gummiwaren; Geldbelegging C. Ackema B UN IT AS Soc. econ. genootschap „Nederland en Europa". Luidsprekers „E M P O" GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN 1&iceeten J. Sminia's Bouwmaterialen deBaet&huazt Courantenreclame VEILING Bijeenkomst te Scheveningen. 's-GRAVENHAGE, 24 Juli. Hedenmiddag had in het Kurhaus te Scheveningen een bijeenkomst plaats van het sociaal economisch genootschap „Nederland en Europa". Aan het A.N.P.-verslag dezer bijeenkomst Is ontleend: Eenige maanden geleden is van prof. dr. G. A. S. Snijder het initiatief uitgegaan tot oprichting van het genootschap „Nederland en Europa". Dit genootschap stelt zich tot taak de problemen, welke naar voren zullen komen tyj^de herordening van ons werelddeel onder leiding van Duitschland voor zoover deze Nederland betreffen, reeds thans te bestudeeren. Zoo als bekend, werd reeds in den herfst van verleden jaar de Nederlandschc Sociale Economische Kring ge vormd, onder leiding van prof dr. J van Loon. met het doel op economisch gebied die Nederlanders te vcreenigen. die de volkshuishouding van het nieuwe Europa willen helpen opbouwen. Intusschen heeft het Duitsche rijk in het belang van het Europeesch bestel den strijd tegen de Sovjets aanyaard, hetgeen tot gevolg zal hebben, dat de Rus- siscne gebieden wederom deel zullen uitmaken van de Europeèsche economische levensruimte Het is te verwachten dat Rusland, dat tot 1914 als dc Europee- sche graanschuur gold, wederom die functie zal kun nen vervullen, terwijl dan het groote, in Rusland braak liggende afzetgebied voor indtostrieele produc ten binnen het béreik van het Europeesche bedrijfs leven zal komen. Ongetwijfeld ligt hier een waarlijk grootsche taak voor geheel Europa. Er zal een dringende behoefte blijven bestaan aan leiders, die opeewassen zijn tegen de moeilijkheden, welke de organisatie der nu vrij komende gebieden zal medebrengen. Onder deze omstandigheden bleek het gewenscht tot overeenstemming te geraken zoodat tot samengaan van den Nederlandschen Sociaal. Economischen Kring en het genootschap „Nederland en Europa" werd be sloten, onder den naam: Sociaal Econpmisch Genoot schap „Nederland en Europa". Het doel van dit genootschap is samenwerking tot stand te brengen tusschen alle Nederlanders, die op grond hunner overtuising bereid en in staat zijn actief mede te werken aan den sociaal economischen opbouw van den nieuwen Nederlandschen staat binnen het kader van de Europeesche levensruimte. Reeds zijn binnen het kader van het genootschap tal van commissies gevormd die zich zullen bezig hou- 'den met de bestudeering van actueel» vraagstukken. De bijeenkomst werd door vele autoriteiten en per sonen uit vooraanstaande N.S.B.-kringen bijgewoond. Onder de genoodigden merkten wij op den commis saris-generaal voor financiën en economie dr. H. Fi^chböck. Prof. Ernst Wagenmann, hoogleraar te' Berlijn, die zou spreken over het onderwerp: „Wo kommt das viele Geld her?" was door ongesteldheid verhinderd zijn rede uit te spreken. In zijn plaats werd de heer H. C. van Maasdijk, lid en secretaris van de organi satie-commissie voor het bedrijfsleven, bereid gevon den over het thema: „De organisatie van het Neder- landsche bedrijfsleven" te spreken. De bijeenkomst werd geopen'd door prof. dr. J. van Loon, die in de eerste plaats minister dr. H. Fisch- böck welkom heette. Vervolgens nam prof. dr. G. A. S; Snijder het woord. Aan zijn rede is het volgende ontleend- Het kan zijn nut hebben een oogenblik bij *de „ge voelsmomenten", die velen er nog van weerhouden zich uit hun starre enertie los te werken, stil te staan. Bedrieg ik mij niet, dan gaat het hier in de allereerste plaats om het gevoel van v rij h e i d, welks ont breken velen verhindert hun richting te bepalen en hen veroordeelt tot „afwachten". Zij, die zich op dit standpunt stellen, vergeten één ding: dat zij zichzelf juist voor het „afwachten" het voornaamste element der vrijheid, d e k e u ze, op den duur ontnemen. Want als de beslissing eenmaal gevallen is, blijft er uiter aard slechts één mogelijkheid open en het lijkt mij meer dan dubieus, of men zich, dan „vrijer" zal ge voelen, dan nu. Maar wij willen de zaak ook nog van een ander gezichtspunt beschouwen. Wat hebben wij onder deze vrijheid te verstaan? Toch zeker niet, dat wij geheel onafhankelijk van 'eiken invloed van bul ten in staat zijn te handelen, zooals wij zelf, per soonlijk, willen. Want die vrijheid hebben wij nooit bezeten, en zullen/wijook nooit bezitten. Wie daarnaar streeft, ook de meest verstokte individualist, tast niet alleen de grondslagen der menschelijke sa menleving aan, maar kan ook slechts aan het bereiken of zelfs benaderen van zijn ideaal te gronde gaan in de pracht van zijn isolement. Want de mensch kan nu eenmaal niet leven en gelukkig zijn zonder bin ding en verplichting. Iedere poging daartoe is een aanloop tot zelfvernietiging en een aanslag op de maatschappij. Het is nog steeds oorlog en de oorlog heeft zijn eigen recht, het récht van de macht, zooals ieder, die het kleinste geschiedenisboekje nog eens «wil her lézen, kan weten, en ook' niet behoorde te .vergeten. Wij moeten ons daarin schikken en de ons opgelegde beperkingen dragen, wel wetend en beseffend, dat het nog heel anders zou kunnen zijn. Een militaire overwinning van Engeland beteekent niet een nieuwe oi-de, welke dan ook, maar de vol maakte chaos en de bolsjewiseering en den ondergang van Europa. Zoo gezien bestaat er voor ons geen alter natief. Men kan het niet vaak genoeg herhalen: geen macht buiten ons beschikt over ons lot als volk. Wijzelf, ieder voor zich, en allen gezamenlijk, het Nederland- sche volk heeft zijn eigen lot in handen. Blijft onze taal Nederlandsch, onze kunst Nederlandsch van ge zicht. onze aard Nederlandsch, blijft de wijze en hoe danigheid van ons werk Nederlandsch. dan b 1 ij v e n wij Nederlanders. Dat zal echter niet door woorden, maar door daden geschieden. Dat zal niet in defen sieve afsluiting, maar slechts in open, strijdvaardige samenwerking zoo kunnen zijn. Wij moeten weer wen nen aan de wijde ruimte, niet alleen ter zee, maar ook over land, wij moeten den samenhang van deze ruimte leeren zien. Wil men hier spreken van „het rijk", het groot-Germaansche rijk, mij is het goed, ni moet ik dan bij voorbaat waarschuwen tegen de misvatting, dat „het rijk" een imperium van tast baren aard zal zijn, naar den trant van het Romein- sche of het Engelsche imperium. Het rijk, das Reich, moet men veleer zien en ondergaan als een bindende, verplichtende idee, een onverbrekelijke lotsverbon denheid van allen, die deze gedachte als iets groots en onaantastbaars in zich dragen en behoeden. Wil men liever spreken van een Germaanschen statenbond, mij is het ook goed, al gevoel ik mij dan verplicht, er op te wijzen, dat de volle nadruk op de verbonden heid dient te vallen. In dat groote geheel is, daarvan ben ik overtuigd, plaats voor ons volk als zelfstandig volk. Zijn staat kundigen vorm kan dit volk zich op den duur zelf scheppen. Hierna werd het woord gevoerd door den heer H. C- van Maasdijk, die het thema behandelde: de organi satie van het Nederlandsche bedrijfsleven. Hij begon riet op het feit te wijzeji, dat de organisatie-commis sie zich nog midden in haar werkzaamheden bevindt, zoodat het niet de tijd is om een samenvattend over zicht van haar werkzaamheden te geven, of om reeds ie spreken over problemen, die de commissie thans nog bezig houden. Een uiteenzetting omtrent enkele principieele pun ten was volgens spreker echter wel gewenscht. De organisatie in Nederland moet nauw aanslui ten aan de Duitsche organisatie wegens de plaats van Nederland in de wordende Europeesche groote ruim te. maar toch zal op vele gebieden een afwijkende regeling moeten Worden gemaakt, o.a. op het gebied van den handel waar. ten gevolge van Nederland's bijzondere geographische ligging en overzeesch bezit, de verhoudingen anders liggen dan bij onze buren. Een van de voornaamste bepalingen is wel het feit, dat de organisaties zelfstandige- lichamen zullen wor den. In tegenstelling met de Latijnsche landen worden alleen ondernemers lid van de organisatie. Een andere tegenstelling is het feit dat men een horizontale indeeling heeft gevolgd Deze horizontale rideeling sluit echter geenszins de voordeelen van een verticale organisatie uit, daar men door het leg gen van dwarsverbindingen ook de verticale belangen kan behartigen. Spreker wees tenslotte op het verschil tusschen den nieuwen voorzitter en de voorzitters van de vroegere vereonigingen. De voorzitter moet zijn groepsbelang behartigen met inachtneming van het algemeen be lang, Hierop wijst ook de wijze van benoeming, welke Van bovenaf geschiedt. De voorzitter is bevoegd aan de leden aanwijzingen te geven. De vobrzitter heeft dus een groote macht. Hier moet echter tegenover staan een voortdurend voeling houden met de leden van de organisatie, er mag geen sprake zijn van een van bovenaf dicteeren De spreker besloot zijn uiteenzettingen met de woorden- ..Ik heb u heel in het kort een overzicht gegeven van den opbouw van de organisatie van het Nederlandsche bedrijfsleven, zooals die door de orga nisatie-commissie in het leven wordt geroepen. Al diegenen, en ik reken daaronder wel alle aanwezigen in deze zaal. die in het tijdsgewricht dat wij beleven niet slechts de onvermijdelijk onaangename, tragische on betreurenswaardige kanten en factoren zien. maar al diegenen, die gelooven en innerlijk ook weten, dat deze tiid van geweldige revolutie in ons werelddeel belangrijken positieven inhoud voor ieder cultuurvolk heeft, zullen ook wel begrijpen, dat het werk der or ganisatie van het Nederlandsche bedrijfsleven een uiterst belangrijk onderdeel, ja een steunpilaar zal vormen van het gewijzigde gemeenschapsbestel, dat ook voor Nederland in onze dagen groeit." Door prof. van Loon werden de sprekers beant woord. De heer van Loon is overtuigd, dat in het ge nootschap een behoefte gevoeld wordt actief mede te werken 'aan den wederopbouw van Europa. De strijd tegen het bolsïcwisme staat daarbij op den voorgrond De bijeenkomst werd vervolgens onderbroken ten einde in een pauze van gedachten onderling te wis- ;elen en met andere deelnemers kennis te maken. Hierna vereenigden zich de aanwezigen voor een eemeenschappelijken maaltijd Tijdens het diner maakte prof. dr. Snijder het feit bekend, dat dr H Krekel dezer dagen zal worden benoemd tot profes sor in de philosofie der geschiedenis aan de univer siteit te Leiden. Spreker memoreerde iri dit verband het vele werjc, dat dr. Krekel gedurende de afgeloo- pen jaren heeft verricht ten behoeve van de Neder landsche voorlichting' aangaande de buitenlandsche politieke strooming en verhouding. Na den maaltijd vereenigden zich de aanwezigen op hét terras van het Kurhaus De leden der verschil lende commissies hadden daarbij de gelegenheid met elkander kennis te maken. IJMUIDEN Uilslag eindexamens en bevorde ringen Nijverheidsschool. Gistermiddag had de uitreiking der diploma's plaats aan de leerlingen der Nijverheidsschool, die met goed gevolg den 2-jarigen cursus hadden gevolgd en wer den tevens de bevorderingen medegedeeld. Alvorens tot een en ander over te gaan, zeide de directeur der school de heer H. J. Zeeman het vol gende tot de jongelui, die het einddiploma mochten behalen: Als men zijn oor te luisteren legt, hoort men van alles. Zoo ving ik één dezer dagen op, hè, ik hunker naar het einde, dat beteekent waarschijnlijk naar dezen dag. En inderdaad, ik kan mij begrijpen, dat al de jongens die hier zitten er evenzoo over denken. Het is immers een gewichtige dag voor jelui. Niet dat nu vandaag het leeren een einde neemt of dat wij je op de school niet meer terug willen zien. In tegendeel, er valt nog veel te leeren, zoowel in de practijk als op de schoolbanken en in de schoolwerk plaatsen, en met plezier zullen wij blijven medewer ken je practische en theoretische bekwaamheden ver der op te voeren. Hoe het verder zal gaan hangt van jezelf af. Ben je tevreden met net genoeg te doen, opdat je niet ont slagen wordt, zoo zult ge onvermijdelijk te zijner tijd tot •werkloosheid worden gedoemd, doch toont ge daarentegen ijver en vlugheid, dan zullen je kansen belangrijk beter zijn. Aan ijverige jongens, die met lust hun vakbekwaamheid vergrooten is een gc toekomst weggelegd. Jongelui, ik meende goed te doen op dezen dag éen kort en ernstig woord te spreken en ik hoop, dat je ër naar geluisterd hebt en er naar zult handelen. Het is welhaast overbodig daarnaast op een zoo vreugdevollen dag er'op te wijzen, dat het leven niet enkel ernst en hard werken is. De arbeidstijden zijn gelukkigerwijze tegenwoordig zoo, dat naast arbeid en studie er nog wel tijd overschiet voor sport en vermaak. Ik wensch je toe dat je allen daar juist gebruik van zult weten te maken en dat je bij dat al een open oog zult hebben voor al het vele schoone, dat in de natuur en de kunst tot uitdrukking komt. Jongelui, tenslotte wensch ik je allen van harte geluk met het behaalde diploma. Moge de nu met goed gevolg volbrachte schooltijd de fundeering zijn voor een gebouw dat je met volharding, ijver en blijdschap zult op trekked, een gebouw waarvan de naam zal zijn een waardevol leven. De jongens, die wegens hun mooie cijfers een prijs ontvingen, kregen ten slotte nog een hartig woordje van den directeur mee. Hieronder volgen de namen der geslaagden en van de bevorderden: Gediplomeerden: Afd. Machinebankwerken: G, v. Woensel, J. M. Jurg, W. Overkleeft, L. Otte, J. Dekker, J. v. d. Hoek, S. Schenk, S. Cornelissen, J. Kist de Ruyter, J. W. de Wildt, L. de Ruyter, W. F. Wouters. j. J. de Groot, G. M. Haver, P. Komen, E. Stam, W. v. d. Mey, M. de Haas. N. J. Kroone, J. Schoon, J. Joosten, Th. Blok, H. v. d. Heide, J. v. d. Wal, T. Wouda, H. Feenstra, F. v. Fucht, A. C. Botvliet. C. Floor. K. Tijtsma, Overwatcr, A. Mooy, J. v. d. Linde C. Duin, J. Meer hof, C. Zoofttjes,. J. Deiman, N. Peelen, J. Otter, E. F. Boots. A. Borm. W. Zeeuw Th. Otto. A. v. Luyn, L. ScheÜevIs, G. Stals, M. v. Leeuwen. L. v. d. Lugt, J. Feyen, A. Kuilman, J. Nieman, N. Geerlofs, C. v. d. Vooren, J. P. Straatsburg, P Ydema, E. v. d. Acker, J. v. Wijngaarden, Th. Heiligenberg, H. Steenmeyer, Q. Zorgdrager, A. T. Kunnen, N. Schuyt,tW. v. Oosten, J. de Boer, P, Verswijveren, J. F. Zwanenburg, P. Harkema, K, Nierop, C. Schepers. F. 'Nijenhuis, C. Bos. J. H. Duykers, G. Haver, D. Quakkelaar, E. J. M. Postma, P. C. v. Loon, G. L. Wijsman. J. C. v. Riessen, C. Heilig, D. Hofland, L. Venus (prijs). Afd. Motorrijtuig- en rijwielherstellen: W. Kooy, Th. Beentjes (prijs), J. Blom. K. Nederlof, J. Schellings, W. Taat, M. de Bruine. J. v. d. Kolk, P. v. Henten, A. Drommel, W. Zeeuw, J. v. Beelcn, J. Sierink, H. Visser. P. SchellevJs, G. Dekker. W v. d. Vis. J. v. Es, L. Smits, J. v. Buurcn, M. Slagboom. F. Schoone, A. Willems. H. v. d. Zon, W. Geys. S. Groen, D. Hunsche, C. Bakker, J. Rijnders. J. Maarschalk, M. Duineveld, F. Dallinga, D. Thijssen, J. v. d. Veldt, A. Kattestaart. Afd. F.lcctrotcchniek: C. J. v. d. Wateren, E. Klok, P. v. Vuuren, N. Jongsma, B. Rob. J. Pilanen, J. War- menhoven, N. de Ligt. J- Bronkhorst, A. Baak. N, Weterings. A. v. Zalinge, S. de 1-Iaas. J. Slagboom, D. Emmelot, L. de Ridder, C. v. Suntenmaartensdijk, L. v. Vcelen, J. G. Smit. W. Meyer, A. v. Leeuwen (prijs), G. Horsman, A. G. Ernst, W. Verhey. Y. Tol, P. J. Vlietstrt». Y. Porte, J. J, C. Welborn, M. P. Hartmans. Afd. Timmeren: J. v. Gcldorp, J. Zonneveld, E. v. Amersfoort, H. v. Noord (prijs). Bevorderden van le naar 2e leerjaar: Afd. Machinebankwerkcn: N. S. Knaap, C. Zwem mer, K. v. Es. W. J. v. Es, M. v. d. Harst, C. Hartog, D. Feenstra, W. de Bruin, J M. v, Berkolaar, W. v. Roosendaal, J. Mol, F. G. Kochx, W, C. Barg, J. Klel- bergen, J. de Bruvn, A. Leering. P. de Goede. B. Brui nenberg, M. H. Dekker, P. Kwast. J. Keemink, W. A. Smits, J. Visser. C. Koorn, J. J Hillen, D. v. Wolferen, W. G. Dukel, A. Mantje, A. A. de Wildt, C. Boender. C. Kabel. E, J. Pletting. P. F. Lievers, J. W. Piepers, F. H. Piët, B. Koch, J. v Strlen. F. Droog, G. A. Steenkamp, C. Groot, M. v. Dorp, J. Cöhrs. J. P. Hart, L. v. d. Plas, L. Th. Roodzant, J. B. Jolie, A. Polman, J. L. Schelvis, G. J. Jansen, J. Schoots, H. O. Dedecker. W. Voogd, L. J. Alders, L. Th. Allard. F. Kraayeveld. J. Baas, W. Beck, B. v. Rixel, E. v. Bel len, J, G. Smit. A. C. Combè, J. v. Roon, J. Krijger, A. Schoorl, D. Meyer, G. Spreeuw, D. Roos, G. Valk hof, L. de Jonge, G. Holthaus, N. Rijke, J. Stals, J. Bartels, E. v. Duyn. J. B. Pommerel, A. v. d. Poll, J. Th. v. Vianen, P. Slecht, Th. Smits, A. Settelaar, D. C Docler, G. Timmer, P. de Groot v.w., A. v. Eyck, J J. Minkels. Afd. Motorrijtuig- en rijwielherstellen: H. J. v. Tel gen, M. Visser, C. N. v. Kaam, B. Sluiter, C. A. Wete rings, L. P. Hoogeveen, C. S. Schoon, E. Wesbonk, H. C. v. 't Hoff, C. v. d. Zwan. J. Bleyendaal. W. H. Ste venhagen, F. Hunsche. K. Starreveld, H. Davidson. J J. Dibbets, Th. Verzijlbergh. Afd. Timmeren: A. Hamerpagt, K. v. d. Wel, A. Schalk, J. Huider, H. J. Rijkers, W. Jacquemin, F. Schelvis, T. Wesbonk, P. de Jong. B. Stek, K. C. v. d. Kolk J. Botman, J. Zwaan, P. J. Niesten, O. Bleyen daal, Ph. Vuil, J. P. Trieling, C. J. Harmeyer, W. P Koopman, C. Gcldorp, P. Kossen. Afd. Electrotechniek: W. v. Marion, Ph. v. Hoven. C. v. Buuren, M. Zuiderduin, C. J. de Witte, M. Over steegen, A. E. v. Eist, A. de Heyer, H. Joor, A. F. Balm, J. Dijkstra, P. H. Rens, J. v. d. Wenden, E. J. v. Buu ren, H. Bruisschaart, N. Rozemeyer, Chr. v. Weelde ren, J. Beyer, J. v. d. Giessen, C. A. Zuurbier, W. Zwart, A. v. Bentem, C. v. Blitterswijk, K. C. Lichten- dahl, C. C. v. Schagen, J. A. Holtslag, K. Tuyn, Stapper, P. Beentjes, W. Groen, C. Langbroek. W. Schaap, W. de Graaf, J. Meyran, J. R. Appelman, D. S. Bakker, F. Datema, H. M. Hulsker, B. Groen, K. Esveld. ONGEVAL AAN DE HAVEN. Op een der werken aan de haven had gisteren dc I-jarige arbeider J. Z. wonende te Egmond, het ongeluk tusschen een trein met lorries en een loods bekneld te raken. Gelukkig kon hij spoedig worden bevrijd. Nadat eerste hulp was verleend werd Z„ die over inwendige pijnen klaagde, naar het Antonius- ziekenhuis overgebracht. ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Vrijdagmorgen omstreeks halt twaalf had de 67- jarige metselaar G. S., wonende in de Bloem- straat alhier het ongeluk, toen hij bezig was met het verrichten van metselwerk aan een gebouw van de maatschappij Hera van een 7 M. hoogen steiger te vallen. Hij bleek zeer ernstig gewond te zijn. Nadat Dr. Bekker de eerste hulp had verleend werd het slachtoffer door den heer Bakker van E.H.B.O. naar het Antoniusziekenhuis overgebracht, alwaar hij des middags half vier overleed. BELANGRIJKE ZWEMWEDSTRIJDEN TE VELSEN In het zwembad de „Heerenduinen" te Velsen zullen Zondag 27 Juli belangrijke zwemwedstrijden ge houden worden en wel de Juniorenkampioenschap pen van Noord-Holland. Het programma bestaat uit de nummers 100 M. borstcrawl dames en heeren, 100 M. schoolslag dames en heeren, 100 M. rugslag dames en heeren, de 3 x 50 M. wisselslag persoonlijk dames en heeren, de 10 x 50 M. borstcrawlestafette dames en heeren en het schoon- springen. Als slot van den middag zal het zevental van V.Z.V. 1 voor de competitie een waterpolowed- strijd spelen tegen de Zijl 1 uit Leiden. De wisselslag vormt het laatste nummer van de Haarlemsche kring kampioenschappen. AFWEZIG van 28 JULI t/m 1 AUGUSTUS Tandtechnicus, Wijk aan Zeecrwcg 106, IJmuidcn. Dr. Van Gendercn Stort te HEEMSKERK is van 28 Juli tot 4 Augustus AFWEZIG. De praktijk wordt waargenomen door Dr. H. A. Meyer. Medica menten kunnen dagelijks van 1.305.30 gevuld en gehaald worden Kerklaan 9. UIT KENNJEMERLAND 1—3 Regels 30 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) ZEEWEG 117 - IJ MUIDEN-O. - Telef. 5801 Groote sortecring Rijwielen en onderdeelen. Carrier onderstel, bakmaat 180 x 95. Uit voorraad leverbaar. Teakhouten Electrische WASCHMACHINES. Stofzuigers Kachels Fornuizen! per gram per 100 gram INKOOP GOUD INKOOP ZILVER f2.00 tot f4.00 ƒ5.00 tot 8.00* C. FORTGENS Jzn. GROOTE HOUTSTRAAT 6. bij de Groote Markt UW VULPEN DEFECT? WIJ REPAREEREN ALLE MERKEN VULPENHOUDERS PEN SHOP, Groote Houtstraat 150 Telefoon 18132 HAARLEM HAARLEM'S EERST EN EENIGE VULPENSPECIALIST TE KOOP eenige goede dames- en heerenrijwielen. Frogerstr. 55 IJmuiden B. z. a. NET MEISJE, 21 jaar, v. d. en n„ v. g. g. v., zelfst. k. wer ken, bek. m. koken, per 15 Aug., omg. Velsen-B'wijk. M. Weeda, Paltzerweg 177, Den Dolder (Utrecht) B. z. a. FLINKE JONGEMAN, 17 jr., Mulo A en B, steno, typen en Vestigingsdiploma, voor kantoor werk. Brieven B 171 bur. v.d. bl. Zoo sp. mog. gevr. VERGEV. SCHOENM.HALFWAS. P. van Os, Pres. Krugerstr. 75, IJm. Te koop nw. DAMESFIETS. Te bevr. tusschen 5 en 7 uur Popel straat 7, IJm. Oost. SIMPLEX LICHT MOTORRIJ WIEL te koop, prijs 85. J. P. Coenstraat 145, IJm. Gevraagd een NET MEISJE v. d. morgenuren. Groenelaan 58, Be verwijk. DUITSCHE PIANO te koop ge vraagd. Br. IJ 625 bur. v.d. blad Te koop SMOKING voor slank persoon, lang pijn. 1.80 M. Maat werk. Slechts enkele keeren ge dragen. Prima stof. Prijs 50. Te bevr. Kerkweg 126 Santpoort r+i Irrigators - Breukbanden - a Elastieken Kousen, Patent g Geneesmiddelen, nieuwste modellen Vrouwenspuiten, g Te Haarlem B uitsluitend gevestigd: 1 ZIJLSTRAAT 91 tegenover het Stadhuis. Vraagt gratis prijscourant 1 De Steenhouwerij Duinrust Grafmonumenten in alle stijl, Marmer- hard- en zandsteenwerken Alle ontwerpen uit eigen atelier. Gladiolenlaan 29, BEVERWIJK PROVINCIALE PUBLICATIE van het Departement van Landbouw en Visscherjj. REGISTRATIE EN MONSTE RING VAN PAARDEN. De Voedselcommissaris voor Noordholland maakt het volgen de bekend: Op last van den Bevelhebber der Duitsche Weermacht in Ne derland zal binnenkort worden overgegaan tot registratie van alle paarden, uitgezonderd veu lens beneden 1 jaar. Deze re gistratie zal worden gevolgd door een monstering door de Duitsch» Weermacht. Teneinde de stagnatie in da bedrijven zoo gering mogelijk ta doen zijn, wordt de registratie gehouden op den dag der mon stering. Eigenaren van paarden, welke deze voor korteren of langeren tijd hebben uitgeleend buiten het district waartoe zij be- hooren, kunnen op verzoek in een ander rayon laten registree- ren en monsteren. Ook voor paarden, die langs-den weg zijn, en dagelijks groote afstanden moeten afleggen, kan een derge lijk verzoek worden gedaarj. Aanvragen daartoe moeten ten spoedigste worden ingediend bij den Plaatselijken Bureauhouder van het district waaronder men ressorteert, met opgave van de redenen. TE KOOP 4 autopeds en 2 trans- WFGF1VS portbuitenbanden. A. Out, Hoofd- buurtstr. 3 K, Velsen dorp. Te koop gevr. modern- EIKEN HARMONIUM, liefst m. harp. Br. IJ 624 bur. v. d. blad VACANTIE MAG. „DE OOIEVAAR" GESLOTEN van 28 JULI t/m 1 AUGUSTUS Wijk aan Zeeëriveg 106, IJmuiden. Bij het te Amsterdam gehouden examen der Ned.- Organisten Vereeniging slaagde Annie de Zoeten voor het getuigschrift voor Kerkorgelspel opgeleid door Jacob Bijster Toonkunstenaar. Tevens behaalde zij dien dag het diploma kantoor stenograaf 130 letter grepen per minuut der Federatie stenografie Groote, waarvoor zij werd opgeleid door mevr. de Ruiter- Smelik te Velsen-Noord. IN DE WEEK VAN 27 JULI T.M. 2 AUG. 1941 BESCHIKBAAR PER PERSOON. EEN RANTSOEN Elk der volgende bonnen GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN: Is Is li g d 27 JULI T/M 2 AUG. 1941 IN TIJDVAK VAN ééN WEEK. 28-4 BROOD 28 BROOD 4 Rants. 1 Rantsoen Brood of gebak 10 20 24 20 Rants. 28 VLEESCH 1/2 Rantsoen 1 Rantsoen Vleesch of vl.waren 1 Rants 28 VL.WAREN 3 3 3 28 K^VAS 100 Gram Kaas 100 100 100 100 Gram 28 EIEREN 1 Stuks Eieren 1 I 1 1 Stuks 28 MELK I 3/4 Liter. Melk ,7 Jl/2 3 1 3/4 1 3/4 Liter 28 RESERVE 3 K.G. Aardappelen 0 3 S3 K.G. 7 JULI T/M 3 AUG. 1941 101 ALGEMEEN 1 K.G. 21 JULI T/M 10 AUG. 1941 104 ALGEMEEN 250 Gram 14 JULI T/M 10 AUG. 1941 103 ALGEMEEN 5001 Gram 10 BLOEM 102 ALGEMEEN A RIJST 250 Gram A HAVERMOUT 250 Gram 16 JULI T/M 10 AUG. 1941 44 ALGEMEEN 250 Gram 45 ALGEMEEN 250 Gram 54 ALGEMEEN 100 Gram 55 ALGEMEEN 100 Gratn 17 JULI T/M 3 AUG. 1941 24 25 BOTER 250 Gram 24-25 VET 250 Gram Koffie-surrogaat 250 250 250 280 Gram Jam Rantsoen Bloem, brood of gebak 250 Gram Rijst 500 500 500 500 500 250 250 Havermout of Gort 250 Gram Gram Havermout of Gort Gort Vermicelli Maïzena IN TIJDVAK VAN ACHT WEKEN 250 250 250 250 Gram 250 260 250 250 Gram 100 100 100 100 Gram 100 100 100 100 Gram IN TIJDVAK VAN 18 DAGEN 250 500 500 500 Gram 250 500 500 500 Gram Voor de overige artikelen Is het rantsoen gelijk aan de In bovenstaande lijst vermelde hoe heden. ATTENTIE! DE VOLGENDE BONNEN ZIJN NA ZATERDAG 26 JULI NIET MEER GELDIG. 27 MELK 27 RESERVE (AARDAPPELEN) 27 BROOD 26—27 VLEESCH, VLEESCHWAREN 27 EIEREN j N.B. De bonnen 26, 27 en 28 voor KAAS blijven geldig t.m. 9 Augustus 1941. De bonnen, welke van 27 Juli 1941 af zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op Zaterdag 26 Juli 1941 worden gebruikt. Het koopen van vleesch of vleeschwaren in winkels op Maandag en Dinsdag is niet ge oorloofd. BROOD: 100 Gram brood GEBAK: 75 Gram beschuit, wa fels, biscuits, koekjes, öf 140 Gram speculaas, koek, óf 300 Gram cake, öf 400 Gram ge vuld klein korstgebak, öf 500 Gram gevuld groot korstgebak, ÓJ 600 Gram taart, ge bakjes. BLOEM: 70 Gram tar webloem. -meel, rog gebloem, -meel, zelfrij zend bakmeel. RIJST: 250 Gram rijst, rijstemeel. -bloem, -gries, gruttemeel (ge mengd meel). HAVERMOUT 250 Gram havermout, -vlokken, -bloem, aardappelvak ken. GORT: 250 Gram gort, gortemeol, grutten. VERMICELLI: 100 Gram vermicelli. macaroni, spaghetti. MAÏZENA: 190 Gram maïzena, sago, aard appelmeel, óf 100 Gram zetmeel, verwerkt puddingpoeder of pud- dingsauspoeder. VLEESCH: 100 Gram vleesch, gewicht van been inbegrepen. VLEESCHWAREN: Gram gerookt of ge kookt vleesch, óf 75 Gram gerookte worst soorten, óf 100 Gram gekookte worstsoorten, óf 125 Gram leverarti kelen, tongeworst, nier brood, öf 150 Gram bloedworst. JAM: 500 Gram jam, siroop, honing, enz. te huur te koop of te koop gevraagd IDommq-, JCamec- en Hensimqids Ha Ja POCIlQediplom.fBeëedi^d-MakeCaac Woningbureau en Kantoor v. Onroerende Goederen v.h. R. DE JAGER, SANTPOORT(Station) - T lef. 8271 - DUINWEG 22. Voor: KOOP en VERKOOP, HUUR en VERHUUR, TAXATIE en BOUWK. ADVIESBUREAU - VER TROUWEN SOPDRACHTEN - Discretie verzekerd. - ASSURANTIëN - HYPOTHEKEN. PRUIMENDLJK 2, TELEFOON Ï926. Alle soorten TUINGRINT en TUINTEGELS TUINRIJWIELBLOKKEN en TUINSCHEIPEN in elke gewenschle hoeveelheid. Kortenaerstr. 35, Dmuiden-0 ONDERHOUD. WILLEM BARENDSZSTRAAT 56 TIMMERLIEDEN-METSELAARS. - TELEF. 4709 - IJMUIDEN TE KOOP: DiyERSE PERCEELEN, voor geldbelegging. Prima stand. Te bevragen: Fa. D. J. BAIS Kerkstraat 5 - IJmuiden. Het universeele reclame-middel: te Velsèn-Driehuis (Wegens sterfgeval) Ten overstaan van NOTARIS ANTEN TE VELSEN zal op Vrijdag, den 8en Augustus 1941, des namiddags ten half drie ure, in het Café ,,rt Huis te Velsen" aan den Hagelingerweg 295 te Velsen-Driehuis, worden geveild: Het heerenhuis met garage, erf en tuin te Velsen-Driehuis aan de De Genestetlaan 6, kad. be kend Gem. Velsen in sectie H onder nr. 5419, groot A. 3.24. Het perceel behoort tot de nala tenschap van wijlen mevr. de wed. J. E. Blok-van Dam. Het (vrijstaand) pand kan ont ruimd worden aanvaard. Betaling der kooppenningen vóór of op den 19en Sept. 1941. Grondlasten 69.45. Straatlas- ten 31.45. Beziehtiging des Dinsdags en Donderdags van 1416 uur. Nadere inlichtingen zijn te be komen ten kantore van notaris Anten aan de De Genestetlaan 1, alsmede ten kantore van de no tarissen mr. J. Leopold en B. J. Jungerius, Calandstraat 62, Rot terdam. ©P. BART&Zn. TIMMEREN - METSELEN AANNEMEN Meervlietstraat K 98 VELSEN - TeL 5307 Werkplaats: W. Barendszstraat 16, fJmuidcn - Telef. 5335

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3