VELSEN Handel in gebruikte motorrijtuigen aan banden. LUIDSPREKER Watersport Tennis Ned. Ver. tol bescherming van dieren. Afd. Beverwijk bezit een eigen asyl. Het bestuur van de afdeeling Velsen der Ned. Ver eeniging tot bescherming van Dieren heeft zich be reid verklaard het aan haar toebehoorende asyl aan de Beecksanghlaan, alhier, op het terrein van den asylhouder, den heer A. M. Visser, gratis aan de af deeling Beverwijk over te dragen. Nu de onderhan delingen met den heer Visser inzake de exploitatie een bevredigend resultaat hebben opgeleverd is het asyl door de plaatselijke afdeeling in eigendom aan vaard. Tevens is het asphixiatietoestel (gaskastje voor het pijnloos afmaken van dieren) overgenomen. De exploi tatie van beide inrichtingen blijft aan den heer Vis ser opgedragen. Het asyl is indertijd'door den heer en mevrouw Zur Mühlen aan de afdeeling Velsen en omstreken ge schonken. De tweede speciale aardbeienveiling in dit seizoen heeft een zeer merkwaardig verloop gehad. De aan voer was buiten verwachting zoo enorm groot, dat het binnenland den toevoer niet kon verwerken. In den beginne werden prijzen besteed, die tegen den maximumprijs van 50 cent per K.G. lagen. Langza merhand daalden de prijzen echter en kwamen ten slotte op een zeer laag peil. De veilingdirecties hebben zich toen telefonisch verstaan met. Den Haag, die machtiging gaf de aard beien met dop eveneens voor de fabrieken te bestem men. Aan het doppen van de vruchten is echter zeer veel arbeid verbonden, doch daar er ook fabrieken zijn die ze uitpersen voor vruchtensap, werd een groot kwantum door deze bedrijven afgenomen. Ook de fabrieken, die ze inpulpen namen de aard beien af. Deze zullen echter alle gedopt moeten wor den. De prijzen waarvoor de partijen door de fabrie ken werden afgenomen, varieerden van 65 tot 70 cent per slof. De oorzaak van dezen grooten aanvoer en de prijs daling is voornamelijk toe te schrijven aan het feit, dat heden, Dinsdag, de nieuwe maximumprijzen voor aardbeien met dop ingaan, nl. 40 cent per K.G. voor eerste kwaliteit en .32 cent voor afwijkende soort. Maandag gold nog een maximumprijs van 50 cent per K.G., zoodat wat geplukt kon worden aan de markt gebracht werd, in de hoop een dubbeltje meer te krij gen dan vandaag. Maar daarentegen wilden de koo- pers Maandagmiddag niet zoo'n grooten voorraad koo- pen, omdat zij een dag later de vruchten toch voor tien cent lager konden koopen. Het liep voor de tuin ders dus min of meer falikant'uit. Dank zij het ingrij pen van de veilingen is een sterker prijsdaling voor komen. Vandaag zal de aanvoer vermoedelijk niet zoo groot rijn, zoodat een meer normaal verloop der veiling te verwachten is. In het begin van de veiling werd ongeveer f 0.80 tot f 1,25 per slof betaald en voor doosjes van 10 tot I2V2 cent. TENTOONSTELLING IN DE CHR. KLEUTER SCHOOL. Woensdag 2 Juli zal in de Christelijke Kleuter school aan de Meerensteinstraat een tentoonstelling van het werk der leerlingen gehouden worden. De tentoonstelling is voor ouders en belangstellen den 's middags van 3—5 uur en van 7.308.30 ge opend. Loop der bevolking. Ingekomen: C. W. de Laat, dienstbode, van Noord- Scharwóude, Romerkerkweg 2 inw. M. van Hattum, huis houdster, van Velsen, Lijsterbeslaan 10. C. Groen, tim merman, van Amersfoort, Wilhelminastraat 22. W. Berends, kraandrijver, van Amsterdam, Kalfjeslaan 302 hs. G. Spijksma, zonder beroep, van Wormerveer, Alkm.weg 34. Th.'Rusman, zonder beroep, van Bennebroek, Peperstraat 36 inw. J. Wentink, terreinwerker, van Heemskerk. Nar- cissenweg 33. J. S. de Windt, arts, van Amsterdam, Relwëg 51 inw. A. Gelens. schipper, van Dortdrecht, Eenhoornlaan 5. J. N. de Jong, dienstbode, van Mijdrecht, Arendsweg 35. A. Th. Schuurman, zonder beroep, van Gennep, Gr. Hout- weg 147. T. Blaauboer, leerl. verpleegster, van Anna Paulowna, Vondellaan 13. Vertrokken: A. Aske, zonder beroep, naar Castricum, Jacob Catsstraat 6. L. Maks, zonder beroep, naar Velsen, Schulpweg 111. H. Th. Huiberts, naar Amsterdam, Spui straat, Maagdenhuis, Spui 21. M. E. Negrijn, dienstbode, naar Bloemendaal, Brederodelaan 54. N. Konink, dienst bode, naar Bloemendaal, Brederodelaan 54. F. G. A. Dau, walser, naar België. A. I. Coune, fabrieksarbeider, naar België. A. Kraakman, zonder beroep, naar. Limmen, Rijks weg 149. J. Kaai,ik, dienstbode, naar Overveen, C. van der Lijnstraat 156. C. de Pagter, los arbeider, naar Velsen, Enschedestraat 23. M. H. Oppenheim, zonder beroep, naar Velsen, J. Kostelijklaan 21. H. Kloosterboer, juffr. v. d. huishouding, naar Amsterdam, N. Doelenstraat 15. W. van Verseveld, kapster, naar Alkmaar, Laat 79. M. Ilbrink, zonder beroep, naar Haarlem, Julianastraat 24. J. P. L. van Aalst, botermaker, naar Duitschland. C. Schoen, kan- toorbedoende, naar Velsen, Velserbroekstraat 7. J. Entius, dienstbode, naar Medemblik, Meerlaan 8. A. C. de Rulj- ter, dienstbode, naar Heemskerk. Maerelaan 20. W. M. Beusenberg en gezin, vischkoopman, naar Haarlem, Jan Gijzenkade 45 rd. M. C. Kleine, dienstbode, naar Velsen, J. Kostelijklaan 21. M. E. Hendriks, fabrieksarbeider, naar Uitgeest, Loet 15. STRAATPREDIKING. Hedenavond 8 uur wordt op het pleintje Dier- luststraat-Grensstraat een straatprediking gehouden Sprekers zijn ds. F. E. Hoekstra, Geref. predikant te Velsen over het onderwerp „Vanwaar" en Ds. 'H. Holtrop, Geref. predikant alhier, over „Waarheen?" AGENDA VOOR BEVERWIJK, DINSDAG 1 JULI. Luxor Theater, Breestraat: „Je moet maar boffen" en bijprogramma, 8 uur. WOENSDAG 2 JULI. Luxor Theater, Breestraat: „Je moet maar boffen" en bij programma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. DINSDAG 1 JULI. Rex Theater: „Vroolijke muzikanten", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Met geheime orders", (ge prolongeerd), 8 uur. Thalia Theater: „De glazen kogel", 8 uur. WOENSDAG 2 JULI. Rex Theater: „Vroolijke muzikanten", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Met geheime orders", (ge prolongeerd), 8 uur. Thalia Theater: „De glazen kogel", 8 uur. Zomerconcert in het Burgemeester Rijkenspark. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: DINSDAG 1 JULI. Groote Kerk: Orgelbespeling 89 uur. Luxor Theater: „Een zonderlinge gast", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Jacht zonder genade", 2, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „De geprolongeerde echtge noot", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Het dolende hart", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Beverwijk: Orgelconcert in de Groote Kerk. 8 uur. WOENSDAG 2 JULI. Gebouw St. Bavo: Vergadering N.S.N.A.P. Spr. G. van Duyl. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en öes avonds. Is hier iets van U bij? Aan het politiebureau zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden en verloren voor werpen en dieren: Gevonden: spaarzegels, zwart zadeldek, porte- monnaie met inhoud, portemonnaie met inhoud, wollen jongenslipover, sleuteltje, taschje met in houd, sleuteltje, bril in een doos, kinderkousje, auto ped, gonje kleed, autoped, dameshandschoen, man telceintuur, armband, colbertjas, dekzeil, plaatje van den L.B.D.. sleutel, dameshandschoen, hand schoen, tabaksdoos. Wijk aan Zee: damesportemonnaie, drie kousen, rozenkrans, paar kinderschoentjes, kindersandaal, sleutel, padvindersriem. Verloren: identiteitsbewijs, badpak, bankbiljet •an f 10, damestasch met inhoud, vulpen, zeildekje, duimstok, zilverbon van f 1, armband, vulpen zil veren armband, portefeuille met inhoud, foxterrier, ring met sleutels, zakboekje, blouse, portemonnaie met inhoud, konijn, ziekenfondskaart, boodschap- pentasch, eenige zegels, portemonnaie met inhoud, bankbiljet van f 25, sleutelbos, twee bankbiljetten van f 10, gouden broche, bankbiljet van f 10, ket tinkje, met gouden slot, gouden ring. Wijk aanZee: pop, wollen kous, broche, wieldop. Wal de tuinders kregen. Vereenigdè Veilingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling". Spinazie per KG 1518. Postelein per KG 1016. Sla per 100 krop 0.301.30. Rabarber per KG 4.80. Wortelen per bos 811 ct. Radijs per bos 34. Selderij per bos 712. Peterselie per bos 46. Tomaten per KG 2234. Uien per bos 48. Waspeen per KG 1820. Bloemkool I per stuk 12. Idem II per stuk 79. Komkommers I per stuk 810. Idem II per stuk 6. Snijboonen per KG 5054. Dubb. boonen per KG. 6676. Tuinboonen per KG 1114. Doppers per KG 25. Peulen per KG 25. Aardbeien per doosje 1012% ct. Idem per slof 801.25. Frambozen per doosje 3039. De dank van de bewoners van het Pruisdorp. Voor het medeleven der burgerij en het Comité „Hulp m Nood". Zooals wij Maandag reeds berichtten hebben de bewoners van het Pruisdorp en omliggende straten, die in October zoo waar door de brisantbom van een Engelsch vliegtuig werden getroffen, een dank betuiging gericht aan het comité „Hulp in Nood". De brief luidt als volgt: „Toen Beverwijk op 3 October 1940 door een bom inslag werd getroffen en een vreeselijke ravage in het Pruisdorp en omliggende straten werd aange richt, stonden wij allen diep terneergeslagen. Het gebeurde wekte zeer groote oristeltenis onder de ge troffenen. Hoe moestent de -getroffenen geholpen worden? Spoediger dan mei verwachten kon was het comité „Hulp in Nood" in actie,, dat de zaken met de noo- dige voortvarendheid eh élan aanpakte en tevens een beroep deed op de geheele burgerij om het leed te helpen verzachten. Velen stelden zich hiervoor be schikbaar; buitengewoon groot was de offervaardig heid der geheele burgerij van Beverwijk en daar buiten. Zij allen en in het bijzonder u voelden de spanning en emotie, waarin wij verkeerden; dit me deléven gaf ons hoop en moed op de toekomst. U wist dat het leed groot was en dat er bijzonder veel noodig was om dc geheele schade te kunnen her stellen, hoewel er veel leed zelfs niet te herstellen was. U liet zich. "daardoor.niet afschrikken; met; vas te overtuiging en een groote dosis zelfvertrouwen be gon u aan een zeer zware, maar niet. .minder nuttige taak, volkomen bewust dat deze voor u een groote opoffering zou vergen. Want niet alleen was het voor u een kwestie van schadeloosstelling alléén, doch vooral om aan de getroffenen troost en moed in te spreken. Het doet ons dan ook een buitengewoon genoegen, u te kunnen verzekeren, dat u daarvolkomen in ge slaagd bent. Wij kunnen dan ook niet nalaten, u onze groote erkentelijkheid "en dankbaarheid te be tuigen voor de bijzondere en .voortreffelijke wijze, waarop gij u van de door u zelf opgenomen taak hebt gekweten. Wij zijn deze overtuiging, te meer toegedaan, omdat, nu allen die werden getroffen,qr zulk een voortref felijke wijze door het comité „Hulp in Nood" zijn' geholpen, op een manier, die iedersverwachtingen verre heeft overtroffen." Aan het comi(é, aan de burgerij en verder aan allen die hebben medegewerkt, wordt tenslotte dank ge bracht voor de verleende hulp. MARKTBERICHT. Spinazie, per kist 16. Postelein per KG 1215. Andijvie per kist 901.15. Wortelen per bos 11. Komkommers per 100 816. Aardappelen, klei per KG 9. Peulen per KG 25. Doppers per KG 25 Tuinboonen per KG 12. Bloemkool per 100 618. Uien per bos 36. Sla per 100 krop 1.504. Pieterselie per bos 312. Selderie per bos 712. Aardbeien per doosje 912. Idem per slof 601.15. Aanbesteding. Marktprijzen en besommingen. Tarbot f 4,10—f 3,40 per "K.G.; Tongen f 4,50—f 2,80 per K.G.: Kleine schol f80—f61; Pufschol le soort f 57—f 36; Pufschol 2de soort f33f 14,50; Pieterman f72—f60; Mui len f30—f29; Groote makreel f73; Kleine makreel f67; Horsmakreel f 21—f 15; Kleine roode poonen f80f47; Wijting f31—f21; Groote schar f 37—f 29 Kleine schar f20—f 17; Pufschar f 10,50—f7, alles per 50 K.G. Trawlers: IJM 417 100 manden f 1433; 1JM 165 80 manden f 1240 ;IJM 29 150 manden f3017; IJM 107 260 manden f 4080; IJM 129 150 manden f3160. Loggers: SCH 97 f 1240; SCH 116 f 1090; SCH 73 f 307; SCH 223 f 820; SCH 496 f 840; SCH 250 f 440; SCH 246'f 870; SCH 30 f 1590; SCH 443 f 820; SCH 402 f1120; SCH 332 'f 1230; SCH 196 f 2030; SCH 247 f 1680; KW 52 f 670; KW 47 f 420; KW 135 f 970; KW 144 f 1050; KW 59 f 830; KW 89 f 1090; KW 110 f 780; KW 58 f 720; IJM 283 f 500; IJM 225 f 410. VEREENIGING VAN JONGE OUD-KAHOLIEKEN „D.G.S." De Vereeniging van Jonge-Oud-Katholieken ,.D. G. S." houdt op Woensdag 9 Juli a.s. haar maande- lijksche vergadering in het O.-K. Vereenigingsge' bouw. Naast de gebruikelijke agendapunten zal deze avond worden gevuld met mondaccordeonmuziek van de „D.G.S.-Boys" - en tooneelschetsen onder leiding van den heer C. van der Plas. Nederl. Christen Vrouwenbond. De afdeeling IJmuiden van den Nederl. Christen Vrouwenbond organiseert Donderdag 10 Juli een uit stapje naar de Palestina Diorama's in Haarlem. Ook niet-leden kunnen hieraan deelnemen. Groote vischonizet in Juni. De omzet van den Rijksvïschafslag gedurende de maand Juni j.l. bedroeg niet minder dan f 779.105 tegen f 15.734 in dezelfde maand van het vorig jaar. In de eerste helft van 1941 was de totale omzet f 2.997.406 tegen f 2.295.595 in hetzelfde tijdvak van 1940. Geldleening. In de hedenmiddag te houden vergadering van den gemeenteraad wordt behandeld een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening vol gens een besluit, dat in concept bij de stukken is gevoégd. WONINGBOUWVEREENIGING „YVIJKEROOG". Het, vandaag 1 Juli .voor de leden van de parti culiere woningbouwvereniging- „Wijkeroog", welke 21 Mei 1921 werd opgericht, 'n hoogst belangrijke dag, daar de vereeniging heden wordt geliquideerd. De leden-bewoners zullen dan hun woningen in eigen beheer en bezit krijgen. Dat dit reeds na 20 jaar gebeuren kan is een mooi resultaat. CONCERT VAN „DE EENDRACHT. De Harmoniekapel der Papierfabrieken „De Een dracht", directeur de heer Gerard H. Boedijn, zal op Zaterdag 12 Juli a.s. des avonds half acht in het park van gebouw „Concordia" een concert- geven. Het programma luidt: 1. Medley, marsch. Mackler, arr. P. J. Mole naar. 2. Die schone Galathea, ouverture Fr. von Suppé, arr. P. J. Molenaar. 3. Parysati's, St.. Saens, arrr. Chr. Eustage. 4. Phêdre, ouverture, J. Massenet, arrr. Th. Dureau. 5. Le Tringeant, marsch, F. Rousseau. 6. Michel Angelo, ouverture, Niels V/. Gade, arr. A. L. Hazebroek. 7. The Sicilian Vespers, Guiseppe Verdi. 8. Telefunken marsch, Johannes Evert arr. P. J. Molenaar. Wachtgeldregeling voor beambten bij de Papierfabrieken. Naast, de reeds op 16 Juni j.l. in werking getreden wachtgeldregeling voor arbeiders in dienst bij de N.V. Vereen. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen is thans ook een wachtgeldregeling voor beambten bekend gemaakt. Deze laatste regeling komt in groote trekken overeen met de regeling voor de arbeiders, met dien verstande, dat het wachtgeld over een dag, waarop niet is gewerkt, het 1 /26e gedeelte bedraagt van de bedragen, die de uitkomst zijn 'van de be rekening op den volgenden voet: voor gehuwden en kostwinners (a) 70 pet. van het maandloon, voor zoover dit het. bedrag van f 200 niet te boven gaat, benevens (b) 50 pet. van het overige deel van het maandloon. Voor ongehuwden van 18 jaar en ouder en voor ongehuwden beneden 18 jaar zijn de procentelijke berekeningen respectievelijk (c) 60 pet. en (d) 40 pet. en (c) 50 pet. en (f) 30 pet. van het maandloon en het overige deel van het maandloon. In dit verband is op schematische wijze het wachtgeld, uitgedrukt in procenten van het maand loon weergegeven. Overigens zijn de bepalingen voor den beambte-wachtgelder ongeveer gelijk luidend aan die van de wachtgeldregeling voor arbeiders. De wachtgeldi-egeling voor beambten treedt 1 Juli 1941 in werking. Luchtbescherming. Ontruiming van zolders Het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst schrijft ons: Het toegenomen gebruik van brandbommen bij luchtaanvallen vereischt een bijzonder zorgvuldige naleving van alle maatregelen ter Voorkoming van brandgevaar. Het opruimen van de zolders is daarbij een van de meest effectvolle maatregelen gebleken. Naar aanleiding van een desbetreffend aanschrij ving van den Befehlshaber der Ordnungspolizei, wordt er nogmaals op aangedrongen, dat een ieder zijn zolder zooveel mogelijk opruimt. Deze zolderopruiming is bijzond.er belangrijk in bebouwde kommen en vooral daar, waar brand gevaarlijke objecten aanwezig zijn. Gebouwen-complexen, "welke aan bijzonder ge vaar zijn blootgesteld zijn: 1. Dichtbebouwde, uit gebouwen van meer dan één verdieping bestaande stadskernen, en wel in het bijzonder de oude stadswijken. 2. Panden voor bedrijf, kantoor of woongelegen heid ingericht, uit meer dan één verdieping be staande en bovendien aariééngebouwd. In de eerste plaats moeten brandbare voorwerpen en voorwerpen die door hun grootte de brandbe strijding zouden kunnen belemmeren, van de zol ders verwijderd worden. Verder is het van groot belang dat zolderruimte, welke als opslagplaats wordt gebruikt, geheel ont ruimd wordt. Een actie tot opruiming van zolders moet worden ingezet, welke zich uiteraard niet in de eerste plaats uitstrekt tot woon- en werkplaatsen, welke zich op de zolders bevinden. Voldoende brandbestrijdingsmiddelen (water- en zandvoorraden, minimax, emmerspuiten, vuur- zweepen) moeten ook in woonhuizen gereed staan. Verzoeken om subsidie. Het gemeentebestuur heeft verzoeken om subsidie ontvangen van de volgende instellingen: de afdeeling Velsen der N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis", de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, de R.K. Schoolvereeniging St. Laurentius te IJmuiden ten be hoeve van haar bewaarschool, de Centrale commissie voor uitzending van Nederlandsche kinderen naar bui ten (Kinabu) te 's-Gravenhage en de Vereeniging voor zwakzinnigenzorg. Deze verzoeken zullen behandeld worden bij de vaststelling der begrooting. GOEDE RAAD VOOR JONGENS DIE VAN SCHOOL GAAN. De leider van de Jeugdbemiddelïng te IJmuiden schrijft ons: Het blijkt telkens weer noodzakelijk te zijn de aandacht te vestigen op de Jeugdbemiddeling. In de zen tijd van het jaar verlaten veel jongens van 14 jaar en ouder de school en vinden vaak geen passend werk. Ook gebeurt het, dat zij het eerste het beste karweitje aangrijpen. Vooral bij veertienjarigen be staat de kans, dat werk aanvaard wordt, waarvoor de betreffende jongen weinig geschikt is en waarvan hij nauwelijks kan leeren. Het is dringend gewenscht, dat iedere jongen werk tracht te vinden, dat het beste past hij zijn bekwaamheden en waarvan hij ook het noodige leert. Het is de taak van de Jeugdbemiddeling iederen jongen te helpen bij het zoeken van geschikt werk. Wij roepen daarom met grooten klem de medewer king in van ouders en onderwijzers om eiken jongen die de school verlaat aanstonds te verwijzen naar het Bureau van de Jeugdbemiddeling, Casem- brootstraat te IJmuïden-Oost. Het is van veel belang, dat de inschrijving bij de Jeugdbemiddeling onmiddellijk na het verlaten van de school plaats vindt. Bij het zoeken van werk laat de Arbeidsbemiddeling zich leiden door de overbe kende spreuk, dat de juiste man op de juiste plaats gebracht moet worden. Ambtswoning voor gemeente werkman. B. en W. deelen den raad mede, dat de dienstwoning voor den werkman in algemeenen dienst, gebouwd na bij de manége in Velserbeek inmiddels .is gereed ge komen en betrokken. B. en W. stellen thans voor, bedoelde woning als ambtswoning te verhuren, zulks overeenkomstig het bepaalde onder I van het raadsbesluit d.d. 13 Octo ber 1936, tegen 12 ten honderd van dé bezoldiging, met inbegrip van de toelagen, doch met uitzonde ring van de kindertoelage van den betrokken ambte naar en onder nader .door B. en W. te stellen voor waarden. Op Woensdag 9 Juli zullen de Ned. Spoorwegen te Amsterdam aanbesteden diverse herstellingen aan gebouwen, kunstwerken en inrichtingen, o.a. op de lijnen Haarlem—Uitgeest en Velsen. IJmui- den-OostIJmuiden. PROMOTIES AAN HET STATION VELSEN- IJMUIDEN-OOST. Aan het station Velsen-IJmuiden Oost hebben eenige bevorderingen plaats gehad. De heer J. de Jong, as sistent van den stationsdienst, is benoemd tot adjunct- commies; verder zijn assistenten C. Groenland, J. Ma- gré, P. Winkel, H. Blom en J. Timmermans benoemd tot stationsambtenaar. HEEMSKERK NIET MEER OP STRAAT VOETBALLEN. De 16-jarige H. B. die op straat aan het voet ballen was schopte zoo hard tegen een trottoir band dat hij zijn groote teen brak. Na door den huis dokter te zijn behandeld is de jongen later naar het St. Antoniuszlekenhuis te IJmuiden-Oost vervoerd. VOETBAL. De degradatie-wedstrijd A.D.O. 2Zeevogels werd afgelast, eveneens de wedstrijd A.D.O. cV.V.Z. c. Troelstrabeweging in de N.S.N.A.P. opgenomen. Het A.N.P. meldt: Na bespreking tusschen den leider van de N.S.N.A.P., dr. E. H. van Rappard en den leider van de Troelstrabeweging (T.B.N.). Paul Kiès, heeft de Troelstrabeweging, na de meening van haar leden te hebben ingewonnen, eenstemmig besloten, tot de N.S.N.A.P. over te gaan. De heer Kiès zal 'n taak krijgen in de algemeene propa ganda van de N.S.N.A.P. en bovendien als inspecteur in Friesland de leiding in de organisatie op zich nemen. De Troelstrabeweging werd vier jaar geleden als gevolg van een conflict in Friesland tusschen Paul Kiès en de leiding van de S.D.A.P. opgericht. Hoewel hel zwaartepunt van de Troelstrabeweging in Friesland bleef, breidde deze beweging zich steeds meer over het land uit, vooral in Noord-Hol land. Amsterdam en Den Haag. De Troelstra-beweging onderwierp zich na de ca pitulatie van het vorige jaar aan een nieuwe oriën teering en sprak zich tenslotte in het voorjaar van 1941 voor het hakenkruis uit. In punt 2 van haar program werd reeds gezegd, dat de Troelstrabeweging bereid is, in eenhoogere eenheid op te gaan. Gedre ven door dc aanhankelijkheid jegens den Führer en door het inzicht, dat het bestaan en optreden van meer dan één partij, die het hakenkruis voert, met het zinnebeeld zelf in strijd is, heeft de leider van de Troelstrabeweging, trouw gesteund door de geheele organisatie van zijn beweging, thans zijn program verwezenlijkt. Rrjksexperts bepalen de waarde. Taxatiekosten 10 voor personen auto's en ƒ15 voor vrachtauto's. 's-GRAVENHAGE, 30 Juni. De Staatscourant van Maandagavond bevat een beschikking van de secre tarissen-generaal van de departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Waterstaat, betref fende maximum-prijzen voor gebruikte motorrijtuigen. Ieder, die een gebruikt motorrijtuig in den zin van art. 1 van de prijzenbeschikking gebruikte motorrij tuigen 1941, no. 1 wenscht te verkoopen of te ruilen, dient een aanvrage tot het verkrijgen van een waar- debewijs in 3-voud in bij den rijks-inspecteur van het verkeer voor het personenvervoer binnen wiens dis trict hij woonachtig of gevestigd is. Voor de aanvrage wordt een formulier gebezigd, dat op alle kantoren van de rijksinspectie en op de bureaux van verschil lende organisaties op toeristisch en vervoergebied gratis verkrijgbaar is. De door den aanvrager te betalen taxatiekosten bedragen f 15 per personenauto en f 10 voor elk ander voertuig. Deze kosten moeten op de postgirorekening van den rijksinspecteur worden bijgeschreven. De aanvrager ontvangt een oproeping om het voer tuig waarvdor een waardebewijs is aangevraagd op een bepaalde plaats en tijd" ter taxatie voor te bren gen. Voorzoover noodig verleent de rijksinspecteur den aanvragervoor dit doel een bijzondere rijvergunning en wijst hem de noodige brandstof toe. Op grond der gehouden taxatie wordt den aanvra ger een waardebewijs verstrekt. Bij verkoop van het motorrijtuig is de houder van het waardebewijs ver plicht den rijksinspecteur van het verkeer, die het waardebewijs heeft afgegeven, terstond mededeeling te doen van naam en adres van den kooper. Indien een voertuig niet op de aangewezen plaats en tijd der taxatie is voortgebracht en niet tijdig een bericht van verhindering- is—ingekomen, verbeurt de aanvrager dc gestorte, taxatiegeiden. Binnen 8 dagen na dagteekening van het waarde bewijs kan de aanvrager tegen het vastgestelde waar debedrag schriftelijk bezwaren indienen bij den rijksinspecteur van het verkeer, die het waardebewijs heeft afgegeven en hertaxatie vragen. Hiervoor zijn opnieuw de taxatiekosten verschuldigd. Het verzoek moet met redenen zijn omkleed en ver gezeld gaan van het afgegeven, waardebewijs. In de beschikking is bepaald, dat de koop. en ver koop van gebruikte motorrijwielen slechts is geoor loofd. indien een geldig waardebewijs aanwezig is. Het waardebewijs voor gebruikte vrachtauto's in het bezit van gebruikers, heeft een geldigheidsduur van veer tien dagen; in alle andere gevallen heeft het waarde bewijs een geldigheidsduur van twee maartden. Indien sedert den aanvang van den geldigheidsduur van het waardebewijs de waardevermindering van het motor rijtuig grooter dan normaal is geweest, verliest het waardebewijs zijn geldigheid. Bij de levering dient hét waardebewijs aan den kooper te worden afge geven. Het waardebewijs moet door den kooper ge durende ten minste 12 maanden na afloop van den geldigheidsduur worden bewaard. De prijs, waartegen gebruikte motorrijtuigen ten hoogste mogen worden verkocht, bedraagt: a. in geval van verkoop door een gebruiker: het in het waardebewijs vermelde bedrag: b. in geval van verkoop door een handelaar: het in het waardebewijs vermelde bedrag, vermeerderd met een opslag van ten hoogste 15%. De aan de uitgifte van het waardebewijs verbonden netto-kosten kunnen door den verkooper aan den kooper in rekening worden gebracht. Het is aan handelaren toegestaan den hierboven onder b vermelden prijs te verhoogen met de kosten van reparaties en verbeteringen, welke hebben plaats gehad na de afgifte van het waardebewijs. De hande- laiar kan de reparaties en verbeteringen slechts in re kening brengen, indien deze, nauwkeurig naar aard en bedrag gespecificeerd, aan den voet van een fac tuur worden vermeld. Hij moet kunnen aantoonen. dat de in rekening gebrachte reparaties en verbete ringen werkelijk' hebben plaats gehad. De hier bedoelde verhooging mag niet meer bedra gen dan 5% van het in het waardebewijs vermelde bedrag. Indien de kosten van reparaties en verbete ringen meer dan 5% hebben bedragen, kan een nieuw waardebewijs worden aangevraagd» Het omtrent de "verhooging bepaalde is niet van toe passing, indien aan den handelaar na het aanbrengen der reparaties of verbeteringen een nieuw waarde bewijs is afgegeven. De handelaar is verplicht een nieuw waardebewijs aan te vragen indien het motor rijtuig in den tijd tusschen aan- en verkoop door den handelaar niet uitsluitend voor proefritten is gebruikt of op andere wijze een meer dan normale waardever mindering heeft ondergaan. Voor de bemiddeling bij het verhandelen van ge bruikte motorrijtuigen tusschen gebruikers mag slechts aan handelaren een vergoeding worden aange boden of door dezen worden aangenomen. De vergoe ding mag in totaal niet meer bedragen dan 5% van het in het waardebewijs vermelde bedrag. De voorschriften van deze beschikking zijn niet van toepassing a. op den aan- en verkoop door of namens den Gene- ralbevöllmachtigten für das Kraflfahrwesen; b. ingeval van executorialen verkoop. Wederverkoop van een bij executorialen verkoop verkregen gebruikt motorrijtuig is slechts geoorloofd, indien een geldig waardebewijs aanwezig is. Voorzoover in deze beschikking niet anders is ge regeld, mogen de betalings- en leveringsvoorwaarden, zooals deze op 9 Mei 194Ó golden, niet worden gewij zigd. In deze beschikking wordt verstaan onder: a. gebruikte motorrijtuigen: motorrijtuigen, als be doeld in artikel 1. onder le van de motor- en rijwiel- wet. alsmede aanhangwagens in den zin van artikel, lid 1, onder b, van het motor- en rijwielreglement, voorzoover deze motorrijtuigen en aanhangwagens zich in het bezit, van gebruikers bevinden of bevon den hebben of, zich bevindend in het bezit van hande laren, niet als nieuw kunnen worden aangemerkt; b. handelaar: ieder die van den handel in motor rijtuigen of aanhangwagens, als bedoeld onder a., zijn normaal bedrijf maakt. In geval van twijfel of iemand al of niet als handelaar moet worden beschouwd, be slist de inspecteur-generaal van het verkeer; c. gebruiker: ieder, die niet is handelaar in den zin van deze beschikking; d. waardebewijs: het door of namens den inspecteur- generaal van het verkeer, met inachtneming van door dezen, onder goedkeuring van de secretarissen-gene raal van de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart en van waterstaat te stellen regelen en voorwaarden, uitgegeven bewijs, vermeldende de waarde van het gebruikte motorrijtuig. Het is verboden handelingen te verrichten, door welke rechtstreeks of niet rechtstreeks de voorschrif ten. vastgelegd in deze beschikking, worden ontdoken of kunnen worden ontdoken, De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart kan van de voor schriften van deze beschikking ontheffing verteenen. Deze beschikking treedt in werking op den dag van haar afkondiging. Zij kan worden aangehaald als „prijzgnbeschikking gebruikte motorrijtuigen no. 1", Gemeente Wieringermeer ingesteld. 's-GRAVENHAGE, 30 Juni. In de staatscourant van hedenavond is afgekondigd een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Binnenlandsche Zaken en van Waterstaat en van Financiën tot instelling van een gemeente Wierin- germeer. Dit besluit treedt op 1 Juli 1941 in wer king. Bij dit besluit is bepaald, dat met ingang van 1 Juli 1941 een gemeente genaamd Wieringermeer, wordt ingesteld. Het gebied, dat de nieuwe ge meente zal omvatten, is hetzelfde als dat van het openbare lichaam van dien naam: de gemeente zal behooren tot de provincie Noord-Holland en zal lig gen in het rechtsgebied van het kanton Den Helder. Van 1 Juli 1941 tot den eersten Dinsdag van Sep tember 1943 vormen de leden van de bestaande bestuurscommissie den raad der gemeente. Deze leden kunnen te allen tijde door den secretaris generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken worden geschorst en ontslagen. De secretaris generaal kan zoo noodig in openvallende plaatsen voorzien. De burgemeester is tot den eersten Dins dag van September 1943 ambtshalve lid van den De Raad van Commissarissen der Oost-Borneo Maatschappij heeft besloten van het over het boek jaar 1939 vastgestelde dividend van 10% 8% uit te keeren. De uitkeering van de resteerende 2% zal eerst kunnen geschieden wanneer de middelen zulks toelaten. Geroutineerde zeiler vraagt voor eerste week in Aug. een SNELLE ZEILBOOT, liefst met open roefje te huur, prijs pl.m. f 20 tot f 25. Brieven G S623 bur. van dit blad. Ervaren zeiler vr. B. M. OF JOL ie huur van 16 tot 30 Aug Br. met prijsopg. G 8C24 bur. van dit blad. LEERT ZEILEN. Ervaren zeiler leert U op bill. cond. grondig de zeilsport beoefenen, zeilboot aanw. Inl. Aelbertsbergstr. 90, Hrl. Tel. 17668. Te koop: gr. ZEIL/KANO, gelieel oo4U.pl. met zeiltuig, f 40.Spaarn- hovenstraat 5 (H.-N.) TOURNOOI „DUINWIJCK" 7-13 Juli. Inschr. bilj. verkrijgbaar 'oij Weyers, Tennispark Duinwijck. Tel. S3S3 (K 2560). OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VTSSCHERIJ. DISTRIBUTIE VAN VLEESCHWAREN EN VAN BOTER, MARGARINE EN VET. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en VisscherIJ maakt het volgende bekend inzake de distributie van vleeschwaren en de distributie van boter, margarine en vet. Detaillisten, die uitsluitend gedurende de wintermaanden vleeschwaren verkoopen en in verband daarmede van de in hun bezit zijnde toewijzingen van vleeschwaren geen gebruik maken voor herbevoorrading, dienen deze toewijzingen ook na het verloopen van den geldigheidsduur zorgvuldig te bewaren, aangezien zij t.z.t. in de gelegenheid zullen worden gesteld, zich met behulp van deze toewijzingen alsnog den noodigen voorraad te v?rscha£fen om opnieuw met den verkoop van vleeschwaren aan te vangen. De verloo pen toewijzingen zullen te dien einde over eenigen tijd wederom geldig worden verklaard. Uiteraard is het echter verboden om op deze; toewijzingen na den daarop vermelden laatsten datum van geldigheid tot aan het tijdstip waarop zij weder geldig worden verklaard, vleeschwaren te koopen, te ver koopen en af te leveren. Het bovenstaande is van overeenkomstige toepassing op detaillisten die uitsluitend in margarine en vet. doch niet in boter handelen en dientenge volge, nu de verkoop van margarine en vet tijdelijk is stop gezet, In het bezit zijn van toewijzingen, welke zij niet voor het koopen van margarine of vet kunnen gebruiken. Ook deze toewijzingen dienen derhalve zorgvuldig te worden bewaard, totdat zij alsnog opnieuw geldig zullen worden verklaard, terwijl het na den daarop vermelden laatsten datum van geldigheid tot aan het tijdstip, waarop zij weder geldig worden verklaard, verboden is daarvan gebruik te maken. Vanzelfsprekend zullen uitsluitend toewijzingen, waarop het codenummer van den betrokken handelaar ls vermeld, t. z. t. voor herbevoorrading in aanmerking komen. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. DISTRIBUTIE VAN TERPENTIJN EN LIJNOLIE VOOR SCHILDERS. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de hoeveelheden terpentijn en lijnolie, welke op de door de plaatselijke distributiediensten aan schilders uit te reiken boe nen kunnen worden betrokken, voor de periode van I Juli1 Augustus 1941 als volgt zijn vastgesteld: 1 Liter kunstterpentijn per bon voor terpentijn en 1 Liter rauwe lijnolie oi gekookte olie of standolie per boni voor lijnolie.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3