IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen De Duitsche luchtmacht boven het Oostelijk front. Op een traject 17 treinen met troepen en materiaal getroffen. Gunstig verloop der operaties tegen de Sovjetweermacht. Groote successen verwacht. Sovjet-vliegtuigen boven Finland UIT HET FÜHRER-HOOFDKWARTIER 25 Juni (DNB) Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: „In het Oosten nemen de gevechten van het leger, van het Iuchtwapen en van de ma rine tegen de Sovjet-weermacht een zoo gun stig verloop dat er groote successen te ver wachten zijn. In het zeegebied om Engeland vernietigden ge vechtsvliegtuigen, twee vrachtschepen met tezamen 11.000 b.r.t. welk deel uitmaakten van krachtig beschermde convooien voor de Britsche oostkust. Voorts plaatsten zij bomtreffers van zwaar kaliber op twee andere groote koopvaardijschepen. In den afgeloopen nacht bombardeerde het iuchtwapen met goed resultaat belangrijke militaire inrichtin gen in het havengebied van Liverpool. Bomvol- treffers in docks, ravitailleeringsbedrijven en op- slaagplaatsen verwekten groote branden. Andere luchtaanvallen waren gericht op havenwerken aan de Tyne en de monding van de Theems alsmede op vliegvelden in Zuid-Oost Engeland. Een sterke formatie Duitsche gevechtsvliegtuigen bestopkte in den nacht van 24 op 25 'Juni de Britsche vlootbasis Haifa met bommen van allerlei kaliber. Bij een aanval van Britsche gevechtsvlieg tuigen onder krachtige bescherming van jagers op het bezette gebied werden gisteren in de avond uren dertien Britsche vliegtuigen in luchtgevechten en twee door luchtdoelartillerie neergeschoten. Britsche vliegtuigen lieten vannacht brisant- en brandbommen vallen in West- en Noord-West- Duitschland. De burgerbevolking leed eenige ver liezen aan dooden en gewonden. Er ontstond geen Verduister goed. Zooals het moet. VAN 26 OP 27 JUNI 1941 van 22.06 tot 5.17 Maan op 27 Juni op 8.19 Maan op 27 Juni ondei 25.27 Officiëele bekendmaking. Betreffende bijzondere maatregelen in de verboden gebieden 's GRAVENHAGE 25 Juni. In de bekendma king van 7 Mei 1941 betreffende de in het bezette Nederlandsche gebied bepaalde verboden gebieden heb ik er op. gewezen dat het verblijf a) Op de West-Friesche eilanden: Texel, Vlie land, Terschelling, Ameland, Schiermonnikoog, Siemonssand, Boschplaat, Rottumerplaat en Rot- tumeroog, -j b) Aan de Nederlandsche kust ten zuiden van Hoek van Holland tot aan de Belgische grens en op de in dit gedeelte liggende eilanden (provincie Zeeland en het zuidelijke deel der provincie Zuid- Holland ten Zuid-Westen van den Nieuwe Water weg Oude Maas, Dortsche Kil) slechts geoorloofd is aan personen van Duitsche of Nederlandsche na tionaliteit, die aldaar hun vaste woonplaats hebben. Tevens bepaal ik, dat de in de verboden gebieden wonende buitenlanders en statenloozen, dat wil zeggen alle personen die niet in het bezit zijn van de Nederlandsche of de Duitsche nationaliteit zich iederen Maandag in de diensturen bij het hoofd van de gemeentelijke politie (Ortspolizeibehörde) in de plaats hunner inwoning moeten aanmelden. De eigenaren van herbergen, hotels en andere verblijfgelegenheden waar men overnachten kan in de verboden gebieden zijn verplicht bij nieuwe gasten de persoonsbeschrijving op het invulbewïjs met de gegevens van de identiteitspapieren te ver gelijken en te «ontroleeren of de gast de benoodig- de geldige vergunning en een identiteitsbewijs met foto in zijn bezit heeft. Indien een persoon foutieve meldingen op het invulformulier doet of de voor geschreven vergunning voor de genoemde gebieden of zijn identiteitsbewijs met foto niet in zijn bezit heeft, dan is de eigenaar verplicht onmiddellijk de politie hiervan in kennis te stellen. Deze geldt ook t. a. v. Duitsche'gasten. De gasten moeten onmiddellijk na aankomst hun ne papieren gedurende den nacht aan dengene bij wien zij wonen, in bewaring geven. Personen beneden den vijftienjarigen leeftijd behoeven geenerlei vergunning. Personen beneden den 20-jarigen leeftijd, die een school bezoeken of hun leertijd aldaar doormaken, of die hunne ouders of familie geregeld bezoeken, kunnen een vergunning verkrijgen die een half jaar geldig is. Hetzelfde geldt ook voor werknemers, die, om hun werkplaatsen of hunne woonhuizen of de woonplaats van hun familie te bereiken, de grenzen van de verboden gebieden moeten over schrijden. Overtredingen tegen deze bepalingen zijn in overeenstemming met artikel 1 van de verorde ning van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied nr. 20/1941 houdende de strafbaarheid vanwege overtredingen tegen mili taire of politioneele bepalingen, overtredingen en Worden met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste 1000 gulden of met een van deze straffen gestraft, indien niet in gevolge andere bepalingen een hoogere straf ver beurd is. Bovendien worden die personen, die zich zonder vergunning in de verboden gebieden ophou den, gearresteerd en verwijderd. Deze strafbedreiging treedt in werking op den dag harer openbaarmaking. Den Haag, 21 Juni 1941. De commissar-is-generaal voor de openbare veiligheid. get. RAUTER. S.S.-Gruppenführer. GROOTE HOEVEELHEID SMOKKELWAAR IN BESLAG GENOMEN MIJDRECHT, 25 Juni. Bij de controle van ambtenaren van den Centralen Crisis Controledienst en politie, op den weg onder de gemeente Mijdrecht deden zij een goede vangst. Zij hielden een pas- seerend voertuig aan, waarop onder de deklaag een groote partij smokkelwaar werd aangetroffen. Een partij kaas van ruim 200 pond, ruim 100 pond vleesch, een belangrijke hoeveelheid vet en een groot aantal eieren werden in beslag genomen. I Tegen de smokkelaars werd proces-verbaal opge maakt. (A.N.P.) 26e JAARGANG No. 198 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93. Haarlem. Telefoon 10724 Bureau Dmuïder Courant: Kennemerlaan 42, Umuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DONDERDAG 26 JUNI 1941 Abonnementen per week 0.13%, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Manschappen van een Duitschen stoottroep aan het Oostelijk front, (Telefoto Hoffmann-Stapf) Ook stations, vliegvelden en gemotoriseerde colonnes gebombardeerd. De afgeloopen Woensdag heeft aan het Duit sche Iuchtwapen, naai' aan het DNB wordt ge meld, bij zijn acties aan het Oostelijk front belang rijke eischen gesteld. Behalve talrijke aanvallen op vliegvelden in het centrum van het vijandelijke ge bied werden opnieuw talrijke vliegtuigen op den grond vernield en in luchtgevechten neergescho ten. De Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben ove rigens overdag zoowel als des nachts spoorlijnen gebombardeerd, die hierdoor verscheidene malen werden verbroken. Gemotoriseerde en gemengde colonnes, alsmede concentraties van pantserwagens en benzineopslagplaatsen werden met voltreffers bestookt. Stations en de daarbij behoorende ge bouwen en loodsen raakten in brand en boden een beeld van ontzaglijke vernielingen. Ook transport treinen werden zoo doeltx-efend met bommen be stookt dat de locomotieven ontspoorden, de wagons kantelden en deels totaal uitbrandden. Ook de aan vallen op stellingen luchtdoelgeschut en batte rijen waren, ondanks de vrij hevige afweer, zeer succesvol. Overal waar formaties Duitsche duik bommenwerpers tegen de vijandelijke afweerstel- lingen in actie kwamen, wérd de vijand tot zwijgen gebracht en de batterijstellingen totaal vernield. Het systematische vernietigingswerkvan het Duitsche Iuchtwapen tegen het Sovjetluchtwapen en tegen de Sovjetcolonnes beteekende opnieuw een aanzien lijke steun voor de troepen te land bij hun snel optreden en bij het breken van den tegenstand van het Sovjet leger. Voorts meldt het DNB: Op den derden ge vechtsdag aan het Oostelijke front zijn weer zware aanvallen van Duitsche gevechts vliegtuigen gericht op spoorlijnen en rollend materiaal van den vijand. Op één traject wer den 17 treinen getroffen en voor een deel in brand geworpen. Al deze treinen waren vol troepen en voertuigen. Een groot aantal loco- moSeven werd met bommen vernield, o.m. 17 door één luchtvloot. Vaak werden rails en open trajecten, maar ook heele stations met alle aanwezige installaties vernield. Eén enkele Duitsche luchtvloot heeft Dins dag 81 Sovjet-pantserwagens vernietigd. Op 24 Juni verraste een formatie gevechts vliegtuigen zes lange treinen, die, geladen met be langrijk oorlogsmateriaal, in het Zuidoosten der Sovjet-Unie gereed stonden om te vertrekken. Het station werd in een grooten puinhoop herschapen. In scheervlucht vielen de Duitsche vliegtuigen drie tremen aan, waarvan de locomotieven onder stoom stonden. Een vernietigende aanval met bommen kanon- en mitrailleur-vuur brak boven de daken' der wagens los. De lucht dreunde van de ontplof fingen der Hommen en het geknetter der schoten. Honderden Sovjetsoldaten sprongen in groote wanorde uit de goederenwagons. De volgende aan val was gericht op de drie andere treinen. Weer vlogen de bommen omlaag. Zij troffen locomo tieven wagons en rails. De spoorrails kronkelden Zich als slangen omhoog. Zware goederenwagons werden opzij geslingerd. Stukken hout en metaal vlogen in den grauwen rook der ontploffingen als kaf in het rond en werden door nieuwe bommen die neervielen, weer de lucht ingeslingerd. Het vuur greep met een geweldige snelheid om zich heen en sprong op drie groote bij het station liggende tanks over. Nog lang op den terugtocht waren de rook wolken die zich aan den horizon vertoonden, voor de Duitsche troepen het bewijs van een volledig succes. Aan het Roemeensche front. Het hoofdkwartier van het Roemeensche front maakt, volgens Stefani bekend, dat de operaties te land in de eerste drie dagen zich ontwikkeld hebben volgens de tevoren opgestelde plannen. Eenige pogingen tot tegenactie van den kant van den vijand werden afgeslagen. De vijandelijke luchtmacht heeft Dinsdag hevig Constantza gebom bardeerd evenals Soelina en Galatz, terwijl zij eenige bommen wierp op Tulcea, Braila en Jassy. De gevolgen waren zonder belang. Onze luchtmacht aldus het communiqué verder bombardeerde belangi-ijke militaire doelen en verkreeg overal op merkelijke resultaten. De Duitsche en Roemeensche luchtmacht heeft in den loop van deze drie dagen een verpletterende meerderheid getoond tegenover de vijandelijke luchtmacht. In totaal werden 400 vijandelijke vliegtuigen vernield. Van dit totaal werden 30 Sovjettoestellen neergehaald door de Roemeensche luchtmacht en het afweergeschut, 40 zijn vernield op den grond d-or Roemeensche vliegtuigen. De Roemeensche luchtmacht heeft in totaal 12 toestellen verloren. Ongelukken bij hef zwemmen. Veel slachtoffers. In het jaarverslag over 1940 van de commissie In zake wateronttrekking aan den bodem wordt het vol gende opgemerkt: In November 1939 werd aan de commissie van wege het departement van Sociale Zaken om advies gezonden een Hinderwetsaanvraag van het Provin ciaal Bestuur van Noord-Holland voor de oprichting van nog twee secundaire pompstations van het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf, te bouwen op aan de Provicie toebehoorende terreinen aan Heemskerk. In de in Januari 1940 gehouden Hinderwetszit- ting te Heemskerk was een 13-tal belanghebbenden verschenen, die mede namens 92 anderen bezwaren tegen de aanvraag indienden. vrijwel uitsluitend gegrond op vreës voor schade aan hun toebehoorende cultuurgronden. Hoewel ook in dit geval de eigendommen der oppo nenten niet binnen een straal van 200 meter rondom de inrichtingen waren gelegen, moesten deze be- zwaarmakenden, gezien de in het geval Bakkum ge nomen beslissing, als ontvankelijk in hun beroep worden beschouwd. Wat de situatie betreft, vertoont deze aanvraag groote overeenkomst met die voor laatstbedoeld geval. Ten aanzien van den afstand der cultuurgronden en den aard van den ondergrond, zijn er evenwel af wijkingen van het geval, Bakkum, die hier een nieuw onderzoek noodig maken. Ook ten aanzien van deze aangelegenheid werd samenwerking gezocht met denProv. Waterstaat en het P.W.N. Overeenge komen werd om, indien door het departement in de zaak-Heemskerk een overeenkomstige voorloopige beslissing zou worden genomen als voor het geval- Bakkum en aan de Commissie zou worden opgedra gen gedurende den proeftijd een onderzoek in te stellen, dit in behandeling te nemen bij dezelfde Subcommissie, die terzake van het onderzoek Bak kum is gevormd en waarin naast de beide genoemde lichamen en de commissie ook de kweekers vertegen woordigd zijn. Examens Verkeersonderwijs. 283 leerlingen slaagden. in het gymnastieklokaal van de Julianaschool heerschte dezer dagen een levendige drukte. Daar werden de mondelinge examens voor het ver- keersdiploma afgenomen onder toezicht van den inspecteur van politie, den heer W. M. Ragut, met medewerking van de Verkeersbrigade. Als examinatoren fungeerden behalve de politie vele hoofden en onderwijzers van openbare en bij zondere lagere scholen alhier. Duitsch weermachtsbericht: M. in het diepe gedeelte van het meer, dat door de vele waterplanten die daarin groeien als gevaarlijk bekend staat, verdronken is. De politie is Woensdag aan het dreggen gegaan, doch tot heden zonder resul taat. M. is gehuwd en vader van twee kinderen. IJMUIDEN Marktprijzen en besommingen. Tarbot f 3.60—f 3.50 per K.G. Tong f 4—f 2.40 per K.G. Kleine schol f 78f 41; Pufschol le soort f 4527; 2e soort f: 2911; Pieterman f 76—f 72. Muilen f 44—f 41. Horsmakreel f 21.50— f 17; Wijting f 38—20; Kleine wijting f 17—f 13; Groote schar f 40f 30; Kleine schar f 20f 17; Pufschar f 12f 5.50. Kleine roode poon f 71f 63. Bot f 36. Alles per 50 K.G. Besommingen. Trawlers: Beatrice IJM. 118 50 m. f 906. Zeehond IJM. 70 100 m. f 2157. Mary IJM. 189 150 M. f 3295. Ita IJM. 22 150 m. f 2840. Kotters: HD. 112 f 530; IJM. 223 f 690. Loggers: SCH. 247 f 1000; SCH. 196 f 1457; KW. 108 f 552. KW. 33 734, KW. 91 f 763; KW. 47 f 1321: KW. 54 f 940, KW. 2 f 1060, K.W. 59 f 870, KW. 20 f 820, KW. 107 1 870. Kustvisschers: UK. 45 f 577, UK. 168, f 45, UK. 51 f 600, UK. 53 f 790, UK. 121 f 680, SCH. 18 f 630, SCH. 202 f 512, SCH. 202 f 512, SCH. 291 f 572, SCH. 32 f 675, UK. 104 f 400. BEVERWIJK Wateronttrekking aan den bodem. Bij het zwemmen zijn verscheiden personen om het leven gekomen. Een droevig ongeval deed zich voor te Zandeweer, waar twee kinderen van de familie J. G., een acht jarig meisje en haar twaalfjarig broertje, in ,,'t Maar" aan het baden waren. Het meisje raakte in te diep water. Aangezien zij niet kon zwemmen, wilde haar broertje haar helpen, doch ook hij zonk weg. Het jongetje werd vrij spoedig uit het water gehaald en gelukkig konden bij hem de levensgeesten nog worden opgewekt. Het meisje bleek, nadat zij gevonden was, reeds te zijn overleden. In Kantens is de 17-jarige J. F. B., die in het Boterdiep was gaan zwemmen, door tot nu toe on bekende oorzaak verdronken. Men heeft, nadat het lichaam gevonden was, nog getracht de levensgees ten op te wekken, doch dit heeft niet mogen baten. Maandagavond kwam de 26-jarige ongehuwde B. van Leeuwen bij een duiksprong in het Picardikanaal nabij Coevorden zoo ongelukkig terecht, dat hij be wusteloos door zijn vrienden werd opgehaald. Aan vankelijk werd het slachtoffer naar huis vervoerd, waar hij nog even bij kennis is geweest. Dinsdag was de toestand echter zoo, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Daar is de jongeman overleden. In het Eindhovensche kanaal oryler de gemeente Mierlo is de 18-jarige J. M., wonende in de Wolfs- straat te Helmond bij het zwemmen verdronken. Ofschoon de drenkeling spoedig op het droge was„ge bracht, faalden de pogingen om de levensgeesten op te wekken. De 19-jarige A. W„ wonende aan de Spoorstraat te Culemborg is bij het zwemmen in de Lek verdron ken. Hoewel het personeel van de veerpont er vrij spoedig in slaagde den drenkeling op het droge te brengen, mocht toepassing van kunstmatige ademha ling niet meer baten. Dinsdagmiddag ging de heer M., wonende te Voorthuizen, naar het Aanschotergat, een klein meer tje, onder Voorthuizen, om daar te zwemmen. Toen M. des avonds niet huiswaarts keerde, toog men op onderzoek uit, bij het meer vond men zijn fiets en zijn kleeren liggen, doch verder niets. Men vreest, dat In tegenwoordigheid van den burgemeester van Beverwijk, mr. H. J. J. Scholtens, onderwijzend personeel en de Verkeerspolitie zijn de Verkeers- examens afgenomen. Een jeugdig candidaat wordt aan den tand gevoeld. (Foto gemeentepolitie Beverwijk) De leiding der examens berustte bij den heer L. van Groningen, tweede secretaris der vereeni- ging „Veilig Verkeer Velsen en Omstreken". De burgemeester van Beverwijk, mr. H. J. J. Scholtens, een warm voorstander van Verkeersonderwijs op de scholen, woonde geruimen tijd de examens bij. Duidelijk bleek de vruchtbare samenwerking, die er hier bestaat tusschen de verkeerspolitie en het onderwijzend personeel ten opzichte van de opvoeding der jeugd tot goede weggebruikers. Over de resultaten waren de examinatoren zeer tevreden. Voor het scrïftelijk gedeelte slaagden 324 van de 342 candidaten. Van de 324, die aan het mon deling gedeelte mochten deelnemen, werden 33 afgewezen, zoodat ten slotte 233 leerlingen voor het Verkeersdiploma slaagden. Deze leerlingen zijn afkomstig van de openbare scholen: Vondelschool, Julianaschool, Zeewegschool, Noorderschool, de R.K. Jongensscholen aan den Romerkerkweg, Hob- bestraat en Galgenweg; de R.K. Meisjesscholen aan de Peperstraat en Galgenweg, de Ned. Herv. School aan den Noorderwijkweg en de Chr. School aan de Meeresteynstraat. Na afloop van de examens dankte de heer van Groningen de examinators, die hun vrijen mid dag opofferden en voor den prettigen geest, die .er in de zaal geheerscht had. Inzonderheid werd hulde gebracht aan den heer M. Boelee, die zich buitengewoon veel moeite heeft, getroost de school jeugd de practische verkeersregels bij te brengen. Bommen op het havengebied van Liverpool. schade aan inrichtingen van militairen aard of. inrichtingen welke van belang zijn voor de oorlog voering. Nachtjagers en marine-artillerie schoten drie Britsche vliegtuigen omlaag. Afzonderlijke Sovjetvliegtuigen bombardeerden woonwijken der steden Memel en Koningsbergen. De aanvallen maakten overwegend slachtoffers onder krijgsgevangenen. Verscheidene gebouwen werden verwoest of beschadigd". Helsinki en andere steden gebombardeerd Het D.N.B. verneemt uit Helsinki: Sovjet-Vlieg tuigen hebben Woensdag viermaal aanvallen op Hel sinki gedaan. Om kwart over 12 werd voor de laatste maal weer het signaal „alles veilig" gegeven. Bij den eersten aanval vlogen negen, bij den tweeden dertien Sovjet-vliegtuigen boven de stad. Het derde alarm werd gegeven om kwart over 10. Er ver schenen weer Sovjet-bommenwerpers en verken ningsvliegtuigen boven Helsinki, die terstond onder krachtig afweervuur genomen werden en door jacht vliegtuigen werden aangevallen. Thans werden ook bommen geworpen in het Noorden der stad. Volgens berichten uit de provincie zijn daar even eens in den loop van den ochtend Sovjet-Formaties in Ceitraal-, Noord-, West- en Zuid-Finland versche nen. Er werden talrijke bommen geworpen op niet- militaire doelen. Naar verder bekend wordt strekten zich de Sovjet-vluchten van gisterochtend tot bijna alle groote Finsche steden uit. Een officieele be vestiging over de aangerichte schade en verliezen aan menschenlevens is nog niet beschikbaar. Naar thans i bevestigd wordt, zijn acht Sovjet-vliegtuigen omlaag geschoten. De volgende steden zijn gisterochtend, naar nader officieel is medegedeeld, door het Sovjetluchtwapen aangevallen: De stad Jönsuu met 15 vliegtuigen om 11 uur 10 en met 3 vliegtuigen om 12 uur 30. Er werden talrijke bommen neergeworpen. Een burger werd ge dood, verscheidene gewond. Er brak een brand uit. Voorts werd om 11 uur 32 door 3 vliegtuigen de stad Rovaniemi aangevallen, waar 'eenige branden ont stonden. Verder zijn gebombardeerd Mikkeli, Kemijar- vi, Jeroinen en Nokia bij Tampere,, waar een burger werd gedood. In den loop van den dag werden tot 15 uur 20 Russische vliegtuigen neergeschoten. Eén ma chine kwam onbeschadigd in Finsch bezit. In aanvulling op het bovenstaande is gisteravond om 10.000 uur te Helsinki een nieuw officieel commu niqué gepubliceei-d. Hieruit blijkt, dat vier Sovjet vliegtuigen Woensdagmorgen om 7.15 uur de baai van Py.terlanti hebben gebombardeerd, zonder schade aan te richten. Verder werd om 10.50 Kotka door twintig bommenwerpers bestooket, waarbij branden werden veroorzaakt. Het - bombardement op deze stad werd des namiddags door twaalf bommenwerpers herhaald. Zij veroorzaakten groote materieele schade. Om 8.00 uur werden in de nabijheid van Poorvo enkele bom men neergeworpen. Tegelijkertijd werden Borsby en Loviisa gebombardeerd, waarbij een ziekenhuis door een brandbom werd getroffen. Het vuur werd echter in de kiem gesmoord. In de nabijheid van het pacht- gebied van Hangö was de activiteit in de lucht van Sovjet vliegtuigen levendig. Twintig Sovjet torpedo jagers beschoten de in de nabijheid liggende eilanden. De Sovjets hebben eveneens Finsch gebied beschoten. Van de vliegtuigen, die tot 18.00 uur boven Finsch gebied verschenen, werden er door Finsche torpedo jagers 21 en door de luchtdoelartillerie twee neerge schoten. POSTVERKEER MET VROEGERE JOEGO-SLAVISCHE GEBIEDEN. 's GRAVENHAGE, 25 Juni. Van Nederland uit is het postverkeer voor gewone en aangeteekende brieven, briefkaartn, drukwrken, monsters en zakenpapieren tot een gewicht van 500 gram naar de vroegere Joego-Slavische gebieden, Untersteier- marken, Karaten en Krain weder opengesteld. Eveneens kunnen naai- Kroatië wederom gewone en aangeteekende brieven, briefkaarten, drukwer ken, monsters en zakenpapieren worden verzon den. Verzending van pakjes is echter naar geen der hierboven genoemde bestemmingen toegelaten. (A.N.P.) Dai is beter dan achter het vuur op een zomerschen dag. De bakkers hebben er hun koksmuts bij opgezet als speciale attractie van de Avond-vierdaagsche, die in Utrecht deze week onder groote belangstelling wordt geloop en. (Pax-Holland)

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1