SietiactUr Varen door Holland. GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN Einde van: een zwerftocht per wherry. De Bijleveld kronkelt zich door de malsche wei den, mijnentwege als een lint, zooals de grootva deren reeds zeiden, maar niet als een zilveren lint, zooals zij bij voorkeur bewéerden. Ik heb blauwe, groene, gore, gele doorschijnende on eenvoudig kleurlooze linten bevaren en bezichtigd, maar nooit zilveren. Wel schitterden zij als de zon ze bescheen en dat dost de Bijleveld ook, voor zoover er geen kroosdek op ligt. Er zijn tegenwoordig landmannen, die dezen laag van de wateren scheppen met een riek, om er de vruchtbaarheid van het bouwland mee te bevorderen. Maar de veeboeren laten hem liggen. En zoo blijft de Bijleveld „changeant", zooals de dames zoo'n kleurengeval zouden noe men- hier groen, daar grauw, daar glashelder. Ik kan niet al de nuances aanduiden, die de zon bui tendien nog in het water topvert. Er is over langen afstand geen weg langs. Dat doet ons prettig aan. Het geeft een gevoel van in timiteit met de natuur en den polder, die geen natuur maar door'de menschen geschapen en van' natuurwege aanvaard en gesierd is. Zoo slingert de -yvherry Njord zich langen tijd door de weiden voort, verbaasd nagestaard door de koeien, bezich tigd door roerlooze schapen en een verschrikt paard tot een plotselingen galop vervoerend. Tot de Bij leveld recht wordt en niet alleen een weg maar ook een zuster-vaart naast zich krijgt. Dat is de Heicop, die er verder evenwijdig mee loopt en vlakbij is. Wat men hiermee beoogd heeft weet ik niet. Pogingen om het van de bevolking te weten te komen leiden tot niets. Zij weet het. evenmin. „Zou er éen richting-verkeer bedoeld zijn?" vra gen wij. De bevolking schudt het hoofd. Zij bevaart Heicop en Bijleveld beide in twee richtingen en vindt ons denkbeeld kennelijk steedsch en-dus on wezenlijk. Ook de ophaalbruggen zijn een puzzle. Waarom ze allemaal zoo laag moeten zijn, dat zelfs geen wherry en dus zeker geen enkele beladen schuit er onder door kan blijft een raadsel. Overigens aanvaarden wij dit blijmoedig. Telkens klimt er weer iemand uit de boot op een brug, schuift gren dels los, gaat aan een ketting hangen, verleent al dus doorvaart, laat de brug weer zakken, grendelt, haar en keert in de wherry terug. Wij worden er steeds handiger in. Tot op. een goed oogenblik onze boeg-roeier faalt. Hii hangt aan ,den ketting, hij klimt er zelfs in, maar het brugdek blijft roerloos. Dit stemt hem vroolijk en hij herinnert zich de gymnastiek op school. Slingerend aan den ketting volvoert hij keurige vogelnestjes, die zonder aarzelen worden gekiekt. Maar zelfs zijn wilde slingeringen beïnvloeden de brug niet. Dan nadert een stoere boerenzoon, die verklaart dat die brug klemt. ..Werkelijk?" vraagt de stem uit het vogel nestje. De boerenzoon hangt zich nu mede aarf den ketting, maar pas als hij beproeft de gymnastische toer te evenaren geeft de brug eindelijk krimp. Het is hier een opgewekte bevolking. Zij aan vaardt tegenslag zonder morren. Zij poogt een daar op niet afgericht paard een groote tjalk te laten slepen en het resultaat is alleen dat twee mannen zwoegen aan het jaagtouw en het vóór hen aan- 1 gespannen ros jolig over den weg dartelt, af en toe omkijkend om te zien of dat rare ding nog steeds met hem meevaart. „Hij verdraait het!" roept het zwoegende tweetal ons vroolijk toe. En zwoegt verder. Het dorp Kockehge ontvangt ons schier met ge juich. Het' had kennelijk net een klein verzetje noodig. Het ligt op de smalle landstrook tusschen Heicop en Bijleveld gelijk het centrum van de groote Fransche stad Lyon tusschen de trotsche rivieren Rhóne en Saöne. Maar de landstrook is hier wel wat smal: hoogstens honderdvijftig meter. Tusschen hun ophaalbruggen leven de Kockengers eenvoudig en blijkbaar tevreden en ook hier koestert men trots op de plaatselijke historie, want uit een dik geografisch woordenboek anno 1890 wordt ons voorgelezen, dat de Conkinchi in 822 den Noorman Borak hebben verdreven. Hetgeen wij geen van allen wisten. Er zijn nu zoowat duizend Conkinchi. Zij bezitten drie kerken, een heel klein raadhuis en op een bordje vóór de sierlijkste woning in het dorp. achter een hek met vergulde pijlen, staat norsch vermeld: Varkenspest. Zooiets doet den ste deling vreemd aan: het is net of de bewoner wordt uitgescholden. Maar-de Conkinchi zien er niets bij zonders in. De „lunchbui" valt dan en noopt ons tot_ twee uur gezellig verblijf in hun midden. Midden in die bui nadert zoowaar over de Heicop een tweede wherry, bevattend twee Amsterdamsche dames, niet zoo jong meer, in druipende regenjassen-met puntmutsen. Zij willen niet pleisteren; zij verdwij nen in de stroomende bui. En dit voorbeeld prik kelt ons tot activiteit. Wij varen ook weg.zoo dra het droog is. Naar Spengen hebt u daar ooit van gehoord? dan naar Wilnis, waar de Am sterdammer zoo gaarne hengelt en verder naar Mijdrecht, hetwelk een mooi en merkwaardig dorp is, waarover ik al eens eerder heb geschreven. Geen regen is er meer en zelfs zon. Later zullen wij, ook vanwege dezen dag, tot de thuisblijvers kunnen zeggen, die ons beklaagd hebben vanwege zooveel slecht weer, dat het lang zoo erg niet is als je met vacantie. bent dan als je thuis zit, dat je op het water nu eenmaal bijzonder met water ver trouwd bent en dat men tusschen buien moet door weten te varen. De meeste zie je trouwens op een afstand vallen: ergens in de verte. En 's Zaterdags blijft zelfs de. ontbijt-bui weg. De dag vangt aan in zonneglorie en weet die te handhaven. Alles is goed dat goed eindigt. Dit wordt onze thuisvaart, althans naar het tehuis van de wherry: Leiden. En zij bekroont een welge slaagden zwerftocht van een week op schoone wijze. Want de Lange Kerkvaart moge dan wat eentonig wezen en het verval in de Pankoekensluis wat al te grootdan volgt de Kromme Mij drecht, die een juweel van Hollandsch schoon is en wij genieten lang en volop van de breede Drecht, van Uithoorn naar Oude Wetering, een water dat zoowel roeier als zeiler heelemaal bevredigt en aan welks groene boorden wij onze derde picnic in zeven dagen beleven, aangezien ook de lunch-bui ditmaal verstek laat gaan. Na Oude Wetering is het geen zwerftocht meer. Dan zijn we weer in de veelbevaren centra van de watersport. Op de Ringvaart., in de Ade, de Buurt, de Kever, op Spijkerboor en Zweiland en JLeede is alles vanouds bekend. Er staat nu een redelijk windje, het wemelt letterlijk van zeilers op de Kager Plassen en het sturen van de wherry vergt behendigheid en kennis van het Binnenaanvarings- reglement, hetwelk ondanks zijn naam niet beoogt aanvaringen te regelen, maar qe juist te voorko men. Hetgeen ook nu weer gelukt. Voor het laatst wisselen de bemanningen van riemen en stuurstoel bij de binnenkomst in Leidens stadsgrachten en het is kwart over zes in den mid dag als wij de „Njord" langs het vlot van „Die Leyfche" laten glijden en haar met veel wederkee- rige verzekeringen van voldoening over deze week varens ontladen. Het zal onze laatste wherry-reis niet mogen wezen. Trouwens: hebben wij niet veel ontdekt dat nogmaals bezocht zal moeten worden? En staat er op die wonderen van 'watersportgidsen: de A.N.W.B.-kaarten, niet nog heel veel aangetee- kend dat ons nu al met nieuwsgierigheid vervult? Het is weer een schoone tocht geweest. Mocht het vierdeelige verslag, er van in dit blad gegeven, de belangstelling van sommigen in de watersport en in dezen vorm van vacantie-houden hebben wakker geroepen, dan zal dat de beste belooning zijn die de schrijver zich wenschen kan. Met dewelke edelaardige verzekering hij besluit. zuinigheid met CAS en ELHCTRICITEIT Ktoofdredaéteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede, Wij blijven niet achter In den geweldigen slag, die ;n het Oosten van Europa woedt, vallen slachtoffers. Aan beide zijden zijn gewonden te bëtreuren, gewonden, die dringend hulp en verzorging noodig hebben. Menschen voor wie een snelle hulpveiieening de redding van hun leven beteekent. Vlak achter de linies zijn de lazaretten, veldhospitalen^ noodverbandplaatsen, hulp posten, waar doktoren en verpleegsters hun heilzamen arbeid verrichten, veelal onder zeer moeilijke omstandigheden. Straks zullen daar ook Nederlandsche dok toren en verpleegsters bij zijn. Want Nederland blijft niet achter als het gaat om de hulpverleening aan oorlogsge wonden. Nederland zendt een eigen Nederlandsche ^ambulance naar het Oostfront. Daar is geld voor noodig, veel geld, maar dat geld zal ér komen. Duizenden stortten reeds hun bij drage op het bekende gironummer 87600. Uw bijdrage wordt ook verwacht. Maak het vandaag nog in orde. Stort op gironummer 87600 NEDERLANDSCHE AMBULANCE Koninginnegracht 22, 's Gravenhage. Nederlandsche P.- K. naar het Oostfront vertrokken. (Vervolg van pag. II. „Ik zou thans een beroep willen doen op de Neder landsche journalisten, die niet meegaan. Ook zij kun nen, wanneer straks de P.K. haar arbeid in het Oos ten heeft aangevangen, daadwerkelijk medewerken. De reportages en de berichten, die hun arbeidskame raden vaak onder de meest moeilijke omstandigheden samenstellen, dienen zij een eereplaats te verleenen in hun bladen. Laten zij toch nooit vergeten, dat deze berichten veelal geschreven mden in de vuurlinie. Zij zullen het als hun eereplicht moeten beschouwen, de artikelen van de Nederlandsche P.K. te mogen be werken en te plaatsen. Tot de journalisten, die hier staan aangetreden om het vaderland te gaan verlaten, zeg ik: Weest dapper, laat overal, waar u komt, merken en draagt het wijde uit, dat de Nederlandsche stam in den Germaanschen broederbond niet tot de slechtsfcen behoort. Houdt' het voorbeeld van uw dappere voorvaderen voor ,oogen, weest trouw aan uw idealen en toont steeds, dat gij er een zijt van dat kleine volk aan de zee, dat tot zulke groote daden in staat. is. Ik beschouw u allen niet alleen als vertegenwoordigers van ons volk, doch ik zie ook als vertegenwoordigers van mijii depar tement aan het Oostelijk front. Gij zijt de ver voor uitgeschoven post; die tot. taak heeft het Nederland sche volk voor te lichten over den geweldigen strijd, die in het Oosten woedt en die tót inzet heeft de red ding van Europa's beschaving. Het Nederlandsche volk zal weten waar het om gaat en hoe het gaat. Het Ne derlandsche volk zal door u op de meest juiste wijze voorgelicht worden. Ik zie mijn departement dan ook als een brugge- hoofd tusschen het Oostfront en Nederland. Hier in dit huis zullen uw berichten binnenkomen en hier zullen zij aan de Nederlandsche pers worden gedistri bueerd. Ik kan u de verzekering geven, dat mijn menschen er de grootst mogelijke aandacht en zorg aan zullen besteden, doordrongen als zij zijn van de verantwoordelijke taak, welke zij hierdoor op zich hebben genomen. Zoo staat gij dan aangetreden om over enkele uren in werkelijken dienst te treden. Uit vrijen wil hebt gij u allen ingezet om uw volk en uw vaderland te die nen en wel in de eerste plaats op het gebied van de volksvoorlichting. Het moment van afscheid is thans tikel, in iedere reportage en bij ieder beeld steeds met onze gedachten bij u zullen zijn en in ieder ar tikel, in iedere reportage en bij ieder beeld, ste eds weer den band zullen voelen, welke onverbrekelijk tusschen u en ons, tusschen u en ons vaderland, zal bestaan. Mannen van de Nederlandsche P.K,, ik zal het hierbij laten. Dit moet een afscheid zijn met wei nig woorden, want gij zijt, dat hebt gij reeds getoond, mannen van de daad. Mannen van de Nederlandsche P.K., ik wensch u veel succes bij uw arbeid en een behouden terugkeer in ons vaderland. ANDERE TOESPRAKEN. Het afscheid, dat een buitengewoon hartelijk karak ter droeg, werd ook bijgewoond door den Commandant van het Nederlandsche Legioen den gep. Luitenant- generaal H. A. Seyffardt, oud-chef van den Generalen Staf, het hoofd van de afdeeling perswezen van het departement van volksvoorlichting en kunsten, den heer Max Blokzijl, den voorzitter van het Verbond van Nederlandsche Journalisten, -den heer P. J. van Megchelen, alsmede door enkele Duitsche autoriteiten. Na de toespraak van Prof. Dr. Goedewaagen richtte Luitenant-generaal Seyffardt een kort woord tot de vertrekkenden. Hij herinnerde daarbij aan het feit, dat het thl^s voor de derde maal is, dat hij afscheid neemt vaneen groep Nederlanders, welke naar het Oostfront vertrekt. Gij ^aat naar een land zoo sprak hij verder waat het u niet gemakkelijk ge maakt zal worden. Gedraagt u als militaire Nederlan ders, die den naam van ons vaderland hoog houden. De heer Van Megchelen zette vervolgens in het kort uiteen, dat de Nederlandsche journalisten er trotsch op zijn, dat enkelen- hunner naar het Oostfront gaan. „Ik benijd jullie" zoo zeide hij. „Jullie zullen er varingen opdoen, welke wij moeten missen. Jullie zijn de menschen, die den nieuwen tijd in zijn allereerste periode meemaken, zooals wij die hier niet kunnen meemaken. Jullie zijn de menschen voor de toekomst, van wie wij, wanneer jullie weer zijn teruggekeerd, veel zuljen kunnen leeren. Namens de Nederlandsche journalisten Het allerbeste." Na deze toespraken namen Prof. Dr. Goedewaagen en Luitenant-generaal Seyffardt persoonlijk van alle vertrekkenden afscheid. Er werden voor het vertrek over en weer nog vele hartelijke woorden gespróken. Aan geschenken, vooral aan sigaretten, ontbrak het den mannen niet. Ook op het perron waren vele vrienden, bekenden en andere belangstellenden tezamen gekomen om af scheid te nemen van dezen eersten Nederlandschen P.K. en het allerbeste eri een behouden thuiskomst toe te wenschen. (A.N.P.) BEVERWIJK Uit het politierapport. Tegen een persoon, die zich tusschen 12 en 4 uur 's nachts in de openlucht ophield, maakte de politie proces-verbaal op. Wegens het niet voldoende verduisteren 'van zijn woning verbaliseerde de politie een ingezetene. Voorts werd proces-verbaal opgemaakt tegen een ingezetene voor ?*et laten besturen van een paard door een jongen beneden den leeftijd van, 16 jaar en tegen een plaatsgenoot wegens het onbeheerd ,en zonder gesloten slot laten staan van zijn rij wiel. Aangifte werd gedaan van diefstal van een konijn uit een hok achter de wonnig van den be nadeelde. De gemeentepolitie maakte tegen een drietal proces-verba al wegens diefstal van blikken conser ven. Twee hiervan zijn ter beschikking van de Justitie gesteld en overgebracht naar Haarlem. Eveneens werd een persoon naar Haarlem over gebracht voor het ontvreemden van een rijwiel. Successen op den Nieuwelingendaj». Aan den Nieuwelingendag, die Zaterdagmiddag op de sintelbaan te Amsterdam is gehouden, hebben een flink aantal Beverwijkers deelgenomen. Vooral op de 1500 M. was ons aardbeienstedeke sterk vertegenwoor digd. Joop Weening van „Hoogovenstaten", die o.a. twee de werd op de Breestraatloop 1941, won de 1500 M. in 4 min. 28.1 sec. Onze plaatsgenoot J. Walgien werd tweede met 4.29.4 sec. Het Kennemerslid J. Bosman werd zevende. Ook op de sprintnummers werden eenige successen behaald. Op de 100 M. dames werd Nel Halenbeek van de B. G. V. „Turnlust" in 13.8 sec. tweede. Cor van der Kolk werd eveneens bij de heeren op dit nummer tweede in 11.8 sec., Jan v. d. Waa werd bij het vèrspringen met een sprong van 6.01 M. tweede. (Adv. Ingez. Med.) Onderlinge wedstrijden van K. Z. Zondagmiddag heeft de Kennemer Zwemclub in het Iwembad „Adrichern" haar onderlinge wed strijden gehouden,^ die ondanks de ongunstige weers omstandigheden nog door vrij veel publiek werden bijgewoond. Het programma werd geopend met hindernis- zwemmen voor meisjes. De 100 M. borstcrawl werd voor den zooveelsten keer een onbetwiste zege voor A. Jonker. Om de tweede plaats werd een vinnige kamp gestreden tusschen A. de Jong en H. Schoone. Met miniem verschil werd Schoone derde. De 50 meter borstcrawl voor meisjes werd met graot verschil door R. de Wildt gewonnen. Piet Mooy legde met den tijd van 34 sec. beslag op den ëersten prijs op de 50 M. borstcrawl. Jonker, die het ook eens op 100 M. schoolslag probeerde, zag zich hier ook als eerste eindigen, waaraan de vlinderslag niet vreemd zal zijn. Eenige leden v^n De Waterratten zwommen buiten mede dinging op eenige nummers mede en bereikten over het algemeen betex^e resultaten dan de K.Z.-ers. De tijden werdén echter ongunstig beïnvloed door de koude temperatuur van het water. Aan het slot van de wedstrijden speelde K. Z. 1 een polowedstrijd tegen De Watex-ratten. Door W. Reymer en A. Jonker nam K.Z. een 3—0 voor sprong. De bezoekers plaatsten hier slechts één doelpunt tegenover. De adspiranten verloren echter van de Watexratteri-adspiranten met 31. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 25 M. hindeiTiiszwemmen meisjes tot 13 jaar: 1. N. v. d. Wel 29.2 sec.; 2. R. Reehorst 29-3 sec.; 3. C. Bux-ger 31.6 sec. 25 M. schoolslag meisjes tot 13 jaar: 1. N. v. d. Wel 24.3 sec.; 2. T. Peelen 25.5 sec.; 3. R. Reehorst 26 sec. 50 M. schoolslag meisjes: 1. B. Alders 1 min. 1.1 sec.: 2. R. Bux-ger 1 min. 4 sec.; 3. L. Schuit 1 min. 4.3 sec. 100 M. bostcrawl hoeren: 1. A. Jonker 1 min. 13 sec.; 2. A..de Jong 1 min. 17.3 sec.; 3. H. Schoone 1 min. 17.5 sec. 50 M. borstcrawl meisjes: 1. R. de Wildt 42.6 sec.; 2. J. Burger 53.7 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. E. v. d. Wijst 1 min. 47.6 sec.; 2, J. Bux-ger 1 min. 52 sec.; 3. R. de Wildt 1 min. 58.2 sec. 50 M. hinderniszwemmen jongens tot 16 jaar: 1. H. Schooèie 56.4 sec.; 2. G. Kneppei'S 59 sec.; 3. P. Borm 1 min. 2.1 sec. 50 M. schoolslag meisjes: 1. R. Burger 51.4 sec.; 2. R. de Ruiter "51.5 sec.; 3. B. Alders 52.7 sec. 50 M. borstci-awl jongens: 1. P. Mooy 34 sec.; 2. N. Duin 38 sec.; 3. W. Reymer 38.4 sec. 100 M. schoolslag heex-en: 1. A. Jonker, 1 min. 30.8 sec.; 2. D. de Jong 1 min. 40 sec. 3. D. Adrichem 1 min. 45.2 sec. D. E. M. wint tweekamp van „Holland". Goed werk van de Junioren. Gisteren werd op het terrein van de R.K. Sportvereeni- ging „D. E. M." de. tweede dag van den tweekamp tus schen Holland en D. E. M. gehouden. De eerste dag bleef Holland met 231 tegen 230 punten in de meerderheid. r ditmaal bleef D. E. M. met 39 punten verschil de sterkere. In totaal behaalden onze plaatsgenooten 302i/2 punt tegen 263'/2 punt' van Holland. Deze fraaie overwin ning heeft p. E. M. voornamelijk te danken aan hef kra nige werk van de junioren, die vele puntèn in de wacht sleepten. Vooral E. Gaarthuis weerde zich uitstekend en bezette op de verschillende nummers niet minder dan zes eerste plaatsen. De 5 K.M. werd een fraaie overwinning voor G- Tuin. Vessies stelde wat teleur en werd tweede. De X500 M. werd eveneens een D. E. M.-zege. Hier zette W. Vessies direct een hoog tempo in, dat hij tot het 'ein de toe kon handhaven. Met groot verschil won hij dit nummer. Een'van de fraaiste kampen was wel de 4 x 400 M. esta fette. Tot aan het derde wissel lagen beide ploegen gelijk, maar de invaller O. Duin kon het tegen den laatsten Hol- land-looper niet bolwerken. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 60 M. Junioren klasse A: 1. M. v. d. Meij, D. E. M. 8 2/5; 2. Ch. Schelvis, D. E. M.; 3. B. Snijders, D. E. M.; 4. T. v. d. Reep, Holland; 5. G. Klerkx, Holland; 6. T. Warmer dam, Holland. D. E. M. X5 punten, Holland 6 punten. Kogelstooten klasse A: 1. G. Westgeest, Holland 11.69, W. Kaptein. D. E. M. 11.48; 3. A. Biluska, Holland 10.85: I. W. Schram, D. Ei M. 9.98; 5. B. Blokker, D. E. M. 9.65; 6. J. Mathot, Holland 9.30 Holland 11 punten, D. E. M. 10 punten. 100 M. klasse B: 1. R. Sweerts, Holland 12 4/5; 2. C. El- senbrok, Holland; 3. G. Aris, D. E.- M.; 4. Bouchier, Hol land; 5. G. icieine, D. E. M.; 6. J. Offenberg, D. E. M. Holland 14 punten, D. E. M. 7 punten. 200 M. klasse A: X. Rombouts, Holland, 25.3; 2. A. Ter voort, D. E. M. 25.4; 3. Van Leeuwen, Holland 25.9; 4. J. Mathot, Holland; 5. G. Kleine, D. E. M.; 6. G. Aris, D. E. M. Holland 13 punten, D. E. M. 8 punten. 100 M. klasse B (buiten mededinging): 1. P. v. d. Vlugt, Holand, 12 4/5; 2. P. v. Alphen, Holland 13.8; 3. A. v. Dijk, Holland. 40^M. klasse B: 1. A. v. d. Zande, Holland 57.6; 2. Nïjsse, D. M. 57.8; 3. P.. Tuilenaar, Holland 58; 4. P. v. d. Vlugt, Holland; 5. Warfemlus, D. E. M.; 6. O. Duin, D. E. M, Holland-13 punten, D. E. M. 8 punten Junioren A. Kogelstooten: 1. E. Gaarthuis, D. E. M. 8.42; v. d. Meij, 7.33; 3. G. Klerkx, Holland 5.85; 4. R. v. Duin, D. E. M. 5.28; 5. T. Warmerdam, Holland 5.14; 8. A. Lage- beke. Holland 4.82. D. E. M. 14 punten,. Holland 7 punten. 1000 M. Juniofen A: 1. E. Gaarthuis, D. E. M. 3.17.4; 2. Zwetsloot, Holland 3.21; 3. W. v. d. Meij, D. E. M. 3.24; 4. J. Coblens, Holland; 5. Kroon, D. E. M.; 6. M .v. d. Kroft, Holland. D. E. M. 12 punteni Holland 9 punten. 60 M. Junioren A. (buiten medediglngen): 1. Bart, D. E. M 8.3 2. Buis, Holland 8,8; 3. Duin, D. E. M. 8.8. Discuswerpen klasse A: 1. G. Westgeest, Holland 31.35; G. Aris, D. E. M. 29.45; 3. A. Biluska, Holland 29.15; 4. W. Schram, D. E. M. 29; 5. F. Bakker, Holland 24; 6. B. Bloker, D. E. M. 23.82. Holland 12 punten, D. E. M. 9 punten. Verspringen Junioren Af 1. W. v. d. Meij, D. E. M. 4.67; T. de Boer, D. E. M. 4.36; 3, A. Legebeke, Holland 4.30; B. Snijders, D. E. M. 5. W. v. Doorn, Holland; 6. J. Kaandorp, Holland D. E. M. 14 punten, Holland 7 punten. 4 x 400 M. klasse A-: 1. Holland 3.57 sec.; 2. D. E. M. 3.50 sec. Holland 14 punten D. E. M. 7 punten. Verspringen klasse B: 1. N. M. de Zwager, Holland 5.60; G. Aris. D. E. M. 5.55; 3. A. v. d. Zande, Holland 5.38; J. v. d. Meij, D. E. M. 5.20; 5. en 6. B. Schelvis. D. E. M. en 3. Bouchier, Holland 5.09. Hólland 111/2 punt, D. E. M. 9>/. punt. 5000 M. klasse A: 1. G. Tuin, D. E. M. 17.35.6; 2. H. Ves- stes, D. E. M. 18.01.2; 3. C. Schol, D. E. M.; 4. J. Kortekaas, Holland; 5. v. d. Voort, Holland. D. E. M. 15 punten,-Holland 5 puntpn. Kogelslingeren: 1. G. Westgeest, Holland 33.87; 2. A. Biluska, Holland 26.57; 3. W. Kaptein, D. E. M. 21.30; 4. G. Aris, D. E. M. 20.58; 5. P. Oosterveer, Holland 18.03; 6. B. Blokker, D. E. M. 13.00. Holland 13 punten. D- E. M- 8 punten. Oosterveer,. Holland 11.20; 5. N. M. de Zwager. Holland 36.5; D. E. M. 14 punten. Holland 7 punten. Hink-stap-sprong klasse A: l. J. Mathot, Holland 11.79. 2. Offenberg, D. E. M. 11,42; 3. G. Arisz. D. E. M. 11.30; 4. Oosterveer, Holland 1.20; 5. N. M. de Zwager, Holland 11.00; 6. Schelvis, D. E. M. 10,47. Holland 11 punten, D. E. M. 10 punten. 800 M. klasse A: 1. Oosterveer. Holland 2.11.2; 2. J. Kor tekaas, Holland 2.15; 3. J. Burger. D. E. M. 2,18; 4. O, v Duin. D. E. M. 2.19; 5. Van der Zanden, Holland; 6. P Kraakman, D. E. M. Holland 13 punten, D. E. M. 3 punten. Hoogspringen, klasse B: 1. en 2. G. Kleine en Jac. v. cl. Meij, beiden D .E. M. 1.60; 3. A. v. d. Zande, Holland 1.55; 4. en 5. P. Kraakman, D. E. M. en A. Kortekaas. Holland 1.50; 6. B. Bouchier, Holland. D. E. M. 131/2 punt, Holland 71/2 punt. Hink-stap-sprong, Junioren A: 1. E. Gaarthuis, D. E. M. 1.40; 2. en 3. T, de Boer en J. Vosse. beiden D. E. M. 1.35; 4. W. v. Doorn; a. J. Joosten, beiden Holland 1.25; 6. T. Warmerdam, Holland. D. E. M. 15 punten. Holland 6 punten. 4x100 klasse B: l. Holland 50 sec.; 2. D. E. M. 50.1. Holland 14 punten, D. E. M. 17 punten. Hink-stap-sprong. Junioren A: 1. E. Graathuis. D. E. M. 9.77; 2. Chr. Schellevis, D. E. M. 8.94; 3. B. Snijders. D. E. M. 8.87; 4. W. v. Doorn, Holland 8.25; 5. A. Legebeke, Hol land 7.72; 6. J. van Doorn, Holland 7.66. D. E. M. 15 punten, Holland 6 punten. Speerwerpen B; l. B. Blokker, D. E. M. 36.00; 2. G. Kleine, D. E. M. 35.30; 3. P. van Alphen, Holland 35.26; 4. N. M. de Zwager, Holland 32.50; 5. W. Beukers, Holland 30-78; 6. J. Burger, D. E, M. 30.01. D. E. M. 12 punten, Holland 9 punten. 1500 M. klasse B: l. ,W. Vessiés. D. E. M. 4.41; 2. P. Tui lenaar, Holland 4.50; 3. J. Kortekaas, Holland 4.54.1; 4. J. Kortekaas, Holland; 5. Brakenhof, D. E. M.; 6. Bodewes, D. E. M. Holland 12 punten. D. E. M. 9 punten. Discuswerpen Junioren A: 1. E. Gaarthuis. D. E. M. 22.18; 2. W. v. d. Meij, D. E. M. 20.13; 3. T. v. d. Reep, Holland 16.67; 4. T. de Boer, D. E. M. 16.65; 5. G. Klerkx, Holland 15.65; 6. T. Warmerdam, Holland 12.50. D. E, M. 14 punten, Holland 7 punten. Polsstokhoogspringen A: 1. W. Kaptein, D. E. M. 3.10; 2. Rombouts, "Holland 3.00; 3. en 4. A. Tervoort, D. E. M. en F. Bakker, Holland 2.90; 5. M. N. de Zwager, Holland 2.50; 6. J. v. d. Meij, D. E. M. Holland 10l/2 punt, D. E. M. 10i/2 punt. polsstokhoogspringen B: 1. T. Tervoort, D. E. M. 2.70: 2, 3 en 4. B. Schelvis, D. E. M.. C. van Leeuwen en J. Ma thot, beiden Holland 2.40; 5. J. Kortekaas, Holland 2.30; 6. J. v. d. Meij, D. E. M. 2.20. D. E. M. 11 punten, Holland 10 punten. Speerwerpen Junioren A: 1. E. Gaarthuis, D. E. M. 25. 2. W. v. d. Meij, D. E. M. 24.48; 3. G. Klerkx, Holland 23.67; 6. T. de Boer, D. E. M. 21.18; 5. J. Coblens, Holland 1930; 6. T. v. d. Reep, Holland 16.33. D. E. M. 14 punten, Holland 7 punten. Speerwerpen Junioren B: 1. B. Schelvis, D. E. M. 28.80; 2. A. Rombouts, Holland 27.09; 3. J. Offenberg, D. E. M, 27.07; 4. J. v. d. Meij, D. E. M. 26.89; 5. J. Wassenaar, Hol land 20.73; 6. W. Wesseling, Holland 19.30. D. E. M. 13 punten, Holland 3 punten. Uitslag van den dag D. E. M. 3021^—Holland 263i/=. Uitslag vorigen Zondag D. E. M. 230—Holland 231. Totaal uitslag D. E. M. 5321%, punt. Holland 4941/s punt. voor de CGHiité School Hoofd de heer: C. Lijnzaad worden Maandag 1 Sept. aan de school verwacht!! (Adv. Ingez. Med.) Nederlandsche Volksdicnst. 's-GRAVENHAGE, 16 Aug. Het Neder landsche volk op sociaal gebied op groot- sche wijze te verzorgen en wel in het bij zonder door de onderlinge hulp en steun, die alle Nederlanders elkaar willen ver leenen is de taak van den Nederlandschen Volksdienst. De N.V.D. hoopt door een groot aantal medewerkers, die alom in den lande werk zaam zullen zijn, dit contact tusschen alle Nederlanders te leggen. Iedere man, iedere vrouw, die in een sociale taak een opgave ziet, melde zich als vrijwilliger (ster) aan bij (het) onderstaande adres(sen), waar alle inlichtingen te verkrijgen tzijn. De kosten die de uitvoering van liet sociale werk van den N.V.D. met zich mede brengt zullen bestreden worden uit de offers van hen, wien het lot van ons volk ter harte gaat. Daartoe is door den N.V.D. een lidmaatschap ingesteld, waaraan een vaste maandelijksche bijdrage is verbonden. Helpt het welzijn van ons volk verzorgen, Als provinciale leider van den Neder landschen Volksdienst voor Noord-Holland treedt op de heer D. G. Avenarius, Kenau- park 1, Haarlem. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. J Bericht No. 22. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan de verbruikers in rekening worden gebracht: EENHEIDSRIJWIELBANDEN: Tour buitenband maat 28/ltyg f 2.00 Transport buitenband 28/11/^ 3.30 28/1 3/4—1 5/8 3.70 28/2 4.25 26/2 4.00 Tour binnenband 28/11fz 0.68 Transport blnenband 28/ii/2 0.87 28/1 3/4—1 5/8 0.96 26/2 (ook baloln 1.05 28/2 1.12 Voor montagekosten mag hoogstens f 0,30 per band worden berekend. Bijgelijktijdigemontagevaneenbinnen-en buitenbandmogen.de montagekosten slechts eenmaal in rekening worden gebracht. RUBBERCONSERVENGLASRÏNGEN: Middellijn binnen- en buitenmaat f 0.0ÏIA 64 x 85 m.m. met-2 lipjes 96 x 118 m.m. met 2 lipjes 74 x 88 mm 0.03 93 x 107 mm „0.03l/2 93 x 109 mm 0.031/» 94x110 mm 0.03L? 94 x 108 mm „0.03% 144 x 160 mm o.06% In de vastgestelde maximumprijzen voor lnmaakglazen (zie Bericht No. 15) zijn de rubberringen niet inbegrepen, Hiervoor mogen de bovenstaande prijzen afzonderlijk in rekening worden gebracht. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IN STRAFBAAR. Bewaar qeze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. IN DE WEEK VAN 17 AUG. T.M. 23 AUG. Elk der volgende bonnen GEEFT RECHT OP HET KOÖPEN VAN: 17 AUG. T/M 23 AUG. 1941 31-4 BROOD 31 BROOD 31 BLOEM 31 VLEESCH 31 VL.WAREN.. 31 KAAS 31 MELK I 4 Rants. 1 Rantsoen 1/2 Rantsoen Vo Rantsoen 1 Rantsoen '00 Gram u54 Liter 10 AUG. T/M 6 SEPT. 1941 107 ALGEMEEN. 108 ALGEMEEN. 109 ALGEMEEN. 110 ALGEMEEN. B RIJST 111 ALGEMEEN. B HAVERM. 113 ALGEMEEN KG. Gram Gram Gram Gram Or-am Gram Gram Brood of gebak Bloem brood of gebak Vleesch of vl.waren Kaas Melk Suiker Koffie-surrogaat •Tam Rijst Havermout of gort Vermicelli of maïzena 3 AUG. T/M 20 AUG. 1941 BOTER 250 Gram 26-27 VET 250 Gram Boter Boter met reductie Beschikbaar per persoon: SB In tijdvak van één week 1 10 24 20 Rant? Ill Rants. 1 3 3 3 Rants. 100 100 100 100 Gram. 7 zy2 - Liter. In tjjdvak van vier -weken 1111 K.G 250 250 250 250 Gram 500 500 500 500 Gram 500 250 250 250 Gram 500 250 250 250 Gram 100 100 100 100 Gr£m 250 500 500 500 Gram 250 500 500 500 Gram ATTENTIE! DE VOLGENDE BONNEN ZIJN NA ZATERDAG 16 AUG. NIET MEER GELDIG. 30 BROOD, brood af gebak. 30 BLOEM, bloem, brood of gebak. 30 VLEESCH 30 VL.WAREN S 30 EIEREN, eieren. 30 MELK I, Melk I. 29 RESERVE, Aardappelen. Vleesch of vl.waren. N.B. De bonnen 30 voor KAAS blijven geldig t.m 6 September 1941 De bonnen 29 voor AARDAPPELEN blijven geldig t m 16 Aug 1941 De bonnen, welke van 17 Aug. 1941 af zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op Zaterdag 16 Aug 1941 worden gebruikt Het koopen van vleesch of vleeschwaren bij den kleinhandel op Maandag en Dinsdag ls niet geoorloofd. EEN RANTSOEN IS: BROOD: 100 gram brood. GEBAK: 75 gram be schuit, wafels, biscuits, koekjes, óf 140 gram speculaas, koek, óf 300 gram cake, óf 400 gram gevuld klein korstge- bak, óf 500 gram ge vuld groot korstgebak, óf 600 gram taart, ge bakjes. BLOEM: 70 gram tar webloem, -meel, rog gebloem, -meel zelfrij zend bakmeel. RIJST: 250 gram rijst, rij stem eel, -bloem, -gries, gruttemeel (ge mengd meel). HAVERMOUT: 250 gT. havermout, -vlokken, -bloem, aardappelvak ken. GORT: 250 gram gort, gortemeel, grutten. VERMICELLI: 100 gr. vermicelli, macaroni, SDpgheiti. MAÏZENA: 100 gram maizena, sago, aard appelmeel, óf 100 gr. zetmeel, verwerkt In puddingpoeder of pud- dinesauspoeder. VLEESCH: 100 gram '•leesch gewicht van heen Inbegrepen. VLEESCHWAREN" '5 ?ram gerookt of ge kookt vleesch, óf 71 gram gerookte worst soorten, óf 100 graffl gekookte worstsoorten, óf 125 gram leverartl- kelen. tongeworst, óf 150 gram bloedworst JAM: 500 gram 1am, siroop, honing, enz- Voor de overige arti- ie hnt rantsoen gelijk aan de ln boven staande lijst vermelde hoeveelheden. CASTRICUM BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Maria Lucia Jacoba, dochter van 31 Zon neveld en H. Rijs. ONDERTROUWD: Jacobus Bakkum en Elisabeth Zon neveld. GETROUWD: Simon Gaarthuis en Afra Stuifbergen. OVERLEDEN: B. A. Res; L. Groenteman; C. Th. Sprlk- man. Nog eenige andere bonnen PETROLEUM. BON 13 (Bonkaart M en O) t.m 5 October: 2 L. SCHEERZEEP ENZ. BON K (Textlelkaart). T.m- 81 Aug.: 50 gr. ZEEP (Bonkaart Algem.) BON 106. T.m. 81 Augs.: 150 gr toiletzeep. 120 gr. huishoudzeep, 200 gr z. zeep (oude samenstel ling), 150 gr z. zeep, 300 gr. z. zeeppasta, 250 gr zeeppoeder. 125 gr zeepvlokken, 250 gr zelfwerkende waschmid- delen. 200 gr. vloeibare zeep, of 600 gr. wasch- poeder. HONDENBROOD. BON 12. T.m. 31 Aug.: Groep 1 en 2: 10 Kg; Gr 3: 8 Kg. Gr 4: 5 Kg: Gr 5: 4 Kg Gr 6- 3 Kg KATTENBROOD BON 12. T.m. 31 Aug.: i yz tg. BRANDSTOFFEN. Bonkaar* Haarden en Kachels t m 31 Dec Bonnen 01, 02. 03 per bon 1 eenheid v.aste brand stof Bonnen 05. 06. 67- l eenheid turf. Bonkaart Haarden en Kachels K t.m. 31 Dec. Bonnen 01, 02, 03, 04 per bon 1 eenheid vaste brandstof Bonnen'05, 06, 07 08- 1 eenheid turf Bonkaart Centrale Ver warming L t.m"'31 Dec Bonnen 01- 11 per bon 1 eenheid vaste brand stof. Bonkaart „Brandstoffen één eenheid" tot 1 Mei 1942 1 eenheid vaste brandstof Bon 04 KF van de kaar ten M en N. Geldig t.m. 31 Aug.: 1 eenheid vaste brandstoffen. Bon Generator-anthrl* ciet 8ste periode 1 H.L anthracietnootjes of 30 kg turfcokes Geldig t ra. 31 Aug Bon Géneratorturf 8ste periode: 50 stuks bag- gerturf. Geldig t.m. 3* Aug.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2