IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen De strijd in het Oosten: Sterker druk der Duitsche troepen ten zuiden van Kiev. Vorderingen in den Noordelijken sector. Odessa en Cherson gebombar deerd. V= V1KTORIA Duitschland wint voor Europa op alle fronten Moskou opnieuw gebombardeerd. 26e JAARGANG No. 224 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau IJmuider Courant: Kennemeriaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant. Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede ZATERDAG 26 JULI 1941 Abonnementen per week 0.13%, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. De ontzaglijke strijd tegen het bolsjewisme duurt in volle hevigheid en in zijn vollen omvang voort. Het aantal krijgsgevangenen, dat door de Duïtsche troepen gemaakt wordt, is niet te overzien. Sovjet-soldaten geven zich over en loopen met opgeheven armen over de brug. (Foto Luce-Holland) Het D.N.B. meldt: Ook aan het Oostelijk front heeft Üe Duitsche luchtmacht opnieuw een aantal bijzon dere successen behaald. Behalve een nieuwen aanyal op de hoofdstad, Moskou, kunnen succesvolle aan vallen op de beide havens aan de Zwarte Zee, Odessa en Cherson, genoemd worden. Deze aanvallen waren gericht op de haveninstallaties ter.plaatse en scheeps- eenheden enrichtten beschadigingen aan aan verschil lenden schepen, waaronder ook een luchtdoelkruiser. Uit het tot zinken brengen van een vrachtschip van 10.000 b.r.t. in de haven van Cherson aan de monding van den Dnejepr en uit de beschadiging van een finder groot vrachtschip blijkt dat daar klaarblijkelijk bijzonder transportmateriaal gereed staats om over zee weggevoerd te worden voor de Sovjetformaties, welke als gevolg van den Duitschen opmarsch in het Zuide lijk deel van de Oekraïne steeds meer in gevaar ko men te verkeeren. De druk van de Duitsche troepen en van de troepen der bondgenooten wordt klaarblijkelijk ten Zuiden van Kiev, tusschen de kromming van den Dnjepr en den Dnjestr, steeds duidelijker merkbaar en brengt de Sovjettroepen aldaar in een langzamerhand onhoud bare positie! In het gebied rondom Smolensk en Mogilev gaat in- tusschen de zuivering van het achterland voort. De verwachte tegenaanvallen van de Sovjettroepen op de Verduister goed. Zooals het moet. VAN 26 OP 27 JULI 1941 van 21.42 tot 5.SS Maan op 27 Juli op 9.$8 Maan op 27 Juli onder 22.57 VAN 27 OP 28 JULI 1941 van 21.40 tot 5.54 Maan op 28 Juli op 10.55 Maan op 28 Juli onder 25.24 Bijeenkomst Soc. Econ. Genootschap „Nederland en Europa". De rede van minister Fischboeck. In bovengenoemde bijeenkomst te 's Gravenhage Werd ook het woord gevoerd door mnister dr. Fischboeck. Deze begon met zijn groote. voldoening uit te spreken over de problemen, die hier ter sprake zijn gekomen. Hij zegde den aanwezigen zijn prin- cipieele bereidwilligheid toe, dat hij genegen is een houding te bepalen ten opzichte van de uit te werken voorstellen. Verder verklaarde hij, dat hij het zeer toejuichen zal, wanneer aan de Duitsche instanties voorstellen en wenken worden toege zonden die kunnen bijdragen tot de welvaart van het Nederlandsche volk, echter onder de voorwaar de, dat zij rekening houden met de eischen, die de tegenwoordige positie van het Duitsdie rijk ver- eischt. Spreker benutte de gelegenheid, om met na druk te wijzen op de mogelijkheid van een Ne derlandsche economische medewerking. Bij den wederopbouw van Europa is aan het Nederlandsche bedrijfsleven een belangrijke taak toegedacht; men hiag niet slechts theoretiseeren, maar moet ook de tegenwoordige situatie practisch in oogenschouw nemen, teneinde hieruit nieuwe mogelijkheden te kristalliseeren. Eeuwen geleden hebben de Neder landers vruchtbaren pioniersarbeid in koloniaal opzicht gedaan. Wederom is op dit oogenblik weer een mogelijkheid voor het leveren van pioniers arbeid aanwezig. Hierbij gaat het om een niet meer terug te keeren gelegenheid, die aan het Neder landsche bedrijfsleven geboden wordt. Wanneer enen dit goed begrijpt, dan kan een belangrijke bouwsteen wórden geleverd voor de toekomstge ontwikkeling van het Nederlandsche bedrijfsleven. (A.N.P.) voorste Duitsche formaties zijn met zware verliezen voor de Sovjets afgeslagen. In den Noordelijken sector maken de aanvallen van de Duitsche formaties aan weerskanten van het Peipus-meer, alsook aan het Ilmen-meer, goede vor deringen. Tegelijkertijd heeft de Finsche aanval tus schen het Ladoga-meer en het Onega-meer reeds de oude Finsch-Russische j?rens van 1939 bereikt_en_ over- sohreden. De Finsche troepen naderen zoodoende den Zuidelijken uitgang van de zeeëngte en bedreigen in st eeds sterkere mate den daar loopenden Moermansk- spoorweg. De geweldige beslissende slag in het Oosten ver loopt voor de Duitsche troepen succesvol, waarbij een sterken druk wordt uitgeoefend op de flanken der Sovjets in de Oekraïne en in het merengebied rond om St. Petersburg. Op den ochtend van 24 Juli stormden Duitsche pio niers ten Oosten van Smolensk de nog overgebleven kazematten van Stalinlinie binnen, waarin zich nog.deelen van de bezetting bevonden. Terwijl zware stukken geschut de betonnen muren onder vuur na men, drongen de stoottroepen tusschen de kazemat ten door, trokkende reeds hevig stukgeschoten be tonnen kluizen binnen enrookten de onderaardsche vestingwerken stelselmatig uit. Groote ladingen ont plofbare stoffen werden door de geopende luiken om- laak gelaten en tot ontploffing gebracht. Daarop hoor den de Duitsche soldaten nog slechts het gejammer en gekreun van de getroffen bolsjewisten. Uit een gang kwamen nog veertien Sovjetsoldaten te voor schijn, die op den roep „buki-wjiaeroh" terstond de handen omhoog staken. Zij melden dat zij door hun politieke commissarissen waren opgesloten. DE ACTIE VAN HET LUCHTWAPEN. BERLIJN, 25 Juli (D.N.B.) De successen van een vrij groote formatie van het Duitsche luchtwapen, die in het Oosten ten strijde trok, omvatten eergisteren, naar het D.N.B. verneemt, behalve 21 neergeschoten en 4 op den grond vernielde bolsjewistische vliegtui gen, nog 10 vernietigde pantserauto's en 406 buiten gevecht gestelde voertuigen, waaronder 140 vracht auto's. Op vele punten werden spoorlijnen onderbro ken, twee goederentreinen werden in brand gescho ten en twee locomotieven door voltreffers vernield. Door aanvallen op artilleriestellingen der bolsjewiki werden acht stukken geschut vernietigd. Bij alle aan ballen, die dikwijls in vermetele scheervlucht werden gedaan, brachten de Duitsche vliegtuigen den Sovjet formaties op wegen en spoorlijnen bloedige verliezen toe. Op 24 Juli verloor het Sovjetleger 92 vliegtuigen, waarvan 62 in luchtgevechten en 30 op den beganen grond vernield werden. Aacht Duitsche vliegtuigen werden vermist. Bij den aanval op de haven Cherson aan de monding van den Dnjepr brachten Duitsche ge vechtsvliegtuigen een transportschip van 10.000 b.r.t. tot zinken en beschadigden een ander transportschip van 8.000 b.r.t. op ernstige wijze Duitsche gevechts vliegtuigen deden zooals gemeld eveneens herhaalde aanvallen op de haven van Odessa. In de havenwer ken, gebouwen en werven werden opnieuw groote verwoèstingen en schade veroorzaakt en branden ver wekt. Een in de haven liggende kruiser kreeg een voltreffer en een koopvaardijschip van 1400 b.r.t. werd door een treffer aan den boordwand beschadigd. In de wateren voor Moermansk brachten Duitsche gevechts vliegtuigen op 24 Juli twee koopvaardijschepen van 1500 en 500 b.r.t. tot zinken en beschadigden een schip van 8.000 b.r.t. op ernstige wijze. Het Duitsche lucht wapen nam op 24 Juli ook met succes deel aan de ge vechten te land. Aan het geheele front werd opgetre den tegen sovjetspoorlïjnen, troepenconcentraties en colonnes. Ten Oosten van Smolensk werden 23 pant serwagens, 227 vrachtauto's, drie batterijen en 14 stuk ken geschut door voltreffers of uitwerking van het vuur der boordwapens vernield. Duikbootjagers van de Duitsche marine zagen op 23 Juli in de Bartntsz zèe een Sovjetduikboot, welke zich door snel onder te duiken aan een vernietiging wilde onttrekken. Snel voeren de Duitsche schepeh naderbij. Dieptebom na dieptebom werd uitgeworpen op de plaats, waar de duikboot was ondergedoken. Kort daarop verscheen op de oppervlakte een groote olievlek. Wrakstukken werden uit het water omhoog geslingerd. De sovjetduikboot was vernietigd. HET FINSCHE LEGERBERICHT. HELSINKI, 25 Juli (D.N.B.) Het opperbevel van de Finsche weermacht maakt vanavond bekend: „Het offensief, dat wij 10 Juli ten Noordoosten van het Ladogameer begonnen zijn heeft tot groote suc cessen geleid. De voormalige grens is over een groote uitgestrektheid bereikt. In zekere belangrijke rich tingen zijn onze troepen zelfs 40 K.M. voorbij deze grens opgerukt. Meer naar het Noorden hebben onze troepen een vijandelijk regiment omsingeld en vernietigd. Van officieele zijde wordt over den ondergang van twee vijandelijke duikbooten het volgende bekend ge maakt: Enkele dagen geleden heeft een onzer patrouille vaartuigen in de Finsche Golf een vijandelijke duik boot aangevallen. De onderzeeër werd door een diep tebom getroffen, waarna men een krachtige ontplof fing hoorde, die duidelijk te onderscheiden was van de explosie, die door de dieptebom was veroorzaakt. Tevens heeft nog een tweede Finsch schip een vijan delijke onderzeeër aangevallen. Waarnemingen uit de lucht constateerden ter plaatse twee olievlekken." Van officieele Finsche zijde wordt nog het volgende medegedeeld: Donderdag hebben vijandelijke vliegtuigen Lap- peenranta gebombardeerd, waardoor een vrouw om het leven is gekomen en een houtenhuis werd be schadigd. Eveneens werden bommen geworpen op Maentsaelae en eenige andere plaatsen van het land, zonder dat echter schade werd aangericht.'De lucht afweer heeft vijf vijandelijke vliegtuigen neergescho ten. DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duilsch weermachtsbericht Luchtaanval op havenwerken in Noordoost Engeland. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 25 Juli' (D. N. B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend „De operaties in het Oosten worden aan het geheele front onder deels felle gevechten stelselmatig voortgezet. Groote hoeveelheden gevangenen en oorlogs materiaal worden dagelijks binnengebracht. Afzonderlijke gevechtsvliegtuigen bestookten vannacht militaire inrichtingen in het Oostelijke deel van de stad Moskou en ten Noorden van het Kremlin met bommen. In den strijd tegen Engeland bombardeerden vliegtuigen, die een gewapende verkenning ondernamen, havenwerken in het Noordoosten van het Britsche eiland. Zeestrijdkrachten schoten drie Britsche gevechtsvliegtuigen omlaag. Het Britsche luchtwapen leed ook gisteren aan de kust Aran het Kanaal een zware nederlaag. De vijand verloor 33 vliegtuigen, waarvan 27 met irtbegrip van negen viermotorige gevechtsvliegtuigen door jagers en zes door luchtdoel artillerie werden neergeschoten. Vier eigen vliegtuigen gingen verloren. Britsche gevechtsvliegtuigen lieten vannacht in Noordwest-Duitschland brisant- en brandbommen vallen. De burgerbevolking leed verliezen aan dooden en gewonden. Nergens ontstond schade aan militaire inrichtingen of inrich tingen welke voor de oorlogvoering van belang zijn. Nachtjagers en luchtdoel artillerie schoten twee van de aanvallende Britsche gevechtsvliegtuigen neer." Japan en Frankrijk bereiken overeenstemming. Gemeenschappelijke verklaring. VICHY, 26 Juli (D.N.B.) Officieel wordt bevestigd dat de Fransch-Japansche besprekin gen Vrijdagavond geleid hebben tot een princi- pieele overeenkomst. Verschillende technische details moeten nog verder uitgewerkt wor den. In het bijzonder moet nog een aantal problemen tusschen de plaatselijke autoriteiten «tiin Indo-China tot oplossing worden gebracht. De daarvoor noodige onderhandelingen zullen, naar Vrijdagavond in Vichy verluidde, waar schijnlijk in Hanoi gevoerd worden. Het verbod van vleeschverkoop op Maandag en Dinsdag. 's-GRAVENHAGE, 25 Juli. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in oorlogstijd maakt be kend, dat met ingang van Maandag 28 Juli a.s. voortaan het verkoopen van vleesch en vleeschwaren op Maandag en Dinsdag is verboden. Dit verbod geldt niet voor hotels, restaurants, broodjeswinkels e.d., in welke zaken de verkoop voor directe consumptie ter plaatse is toegestaan. Het is niet geoorloofd vleesch of vleeschwaren van dergelijke zaken mede te nemen. Ook mag dit niet afzonderlijk, maar dient dit met de bijbehoorende andere voedingsmiddelen te worden verkocht. Uiteraard blijft onverlet de reeds bestaan de bepaling, dat op den Dinsdag ook de hotels- en restaurams geen vleesch mogen verkoopen. Van het verbod tot verkoop van vleesch op Maandag en Dinsdag kan door de Nederlandsche Veehouderij centrale, Laan van Meerdervoort 533, 's-Gravcnhage, ontheffing worden verleend in bijzondere naar haar oordeel daarvoor in aanmerking komende gevallen. Hierbij is gedacht aan regelingen betreffende zieken huizen e.d. Stichting „Nederlandsche Volks- dienst" opgericht. 's-GRAVENHAGE, 26 Juli. Naar wij van be- voegde zijde vernemen is een dezer dagen opge richt de stichting „Nederlandsche Volksdienst" (N.V.D.) Het doel der stichting is de verzorging van alle Nederlanders uit een oogpunt van 'volkswelvaart. Zij zal haar taak opvatten in den zin van een vrijwillige hulporganisatie ten behoeve van alle Nederlanders, wier uiterlijk bestaan en wier ge zondheidstoestand te wenschen overlaten. Binnenkort zullen nadere mededeelingen over deze stichting worden gepubliceerd. (A.N.P.) Distributie van tarwebloem e.d. 's-GRAVENHAGE, 25 Juli. De Secretaris-gene raal van het departement van landbouw en visscherij maakt het volgende bekend: Zooals bij de laatste bon aanwijzing is bekend gemaakt, bedraagt met ingang van Zaterdag 26 Juli 1941 een rantsoen tarwebloem zeventig gram in plaats van tweehondérdtachtig gram. Voor de bonnen van de bloemkaart maakt deze wijziging geen verschil, daar elke bon recht blijft ge ven op 35 gram tarwebloem, wel zou met ingang van bovengenoemden datum de waarde van de met „1 rantsoen tarwebloem" gemerkte bonnen tot 1/4 ver minderd worden, waardoor degenen, die nog in het bezit zijn van deze bonnen, slechts 1/4 deel van de hem toekomende hoeveelheid zouden kunnen be trekken. In verband hiermede is bepaald dat tot en met Za terdag 9 Augustus a.s. de met „1 rantsoen tarwe bloem" gemerkte bonnen recht blijven geven op 70 koopen van 280 gram bloem. Na 9 Augustus geven deze bonnen recht op gram. Een ieder die dus gedurende het tijdvak van Juli tot 9 Augustus a.s. in het bezit is of komt van bonnen gemerkt „1 rantsoen tarwebloem", zal ver standig doen om voor deze bonnen vóór 10 Augustus bloem te koopen, daar na 10 Augustus slechts 70 gram bloem kan worden gekocht. In «en in de bladen op te nemen publicatie zullen de nadere bijzonderheden, welke voor de detaillisten van belang zijn, worden bekend gemaakt. HEEMSKERK STIERENKEURING. De stierenkeuring heeft in Heemskerk het vol genden verloop gehad: C. Admiraal, een 1-jarige stier, voorloopig goedgekeurd; C. de Rüijter, een 2-jarige stier, goedgekeurd en D. Wentink, een 1-jarige stier, afgekeurd. De stierenhouders moeten van het aan- of afschaffen van stieren van 10 maanden en ouder-, aangifte doen bij den burge meester. INLEVERING VAN METALEN. Voor de volgende week zijn de volgende straten aan de beurt: Maandag 28 Juli: Oosterstreng en Oosterweg (ged.). Dinsdag 29 Juli: Oosterweg (ged.), Oudendijk, Poelenburglaan, Raadhuisplein, Rendorpplein, A. de Renessstraat en Rijksstraatweg (ged.). Woensdag 30 Juli: Rijksstraatweg (ged.) Donderdag 31 Juli: Rijksstraatweg (ged.), Spoel laan, Starstraat, Strengweg, Tolweg, A. Verherent- straat en Voorweg (ged.) Vrijdag 1 Augustus: Voorweg (ged.) en Zee laan. Wat tie tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND* EN „VRIJE VEILING". Postelein per K.G. 10—16. i Sla per 100 krop 1.509. Andijvie per K.G. 1016. Rabarber per K.G. 710., Wortelen per bos 7 Selderij per bos 35. Peterselie per bos 35. Aardappelen (duinzand) per K.G. 1622. Prei per K.G. 1017. Waspeen per K.G. 810. Bloemkool I per stuk 811. Idem II per stuk 57. Komkommers I per stuk 811. .Idem II per stuk 57. Snijboonen per K.G. 22. Dubb. boonen per K.G. 22. Spercieboonen z. dr. per K.G. 37. Idem m. dr. per K.G. 41. Tuinboonen per K.G. 41. Doppers per K.G. 16. Raspers per K.G. 16. Capucijners witter per K.G. 16. Idem bruine per K.G. 16. Peulen per K.G. 16. Groene kool per I£.G. 56. Aardbeien per doosje 10. Idem per K.G. 35. Frambozen per slof 1.50. Roode bessen per slof 68. Zwarte bessen per K.G. 42. Augurken per K.G. 927. IJMUIDEN Ned. Chr. Vrouwenbond. De laatste vergadering van dit seizoen, die in de Mamixschool werd gehouden, stond onder leiding van mevr. Nauta-Vermeulen, die na de gebruike lijke opening Zuster Van Kuyk, hoofdverpleegster in de Dr. Mr. Willem v. d. Berghstichting te Noord- wijk, als spreekster inleidde. Zuster Van Kuyk bleek niet alleen groote liefde voor haar werk en de patiënten te bezitten, maar ook een zeer bijzondere gave, op eenvoudige, doch boeiende wijze te vertellen van het' werk ónder de zwakzinnigen. De inrichting maakt een indruk van een klein dorpje met gelukkige bewoners, 700 in getal, die in hun gewone, fleurige kleeding de gedachte aan gestichtsleven geheel doen vergeten. Alles is er»op ingesteld, vreugde en geluk in het leven van deze zwakzinnigen te brengen, en hun krachten, die zij zoo verkeerd gebruiken in goede richting te ontwikkelen. Dit geeft goede resultaten. Aan de spreekster, wier inleiding met groote aan dacht werd gevolgd, werd door de presidente dank gebracht. De hoofdredacteur van dit blad zal tot Maandag 11 Augustus met vacantie afwezig zijn. De plaats vervangende hoofdredacteur, de heer C. J. van Tilburg, zal in dien tijd zijn functie waarnemen. „Sikkels blinken, sikkels klinken, ruischend valt Het graan.' (Foto Pax Hofland c). BEVERWIJK Teraardebestelling F. Hart. Vrijdagmiddag is op de begraafplaats „Duinrust" het stoffelijk overschot van den heer Frans Hart ter aarde besteld. Zeer vele vrienden van de over ledene, die groote bekendheid genoot, waren aan wezig. Toen de kist in de groeve was gedaald, richtte dr. Alb. Vis, predikant bij de Doopsgezinde Ge meente, zich tot de nabestaanden. Peysoonlijk had hii den overledene, van nabij niet gekend. „Wij willen nu eenmaal graag menschen bij ons houden, die ons lief zijn, al weten wij, dat aan het einde van het leven de dood staat. Gij moet hem in uw her innering bewaren, zooals hij met u door 't leven is gegaan en daarbij dankbaar zijn voor alles, wat hij voor u is geweest". Een zoon, de heer Ch. Hart, dankte voor de belangstelling. Onder de. bloemstukken was een krans van 't personeel van het Kennemer-Theater. VELSEN JUBILEA BIJ VAN GELDER ZONEN. Aan de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen zullen in Augustus niet minder dan drie personen den dag herdenken, dat zij vpor veertig jaar bij dit bedrijf in dienst kwamen. Op 15 Augustus a.s. wordt dit herdacht door de heeren K. Grinwis, chef-machinist en M. van den Bos, baas van de afdeeling Buitenploeg op 25 Augustus a.s. wordt dit jubileum gevierd door den heer H. Buijs, arbeider van de Buitenploeg. Burgerlijke Stand. Bevallen: N. C. v. Eemz, Tuindersstraat 32; IJmuiden; J. H. W. v. Burk, z.. Stationsweg 214, IJmuiden; A. W. D. v. d. Boogaard z., Adrianastraat 9, IJmuiden;; A. Schong d., Ratelsstraat 15, IJmui den; N. Winters-Kramer d., Kennemeriaan 141, IJmuiden. Overleden: W. v. Tunen, 49 j., echtgen. van Tl}. A. de Wildt, Beverwijk; A. Sinkeldam, echtgenoot'e van J. Stijnman, Ogelwightstraat 32, Velsen-Noord. N. Kramer, echtgenoote van A. H. Winters, Kenne meriaan 141, IJmuiden. Huwelijken: L. de Geus en E. Corbijn, Kennemer iaan 41, IJmuiden. C. Beets en G. Wijker, Julian a- kade 1, IJmuiden. Ondertrouwden: J. de Koning, Bakkerstraat 14 IJmuiden en J. Over de Linden, D. Hartoghstraat 22, IJmuiden. Toek. adres: IJmuiden, Bloemstraat 111, P. J. v. Ewijk, WiHemsbeekweg 107, IJmuiden en M. v. Noort, Kalverstraat 54, IJmuiden. Toek.- adres: IJmuiden, J. P. Coenstraat 9; Th. Spijker, Adrianastraat 13 IJmuiden en A. Brakenhoff, Adrianastraat 13, IJmuiden. Toek.adres: IJmuiden Adrianastraat 13. Th. J. Molenkamp. Hagelinger- weg 325 Santpoort en C. H. M. de Feber. Fr. Naere- boutstraat 58, IJmuiden. Toek. adres, Hagelinger- weg 325, Santpoort. J. A. v. d. Putten, Haarlem, Rijksstraatweg 429 en A. M. Buur, Huijgensstraat 34, IJmuiden. Toek.adres: IJmuiden, Huijgensstraat 34. W Colenbrander, Amsterdam, Ribesstraat 75 en E. G. J. v. Dijk, Kennemeriaan 2. IJmuiden. Toek. adres: Amsterdam, Ribesstraat 75.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1