalia Theater: „Jij bent mijn leven", 8 uur. Luxor Theater, Breestraat: „De Eenzame Weg", AGENDA VOOR BEVERWIJK. ZATERDAG 14 JUNI. Luxor Theater, Breestraat: „De Eenzame Weg", en bijprogramma. 8 uur. ZONDAG 15 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „De Eenzame Weg", en bijprogramma, 2.30—6.30 uur en 8 uur. MAANDAG ,16 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „De Eenzame Weg", en bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: ZATERDAG 14 JUNI. Gebouw „De Hoofdwacht": Tentoonstelling Folklore en Heemkunde Alg. Ned. Verbond. 2.30 5 en 79 uur. Palace: „De glazenkogel", 2, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Droommuziek", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Contrasten", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Yvette", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. ZONDAG 15 JUNI Rembrandt Theater: „De wonderen van het heelal", 11.30 uur. Wilhelminastraat 22: Kerkdienst Ned. Stichting voor Buitenkerkelijke Religie, 10.15 uur. Palace: „De glazen kogel", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Droommuziek", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Contrasten", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Yvette", 2, 4.15, 6.30 en 8.45 uur. Overveen: Openlucht zwemfeest van „De Watervrienden" in Stoop's Bad, 2 uur. MAAND AG. 16 JUNI Gebouw Haarl. Kegelbond: openbare vergade ring N.S.B., 8 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. En nu in deze tijd OLD CLOTHES NEW. CHEM. REINIGING. FRANS NAEREBOUTSTRAAT 59 IJMUIBEN-OOST TELEF. 1886 (Adv. Ingez. Med.) HINDERWET. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage een ver zoek ingevolge de Hinderwet vn de Conservenfa- briek Job Gouda, te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van haar bedrijf door het bijplaatsen van een locomobielstoomketel met 6 atm. druk en een autoclaaf met 1.2 atm. druk, alsmede door het verplaatsen van verschillende krachtwerktuigen op het perceel Trawlerkade 27-28 en Middenhavenstraat 31-33. GESLAAGD. Voor het te Alkmaar gehouden examen voor het Middenstandsdiploma Algemeene Handelskennis is geslaagd de heer P. C. Molenkamp, alhier. Bevallen: M. E. M. Bart—Boerlage z., Beek- vlietstraat 4 Santpoort; I. KrukWill d., Schulpweg 96, Velsen-N. A. Berghuis—v. d. Wal z., P. C. Hooft- laan 33, Driehuis. Overleden: J. H. J. de Rochemont, 59 j„ echt- gen. van A. Wilkens, van Dalenlaan 15 Santpoort. T. v.'d. Grift, 53 j„ echtgen. van N. van Dijk, IJmui- derstraalweg 158, IJmuiden. Gehuwd; J. E. Nijssen en A. M. Schoorl, Benne- broek; E. Schreuder en N.A.J. Visser, Jac. van Heemskerkstraat 61. IJmuiden; C. G. Rutte en C. J. Zwanenoburg Haarlem, Amsingstraat 23 rood; W. G. J. Oushoorn en F. Huijer, Haarlem, Pleiade- straat 34; E. P. 'Heere en A. Sint, Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 253. Ondertrouwden: J. van Roden, Fr. Halsstraat 54, IJmuiden en M. van Hooff, Fr. Halsstraat 54, -IJmuiden. Toek. adres: Lunteren. M. J. Schouten, Pelsstraat 64, Velsen-N. en A. G. van Pel, Oranje Nassaulaan 49* Amsterdam. Toek. adres: Beverwijk, Zeestraat 257. W. J. -G. Aldenhuijsen, Zomerkade 193, Haarlem en B. M. van Dijkman, Brederoodsche- weg 76 Santpoort, Toek.adres Haarlem. L. Vlegels, Zijlstraat 66 rd, Haarlem en J. H. Tromp, Rijks weg 310, Santpoort. Toek.adres: Haarlem, Bantam- straat 22. J. v. d. Vaart, Cederstraat 43, IJmuiden. Toek. adres: Cederstraat 43, IJmuiden. J. Smak man, Lorentzstraat 34, IJmuiden en K. Bayer, Hoofdstraat 116, Santpoort Toek. adres? Th. J. de Reus, Bredéroodscheweg 40 Santpoort en A. S. van Egmond, Hagelingerweg 45, Santpoort. Toek. adres? F. Postma, Zeeweg 61, IJmuiden en A. H. E. Mol, Ratelsstraat 3 IJmuiden. Toek. adres: IJmuiden. Toek.adres: IJmuiden, Lagersstraat. 5. OPENBARE LES NEUTRALE SCHOOLVEKEENIGING. De Neutrale Sehoolvereeniging „Cort v. d. Lindenschool" houdt Maandagmorgen een openbare les van kwart voor negen tot tien uur in haar schoolgebouw aan de Hout manstraat. VERBOUWING P.E.N.-CENTRALE. Het verbouwen van de oude P.E.N.-centrale aan de Kanaalstraat 257 tot conservenfabriek voor een Duit- sche firma is opgedragen aan den heer Jac. Berkman te Barendrecht. Burgerlijke Stand. Geboorten: Gerrit, zoon van J. de Haan en W. Rabeling; Wilhelmina M. dochter van J. Tervoort en W. Lief ting; Egbert C. zoon van C. Hartog en C. Graf; Geertruda, J. Th. dochter van G. Kuijs en M. Stuifbergen; Margaretha J. dochter van J. Stengs en G. Beentjes; Antonius G. Chr. zoon van P. Borst en Chr. Rozing; Margaretha A. dochter van C. van der Lans en G. Reeuwijk; Wilhelmus en Johan nes, zoons van P. Hourik en M. Schermer. Ondertrouwd: Gerrit J. van Klaveren en Marga retha Stuifbergen. Getrouwd: Th. Ineke en Alida S. Vermij. Overleden: Johannes van den Heuvel, oud 54 jaar Tjamkje Dijkstra, oud 66 jaar. EVANGELISATIEVEREENIGING. Op Zondag 22 Juni zal ds. De Boer door ds. Kuyken bevestigd worden als predikant van de Evangelisatievereeniging. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: Kindercape, Stetweg 9; aardappelkaart, J. Mul ler, Mr. Ludwigstraat 3; kruisje, J. C. Zijlstra, Duinenbosch 27; kous, sok, babysokje, portemonnaie met inhoud, rozenkrans, handschoen, hoeijzer, Politie, Castricum; sleutel, Moens, Prins Bernhard- straat 22; portemonnaie, Torenstraat 69; voetbal, Mient 97, jasje, Bakkummerstraat 70; vulpotlood, Zeeweg 5; fototoestel, Heereweg 17, huissleutel, bad pak, jongensbroek, zakmes, E.H.B.O.-tent te Castri cum aan Zee; sigarenkoker, v. d. Gondelaan 34, Hillegom. Grootste tramwegmaatschappij uit het land. HAARLEM Vrijdag. Vandaag viert .de Noord Zuid Hollandsche Tramweg Maatschappij haar diamanten feest. Zes tig jaar geleden werd deze maatschappij opgericht en het was op 13 Juni1881, dat zij haar eersten stoomtramdienst Haarlem-Leidenopende. Sinds 1881 is er heel wat veranderd op vervoer gebied, maar de N.Z.H.T.M. heeft zich in die zestig jaren niet alleen gehandhaafd, doch is boven dien uitgegroeid tot de grootste tramweg maat schappij van Nederland. En al viert de Noord Zuid Hollandsche dan geen officieel feest met recepties en toespraken, al blijft de uiterlijke viering ook bepaald tot het voe ren van vlaggetjes op de tramwagens, toch is er reden genoeg om even bij dit diamanten jubileum stil te staan. In het hoofdkantoor aan de Leidschevaart te Haarlem, hebben wij een onderhoud gehad met den directeur van de N.Z.H.T.M., ir. W. J. Burgersdijk, die reeds dertig jaren lang de leiding over dit uitmuntend georganiseerde bedrijf heeft en die een belangrijk aandeel heeft gehad in den uit bouw van deze maatschappij. Na een dertig jarige ambtsperiode zal ir. Burgersdijk in den loop van dit jaar de leiding neerleggen en worden opgevolgd door jhr. ir. J. Röell. Ir. Burgersdijk heeft ons verteld van de eerste jaren van de maatschappij, die toen nog Noord Zuid Hollandsche Stoomtramweg Maatschappij heette en aanvankelijk alleen een stoomtramdienst onder hield tussehen Haarlem en Leiden. Dat was het Voor die electrificatie hadden' ir. Burgersdijk en zijn medewerkers een nieuw systeem ontworpen, het zoogenaamde duizend volt-systeem. Voorheen was een veel lager voltage gebruikelijk geweest bij tramlijnen met bovenleidingen, doch de hooge on kosten die het maken van de zoogenaamde onder stations meebracht, deed ir. Burgersdijk zoeken naar een andere oplossing en die oplossing was het gebruik van een hooge spanning. Het 1009 volt- systeem was voor Nederland geheel nieuw en voor zoover het de toepassing in.de stad betrof was het zelfs voor Europa een unicum. Er werd dus inder daad pionierswerk verricht bij de electrificatie van deze lijnen en het is onnoodig te zeggen dat er veel studie aan dezen arbeid moest voorafgegaan zijn. Het 1000-voltsysteem, dat .ook de isolatie van hard gummie deed vervangen door een porseleinen isolatie, voldeed echter in de praktijk zoo goed, dat men er aan bleef vasthouden en dat het ook later in het buitenland regelmatig werd toegepast. De uitbreiding van de maatschappij en van de diensten bracht een voortdurende verbetering van het materiaal mee en wie de tweelingwagens kent welke in gebruik zijn op'de lijn Haarlem-Leiden, zal moeten erkennen dat deze tot de allerbeste tram wagens behooren. Alle wagens zijn geriefelijk in gericht en zelfs de stadstrams zijn 's winters aange naam verwarmd. Dat de N.Z.HT..M. 'n vornaam streekbelang ver tegenwoordigt behoeft nauwelijks gezegd. Zij brengt de verbinding tot stand tussehen kleine plaatsen in Noord- en Zuid-Holland en vervult dus een zeer belangrijke functie. Van bijzondere beteekenis is de N.Z.H.T.M. ook voor het forensenverkeer tussehen Amsterdam-Haarlem- Zandvoort en den Haag-Voorburg. Niet minder dan 80.000 maandabonnementen zijn regelmatig in om loop en tussehen Haarlem en Amsterdam vertrek ken des morgens de trams om de 3 a 5 minuten evenals tussehen Voorburg en Den Haag. Behalve voor-'hejf- utiliteiisy-erv-oer, -is -de tram ,óqk van veel belang voor de'uitstapjes. D.oor het invoeren van de dagkaarten, die geldig zijn op alle lijnen, heeft men het maken van goedkoope uit stapjes mogelijk gemaakt. Ruim 100.000 menschen profiteeren ellcen zomer van deze dagkaarten, die. klaarblijkelijk in een behoefte voorzien. Zeer ge liefd is ook het traject Amsterdam—Volendam Marken. De trek naar het eiland en naar het oude visschersdorp is altijd, groot en de reis hierheen wordt dor talloos velen gaarne gemaakt, temeer omdat daar een boottocht aan verbonden 'is. De N.Z.H.T.M. onderhoudt de verbinding met alle voorname badplaatsen en is de aangewezen vervoer dienst naar de bollenstreek. De uitbreiding van het bedrijf heeft ook bus diensten doen ontstaan. Van Purmerend naar De Rijp heeft men een autobuslijni ngelegd, die tijdelijk door de N. A. C. O. wordt, verzorgd. De bussen in Haarlem zijn voorzien van generatoren en pers- gas, zoodat deze in gebruik kunnen blijven. Een goede service voor weinig geld, zoo luidt het devies van de N.Z.H.T.M. en de directie heeft steeds getracht volgens dit devies te handelen. De maandretours, de dagretours voor de stad, de dag kaarten a 30 ct. en de dagabonnementen zijn daar sprekende - voorbeelden van. Inderdaad geeft men voor zeer weinig geld veel aan de menschen. De prijzen zijn goedkoop en zullen dat blijven, hoewel de steeds grooter wordende exploitatiekosten toch een verhooging tengevolge zullen hebben. Op het oogenblïk vervult de N.Z.H.T.M. een be langrijke en welkome functie, omdat het particulier vervoer vrijwel stop gezet is. Zoolang deze toestand nog duurt zal de maatschappij ook een belangrijke functie blijven vervullen. Maar zelfs bij een her steld verkeer is er voor de N.Z.H.T.M. toch een goede toekomst weggelegd. Want de N.Z.H.T.M.^gaat met haar tijd mee, zij wórdt degelijk geleid en zij beschikt over een staf van uitstekend personeel, dat met toewijding zijn taak vervult. Onder die omstandigheden mag men eens een glorieus eeuwfeest verwachten. Daarvoor echter bestonden reeds de paardentram- dienst van hel Haarlemsche station naar Dejo..HouLi en de stoomtramdienst tussehen Den Haag en Scheveningen, die respectievelijk in 1878 en 1879 begonnen waren en later in de N.Z.H.T.M. werden opgenomen. Van 1881 tot 1909 bleef de stoomtramweg mij. onder dezen naam haar taak vervullen. In 1909 echter werd de zaak volkomen gereconstrueerd en ontstond de N.Z.H.T.M. Tot dan was de leiding ge voerd door ir. L. M. C. Immink, die van 1890 tot 1909 administrateur van de Noord Zuid Hollandsche Stoomtramweg Mij. was. De reconstructie van het bedrijf bracht mee, dat verschillende andere lijnen werden overgenomen en dat het terrein van de maatschappij belangrijk grooter werd. Er wachtte ir. Burgersdijk, die in 1911 tot directeur werd be noemd, dan ook een belangrijke taak, En dat hij die taak voortreffelijk vervuld heeft blijkt wel uit 't feit. dat de NZHTM zoodanig is uitgebouwd, dat zij thans diensten onderhoudt tussehen Schevenin gen. Den Haag, Leiden, 'Katwijk, Noordwijk, Zandvoort, Haarlem en Amsterdam en tevens van Amsterdam naar Purmerend, Volendam en Marken. Door die uitbreiding is de N.Z.H.T.M. inderdaad de grootste tramwegmaatschappij van Nederland ge worden en bovendien de maatschappij met de langste tramtrajecten. Want al maakt het verschil tussehen normaal spoor, zo.oals dat gebruikt wordt van Scheveningen naar Haarlem, en smalspoor, zooals dat van Zandvoort naarAmsterdam en in Waterland wordt gebruikt, het overstappen noodig, toch kan men van Scheveningen naar Amsterdam en vandaar naar Volendam per tram komen. En dat is ongetwijfeld een traject zooals men dat bij andere maatschappijen niet kent. De verandering van stoomtramweg maatschap pij in tramweg maatschappij was natuurlijk meer dan een naamsverandering. In 1909 werd dan ook begonnen met het uitvoeren van de plannen tot electrificatie van verschillende lijnen. In 1899 had de E.N.E.T. die later samensmolt met de E.S.M., reeds een electrische lijn geopend tussehen Zand voort en Haarlem, een lijn die in 1904 doorgetrok ken werd tot Amsterdam. Deze eerste electrische lijnen, in Amsterdam als „Haarlemsche Tram" be kend, kwamen eerst in 1924 bij de N.Z.H.T.M. De eerste eigen lijnen die geëlectrifieeerd wer den waren die van Leiden naar Katwijk en Noord- wijk en die in de stad Leiden. Zestien gewonden 's GRAVENHAGE, 13 Juni. In de avonduren van gisteren en in den afgeloopen nacht was de Engelsche luchtmacht bijzónder actief. Een groot aantal Engelsche bommenwerpers vloog, boven ons land. In de meeste gevallen van groote hoogte werden willekeurig zoowel brisant- als brandbom men neergeworpen. Over het algemeen richtten deze bommen geen noemenswaardige schade aan. Hier en daar werden eenige koeien gedood, een aantal visschersbooten beschadigd. Voorts is een school door een brisantbom getroffen en aanmerkelijk beschadigd. Belangrijke schade werd in een enkele plaats in het Westen van ons land aangericht. Hier viel een brisantbom op een woonhuis. Dit huis werd geheel vèrnield, de beide belendende huizen werden zwaai*, verscheidene andere licht beschadigd. Helaas werden bij dezen aanval vijf bewoners dezer huisjes gedood, vier zwaar en 12 licht gewond. Aangaande de Britsche luchtaanvallen in den nacht van Woensdag op Donderdag kan thans nog medegedeeld worden, dat hierbij vier bommenwer pers werden neergeschoten, van de 'bemanning von den de meesten den dood, enkelen werden gevan gen. genomen. (A.'N.P.) Een andere regeling. 's-GRAVENHAGE, 14 Juni. De secretaris generaal van de departementen van Landbouw en Visscherij en van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat dezer dagen op nader dooi de plaatselijke distributiediensten bekend te maken data tot de uitreiking van nieuwe distributiekaar ten zal worden overgegaan. Zooals bekend werden bij vorige uitreikingen aan kinderen beneden den leeftijd van 4 jaar halve kaarten voor vleesch, brood en aardappelen en bovendien een papkaart verstrekt, terwijl voorts kinderen van vier jaar en ouder, alsook volwas senen heele kaarten ontvingen. Ten einde de uitreiking zoo vlot mogelijk te doen verloopen zijh ditmaal de kaarten tot stellen ver- eenigd, welke als volgt worden uitgereikt: Aan volwassenen en. kinderen, die op 1 Juli 1941 reeds 4 jaar of ouder zijn: 1 stel kaarten A, be staande uit: 1 vleeschkaart (blad Al), 1 brood kaart (bladen A 2 en A 3), 1 kaart diversen (blad A 4), en 1 kaart algemeen (blad A 5). Aan kinderen, die op 1 Juli 1941 nog geen 4 jaar oud zijn: 1 stel kaarten B, bestaande .uit: vleesch kaart en 1 papkaart (blad BI), y2 broodkaart (blad B 2), 1 kaart diversen (blad B 3), 1 kaart algemeen (blad B 4). Bovendien wordt aan kinderen, die op 1 Juli 1941 14 jaar of ouder, doch nog geen 21 jaar oud zijn extra uitgereikt: 1 kaart E (1/5 broodkaart). Voorts wórden aan jonge kinderen nog zeepbon- kaartjes uitgereikt en wel als volgt: aan kinderen, die op 1 Juli 1941 nog geen 2 jaar oud zijn: 1 kaart P bestaande uit: 6 bonnen voor zeep en 6 bonnen voor toiletzeep. Aan kinderen, die op 1 Juli 1941 2 jaar of ouder, doch nog geen 8 jaar oud zijn: 1 kaart Q, bestaan de uit: 6 bonnen voor zeep. De aandacM wordt er op gevestigd, dat voor het gemak van het publiek thans ook bepaalde bons zijn gedrukt voor kaas en eieren, die op de kaart „diversen" van de stellen A en B voorkomen. Deze kaart „diversen" bestaan verder uit de bons voor ZWEMMEN. Zondag 29 Juni houdt de Heemskerksche zwemclub, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, voor de kinderen een jeugdfeest. Dit zal bestaan uit enkele spelen met wed strijden. Ook wordt een gecostumeerde wedstrijd gehouden. FRAUDULEUS GESLACHT VLEESCH. Bij een slager alhier werd Vrijdag 200 pond vleesch aangetroffen afkomstig van frauduleus geslacht vee. AARDAPPELEN. BON 05. T.m. 15 Juni: 1% Kg. BON 06. T.m. 22 Juni: iy2 Kg. BOTER- OF VETKAART. BON 17. T.m. 14 Juni: 250 gr. moter of 200 gr. sla- of raapolie. BON 18. T.m. 14 Juni: 250 gr. boter. 'Vetkaart reductie. BONS 19 en 20. T.m. 29 Juni: 250 gr. boter p. bon. Vetkaart reductie. BROOD. GEBAK. BON 24. T.m. 22 Juni 100 gr. brood of 1 rantsoen gebak. BON 22. T.m. 22 Juni 200 gr. brood of 2 rantsoe nen gebak. BON 8 (Bloemkaart) t.m. 15 Juni 50 gr. brood of y2 rantsoen gebak. EIEREN (Bonkaart Alg.) BON 53 en 88. T.m. 15 Juni: 1 ei per bon. BON 36 en 98."T.Wi. 22 Juni: 1 ei per "bón; MEEL EN GRUTTERS WAREN.. (Bonkaart Alg.) BON 32. T.m. 15 Juni: 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem of grutte- meel. BON 23. T.m. 13 Juli: zelfde rantsoen. BON 24. T.m. 15 Juni: 250 gr. havermout, ha vervlokken, haverbloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmeel of grutten BON 44. T.m. 10 Augs: Zelfde' 'rantsoen. BON 25. T.m. 15 Juni: 250 gr. gort, gortmout of grutten. BON 45. T.m. 10 Augs: zelfde rantsoen. BON 26. T.m. 15 Juni: 100 gr. macaroni, vermi celli of spaghetti. BON 54. T.m. 10 Augs: zelfde rantsoen. BON 27. T.m. 15 Juni: 100 gr. maizena, gries- mèel, sago. aardappel meel-' of puddingsaus- póèder. BON 8 (Bloemkaart) T.m. 15 Juni: 35 gr. meel of bloem. MELK. BON 20. T.m. 15 Juni: 1§4 L. melk. BON 21. T.m. 22 Juni: ly, L. melk. KAAS. (Bonkaart Algem.) BON 66 en 76. T.m. 15 Juni: 100 gr. per bon. BON 67 en 77. T.m. 29 Juni: 100 gr. per bon. BON 68 en 78. T.m. 13 Juli: 100 gr. per bon. SUIKER. (Bonkaart Alg.) BON 42. T.m. 22 Juni 1 kg VLEESCH EN VLEESCH- WAREN. BON 18 r,vleesch". T.m. 15 Juni: 50 gr. vleesch. BON 18 „vleeschwaren" T.m. 15 Juni y2 rantsoen. BON 19 „vleesch". T.m. 23 Juni: 50 gr. vleesch, BON 19 „vleeschwaren" T.m. 23 Juni y2 rantsoen. PEULVRUCHTEN. (Bon kaart Algemeen). BON 55. T.m. 10 Augs: BON 52. T.m. 22 Juni: zelfde rantsoen. i 500 gr. KOFFIESURROGAAT EN THEE. (Bonkaart Algem.) BON 34. T.m. 22 Juni 250 gr. koffiesurrogaat of 40 gr. thee. ZEEP. (Bonkaart Algem.) BON 35. T.m. 29 Juni 150 gr. toiletzeep, 120 gr. huishoudzeep, 200 gr. z. zeep, (oude samenstel ling), 150 gr. z. zeep, 300 gr. z. zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder, 125 gr. zeepvlokken, 250 gr. zelfwerkende waschmid- delen, 200 gr. vloeibare - zeep of 600 gr. wasch- poeder. SCHEERZEEP ENZ. BON K (Textielkaart). T.m. 31 Aug.: 50 gr. PETROLEUM. Periode 10. T.m. 15 Juni: 2 L. HONDENBROOD. BON 14. T.m. 30 Juni: Groep 1 en 2: 10 Kg; Gr 3: 8 Kg; Gr. 4: 5 Kg; Gr. 5: 4 Kg; Gr. 6: 3 Kg. KATTENBROOD. BON 14. T.m. 30 Juni: Kg. Jiadia Genitale ROMERKERKWEG 87 BEVERWIJK GEEN STORING GEEN SLIJTAGE GEEN STROOMVERBRUIK 17% uur muziek per dag voor slechts ƒ0.35 per week of 1.50 per maand, (Adv. IngezMed.) bloem, waarvoor vroeger een aparte bloemkaart bestond alsmede uit een aantal bons gemerkt met „reserve". De met „reserve" gemerkte bons zullen worden aangewezen voor het koopen van aardap pelen. Op de kaart voor „diversen" van stel B welke aan kinderen beneden vier jaar wordt uit gereikt, komt slechts de helft van het aantal bons voor aardappelen van de kaart voor „diversen" van stel A voor. Tegelijk met deze uitreiking zullen ook bon- kaartenstellen worden uitgereikt voor hen, die zwaren of zeer zwaren arbeid verrichten. Deze per- sonen ontvangen: indien zware arbeid wordt ver richt; 1 stel kaarten C. bestaande uit: vleesch kaart, 1/2 aardappelkaart (reserveblad C 1), i/2 vet kaart, broodkaart (blad C 2). Indien zeer zware arbeid wordt verricht; 1 stej kaarten D: 1% vleeschkaart (bladen D 1 en D 2) 2 vetkaarten en 1 aardappelkaart (blad D 3)( j broodkaart (bladen D 4 en D 5). Tenslotte wordt medegedeeld dat de uitreiking van de nieuwe boter- en vetkaarten op een later tijdstip zal geschieden. HUISSLACHTINGEN EN PLUIMVEEHOUDERS, Degenen die huisslachtingen verrichten of ver richt hebben en de pluimveehouders die voor kip. penvoer in aanmerking willen komen dienen alle distributiekaarten van zichzelf, hun gezinsleden en inwonend personeel gezamenlijk mede te brengen ten einde de noodige aanteekeningen op deze kaar ten aan te laten brengen, waarbij dan tevens het vereischte aantal vleesch- en eiei-bonnen van de boekjes zal worden verwijderd. Thee voor f 15.50 per pond! De politie te Amsterdam is een kettinghandel op het spoor gekomen. Een der verhandelde artikelen was thee, waarvan 30 kg. in beslag werd genomen. Het bleek, dat de thee voor f 6 per pond (hetgeen natuurlijk al abnormaal duur was) was ingekocht en voor niet minder dan f 15.50 per pond van de hand werd gedaan. Verdei werd nog beslag gelegd op een partij aard appelmeel van 750 kg., waarvoor het drievoudige van den normalen prijs werd gevraagd. Ook 100 kg. vleesch werd daar aangetroffen, doch dit bleek reeds bedorven te zijn. In verband met deze affaire werd ook een onder zoek ingesteld in een woning aan den Aalsmeerweg, Daar werden een partij spek en 70 kg. kotfie in be slag genomen. (A.N.P.) RECHTERLIJKE MACHT. -Bij besluit van den secretaris-generaal vaa het departement van Justitie van 9 Juni 1941 is benoemd tot president van de Arrondissements rechtbank te Maastricht Mr. F. A. J. Marres, thans rechter in de arrondissements-rechtbank te Breda, Spo>U ett Spel Korfbal NED. KORFBALBOND DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. De Haarlemsche eerste-klasser Oosterkwartier, die de promotie-degradatie-wedstrijden goed inzette, gaat mor gen naar Bilthoven, ook een der gegadigden voor de pro motie naar de eerste klasse. De Haarlemmers achten we wel in staat met één, zelfs met twee winstpunten terug te keeren, wat hun kansen, in de „eerste" te blijven, zeker zal verhoogen. Sportief en Archipel bekampen elkaar voor dezelfde promotie te Amsterdam. Kampioenen in de afdeelingen, waarin Haarlemsche twaalftallen uitkomen, zijn Archipel (II B), Sportief (III C), Sparta (III D) en Blauw Wit 3 (III E). Voetbal DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Voor H. F. C. is het morgen een gewichtige dag. Als zij haar kans, om in de tweede klas te blijven, wil be houden en welke H. F. C.'er zou dat niet willen dan moet zij morgen op het terrein aan de Spanjaardslaan absoluut van Rapiditas winnen. Het Is dringend gewenscht, dat H. F. C. morgen haar aantal punten op vier brengtl Rapiditas heeft in haar twee promotiewedstrijden nog geen enkel punt kunnen bemachtigen en schijnt dus niet zoo sterk te zijn, als velen gedacht hadden. Daarom voelen we ons gedrongen, te zegen: dus H. F. C. moet oppassenl Alle krachten moeten tot de laatste minuut worden inge spannen. Het elftal van H. F. C. is als volgt: Schras, Kammeijer, Beren dse, Flack, Kruyer, Van Olphen, Gentis, Klein de Groot, Drijver, Hagenaar, Guldemond. V. S. V. heeft Zondag precies gedaan wat we verwacht hadden: zij was de oorzaak dat de spelers en supporters van Heracles hun kampioensfeest nog een weekje moesten uitstellen. En ook morgen kunnen de IJmuidenaren weer als spelbrekers optreden, door van P. S. V. te.... ver liezen! V. S. V. houdt daar natuurlijk geen rekening mee, doch spelen alsof zij zelf nog een kans heeft. Heracles, die zelf een vrijen Zondag heeft, zal dus geweldig nieuwsgierig naar den uitslag zijn. Zij kan gaan fuiven ook als de wedstrijd P. S. v.—V. S. V. in gelijk spel eindigt. Ned. Voetbalbond. (Onderafdeeling Haarlem) HET WEDSTRIJDPROGRAMMA. Zaterdag 14 Juni: Stads-Editle-beker (demi-finale). D. E. M. 2—Haarlem 3 a, 7 uur, H. Scholts Hzn. Zondag 15 Juni: Kampioenschap van de onderafdeeling. DeCeO—I. E. V. (terrein DeCeO) 6 uur, J. F. Ploeg (grensrechters: B. van Dijk en J. Th. Jordan)* Onderafdeeling Haarlem. Zondagmiddag 6 uur wordt op het terrreïn aan den Schalkwijkerweg te Haarlem de wedstrijd D. C. O.- I. E. V. gespeeld. Deze beide clubs moeten met Terras vogels uitmaken, wie de kampioen van de onderafdeeling Haarlem zal worden. De stand in deze competitie is thans: gesp. gew. gel. verl. v.-t. Terrasvogels 2 l 1 0 M D. C. O. 10 1 0 4—4 I. E. V. i o 0 1 0-* Het D. C. O.-terrein ligt slechts enkele minuten fietseg van de Buitenrustbrug achter de boerderij Spaarn» Lommer. P. S. V.—V. S. V. V. S. V, heeft het volgende elftal: Michel, Broek, Voet, Poulus, De Vries, v. Osch, Van der Kuyl, Balvers, Van der Lugt, Godschalk, Sterfc

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2