H. LOS Jr. Luidsprekers H.H.C. stelt zich veilig. Jopie Waalberg door Tony Rie van Veen Bij Sa nd onttroond. wint twee titels. E. D. O. verliest van Blauw-Wit Van Merkensteyn verliest zijn titel aan Kees Hoying 21 8 Ned. Voetbalbond Wieringer aak Personeel gevraagd Personeel aangeboden Dank zij gelijk spel tegen Quick. Er was toen werper Pijnakker in de negende innings den door Heinshagen in zijn richting geslagen bal oppikte, de korte sprint met dezen speler won en als eerste over het eerste honk liep daardoor den laatsten man een nul bezorgend groote vreugde bij de H. H. C.'ers, die door dezen gang van zaken van een gelijk sp'ël en het einde van alle degradatie-gevaar zéker waren. Het heeft er echter om gehouden in deze ontmoeting en angst en vrecze hield de H. H. C.'ers lot in de laatste innings in spanning. Wel was het begin veelbelovend en kon H .H. C. op het werpen van Vonk, die Geestman in de eerste vier innings verving, een vrij aanzienlijken voor sprong nemen, doch .hoe meer de wedstrijd vorderde, des teduidelijker kwam het feit naar voren dal werpe: Pijnakker met den nieuwen .Höllandschen bal niet bijste: goed overweg kon. Hij wierp meer wijd dan men in de laatste wedstrijden van hem gewend was en aan een minder goeden vorm kon dit in geen geval worden toe geschreven. Dit had tot gevolg, dat de voorsprong ver dween en Qtjick zelfs de leiding overnam. Het werd in de volgende slagbeurt door de goede slagen van Pijnakker en D. Lanz. die beiden scoorden op een fout van den korten stop Holewijn, zelfs 5—0 voordat Quick tot scoren toe kwam. Een tweetal onvolkomenheden in H. H. C.'s binnenveld gaf Quick de kans om uit de drie vrije'loopen die Pijn akker schonk twee punten te noteeren. H. H. C. ant woordde met een gelijk aantal runs, die het resultaat waren van de prachtige slagen van Noordhoff, Verweij en D. Lanz deze spelers waren het actiefst aan slag en een door Postma in het fniddenveld gemiste vangkans. die Pijnakker hem bood. Hoewel Mulder het in de vierde innings nog tot een honkslag bracht werd er door H. H. daarop niet gescoord. Pijnakker kon in de volgende innings zijn curves maat niet tot haar recht doen komen en hoewel alleen P. Hole wijn het lot een goeden slag op hem bracht, kon Quick den achterstand iViloopen en met 8—7 de leiding nemen. Het zag er niet gunstig uit toen zoowel Verweij als Pijnakker op het werpen van Geestman prachtige verre slagen gaven, doch Iwee running-catches" hun hoop op het bereiken der honken wegnamen. Nog één kans was er! F. Lanz kwam aan slag, sloeg den bal naar den derden honkman en toen deze den bal niet snel genoeg in be dwang had kwam de H. II. C.'er veilig op het eerste honk, zijn broer maakte gebruik van een fout van Postma om de honken te bereiken eii dezelfde fout stelde de in hoog tempo loopenden Lanz in staat de thuisplaat te passeeren. pit was maar gelukkig ook want Baas1 werd op een da genden slag keurig door De Bruyn uitgevangen. Een gelijk spel was dus mogelijk. Pijnakker stond nu voor de mortujke laak dit alsnog voor zijn club te be reiken. Wel gaf hij tweemaal een vrijen loop en kreeg van Visser een honkslag tegen Zich, doch in deze span nende situatie gaven Verweij. Baas en - Bronkhorst hun werper volledigen steun, zoodat twee spelers op dg hon ken waarvan écn op de thuisplaat sneuvelden. Reins- lagen als laatste speler ging uit door de reeds geschetste •Sjivitèit van Pijnakker, H. H. C. had zich veilig gesteld! Se werpersresultaten waren: Quick wierp negenmaal drie slag, gaf zevenmaal vier wijd en noteerde Aegen honkslagen tegen; Pijnakker, bracht het tot negenmaal De zwemkampioenschappen drie slag," stond dertien keer i vier hohkslagen tegen. De inningscijfers waren: Quick: 0 H. H. C.: 3 vrijen loop toe en kreeg Slecht weer belemmerde het spel Ook Sehijvenaar heeft ondervonden hoe moeilijk het is met een natten bal de worpen voldoende onder controle te houden. Voor hem was het niettemin prettig, dat hij in de eerste drie innings juist met bezette honken, de controle herkreeg en daardoor voorkwam, dat zijn zes vrije loopen een nadeel opleverden. De wending kwam in de vierde innings toen een drie-honkslag van Bloni de eenige*-sla|, die door 't Blauw Wit-team werd gehoteerd een drietal punten opleverde. Wiïders, hoewel ook hij moeite had met den natten bal, beheerschte zijn worpen iets beter, doch. werd door de E. D. O.'ers meer gpslagen, al dient gezegd, dat de repu tatie van de beste slagplieg te hebben door E. D. O, slechts gedeeltelijk werd gehandhaafd. Hield Wilders het' negen innings.lang vol. Sehijvenaar moest zich in de zesde innings door Odenthal laten vervangen ep op dezen scoorde Blauw Wit:— zonder een honkslag te. geven drie punten. y Wist E. D .O. oorspronkelijk de leiding,te nemen, door i één punt gescoord in zijn eerste slagbeurt, dank zij een j niet moeite één negental op de been en de resultaten waren tweehonkslag van KI. Zandstra en een honkslag van v, j niet daverend. Met de komst van Klip, die in H. H. C. d. Putten, deze moesten zij in de vierde innings af staan, j als werper reeds van zich had doen spreken ging het In deze slagbeurt gaf Blom de hierboven vermelde drie- honkslag, waarop drie spelers konden binnenkomen. Op een doorgeschoten bal wist hijzelf ook nog te scoren, zoodat de Amsterdammers thans met 41 de leiding overgenomen hadden. E. D. O. stelde hier een punt tegenover, door een fout van Kolijn en eenige malen vier wijd. Ondanks het feit, dat E. D .O. af en toe goede honkslagen gaf, konden zij toch het Blauw Wit totaal niet passeeren. Eenige malen werden er spelers op de thuisplaat uitgetikt, terwijl er De nationale kampioenschappen brachten ver schillende verrassingen in de finales. Zoo slaagden noch Alie Stijl, noch Jopie Waalberg erin een kam pioenstitel te bemachtigen. Daarentegen was het de Rotterdamsche zwemster Rie van Veen, die niet al leen beslag legde op twee titels, nl. 100 meter borst- crawl, waarbij zij Alie Stijl gedecideerd sloeg, doch bovendien op de 400 meter borstcrawl, waarbij zij/ vrijwel geen strijd behoefde te leveren. Bovendien had zij een leeuwenaandeel in den strijd op de es tafette 4 x 100 meter borstci-awl voor dames, waar door de Rotterdamsche Dames Zwemclub thans definitief beslag legde op den wisselprijs van mr. var^. Kappen, door opnieuw het kampioennschap op dit nummer te behalen. Jopie Waalberg moest thans haar meerdere erkennen in de Hilversumsche zwemster Tony Bijland. Ook Willy Haverlag bewees in dit nummer haar groote kracht. Ofschoon zij de leiding had genomen, beschikte zij evenwel niet over voldoende reserves om de krachtige eindspurt van Jopie Waalberg alsmede van Tony Bijland te weer staan. De overige kampioenen waren: bij de dames Iet van Feggelen op de 100 meter rugslag in 1 m. 18,6 sec. Bij de heeren 100 meter rugslag H. van Schou wen 1 m. 12,9 sec. 100 meter borstcrawl K. Hoving .1 min. 2 sec. 200 meter schoolslag W. Seton in 2 m. 50.1 sec. 400 meter borstcrawl A. F. Ruimschotel Jr. 5 rn. 35.8 sec.. Kampioen 4 x 200 m. borstcrawl hee ren Haagsche Zwem- en poloclub 10 m. 19,4 sec. Kampioene schoonspringen mej. M. Muytjens uit Amsterdam met 87.83 pnt. Kampioen schoonspringen Cl. de Goede Amster dam met 115.49 punt. - De 100 meter borstcrawl heeren leverde een vrij wel onbedreigde zege op voor K. Hoving (R.Z.C.) Terstond na den start nam hij de leiding om deze niet meer af te staan. De eenige, die het tempo van Hoving geruimen tijd volgde, was Scheffer (DJK) De eindspurt van Hoving was evenwel aanmerke lijk sterker, zoodat zijn overwinning geen oogen- blik in gevaar kwam. De eerste verrassing van dezen dag was de over winning-van Rie van Veen op de 100 m. borstcrawl. Alie Stijl werd hierbij met enkele .meters geslagen. Rie van Veert behield aldus verdiend haar kam pioenstitel. Daarbi,f haar tijd v?n verleden jaar 1.7,3 sec. nog verbeterend door thans de 100 m. aï te leggen in 1 min. 6,9 sec. Alie Stijl had voor dezen afstand bijna drie seconden meer noodig. Haar tijd was 1 min. 9,3 sec. Hèt schoonspringen dames bracht uiteindelijk het kampioenschap voor mej. M. Muy'tjens uit Amster dam, die daarmede haar titel van verleden jaar met succes verdedigde. De 100 meter rugslag heeren leverde een be nauwde zege op voor H. van Schouwen, die op handslag won van den kampioen van vèrleden jaar J. Metman. De strijd was vooral op de laatste 20 meter zeer spannend. Metman had direct na den start de leiding genomen. Hij keerde als eerste en behield de leiding tot op de laatste meters. Van Schouwen had een snellere eindspurt en tikte iets eerder aan. De 100 meter4 rugslag dames leverde zooals te verwachten was, een gemakkelijke overwinning op voor Irene van Feggelen. Na den start nam zij de leiding, daarna haar voorsprong tot het einde lang zaam vergrootend. Zij noteerde op dezen afstand 1 m. 18,6 sec. Tweede werd de Zïanzwernster Thea de Haan in 1 min. 23. Zeer spannend was de 200 meter schoolslag heeren. Seton slaagde er in den kampioen van verleden jaar. Herman Smitshuyzen te slaan. Beide zwemmers waren volkomen aan el kaar gewaagd. Van het begin tot het einde bleven zij elkander belagen. Seton had een betere eind spurt en behaalde\ daardoor- een fraaie zwaarbe vochten overwinning in 2 m. 50,1 sec. Smitshuyzen e'indigde dus als tweede in 2 m. 53,3. Deze tijden tusehen de honken ook nog een paar nullen vielen. In de z^de en zevende innings werden er nog twee punten en een punt aan de E .D. O.-seore toegevoegd, dank zij honkslagen van Sehijvenaar, KI. Zandstra en Straver," er een mooien tweehonkslag van Wille. Maar Blauw Wit hield de balans- in evenwicht door pok een zelfde aantal punten te maken, profiteerend van een paar veldfouten. In E. D. O.'s laatste slagbeurt was nog van alles moge lijk. Blauw Wit stond twee punten voor, en toen v. d. Putten met 4 wijd op de honken was gekomen, leek dit lang niet voldoende voor de overwinning. Wille sneu velde op drie slag, en v. d. Putten waagde teveel, waar door hij tusschen het tweede en derde honk ingesjoten raakte, waarna hij uitgetikt werd. Hofstra kwam nog wel door een fout van Blom, die de hem geboden vangkans niet accepteerde, op het eerste honk, maar Kr. Zandstra sloeg in de handen van Wilders, die met een worp naar het eerste honk, de zege voor de Amsterdammerseen feit maakte, waarmede zij de tweeden plaats op de rang-^ lijst veroverden. Score: E. D. O.: 100102109 Blauw Wit: 000401200 7 Werpersresultaten E. D. O. (Sehijvenaar en Odenthal) 17x3 slag, 13x4 wijd, 1 honkslag tegen. Blauw Wit (Wilders) 8x3 slag, 7x4 wijd, 8 honkslagen tegen. H. C. K. KAMPIOEN! In de overgangsklasse heeft H. C. K. weliswaar de plaatselijke ontmoeting tegen R. C. H. gewonnen, doch het kwam slechts met de hakkgn over de sloot. R. C. H. gaf kranig partij en was hoegenaamd niet de mindere van de toen nog a.s. kampioenen. Een wel zeer dubieuse beslissing van den scheidsrechter op het eerste honk ontnam R. C. H. bovendien de kans op den gelljkmaken- den run. H. C. K. mocht zich door dezen gang van zaken 'gelukkig prijzen, ook al wil dit niet. inhouden, dat het verkregen resultaat onverdiend zou zijn. De veldfouten van R. C. H.'s binnenveld beslisten ten gunste van II. C. K., dat aan slag op het werpen van Van Eek niet de gebruikelijke vaardigheid aan den dag kon leggen. Vrijwel steeds heeft H. C. K. de léiding gehad; het werpen van Tuijl was succesvoller, vooral zijn contröle over zijn worpen kwam meer' tot uitdrukking. Aan slag onderscheidde zich bij H. C. IC. Wille en bij R. C. II. I-Iogendoorn. Werper Tuyl noteerde 7x3 slag; 1x4 wijd en kreeg zeven honkslagen tegen zich; Van Eek wierp drie maal drie slab; zeven maal vier wijd en werd voor acht honkslagen geslagen. A. P. C. toonde tegen Zeeburgia in een door béiden zeer goed gespeelden wedstrijd het wel te kunnen en won met 5—3. De verrassing van den Zondag was wat wij overi gens in onze voorbeschouwing reeds veronderstelden dat E. D. O. II Hilversum met 2012 versloeg en daarmede H. C. K. een wel zeer grooten dienst bewees. De honkbal club Kinheim is thans door dit verrassende resultaat kampioen van de Overgangsklasse geworden en zal nu vermoedelijk tegen Quick haar kans krijgen om te trachten een plaats in de eerste, klasse te veroveren. Aan Lindeman c.s. onze hartelijke geluk wenschen! De nieuwe kampioen H. C. K. werd opgericht in 1935 doch bestaat in feite reeds lange'r. Het kleine jongens clubje dat aan de jeugdwedstrijden van de vereenigin'g Haarlem deelnem en den naam droeg van Klein Kinheim Is de voorlooper geweest van dit succesvolle negental. In 1935 werd dan voor het eerst deelgenomen aan de competities van den N. H. B. en wel in de Haarlemsche tierde klasse. Het begin was moeilijk, men bracht slechts aanmerkelijk beter en de jaren, dat in de tweede klasse werd gespeeld behoorep tot de beste van deze jonge club. Men had om het tot een kampioenschap te brengen, ech ter een groote concurrente in Schoten, dat dan ook her haaldelijk op het kampioenschap beslag legde. Vorig jaar eindigde H. C. K. als nummer twee. weer achter Schoten, en was bij de insteling van een Overgangs klasse van een plaats daarin zeker. Aanvankelijk scheen het dat A. F. C. met vlag en wimpel als eerste zou eindi gen, doch onvermoeid hield H. C. K. vol en toen A. terugviel werd de kans ten volle, benut en kregen alle min. 9,2 sec.; 3..W. Haverlag (Robben) 3 min. 12.1 zijn iets beter dan verleden jaar. Spannend ook was het nummer 200 meter schoolslag dames. De strijd werd gestreden tusschen drie sterke rivalen, de kampioene van verleden jaar, Jopie Waalberg, en de beide pupillen van den Hilversumschen trainer Stender, Tony Bijland e'n Willy Haverlag. Het ver loop van dezen kamp was zeer interessant. Direct na den start nam Willy Haverlag op de eerste 50 meter een kleinen voorsprong. Jopie Waalberg en Tony Bijland lagen naast elkaar in het water, waar bij Jopie Waalberg ongeveer een meter achterstand had op Tony Bijland. Deze beide zwemsters be waakten elkander angstvallig. Het zag er dan ook aanvankelijk naar uit, dat Willy Haverlag hiervan profijt zou kunnen trekken. Jopie Waalberg had kennelijk alles gezet op haar eindspurt. Op de laat ste 50 meter zette zij dan ook alles op alles, doch Tony Bijland bleek eveneens over voldoende re serves te beschikken om den feilen aanval van Jopie Waalberg af te slaan. Willy Haverlag werd hiervan evenwel de dupe. De voorsprong, welken zij had' weten te verkrijgen en te behouden tot op het laat ste keerpunt, moest zij geheel afstaan. Wel 'n be wijs hoe krachtig de eindspurt was van de nieuwe kampioene en de titelverdedigster. Tony Bijland werd kampioene in 3 min. 5,4 sec. tweede Jopie Waalberg in 3 m. 6.4 sec. terwijl Willy Haverlag als derde arriveerde in 3 m. 7,9 sec. Verleden jaar werd Jopie Waalberg kampioene in 3 min. 4,9 sec. Behalve op de 100 meter werd Rie van Veen ook nog op gedecideerde wijze kaïppioene op de 400 m. borstcrawl. Dit' kampioenschap 'liep geen oogenblik gevaar. Van den start af nam zij de leiding om deze met een fraaie eindspurt om te zetten in een grooten voorsprong. Zij noteerde op dezen afstand 5 min. 37,4 sec. Tweede werd Annie Veldhuizen (De Rob ben) in 5 m. 50,8 sec. Op de 400 m. borstcrawl slaagde Ruimscfyptel er in beslag te leggen op dit kampioenschap door den voorspronk, welke bij vlak na den start reeds had weten te verkrijgen, hardnekkig tot het einde met succes te verdedigen. Hij poteerde op dezen afstand 5 m. 35.8 sec. Tweedje werd de Robbenzwemmer J. Keiler in 5.36.4 sec. op dit kampioenschap door den voorsprong, welken hij vlak na "den start reeds had weten te verkrijgen, hardnekkig tot het einde met succes te verdedigen. Hij noteerde op. dezen afstand 5 m. 35,8 sec. Tweede werd de Robbenzwemmer J. Keller in 5.36,4 sec. Bij het schoonspringen heeren behaalde Cl. de Goede (AZ 1870) met 115.40 pnt. het kampioen schap. Tweede werd J. Zomer (HVGB) met 113.30 pnt. De estafette 4 x 200 m. borstcrawl heeren werd gewonnen door de ploeg bestaande uit de zwem mers A. F. Ruimschotel Jr., H. Thomas, H. Holsber- gen en C.-Pley in 10 m. 19,4 sec. Tweede werd de ploeg van HPC in 10 m. 21,8 sec. Bij de dames werd dit nummer gewonnen door de ploeg van 'RDZ in 5 min. 4,3 sec. bestaande uit de zwemsters Rie van Veen, Willy Soetekouw, Bep Groenendijk en Bep Zijlstra. Ttyeède werd de ploeg van de Meeuwen in 5 m. 27,7 sec. Tot slot van dit uitgebreide programma werd de waterpólowedstrijd gespeeld tusschen bet Neder- landsch zevental cn het Haagsche zevental. Nadat Ruimschotel het Haagsche zevental de leiding bezorgde, scoorde van Aelst den gelijkma ker, waarna werd gekeerd. In de tweede helft was het Nederl. zevental sterker en wist een 41 over winning te behalen. De doelpunten werden na de rust gemaakt door Polvliet, van Rootselaar en A. Indermauer. De uitslagen van Zaterdag waren: 100 meter borstcrawl voor heeren: 1. K. Hoving (RZC) 1 min. 2,5 '3; 2. J. C. Scheffer (DJK) 1 min. 2,9 sec.: 3. J. Ph. van Merkesteyn (Haarlem) 1 min. 4 sec.; 4. A. H. Sipkema (HPC) 1 min. 4,2 sec.; 5. H. Thomas (H. P. en P. C.) 1 min. 4.3 sec.; 6. S. T. Moolenaar (IJ) 1 min. 4,4 sec. 100 meter borstcrawl voor dames: 1. R. van Veen (RDZ) 1 min. 6,8ssec., 2. B. van Schaik (Meeuwen) 1 min. 9,3 sec.; 3. W. Soetekouws(RDZ) 1 min. 10 se.c.; 4. Wiersma (UZC) 1 min.' 10,7 sec.; 5. A, Stijl (ADZ) 1 min. 11,9 sec. 6. C. Bolte (Merwede) 1 min. 12,6 sec., 100, meter rugslag voor heeren: 1. H. Ph. A. van Schouwen (DJK) 1 min. 13,8 sec.; 2. P. de Groot (H. P. en P. C.) 1 min. 15,9 sec.; 3. J. P. Metmah (IJ) 1 min. 16,1 sec.; 4. J. C. Scheffer (DJK) 1 min. 16.6 5. F. de Geest (HPC) 1 min. 17,2 sec.; 6. Fr. Maus (Haarlem) 1 min. 18,4 sec. 200 meter schoolslag voor heeren: 1. W. Seton (Zian) 2 min. 51,2 sec.; 2. H. Smitshuyzen (A. Z. 1870) 2 min. 52,4 sec.; 3. H. Zijderlaan (Otter) 3 min. 4.9 sec.; 4. R. van Feggelen (Meeuwen) 3 min. 6,5 sec.; 5. BvSerier (AZ 1870) 3 min. 7,6 sec., 6. M. Spaanderman (Haarlem) 3 min. 8,6 sec. 200 meter schoolslag voor dames: 1. J. Waalberg (ADZ) 3 min. 6,2 sec., 2. A. E. Bijland (HZC) 3 tegenstanders klop. Ongeslagen kon de titel niet worden behaald daar het Hilversum gelukte H. C. K. haar eenige nederlaag toe te brengen. E. D. O. bewees nu den goeden dienst Hilversum ite ver slaan waardoor H. C. K. de titel te beurt viel. Thöns zal de goede vorm gehandhaafd moeten blijven, want het zal een heele toer zijn om Quick'haar eerste klasserschap af handig te maken. Onze beste wenschen vergezellen II. C. K. bij haar po ging om het aantal eerste klassers in Haarlem op vijf te brengen! De overige uitslagen luiden als volgt: H% C. K.: R. C. H.: Hilversum E. D. Zeeburgia: A. F. C.: Overgangsklasse. 01100410X II: Tweede klasse. A. F. C. II: 0 0 0 0 0 0 2 2 T. Y. B. B.: 3 4 4 12 3 4 1 31 H. H. C. LI*. 1 3 2 5 4 4 19 E. H. S.: 0 1 3 4 1 3 12 Celeritas: 24 Schoten II: Haarlem II: 24 De Spartaan: 5 T. H. B.: 3 2 0 3 2 0 2 3 X 15 Watergraafsmeer: 2 4 1 4 0 0 0 1 1 13 Ajax II: 25 Z. R. C.: Derde klasse. H. H .C. IV: 3 1 4 3 0 0 1 12 T. Y. B. B. II: 2 3 1 5 3 0 3 17 E. D. O. iv: 2 1 7 6 2 3 21 Zeemeeuwen: 3 0 0 3 1 3 10 R. C .H. III 1 5 3 3 4 13' X 29 Schoten IV: 0 1 2 1 2 0 10 16 T. H. B. II: 7 5 8 1 3 4 X M E. D. O. VI: 0 7 2 0 1 0 1 11 H. H. C. III: 11 2 2 0 3 3 x 21 H. D. M.: 2 11 0 3 0 3 0 19 E. D. O. IV: 3 1 2 10 0 2 1 6 25 R. C. H. III: 3 0 2 3 4 0 2 5 19 Schoten 5: 0 1 3 0 0 2 0 3 0 9 H. H. C. 5: 1 1 2 1 0 0 0 4 1 10 Spaamevogels: uitgesteld E. D .O. lil: uitgesteld E. D. O. 5: 0 0 3 4 0 7 H. H. C. IV: 0 2 1 0 7 10 Schoten 4: verregend Zeemeeuwen verregend Junioren. E. H. s.: 0 0 1 0 0 1 0 0 2 Haarlem: 1 0 1 1 4 2 3 7 =19 H. D. M.: 35 H. H. C. lil: 9 Schoten B: 1 3 2 0 1 3 0 3 0 13 E. H. S.: 2 2 1 1 0 1 4 0 =11 I-Iaarlem 0 3 6 4 2 9 24 H. H. C.: 4 3 2 4 10 0 =23 sec.; 4. E. Chel (Rotterdam) 3 min. 12,7 sec., 5. C. Kraft (Haarlem) 3 min. 14,5 sec.; 6. B. de Groen (Rotterdam) 3 min. 19 sec. Estafette 4 x 200 meter borstcrawl voor heeren: 1. HZ en PC 10 min. 39 sec.; 2. HPC 10 min. 33 sec.; 3. Haarlem 10 min. 39 sec.: 4. IJ 10 m'in. 41,9 sec.. 5. UZC 10 min. 47 sec.; 6. DJK 10 min. 28,6 sec. 1500 meter vrije zwemwijze voor heeren: 1. Kam pioen H. A. Ramack (RZC) 22 min. 19,2 sec.; 2. J. de Groot (IJ) 23 min. 10,2 sec.; 3. A. F. Ruimschotel Jr. (HZ en PC) 23 min. 13 sec. De uitslagen van den tweeden dag luidden: Finale 100 M. borstcrawl heeren: 1, K. Hoving (R.Z.C.) 1 min. 2 'sec,, 2. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 2,8 sec., 3. J. Ph. van Merkesteyn (zwemcl. Haarlem) 1 min. 4,6 sec., 4. H.. Thomas (H.Z. en P. C.) 1 min. 4.7 sec., 5. A. H. SipkeYna (H.P.C.) 1 min. 5,5 en 6. S. T. Molenaar (Het IJ) 1 min. 5,7 sec. Finale 100 Meter borstcrawl dames: 1 Rie van Veen (R.D.Z.) 1. min. 6,9 sec., 2. Alie Stijl (A D.Z., 1 min. 9.3 sec., 3. Willy Soetekouw (R.D.Z.) 1 min. 10.4 sec. Finale rugslag hoeren: 1. Van Schouwen (D.J.K.) 1 min. 12,9 sec.. 2. Metman (IJ), 1 min. 13 sec., 3. J. C. Scheffer (D.J.K.), 1 min. 15,5 sec., 4. P. de Groot (H.Z. en P. C.) 1 min. 17 sec. Finale 100 meter rugslag dames: 1. Irene van Feggelen (Meeuwen) 1 min. 18,6 sec., 2. Thea de Haan (Zian) 1 min. 23 sec. Finale 200 M. schoolslag heeren: 1. K. Seton (Zian) 2 min. 5,1 sec., 2. H. Smitshuyzen (A.Z. 70) 2 min. 53,3 sec., 3. R. van Feggelen (Meeuwen 3 min. 5,9 sec. Finale 200 M. schoolslag dames: 1. Tony Bijland (H.Z.C.) 3 min. 5,8 sec.. 2. (A.D.Z.) 3 min. 6,4 sec., 3. Willy Haverlag (Robben) 3 min. 7,9'sec. Finale 400 Meter borstcrawl heeren: 1. A. Ruimschotel Jr., H. Z. en P.C.) 5 min. 35,8 sec., 2. J. Keiler (Robben) 5 min. 36,4 sec. Finale estafette 4 x 200 M. borstcrawl heeren: 1. H.Z. en P.C. (A. F. Ruimschotel Jr., H. Thomas, H.Holsbergen en C. Pley) 10 m. 10,4 sec., 2. H. P. C. 10 m. 21,8 sec., 3. IJ. 10 m. 32,2 sec. Finale 400 M. borstcrawl dames: 1. Rie' van Veen (R.D.Z.), 5 m. 37,4 sec., 2. Annie Veldhuizen (Robben 5 min., 50,8 sec., 3. Bep van Schaik (Meeuwen) 6 min. 2 sec. Finale 4 x 100 M. borstcrawl dames: 1. R. D. Z. (Rie van Veen, Willy Soetekouw, Bep.' Groenendijk en Bep Zijlstra), 5 min. 43 sec.,, 2. Meeuwen. Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN tl OP T2 AUGUSTUS 21,12 tot 6,17 Maan op 12 Aug. onder12.06 Maan Op 12 Aug. op 25.18 ONDERAFD. HAARLEM OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Ledenopgaven. Nogmaals wordt er de aandacht van H. H. Secretarissen op gevestigd, dat ALLE ledenopgaven, ook de aanvullingsopgaven. in TWEEVOUD aan het Bonds- bureau te "s GRAVENHAGE moeten worden ingezonden, dat dan voor doorzending van hel afschrift aan de afd. Haarlem zorg draagt. De abusievelijk aan de afdeeling ingezonden opgaven zijn reecis aan Den Haag doorgezonden. Zevenkamp-Commissie. Vergadering van de Zeven kamp-Commissie op Woensdag 13 Augustus, des avonds te 8 uur op het BONDSBUREAU. Royementen. Geroyeerd door de vereeniging HEEM STEDE én overgenomen door de afd. Haarlem: I. Krab bendam, Borneostraal 29, Heemstede. Overschrijvingen. Aangevraagd: 1219. W. Boersbroek van IVODWO naar WH. Scheidsrechters. Bedankt door den heer G. H. Hesse- link Jr. te IJmuidcn O. VRAGENLIJSTEN H.H. SCHEIDSRECHTERS. Hoewel de termijn van inzending der jaarlijksche vra genlijsten verstreken is. zijn deze nog niet alle ingevuld terugontvangen. Voor een goeden gang van zaken worden degenen, die zulks tot, nog toe verzuimden, verzocht een spoedige te rugzending te bevorderen. AANMELDING NIEUWE SCHEIDSRECHTERS. Wederom wordt de aandacht gevestigd op de gelegen heid, om als scheidsrechter toe te treden. Tot op heden hebben slechts enkele personen zich hiertoe aangemeld, hetgeen in verband met de te verwachten uitgebreide competities te weinig is. Degenen, die zich alsnog willen opgeven, worden daar om dringend verzocht zich ten spoedigste schriftelijk te i/enden tot den Secretaris der Scheidsrechterscommissie, den heer N. J, Twisterllng, Badhuisstraat 24, Haarlem. Nederl. Cricketbond H. C. C. 1-P. W. Gewonnen door II.C.C. I met 3 runs op de le innings. (Nog 6 wickets in handen). P.W. le innings 87 (J. Visser 19; A. K. Baerselman 13; H. Schnitger 19; A. Nordbeck 10). W. Gallois 4-37: A. M. J. de Beus 6-40. le innings H.C.C. I 90 voor 4 (gest.) (W. Arendse s Wolff 10; E. J. A. Schill 39*; Mr. P. ten Bosch 10- t Gallois 12*; H. Schnitger 2-41; N. Leeftink 2—41, Hermes D. V. S.—H .B .S H.B.S. le innings 233 voor 7 (gesl.) (Mr. E. C. Boi». quet 55; H. Herklotz 51 J. H. E. Everard 49; c. a Huinder 28*: L. C. F. Wunder 20) A. Molenaar I-65- Scheffer 2-57; L. Borrani 1-38; C. Tettelaar 2-23;' 1 Nolet 1-7. Hermes-D.V.S. le innings 75 voor 3 (tijd) (J. Of(er. man 35; L. Borrani 29) C. A. Huinder 2-18; J. h. e" Everard 1-19. De wedstrijd eindigde dus in een' draw. H. B. S.-P. W. De Hagenaars, wonnen de tweedaagsche met 5 wickets. H. B. S. bracht het den tweeden dag tot 127 rune In de dubbele cijfers kwamen Herklots met 17 Scholten met 22, Van Katwijk met 42 en Lochmann van Bennekom met 15. Het aantal extra's bedroeg 9 Bowlingcijfers P.W.: Visser 2 voor 23. Leeftink (i voor 42, H. Schnitger 4 voor 35 en Stroink 4 voor 18 P.W. scoorde 85 runs. In de dubbele cijfers kwa men Visser met 10. H. Schnitger met 19. Stroink me* 12 en Eshuis met 27. Huinder nam 7 wickets voor 29 runs. H.B.S. sloot op 58 voor 5. Herklots bleef 0? 34 en Everant op 10 not out. RANGLIJSTJES. De stand van de eerste klas competitie is nu als volgt: H.C.C. I 10 6 2 1 1 0 19 Hermes-D.V.S. t 11 6 1 2 2 0 17 H.B.S. 12 8 0 1 3 0 17 V.R.A. 10 8 0 0 2 0 16 Rood en Wit 10 6- 0 1 2 1 13 A.C.C. 10 4 .1 1 4 0 12 H.C.C. II 11 2' 1 3 5 0 10 Haarlem 10 5 0 0 5 0 10 9 V.O.C. 9 5 '0 0 3 1 H.C.C. III 9 •4 o; 0 5 0 9 Quicks (M.) 7 2 0 4 0 7 Excelsior 8 3 0 0 5 0 6 Sparta 9 2 0 0 6. 1 3 V.V.V. 1 9 1 0 1 6 1 2 P.W. 4- 0 0 1 3 Os l S.C.H.C. 8 0 0 1 5 2 0 ROOD EN WIT 2V. R. A. 2 Draw; R. en W. 2 142—3, V. R. A. 40—1 tijd. Met. groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter DIENTJE MARIA. H. F. BROEKHUIZEN- VAN BAERSEL „De Lichtbron", Kennemerplein 24, IJmuiden Voor "de vele blijken van be langstelling. ondervonden bij het overlijden van den Heer PIETER PRINS betuigen wij hierbij onzen har- telijken dank. Namens de familie, Wed. T. PRINS—STAM IJmuiden, Augustus 1941 Havenkade 9 Gevraagd Juffrouw 19 jaar.^vlot, vriendelijk en intelligent, per 1 Sept., kun nende typen, door De Beverwijkse Boekhan del, Breestr. 25, Beverwijk Pers. aanm. 's avonds 7-7.30 u. te koop, 38 voet. Prijs 2800. Brieven IJ 1624 bur van dit blad Belastingconsulent 2de Atjehstraat 26 AMSTERDAM (Zaterdags te Beverfvijk) Behandeling van alle belas tingzaken. Bijhouden van ad ministraties. betrof ",echanisme| UIT KENNEMERLAND 1—3 Regels 30 cent Elke regel ftieer 10 ct. (uitsluitend bij Joviu«»be*aling) TE KOOP GEVRAAGD: gasfor nuis. Brieven IJ 634 bur. van dit blad TE KOOP een haardkachel in prima staat. Adres te vernemen bur. van dit blad TE KOOP zwart colbert met vest en gestreepte pantalon, maat 48- 50, -prijs billijk. Adres te vern. bur. van dit blad TE KOOP stevige kinderstoel. Eksterlaan 11. WEGENS OVERCOMPLEET te koop: dames-, en heerenriiwiel in prima staat, met le klas banden. D. Nap, Stationsweg 172, IJm.- Oost. Dame, bezigheden buitenshuis hebbende, zoekt PENSION te Be verwijk. Br. B 17§ bur. v. d. bl. BEKWAME MANGELSTERS MEISJES en AANKOMENDE MEISJES GEVRAAGD. WASSCHERIJ ..HOEK EN VAART', Bloemend.straatweg 17, Santpoort-Station. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VIS S CHERTJ. DISTRIBUTIE VAN AARDAPPELEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en VisscheriJ brengt ter kennis van kleinhandelaren in aardappelen, dat in de week van 11 tot en met 16 Augustus de met ,.28 reserve" en ,,29 reserve" gemerkte cönsumptiebonnen op de normale wijze bij den plSatselijken distributie- dienst kunnen worden ingeleverd ter verkrijging van toewijzingen. Aangezien de met ,,30 reserve" gemerkte bon is aangewezen voor het koo- pen van li/2 K.G. aardappelen ,d,i. dus een half rantsoen, mogen deze bonnes niet tezamen met andere bonnen op hetzelfde opplakvel voorkomen. De in de week van 18 tot en met 23 Augustus in te leveren bonnen ,,29 reserve" en „30 reserve" mogen derhalve niet door elkaar op hetzelfde opplakvel voor komen. Uiteraard zal bij de vaststelling der bij inlevering van met „3D reserve" gemerkte bonnen uit te reiken toewijzingen het aantal toe te wijzen rantsoenen slechts de helft van het aantal ingeleverde bonnen bedragen. In verband hiermede dienen de handelaren, voorzoover het bonnen „30 reserve'! betreft, op het ontvangstbewijs als ingeleverd" aantal rantsoenen de helft van het aantal ingeleverde bonnen te vermelden. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. REGELING POOTGOED. Hèt Rijksbureau voor de Voedselvoorzieningen Oorlogstijd maakt hel volgende bekend. Teneinde den handel in speciale selecties door pootgoedtelers niet te be moeilijken is bepaald, dat de verbouwers van vroeggerooid door den Neder- landschen Algemeenen Keuringsdienst goedgekeurd a-pootgoed tot 15 Augu«V tus a.s. dit pootgoed mogen verkoopen aan pootgoedtelers in het binnen land. rechtstreeks of door bemiddeling van den handel. Hiervoor is echter noodig een vergunning van de Nederlandsche Akkerbouw Centrale. Aan« vragen hiervoor moeten zoo spoedig mogelijk worden ingediend bij de Neder* landsche Akkerbouw-Centrale ,afd. zaaizaad en pootgoed, Bezuidenhoutsche- weg 15, Den Haag, met vermelding van de beschikbare hoeveelheid vroeg gerooid a-pootgoed. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat dit slechts geldt voor vroeggerooid a-pootgoéd. Van deze verkoopen moet wekelijks opgave worden gedaan aan den plaat-' selijken bureauho'uder, alsmede aan den Nederlandsche Akkerbouw-Centrale, Afleveringen aan pootgoedtelers mogen slechts .plaats hebben tegen innamé van een bestelbon, af te. geven door den plaatselijken bureauhouder. Nadere publicaties over de potertegeling 1941/1942 zullen nog volgen, OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. DISTRIBUTIE VAN RIJST ENZ. De Secretaris-Generaal van het Departement van landbouw en VisscheriJ brengt ter kennis van grossiers in rijst, rijstemeel, rijstebloem en rijstegries, dat zij met ingang van Maandag 11 Augustus a.s. de door hen te ontvangen toewijzingen voor rijst e. d. inplaats van aan de rijstpellerijen moeten door zenden aan de Nederlandsche Meelcentrale, Riouwstraat 178, Den Haag. De1 rijstpellerijen mogen op de toewijzingen geen rijst e. d. meer afleveren. De grossiers zullen op de door hen te ontvangen toewijzingen derhalve uit dert nog bij hen aanwezigen voorraad moeten afleveren. Voor het geval een grossier niet over voldoenden voorraad mocht beschik ken om alle door hem ontvangen toewijzingen af te leveren, kan hij zich tot dp'Meelcentrale wenden met het verzoek, zijn voorraad te mogen aanvullen. De Meelcentrale zal aan een dergelijk verzoek slechts kunnen voldoen, Indien daadwerkelijk blijkt, dat de op de door den grossier ontvangen toe wijzingen af te leveren totale hoeveelheid meer bedraagt dan de nog bij den grossier aanwezige voorraad. r- OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. KOPPEN EN LOOF VAN SUIKERBIETEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt het volgende bekend. In verband met de op de telers rustende verplichting om de koppen en het loof van de suikerbieten te verzamelen en er voor zorg te dragen, dat deze koppen en dat loof worden bestemd voor veevoeder, wordt aan alle telers van suikerbieten, die verwachten geen gelegenheid te zullen hebben de kop pen en het loof van de door hen verbouwde suikerbieten op eigen bedrijf te vervoederen, dan wel te verkoopen, verzocht daarvan voor 15 Augustus aan staande kennis te geven aan de Landbouw-Crisis-organisatie ,tot welke zij als georganiseerde zijn toegelaten, zulks onder vermelding van de oppervlakte, beteeld met suikerbieten, waarvan de koppen en het loof door de betrokken telers niet zullen kunnén wox-den vervoederd of verkocht. Voor Huishouding J. WERKSTER gevr. M., TV. e Za. van 9-12. Adres te vern. bu van dit blad. Gevr. flinke jonge "WERKSTER, 5 x per week van 9-1 uur. Aanm. 'p av. na 7 uur. Bloemendweg, 1 8 2, bij Julianaiaan Voor direct gevr. PL. MEISJE v. S.303 uur. 16 a 17 jaar. La.nd- zichtlaan 18, Heemstede. FLINKE WERKSTER gevr. van 8.3012.30, 4 ochtenden p. w. Aanm. J. van Galenstr. 18, verl. Hyaointhelaan. NET DAGMEISJE gevr. zelfst. k. w. van 8.304. Anna van Buren- laan 71. Wie is gen. voor mij wat KINDER KLEEDING TE BREIEN? Tegen verg. Brieven G 5030 bur. van dit Heldere fl. WERKSTER gevr. Be kend met fijn kamerwerk en ge wend in bétere huizen te werken. Leeft. 25-3 5 j. Goed loon. Aanm. tuss. 7-8 uur. Pr iris Mauritslaan 28 Haarlem. 2E MEISJE gevr. per 15 Aug. of 1 Sept. Alleen met erv. en v. g. g. v. Boven 22 j. Goed loon. Aanm. tus- sohen 7-8 üur. Prins Mauritslaan 28 .Haarlem. NET MEISJE gevraagd van 8.30 tot 3 uur. Corn. Speelmanlaan 7, bij Delftlaan. Gevraagd: nette WERKSTER, P.G., voor 3 morgens per week. Orionweg 122. WERKSTER gevraagd voor Don derdag. Kleverlaan 9 5. Voor Bedrijf Gevr. KAPSTER, prima kunn. on- duleeren, prettigenwerkkring, Spoed. Dames Kapsalon Tiny, Slacht hu isstr. 14 rood. Nette BANKETBAKKERSLEER.- LING gevr. Maison Toeset, Bl'd.- straafweg 6S, Santpoort-Stat. KAPPERS! Aank. of 2e Bediende gevraagd. A. Koster. Linschoten- straat S. NETTE JONGEN gevraagd 14-16 jaar. Kennemerstraal 27 zw. Voor Huishouding Voor BESCH. J. M. 21 j. met op' kinderverz. en o'pv. 'wordt in i m. ki; k, pi. gezocht alfi zodd. Hooi 1. geen vereisohte. Intern. Brieve" B 5031 bur. van dil Vi4.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4