IJmuider Courant Nieuwe bonnen DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Voortrukken der Duitsch—Roemeensche formaties aan het OosteSijk front. Operaties aan het geheele Oostelijke front voortgezet. 26e JAARGANG No. 223 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem Telefoon 10724. Bureau Ufnuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, ep9e90Ven voof k|ad' worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede VRIJDAG 25 JULI 1941 Abonnementen per week 0.13V2, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Groote buit valt den troepen in handen. BERLIJN, 25 Juli. (D.N.B.) In onophoude lijke achtervolging zitten, vooral in het Zuidelijke jgei van het Oostelijk front, de Duitsch-Roe- meensche formaties dc wijkende bolsjewisten na, zoo verneemt het D.N.B. Door dorpen en steden, die de bolsjewisten op hun overijlden terugtocht in brand hebben gestoken, gaat dc weg der ver bonden troepen. Tallooze gesneuvelde bolsjewisten liggen langs de opmarschwegen, als mijlpalen lig gen in de mais- en graanvelden of in de kniehooge klaver de kapotgeschoten en uitgebrande wrak ken der Sovjettanks. Ook de geweldige tanks van 52 ton met de 15 c.M. kanonnen hebben tegenover den onstuimigen opmarsch der Duitsch-Roemeen- sche troepen niet kunnen standhouden. Onafzien bare hoeveelheden uitrustingen van allerlei aard hebben de bolsjewisten moeten achterlaten. Ee>f enkel Duitsche regiment heeft bij de achtervol gingsgevechten op 22 en 23 Juli in 'totaal 180 auto's van allerlei soort buit gemaakt, 78 motorrijwielen, 26 kanonpen van verschillend kaliber, en honder den geweren en mitrailleurs. Het aantal gesneu velde en gevangen penomen Sovjetsoldaten en vernielde tanks is nog niet definitief te overzien. Een enkele compagnie pantser jagers heeft in de beide genoemde dagen 41 tanks vernield. Op 22 Juli vrdrongen zich tienduizenden vluchtende bolsjewisten op de perrons van een station van het tot dat oogenblik onbeschadigd gebleven tra ject der spoorlijn, die over de Dnjepr naar het Oosten leidt. Nabij dit groote t-ransportstation ligt een 860 meter lange brug over den breeden stroom. Trein na trein, opgepropt met vluchtenden, rolde over deze brug naar het Oosten. Op ontelbare rails stonden lange treinen. Een Duitsche bommen werper deed een aanval op de brug, bij verras sing neerschietend uit de wolken. Getroffen door drie bommen helde de machtige stalen constructie van de op 11 bogen rustende brug in het eerste derde gedeelte over en stortte in de stroombedding. Ook ten Oosten van Sjitomir heeft de Duitsche opmarsch in beweeglijk oprukken allen vijandelij ken weerstand gebroken. Op 23 Juli drongen hier twee stormbataljons de resten van de Stalin-linie binnen. Volgende regimenten rolden flankeerend de veidversterkingen op en vernielden op een breedte van 9 K.M. alle bolsjewistische weerstandnesten. Bij het aanbreken van den dag kwam een regen uiterst fel artillerievuur neer op de plaats van "de doorbraak. Troepen pioniers vielen de nog tegen stand biedende bunkers en machinegeweernesten met vlammenwerpers en geconcentreerde ladingen aan. Zoo konden de volgende infanterieformaties flankeerend de plaats van de doorbraak openleg gen. Talrijke stukken geschut, machinewapens en 280 volkomen uitgeputte bolsjewisten werden bin nengebracht. De bemanningen der enkele onaan getast gebleven bunkers waren dood. De rest werd bij het terugtrekken door de artillerie in recht- Streeksch vuur gedecimeerd. In het Zuidelijke deel van het Oostelijke front heeft het Duitsche luchtwapen ter verhindering van ordelijke terugtochtsbewegingen der Sovjets Donderdag aanzienlijke verwoestingen aangericht aan de spoorlijnen. De voornaamste trajecten wer den op vele plaatsen verbroken, waarbij de groo te kruispunten vooral werden blootgesteld aan zware bombardementen. Verscheidene rijdende treinen werden getroffen en tot stilstaan gebracht. Twee treinen ontspoorden. DE STRIJD AAN DE OEVERS VAN HET PEIPUS-MEER. BERLIJN, 24 Juli. (D.N.B.) De door de Duit sche troepen aan de oevers van het Peipus-meer afgesneden overblijfselen van Sovjet-formaties hebben getracht zich met schepen en allerlei soort booten aan de vernietiging -te onttrekken. De Duitsche luchtmacht viel op 23 Juli de op het meer naar het noorden varende overbelaste vaar tuigen aan. Acht schepen werden door bommen tot zinken gebracht. De opvarenden verdronken. Op andere, kleine vaartuigen werden den bolsje wisten met de boordwapens zware verliezen toe gebracht. DE LUCHTAANVAL OP ODESSA. BERLIJN, 24 Juli. (D.N.B.) De door den Duitschen luchtaanval op Odessa op 22 Juli ont stane branden hebben zich in de petroleumtanks nog verder uitgebreid. Geweldige rookwolken hin gen gisteren boven de hoogvlakte en de baai van Odessa. Het vuur in de petroleumhaven en in de door bommen getroffen petroleum-pompinrichtin- gen vindt steeds nieuw voedsel, zoodat de branden op het oogenblik nog onverminderd voortduren. Duitsche verkenningsvliegtuigen hebben waar genomen dat tijdens de luchtaanvallen op de ha ven van Odessa nog twee andere schepen zwaar zijn getroffen. Behalve het 6.000 ton groote schip, dat reeds tijdens den aanval in brand geraakte, stond nog een schip van 2.000 br.t. in brand. Be halve het aan de kiel getroffen schip van 3.000 br.t. vertoonde een ander koopvaardijschip van dezelfde grootte aanzienlijke vernielingen op het dek en aan den zijkant. Door dezen aanval zijn dus volgens de tot dus ver gedane waarnemingen in totaal 17.000 ton scheepsruimte der Sovjets vernield of voor langen tijd onbruikbaar gemaakt. In de stad Smolensk, welke zich sinds 16 Juli sterig in Duitsche hand bevindt en welke door de bolsjewisten op tal van plaatsen in brand was ge stoken, heerscht thans volkomen orde. De bran den werden door nakomende Duitsche formaties gebluscht. In alle wijken maakt de opruimings- en Zuh'eringsactie goede vorderingen. ROEMEENSCHE SUCCESSEN IN DE LUCHT. Woensdag is aan de bi-eede monding van den Dnjestr, naar het D.N.B. verneemt, een hevig ge vecht ontstaan tusschen Roemeensche gevechts vliegers en bolsiewistische scheepseenheden, die door jagers werden geëscorteerd. Onderdeden van het Sovjet-leger, die van de hoofdmacht afgesneden waren, hadden zich na de gevechten in Bessarabië ingescheept op vaartui gen van allerlei slag en afmetingen om havens aan de noordkust van de Zwarte Zee te bereiken. Nadat deze groepen schenen reeds op den Dnïestr «oor aanvallen waren gehinderd, wierpen de Roe- ftieensche gevechtsvliegtuigen zich in de felle zon op de vele schepen, die tot. barstens toe vol waren met bolsjewisten, Welgemikte treffers brachten ver scheiden transportvaartuigen tot zinken. Andere schepen werden zwaar beschadigd en moésten bij draaien. Zonder eigen verliezen keerde de Roe meensche gevechtsgroep op haar basis terug. JF?-nWGE BOLSJEWISTEN GEVANGEN GENOMEN. BERLIJN, 25 Juli. (D.N.B.) Bij een gevecht m het gebied van Salla op 21 Juli hebben Duitsche soidaten talrijke minderjarige bolsjewisten ge vangen genomen. Zij behoorden tot de elitetroe pen der Sovjets, de z.g. regimenten van de orde Van de roode vlag. Aan de communistische jeugd organisatie onttrokken, waren zij paar deze regi menten gebracht en in uniform gestoken. Tijdens de gevechten werden de nauwelijks aan den jon gensleeftijd ontgroeide bolsjewisten door de poli tieke commissarissen met opgeheven pistolen voor uit gedreven. De commissarissen hadden den Sov jetsoldaten ingepraat, dat de bolsjewistische sleu telposities bij Salla met alle middelen tot den laat* sten man behouden moesten worden, Eerst nadat eenige politieke commissarissen door hun eigen menschen neergeschoten waren, gaven deze jonge bolsjewisten zich over In tie Sovjel-Lnie. Machtige positie der Gepeoe. Uit Istanboel: Volgens de laatste berichten van reizigers, die uit de Sovjet Unie zijn terugggekomen bevindt zich het geheele land achter het front vol- ledi in handen van de Gepeoe. De Gepeoe heeft zoo berichten de zegslieden, de beschikking over 259 a 300.000 man, die prachtig uitgerust zijn met het modernste oorlogs materiaal, goed gekleed en goed verzorgd worden. Het Gepeoe-leger is op alle beslissende punten van het land geconcentreerd en Stalin hoopt, met behulp hiervan iedere opstandige beweging te kunnen onderdrukken. In vele steden van het Sovjet achterland waar de reizigers door heen zijn gekomen, zoo bijv. in Sarizy (Stalingrad) en Baratow, had men het gevoel in een bezette vijandelijke stad te zijn. De troepen van het Gepeoe-leger beheersebten de straat vol komen. De soldaten en vooral de officieren van het eigenlijke leger stonden volkomen onder den ter reur van de Gepeoe. In Baratow waren, naar een reiziger vertelde, juist troepen naar het front vertrokken. Het tran sport geschiedde onder de strengste bewaking van de Gepeoe, die het station tot in verren omtrek had afgezet. (D.N.B.1 KO~»'N QV v;.; MOLEN. De volgeladen aren wachten, rijpend in den warmen zonnegloed, om straks onder de blinkende sikkels te vallen. De oude, afgedankte molen van Gronsveld wacht echter tevergeefs op de gondsrele graankorrels. (Foto Tiet Zuiden) Kaiwijker logger door bom getroffen. Matroos gedood. IJMUIDEN, 24 Juli. Gistermiddag is de Kat- wijker logger K.W. 135, welke ten noorden van IJmuiden de kustvisscherij beoefende, door een bom van een Engelsch vliegtuig midscheeps getrof fen en gezonken. De matroos Jacob van de Wiel, gehuwd en vader van drie kinderen, is daarbij om het leven gekomen. De overige vijf leden der be manning klemden zich aan het wrakhout vast, waarna zij gered werden door de Sch. 332 en de KW. 22, die in de nabijheid vischten. Onmiddellijk nadat de K.W. 135 getroffen was, kapten beide schepen het vischtuig en snelden naar de plaats des onheils. De Sch. 332 werd, even voordat de K.W. 135 ge bombardeerd werd, door mitrailleurvuur beschoten waardoor er aan boord een paniek uitbrak. Nadat beide schepen de vijf overlevenden had den gered, zette men koers naar IJmuiden. De overlevenden vertrokken direct naar Katwijk. De KW. 135 behoorde tot de reederij N. Parlevliet te Katwijk. (A.N.P.) 27 Juli t.m. 2 Augustus 1941. 384 brood 4 rantsoenen. 28 brood 1 rantsoen brood of gebak. 28 vleesch y2 rantsoen yleesch of vl. waren. 28 vl.waren 1 rantsoen vleesch of vl.waren. 28 kaas 100 gram kaas 28 eieren 1 stuks eieren. 28 mik 1 3/4 liter melk 28 reserve 3 K.G. aardappelen. De bons, welke van 27 Juli 1941 af zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op Zaterdag 26 Juli 1941 worden gebruikt. Het koopen van yleesch* of vleeschwaren in winkels op Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd, Het Geertekerkprobleem te Utrecht, Blijft de kerk toch behouden? UTRECHT. 25 Juli. In het Geertekerkpro bleem, nl. over de vraag of dit historische ge bouw al of niet zal worden gesloopt, is nadat zoo goed als vaststond, dat de kerk onder sloopershan- den zou komen, in zooverre verandering gekomen, dat het ocllege van B. en W. thans den gemeente raad het volgende meedeelde: In verband met de ter visie legging van de be stemmingsvoorschriften van den Geertehof in de nota van B. en W. over Geërtekerk-Geertehof d.d. 21 Juni 1941, deelen wij den gemeenteraad mede, dat thans een brief is ontvangen van den secretaris generaal van het departement van Opvoeding. We tenschap en Cultuurbescherming, dat op grond van nieuwe en bekend geworden gegevens, hij zijn oestemming tot slooping van de Geertekerk voor- loopig intrekt. Naar aanleiding hiervan hebben de regenten van de Vereenigde Gods- en Gasthuizen medegedeeld, dat zij zich genoodzaakt zien van het plan van der Steur geheel af te zien (dit plan van Van der Steur hield in, dat de Geertekerk zou worden afgebroken en dat daarvoor in de plaats zou komen een hofje, nl. de Geertehof). In deze omstandigheden, zoo besluiten B. en W., zullen de ontworpen bestemimngsvoorschriften niet in be handeling worden gebracht. (A.N.P.) EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem 24 Juli. Geëxamineerd 8 candidalen. Geslaagd voor het geheele examen de dames: G. Langbeek, A. d. Sluys en de heeren G. J. de Lange en Th. M. van Leeuwen. Voor gedeelte A de dames: J. C. Bottelier, C. M. Hey- koop, E. M. J. Macke. Voor gedeelte B: mej. H. A. J. M. Haanen. STAATSEXAMEN. Geslaagd voor het staatsexamen ter toelating tot de universiteiten diploma a: Me.1. S. A. van Dijk en de hee ren A. Wijers en J. Terpstra. Voor diploma b: Mej. C. H. J. Koppenal en de heeren J. W. D. Oonk en H. C. E. van Ede van der Pais. STUURLIEDENEXAMENS. Geslaagd voor tweede stuurman G. H. V. J. L. M. van Midden. Geslaagd voor stuurman K. H. V.: G. la Hei, H. van Dijk en EI. van Wijk. Bij de gevechten rondom Witebsk geraakte Stalin's oudste zoon. Jacob, in Duitsche gevangenschap. (Telefoto Orbïs-Hollanid) Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 25 OP 26 JULI 1941 van 21.44 tot 5.51 Maan op 26 Juli op 8.25 Maan op 26 Juli onder 22.31 DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Engelschen verliezen 54 vliegtuigen bij de gevechten aan het Kanaal. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER. 24 Juli (D. N. B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend „Aan het geheele Oostelijke front worden de operaties van de Duitsche weer macht en haar bondgenooten ondanks den krachtigen plaatselijken tegenstand en de moeilijke gesteldheid van de wegen, volgens de plannen voortgezet. Sterke formaties gevechtsvliegtuigen bestookten ook in den afgeloopen nacht militaire en andere voor de oorlogvoering benoodigde inrichtingen van de stad Moskou met bommen van allerlei kaliber. Het Britsche luchtwapen leed gisteren overdag bij pogingen om de kust van het Kanaal aan te vallen een van zijn zwaarste nederlagen. Jagers schoten 46, luchtdoelartillerie en patrouillebooten elk drie. marineartillerie twee Britsche vliegtuigen omlaag. Daarmede verloor de vijand binnen enkele uren tijds 54 vliegtuigen. Bij deze luchtgevechten gingen drie eigen vliegtuigen verloren. In den strijd tegen Groot-Brittannië bombardeerde het luchtwapen in den afgeloopen nacht havens en militaire inrichtingen aan de West- en Oostkust van Engeland. Britsche gevechtsvliegtuigen lieten vannacht op eenige plaatsen van Zuidwest-Duitschland brisant- en brandbommen vallen. De burger bevolking leed geringe verliezen. De aangerichte schade is onbeteekenend." DE STRIJD AAN IIET OOSTFRONT. Sovjet-nesten worden onder vuur genomen en onschadelijk gemaakt. (Foto Atlantic-Holland) VELSEN Veel animo voor de R. II. B. S. Het nieuwe leerjaar begint met bijna 370 leerligen. De R.H.B.S. in onze gemeente beleeft een tijd perk van bloei, want het aantal leerlingen, dat deze school thans bezoekt is hooger dan ooit .te voren. Het aantal leerlingen, dat zich aan het toelatingsexamen onderwierp, bedroeg bijna 100, waarvan ongeveer 85 slagden. Met de achterblijvers zullen directeur en leeraren 107 eerste-jaars discipelen onder hun hoede krijgen, waardoor het totale aantal leerlingen der school tot bijna 370 stijgt Na een bestaan van een 25-tal jaren is de R. H. B. S. in onze gemeente een belangrijk instituut geworden, dat zich van een inrichting, waarvoor toen zij geopend werd niet eens een eigen gebouw beschikbaar was (zij begon in de voormalige Tucht school, thans Antonius Ziekenhuis) heeft ont wikkeld tot een der grootste inrichtingen voor middelbaar onderwijs in onze omgeving. Twintig jaar geleden kreeg de school haar tegen woordige huisvesting en eerst onder directie van den heer N. Bakker, later en thans nog onder die van ir. J. A. Spruijt, breidde het aantal_ leer lingen zich voortdurend uit, aan welke uitbrei ding de goede naam dien de school steeds heeft ge noten, wel niet vreemd zal zijn. Sindsdien hebben honderden leerlingen, voorzien van het zoozeer begeerde einddiploma de school verlaten; velen van hen bekleeden thans een positie in de maatschappij. En uit het groote aantal leer lingen, dat met den nieuwen cursus de eerste schrede op het moeilijke pad van het M.O. gaat doen blijkt, dat de belangstelling voor de scho<pl nog geenszins is verflauwd, integendeel, grooter is dan ooit. DE SCHOOL WEER TE KLEIN. Eenige jaren greleden is de school met een paar klassen uitgebreid. Maar nu is ze al weer te klein. Naar wij van den directeur vernamen, zal hij groote moeite hebben zijn kleine 370 discipelen onder te brengen, zoodat ook nu een verdere uitbreiding dringend geboden is. De bijna 370 leerlingen zul len over minstens 16 klassen verdeeld moeten wor den, maar er zijn slechts 12 lokalen beschikbaar. Ook dient het aantal leeeraren noodig te worden uitgebreid, maar het een zoowel als het ander zal voorloopig wel tot de vrome wenschen blijven be- hooren; het bouwen ,van nieuwe leslokalen kost geld en materialen en de leeraren-markt is slecht voorzien. Men zal zich dus moeten behelpen. En wij vertrouwen, dat dit wel zoodanig zal geschieden, dat het onderwijs er niet onder te lijden heeft BEVERWIJK De week aan de groentemarkt. De verdeeling leverde moeilijkheden op. Hoewel de verscheidenheid aan de markt thans zeer groot is, trekken toch de peulvruchten de meeste aandacht. De prijzen waren de vorige week nog vrij hoog maar aan 't begin van deze week wer den ze door het stellen van maximum-bedragen 'belangrijk lager; voor raspers, doppers en capucij- ners js één prijs vastgesteld. Deze bepaling ver oorzaakte ontevredenheid, onder de koopers en tuinders. Ook voor tuinboonen geldt één prijs, nl. 7 cent per K.G. De aanvoer van bloemkool was beduidend min der dan de vorige week. Een groot deel van den aanvoer bestond uit afwijkende kwaliteit. Voor de beste soorten stonden de prijzen van 8V2 tot 11 cent per stuk; mindere kwaliteit ging naar ver houding van 4 tot 7 cent per stuk van de hand. In de afgeloopen week was sla een zeer gevraagd artikel; niettemin waren de prijzen zeer onregel matig. De noteeringen varieerden naar kwaliteit van f 1.50 tot f 6.50 per 100 stuks, in het midden van deze week werden soms nog prijzen besteed van 7 tot 8 cent per stuk. Voor de kleine partijen rabarber bestond gere geld flinke belangstelling, waardoor de prijzen op een hoog peil bleven. De noteeringen liepen uiteen van 10 tot 15 cent per K.G. De aanvoer van bos- peen was niet zoo bijzonder groot. Over het alge meen was de kwaliteit ook niet mooi, daar dit product veel van de droogte te lijden heeft. Poste lein, waarvan vorige week de prijzen daalden van 5 ot 9 cent per K.G. maakte deze week betere no- neeringen, namelijk thans 7 tot 18 cent. eD aan voer van komkommers wordt grooter. Voor eer ste kwaliteit bleven de prijzen goed. De prijzen varieerden van 5 tot 13 cent per stuk. Langza merhand neemt de aanvoer van boonen ook meer toe, voornamelijk van de soort dubbele boonen. Snijboonen kunnen eerst in de volgende week iets ruimer aan de markt verwacht worden. De prijzen, die tot dusverre vrij waren, zijn van Dinsdag jl. af ook aan een maximum onderworpen. In het midden van deze week stond voor de diverse soor ten de prijs op 22 cent per K.G. Deze week kwamen de eerste roode en groene kool aan de veiling, die gretig tegen een behoor-, lijken prijs werden afgenomen. In de fruitafdeeling werden deze week behalve klapbessen, aalbessen enz. nog aardbeien aange voerd. In totaal bedroeg de aanvoer aan de vei lingen 1.622.579 K.G. Zomersporten. En de plaatselijke voetbalvereni gingen. Tot nu toe is door de voetbalverenigingen te Beverwijk heel weinig of nog niets aan één of an dere zomersport gedaan. D.E.M. heeft onder haar afdeelingen ook een voor atlhletiek, waaraan de voetballers 's zomers natuurlijk kunnen deelne men. De Kennemers en Beverwijk hebben dit voorrecht echter niet, zoodat de leden in de zomer maanden uitsluitend waren aangewezen op de we- kelïjksche trainingsavonden en vriendschappelijke wedstrijden. Door het sluiten van het voetbalsei zoen is dit echter nu niet meer mogelijk; hoogstens kan alleen nog een onderlinge onmoeting gespeeld iworden. Op ledenvergaderingen van De Kenne mers is er meermalen en vooral door de jonge garde op. aangedrongen, honkbal te gaan beoefe nen. Voor zoover wij weten: zijn er echter bij deze twee vereenigingen nog geen plannen in dit op zicht gemaakt. Juist deze tijd is er rijp voor, een begin te maken met het beoefenen van zomer sporten; na een serieuze oefening kan dan mis schien reeds het volgend jaar met een ploeg in competitieverband worden gespeeld. A.s. Maandagavond houdt de B.V.V. „De Kenne mers" haar jaarvergadering. Ongetwijfeld zal de beoefening van een zomersport een punt van be spreking uitmaken. GRAMOFOONPLATENUURT.ÏE VAN DE RADIO-CENTRALE. Met ingang van Zaterdag a.s. valt over programma 5 van de Beverwijksche Radio-Centrale van des avonds 9 tot 10 uur weer het populaire gramofoonpla- tenuurtje te beluisteren. SANTPOORT TURNVEREENIGING „SANTPOORT". De jaarlijksche estafette. Na een onderbreking van 2 jaar hebben het bestuur en de technische commissie van T.V.S. be sloten dit jaar onvoorziene omstandigheden voorbehouden de jaarlijksche estafette wederom in eere te herstellen. Het ligt in de bedoeling haar te houden op Zondag 17 Augustus a.s., in de pauze van een op dien dag op het „Terrasvogels"-terrein te houden sportmiddag. De estafette omvat voor dames 100, 100. 80, 60 meter en voor heeren 800, 400, 200, 100 meter. Voor beide stafettes is een beker beschikbaar gesteld, nl. voor de dames door den heer G. Vel- linga en voor de heeren door V.V.V. „Santpoorts Bloei". Deze bekers moeten driemaal gewonnen worden, om definitief bezit genoemd te kunnen worden. Bij de dames maken „Concordia" uit Haarlem en bij de heeren ..Concordia" uit Haarlem en „Olympia" uit IJmuiden, die reeds tweemaal de zege behaalden, momenteel de meeste aanspra ken. CONCERT. Woensdag a.s. geven de gecombineerde vereeni- gingen „Voorwaarts" en „Kunst na Abeid" te IJmuiden onder auspiciën van „Santpoorts Bloei" een concert in de muzïeknis van het Rijkenspark. Het volgende programma wordt uitgevoerd: 1. De Moedige (marsch) M. Kley. 2. Ouverture „Rosamunde" Schubert. 3a. Gavotte no. 1 Popper. 3b. Polnische Nationalitanzen Scharwenka. 4. Fantasie opera „Aida" Verdi. 5. Orphée aux Enfers Offenbach. 6. Slavische Rhapsodie Friedemann. 7. Fantasie opera „Carmen" M. Kley, 8. Per aspera ad astra (marsch) Urbach, IJMUIDEN Avonclwijding in de Ned. Hervormde Kerk. A.s. Zondag te 7 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk alhier een avondwijding gehouden, waarvan de liturgie wordt geleid door ds. Joh. Bronsgeest. Muzikale médewerking verleenèn mevr. H. van Westering-van Schreeven, sopraan, de heeren Th. Gijzeman, hobo, Paul Chr. van Westering, orgel en het Symphonie-orkest „Hoogoven-Kunstkring" onder leiding van Francois Eisen. Uitgevoerd wordt een Handel-programma o.a« het Vierde Orgelconcert. De toegang is vrij. GESLAAGD. Voor het „examen, .boekhouden,., afgenomen dooi» i „Mercurius" en „de Ver. van Leeraren" slaagde de heer R. van Bodegraven, IJmulden-Oost, l

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1