IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEIN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen De strijd in het Oosten: Aichtslag aan het Kanaal Achtervolging der Sovjettroepen in de Oekraine. 26e JAARGANG No. 222 Uitgave Lourens Costor, Maatschappij vo«r Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau IJmuider Courant: Kennemerlaan 42, Dmulden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant. Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DONDERDAG 24 JULI 1941 Abonnementen per week f'OMVz, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingèn dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. De tweede luchtaanval op Moskou. Croote verwoestingen aangericht. De havenstad Odessa gebombardeerd. Sovjet-divisie omsingeld. Het D.N.B. meldt: Twintig nieuwe groote bran den zijn door de bemanning van Duitsche bom menwerpers bij den aanval van den nacht van Dinsdag op Woensdag op Moskou opgemerkt, naar thans bekend wordt. De grootste verwoestingen werden om het Kremlin en ten Zuiden van de bocht der Moskwa aangericht. De Duitsche vlieg- Hoe den elecfricifeitsmeter fe controleeren? Men meldt van officieele zijde: Vanwege de verscherpte rantsoeneering van electrici- teit, is het voor de verbruikers van veel belang, dat zij regelmatig door het aflezen van den stand van den electriciteitsmeter hun verbruik controleeren. Zij kunnen dan zelf vaststellen, of zij inderdaad voldoende op hun electriciteitsverbruik bezuinigen en hun plicht in dit opzicht dus vervullen. Aldus kunnen zij zich met zekerheid vrijwaren te gen de sancties, die bij het overschrijden van het toegestane electriciteitsverbruik wor den toegepast. Hoe wordt nu de stand van een electrici teitsmeter afgelezen en daaruit het verbruik bepaald? Het eenvoudigste model electriciteitsmeter heeft één cijfertelwerk, dat het verbruik in kilowatturen, en wel meestal tot in tienden kilowatturen nauwkeurig, aangeeft. De schei ding tusschen de cijfers, die de heele kilo watturen registreeren, wordt veelal gemar keerd door een komma en bovendien door een afwijkende kleur van het vakje, waarin het laatste cijfer staat. (Zie fig. 1) FIG.1 Het telwerk van fig. 1 geeft een verbruik van 361,3 kilowatturen aan. "Wees het telwerk bij de vorige aflezifig b.v. 320,1 kilowatturen aan, dan is het verbruik over de periode tus schen beide aflezingen dus 361.3320,1 41.2 kilowatturen geweest. Bij een deel der verbruikers zijn in ver band met het tarief, waartegen de stroomle- vering plaats vindt, electriciteitsmeters op gesteld, die twee cijfertelvverken bezitten, omdat de stroom tegen twee prijzen wordt geleverd, b.v. tegen een lagen prijs in de nachturen en een hoogeren prijs gedurende dc- overige uren van het etmaal. Elk der beide cijfertelwerken is dan op dezelfde ma nier ingericht als het zoojuist beschreven cijfertelwerk van een eenvoudigen electrici teitsmeter. "Voorbeelden van dergelijke tel werken zijn in de figuren 2 en 3 aangegeven, en -wel in fig. 2 voor telwerken, die boven elkaar zijn geplaatst en in fig. 3 voor tel werken, die naast elkaar zijn geplaatst. LAAG TARier H006 TARIEF in s n si 0||] LT asiii"' FIG. 3 Indien de telwerken zijn aangeduid met „Laag Tarief (LT)" en „Hoog Tarief (HT)", dan wordt op het eene telwerk het verbruik volgens het lage tarief en op het andere dat volgens het hooge tarief geregistreerd. Men moet beide telwerken aflezen en op den stand van elk'der beide telwerken den stand bij de vorige aflezing in mindering brengen. Zoo vindt men dan het verbruik volgens het lage tarief en het verbruik volgens het hoo ge tarief; de som van beide verbruiken is het totale verbruik, waarop het aan komt. Er zijn ook gevallen, waarin stroom vol gens twee tarieven wordt geleverd en waar bij het eene cijfertelwerk het totale verbruik registreert en het andere b.v. het verbruik tegen het lage (nacht)tarief. De telwerken van zoo'n meter zijn b.v. ingericht als in fig. 4 is aangegeven. Het is duidelijk, dat men dan voor het controleeren van zijn verbruik slechts den stand van het telwerk voor het totale verbruik behoeft af te lezen en dat men dus den stand van het andere telwerk buiten beschouwing kan laten. TOTAAL 011110 NACHT mU FI6.4 Men vergewisse er zich dus zeer goed van, of men een electriciteitsmeter heeft, waarbij bet verbruik volgens elk der beide tarieven afzonderlijk wordt geregistreerd, dan wel een electriciteitsmeter, waarvan een der beide telwerken het totale verbruik regis treert. In bijzondere gevallen worden ook wel eens electriciteitsmeters met drie telwerken toe gepast, omdat de electriciteit tegen drie stroomprijzen wordt geleverd. Het is duide lijk, dat dan voor de drie telwerken dezelfde gedragslijn moet worden gevolgd als hier boven voor twee telwerken is omschreven. tuigen zijn op een na op hun basis teruggekeerd. Het wolkelooze, doch iets dampige weer bleek voor de Duitsche vliegers zeer gunstig, daar zij niet zichtbaar waren en toch de doelen konden onderscheiden. Onder de uitgeworpen bommen be vond zich een groot aantal zware met aanzienlijke brisantwerking, waarbij nog 10.000 brandbommen kwamen. Voorts verneemt het D.N.B. nog de volgende bij zonderheden: De reusachtige branden van den eersten aanval wa ren nog niet gebluscht, toen de bolsjewistische brand weer haar werk moest staken, verdreven door de uitwerking van opnieuw uitgeworpen bommen. Ook bij dezen aanval braken weer reusachtige branden in voor den oorlog belangrijke doelen van de Sovjet hoofdstad uit. Het bombardement op het Moskousche kopstation belemmert de Sovjetverbinding met het front en de industriegebieden van het achterland ten zeerste. Ook de bedrijven voor de burgerlijke ziening, die men in de maanden voor het uitbreken van den oorlog nog zeer aanzienlijk heeft uitgebreid, zijn ten deele het doel van de Duitsche aanvallen ge worden. Moskou's aandeel in de totale industrieele productie der Sovjet-Unie bedraagt voor vele artikelen zelfs 75"/o. Bij de herhaalde aanvallen van het Duitsche luchtwapen op Moskou zijnderhalve belangrijke fa brieken van oorlogs- en zware industrie getroffen. Op 22 Juli hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen de havenstad Odessa aangevallen. In de belangrijke mili taire inrichtingen in het Westelijk deel der stad ont stonden door bomtreffcrs hevige ontploffingen en branden. De tanks in de oliehaven werden eveneens doeltreffend met bommen bestookt. Verscheidene ont ploffingen met daarop volgende branden werden waargenomen. De scheepswerven kregen meer dan vijftig treffers. Een koopvaarder van 6000 ton kreeg verscheiden voltreffers en stond kort na de bomexplosie in volle vlam. Een tweede koopvaarder van omstreeks 300G ton werd beschadigd. SOVJETDIVISIE OMSINGELD. BERLIJN, 23 Juli (D.N.B.) Bij de gevechten in het gebied van Smolensk is op 20 Juli een geheele Sovjetdivisie door Duitsche troepen omsingeld. In bloedige gevechten van man tegen man verijdelden de ■Duitsche infanteristen en pantserwagens de uitbraak- pogingen van de bolsjewisten. Hoewel de Sovjet divisie van haar in een bosch gelegen munitiedepot reeds was afgesneden, werden steeds nieuwe golven bolsjewistische soldaten naar de Duitsche stellingen gedreven. De Sovjets kwamen in dichte gelederen en werden door de Duitsche machinegeweren neerge- maaid voordat zij de Duit'éëhe stellingen dicht konden naderen. In gevechten, welke, twee dagen duurden werd zoo de geheele divisie vernietigd. Voorts zijn in het gebied ten Noordoosten van Sjï- tomir op 21 Juli de ingesloten resten van verschei dene bolsjewistische divisies weggevaagd. De bloedige verliezen der Sovjets bedroegen in dezen sector ruim 4.000 dooden. Talrijke bolsjewisten geraakten gewond en ongewond in Duitsche gevangenschap. Elders werd bij een zuiveringsactie een groot aantal gevangenen van 18 verschillende Sovjet-divisies binnengebracht en werden twintig pantserwagens en dertig stukken geschut vernietigd, resp. buitgemaakt. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben, naar het D.N.B. van bevoegde zijde wordt medegedeeld, in scheervlucht op 22 Juli ten Westen van Moskou een in volle vaart zijnden goederèntrein aangevallen, Veertien voltreffers verwoestten den trein en de spoorlijn. In denzelfden sector werd een munitïetrein door Duitsche vliegtuigen getroffen. De wagons van dezen trein vlogen na elkaar in de lucht, waardoor tevens de spoorlijn en de rails over een vrij grooten afstand onbruikbaar werden Verscheidene aanvallen van formaties Duitsche ge vechtsvliegers hebben op 22 Juli SoviettroeDen. die op den Noordwestelijken oever van het Peipusmeer waren ingesloten, vernietigd. Bovendien werden kleine voertuigen aan den oever van dit meer ver nield. Tijdens groote vluchten hebben Duitsche gevechts vliegers op 22 Juli ver. in het achterland der Sovjets verkeerswegen, stations en bruggen gebombardeerd. Duitsche gevechtsvliegers hebben op 22 Juli ten Zui den van het visscherschiereiland een Soviet,koopvaar dijschip waargenomen. In duikvlucht werd dit schip met bommen bestookt en zwaar beschadigd. Boven den sector ton Oosten van Smolensk hebben Duitsche luchtdoelartilleristen op 22 Juli drie Sovjet verkenningsvliegtuigen neergeschoten, die probeerden op groote hoogte over het Duitsche front te vliegen. Terwijl twee der zwaar getroffen vliegtuigen op den grond te pletter sloegen, kon uit het derde brandende toestel nog een zwaar ««wouden Soviet"Hegér ge borgen worden en wel de onderofficier Pjetr Koe- smitsj Sjurow. Op de vraag, waarom de bémanning niet uit het brandende toestel was gesprongen verklaarde de on derofficier, dat de politieke commissarissen van de Sov.ietluchtmacht bevel hadden gegeven dat den Sov jetvliegers in geen geval een parachute mocht worden medegegeven. Op deze manier moesten de bemannin gen gedwongen worden tof den laatsten ademtocht te strijden. DE STRIJD AAN HET LADOGA-MEER. BERLIJN, 23 Juli (D.N.B.) Op 21 en 22 Juli heb ben Duitsche en Finsche troepen den bolsjewistischen tegenstand ten Oosten van het Ladoga-meer gebroken zijn diep ïn het gebied der Sovjets doorgedrongen. De politieke commissarissen van de bolsjewisten dwongen bemanningen van pantserwagens die dienst weigerden door beschieting met eigen artillerie ver deren nutteloozen tegenstand te bieden. De Duitsche Finsche eenheden brachten den Sovjets zware bloedige verliezen toe. Op 22 Juli werden de omsingelingen om de sterke Sovjet-formaties, die in den. centralen sector van het front waren opgesloten, steeds nauwer toegehaald. De tegenstand welke doör de politieke commissarissen met dwangmiddelen verkregen werd, werd verder ge broken. Daarbij leden de bolsjewisten buitengewoon •are verliezen. Britten verloren 43 vliegtuigen BERLIJN, 24 Juli (D.N.B.) Een luchtslag op 23 Juli aan het Kanaal en aan de Nederlandsche kust heeft geleid tot een der zwaarste nederlagen voor het Britsche luchtwapen. In den middag had de vijand dertig vliegtuigen o.m. zeven gevechts vliegtuigen, doro het optteden der Duitsche jagers en luchtafweer verloren. Bij een laatste aanvals- poging in den loop van den avond schoten Duitsche agers volgens tot dusver ontvangen berichten nog 13 jagers van het type Spitfire neer. Verwacht moet worden dat het aantal Duitsche luchtover winningen nog grooter zal zijn. Op het oogenblik is dus het volgende resultaat verkregen: Het Britsche luchtwapen verloor in den middag en avond van 23 Juli in het. gevechtsgebied van het Kanaal 43 vliegtuigen. Lt. kol. Galland be haalde bij deze gevechten zijn ,71ste en 72ste over winning. Drie eigen toestellen worden vermist. In de Sovjet Unie. Mishandeling van krijgsgevangenen. Het D.N.B. meldt: De bewijzen voor stelselmatige marteling van Duit sche krijgsgevangenen door Sovjet-militairen hoo- pen zich steeds meer op. Zoo is onlangs bij den op- n.arsch der Duitsche soldaten een divisiebevel aan dr.n commandant van een regiment Sovjet-infanterie gevonden. Daarin wordt aanmerking gemaakt op het feit, dat Duitsche gevangenen zonder eenig verhoor en zonder gedwongen te zijn belangrijke militaire gegevens te verstrekken, zijn doodgeschoten. In genoemd bevel komt o.a. de volgende passage voor: Gevangenen moeten zonder uitzondering voor verdere bewerking naar den divisiestaf worden over gebracht, ook als zij zwaar gewond zijn. Over het doodschieten van Duitsche gevangenen door de Sov jet-troepen hebben twee Duitsche soldaten iets mede gedeeld, die er ondanks hun verwonding in zijn ge slaagd zich bij de Duitsche troepen in veiligheid te brengen. Nadat zij gevangen genomen waren, werden zij met andere kameraden door de Sovjets gedwongen op korten afstand voor hen uit te loopen. Nauwelijks hadden zij eenige stappen gedaan, toen van geringen afstand van achteren aangeschoten werden. De zwaar gewonde Duitsche soldaten werden op bajonetsteken onthaald en in hun hulpeloozen toe stand achtergelaten. Ook uit den mon-d van een hoogen Sovjetofficier, die in. Duitsche gevangenschap is geraakt, is een be vestiging van deze practijken der Sovjettroepen ver nomen. De bolsjewistische kolonel Antonof Georg, die in de nabijheid van Slonim was overgeloopen en verbindingsofficier bij het tiende leger te Bialystok was, heeft het volgende verklaard: 2£ Juni j.l. werd boven Bialystok een Duitsche vlieger omlaag ge schoten, die zich met zijn parachute in veiligheid kon brengen. Hij werd gevangen genomen en bij den tweeden afdeelingsstaf van het tiende leger ver hoerd. Na dit verhoor werd hij zonder eenig motief doodgeschoten. EXAMENS STAATSEXAMEN. 's GRAVENHAGE, 23 Juli. Geslaagd voor het Staatsexamen ter toelating tot de universiteiten voor het diploma A: mej. .B. C. F. Klokke en de heeren A. Gast, J. A. Mirek, A. O. Poppe, J. J. M. Spaarmans, A. W. Berkelmans, A. W. H. van Dongen, P. J. C. Boeren, M. N. J. Poulssen, N W. M. van Kessel, P. F. Ph. van Rijthoven, J. W. M. Maassen, D. Nieuwenhuis, B. T. Tinselboer, G. Vellenga, A. Cohen en W. A. Ornee. Voor diploma B: n.ej. E. Septer en de heeren F. W. G. Adams en A. K. Kuiper. HOOFDACTE. Haarlem, 23 Juli. Geslaagd voor het geheele examen de dames G. J. Ponsioen, J. H. Meews, J. Rikkert, H. F. 'J. Sanders en H. J. M. Schutz. Voor diploma B de heeren W. Nugteren en G. A. Straatman. DIVERSE. Handelskenns L.O. 1941. Geslaagd P. H. C. Buijs, Beverwijk. Geslaagd voor het practijkdiploma boekhouden A. de Winter, opgeleid dor accountant W. Chr. Ak kerman. MULO-EXAMENS TE HAARLEM. Woensdag slaagden te Haarlem voor het Mulo-di ploma: E. Schoen, A. H. Outhuis, Th. Braakman, A. M. Leising, E. Th. van Steijn, C. V. van Winsen, H. Groot, T. M. van Keulen, S. Keesman, P. Beekelaar, J. C. Bruin, O. P. van der Bergh, F. Beukenkamp, C. Bode, M. Copolovicin en W. van den Enk, allen te Haarlem; J. H. A. Rinsma, E. H. Eggers, R. Vine kamp, A. M. Meijer, E. G. Kok, allen te Heemstede; W. J. Keers en J. Mijs, beiden te Velsen; J. L. Olie mans te Hoofddorp; J. H. Wijn te Nieuw-Vennep; C. J. de Graaff te Bloemendaal. Voor het B-diploma: Th. M. J. Verbeek te Heem stede. Voor het aanv. diploma: E. Ras te IJmuiden; R. Hommes te Velsen-N. en B. W. Staal te Haarlem. DU1TSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Ernstige verwoestingen aangericht bij bombardement op Moskou. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FiiHRER. 23 Juli (D. N. B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend „In de Oekraïne dringen Duitsche, Roemeensche, Hongaarsche en Slowaaksche troepen in onvermoeide achtervolging verder op. In de overige sectoren van het Oostelijk front wordt de omsingeling en vernietiging van kleine en groote afdeelingen der Sovjets voortgezet. Bij zijn overal mislukte uitbraakpogingen en ontlastingsaanvailen leed de vijand ongewoon bloedige verliezen. Aan het Finsche front verloopen de operaties volgens de plannen en is opnieuw terrein gewonnen. Het luchtwapen heeft ook in den afgeloopen nacht met sterke strijdkrachten militaire inrichtingen van Moskou gebombardeerd. Door bom- treffers van zwaar en het zwaarste kaliber alsmede door groote hoeveelheden brandbommen werden nieuwe ernstige verwoestingen aangericht. Branden uit de aanvallen van den vorigen nacht waren nog niet gebluscht. In het zeegebied om Engeland brachten gevechtsvliegtuigen een vrachtschip van 50Ö0 b.r.t. tot zinken. Andere luchtaanvallen waren vannacht gericht op havenwerken aan de Humber en in Zuidoost-Engeland. alsmede op verschil lende vliegvelden. Overdag schoten aan de kust van het Kanaal jagers en luchtdoelartillerie elf. marine-artillerie en patrouillebooten vier Britsche vliegtuigen omlaag. Britsche gevechtsvliegtuigen wierpen vannacht op verschillende plaatsen van Zuidwest-Duitschland zonder uitwerking een gering aantal brisant- en brand bommen neer." BEVERWIJK Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Spinazie per K.G. 1415. Postelein per K.G. 720. Sla per 100 krop 1.507.80. Andijvie per K.G. 817. Rabarber per K.G. 1114. Wortelen per bos 7. Radijs per bos 34. Peterselie per bos 34. Tomaten per K.G. 1822. Waspeen per K.G. 710. Bloemkool I per stuk 8VfeH* Idem II per stuk 4—7. Komkommers I per stuk 1113. Idem II per stuk 58V2- Snijboonen per K.G. 22. Dubb. boonen per K.G. 22. Tuinboonen per K.G. 5.607. Doppers per K.G. 16. Raspers per K.G. 16. Capucijners witte, per K.G. 16. Idem bruine per K.G. 16. Groene kool per K.G. 7SVz- Bieten per K.G. 10,11. Aardbeien per doosje 1011. Idem per K.G. 35. Framboozen per slof 1.50. Roode bessen per slof 68. Rijp per slof 4548. R. K. TOONEELVEREENIGING „T.O.V.". De R.K. Tooneelvereeniging „T.O.V." heeft in studie genomen het blijspel „Napoleon de Vierde". Concert van de Bevcrwijksche Harmoniekapel. Onder directie van den heer H. W. Hofmeester gaf de Beverwijksche Harmoniekapel een openlucht concert op het C. H. Moensplein te Beverwijk. Na den Abschied der Gladiatorenmarsch gaf de kapel een goede vertolking van Allier's Lugdu..„m; de stemming tusschen koper en hout was niet zuiver; in het bijzonder was dit merkbaar in dc teere inlei ding; ook hadden de pistons ditmaal allesbehalve hun gelukkigen avond in hun solowerk. De lage registers, met name de bassen, musiceerden lofwaardig. Het bekende Egyptische ballet had in zijn uitvoe ring eveneens zwakheden, door foutief blazen van hout en hoog koper. Ook hier brachten#d^ t.-.ubones, tuba's, baritons en bassen het er beter af. Een woord van lof voor de baritonsolo en de hobosolo in deel 4, die keurig werden voorgedragen en technisch af waren. De inzet van de Maritana-fantaisie werd zeer gelukkig; hier en in de daaropvolgende mo tieven hadden in het bijzonder de klarinetten den goeden toon te pakken; uit de vertolking bleek, dat er een behoorlijke studie aan vooraf gegaan was. De ouverture Fête aux flambeaux van Wettge, een knappe compositie, gaf het corps met een fraai klank- Gelukwensch van den Rijksmaarschalk aan den Rijkscommissaris •s-GRAVENHAGE, 23 Juli. Gisteravond heeft de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, rijksminister Seyss Inquart, het onder staande gelukwenschtelegram ontvangen van Rijksmaai-schalk Goering: Op dezen dag wenschen mijn vrouw en ik u, geachten rvnurter Seyss Inquart, van harte geluk. Heil Hitier! Uw GOERING, - Rijksmaarschalk van het Groot-Duitsche Rijk. Een der oudste doelen van dc hoofdstad, het Kattegat, wordt verbreed ten behoeve van het verkeer, waartoe het oude schoolgebouw ter rechterzijde wordt gesloopt. Daardoor zullen de fraaie Ronde Luthersche Kerk en de twee antieke huisjes ter plaatse beter tot hun recht komen. (Foto Pax-Holland m) gehalte weer: de klarinetten ontwikkelden een weilui denden klank; het koper bleef steeds beschaafd, al wensch ik aan de pistons versterking toe. Een geanimeerde Strausswals benevens een vroo- lijke marsch vormden het slot van dit concert. W. VELSEN J. Deinum 70 jaar. Dinsdag herdacht de heer J. Deinum, oud-hoofd van de school voor Chr. Volksonderwijs aan de Van Langeveldstraat, zijn 70sten verjaardag. De jubilaris, die zich tevens als scriba van de Ned. Herv. Gemeente een grooten vriendenkring heeft verworven, mocht van c vele zijden gelukwenschen ontvangen, welke zoowel persoonlijk als „met bloemen" werden over gebracht. PERSONALIA. Bij de te Amsterdam gehouden examens voor de acte L. O. Nuttige handwerken slaagde mej. „Zuster" Zand- stra, die als kraamverzorgster van de afdeeling Velsen van het Witte Kruis groote bekendheid geniet. DE STRIJD OM RIGA. De Sovjet-pantserwagens konden in de voorsteden den zegevierenden opmarsch van de Duitsche troepen niet tegenhouden. (Foto Orbis-Holland) IJMUIDEN Het tweedaagsch Waterpolo, tournooi van V. Z. V. Zooals wij reeds hebben gemeld, organiseert d« Velser Zwemvereeniging een tweedaagsch waterpolo- tournooi op 2 en 3 Augustus in het zwembad „De Heerenduinen". In een speciale vergadering werd een aantal com missies samengesteld, o.a. een commissie voor- alge- meene leiding, bestaande uit de heeren P. Borst, J. C. de Maijer en J. W. Schachtschabel Jr. Kennemerlaan 49, secretaris; een technische commissie, bestaande uit de heeren Corn. Janus, Joh. Verwoerd. G. L. Vriend en A. Kwak; een huisvestingscommissie, bestaande uit de heeren P. Borst, J. Verwoerd en J. G. Swier; een commissie voor ontvangst, bestaande uit de heeren W. Rutgers, Corn. Janus, G. Carst, J. "Wevers Sr., J. Oudhuizen en P. Borst; een financieele commissie, bestaande uit de heeren J. C. de Maijer, J. Verwoerd, J. W. Schachtschabel Jr. en J. G. Swier; een commis sie voor begeleiding, bestaande uit de heeren H. Abma, Chr. Visman, W. P. Mets Jr., A. Meesters, N. Schoone en C. Visman. Verder nog een terreincommissie, een commissie voor kaartverkoop, programma's, en een commissie voor de soiree. Er bestaat al veel vraag naar toegangsbewijzen. GESLAAGD. Voor het eindexamen Huishoudkundige aan de Prot. Chr. Nijverheidsschool te Haarlem zijn geslaagd mej. N A. van Dorp te IJmuiden, mej. A. J. P. Harden- bol en mej. M. van Thienen, belden te Driehuis. H. VAN VÉNDEÈÖO. T Op 79-jarigen leeftijd" is fé-iJmïndêh overfeden de heer H. van.VepdHnn, directeur-van- een--vosgschot- bank en bestuurslid van de Sociëteit „Qae Bsl22g'«

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1