TheaterI Vroolijke Muzikanten Jaarvergadering Centraal Genootschap. 27 kinderen werden uitgezonden. De plaatselijke afdeeling van hel Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies hield Woensdagavond, onder voorzitter schap van den heer P. J. Timmer, in het Witte Kruisgebouw haar 31ste jaarvergadering, die slechts door enkele leden was bezocht. De secretaresse, mej. W. Helmers, wees er in haar jaarverslag op, dat 1940 voor de afdeeling een bij zonder jaar geworden is. In verband met den toe stand mochten kinderen slechts uitgezonden wor den naar de koloniehuizen in de onmiddellijke om geving. Dat dit geen overbodige maatregel was, bleek op den lOden Mei. Zonder noemenswaardige moeilijkheden konden de zes kinderen uit de drie koloniehuizen naar Beverwijk gebracht worden. Hulde werd gebracht aan de directrices en het beleid onder deze moeilijke omstandigheden aan den dag gelegd. In het najaar werden weer vier kinderen uitge zonden naar de boschhuizen te Heelsum. In het geheel werden in het afgeloopen jaar 27 kinderen naar de koloniehuizen gestuurd, waarvan 7 voor rekening van het Bio-vacantie-oord, Mei; dank baarheid werd in het verslag geconstateerd, dat een aantal bleekneusjes weer gezond en wel in Beverwijk terug kwamen. De dagkolonie naar het strand te Wijk aan Zee kon niet plaats hebben. Blijkens het financieele verslag van den heer P. J. Timmer werd in het afgeloopen jaar f 946.81 uitgegeven aan verpleeggelden. De ontvangsten hadden f 1158.17 bedragen en de uitgaven f 1311 Er was dus een nadeelig saldo van f 153.47. De rekening en verantwoording werden onder dank zegging goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden bij acclamatie benoemd mevr. Snethlage, mevr. v. d. ,Oord, dr. Alb. Vis en dr. W. J. Royaards. Aan het slot der vergadering werd medege deeld, dat er voor dit jaar geen gelden meer be schikbaar zijn om meer kinderen naar de kolonies uit te zenden. Het aantal kinderen, dat door de afdeeling dit jaar is ondergebracht, bedraagt 22. EXAMENS BISSCHOPPELIJKE KWEEKSCHOOL. Bij de examens aan de Bisschoppelijke Kweek school slaagden voor de akte L.O. de heeren G. J. Bartelsman, Haarlem, J. C. Duykersloot Lim- men; W. J. van Ederbn, Zaandam: D. Glandorf, Zaandam: M. C. van Vaasteren. Leiden; P. J. A. Kamp, Haarlem. Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Spinazie per kg 7—12 cent. Postelein per kg 810 cent. Sla per 100 krop f 0.703.60. Rabarber 4.806. Wortelen per bos 711 cent. Radijs per bos 3 cent. Selderij per bos 57 cent. Peterselie per bos 67% cent. Tomaten per kg 34 cent. Uien per bos 2JA5 cent. Waspeen per kg 1420 cent. Bloemkool I per stuk 12 cent. Bloemkool II per stuk 69 cent. Komkommers I per stuk 1013 cent. Snijboonen per kg 4448 cent. Dubb. boonen per kg 6870 cent. Doppers per kg 25 cent. Peulen per kg. 25 cent. Aardbeien per doosje W/2 cent. Aardbeien per kg 50 cent. Frambozen per doosje 44 cent. Het uit 1610 dateerende perceel Oude Schans 39 te Amsterdam, een fraai staaltje van 17de eeuwsche bouwkuns», is thans geheel gerestaureerd. (Pax-Holland) AGENDA VOOR BEVERWIJK. DONDERDAG 26 JUNI. Luxor Theater, Breestraat: Cabaret-avond met Piet Kohier, 8 uur. VRIJDAG 27 JUNI. Luxor Theater, Breestraat: „Je moet maar boffen" en bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. I DONDERDAG 26 JUNI. I Thalia Theater: „Zentrale Rio", 8 uur. VRIJDAG 27 JUNI. Rex 'Theater: „Vroolijke muzikanten", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Met geheime orders", (ge prolongeerd), 8 uur. Thalia Theater: „De glazen kogel", 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: DONDERDAG 26 JUNI. Luxor Theater: „De vrouw met den blauwvos", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Eva, uit het paradijs dei- Wouwen", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „De moord in Parkstraat 13", 2, 6.30 ên 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Droommuziek", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. VRIJDAG 27 JUNI. Groote Kerk: Bach's Hohe Messe door de C.O.V.. 7.30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en tfes avonds. Nieuw programma. Van VRIJDAG 27 JUNI t/rn WOENSDAG 3 JULI de muzikale comedie bij uitne mendheid (DIE LANDSTREICHER) Een Lumina-film met PAUL HöRBIGER - ERIKA DRUSIWITSCH - LUCIE ENGLISCH - RUDOLF CARL. Aanvang AVONDVOORSTELLINGEN 8 uur, ZONDAGMIDDAG 5 uur. (Adv. Ingez. Med.) Bescherming tegen luchtaanvallen. Opruimen van zolders. De rijksinspectie voor de bescherming van de bevol king tegen luchtaanvallen deelt het volgende mede: Het in den laatsten tijd sterk toegenomen gebruik van brandbommen bij luchtaanvallen vereischt een bijzonder zorgvuldige nalezing van alle maatregelen ter voorko ming van brandgevaar. Het opruimen van de zolders Is daarbij een van de meest effectvolle maatregelen geble ken. Deze zolderopruiming is bijzonder belangrijk in be bouwde kommen en vooral daar waar brandgevaarlijke objecten aanwezig zijn. Gebouwencomplexen, welke aan bijzonder gevaar zijn blootgesteld, zijn: I. Dichtbebouwde, uit gebouwen van meer dan een ver dieping bestaande stadshuizen en wel in het bijzonder de oude stadswijken. II. Panden voor bedrijf-, kantoor- en woongelegenheid ingericht, uit meer dan één verdieping bestaande en bo vendien aaneengebouwd. In de eerste plaats moeten brandbare voorwerpen en voorwerpen, die door hun grootte de brandbestrijding zouden kunnen belemmeren, van dc zolder verwijderd worden. Verder is het van groot belang dat zolderruimte, welke als opslagplaats wordt gebruikt, geheel ontruimd, wordt. In het geheele land zal een actie tot opruiming van zolders worden ingezet, waarbij echter wordt opge merkt dat deze zich niet uitstrekt tot woon- en werk plaatsen, welke zich op zolders bevinden. Feestavond K. D. O. Gisteravond werd in het K.S.A.-gebouw de jaar- lijksche leestavond van de R.K. Tooneelvereeni- ging K.D.O. gehouden. De vorzitter de heer F. Brakenhoff, gaf in zijn openingswoord zijn vol doening te kennen over de goede opkomst. Afgewisseld door dansen werden enkele tooneel- stukjes (o.m. „De wil van het goede" en „Satijnen schoentjes") opgevoerd. Rest ons nog te vermelden dat de dansmuziek werd verzorgd door „The musical players", die er niet weinig tot bijdroegen dat de avond als het ware omvloog. ,.Je moet maar boffen". Met Watt en Halt Watt. Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofd nummer' „Je moet maar boffen" met de beroemde Deensche komieken Watt en Half Watt. De beide komieken zijn thans stalknechts bij het circus Paolo Crantz, dat op punt staat zich naar Rio de Janeiro in te schepen. Maar daar er geen geld meer is voor hun overtocht moeten zij achter blijven. Ze kunnen echter niet van hun dieren scheiden en probeeren in de leeuwenkooi onge merkt aan boord te komen. Ze worden ontdekt, maar weten toch op hun manier aan boord te komen. In het bagageruim komt Watt tot de ontdekking dat er nog een andere blinde passagier is, die zich voorstelt als de „De /Shah van Perzië". Eigen lijk heet hij Herbert, die spoedig een uitstapje aan dek gaat maken, waar hij kennis maakt met Sylvia Crantz, de dochter van den circusdirecteur. Intusseheri wordt Hal&Watt uit de koelkamer ver lost, doch verraadt hiermede zijn aanwezigheid en die van zijn kameraad De gezworen vrienden, die onafscheidelijk zijn als de Siameesche tweeling, be leven nu 1001 avonturen. Ze winnen een prijs in de loterij, ontmaskeren een juweelendief enz enz. Voorts wordt een goed verzorgd voorprogramma vertoond. Weekbericht vischafslag Scheveningen. Hoewel de week van 9 tot en met 14 Juli onderbro ken werd door stormweer, waren de resultaten voor de kustvisscherij niet slecht, aldus „De Visscherij- wereld". De dagen waarop kon worden gevischt wa ren de vangsten bevredigend. De aanvoeren beston den weder uit schol en scharren. Fijnere vischsoorten, als tarbot, griet, tong én poon, kwamen in kleine hoe veelheden aan de markt. De vraag was goed. Er wer den hooge prijzen betaald, zoodat er mooie dagbesom mingen werden gemaakt. In totaal werd de afgeloopen week voor f 46.281 visch uit zee aangevoerd. Hiervoor kwamen aan de markt 1 motorkotter met f 206 en 320 schokkers met 46.074. Het gemiddelde van de schokkers komt op 144 tegen vorige week f 143 per reis. De hoogste dag besomming werd gemaakt door den snurrevaad- visscher UK 76, schipper H. Kaptein met f 824. De jaarcijfers komen deze week of 945 motorloggers met f 114.599. 520 motorlcotters met f 87.124 en 6053 schokkers met f 625.504. Blijkens deze gegevens bedraagt dit jaar de verkoop •an uit zee aangevoerde visch f 827.229. Consignatiezendingen visch kwamen weinig aan de markt. Van IJmuiden werden eenige partijtjes visch ten verkoop gezonden, van elders eenige manden zoet- watervisch en van hier wat gestoomde en gerookte scharren. De opbrengst bedroeg f 1615, wat het totaal van deze maand brengt op f 3963. De garnalenvissche- rij was de afgelopen week niet best. Er werd 4 dagen gevischt en wemig gevangen. De totale aanvoer be droeg 8276 kg. De kwaliteit was goed. Er was een groot tekort aan garnalen, zoodat de meeste tegen den maximumprijs uit de markt werden genomen. Men betaalde voor gekookte garnalen 42 ct. per kg en voor levende garnalen f 8.40—11.70 p. mand van 28 kg, naar kwaliteit. De garnalenvangst langs de kust was even eens niet breed. De Scheveningsche garnalenbooten brachten 3300 kg levende garnalen aan. De kwaliteit was mooi. Voor deze garnalen betaalde men denzelf den prijs van f 8.40—11.70 per maand van 28 kg. Inbraak in een kruidenierswinkel. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebro ken in den kruidenierswinkel van den heer B. in de Kennemerlaan. De dader heeft zich toegang verschaft door inklimming door een tuimelraam. Er wordt een hoeveelheid thee vermist, alsmede ver schillende distributiebescheiden. Gymnastiek op de U.L.O.-scliool. In hun voordracht inzake het toestaan van een cre- diet tot- het doen geven van herhalingscursussen in de lichamelijke oefening aan het personeel der lagere scholen, opgenomen in gemeenteblad no. 23, deelden B. en W. den raad mede, dat binnenkort een voorstel verwacht kon worden betreffende het invoeren van vakonderwijs in de lichamelijke oefening aan de open bare school voor uitgebreid lager onderwijs. In overeenstemming met het bepaalde in de richt lijnen voor het onderwijs in de lichamelijke oefening aan de lagere scholen, achten B. en W. voor de school voor u.l.o. minstens 2 lesuren van 45 minuten per week per klasse noodzakelijk. Aangezien het onderwijs in dit vak aan jongens en meisjes afzonderlijk zal moeten worden gegeven en de school 9 klassen telt,, zal den te benoemen vak onderwijzer een aantal van 9 x 2 x 2 of 36 lesuren van 45 minuten per week moeten worden opgedragen. Hieruit volgt, dat betrokkene aan de school een vol ledige dagtaak zal verkrijgen. De bezoldiging van den nieuw te benoemen vak onderwijzer zal naar de meening van B. en W. onge veer gelijk zijn te stellen aan die van een klasse onderwijzer in het bezit der hoofdakte, en kan voorts wat kindertoelage, ongehuwden-aftrek, 5°/o korting, enz. betreft, geheel op den voet der rijksregeling worden vastgesteld. Het aanvangsalaris zouden B. en W. willen bepalen op f 1500 na 1 en 2 dienstjaren te verhoogen met f 100, na 4, 6, 8 en 10 dienstjaren tc verhoogen telkens met f 200, en na 12, 14, 16, 18, 20 en 22 dienstjaren te ver hoogen met f 100. Dienstjaren in andere gemeenten in gelijke functie bij hetwonderwijs doorgebracht zullen voor de bere kening *tler periodieke verhooging medetellen. Als eisch moet voor deze betrekking naar de mee ning van B. en W. gesteld worden het bezit der akte M.O. Lichamelijke Oefening. B. en W. wijzen er voorts op, dat overeenkomstig de thans geldende bepalingen aan de besturen der bij zondere scholen voor uitgebreid lager onderwijs moet worden vergoed de belooningen van de aan die scho len verbonden vakonderwijzers in lichamelijke oefe ning, indien de gemeente zelf geen vakonderwijzers in dienst heeft. Na aanstelling van een vakonderwijzer zal de ge meente aan de besturen der betreffende scholen een vergoeding moeten uitkeeren, welke wordt vastgesteld aan de hand van het bedrag per leerling hetwelk de gemeente voor het vakonderwijs uitgeeft. De gezamenlijke kosten voor het openbaar en bij zonder onderwijs worden momenteel geraamd op f 5800. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. voor hen te machtigen sollicitanten op te roepen voor de betrekking van onderwijzer in de lichamelijke oefe ning aan de school voor uitgebreid lager onderwijs. Vergadering van den Gemeenteraad. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag, 1 Juli 1941. des namiddags 3 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Installatie van het lid, mevrouw A. N. Thomas senLind. 2. Belastingzaken. 3. Ingekomen stukken. 4. Financieele besluiten. 5. Uitbreiding kantoorruimte voor den gemeente ontvanger. 6. Wijziging en vaststelling-opnieuw van de voor gevelrooilijnen voor een gedeelte van den Velserduin- weg te IJmuiden. 7. Aanwijzing van het perceel Velserbeek no. 6 te Velsen als ambtswoning. 8. Verkoop van grond. 9. Toestaan van het noodige crediet voor d'e aan schaffing van een „Rétocé"-installatie. 10. Vaststelling besluit tot wijziging der verordening op de winkelsluiting. 11. Verleenen van een crediet voor de verplaatsing van twee hulplokalen van de openbare lagere school no. 3 naar de openbare school voor U.I.O. te IJmuiden en voor de inrichting dezer lokalen. 12. Verleenen van een extra-crediet voor de uit breiding van den inventaris der gymnastieklokalen •oor de openbare lagere scholen in deze gemeente. 13. Aanstelling van een vakonderwijzer in de licha melijke oefening aan de school voor uitgebreid lager onderwijs. 14. Benoeming van: a. twee hoofden van openbare lagere scholen: b. tijdelijke leeraren aan de Handelsavondschool; c. leeraren in vasten- en tijdelijken dienst aan de Visscherijschool te IJmuiden: d. één lid der commissie van bijstand voor de fi nanciën; e. één lid der commissie van overleg voor de ambtenaren: f. één lid der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken; g. één lid der commissie van overleg voor de po li! ie-ambtenaren; h. een- gedelegeerde der gemeente in het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Ken- nemerland. Mevrouw A. N. Thomassen—Lind weer in den Raad. Mevrouw A. N. ThomassenLind, die indertijd als raadslid was afgetreden, doch zich voor een eventueele latere herbenoeming beschikbaar had gesteld, is thans benoemd verklaard in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer P. F. C. Roelse. Zij zal in de Dinsdagmiddag te houden raadsvergadering wor-< den geïnstalleerd. Lawntennis Het tournament van „Eindenhoul". Dat was een onverwachte „smash" voor den wedstrijd leider van „Eindenhout", die onweersbui van Woensdag avond. Zelfs was het tegen de gevestigde traditie van „Eindenhout" in, dat altijd mooi weer heeft. Intusschen waren de banen blank komen te staan, zoodat van spelen niet meer kwam. Vóór de bui was echter reeds een en ander gespeeld, waarvan hier de uitslagen. Heerenenkelspel B, voorronden voor derde klassers, tweede ronde: G. J. v. 't Wout Sr.—J. B. Geheniau 64, 2—6, G—2; G. J. v. 't Wout Jr.—M. J. Adriana Engels 6—3, 6—4. Heerenenkelspel B, eerste ronde: J. E. R. RahusenJ. S. Verwey 6—0, 6—0; T. de Booy—C. J. v. Kempen 6—0, 6—3; G. Hagen—W. G. Bitter 6—3, 2—6, 6—0. Tweede ronde: J. H. Beudeker—A. v. LÖben Seis 6—1, 60. Damesenkelspel B, voorronden voor derde klassers, tweede ronde: mej. H. C. Soutendijkmevr. van Andringa de Kempenaar 6—3, 6—3. Damesenkelspel B, eerste ronde: mej. H. Pranger—mej. H. C. Soutendijk 6—2, 4—6, 6—3; mevr. A. Saai-berg—mej. M. L. van Eyndhoven 6—1. 6—3: mej. M. C. F. v. Hof wegen—mevr. S. H. Vos—Dieters 6—3, 6—1. Tweede ronde: mej. H. v. d. Lem—mej. B. Houtman 2—6. 6—3, 6—4. Gcmengcldubbelspel, eerste ronde: mevr. v. d. Veer en G .H. Bakker—mevr, J. de Graaff en J. de Graaff 0—7, 6—2. Tweede ronde: mevr. v. Eekelt en W. v. Bellen—mej. H. Henning en L. de Roos 5—7. 7—9, 6—2; mej. B. Houtman en J. de Ruiter—mevr. v. d. Vliet en A. v. d. Vliel 6—4. 62. Heerendubbelspel, voorronden voor derde klassers, eerste ronde: H. Sikkes en L. HoekeP. Stoutenbeek en Th. Maters 6—3. 14—12; G. H. Blokhuis en Dr. J. Prinz— L. Steger en R. Steger 6—2 6—4; J J. Andre de la Porte en D. J. M. Andre de la Porte—Dr. A. v. Tetering cn J. Ge heniau 8—6. 64: C. Bordcrding en J. L. v. WaverenJ F. v. Wijk en D. Miedema 6—2, 63; L. Brinkman en W. J. C. v. d. VeerIr. J. .T. F. Beijnes en j. Steger 64, 6—0. Tweede ronde: C. Slijtenbree en B. AlbertsJ. J. Andre de la Porte en D. J. M. Andre de la Porte 2—6, 6—0. 63; L. Brinkman en W. J. C. v. d. Veer— D. v. d. Tooien en J. L. Verwey 6—3. 7—5. Heerendubbelspel B, eerste ronde: J. F. Saarberg en A. Rogmans—G. H. Bakker en W. Olivier 6—2, 6—4. Tweede ronde: J. H. Beerdelten en W -F. Vos—Th. W. Vogelaar en A. v. Löben Seis 6—3, 6—2.; B. J. Bekker en W. G. Bitter—L. Brinkman en W. J. C. v. d. Veer 6—1, 6—3. Voetbal E. D. O.-Z. F. C. Deze laatste wedstrijd voor de promotie-competitie wordt Zondag 2 uur gespeeld in het Noorder Sportpark te Haarlem. Pogingen om dezen wedstrijd te 7 uur te spelen, mislukten, daar Z. F. C. dan niet meer naar ■Zaandam zou kunnen terugkeeren. Dat deze wedstrijd echter toch. gespeeld wordt, komt omdat het E. D, O.-elftal het als een eer beschouwt, in deze promotiewedstrijden ongeslagen te blijven en met 8 punten haar intrede in de hoogste afdeeling te doen. Z. F. C. is, naar men ons verzekerde, verlangend, althans boven K. F. C. te eindigen, waardóór een mooie, span nende strijd te verwachten is. RECEPTIE OP 12 JULI. Ter gelegenheid van het heroverde eerste klasseschap zal het bestuur van E. D. O. op 12 Juli van 24 uu reci- pieeren in Hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat. Zondag 13 Juli is er een feestavond voor de leden en do nateurs, waarvoor alle zalen van hel Gemeentelijk Con certgebouw zijn afgehuurd. Ook voor de jeugd wordt gezorgd; voor haar wordt op 12 Juli een aantrekkelijk programma gereed gemaakt. Honkbal DE COMPETITIESTANDEN. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. Haarlem 6 4 0 2 8 1.33 Blauw Wit 6 2 3 1 7 1.17 V. V. G. A. 6 3 1 2 7 1.17 E. D. O. 6 3 0 3 6 1.— Schoten 6 3 0 3 6 1.— Ajax 6 2 1 3 5 0.83 H. H. C. 6 2 1 3 5 0.83 Quick 6 1 2 3 4 0.67 Overgangsklasse. H. C. K. 6 5 0 1 10 1.67 A. F. C. 6 4 1 1 9 1.50 Zeeburgia 6 4 1 1 9 1.50 Hilversum 6 4 0 2 8 1.33 R. C. H. 6 3 1 2 7 1.17 D. O. S. 6 1 1 4 3 0.50 E -D. o. n 6 1 0 5 2 0.33 Catchers 6 Tweede 0 klasse 0 A. 6 0 0.— Ajax II 5 4 1 0 9 1.80 H. H. C. II 5 4 0 1 8 1.50 T. Y. B. B. 5 3 1 1 7 1.40 Kruisster 6 3 0 3 6 1.— A.. F. C. II 5 1 0 4 2 0.40 E. H. S. 5 1 0 4 2 0.40. Z. R. C. 5 Tweede 1 klasse 0 B. 4 2 0.40 V. V. G. A. II 5 5 0 0 10 2.— Cêleritas 5 3 0 2 6 1.20 D. W. S. 5 3 0 2 6 1.20 Schoten n 5 3 0 2 6 1.20 O. V. V. O. 5 2 0 3 4 0.80 H. C. K. 11 5 1. 0 4 2 0,40 R. A. P. 6 1 0 5 2 0.33 Tweede klasse C. Spartaan 5 5 0 0 10 2.— Haarlem II 5- 4 0 1 8 1.60 R. C. H. II '4 2 0 2 4 1.— W.meet- 5 2 0 3 4 0.80 Quick II 5 1 0 4 2 0.40 T. H. B. 3 1 0 2 0 0.— V. V. G. A. III 3 0 0 3 0 0.— Twee punten n mindering wegens 7. O. Zwemmen WEDSTRIJDEN ALKMAARSCHE WATERRATTEN. Het bestuur van „De Alkmaarsche Waterratten" heeft besloten, teneinde de startgelegenheid voor nieuwelingen en juniores te vergrooten, voor deze beide categorieën nationale wedstrijden te organiseeren op Zondag 13 Juli in het Zomerbad aan de Sportparklaan te Alkmaar. Inschrijvingen te richten aan het secretariaat, Boxem, Westerweg 350, Alkmaar. Het voorloopig programma' luidt: Nieuwelingen (10 uur): 100 M. Borsterawl, dames; 100 M. Rugslag, heeren; 100 M. Schoolslag, dames; 100 M. Bórst- crawl, heeren. Schoonspringen dames: a. verplichte sprongen: 1. Zweef sprong; 2. Salto voorwaarts gestrekt; 3. Salto achter waarts gestrekt; b. drie vrije sprongen: 100 M. Rugslag, dames; 100 M. Schoolslag, heeren; Estafette 3 x 50 M. wis selslag, dames; Estafette 5 x 50 M. vrijeslag, heeren. Schoonspringen Heeren: a. verplichte sprongen: l. Zweef sprong; 2. Salto voorwaarts gestrekt; 3. Salto achter waarts gestrekt; b. drie vrije sprongen. Juniores (2 uur): Voor deze categorie wordt hetzelfde programma ver- zwommen als voor de Nieuwelingen-klasse. Benoeming bij de kantongerechten in het arrondissement Haarlem. Mr. G. W. F. van der Valk Bouman ambtenaar van het Openbaar Ministerie. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van justitie is benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Haarlem mr. G. W. F. van dér Valk Bouman, thans ambtenaar van het open baar ministerie bij de kantongerechten in het arron dissement Amsterdam. Mr. v. d. Valk Bouman werd 10 Januari 1910 te Winschoten geboren. Hij studeerde te Utrecht, waar hij het doctoraal examen in de Rechten af legde. In 1936 werd hij aangesteld als waar nemend ambtenaar van het O.M. bij het Kanton gerecht te Haarlem, vertoefde hier tot April 1940 en vertrok toen naar Amsterdam waar hij was be noemd tot tmbtenaar van het O.M. bij de Kanton gerechten. De heer v. d. Valk Bouman, die te Heemstd woont, is dus ruim een jaar in de hoofd stad werkzaam geweest, Clandestiene slachtingen bestraft. Zware straffen opgelegd. Het A. N. P. meldt: Voor den economischen rechter te Amsterdam hebben Woensdag terecht gestaan de poelier Abraham da Costa da Fonceca, de slager Jacob Speyer en de kapper Gerzon Fles, die scha pen en kalveren hadden geslacht en in strijd met het crisis-rundvee besluit vee in voorraad hadden gehad. Over de practijken van deze heeren heeft men verleden week uitvoerig in de Nederlandsche dag bladen kunnen lezen en de foto's hebben duidelijk gemaakt dat hier geslacht werd op een wijze die sterk aan dierenmishandeling deed denken, en die in strijd was met de meest elementaire begrippen van hygiëne. In een oude garage aan de Schagerlaan in Am sterdam-Oost maakten deze clandestiene slachters op ergerlijke wijze de dieren af. Het vleesch werd in deze vuile omgeving bewaard tusschen poets katoen en lappen en men mag aannemen, dat deze mannen, afgezien van de overtreding der noodza kelijke wetten en verordeningen, de volksgezond heid op schandelijke wijze in gevaar brachten door het in den sluikhandel brengen van dit ongekeurde en misschien ondeugdelijke vleesch. De poelier Abraham da Costa da Fonceca stond Een stukje natuurschoon in een groote stad. Als een bijzondere bezienswaardigheid temidden van Utrecht's plantsoenen ligt aan het einde van de Emmalaan in de Domstad een rosarium van wilde rozen, dat in volle bloemenpracht staat. (Pax-Holland) het eerst terecht. Hij werd beschuldigd te zamen of alleen een schaap en twee kalveren te hebben geslacht en het slachten te hebben uitgelokt door Jacob Speyer negentig gulden te geven voor den aankoop van vee. Hij zou bovendien de messen hebben gegeven. Voor den. economischen rechter ontkende de man, die op heeterdaad betrapt was, alle schuld. Hij had geen geld gegeven, zoo beweerde hij. Hij had alleen in de garage staan kijken bij het afma ken der dieren. De agent van politie K. had echter meer gecon stateerd. Hij was in de Schagerlaan op onderzoek uitgegaan en hij had de deur van de oude garage aan de binnenzijde met ijzerdraad afgesloten ge vonden. Door het indrukken van die deur was het hem gelukt binnen te komen. In de garage, die niet veel meer dan een schuur was, vond hij da Costa da Fonceca, Speyer en Fles. Speyer was bezig een kalft te villen, waarbij Abraham da Costa da Fon ceca hem hielp door de pooten van het dier vast te houden. De agent had twee geslachte kalveren, een geslacht schaap, twee levende schapen en een levend kalf aangetroffen. De geslachte dieren wa ren nog warm. De agent van politie E. had precies hetzelfde ge constateerd. Hij had bovendien gezien dat er bloed aan de handen van da Costa da Fonceca kleefde en dat zijn kleeren vol haren van de dieren zaten. De keurmeester K. had de slachters eveneens aan een vérhoor onderworpen. Da Costa da Fon ceca had hem verteld, dat hij geen aandeel had in de slachterij en dat hij slechts in opdracht hielp. Hij had ook de messen gekocht. Speyer had echter gezegd, dat da Costa da Fonceca wel degelijk finan cieel bij de zaak betrokken was. De 21-jarige slager Jacob Speyer, die thans evenals zijn beide medeknoeiers gedetineerd is, kwam als getuige vertellen, dat hij negentig gul den van Abraham da Costa da Fonceca had gekre gen, als bijdrage voor den aankoop van vee. Voor dien had hij geen geld van den poelier gehad. Bij het slachten was da Costa da Fonceca er echter steeds bij geweest en hij had ook geholpen. De kapper Gerzon Fles gaf toe geld te hebben gegeven, maar niet om vee te koopen. Hij had ge woon wat geleend en hij deed dat wel meer. Hij had staan kijken naar het slachten en was geble ven omdat hij dacht nu zijn geld terug te krijgen. Voor de rest kon hij over de rol van da Costa da Fonceca niets zeggen. De.offiicer van justitie, mr. C. Dyserinck, achtte het ten laste gelegde voor zoover het het slachten van schapen en kalveren betreft, wettig en over tuigend bewezen. Het feit, dat da Costa da Fonceca werd aangetroffen terwijl hij het beest vasthield, wiist voldoende op zijn schuld. Het in voorraad hebben van kalveren en schapen achtte de officier niet bewezen, omdat uit het getuigenverhoor niet is komen vast te staan, dat da Costa da Fonceca inderdaad negentig gulden heeft gegeven voor den aankoop van vee. Deze overtredingen werden in begin Mei begaan. Er was toen al voldoende gewe zen op het kwaad van het frauduleus slachten. Op weerzinwekkende wijze zijn deze mannen te werk gegaan. Zij hebben de dieren geslacht zonder ze te bedwelmen en zij hebben de schapen en kalveren afgemaakt in een omgeving die men allesbehalve zindelijk kon noemen. De officier meende dat een zware straf voor dezen knoeienden poelier, die reeds eenige malen is veroordeeld, op zijn plaats is. Hij eischte tegen Abraham da Costa da Fonceca een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De verdediger mr. J. Heil pleitte clementie. Uitspraak doende veroordeelde de economische rechter da Costa da Fonceca wegens het slachten en het uitlokken van de overtreding van het slacht verbod tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis en verbeurd verklaring van de kalveren en schapen, de huiden en het slagersgereedschap. Als tweede in het complot moest de slager Jacob Speyer verschijnen, wien het slachten van schapen en het in voorraad hebben van vee was ten laste gelegd. De getuigenverklaringen in deze zaak waren ge lijkluidend. Speyer bekende en het was dus niet moeilijk voor den officier van justitie om het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen te ver klaren. Tegen dezen slager eischte de officier een jaar gevangenisstraf voor het slachten en een maand hechtenis voor het in voorraad hebben van vee. De verdediger mr. J. van Dijk pleitte clementie. De economische rechter veroordeelde Jacob Speyer tot. negen maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis en tot een maand hechtenis. De kapper Gerzon Fles, die daarna terecht stond, gaf toe honderd en vier gulden aan Speyer te heb ben gegeven. Hij had dat, volgens hem, echter niet gedaan om geld in de zaak te steken, doch alleen om Speyer te helpen. Hij wist heelemaal niet waar voor het geld bestemd was hij leende bovendien wel meer geld aan andere menschen. Tegen hem eischte de officier negen maanden ge vangenisstraf en een maand hechtenis wegens het in voorraad hebben van vee. Mr. J. L. Frankenhuis, die de daden van zijn cliënt afkeurde, riep de clementie van den rech ter in. De economische rechter veroordeelde Gerzon Fles tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis en tot een maand hechtenis. De economische réchter te Amsterdam heeft een veehouder uit Nieuwer Amstel wegens het slachten van een schaap veroordeeld tot een ge vangenisstraf voor den tijd van tien maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. (A. N. P« i

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2