VELSEN NEUTRALE SCHOOLVEREENIGING Slachtoffers der Cepeoe. ELZER'S Heerenmodehuis Een visscherij met wisselvalligheden De ansjovis was eens een belangrijk product, der Zuiderzee. Visscherij geoorloofd tot 1 Augustus. Volgens een bericht van 17 Juli jl. is door den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij bepaald, dat de gesloten tijd Voor het visschen met het staand ansjovisnet, de ansjovisfuik. het ansjovissleepnet en den won- derkuil in de Waddenzee dit jaar zal ingaan 1 Augustus inplaats van 15 Juli en dat deze vis scherij in de Zeeuwsche stroomen tot en met 31 Juli a.s. mag worden uitgeoefend met de ansjovis fuik, het ansjovissleepnet en he staand ansjovis- net. Deze verlenging van den vischtijd op dit kost bare vischje is voor de visschers, die de ansjovis vangst uitoefenen, een zeker niet te versmaden buitenkansje, vooral daar er zeer goede prijzen voor de ansjovis betaald worden en er steeds nog behoorlijke vangsten worden gemaakt. In de week van 3 tot en met 9 Juli bedroeg de aanvoer van ansjovis te Harlingen en in Den Oever, resp. nog 6035 en 6750 K.G. De ansjovis (Engraulis encrassicollis) behoort tot de haringfamilie) en trekt gewoonlijk reeds in l*?t laatst van April onze zeegaten binnen om zich daar voort te planten. Het is een echte zuidvisch, die in Noord-Europa, tot aan de Zuidwestkust van Scandinavië, alleen des zomers wordt aangetroffen, doch aan de Westkust van Zuid-Europa (Frar.sche en Spaansche kust) en vooral in de Middelland- sche Zee, over het algemeen het "geheele jaar veel vuldig voorkomt. Evenals de haring leeft zij in groote scholen bij elkander. Haar lichaamsvorm is langwerpig rond; de kleur op den rug is blauwachtig groen en op de zijde en den buik zilverwit. De lengte, die de volwassen exemplaren berei ken, bedraagt gewoonlijk 15 a 16 c.M. Er zijn ech ter ook wel jaren, dat ze veel grooter worden en een lengte van 18—21 en nog langer, geen uitzon dering is. De paartijd van dit vischje is van Mei tot Augus tus. Haar eieren, die ovaal van vorm zijn, drijven, in tegenstelling met die van de haring, welke zich aan wierplanten, steenen, enz. vasthechten, los in het water. Onderzoekingen hebben uitgewezen, dat reeds na enkele dagen de larfjes worden geboren, die vroeger, voor dat de Zuiderzee was afgesloten, tij dens hun ontwikkeling, de kom van dit water al dieper en dieper binnen drongen. Evenals de oudere exemplaren trokken zij in het najaar weg, om reeds in de volgende lente als vol wassen visschen terug te keeren. De ansjovisvangst was in vroeger jaren een be langrijke visscherij voor ons land. Vooral in de Zuiderzee werd deze visscherij op intensieve wijze uitgeoefend en verdienden velen, die hierbij, hetzij direct of indirect betrokken waren, dikwijls een goed stuk brood. Doch de afsluitdijk heeft deze visscherij ook uit dit water doen verdwijnen, zoo- de. ansjovisvangst tegenwoordig in ons land alleen nog- in de Waddenzee en in de Zeeuwsche stroomen (hoofdzakelijk in de Ooster-Schelde) wordt uitge oefend. Het mag zeker wel als algemeen bekend worden geacht, dat men altijd goede en slechte ansjovisja ren gekend heeft. Er is dah ook geen visscherij in ons land, die altijd zoo wisselvallig is geweest, als van de ansjovis, waardoor het dan ook niet te ver wonderen is, dat belanghebbenden zich steeds ver diept hebben in de oorzaken, waaraan de groote wisselvalligheden in de uitkomsten van deze vis scherij moesten worden toegeschreven. In vroeger jaren werd de ansjovis hoofdzakelijk gevangen door middel van vaartuigen, die zak- vormige netten z.g. dwars- kwak- en wonderkuilen door het water sleepten, doch in latere jaren zijn deze netten grootendecls vervangen geworden door drijfnetten, waar de vïschjes tegen aan zwemmen en in de mazen waarvan zij met haar kieuwen vast raken. In het ondiepe gedeelte van de Ooster-Schelde, bij Bergèn-op-Zoom, wordt de ansjovis gevangen met behulp van staketsels, welks van rechtstandig in den grond gestoken rijshout zijn vervaardigd, Deze staketsels, die een groote V vormen, hou den de met vallend getij afkomende vischjes tegen en komen als dan op deze wijze in de punt der V geplaatste fuik terecht. De ansjovis wordt niet versch, doch na van de koppen ontdaan te zijn, gezouten en in vaten welke men „ankers" noemt verpakt, in den handel gebracht. In normale omstandigheden wordt de meeste ansjovis naar het buitenland geëxporteerd. Duitsch- land is altijd een van de voornaamste afnemers van onze ansjovis geweest. D. KRUIJFF. Zondagsdienst der apothekers. De dienst der apotheken wordt Zondag waarge nomen door de Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen Voor den nachtdienst in de komende week. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING Ten overstaan van notaris J. H. A. M. Anten werd gistermiddag in Hotel No. Eén openbaar ver kocht het koffiehuis met woonhuis en twee afzon derlijke bovenwoningen Visseringstraat no. 11 groot 1.75 Are. Gekocht door den héér P. P. Pruijs te Santpoort voor 5910. Afscheid G. Klimp. Op een bijzonderen Ouderavond van school A heeft de heer G. Klimp, hoofd dezer school, in verband met zijn pensionneering afscheid genomen van ouders en oud-leerlingen. De Oudercommissie heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt, hem op waardige wijze dank te brengen voor het vele, dat hij tijdens zijn bijna 40-jarige loopbaan bij het openbaar onderwijs voor de openbare school en honderden leerlingen heeft gedaan. Er was veel belangstelling, want vele ouders en ook vele oud-leerlingen waren aanwezig. Met mu ziek en voordrachten werd de avond gezellig door gebracht. De heer R. Braun, voorzitter der Oudercommis sie, schetste de verdiensten van den heer Klimp en bracht hem dank voor het vele, dat hij voor de school had gedaan. Namens de ouders deed dit de heer Van Dongen. Als blijk van waardeering werd den heer Klimp een Nederlandsch woordenboek en een boekwerk „Nederlandsche Spreekwoorden" aangeboden. Namens de leerlingen werd hij verrast met de „Brieven van Ridder van Rappard" en met een groote foto van zijn leerlingen. Tevens waren er vele bloemen. Het officieele afscheid van de school zal op 1 September plaats hebben. Door het heengaan van den heer Klimp verliest het openbaar onderwijs iemand, die zijn beste krachten aan dit onderwijs gegeven heeft. In 1902 werd hij aangesteld aan de o.l.s. te Tjuchum, ge meente Slochteren. In 1906 kwam hij naar Velsen. Hij werd aangesteld als onderwijzer aan school C op het Willemsplein, destijds de eenige school in dit deel van IJmuiden. Op 1 September van het zelfde jaar ontving hij zijn vaste aanstelling. Kort na zijn aanstelling werd een begin gemaakt met den bouw van school B, de school van meester Klap, naar welke school de heer Klimp in 1912 werd overgeplaatst. In 1927 werd hij benoemd tot hoofd van school A. Hij volgde dus het alphabet in tegenovergestelde richting. De laatste jaren waren voor hem zeker niet de gemakkelijkste, want de omstandigheden nood- P. W. A. COST VAN DER LINDENSCHOOL, HOUTMANSTR. 1, IJMUIDEN OPLEIDINGSSCHOOL in zes jaar voor H. B. S., GYMNASIUM en LYCEUM. Kleine klassen (20 leerlingen per klas). Aangifte aan nieuuxe teerlingen^ voor alle klassen en besprekingen (ook over het schoolgeld) uitsluitend ten huize van het Hoofd der School: C. KEIZER, Havenkade 25, Telef. 4958. (Adv. IngezMed Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. zaakten hem te verhuizen naar school J, waar zes lokalen voor hem werden ingeruimd. De heer Klimp, die dus 35 jaar in onze gemeente werkzaam is geweest, heeft zich ook op ander ter rein verdienstelijk gemaakt. O.a. was hij 25 jaar secretaris van de Nutsspaarbank. Vele jaren was hij voorzitter van de afdeeling van den Ned. Bond van Onderwijzers en door zijn functies in het In stituut voor Arbeidersontwikkeling heeft hij ook op cultureel gebied veel en nuttig werk verricht. GESLAAGD. Op het te Amsterdam gehouden examen van de Ne derlandsche Organistenvereeniging (N.O.V.) behaalde de heer J. Jimmink, alhier, het getuigschrift voor Ker kelijk Orgelspel. Hij werd opgeleid door den organist der Goede Herderkerk, den heer Joop Huizinga. OPLEIDING VOOR HET MIDDENSTANDSDIPLOMA. Men schrijft ons namens de Winkeliers- en Handels- vereeniging „Groot IJmuiden": Sedert de inwerkingtreding der Vestigingswet Klein bedrijf 1937 zijn# thans zeven examens afgenomen voor het Middenstandsdiploma Algemeene Handelskennis. Tot heden behoorde het bezit van dat diploma tot de eischen van vestiging in die branches, welke op ver zoek onder de bepalingen der wet gekomen zijn. Het ligt intusschen in de bedoeling der Overheid, zeer waarschijnlijk reeds op korten termijn te beslissen dat voortaan geen enkele nieuwe vestiging van een mid denstandszaak wordt toegelaten, wanneer de onder nemer niet tenipinste voldoet aan de eischen van handelskennis en credietwaardigheid. Het doet er dan niet toe, of in de betreffende branche vakeischen ge steld zijn. Dit is dus een reden te meer voor allen, die in de toekomst een eigen zaak hopen te beginnen, de studie voor het middenstandsdiploma aan te vatten. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart wil, dat het examen, meer dan tot heden nog geschiedde, gericht wordt op de praktijk. Studeeren den zullen daarom goed doen, een opleiding te be zoeken, waarvan zij vertrouwen kunnen, dat de lee raren op de hoogte zijn en blijven van hetgeen ge vraagd wordt. Dat zijn dus de cursussen, welke uit gaan van een onderwijsinstelling van een der drie Middenstandsbonden. Deze instellingen toch staan in voortdurend contact met het departement en haar bu reaux geven alle voorschriften en wenschen terstond aan de aangesloten cursussen door. In IJmuiden bestaat een afdeeling van het Instituut voor Middenstandsontwikkeling, dat het onderwijs or ganiseert voor den N. M. B. Deze cursus gaat uit van de Winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmui den" en staat onder leiding van den heer A. Wiede- meyer, hoofd der U.L.O. school en der Handelsavond school te Velsen. Deze lessen voor het nieuwe leer jaar zullen 'in September a.s. beginnen. Aanmelding kan geschieden bij het bestuur of bij den cursusleider. Burgerlijke Stand. Geborenen. M. Spruit, d. Velsen N. Th. Floris, d. Velsen, C. Koppenaal, z.. Santpoort. J. Broek, IJmuiden. C. Oort, z.. IJmuiden. J. W. Rutte, d., Santpoort. H. de Wit, z.. IJmuiden. E. J. A. An derson, d., Velsen. T. P. Hoek, d., IJmuiden. A. van Kan, d., IJmuiden. G. Visser, z.. Santpoort. Overleden: P. M. de Jonge. 61 j.. Den Haag. H. v. d. Linden, 5 d., IJmuiden. E. J. Homan, 13 jaar, Santpoort, J. v. d. Berg, 75 j., Velsen N. Ondertrouwden: S. van de Berg, Urk en L. Scha- ger, IJmuiden. Th. G. Baltus, Uitgeest en H. Koerts, IJmuiden. J. M, de Zwarte, Velsen en J- J- van Luijn Beverwijk. E. Dammers, IJmuiden en A. G. Veen- boer, Velsen-N. S. P. Groen, IJmuiden, en P. Voorburg, IJmuiden. G. v. Eixeï IJmuiden en 1 C. Vendel, IJmuiden. Huwelijken: M. J. Vergouw en A. M. ICroone. E. Hakkenes en A. K. v. d. Vlies, P. Zwart en J. E. Jansen. BEVORDERINGEN RIJKS H. 1 S. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: K. Akkerman, H. G. v. Beusekom, A. Bleeker Jzn.. W. Broe- F. Fenenga, M. R. v. Geelen. H. Gottmer, C. J. Groet. W. Heinen, A. J. Heino, J. Henneman. F. J. v. d. Heyde, J. Jonker, P. J. v. d. Laan. M. Loendersloot, H. Luch- slnger. A. J. Oort, H. F. Pronker, W. Reymer, J. G. Reynhart, N. C. Rol, J. C. Smit P. P. Steijn, P. J. Waagmeester, J. Bierenbroodspot, J. van Boerum, R. L. V. v. Bremen, J. H. v. d. Duim, J. M. v. Geel, P. Hoek, G. J. Hulsmann, J. W. A. Koster, T. J. de Jonge, A. C. Leemhuis, A. B. Maijer, A. Reehorst, A. N. Rubbens, F. W. L. Sauer, J. w. L. Sauer, N. J. Sauer, J. A. Segboer, J. G. H. Smit, G. Spruit, J. F. ThaiLar- sen, H. Tusenlus, J. M. Voet, ,J Vogel, A. Warnaar, J. Beets, K. de Best, G. Bleeker, K. de Boer G. Brouwer, M. Bus, E. Dufourssé, A. H. Holstein, M. H. de Jong, J. Kastelein G. J. Kroon, G. de Nijs, J. Prins, E, Rutgers, G. J. Rijkeboer, G. G. Schutter, J. A. Tijssen J. Verdick, M. C. Visser, C. J. Wiersma, J. S. v. Wijk, G. £egel. Bevorderd van de tweede naar de derde klasse: F. E. Abs. P. R. Born E. H. Buchi, P. Droppert, F. Gazan, D. v. d. Heyde, G. B. Hopman, J. H. de Jong, F. Kuyt, R. Rotmans, H. M. G. Schaafsma, W. Spruit, W. C. Tol, H. A. v. Veen, J. Wartenhout, L. M. Wassenaar, J. C. Wijnmoo- len, A. Bleeker, N. W. E. de Boer, E. C. Böttger, H. M. Eriks, A. M. Grin, P. C. Horman, F. de Jong, C. J. Klesser, A. S. Lucas, M. A. Lucas, W. J. Minnis, E. G. W. v. d. Most, A. D. Ouwehand, R. Velsink, B. Verkes, H. Verkes. M. D. Bonting, W. Dekker, C. Droesbach, C. P. Engel, A. E. de Graaf. N. C. Korff, F. Kwak, J. Mulder, H. Nol, J. W. H. M- Oerlemans, P. J. A. Tol, L. H. Toneman, C. Vis, H. V. d. Wel, M. D. Wiersma. Bevorderd van de derde naar de vierde klasse: J. van Beek, G. de Bie, G. L. Bontekoe, E. M. Brandwijk, J. C. v. Dijk, T. H. v. Es, W. J. Hamers, H. v. d. Helm, C. J. A. M. v. Heugten, A. J. Kuijken, G. Jonker, A. W. Kool man, A. Koopman, B. v. Leeuwen, A. Ludwig, A. Menist, L. Nieuwenhoff, E. Waagmeester, Lenderink, H. Copier, J. W. Delleman, L. C. Ebeling, G. Hoek, J. Jans, G. E. de Jonge, J. F. Kohnke, C. J. Krul, F. Marcelis, J. Th. Reyers, E. J. M. Reynhart, P. L. Romunde, Y. Scheeres, J. C. Schooten, W. Schuurman. P. H. Smulder, F. Vene tien, L. Verbaan, J. Veuger, M. Verwer, S. F. Waag meester. M. Wezelman, J. H. y. d. Vlies. Bevorderd van de 4 A afd. naar de 5 A afd.: J. N. Al berts. F. J. Bergman, M. J. Bijleveld, J. M. Gutteling, C. Haasnoot. P. A. J. Maas, F. W. Magré, P. A. Minderhart, F. A. Raadman. G. A. de Ridder, H. Smid. J. Stobbe. M. J. Verschoor. R. G. v. d. Voet, J. Vos, J. v. d. Zwan. Bevorderd van de 4e klasse afd. B naar de 5e klasse afd. B: B. G. Andela, J. P. Bijsmans, B. B. J. Gemmel, C. Horman, N. v. d. Horst, A. Jonker, H. Kuiper, D. de Leeuw, A. W. Mtlller, w. P. J. Muller, P. Roozen, G. Taal. E. W. M. Terpstra, Th. J. Thiel, M. J. v. Vliet, J. R. Vogel, M. Vriends, A. de Waard, H. Zwart, J. G. Bergs- ma, D. J. Blaauboer, J. de Boer, S. Hartman, R. Hoek, G. C. Müller, P. Ploeger, U. R. Reynders. P. A. M. Rein- ders, G. Schermers, H. Spruit, P. H. Spruit, R. Tabernal J. P. Waagmeester, J. M. Waagmeester. WARME MAALTIJDEN BIJ VAN LEER'S WALSBEDRIJVEN. Het ligt in het voornemen van de directie van Van Leer's walsbedrijven N.V. de gelegenheid voor het personeel open te stellen, op het bedrijf warme maaltijden te nuttigen. De directie neemt de helft van de kosten voor haar rekening. CASTRICUM OVERTREDINGEN OP HET STRAND. Verscheiden processen-verbaal werden opge maakt tegen personen, die zich in badcostuum ge kleed op het gedeelte van het strand bevonden, waar zulks door B. en W. verboden is en wat door borden duidelijk is aangegeven. HEEMSKERK A. D. O. 2—ZEEVOGELS 2. Voor den beslissingswedstrijd, dien A.D.O. 2 Zondag a.s. op het Vitesse-terrein tegen Zeevo gels 2 zal spelen, komt het A.D.O.-eltfal als volgt uit: Beentjes, Adrichem, van Roon, Rozing Jr.. Rozing Sr., Rizzi, Koopman, de Wit, Groot, Dam, Fatels. HEEMSKERKSCHE ZWEMCLUB. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Heemskerksche Zwemclub zal op 3 Augustus a.s. Midzomerfeest worden gehouden. Op het program ma staan o.a.: Gecostumeerd zwemmen; hindernis- zwemmen, geblinddoekt zwemmen en gebonden zwemmen voor paren. RAADSVERGADERING. De Raad van Heemskerk komt in openbare ver gadering op Maandag 21 Juli, des avonds 8 uur bijeen. De agenda bevat de volgende voorstellen: Vaststelling kohier vuilnisophaaldienst; wijzi ging algemeene politieverordening; vaststelling ge meenschappelijke regeling betreffende boschbrand weer; toekenning van gelden overeenkomstig art. 72 der L.O. wet 1920: aanbieding rekening woning bedrijf en gemeenterekening 1940 met financieele wijzigingen 1940 en 1941, alsmede wijziging be grooting algemeen armbestuur 1940; vaststelling van een uitbreidingsplan; ingekomen stukken en mededeelingen. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Heemskerk zal Maandagavond uur een openbare vergadering houden. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling notulen. 2. Voorstel vaststelling kohier vuilnis ophaaldienst. 3. Voorstel wijziging algemeene politieverordening. 4. Voorstel vaststelling gemeenschappelijke regeling betreffende boschbrandweer. 5. Voorstel toekenning van gelden overeenkomstig art. 72 der L. O. wet 1920. 6. Voorstel aanbieding rekening woningbedrijf en ge meenterekening 1940 met financieele wijzigingen 1940 en 1941 alsmede wijziging begrooting Algemeen Armbestuur 1940. 7. Voorstel vaststelling van een uitbreidingsplan. 8. Ingekomen stukken en mededeelingen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Theodorus Anthonius, z. v. Joh. Baklcum en Geertr. Molenaar. Anna Petronella, d. v. Fr. E. Gooyer en A. C. Bruin. Overleden: Geene. Ondertrouwd: Adr. L. Peeters, alhier en L. H. van Calsteren, te "-Gravenhage. Adr. van Roon en A. Cath. Zonneveld, beiden alhier. Jac. E. Peereboom te Beverwijk en Joh. de Ruyter, alhier. Gehuwd: Adr. Stengs, 22 jaar en U. Apeldoorn, 18 jaar, beiden alhier. INLEVERING VAN METALEN. De bewoners van de volgende straten zijn in de 2e helft van de komende week opgeroepen voor de in levering van metalen: Donderdag 24 Juli: Kerkweg, Kleine Houtweg, Kraaiennest en Kruisberg. VEREENIGINGSBLAD VAN VAN LEER's PERSONEELSVEREENIGING. De snelle groei van het ledenaantal bij de Van Leer's Personeelsvereeniging heeft de behoefte aan een contact-middel tusschen de leden, besturen en al gemeen bestuur sterker doen vloeien. Ew wat is een betere schakel tusschen de afdeelingen dan 'n maand blad. De vereeniging heeft dan ook deze maand voor het eerst een blaadje uitgegeven, dat ongetwijfeld door de leden met vreugde zal worden begroet. De „Maandelijkschen Mededeelingen" zijn goed verzorgd en zullen het ongetwijfeld bij de leden „doen". Een kijkje in het aanmeldingsburcau van het Nederlandsche Vrijwilligers legioen, waar talrijke vrijwilligers zich komen aanmelden voor den strijd tegen het bolsjewisme. (Foto Fellinga); „Smokkelen" van aardbeien. Tijdens het afgeloopen aardbelenseizoen is gebleken dat zeer veel partijen buiten de veilingen om aan de handelaren verkocht zijn tegen een hoogeren prijs dan den gestelden maximumprijs. Door de groote vraag naar deze vruchten moest mede door de vaststelling van maximumprijzen in de afgeloopen weken de aan voer onder de handelaren verdeeld worden. Het gevolg hiervan was, dat er kooplieden waren die niet vol doende kregen. Velen probeerden toen buiten de vei ling om aardbeien te koopen om zoodoefide aan een grooter kwantum toe te komen. Hoewel de veiling- besturen hiertegen ernstige waarschuwingen hebben laten hooren zijn er toch duizenden sloffen op deze manier tegen hoogere prijzen verkocht. Bij een con trole door de Groenten- en Fruitcentrale zijn er enke len bij dezen „smokkel" van aardbeien betrapt. Het koopen buiten de veilingen om geschiedt niet alleen met aardbeien, maar ook met groentesoorten die verdeeld moeten worden. Flinke hoeveelheden moeten reeds op deze manier aan den man gebracht zijn. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Chr. Gertenbach, 25 jaar, opperman, alh., Creutzberglaan 45. en A. M. Houtenbos, 21 jaar, zonder beroep, Heiloo, Kapelstraat L 173. A. Goed, 26 jaar, metaaldraaier, alhier, Creutzberglaan 13, en J. Middelkoop, 24 j., zonder beroep, alhier, Peperstraat 4.1a. Adres na huwelijk: Velsen, Wijkerstraatweg 283 boven. A. A. Stoof, 22 jaar, expediteur-, Breda, Kloos terstraat 11, en J. M. Hendriks, 19 jaar, zonder beroep, alhier, Deken Waarestraat 6. Getrouwd: J. P. Ch. Aupers en M. J. Bontekoe. Geboorten: H. Heming-Harms, de Visscherstr. 21, z. M. Nooi-Boekel. Acacialaan 20, z. M. A. Duijn-Mooij, H. Burgerstr. 52, z. P. C. Durge-Kossen, Verl. Voor- str. 32, d. L. van Son-Sint, Voorstraat 10. d. M. S. A. Eggermont-v. Helsland, Stumphiusstraat 39, z. J. J. M. Hilbers-Westgeest. Leliestr. 48. d. H. Langendijk-Schel- levis. Populierenl. 71. d. J. Nol-Minnes, Alkm.weg 147, d. H. W. J. Gemser-Hillen. Gr. Houtw. 63, d. Overleden: A. de Graaf, oud 59 jaar, echtgenoote van P. Donker. Velsen, Nwe Schulpweg 166. D. Maats, oud 73 jaar. ongehuwd, Amsterdam. Elandstraat 106. E. Pletting, oud 55 jaar, echtgenoote v. Tr. Wentink, Heemskerk, Rijksstraatweg 124. W. G. van Klaveren, oud 66 jaar, echtgenoot van M. Back, alhier, Baanstr. 16. A. M. Roosenschoon, 82 jaar. weduwe van G. J. van Houten, Scheybeecklaan 5, alhier. J. van den Berg, oud 75 jaar, echtgenoot van J. F. E. Jantze, Velsen, Duinvlietstraat 13. MARKTBERICHTEN Noteering van Beverwijk, 18 Juli 1941. Spinazie per k.g. 16. Postelein per k.g. 815 Andijvie per k.g. 6—10 Wortelen per bos 8. Komkommers per stuk 6!/212 Aardappelen, klei, per k.g. 710. Doppers, per k.g. 18. Capucijners per k.g. 2026 Raspers per k.g. 2026 Tuinboonen per k.g. 8. Heerenboonen per k.g. 26 Roode kool per stuk 22. Bloemkool per stuk 612 Uien per bos 58 Sla per krop 25 Rabarber per k.g. 1518 Pieterselie per bos 8 Selderie per bos 10. Aardbeien per slof 88. Frambozen per doosje I0V2 Bessen, roode, per k.g. 3240 Kruisbessen, per k.g. 36. NIEUWE MAXIMUMPRIJZEN Met ingang van Dinsdag 22 Juli zullen de volgen de maximumprijzen gelden: Tomaten: A. B, C, en CC 22. Bonken 15. Roode kool 7. Spitskool 6. Witte kool 5. Peulen 16. Doperwten 16. Tuin boonen 7. Stok- en snijboonen 22, Stamboonen witte zonder draad 22. witte met draad 19. Bonte (Wagenaars enz.) 18, Augurken A 27, B 16, C 9.90, D 7, E 2. A en B Stippel 9.90, C en D Stippel 3, alles per 100 kg. Komkommers, groene, gele en witte AA 13.50, A 11, B 8.50, C 5.50 per 100 stuks. Meloenen 6 stuks per kist 45. Bloemkool 1 11, Bloemkool 2 8 per 100 stuks. Waschpeen per 100 bos 7. Peen zonder lof A 10, B 8, per 100 kg. Aardbeien 35. Roode en witte bessen 22.50, zwarte bessen- 42, Frambozen (consumptie) 50, Kersen 40, Kruisbessen 16, alles per 100 k.g. De handel aan de bloemenveiling. Het verloop van den handel aan de bloemen veiling in de afgeloopen week bood vrijwel het zelfde beeld als in de voorgaande weken. De aan voer bestaat grootendeels uit zomerbloemen, waar voor in vergelijking met andere jaren nog een re delijken prijs wordt betaald. De kaslelies van de soort Rubrums maakten goe de prijzen, evenals de kort gesneden gladiolen. Voor de laatste soort wordt van 15 tot 30 cent per bos besteed. De aanvoer hiervan is echter nog ge ring. De droogte dreigde echter van invloed te wor den op de aanvoeren. Nu is het nog wel niet te merken, maar juist de bloemen, die over enkele weken aan de markt zullen komen, hadden drin gend behoefte aan water, daar de aanhoudende droogte den groei ernstig belemmerde. Gelukkig is er thans wat regen gevallen. EEN HOCKEY- EN VOETBALCLUB BIJ VAN LEER? De Van Leer's Personeelsvereeniging voert thans onderhandelingen over het in gebruik krijgen van een sportveld. Zoodra deze met gunstig resultaat zijn geëindigd, worden een hockey- en een voet balclub opgericht. Voor beide sporten bestaat reeds veel belangstelling. De speciale aardbeienvullingen. Maandag de laatste veiling? Aanvankelijk was het de bedoeling van de vei lingdirecties Vrijdag de laatste speciale aardbeien veiling te houden. Hiervan hebben zij echter afge zien, zoodat ook heden en Maandag weer veilingen worden gehouden. Het aanbod neemt echter lede ren dag af, terwijl daarentegen de vraag voor de binnenlandsche markt onverminderd blijft voort duren. Het gevolg was dan ook weer, dat de ge heele aanvoer tegen den prijs van 88 cent per sluf onder de kooplieden werd verdeeld. De aardbeien zonder dop werden weer voor de fabrieken be stemd. Werden in andere jaren in het laatst van het sei zoen vele doosjes aardbeien aangevoerd, thans is dit vrijwel niet het geval. Slechts enkelen plukten de vruchten in doosjes. De oorzaak ligt wel in het feit, dat deze extra moeite door den maximumprijs toch niet beloond wordt. De prijs, die voor de doos jes besteed wordt, bedraagt 10 cent. Wij vernemen dat Maandag vermoedelijk de laat ste speciale veiling gehouden zal worden. BOOTTOCHT NAAR SCIIOORLDAM. Van Leer's Personeelvereeniging maakt op Zon dag 27 Juli een boottocht naar Schoorldam. Het harmoniegezelschap van Van Leer „De Walsko- ningen" en de accordeonclub verleenen haar me dewerking. PERSONALIA. Voor het Mercurius-dïploma boekhouden slaag de P. Stet, alhier. Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. M. A. de Ruiter, Dr. Schuit straat 44, telef. 3553. In de week van 20 tot 27 Juli is de Apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. De dienst gaat Zaterdagavond 8 uur in De foto-pagina's der couranten brengen u de foto's van de afschuwelijk verminkte slachtoffers der Gepeoe en helaas, deze foto's geven nog maar een vaag beeld van de gruweldaden, bedreven door de beruchte geheime politie der Sovjets. De misdadigers der Gepeoe denkt u eens in, dat ook uw vrouw en uw kinderen, uw vader en uw moeder hun slachtoffers zouden worden! En zij zouden in handen vallen van deze mon sters, indien het communisme den strijd zou win nen Zij zouden als weerlooze dieren worden afge slacht door de roode terreurbenden van Stalin en zijn sadistische handlangers, indien daar aan het Oostfront niet een millioenenleger stond, waarin de beste en dapperste, soldaten ter wereld strijden, samen met de legioenen gevormd door vastberaden kerels uit alle beschaafde landen van Europa. Tot die legioenen, zal straks ook het Vrijwilligersle gioen Nederland behooren en in dat legioen zullen duizenden dappere Nederlanders de tanden op elkaar bijten, met de wapenen in de vuist op trekken en niet rusten, voordat het gevaar bezwo ren en de strijd geëindigd is met de algeheele ver nietiging van de Moskousche moordbenden. Hard zal de strijd zijn, maar de bestrijders van de Sovjetpest zullen overwinnen en in deze over winning moet en zal ons legioen een eervol aandeel hebben. Geen slachtoffers van de Gepeoe in Nederland. Nooit!;: dus: Meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen Neder land. HOOFDKWARTIER VRIJWILLIGERS- LEGIOEN NEDERLAND, Koninginnegracht 22, te 's-Gravenhage. De „Ergaenzungstelle Nordwest" maakt bekend: Voor het „Vrijwilligerslegioen Nederland" worden keu ringen verricht op de volgende data en plaatsen: 19 Juli: 1013 uur in Meppel. hotel Westerbeek, Wold- straat; 15—19 uur in Coevorden, café Abel, Markt; 10—13 uur In Roermond, Swalmerstraat 61; 1519 uur in Maas tricht, hotel Momus, Vrijthof. 20 Juli: 1018 uur In Zwolle, school aan de Turfmarkt; 10—13 uur ln Tilburg, Werkliedenver. Tuinstraat 68; 15—19 uur tn Breda, restaurant Modern. 21 Juli: 9—13 uur in Deventer, Parkweg 2; 15—19 uur ln Hengelo, Deutsches Haus; 10—19 uur ln Rotterdam, Deut- ches Haus, Volkspark. 22 Juli: 10—18 uur ln Amsterdam, school Iepenweg 13; 10—19 uur in Den Haag, Koninginnegracht 22. Aangenomen worden Nederlandsche onderdanen van 1? tot 40 jaar, die wel of geen militairen dienst hebben ver richt, met een minimum lengte van 1.65 meter. Voor offi cieren bestaat geen leeftijdsgrens. Voor de gezinsleden van de aangenomenen wordt ge zorgd, voor zoover het kostwinners betreft. Behalve bij deze bureaux kunnen aanmeldingen ge schieden op de volgende adressen: Amsterdam, hotel Van Gelder, Damrak 34. Heerlen, hotel Du Nord, J. Pommé, Stationsstraat 17. Groningen, Rademarkt 23a. Arnhem, hotel Keizerskroon, Markt 33. Breda, Boschstraat 67 Deventer, hotel van Wely, Keizerstraat L Utrecht, hotel Thalia, Stationsplein 9. Den Haag. Koninginnegracht 22. Een vrijbitjet voor de reis van de woonplaats naar het keuringsbureau kan afgehaald of aangevraagd worden bij het „Vrijwilligerslegioen Nederland" Den Haag, Konin ginnegracht 22, resp. bij de hierboven genoemde bureaux. Een vrijbiljet voor de terugreis wordt bij de keuring onverschillig of de candidaat wordt aangenomen of niet uitgereikt". Zeeweg 78, IJmuiden-O. Kearcollectie Zelfbinders (Adv. Ingez. Med.) Wat de tuinders kregen. Vereenigde Veilingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling". Spinazie per kg. 15 ct. Postelein per kg. ,5y29 et. Sla per 100 krop 0.903.30. Andijvie per k.g. 6%10 ct. Rabarber per kg. 1218 cent. Uien per bos 69 cent. Wortelen per bos 8 cent. Radijs per bos 1 y2 ct. Selderij per bos 58 ct. Peter selie per bos 57 ct. Tomaten per kg. 1525 cent. Waspeen per kg. 9y212 cent. Bloemkool» I per stuk 11 ct., II per stuk 4y28 ct. Komkommers I per stuk 11 ct., II per stuk 5-8 ct. Snijboonen per kg. 3559 ct. Dubb. boonen per kg. 26 ct. Spercieboo- nen z. dr. 38-43 ct., m. dr. 3843 cl. Tuinboonen per k.g. 8 ct. Doppers per kg. 16 ct. Raspers per kg. 18-21 ct. Capucijnders witte per kg. 18-21 cent., bruine per kg. 23-27 ct. -Peulen per kg. 16 ct. Aard beien per doosje 10 ct., per kg. 35 ct. Frambozen per slof 1.50. Kruisbessen per slof 1.401.60. Inlevering van metalen. Voor de volgende week zijn de bewoners van de volgende straten opgeroepen voor de inlevering van metalen: wijk 1 (voormalige Huishoudschool): Ko ningstraat (ged.), Leliestraat, Meerstraat, Mr. van Lingenlaan, Nieuweweg, Noorderweg, Parklaan, Pijpkade, Patersweg, Peperstraat, Raadhuisstraat, Scheybeecklaan, Schooilaan, Velserweg, Vondel laan, Wilhelminastraat en Wijkermeerweg (ged.). Wijk 2 (Vereenigingsgebouw, Oosterwijkstraat): Van Harencarspelstraat (ged.), -Heemskerkerweg, Hollander weg, van Hogèndorpstraat, Jan van Kuyk- weg, Jan Vermeyenstraat, Koudenhorn,- Maarten van Heemskerkstraat, Marktweg, Meeresteynstraat en Meerstraat (ged.). Wijk 3 (St. Jozefzaal, Arendsweg): Kees Delfs- weg (ged.). Kerkstraat, Koolstraat, Laan van Ka- naan, C. H. Moensplein, Nico Scholtenstraat, Oos- tertuinen, Willem Passtoorstraat, Romerkerkweg, Simon Rumpingstraat, Strick van Linschotenstraat, Stumphiusstraat, Torenstraat en Zeestraat (ged.). Wijk 4 (Vereenigingsgebouw, Populierenlaan): Duinwijklaan (ged.), Gladiolenlaan, Iepenlaan, Kas tanjelaan, Lindenlaan, Narcissenweg, Noorderwijk- weg, Populierenlaan en Tulpenlaan (ged.). De ïnleveringsbureaux zijn geopend van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5.30 uur; des Zaterdags al leen van 9 tot 12.30 uur. EXAMENS Voor het examen Duitsche Handelscorresponden tie van de Vereen, v. Leeraren slaagde mej. D. Deiman. Te Utrecht slaagde voor medisch analiste mej. J. Gerritsen, alhier. Voor het mulo-diploma A slaagde te Alkmaar, W. Akkerman. KENNEMER ZWEMCLUBHALFWEG. In de komende weken zullen de adspiranten- zeventallen van de Kennemer Zwemclub en Half weg, elkander in een aantal wedstrijden ontmoeten- Voor heden is vastgesteld HalfwegK.Z. NED. HERV. GEMEENTE WIJK AAN ZEE EN DUIN. De Ned. Hervormde Gemeente te Wijk aan Zee en Duin telde op 1 Juli j.l. 898 lidmaten, 493 doop leden en 295 leden. In totaal behooren dus 1686 per sonen tot deze gemeente. UITSTAPJE VAN DE R.K. MEISJES U. L. O. Vrijdag hebben de leerlingen van de R.K. Meisjes U. L. O. aan den Galgen weg een uitstapje gemaakt naar Amsterdam, Volendam en Marken. Het hoeft wel geen betoog, dat het bootreisje van Amsterdam naar deze pittoreske plaatsjes buitengewoon in den smaak viel, alsmede het bezoek aan deze twee plaatsen. Zeer voldaan arriveerde het vroolijke gezelschap 's avonds tegen 10 uur weer in Beverwijk. HET ORGELCONCERT IN DE NED. HERV. KERK Door een vergissing van onzen medewerker werd in ons nummer van jl. Woensdag medegedeeld, dat het orgelocncert van Dinsdagavond in de Ned. Herv. Kerk te Beverwijk gegeven werd door den heer Evert Haak. Het orgel werd echter bespeeld door den heer G. J. Moed, directeur der Beverwijk* sche Muziekschool.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2