IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen De strijd in het Oosten: Achtervolging op het Zuidoost front in de Sovjet Unie. Raadgevingen voor de huisvrouw voor het controleeren van haar gasverbruik 26e JAARGANG No. 220 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem Telefoon 10724. Bureau iJmuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DINSDAG 22 JULI 1941 Abonnementen per week 0.13J/2, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Slag ten Oosten van de Stalinlinie Sovjetregiment bij Kiev vernietigd Succes der Duitsch-Finsche troepen bij Salla. Het D.N.B. deelde Maandag mede: Vandaag loopt de eerste maand van den strijd tegen de Sovjet Unie ten einde en de Duitsche weermacht staat aan het einde van deze maand van zware gevechten reeds meer dan 600 kilometer van de voormalige Duitsch-Bolsjewis- tische belangcngrens verwijderd op het eigenlijke grondgebied der Sovjet Unie, zoo wordt het D.N.B. in een toelichting op het weermachtbericht van Maandag gemeld. Opnieuw is een groote vernietigingsslag aan den gang en ditmaal reeds ten Oosten van de „Stalin linie" welke de Sovjetleiding als veilige en onwrik bare ruggesteun beschouwde. Vergelijkt men den toe stand van vandaag met dien aan het einde van de eerste maand van het groote offensief in het Westen in 1940, dan moet geconstateerd worden dat na de doorbraak door de Weygandlinie op 7 Juni 1940 het Duitsche front aan het einde van de eerste maand van dit offensief een zware slag moest leveren tus schen de Kanaalkust en de Maas, zooals het thans ten Oosten van de Stalinlinie het geval is. Beslissend was indertijd precies zooals nu, dat den vijand de zoo vurig verlangde adempauze niet gegund werd en dat hij ge dwongen was zijn laatste krachten in dezen vermur- wenden slag in den strijd te werpen. Ofschoon het aanvalsfront toen ongeveer 350 kilometer breed was, men vergelijke* hiermede het tegenwoordige front, dat thans 2.000 kilometer breed is en ofschoon bijv. van het punt van uitgang aan de Somme tot aan den be nedenloop van de Seine slechts negentig kilometer moc-st worden afgelegd, vergeleken met de aanzien lijk grootere opmarschgebieden in het Oosten, heeft het verslaan van de zich wanhopig verdedigende Fransche strijdkrachten alleen van de doorbraak door de Weygandlinie tot aan het Fransche verzoek om wapenstilstand toen reeds tien dagen geduurd. De omstandigheden aan het Sovjetfront zijn echter belangrijk verschillend en moeilijker. Desniettemin is reeds thans aan het einde van de eerste maand te con- stateeren, dat: 1. Het Sovjetleger te land en in de lucht gewel dige en in het geheel niet te -compenseeren ver liezen heeft geleden, zoodat thans reeds de laatste reserves in den strijd' moeten worden geworpen. 2. Een in vredestijd ontworpen en aaneengeslo ten verdedigingslinie in het Europeesche gedeelte van de Sovjet Unie niet meer bestaat. 3. Een hevige crisis zoowel in de leiding als met betrekking tot de moreele houding der Sovjet formaties waar te nemen valt. Hiertegenover heeft de Duitsche leiding al haar krachten vast in handen. Van deze krachten is een groot deel tot dusver nog in het geheel niet in den strijd geworpen. Op vele plaatsen is het thans ge lukt aanzienlijke deelen van het Sovjetleger opnieuw in te sluiten, terwijl met name in den zuidelijken sector de verslagen vijand door de verbonden troe pen voortdurend achtervolgd wordt. De Duitsche operaties worden met alle drie weer- machtsonderdeelen stelselmatig voortgezet en zullen ook de Sovjets, zooals alle vijanden van totdusver, zoo verslaan dat in de toekomst iedere bedreiging van Duitschland in het Oosten uitgeschakeld is. SOVJETREGIMENT VERNIETIGD. BERLIJN, 21 Juli (D.N.B.) In het gebied van Kiev !s door de Duitsche troepen een Sovjetregiment totaal In de pan gehakt. Dit' regiment was pas enkele dagen geleden opgesteld. De Sovjets hadden naar uit de eenstemmige verklaringen van de gevangenen en overloopers blijkt, zelfs uit Kiev vluchtende inwoners van beiderlei kunne in uniform gestoken. Deze men- schen compleet uit te rusten was niet meer mogelijk. Deels krijgen de manschappen van dit regiment slechts twintig of dertig patronen. Iedere compagnie had ge middeld slechts een mitrailleur. Duitsche en Finsche eenheden hebben in het Noor den bij Salla onder moeilijke omstandigheden groote successen behaald. De bolsjewisten hadden de bosschen Ir, de omgeving van de grens in brand gestoken. Klaarblijkelijk rekenden zij er op dat deze branden den Duitsch-Finschen opmarsch zou stuiten. Over den gloeienden bodem en over smeulende en rookende boomen baanden de Duitsch-Finsche formaties zich een weg. Bijna de geheele uitrusting aan wapens, mu nitie en het eten en drinken moest door de soldaten gedragen worden, daar de voertuigen in het onge baande terrein slechts langzaam konden volgen. On danks al deze moeilijkheden hebben de Duitsch-Fin sche eenheden in het verloop van de gevechten tot dusverre een groote terreinwinst behaald en de ver sterkingen der bolsjewisten aan de voormalige Finsch- bolsjewistische grens doorbroken. DE OORLOG IN DE LUCHT. Op 20 Juli hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen in Het gebied ten Noorden van Witebsk Sovjet-troepen concentraties gebombardeerd. De talrijke bolsjewis tische divisies, welke in dit gebied zijn opgesloten, ondernamen wanhopige pogingen om door te breken, welke echter door de Duitsche luchtaanvallen onder de zwaarste verliezen voor de bolsjewisten werden verijdeld. Tijdens de aanvallen in het Oosten op 20 Juli heb ben Duitsche gevechtsvliegtuigen 65 Sovjet-vliegtui- gen in luchtgevechten neergeschoten. Door bomtref- fers op vliegvelden werden 32 Sovjetvliegtuigen op den beganen grond vernield, zoodat de bolsjewisten gisteren 97 vliegtuigen verloren. Zondag hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen ter ondersteuning van den opmarsch dor Duitsche legers deelgenomen aan de gevechten bij Smolensk. Door bommen en boordwapens werden verscheidene inge sloten Sovjet-divisies zwaar getroffen. Behalve tal rijke dooden verloren de bolsjewisten 340 transport voertuigen en 26 pantserwagens. Wreedheden der Sovjets. Letlandsche gevangenen beschoten. BERLIJN, 21 Juli (A.N.P.) Uit Pleskau komen be richten over verschrikkelijke gruweldaden, welke de dit Leningrad terugtrekkende bolsjewieken op de Weerlooze Letlandsche burgerbevolking gepleegd heb ben. Toen het gevaar bestond dat een in de stad in duiden aangekomen transport met Letlandsche politieke gevangenen als gevolg van den Duitschen opmarsch niet verder vervoerd kon worden, liet de hoofdcommissaris van Pleskau, Jetzjof. de volgeperste veewagons zoolangs onder vuur nemen, tot de onge- lukkigen geen teeken van leven meer gaven. Toen de Duitsche troepen het station bezetten konden uit de Wagons nog slechts lijken gehaald worden. Tegen alle bepalingen van het volkenrecht in ge bruiken de Sovjets naar het D.N.B. verder verneemt, in de gevechten tegen het Duitsche leger niet slechts Duitsche uniformen maar ook burgerkleeding. Zoo zijn te Erzemicniec Sovjet parachutisten ge arresteerd die burgerkleeding droegen. Bij hun ver hoor deelden zij mede dat verscheidene vliegtuigen van de valschermbrigade 204 te Baryspol gestart waren Wet parachutisten in burgerkleeding, die achter de Duitsche linies afgezet moesten worden. Gevechtsvliegtuigen van de Duitsche formaties in Noord-Finland hebben op 20 Juli bij Poljarnoje een oorlogsschip van ongeveer 3 tot 4.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Voorts heeft een formatie Duitsche torpedovlieg tuigen een in de nabijheid van Moermansk liggend radiostation der Sovjets aangevallen en de gebouwen met de boordwapens in brand geschoten Naar thans verder bekend is geworden hebben Duitsche gevechstvliegtuigen op 18 Juli aan den wes telijken ingang van de Golf van Riga enkele _motor- torpedobooten der Sovjets aangevallen. Een motor torpedoboot werd in brand geschoten. De boot zonk na hevige ontploffingen. VOLTREFFERS OP TREINEN EN COLONNES. BERLIJN, 21 Juli (D.N.B.) Een vrij kleine groep Duitsche gevechtsvliegtuigen heeft gisteren, naar het D.N.B. verneemt, bij een aanval op een spoorlijn in een zuidelijken sector van het Oostelijke front 17 vol treffers geplaatst op twee treinen der Sovjets. De treinen werden totaal vernietigd. De lading en het geen nog van de wagons was overgebleven, gingen in vlammen op. Bij een aanval op marcheerende colonnes der Sovjets in de buurt van een belangrijke wegkruising hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen Zondag 120 ge motoriseerde voertuigen en tien pantserwagens ver nield. BEVERWIJK Hoogovenstaten en Van Leer's Personeelvereeniging. Over de verhouding lusschen de vereeniging Hoog oven Staten en.. Van Leer's Personeelvereeniging wordt in het maandblad van laatstgenoemde o.m. het volgende opgemerkt: „De besturen van beide ver- eenigingen hebben elkander gevonden, want wii kun nen met buitengewoon genoegen vaststellen, dat reeds lang aangenaam overleg en samenwerking bestonden. Bij het jongste contact kwam het voortbestaan van Van Leer's Personeelvereeniging aan de orde. Bij geen dep bestuursleden bestond twijfel over de wen- sehelijkheid daarvan en er werd dan ook. besloten, de zelfstandigheid van onze vereeniging te handhaven. De Personeelvereeniging gaat dus op den ouden weg voort. Uiteraard zal In gevallen waar een samen gaan van beide vereenigingen ten goede van de leden van beide vereenigingen kan komen, niet nagelaten worden. Ook op het gebied van deelneming aan beide ver eenigingen is reeds een regeling getroffen. Wanneer een lid van het personeel van Van Leer in één van de clubs van Hoogoven Staten wil optreden, is dit al leen mogelijk wanneer hij tevens lid is van Hoogoven- Staten. Omgekeerd is dit eveneens het geval." De handel aan de veilingen. Hoewel aan de beide Beverwijksche veilingen op het oogenblik groote hoeveelheden producten worden aangeboden, kan het aanbod de vraag niet overtreffen. Vooral naar de verschillende boonen soorten is zeer groote vraag, maar daar ook voor deze artikelen maximumprijzen zijn gesteld, wor den de partijen geregeld boven den prijs, die be steed mag worden, afgemijnd. De partijen worden dan onder de handelaren verdeeld. Dit verdeelings- systeem werkt een vlot verloop niet in de hand, zoodat gisteren zelfs de groenteveiling om vier uur nog niet geëindigd was. Ook de aardbeien moesten weer verdeeld worden. Dit wordt een steeds moei lijker taak, daar de aanvoer.al heel klein is. DE VEILINGEN. Voorloopig zullen Dinsdagmiddag en Donder- middag 2 uur nog groenteveilingen gehouden wor den. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 22 OP 25 JULI 1941 van 21.48 tot 5.45 Maan op 23 Juli op 5.06 Maan op 25 Juli onder 20.50 Zwemfeest van de Heemskerksche Zw-emclub. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Heemskerksche Zwemclub zal op Zondag 3 Augustus in het bad aan de Vuurlijn een mid zomerfeest gehouden worden. Hieraan kunnen deelnemen leden en abonnés ouder dan 15 jaar. Voor dit feest bestaat nu reeds groote belang stelling. Het programma vermeldt o.a.: gecostumeerd zwemmen, geblinddoekt zwemmen, gebonden zwemmen voor paren en puntenspel. IJMUIDEN Ouderavond O. L. School no. 2. Aan het einde van het cursusjaar 1940'41, had de oudercommissie van school 2 te IJmuiden een ouderavond belegd. Een groot aantal ouders had aan den oproep ge hoor gegeven; het gymnastieklokaal der school was te acht uur dan ook geheel bezet. Nadat de voorzitter der oudercommissie, de heer P. Dijkstra, allen welkom had geheeten en zijn vreugde over de goede opkomst had uitgesproken, ging de leiding van den avond over op het hoofd der school, den heer K. Faber. Het programma was vol afwisseling. Behalve zang van de 6e klasse onder leiding van den heer P. Hilvers en van de 7e klasse onder den heer K. Faber, brachten meisjes en jongens van beide klassen stukjes poëzie of proza ten gehoore. De heer K. Faber hield een causerie over: „Onze school gedurende 1940'41"; hij schetste de moei lijkheden, waarmede de school te kampen had, maar toch waren de resultaten bijna niet minder dan andere jaren. Alle voor de H.B.S. in opleiding genomen leerlingen gingen zonder mondeling exa men over naar deze inrichting; een groot aantal werd togelaten tot de U.L.O. school en de Nijver heidsschool. De heer Faber deelde mede, dat ook in het nieu we cursusjaar getracht zou wordn, de bijvakken nog meer tot hun recht te doen komen; hij deelde mede, dat er meer huiswerk opgegeven zou wor den; hij riep de hulp van de ouders in te willen zorg dragen, dat dit huiswerk gemaakt kon wor den. Spreker deed een ernstig beroep op de ouders de school trouw te.blijven. „Op onze openbare school zijn de kinderen van alle gezindten welkom", zei spreker. Na de pauze namen de heer P. Hilvers en K. Faber afscheid van hunne leerlingen; zij wezen hen op de moeilijkheden, die nog zeker voor hen waren weggelegd, maar wpvzen hen ook den weg, hoe zij die te boven konden komen. Nadat nog eenige liederen waren gezongen en voordrachten door enkele leerlingen waren ge houden, sprak de voorzitter der Oudercommissie nog eenige woorden tot de leerlingen en het onder wijzend personeel. Na de uitreiking van de bewijzen van loffelijk ontslag aan de leerlingen, sloot de voorzitter de zen goed geslaagden ouderavond. Weer oen groot anker opgevischt. De stoomtrawler Derika 5 IJM. 418 heeft op zijn laatste reis een groot scheepsanker opgevischt. Ook dit anker is evenals dat, hetwelk de stoomtrawler Martha eenige weken geleden aanbracht, van ouden datum en vermoedelijk van een zeilschip afkomstig. Het anker werd ter beschikking gesteld van de Strand vonderij. Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN 21 Juli 1941. Tarbot f4,10—f3,80; Tong £4.20—f2.40. per K.G.; Zetschol f90—f78; Kleine schol le s. £92—f70: Kleine schol 2e s". f56—£45; Pufschol le s. f 37—f 20; Pufschol 2e s. f 17—£7,50; Muilen f31—f27; Pieterman f90—f74; KI. middel roode poon f126; Kleine roode poon f73—f32; Groote griet 1132—f108; Middelgriet f 112—f 94; Kleine griet f82—f66; Groote bot f55—£41; Middelbot £36; Kleine bot £21; Groote makreel £73; Kleine makreel f44; Horsmakreel f 25—f 15; Wijting £46—£27; Groote schar f29—f21; Middelschar f 19f 11; Kleine schar f 9,50—f 1,60. Alles per 50 K.G. Trawlers: IJM 418. Derika 5, 230 manden f3616; IJM 118. Beartcie. 190 mnd. f 2889; IJM 189, Mary. 13 Omnd. f 2258; IJM 165, Martha, 160 mnd. £3756; IJM 70. Zeehond, 200 mnd. f3118; IJM 432. De Raaf, 245 mnd. f 4291; IJM 129, Shamrock. 150 mnd. f 3421; IJM 29. Zeeleeuw, 80 mnd. f 2945; KW 122. Nico Hoos. 120 mnd. f 1739. Kotters: IJM 221 f4113; IJM 223 f 1369. Loggers: IJM 225 1626; KW 18 f174; KW 38 f 2385; KW 122 f 1739; KW 173 f 225; SCH 243 f 583; SCH 312 f 1554. IJMUIDEN, 22 Juli. Kabeljauw f 12 per stuk. Tarbot f 4.20—3.70 per kg. Tong f 4.20—f 2.50 per kg. Zetschol f 102. Kléine schol le soort f 81—59.50, 2e soort f 56—f 40. Pufschol le soort f 39—f 21, 2e soort f 13—f 6.70. Kleine gul f 126, Pufgul f 78. Kleine roode poon f 6149. Groote schar f 23—20. Kleine schar f 13—9. Zetschar f 7.50—5.50. Groote bot f 46—f 35. Kleine bot f 16—12. Alles per 50 kg. Besomming kotters: IJM. 222 f 5792, IJM. 203 f 1680, Helder 125 f 1523, Heider 108 f 904. Loggers: KW 104 f 1756, KW 107 f 1627, KW 110 987. KW 196 f 667. Aan den afslag op 21 Juli: 8 kustvisschers, totaal be somming f 752. DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Luchtaanvallen op Engeland. Niet geslaagde Britsche aanvalspogingen op de Kanaalkust. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 21 Juli (D.N.B.). Het opperbevel der weermacht maakt bekend Aan het Zuidelijke deel van het Oostelijk front achtervolgen Duitsche, Roe- meensche en Hongaarsche troepen den verslagen vjjand. Aan het geheele overige front verloopen de gevechtshandelingen met vernietiging van talrijke ingesloten groepen verder op succesvolle wijze. In den strijd tegen Groot-Brittannië heeft het luchtwapen in den afgeloopen nacht voor de Britsche Oostkust twee vrachtschepen met een totaal van 11.000 brt., eyenals een motortorpedoboot, tot zinken gebracht. Gevechtsvlieg tuigen hebben haveninstallaties gebombardeerd aan de Schotsche Oostkust, aan de Zuid-Oostkust van Engeland en vliegvelden in het Zuidoosten van het eiland. In Noord-Afrika hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen Britsche artillerie stellingen en haveninstallaties in Tobroek met bommen bestookt. Tijdens lucht gevechten werden drie Britsche jagers neergeschoten. Bij pogingen van Britsche vliegtuigen, gisteren en hedenochtend, om aanvallen te doen op de Kanaalkust. hebben jagers en afweergeschut acht, patrouille- booten en versperringsbrekers vier vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Britsche gevechtsvliegtuig:en hebben in den afgeloopen nacht op eenige plaatsen in West-Duitschland brisant- en brandbommen neergeworpen. De burger bevolking leed geringe verliezen. HET LUCHTAFWEERGESCHUT VOLGT DE DUITSCHE TROEPEN OP DEN VOET. Zoodra de weermacht een stad genomen heeft, doet de artillerie haar intocht; om de omgeving tegen luchtaanvallen te beschermen. (Foto Orbis-Holland) Hoe U den gasmeter moet aflezen. Houdt Uw meter standen in 'toog Aart de gasmeters komen twee soorten telwerken voor, nl. spring telwerken (figuur 1) en w ij - z e r p 1 a a t telwerken (figuur 2). Het aflezen van een sp r i n g telwerk is al zeer een voudig. Het aantal kubieke meters is direct in cijfers af te lezen. Onderdeelen van een kubieken meter, aangegeven door cijfers achter een komma of ge plaatst in een achtergrond van andere kleur, worden verwaarloosd. Enkele meters met springtelwerk heb ben naast de cijferplaat die de kubieke meters aan wijst, nog een literrad. Hieraan behoeft geen aan dacht te worden geschonken. Het aflezen van een wijzer plaat telwerk lijkt moeilijker, doch is vrij eenvoudig aan te leeren, wan neer men slechts de volgende aanwijzingen in acht neemt. le. Let niet op het groote literrad met kubieke deci meters of liters. Kijk slechts naar de (meestal 4) kleinere wijzerplaten, welke de kubieke meters aange- 2e. Bij een gasmeter heeft men afzonderlijke wij zerplaten (elk met één wijzer) welke van rechts naar links de eenheden, tientallen, honderdtallen en dui zendtallen aanwijzen. 3e Bij een klok draaien beide wijzers in dezelfde richting, nl. bij een gasmeter draaien de wijzers van de opeenvolgende wijzerplaten beur telings y en 4e. Evenals bij een klok leze men, als de wijzer tusschen twee cijfers staat, steeds het laagste cijfer af. 5e. Als de wijzer tusschen 0 en 9 staat, leze men 9 af. Voorbeeld. Wil men nu het juiste aantal kubieke meters aflezen, dan begint men niet met de duizend tallen, doch met de eenheden aan den rechterkant. De wijzer van de eenheden loopt als een klokkenwijzer in de richting van de pijl. Hij staat even aver het getal 6 (men schrijft nu 6). Nu komen links daarvan de tientallen. Hier moet men oppassen, want de wijzer loopt in omgekeerde richting, dus tegenovergesteld aan een klokkenwijzer. Dc wijzer is over de 0 heen geloopen, dus de 0 (zie ten 4de) wordt links naast de 6 geschreven. Vervolgens komen de honderdtallen aan de beurt. De wijzer loopt hier weer in de richting van den klok kenwijzer, zooals bij de eenheden en is in dit geval over de 9 heen geloopen, staat dus tusschen 0 en 9. De 9 moet dus links naast de 0 geschreven worden. (Zie ten 5de). bruikt. Als u zoo doorgaat, zult u in een maand van 30 dagen dus 3 X 14 42 kubieke meters verbrui ken. Wanneer u maximaal 40 kubieke meters per maand zoudt mogen gebruiken, zult u de volgende da gen de noodige zuinigheid dienen te betrachten. Concert II. V. Willem Andricssen gast-dj'rigent. Het volksconcert van de H.O.V.. dat a.s. Donder dagavond plaats heeft, zal gedirigeerd worden door den bekender pianist Willem Andriessen, vroeger te Haarlem wonende. Op dit concert zal het Klavierconcert, dat door Willem Andriessen werd gecomponeerd, door den pianist Paul Niessing worden gespeeld. Het pro gramma wordt geopend me de ouverture „Oberon" van .C. M. von Weber. Na de pauze wordt uitgevoerd de Symphonie Nó. 4 in d. kl. terts op. 120 van R. Schumann. DUETTEN-AVOND TO VINCENT-THEODORA VERSTEEGH. Op Vrijdag 8 Augustus a.s. zullen de dames Jo Vincent en Theodora Vrsteegh, met medewerking van den heer George Robert, orgel, een duetten- avond geven in de Groote of St. Bavokerk alhier. ORGELBESPELING. Er wordt een orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem gegeven hedenavond van "19 uur, door dn heer George Robert. Programma. 1. Prologus tragicus S. Karg-Elert. 2 Prélude et Fugue B maj. C. Saint-Saëns. 3 Introduction et Allegro uit de 1ste Sonate Alex Guilmant. 4 Carillon L. Boëllmann. 5. a Epitaphe b. Légnde Louis Vierne. c. Canzona 6. Eerste ged. V Symphonie Ch. M. Widor. OUD-LEERLINGEN TUINBOUWCURSUSSEN. De Ned. Bond van Vereenigingen van Oud-Ieer- lingen der Tuinbouwcursussen Haarlem en omstr. organiseert een excursie naar de kweekerij van de firma C. G. v. Tubergen N.V. aan den Koninginne weg te Haarlem op Donderdag 24 Juli a.s. Tenslotte komt het rad dat de duizendtallen ku bieke meters aanwijst, aan de beurt. De wijzer draait op dit rad weer tegen de richting van dc klok- kenwijzers in en staat in dit geval tusschen de 3 en de 4. Links van de 9 wordt nu het cijfer 3 gezet. (Zie ten 4de.) Beide metertelwerken op de afbeeldingen geven 3906 kubieke meters aan. Op uw laatste kwitantie, die u altijd moet bewaren, vindt u den datum en den gasmeterstand genoteerd. Stel, dat de stand op 13 November 3892 was en u leest op 23 November 3906 af dan hebt u in 10 dagen 14 kubieke meters ver BEVERWIJK MARKTBERICHTEN. Noteering van den 21en Juli 1941. Spinazie per K.G. 1417 Postelein per K.G. 1218 Andijvie per K.G. 1016 Wortelen per bos 9 Bieten per K.G. 12 Komkommers per 100 612 Aardappelen, klei, per K.G. 710 Doppers per Kilo 18 Capucijners per Kilo 2328 Raspers per -Kilo 2429 J^r Tuinboonen per K.G. 3 Snijboonen per K.G. 26 Heerenboonen per K.G. 26 Roode kool per 100 23 Bloemkool per 100 612 Uien per bos 47 Sla per 100 krop 2,506 Pieterselie per bos 3 .Selderie per kistje 1020 Aardbeien per doosje lOj^ Aardbeien per slof 88 Frambozen per doosje 33 Bessen per Kilo 36 Kruisbessen per K.G 36

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1