Vereenvoudiging van de bonaa nwijzingen. VecieiÜng) Jiacktketichten- Jiaci Tlieuuis Spmt en Spel ZATERDAG 26 JULI 1941' HAARDE M'S-BA GECAD Zooveel mogelijk bonnen met hetzelfde nummer. 's-GRA VA3E, 25 Juli. Op de dagèlijksche persconfercr -rr;t de heer S. de Hoo, van het Cen traal Dislri'r-: oor een toelichting gegeven op de vereen der bonaanwijzingen: Het Centen' ihutiekantoor heeft een open oor voor alle mogelijke wenschen, welke uit den kring der Consumenten naar voren komen. Uiteraard wil dit niet zeggen, dat aan iederen wensch kan worden tegemoet gekomen, omdat dik wijls aan een dergelijken wensch meer vraagstukken vastzitten dan men oppervlakkig hierbij zou ver moeden. Verwacht mag worden dat ook in de toekomst nog nieuwe verbeteringen zullen kunnen worden aange bracht, waardoor de leiding der distributie aan de ze ker gerechtvaardigde verlangens der huisvrouw zoo veel mogelijk tegemoet komt. Het systeem der bonaanwijzingen is belangrijk ge wijzigd. Er is naar gestreefd dé weekartikelen alle op denzelfden dag te doen ingaan, evenals de artikelen welke over een langere periode loopen. Hiervoor waren intern zeer ingrijpende maatregelen noodig, doch indien mocht blijken, dat inderdaad hierdoor de beoogde verbetering is bereikt, dan is de moeite van het Centraal Distributiekantoor zeker beloond. Thans kan men onderscheiden: 1. Artikelen welker geldigheid is gesteld op een week, t.w. brood en ge bak, vleesch en vleeschwaren, kaas, eieren, melk, aardappelen en voorts met ingang van 10 Augustus a.s. ook bloem en meel; 2. De artikelen welker gel- digheid is of wordt gesteld op vier weken: t.w. sui ker, koffiesurrogaat, jam e.d., -rijst e.d., havermout, e.d., gort e.d., vermicelli e.d. en maïzena e.d. Artikelen met een distributieperiode van een week. Het is bedoeling voortaan voor weekartikelen zoo veel mogelijk bonnen jvan hetzelfde nummer aan te wijzen. Dus in een-bepaalde week voor brood, aardap pelen, vleesch, enz., hetzelfde nummer van de respec tievelijke kaarten. De distriubutieperiodc zal dan evenals thans aan vangen op Zondag en eindigen op Zaterdag, met dien verstande, dat op de nieuw-aangewezen bonnen reeds Zaterdag voorafgaande aan den Zéndag gekocht kan worden. Daartoe worden de bonnen in de avond bladen van Vrijdag bekend gemaakt. Een uitzonde ring is er voor de vleeschbonnen wat betreft den dag, waarop men daarop kan koopen. Deze dag is nl.- Woensdag volgende op den Zondag, hoewel men ze wel reeds van den Zondag af kan bezigen bij het gebruiken van zijn maaltijden in café's, restaurants e.d. Slagers en winkeliers is het verboden* op de nieuwe bonnen Zondag, Maandag of Dinsdag vleesch of vleeschwaren af te leveren, in verband met de tech nische uitvoering van de vleeschvoorziening. Na het verstrijken van den Zaterdag, waarop de periode van 'óe weekartikelen afloopt, zijn de bonnen ongeldig, met uitzondering van kaas, teneinde het publiek in de gelegenheid te stellen zich een ge heel Edammer kaasje of een grooter stuk kaas aan te schaffen, welke mogelijkheid tot nu toe ook be stond. In den vervolge zal men het zoo doen, dat iedere week een nieuwe bon wordt aangewezen, öie geldig zal zijn In een tijdvak van vier weken. Om een voorbeeld te noemen: een zekere bon voor periode 10 tot en met 16 Augustus blijft geldig tot en met 6 September; een andere bon voor periode 17 tot en met 23 Augustus ook geldig tot en met 6 September; weer een andere bon voor periode 24 tot en met 31 Augustus ook geldig tot en met 6 Sep tember; tenslotte de vierde bon voor periode 31 Augustus tot en met 6 September, ook geldig tot en met 6 September. Voor bloem en meel komt er ook een verandering nl. met ingang van 10 Augustus zullen wekelijks twee gelijkgenummerde bonnen a 35 gram worden aange wezen. Daarom zullen op de met 10 Augustus in gebruik te nemen nieuwe bloemknart ook stellen van twee gelijkgenummerde bonnen voorkomen. De artikelen met een priode van vier weken. Met ingang van 10 Augustus .a.s. zullen deze arti kelen eenzelfde distributieperiocle hebben van vier weken. Het groote voordeel hiervan is, dat men zich niet telkens zal hebben ,af te vragen of er een of meer bonnen at'loopen, maar dat men eens in de vier weken var} alle bovengenoemde artikelen tegelijk kan nagaan of men van de afloopende periode nog bonnen in zijn bezit heeft. Voor deze bonnen geldt eveneens de regel, dat men reeds op Zaterdag tevoren kan koopen op de bonnen, die 's Zondags d.a.v. ingaan. In verband met het instellen van samenvallende distributieperioden van vier weken, wordt voor eenige artikelen de periode van acht weken terugge bracht op vier weken. Zoo bij havermout. Met ingang van 10 Augustus zal per periode van vier weken een bon recht ge- g ven op 250 gram havermout of gort naar keuze. Hierbij kan worden opgemerkt, dat het rantsoen ongewijzigd blijft. Het is nftuurlijk mogelijk, dat de winkelier geen havermout in voorraad heeft maar wel gort. Men be denke dan dat havermout en gort dezelfde voedings waarde hebben. Ook voor vermicelli e.d. komt een keuzebon, welke recht geeft per periode van vier weken op 100 gram vermicelli of 100 gram maizena. Ook hier blijft het rantsoen onveranderd. De bonnen voor boter (margarine, vet). De distributie van boter kan niet onder een van beide rubrieken gei%ngschikt worden, ofschoon het een weekartïkel is. Dat komt omdat het rantsoen van 200 gram per week niet als zoodanig in verpak king voorkomt, maar wel 250 gram. Daarom wor den in den tijd van vijf weken achtereenvolgens vier bonnen, welke recht geven op 250 gram boter aan gewezen. Daarom kan de .boterbon-.niet in de schema tische voorstelling worden ingeschakeld. Overgangsmaatregelen. Teneinde op 10 Agustus met alle artikelen met een periode van vier weken „bij" te zijn, zullen de distributieperioden van enkele artikelen moeten „ver springen". De periode van.suiker eindigt 2 Augustus, zoodat vermoedelijk voor de periode- van 3 tot en met 9 Augustus een bon beschikbaar zal worden gesteld - voor 250' gram. Ook voor koffiesurrogaat komt een overgangsmaatregel en wel een die een voordeel brengt, De nieuwe periode zal op 10 Augustus in- .gaan, zoodat men 1/4 rantsoen extra krijgt. Résumé der wijzigingen. 1. In plaats van 2 kaasbonnen (a 100 gram) per 14 dagen komt: 1 kaasbon (a 100 gram) per week, met dien verstande, dat per tijdvak van 4 weken elke der 4 bonnen Itot het einde daarvan geldig blijft. 2. In plaats van 8 gelijkgenummerde bonnen (a 35 gram) voor bloem of meel per vier weken, komt: 2 gelijkgenummerde bonnen (a 35 gram) per week. 3. In plaats van 1 gortbon (a 250 gram) per acht we ken plus 1 keuzebon (a 250 gram) havermout of gort per acht weken; komt: 1 keuzebon (a 250 gram) haver mout of gort per vier weken 4. In plaats van 1 vermicellibon (a 100 gram) per •cht weken plus 1 maizenabon (a 100 gram) per acht weken, komt: 1 keuzebon (a 250 gram) vermicelli of maizena per vier weken. 5. Voor suiker komt als een overgangsmaatregel een periode van 3 tot en met 9 Augustus met een bon van 250 gram suiker. 6. Voor koffiesurrogaat komt als overgangsmaatre gel dat op 10 Augustus reeds de nieuwe bon zal in gaan, in plaats van op 17 Augustus, waardoor men dus 1/4 rantsoen extra krijgt. Het schema. Voortaan komt in de coulant dus een officieel schema, dat telkens voor den duur van een^week wordt verstrekt, het is duidelijk en spreekt voor zichzelf. De hoeveelheid waarop men recht heeft is zooveel mogelijk uitgedrukt in grammen of stuks. Bij brood en vleesch was dat niet mogelijk, omdat op de bonnen verschillendesoorten gebak of verschil lende soorten vleeschwaren gekocht kunnen worden, waar van het gewicht verschilt. Daarom is de hoeveel heid, waarop die bonnen recht geven, uitgedrukt in rantsoenen. De rantsoenen vindt men dan op de lijst nader aan gegeven. Met betrekking tot het aantal rantsoenen, waarop personen van verschillende leeftijdsgroepen aanspraak kunnen maken, zij er op gewezen, dat de opgave voor zoover het aardappelen en vleesch betreft, zónder meer een onjuisten indruk zouden kunnen vestigen. In het schema is voor de week van 27 Juli tot en met 2 Augustus aSchter bon 28 reserve; recht gevende óp 3 K.G. aardappelen vermeld: personen van 03 jaar 0 rantsoen. Dit komt doordat „28" een even bonnummer is, ter wijl op de „halve" aardappelkaarten voor kinderen >n 0 tot en met 3 jgar uitsluitend de oneven bonnum mers voorkomen. Iet» dergelijks doet zich voor bij vleesch. De bonnen voor boter zijn, zooals men ziet afzon derlijk vermeld. Verder wordt op de lijst telkensaangegeven welke bonnen den volgenden dag na de publicatie hun gel digheid verliezen. Een belangrijke herinnering. Nog een opmerking. Deze week komen op de lijst nog bonnen voor have; mout, gort, vermicelli cn mai zena voor, welke een geldigheidsduur hebben van acht. weken. Er moest natuurlijk rekening worden ge houden met den overgangstoestand. Met ingang van 10 Augutus krijgt het schema dan ook zijn perma nenten vorm. (A.N.P.) BEZOEK AAN HET HISTORISCH SLOT LOEVESTEIN. Op 17 Augustus wordt door twaalf af- deelingen van de Ned. Reis vereen ig'ing n.l. de af- deelingen Amsterdam, Haarlem, Leiden,, Den Haag, Delft, Dordrecht, Gouda, Rotterdam, Utrecht, Breda Tilburg en Den Bosch, een groote boottocht ge maakt naar het historische slot Loevestein. De deelnemers komen bijeen te Rotterdam. Boter voor 4 gulden per pond verkocht. Groote voorraad distributiegoederen winkelier in beslag genomen. bij Door de Haarlemsche politie is proces-verbaal opgemaakt tegen een 44-jarigen winkelier uit Haarlem, die boter van f 1.30 voor 4 per pond ver docht. Verder bood hij slaolie van f 0.02 voor f 5, en vet van f 0.50 voor f 5 per pond te koop aan. Voorts bleek dat hij een onjuiste opgave had ge daan van zijn voorraad zeep én koffie. Door de po litie werd in beslag genomen 200 kg. vet, 1200 kg. zeep, 125 kg. koffie en 25 flesschen slaolie. De rantsoeiibonnen tarwebloem. Hoeveelheid blijft even groot. 's-GRAVENHAGE, 26 Juli. Ter vermijding van misverstand wordt er de aandacht op gevestigd, dat in verband met de verminderde hoeveelheid tar webloem e.d. weike op, de aan zieken enz. uit te rei ken „één-rantsoen tarwébloem"-bonnen voortaan zal kunnen wórden gekocht, het aantal in een be paald tijdvak uit te rëiken bonnen evenredig zal worden verhoogd. De voor betrokkenen beschikbaar te stellen hoe veelheden blijven dus ongewijzigd. Beverwijk, 25 Juli 1941. Spinazie per K.G. 16—22. Postelein per K.G. 15—22. Andijvie per kist 1.55. Wortelen per bos 7. Bieten per K.G. 12. Komkommers per stuk 5'/2—12. Aardappelen, klei per <K.G. 6.60. Doppers per K.G. 16. Capucijners per K.G. 16. Raspers per K.G. 16. Tuinbconen per K.G. 7. Snijboonen per K.G. 22. Heerenboonen per K.G. 22. Roode kool per stuk 24. Bloemkool per stuk 611. Uien per K.G. 24. Rabarber jper K.G. 12. Pieterselie per bos 3. Selderie per bos 5. Aardbeien per slof 88. Aardbeien per doosje 10. Bessen per slof 60. Bessen per K.G. 3248. Miep. door CISSY VAN MARXVE^DT. II k was overgeplaatst naar Arnhem, en toepi ik den tweeden dag van kantoor naar huis wan delde, kwam ik in de stad Hénk Wolters tegen, waarnaast ik vijf jaar op de HBS geleden had. Hij was niets veranderd. Hij had nog hetzelfde volle maansgezicht en hetzelfde witblonde haar. Hij zei, dat ik ook niets veranderd was, en wij klopten mekaar op den schouder en zeiden: „Kerel, wat is dat leuk!" Natuurlijk gingen wij een borrel drinken, en toen we tegenover mekaar zaten, vroeg Henk: „En ben jij getrouwd?" „Nee, jij". Ja, Henk was wel getrouwd, maar hij ging op zijn geluk niet door. Dus, ik zweeg ook kies. Maar na den derden bor rel, begon" Henk: „Herinner jij je nog Mieke uit de tweede klas?" „Dat kind met die fellé zwarte oogen? Natuur lijk. Ben jij daar niet een tijdje mee gegaan?' Henk sloeg zijn derden borrel om. „Zij was mijn tweede meisje," zuchtte hij. Ik keek meelevend bij deze schoone herinnering. „Mijn eerste meisje was Marietje. Op de lagere school. Een leuke, kleine drommel, met pikzwart haar en bruine oogen. Ik heb altijd van zwart haai en donkere oogen. gehouden." „Ja, je hebt ieder zoo je eigen smaak," zei ik. „Met Mieke is het afgeraakt pal voor het eind examen. En toen kwam Marie. Die was op kantoor. Daar heb ik me bijna mee verloofd." 1-Ienlc staarde droomerig voor zich uit. En ik zweeg, alweer kiesch. „Ja, en toen kwam Mitzi. Dat was een Duitsch meisje. Uit Dresden. Daar hèb ik me mee ver loofd." zei Henk en hij staarde in zijn borrel. ,,En ben je met Mitzi getrouwd?" „Nee, nee. Het was te ver Weg. We zagen me kaar te weinig. Maar het was een schat van een kind. Ook donker met donkere oogen." Ik keek eens naar buiten. Henk's verhaal van zijn donkere meisjes met donkere oogen werd vrij eentonig. „En, toen kwam Miep. Dat was.woorden schenen te kort te schieten „Een zeldzaam mooi meisje was dat. En lief. „Ook donker?" „Natuurlijk", zei Henk. „Ik heb toch Alleen van donkere meisjes gehouden. Dat zei ik toch." „Ja. Ga door." „Met Miepbén ik twee jaar verloofd geweest. Toen is h'et afgeraakt, omdat een jeugdvriend van, Miep uit Zuid-Afrifca terugkwam. Waar ze altijd van gehouden had." Weer staarde Henk in zijn borrel. „Dat is een slag voor mij geweest." „Ja, dat snap ik." „Ik ben er maanden van kapot geweest." „Ja, dat begrijp ik." „Alles kon me niets meer schelen. En toen heb ik Mies ontmoet." „Jij blijft wel in de Marie's,"-constateerde ik. „Ja. Ja. Feitelijk verduiveld gek hè?" „Och- waarom? Ze moeten toch een naam heb ben," ontdekte ik. „Ja. Met Mies heb ik me ook verloofd.Ober, aanneme! Nog twee dezelfde." Henk wachtte, tot zijn spraakwater weer voor hem op tafel stond. „Och, och, wat is dat een drama geworden,' zei hij. „Hoezoo?" „Die Mies-was een comediante tot en met. Die is nog in het water gesprongen. Maar ze kon zwem men, gelukkig," ontdekte Henk koel. „Maar waarom...." begon ik. „O, we hadden woorden. Toen sprong ze maar pardoes de gracht in. Ja, met Mies heb ik wat uit gestaan. Dat kan ik je vertellen." „Ja, dat neem ik wel aan." „Ik heb het afgemaakt," zei Henk. „Ze heeft ge dreigd. dat ze me vermoorden zou." „Dat is gelukkig niet gebeurd." „Nee. En toen ben ik een half jaar later ge tróuwd." x„Zoo. Is je vrouw ook donker?" „Nee," zei Henk. „Nee. Mijn vrouw is een Friezin. Lichtblond is ze." „En, heet ze ook Marie?" „Nee," zei Henk. „Nee. Ze heet lebeltjeHij staarde weer in zijn borrel. Dan zei hij: „Maar ik noem haar Miep." (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden.) YAN EITJE TOT COCON. In het voormalig- raadhuis van Huizen is thans het proefbedrijf van de Nederlandsche Zijdeteeltvereeniging' gevestigd, waar zich het interessante proces der ontwikkeling van dè zijderupsen voltrekt. Onze foto's geven er een beeld van. Speciale velden met witte moerbeziën worden geteeld, daar de bladeren als voedsel voor de rupsen dienen, die ieder een cocon van niet minder dan 2400 meter zijde spinnen. (Foto Pax Holland m) De 50 K.M. koppelracè was van zeer goede kwaliteit. Er werd hardnekkig strijd geleverd. Winnaars werden Wals Pellen^ars, die erin slaagden na een felle jacht een ronde uit te loopen. Hoe fel er is gestreden bewijst wel het feit. dat alle klassementsprinten moesten worden afge last en dat de 50 K.M. werden afgelegd in den bijzonder fraaien tijd van 1 uur en 4 min. De uitslagen luidden: Sprint voor beroepsrenners: le rit: l. Derksen (12.2); 2. Van Vliet. 2e rit: i. Van Vliet (12.2); 2. Derksen. 3e en be- slissingsrit: l. Van Vliet (12); 2. Derksen. Achtervolging over 4 K.M.1. B. v. d. Voort in 5 min 19.2 sec.; 2. Groenewegen. 5 K.M. op eigen kracht: 1. Wals in 7 min. 25 sec.; 2. Bakker; 3. Kremers; 4. Pronk; 5. Jansen; 6. Van Rooy. Ploegachtervolging over 4 K.M.: 1. PellenaarsSteen bakkers 5 min. 0.2 sec.; 2. EversKlink op 2 Meter. 50 K.M. koppel wedstrijd: l. WalsPellenaars 3 pnt. in 1 uur 4 min. Op 1 ronde: 2. Derksen—Klink 7 pnt.; 3. PronkEvers 6 pnt.; 4. Van Vlietv. d. Voort 5 pnt; 5. Jansen—Steenbakkers 4 pnt.; 6. Groenewegen—Bakker 3 pnt.; 7. Kremersvan Rooy. Lawntennis Tournooi „Jatiloo'" WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woenisdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De elfjarige zoon van den landbouwer F. te Tub- bergen kreeg een trap van een paard tegen de borst en is vrijwelop'slag gedood. Wielrijden Arie van Vliet en Cor Wals handhaven zich. Ben v. d. Voort wint opnieuw de achtervolging. De revanchewedstrijden van de nationale kampioen schappen, welke Vrijdagavond op de wielerbaan Jor daans te Eindhoven werden gehouden trokken veel belang stellenden. zoodat de tribunes voor het meerenöeel uit stekend bezet waren. Alle kampioenen hebben hun titel goed verdedigd en wisten wederom een fraaie overwinning te behalen. Arie van Vliet bleef in het fel bestreden sprintnummer wederom de baas, zij het dan na een derden beslissings- rit met zijn uitstekend rijdenden rivaal Jan Derksen. De achtervolging leverde opnieuw een overwinning op- voor Ben v. d. Voort, die na een prachtigen rit van den sterken Groenewegen met 20 meter verschil won. Onze stayerkampioen Cor Wals was nu wel niet in staat achter den motor zijn titel te verdedigen, doch hij loonde onbetwist zijn groote kracht op liet nummer 5 K.M. op eigen, kracht. In het tournooi begint zich nu de belangstelling te con- centreeren op het A-tournooi, al komen ook in de B- afdeeling heftige en spannende wedstrijden voor. In het damesenkelspel A heeft mej. J. Goeting den eindstrijd bereikt, na een uitstekende overwinning op mevr. v. d. Klashorst in den halven eindstrijd. Zaterdag en Zondag wordt er vrijwel den geheelen dag gespeeld, zoo,dat er voor liefhebbers genoeg te genieten zal zijn.. De uitslagen lulden: Heerenenkelspel A, eerste ronde: L. Krijt—G. Bool S—2, -4; L. de RoosH. Rhodius 62, 6—4. Damesenkelspel A, tweede ronde: mevr. A. Vos—mej., A. de Vletter 6—3, 4—6, 6—2; mej. P. Hermsen—mevr. Koromzay 6—1, 6—3. Kwarteindstrijd: mej. v. d. Haar—mej. P. Hemsen 7—5, 6—3. Halve eindstrijd: mej. J. Goeting—mevr.' R. v. d. Klas- horst 7—5, 2—6, 6—2. Heerendubbelspel A, eerste ronde: J. Oudes en T. de BooyM. Wyt en P. v. Son 6—4, 4—6, 6—4; G. Bool en S. Boonstra—W. Andre de la Porte en M. Bierenbroodspot 64, 62; H. Busselman en J. DollemanA. Cats en A. Sietse 6—4, 4—6, 6—2. Kwarteindstrijd: A. v. d. Vliet en J. W. C. Kern—W. Beynes en J. Kuiper 61, 8—6. Heerenenkelspel B, kwarteindstrljd: A. v. d. Vliet—M. Bierenbroodspot 61, 6—0. Gemengddubbelspel B, kwarteindstrijd: mej. v. d. Haar en Th. de Crauw—mej. H. Wildeboer en J. G. Viëtor 7—5, 26, 64. Hcerendubbelspel B, kwarteindstrijd: G. Jonker en J. de Groot—W. Bitter en D. Nieman 6—1, 6—0. Troostronde heerenenkelspel, eerste ronde: H. M. Mos Th. Dantuma 6—1, 6—2; Chr. de Kuiper—H. v. d. Wal 5—7, 7—5, 6—4. Kwarteindstrijd: J. de Ruiter—D. Koromsay 6—0, 6—3. Het tournooi te Noordwijk. Prof. Zevenbergen wint van Jhr. II. v. Riemsdijk. Dank zij het straffe tempo, dat de wedstrijdleiding bij dit enorme aantal partyen wel vol moet „houden, is het tournooi te Noordwijk in de beide enkelspelen reeds tot aan den strijd tusschen de vrijgestelde spelers en de win naars van de eerste ronde toegekomen. Over het algemeen hebben de vrijgestelde speelsters en spelers zich zonder vèel bedreiging weten te handhaven. In enkele partijen echter moesten zij het onderspit delven tegen een paar jongeren van de winnaars van de eerste ronde, in een geval zelfs tegen een van de oudere gene ratie. Het was wel een van de merkwaardigste partijen van dezen derden dag, waarin prof, dr. Zevenbergen van jhr. H. van Riemsdijk met 8—6, 8—6 woij. Het was een zeer spannende wedstrijd, waarin tenslotte de geduchte forehand van den professor, waarop diens spel voorna melijk steunt, den doorslag gaf. Van Riemsdijk was bij zijn verdediging niet al te hecht. In een andere ontmoe ting van geplaatste tegen niet geplaatste spelers won Brüns van Fabius met 9—7 in de derde set, na een uiter mate spannende finish. De andere geplaatste spelers, die de volgende ronde be-' reikten, waren Borren, Rinkel, Lubbers, Van Olst, Wilton en Leyenaar. In het damesenkelspel waren ook twee slachtoffers onder de vrijgestelde speelsters. Mej. Thonus kon- het niet bolwerken tegen de vastheid van mevrouw Riemersma en verloor in drie sets. Mej. Rinkel was te onzeker in haar aanvallende slagen tegen mevrouw Koch. Mej. Rollin Couquerque en mevrouw Jonquiere hebben zich uit het enkelspel teruggetrokken. Cricket Aan deze rivier gelukte het den wijkenden Sovjet-troepen niet, hun overhaaste vlucht achterlaten. vaartüigen over den -stroom te brengen. Zij moesten ze tijdeus hun (Foto Atlantic-Holland) C. C. Wanderers tour. P. W.—C. C. WANDERERS. P. W„ dat met een zeer sterk team verscheen, battS eerst en scoorde 239 voor 7. A. Nordbeck 31, J. Buma, dia In het begin van zijn innings twee keer'werd gemist ui not out, H. Hardïck, die 't bowlen van U. D. kende 45; J. Nijhuis 1—54, J. R. Meeuwenoord 3—80, J. M. Rutgers 3—67. Het C. C. Wanderers antwoord bestond uit slechts 74 runs. J. M. Rutgers 12, M. Bogaardt 38. J. Visser 2—28( W. Leeftink 2—22, A. Stroink 1—7, G. J. ter Kuile 3—8, J. Buma 3—3. De C. C. Wanderers gingen nog voor een nief geheel serieuse tweede innings in. Resultaat: 99. J. Nijhuis 22 (in één over, 2x6, 2x4), M. Bogaardt 14, not out, H. Ver beek (een P. W.-man) 19. Bowlingcijfers: G. J. ter Kuila .5—38. N. Leeftink 4—0 M. G. Schnitger 1—9, W. H. Vj "keek 2—8. Het Flamingo Junioren tournooi, Haarlem verliest van H. C. C. In de demifinale van het Flamingo Junioren Tournooi heeft Haarlem een flinke nederlaag geleden tegen H. C. C., welke club met 144 tegen 63 in de meerderheid bleef. Dat het H. C. C.-totaal zoo hoog werd, was te danken aan eenige gemiste vangen en aan het feit dat de Haarlem wicketkeeper zijn dag niet had. Niet minder'dan 2Q extra's waren er bij. H. C. C. batte eerst en kwam, dank zij P. van Riems dijk met 24, O. Planten met 72, H. de Ronde met 11 en R. Colthoff met 14, tot het totaal van 144. Typisch was het dat deze batsmen voor de runs moesten zorgen aangezien de 7 anderen tezamen slechts 3 runs scoorden. Op 72 had H. C. C. 5 batsmen verloren, maar Planten en Colthoff zetten daarna een stand op van 42 runs terwijl Planten er voor zorgde dat het totaal nog 144 werd. Voor Haarlem bowlden: G. Wessel 553, P. Groeneveld 3—51, P. ir. Tiggelen 0—6 en P. v. d. Wal 1—14. Het batten van Haarlem viel erg tegen, alleen van Tig gelen met 11 en P. v. d. Wal met een goede 37 maakten een uitzondering. De rest faalde volkomen op van Riems dijk, Planten en Kruytbosch drie resp. 6—27, 2—22 en 1—li bowlden. Waterpolo Puntloos gelijk spel van D. W. R.- dames tegen A. D. Z. In een spannenden wedstrijd hebben geen van beide partijen kans gezien te doelpunten, hoewel Henny Zieren verscheidene goede kansen kreeg welke zij echter niet benutte. Mej. Kollerie in het Waterratten-doel was goed op dreef en vooral voor de rust kreeg zij eenige gevaar lijke schoten te verwerken. Het zat de Haarlemsche da mes die met een tweetal invalsters speelden niet mee. Een gevaarlijke aanval voor de rust strandde op Jopie Waalberg die het Amsterdamsche doel keurig verdedigde. Ook na" de rust werd er niet -gedoelpunt. De wedstrijd De Waterratten—Het Y ging niet door daar de Y-spelers te laat ii\ de zweminrichting aanwezig waren hetgeen voor het vrij talrijke publiek een "danige teleur stelling was, V. Z. V. 1 KAMPIOEN Een prachtige 5—2 zege op D. J. K.l. De belangrijke wedstrijd tegen D. J. K. l is Donderdag avond te Amsterdam in het voordeel van V. Z. V. beslist. Met een mooie 5—2 overwinning wisten de Velsenaren den kampioenstitel te veroveren. Het is een prachtige wedstrijd geworden, waarin vooral het goede plaatsen bij V. Z. V. opviel. De opstelling van het kranige V. Z. V.-zevental, dat met nog één wedstrijd te spelen, nog ongeslagen is, was als volgt: J. Wevers, C. Visman, P. Duinkei-, Ch. Moeken, P. Gottmer, P. Swier, N. Schoone, V. Z. V, 1—ZIJL I. Zondagmiddag zal V. Z. V. 1 haar laatsten competitie wedstrijd spelen. De strijd zal gaan tegen De Zijl 1 uit Leiden en zal gespeeld worden in de ..Heerenduinen" te IJmuiden, na de zwemwedstrijden dus om ongeveer 5 uur. Deze wedstrijd is ondanks het feit dat V. Z. V. reeds kampioen is, toch zeer bfelangrijk. Immers, blijft V. Z. V, ongeslagen dan is er een goede kans op promotie naar de eerste klas. Aangezien V. Z. V. haar goalgetter P. Swier zal moeten missen, is een voorspelling zeer moeilijk. De opstelHng van V. z. V. 1 is nu; J. Wevers, C. Visman, Chr. Visman, Ch. Moeken, P. Gottmer, P. Duinker, N. Schoone. Ongeveer 300 deelnemers. Zondagmiddag 2 uur hebben in het zwembad „De Hee renduinen" de Juniores-kampioenschappen plaats. Dit beioven interessante zwemwedstrijden te worden. De volgende 10 nummers worden gezwommen: 100 M. schoolslag dames en heeren; 100 M. rugslag dames en hee- ren; 100 M. borstcrawl dames èn -heeren: 3x50 M. wissel slag persoonlijk dames en heeren; schoonspringen van da 1 meterplank voor dames en heeren en hetzelfde nummer van de 3 meterplank voor heeren. Tot slot volgt dan de complete wedstrijd V. Z. V, Zijl L

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 8