IJmuider Courant Duitschland wint voor Europa op alle fronten DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN De strijd in het Oosten: Ontbinding der centrale werkgevers-organisaties KORT NIEUWS Achtervolging in de Zuidelijke Oekraïne maakt snelle vorderingen. 26e JAARGANG No. 238 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau IJmuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmulden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DINSDSG 12 AUGUSTUS 1911 Abonnementen per week 0.13V2, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Verbonden legers naderen de Zwarte Zee. Nachtelijke aanvallen op Mos kou voortgezet. Gemotoriseerde colonnes in de Oekraïne vernietigd. Het D.N.B. meldt: Aan het Oostelijke front is de groote achtervolgingsslag in de Zuidelijke Oekraïne zoozezr op gang gekomen datde ver bonden legers aanzienlijk genaderd zijn tot de Zwarte Zee. De Duitsche luchtmacht heeft hierbij op doeltreffende wijze medegewerkt en den vijand zware verliezen toegebracht. De nachtelijke aan vallen op Moskou' zijn voortgezet. Hier zijn dit maal vooral wapenfabrieken in het Noordwesten en het Oosten met succes gebombardeerd. Duitsche vlootstrijdkrachten hebben in de Noorde lijke IJszee een Sovjet-torpedojager en een bewa kingsvaartuig tot zinken gebracht. De Duitsche luchtmacht heeft thans meer dan 10.000 Sovjetvliegtuigen vernietigd. Dit cijfer wordt welspre kender, wanneer men het vergelijkt met de resultaten van den veldtocht in het Westen. Toen werden in totaal 2633 vijandelijke vliegtuigen als vernietigd ge rapporteerd, waarmede de kern van de Fransche luchtmacht en de Britsche luchtmacht op het vaste land vernield was. Als nu aan alle fronten reeds vier maal zooveel Sovjettoestellen vernietigd zijn en de Sovjet-Unie desondanks nog beschikt over materiaal voor het front, dan bewijst dit opnieuw welk een ge weldige hoeveelheid, vliegtuigen gereed werd .gehou den voor den aanval op Midden-Europa. Men kan aan nemen dat het bijzonder groote aantal toestellen ver klaard wordt door het feit dat de Sovjetluchtmacht juist bezig was met den overgang van verouderde naar moderne types. In ieder geval heeft de Duitsche luchtmacht de bedreiging der wereld uit de lucht thans verijdeld. DE STRIJD IN DE OEKRAÏNE. BERLIJN, 11 Aug. (D.N.B.) De aanvallen van de Duitsche luchtmacht op de geblokkeerde wegen en opeen geperste troepen in het Zuiden der Oekraïne, hebben Zondag weer zeer groote successen geoogst. Gemotoriseerde colonnes werden verpletterd, 54 tanks vernietigd en meer den 300 vrachtauto's vernield. De Inzittenden der voertuigen sneuvelden grootendeels in het vuur der Duitsche toestellen. In den strijd tegen de Sovjetartillerie werden twee batterijen luchtaf weergeschut, een stuk belegenringsgeschut en drie batterijen artillerie buiten gevecht gesteld. De wei nige spoorwegtrajecten in dit gebied werden op vele plaatsen onderbroken, zoodat zij nog slechts over korte afstanden berijdbaar waren. Zeven treinen ble ven met zware beschadigingen op de baan staan of ontspoorden en geraakten ten deele in brand. Ver scheidene veerbooten, die op den benedenloop van de Boeg werden gebruikt voor het vervoer van bols jewistische troepen, werden gebombardeerd en zwaar beschadigd. Jagers schoten boven dit gebied in lucht gevechten 23 vliegtuigen der Sovjets neer, terwijl de Duitsche verliezen slechts één toestel bedragen. Bij de succesvolle aanvallen der Duitsche troepen In de Oekraïne bevonden zich onder de talrijke ge vangenen ook de commandanten van twee bolsjewis tische corpsen infanterie met hun staven en twee divi siecommandanten. Steeds meer wordt bevestigd dat de vernietiging van de bolsjewistische formaties die in de Oekraïne wordt achtervolgd, volledig is. Op een enkele plaats, een belangrijk kruispuntvan wegen, werden alleen al 4000 gesneuvelde bolsjewiki begra ven. De materiaalverliezen der Sovjets zijn zeer groot. Bij de gevechten in den zuidelijken sector van het Oostelijke front ten Noordoosten van Odessa hebben vluchtende bolsjewisten, naar aan het D.N.B. wordt gemeld, getracht zich door het opblazen van een be langrijke rivierovergang een oponthoud te verschaf fen, teneinde in staat te zijn de door groote verliezen sterk verzwakte afdeelingen opnieuw op te stellen. Zonder oponthoud doorwaardde echter een compagftie Duitsche infanterie in den avond van den 9en Augus tus de rivier en drong direct de bosschen binnen, waarin de bolsjewisten in stelling waren gegaan. Bij een verrassenden aanval drongen de Duitsche infan teristen met de bajonet op het geweer de Sovjetstel lingen binnen. Tijdens het nachtelijke gevecht in het bosch werden de bolsjewistische afdeelingen volko men uit elkander geslagen en volkomen vernietigd. Zonder zelf verliezen te hebben geleden maakte deze Duitsche compagnie infanterie 44 gevangenen en ver overde zij twee stukken pantserafweergeschut en 31 paarden. Alleen in dit gevecht vielen ongeveer 140 Sovjetsoldaten. Naar voorts van bevoegde zijde wordt medegedeeld heeft de Duitsche artillerie van den oever van den Dnjepr af op 9 Augustus Sovjetschepen beschoten. Twee vrachtbooten van 700 ton elk werden tot zin ken gebracht. De Sovjets hebben den benedenloop van den Dnjepr voor hun scheepvaart dringend noodig Wegens de vernietiging der andere verkeerswegen. Ook hebben in de afgeloopen dagen Duitsche vloot strijdkrachten met succes in de Noordelijke IJszee ge opereerd. Duitsche torpedojagers hebben door ge schutvuur een Sovjetpatrouillevaartuig tot zinken ge bracht, terwijl een Duitsche duikboot een Sovjet torpedojager in den grond boorde. GEVECHT TUSSCHEN SOVJETSOLDATEN. BERLIJN, 11 Aug. (D.N.B.) Bij de gevechten ten Oosten van Smolensk geraakte Vrijdag een gewonde Duitsche luitenant der infanterie, naar het D.N.B. van bevoegde zijde verneemt, tijdelijk in Sovjet- gevangenschap, omdat hij zijn munitie had verscho kten. Terwijl de Sovjetsoldaten, die hem gevangen ge nomen hadden, hem nog fouilleerden, op zoek naar voorwerpen van waarde, verschenen enkele bolsje wistische tankschutters. Tusschen hen en de bolsje wistische infanteristen ontstond felle strijd over den zegelring en het horloge van den Duitschen- luitenant. De strijd eindigde met de verjaging van de infante risten door de pantserschutters. Deze namen den Duitschen luitenant mee naar hun tank. Zonder acht te slaan op zijn verwonding, boeiden zij hem en bon den hem op een der geschuttorens vast, kennelijk met de bedoeling den luitenant bij een lateren aanval als kogelvanger te gebruiken. Door het verrassende op duiken van een troep Duitsche tirailleurs, die den ge wonden luitenant zochten, werd het plan verijdeld. De Duitsche infanteristen sloegen de bolsjewistische tank- 1 soldaten in een kort gevecht van man tegen man neer, bevrijdden hun luitenant en vernielden de drie Sov- jettanks. Volksconcert van de II. O. V. Soliste: Sini v. d. Brom, piano Donderdag 14 Augustus a.s. zal de H.O.V. concer teeren onder leiding van Marinus Adam. Voor dit concert is een romantisch programma samengesteld. Als orkestwerk is daarvoor gekozen de 7de Sympho- nie in C. gr. terts van Fr. Schubert, een compositie uit den bloeitijd der Romantiek. De avond wordt ge opend met de Tragische ouverture van Joh. Brahms. Hoewel Brahms eigenlijk tot de neo-klassieken be hoort, is deze Ouverture toch nog wel tot de roman tische werken te rekenen. Beide werken komen helaas veel te weinig op de orkestprogramma's. Zeer ten on rechte, want het beluisteren van het meesterwerk ge componeerd door den grooten Schepper van het Lied, Schubert, verschaft den toehoorder een zeldzaam mu zikaal genot. En hoe prachtig is niet die structuur van de Brahms Ouverture. Sini v. d. Brom, de talentvolle Amsterdamsche pia niste, speelt met orkestbegeleiding het, Grieg concert. Vele concertbezoekers zullen dit ontgetwijfeld op prijs stellen. 's-GRAVENHAGE, 11 Augustus. De commis saris voor de niet-economische vereenigingen en stichtingen in Nederland heeft op grond van par. 2 der verordening no. 41/41 van den Rijkscommissa ris voor de bezette Nederlandsche gebieden de vol gende organisaties ontbonden: Raad van bestuur in arbeidszaken, Verbond van Nederlandsche werkgevers, Centraal overleg in arbeidszaken voor werkge versbonden, Algemeene Katholieke werkgeversvereeniging, Roomsch-Katholïek verbond van werkgeversvak- vereenigingen, Verbond van Protestant-Christelijke werkgevers *a Nederland. PRIJSVRAAG VOOR DE BESTE LUISTERSPELEN. 's ÓRAVENHAGE, 12 Augustus. Met het doel om goede luisterspelen te verkrijgen voor den Nederlandschen Omroep, heeft het departement van Volksvoorlichting en Kunsten een prijsvraag uitgeschreven voor de beste Nederlandsche luister spelen. De omroep zal de bekroonde inzendingen over nemen, terwijl bovendien de mogelijkheid bestaat, dat niet-bekroonde inzendingen welke voor uitzen ding geschikt zijn, worden aangekocht. Deze prijs vraag heeft drie groepen. In de eerste worden ge vraagd luisterspelen van sociale, historische en opvoedende strekking, in de tweede luisterspelen van uitsluitend ontspannenden aard en in de derde luisterspel-series van ten hoogste 4 uitzendingen, van ontspannenden aard of met een sociale historische of opvoedende strekking De tijdsduur van elke uitzending moet ongeveer dertig minuten bedragen. De termijn van inzending aan het departement sluit 15 October a.s. OOGST ARBEID EN WERKVERRUIMING. 's GRAVENHAGE, 11 Augustus. In het belang van een vlot verloop der oogstwerkzaamheden is bepaald, dat arbeiders, die bij werkverruimings- werken zijn geplaatst en die voor korten tijd arbeid kunnen vinden door het verrichten van oogstwerk zaamheden, na afloop dier werkzaamheden, on middellijk weder ïn aanmerking kunnen komen voor herplaatsing bij de werkverruiming. Arbeiders, die de werkverruiming tijdelijk willen verlaten om de helpende hand te bieden, bij het oogsten, behoeven dan ook niet te vreezen, dat zij, wanneer deze bezigheid is afgeloopen, niet aanstonds weder tewerk zullen worden gesteld. Vacantie en Distributie De directeur van het Centraal Distributie kantoor aan het woord De directeur van het Centraal Distributiekantoor in den Haag, de heer S. de Hoo, verklaarde aan een redacteur van de V.P.B. o.a.: Vacantie, langs de wegen trekt een bonte stroom vacantiegangers. Tienduizenden Nederlanders trekken er te voet, per fiets of per spoor op uit en bezoeken musea en kasteelen, stille dorpen en stadjes, duinen, bosschen en heidevelden. Overal zijn pensions, hotels en kampeercentra overvol met vroolijke menschen, die ver van de steden met hun kantoren en fabrieken, nieuwe krachten voor het dagelijksch werk verzame len. De distributiedienst kwam voor bijzondere moeilijk heden te staan, zoodat een aantal maatregelen getrof fen werd om alle vacantiegangers van het noodige te kunnen voorzien. Het verheugt mij bijzonder te kunnen verzekeren, dat alles goed verloopt en dat door de getroffeft maat regelen de hotel- en pensiongasten overal voldoende voedsel kunnen krijgen. De reislust is dezen zomer bijzonder groot, zoodat verschillende streken, o.a. de Veluwe, vol gasten zijn. Toch ontvingen wij bijna geen klachten, hoewel ik het volgende gaarne groote be kendheid zou willen geven: Vele menschen zijn naar buiten gegaan in de ver wachting daar eens lekker en overvloedig te eten. De meening dat men op het land alles te kust en te keur kan krijgen, is ten eenenmale onjuist en ik hoop, dat degenen, die om dien reden naar buiten gingen, hun vergissing hebben ingezien. Nu komt het helaas voor, dat deze menschen, als zij ln hun verwachtingen omtrent een luilekkerland teleurgesteld worden, dit aan de hotel- of pensionhouders wijten en hen on aangenaam bejegenen. Een dergelijke houding is na tuurlijk verkeerd, want deze menschen doen, zooals ik uit ervaring weet, hun uiterste best om het hun gasten naar den zin te maken. Verder valt het me op, dat het publiek nog altijd te roekeloos met de fietsbanden omgaat, terwijl het toch algemeen bekend is, dat er slechts een zeer gering aantal verstrekt wordt. Men denkt „het komt wel in orde", maar dat komt het, als men zoo doorgaat, be slist niet. Het maandelijksche contingent banden wordt na de vacantie niet verhoogd". Het publiek houdt zich uitstekend aan de getroffen maatregelen, maar er zijn wel enkele punten van on dergeschikt belang, waarop de aandacht gevestigd kan worden. De ervaring leert, dat bij een langer verblijf in hotel of pension vaak de suikerbon vergeten wordt. Een andere fout is, dat men over het algemeen alle distributiebescheiden medeneemt i.p.v. de benoodig- de bonnen af te scheuren en slechts deze mede te ne men. Dit werkt verlies der kaarten in de hand. Men behoeft niet alle bonboekjes uit angst, dat deze thuis door bombardementen, brandt enz. verloren zullen gaan, in den koffer te pakken, daar in gevallen, dat van verlies door overmacht sprake is, nieuwe bon boekjes verstrekt worden. Dit alles is echter van ondergeschikt belang; de hoofdzaak is, dat de getroffen regelingen goed vol doen en men dus zonder zorgen voor distributie moeilijkheden op reis kan gaan. DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA OVERVAL OP OUDEN MAN. 's GRAVENHAGE, 11 Augustus. Vanmidddag omstreeks half vier toen de 66-jarige koopman in kleeden A. R. in zij'n woning aan de van der Neer straat 62 alleen thuis was, vervoegde zich bij hem een tweetal mannen, die voorgaven te komen on derhandelen over den koop van een tapijt. Toen R. zich op een oogenblik bukte om een kleed op te rapen, grepen de mannen hem echter vast en wikkelden hem, na een korte worsteling, in een kleed, bonden en knevelden hem. De overweldigers doorzochten toen het huis en namen uit een doos in de keuken een bedrag van ongeveer 1500 gulden en distributiebescheiden weg, waarna zij verdwenen. Na ongeveer tien minuten kon het bejaarde slachtoffer zich bevrijden en zich naar het raam begeven, waarna de politie werd gewaarschuwd. De centrale opsporingsdienst heeft een onderzoek inge steld naar de daders. (A.N.P.) (FotO Stapf) ZWENDELAFFAIRE MET RIJWIELBANDEN. ALMELO, 21 Augustus. De Almelosche politie heeft zes personen gearresteerd, die betrokken zijn bij een belangrijke oplichtingsaffaire. Een der gearresteerden heeft verleden week n.l. aan een rijwielhandelaar uit Nijverdal een partij z.g. nieuwe rijwielbanden verkocht voor f 3200.. De partij be stond echter uit oude, waardelooze banden. DE 50.000STE AMERSFOORTER. Naar de Utrechtsche Courant meldt, heeft Amers foort een inwonertal van 50.000 bereikt. Men rekent nog uit, wie de gelukkige is geweest. APELDOORN, 11 Augustus. Te Epe (Gld.) is he den op 70-jarigen leeftijd overleden de heer T. A. Hooiberg, in leven mede-directeur van de Boek-, Cou rant- en Handelsdrukkerij van de N.V. Hooiberg te Epe, Ruim 40 jaar heeft hij aan het hoofd van dit be drijf gestaan. De heer Hooiberg heeft te Epe in ver schillende vereenigingen een bestuursfunctie vervuld. Duitsch weermachtsbericht Moskousche wapenindustrie gebombardeerd. Haveninstallaties aan de Schot sche en Engelsche kust aangevallen. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER. 11 Aug. (D.N.B.) Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: „In het Zuiden van de Oekraïne maakt de achtervolging van den wijkenden vijand overal snelle vorderingen, ook in de overige deelen van het Oostelijke front verloopen de operaties vol gens de plannen. Formaties gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht fabrieken der Moskousche be wapeningsindustrie, vooral in het Noord-Westen en Oosten der stad bestookt met vele tonnen brisant- en brandbommen. In den strijd tegen Groot-Brittannië zijn nach telijke aanvallen van het luchtwapen gericht op haveninstallaties aan de Schotsche en Engelsche Oostkust. In het gebied van het Kanaal hebben gisteren jagers en luchtafweergeschut tien Brit sche vliegtuigen neergeschoten. Een versper ringsbreker van de marine heeft vier, een pa trouilleboot twee en een mijnenveger een Britsch vliegtuig neergeschoten. In Noord-Afrika hebben Duitsche en Italiaan- sche duikbommenwerpers voltreffers geplaatst op haveninstallaties van Tobroek en Britsche bat terijen afweergeschut tot zwijgen gebracht. Een sterke formatie Duitsche gevechtsvlieg tuigen heeft in den nacht van 10 op 11 Augustus militaire installaties aan het Suezkanaal gebom bardeerd. Enkele vijandelijke vliegtuigen zijn in den af geloopen nacht uit het Noordoosten Duitsch ge bied binnengevlogen en hebben getracht tot Berlijn door te dringen. Zij werden door het vuur van het. afweergeschut afgeslagen, twee der aanvallende bommenwerpers werden neergescho ten." BONNENLIJST. Daar er geen wijziging in de bonnenlijst ls, wordt zij heden niet door ons gepubliceerd- INBRAAK IN GOEDERENLOODS. WINSCHOTEN, 11 Augustus. Hedenmorgen kwam de magazijnchef van den stoomtramweg maatschappij Oostelijk Groningen alhier, tot de ontdekking, dat ongewenschte bezoekers in de goederenloods van genoemde maatschappij waren geweest en verscheidene goederen, boter, margarine, kaas, sigaretten en tabak, hadden ontvreemd. Bij nadere controle bleek voor honderden guldens ver dwenen te zijn. De gemeentepolitie onderzoekt de zaak. BURGEMEESTER VAN LANSCHOT VRAAGT ONTSLAG. Het Hbld. deelt mede, dat de burgemeester van 's-Hertogenbosch Mr. F. J. van Lanschot den ge meenteraad heeft medegedeeld, dat hij aan den secre taris-generaal van het Departement van Binnenland- sche Zaken heeft verzocht hem met ingang van 10 Sept. a.s. eervol ontslag uit zijn ambt te verleenen, zulks in verband met het overschrijden van den leef tijd van 65 jaren en het verstrijken van den termijn zijner laatste benoeming. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 's-GRAVENHAGE, 12 Aug. Prijzen van: f 1000: 1445. 15505, 19169. f 400: 3098. f 200: 15107, 17421, 19823, 21572. f 100: 3666, 10245, 16289, 19465, 19605. Steeds verder voorwaarts dringen de Duitsche troepen in het Sovjetgebied. Door het vellen van boomen zijn in de oerwouden begaanbare wegen gemaakt voor de gemotoriseerde afdeelingen. Bijl en spade hebben hun werk gedaan; de opmarsch kan worden voortgezet. (Orbis-Holland) BEVERWIJK De nieuwe maximumprijzen De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale heeft voor verschillende tuinbouwproducten de volgende maximumprijzen vastgesteld: Tomaten f 17, bonken f 13, roode kool f 4.50, savoye kool f 4.50, witte kool f 3, stokboonen (snij- en spek) f 14, stamboonen f 10, pronkboonen f 10, augurken f 3—f 27, komkommers f 5.50f 13.50, druiven f 65, alles per 100 K.G.; meloenen f 28 f 26, bloemkool f 9f 12 per 100 stuks; peen zon der lof f 3.50f 6, bospeen f 4f5 per 100 bos; peulen f 12.80f 16; doppers idem, stokboonen (princesse) f 16f 20, tuinboonen f 4.80f 6, bieten f 3.20—f 4, sla f 6.40—f 8, alles per 100 K.G.; sla f 3.20f 4 per 100 stuks, andijvie f 6.40f 8, bessen f 18f 22.50, alles per 100 K.G. Nog twee Priesterjubilea. Behalve pastoor L. H. Oudejans vieren op Vrij dag 15 Augustus nog twee oud-plaatsgenooten, n.l. Regent Melchers en Rector Boonekamp, hun zil veren pristerfeest. De Hoogeerw. heer A. J. C. Melchers is sinds 28 Maart 1938 pastoor der St. Jozefskerk en Deken te Haarlem. Regent Melchers was hier van 1927 tot 1938 regent van de Bisschoppelijke Kweekschool. Daarvoor was hij achtereenvolgens kapelaan te Noordwijkerhout, te Rotterdam (St. Antonius, abt) en te Amsterdam (St. Willebrordus binnen de Veste) De jubilaris werd op 15 Augustus 1916 te Utrecht tot priester gewijd. De tweede jubilaris is de oud-rector van het St. Joseph Rustoord, de zeereerw. heer Th. N. M. M. Boonekamp, thans pastoor te Hem en Ven huizen. Deze jubilaris was hier vooral bekend als de Centrale adviseur van de Kath. Sociale Ver eenigingen in de streek, warvoor hij zeer veel gedaan heeft. DE VERDEELING OP DE VEILINGEN. Nu op de groentenveilingen de maximumprijzen van toepassing zijn, waardoor 'n groot deel van de producten verdeeld moet worden, ontstaat hierdoor wel eens oneenigheid tusschen koopers en veilrng- personeel, waarbij het dan tot minder vriendelijke woorden kwaiji. De veilingdirecties hebben kortgeleden besloten hieraan een einde te maken, door te bepalen dat koopers welke zich op beleedigende wijze tegen over het personeel uitlaten, voor onbepaalden tijd geschorst zullen worden. De tweekamp tusschen D.E.M. eu Holland. De eerste dag van den athletiektweekamp tusschen de ploegen van Holland (Haarlem) en D. E. M.. die te Haar lem gehouden werd, heeft een zeer spannend verloop ge had. Beide vereenigingen gaven elkaar geen duimbreed grond toe, zoodat de einduitslag van den eersten dag als volgt was: Holland 231 punten en D. E. M. 230 punten. Op de sprintnummers haalde Holland heel wat punten binnen, maar op den langen afstand was de bezoekende vereeniging de baas. O.a. werd de 5000 meter een mooie overwinning voor W. Vessies. Zondag a.s .wordt op het terrein van D. E. M. de tweede ontmoeting gehouden. IJMUIDEN Het bestuur der IJmuider Viscfi. handelvereeniging Na de laatste bestuursverkiezingen zijn het bestuur en de verschillende afdelingsbesturen van de IJmuider vischhandelvereeniging als volgt samengesteld: Vereenigingsbestuur: J. L. Uitzinger, voorzitter, W. Doevendans, secretaris, J. C. Glazener, penningmees ter en leden: A. Goldbohm, P. Jongejans, P van Ker- sen E. ,T. Keijzer, C. Kester, J. Krijger, A. Molenaar en P Verwoerd. Afdeeling Binnenland: C. Koster, voorzitter, J. Krijger, secretaris, H. Th. C. Bückmann penningmees ter en leden L. Blijdorp, Jac. Kramer, S. H. Meij en G. Siewertsen. Afdeeling België: P. Verwoerd, voorzitter, P. Jonge jans, secretaris, W. A. Broek Ezn., penningmeester en leden G. Glas en S. H. Meij. Afdeeling Duitschland: A Goldbohm, voorzitter, P. van Kersen, secretaris en Job. Gouda, penningmeester. Afdeeling Frankrijk: E. J. Keijzer, voorzitter, A. Mo lenaar, secretaris, H. Medik, penningmeester, leden P. Kok en Jac. Lub. Afdeeling Importeurs: J. Jongejans wnd. voorzitter, P. Krab wnd. secretaris, Job. Gouda wnd. penning meester. Drukke dag voor den vischafslag Het was gisteren een drukke dag voor den vischafslag want de vangsten van niet minder dan 36 schepen, moesten afgeslagen worden. Er waren binnen 4 traw lers, 10 kotters en 22 loggers, die in totaal besomden resp. f 14.000. f 4950 en f 31500, zoodat de omzet gisteren f 50450 bedroeg. Inbraak in de Centrale Bakkerij In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebro ken in de Centrale Bakkerij. Een hoeveelheid distribu tiebescheiden, verder zeep enz. wordt vermist. Sporen van braak werden niet gevonden, zoodat ver moed wordt, dat de dader met behulp van een valschen sleutel binnen is gekomen. Marktprijzen en besommingen. Tarbot f5.10—f4,GO; Tong f5,30—f3 per K.G.; Zetschol f114 Kleine schol le s. f 100—fSO; Kleine schol 2e s. f84—f52; Pufschol le soort f52—f 33,50; Pufschol 2e soort f31—f 13,50; Pieterman f 9085; Poontjes f40—f35; Groote roode poon f 136f123; Middel roode poon f 116fill; Kleine roode poon le s. f 112—f 100; Kleine roode poon 2e s. f 70 f 41; Kleine makreel f73; Horsmakreel f39-f26; Wijting f66—f49; Groote schar f40—f29; Kleine schar f24—f 18; Pufschar f 17,50—f9; Groote bot f88—f66; Kleine bot f46—f24, alles per K.G.; Kabeljauw f24—f 15; Rog f46—f31, per 20 stuks. Trawlers: IJM 64, Penelope, 65 manden £1815; IJM 189, Marij, 150 mnd. f5811; IJM 86, Rijnstroom, 200 mnd. f6083; IJM 22, Ita, 200 mnd. f6280. Kotters: IJM 203 f 848; IJM 223 f 694; IJM 224 f454; Hel der 7 f178; Helder 103 f 448; Helder 125 450; Helder 18 f702; Texel 29 f764; Texel 110 £240; KW 148 £245. Loggers: Vlaardingen 132 £1156; IJM 233 f 1223; IJM 268 f 2334; KW 60 f1013; KW 175 1463; KW 47 1929; KW 144 f 1527; KW 38 £1091; KW 110 1 1773; KW 58 f 1544; KW 20 f1414; KW 173 f 1509; KW 59 f 1433: SCH 73 f4075; SCH 310 f 288; SCH 312 f1105; SCH 223 f 764; SCH 64 f 908; SCH 248 864; SCH 324 f 2221; SCH 242 1522; SCH 332 f1331. VELSEN Werkgelegenheid voor jeugdigen Op Duin- en Kruidberg Het gemeentebestuur deelt mede: Op het landgoed Duin en Kruidberg kunnen eeniga jeugdige werkloozen geplaatst worden bij het werk- object voor jeugdige werkloozen. Zij verrichten arbeid 'n de buitenlucht en krijgen bovendien een kleine ver goeding en wel als volgt: 14- en 15-jarigen f 0.50, 16- en 17-jarigen f 1.50, M- tot en met 21-jarïgen f 2; 22 tot en met 24-jarigen f 2.50 per week. De werktijden zijn van 8Vs—12 en van 13—16 uur. Allerlei werkzaamheden in het bosch worden ver richt. Jongeren, die nadere inlichtingen wenschen te ont vangen of voor plaatsing in aanmerking willen komen, dienen zich zoo spoedig mogelijk bij de Jeugdbemid- deling, Casembrootzijstraat te vervoegen. JAARVERGADERING „GEEL ZWART". In de jaarvergadering van de Supportersvereniging „Geel Zwart", welke Donderdagavond 14 Augustus ln café „Centraal" zal worden gehouden, zullen de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, resp de heeren H. S. de Reus en F. A. van Asselt, worden voorgelezen, alsmede verslag van de controle-commissie worden uit gebracht. Vervolgens zal een verkiezing voor een controle-com missie plaats vinden. Voor de bestuursverkiezing zijn af tredend de heer J. J. Wesselius, voorzitter en de heerea C. v. d. Pijl en N. Steyn, commissarissen. De heer Steyn stelt zich niet herkiesbaar. Ten slotte zullen door het be* stuur eenige mededeelingen worden gedaan.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1