V Speit en Spel De 1 K.M.-wedslijd van H.P.C Bij denl Kilometer Een tournooi van Schoten Schoten-Ajax 5-8. Haarlem gaf H.H.C. geen kans. E.D.O.-V.V.C.A. 11-11 MAANDAG 18 AUGUSTUS 1941 Zwemmen H. P. C. wint den Haarlem 's Dagbladbeker. De 1 K.M. lange afstandwedstrijd welke Zater dag jl- door de HPC als opening van de Heem- steedsche zwemweek in de Jachthaven en van Mer- lenvaart aldaar werd gehouden, heeft een uiter mate spannend verloop gehad. De jury heeft geen gemakkelijke taak gehad daar in vier groepen werd gestart t.w. de heerenschoolslagklasse de dames- klasse, de heerenveteranenafdeeling en als hoofd groep de hoeren seniorenklasse. Bovendien waren niet minder dan 82 zwemmers en zwemsters voor deze wedstrijden ingeschreven, hetgeen een record beteekent voor den Kring Haarlem. Het weer was vrij goed; alleen stond op de baan een vrij sterke golfslag ten gevolge van een feilen Zuidwester. Na de start werd door de deelnemers eerst de Jachthaven gevolgd, waarna een scherpe bocht moest worden gemaakt om in de Van Merlen vaart te komen. Vervolgens werd deze vaart ge volgd tot aan de Ringvaart, waar het keerpunt op 500 meter van de start gelegen was. Als eersten startten de schoolslagzwemmers die tezamen een groep vormden van 25 man. Direct na de start maakten de gebroeders A. en M. Spaan derman zich los, gevolgd door den. HPC'er A. C. de Bruyn en J. v. Viersen van DWR. De overige zwemmers w.o. een groep van 7 zwemmers van de zwemvereeniging Halfweg konden het tempo niet volgen en vielen terug. Bij de bocht naar de Van Merlenvaart hadden de gebroeders Spaanderman en de Bruyn nog steeds de leiding, welke verhou ding gehandhaafd bleef tot kort voor het keerpunt, toen M. Spaanderman zich van de beide andere losmaakte en als eerste keerde. Vervolgens liep hij nog meer uit om zijn positie als eerste zeker te stellen. Na het nemen van de bocht naar de jacht haven was ook A. Spaanderman los van de Bruyn. In deze volgorde werd de finish bereikt. De tijd van den winnaar M. Spaanderman bedroeg 17 m. 42.2 sec.- Vervolgens gingen de dames,, in totaal 16, van start, voor het afleggen van de baan. Het tempo waarmede begonnen werd was opvallend hoog en 't was mej. H. Bakker van HPC die tot het begin van de Van Merlenvaart de leiding had, gevolgd door mej. M. Zieren van DWR en verscheidene an dere zwemsters. Het bleek echter spoedig dat mej. Bakker .te veel van haar krachten had gevergd. Zij moest daardoor van slag veranderen en overgaan van de crawl tot den schoolslag. Het was dan ook geen wonder dat de prachtig zwemmende Greetje Zieren haar voorbij kwam, op de hielen gevolgd door mej. C. Kraft van de zwemclub Haarlem. In het verdere verloop van dezen wedstrijd slaagde zij er in met mej. Zieren gelijk te blijven. In derde positie zwom mej. A. Sevensma van HPC. Op den terugweg bij den ingang van de jachthaven moest ook mej. Kraft terugvallen daar het tempo van mej. Zieren te hoog voor haar werd. Onder luid gejuich kon dan ook mej. Zieren als eerste de finish bereiken in den prachtigen tijd van 17 min. 35 sec. Mej. Kraft werd tweede en mej. Sevensma bezette de derde plaats. Het eigen aardige geval deed zich bij dit nummer voor dat de eerste prijswinster den crawlslag zwom, de tweede prijswinster den schoolslag en de derde aankomende den rugslag. De heeren veteranenklasse met een bezetting van 6 man eindigde in, een fraaie en onbedreigde overwinning van den veelmaligen oud-kampioen A. J. Braam. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op tot'ongeveer 300 metpr. Toen zette Braam er ech ter een dergelijk verwoed tempo in dat niet gevolgd kon worden. Hij keerde dan ook als eerste en pas seerde ook als eerste de finish in den goeden tijd van 17 min. 2 sec. Het was interessant te zien, welk een tempo deze zwemmer nog kan ontwikke len. J. v. Zadel van HPC werd tweede en A. H. de Bruyn Jr. van DWR'plaatste zich derde. Vermel- dingswaard is dat ook de kringvoorzitter, de heer L. Brunt het geheele traject in goeden vorm af legde en nog als vierde de finish passeerde. Als laatste volgde - toen het hoofdnummer, de heeren senioren. 33 zwemmers hebben dit prach tige nummer gevormd. De snelle zwemmers trok ken er onmiddellijk tusschenuit in een tempo als of slechts een korte baan afgelegd moest worden.. Het was daarom zeer te betreuren dat een roeiboot van een filmmaatschappij plotseling den geheelen wedstrijd dreigde te verstoren. Deze boot verscheen plotseling op 30 meter van de start in de baan en geraakte buiten controle. Het gevolg was dat en kele zwemmers uit hun slag geraakten en zelfs en kele zwemmers bijna onder de boot terecht kwa men. Daar bijna alle zwemmers de moeilijkheden hadden ondervonden werd de 'wedstrijd voortgezet en reeds spoedig lagen alle cracks weer bij elkaar. J. v. Meraesteijn vah Haarlem lag in de kop groep met De Geest en A. H. Sipkema van HPC. Daarnaast bevond zich van de Boogaerde van DWR met Tiemeyer van Zwemclub Haarlem. Bij het nemen van de bocht bleef deze positie ge handhaafd. Ook tegen het nemen van het keerpunt bleef deze vérhouding ongewijzigd. Na dit keerpunt is de strijd echter zoo fel ont brand dat het publiek dat van achter de RCH- tribune den wedstrijd kon volgen in groote span ning geraakte. Mauritz had zich van de achterhoede naar voren gewerkt en men kon 2 groepen van 3 zwemmers opmerken, die om den eersten prijs streden. De eene groep bestond uit Mauritz-De Geest en Tiemeyer en de andere groep uit Sip- kema-v. d. Bogaerde en Merkensteijn. v. d. Boogaerde en Tiemeyer konden het tempo niet bijhouden en moesten het tempo drukken. Van Merkensteijn zagen wij daarna zeer tactisch de De Zwemvereeniging H. P. C. organiseerde Zondagmiddag een wedstrijd over 1 K.M, in de Van Merlenvaart te Heemstede. A. J, Braam, van E' P. C. (rechts), die winnaar werd van de Veteranen, feliciteert J. v. Merkesteyn (Haarlem) die het hoofdnummer won. (Foto Stevens), luwe zijde van het kanaal opzoeken teneinde te trachten op die wijze gemakkelijker een voorsprong te kunnen nemen. Dit gelukte inderdaad en bij het nemen van de jachthaven-bocht had hij de leiding die hij nog kon vergroolen tot een 15-tal meters. Onder de overige zwemmers De Geest-Mauritz en Sipkema ontspon zich nog een fel duel dat door Mauritz met een felle sprint werd gewonnen. Sipkema eindigde vierde en vijfde tikte v. d. Boogaerde aan. De tijd van den winnaar die op schitterende wijze he'. traject aflegde bedroeg 15 min. 33 sec. Na afloop van dezen wedstrijd verzamelden al len zich in het sportparkrestaurant, waar de bur gemeester van Heemstede, jhr J. P. W. van Doorn en de wethouder van Heemstede, de vele prijzen uitreikten. De prachtige wisselbeker, welke door de directe van Haarlem's Dagblad werd uitge loofd, werd gewonnen door de HPC met een pun- tenaantal van 24. De zwemclub Haarlem behaalde 19 punten, DWR en VZV elk 6 punten. Een goede, oude traditie in de Haarlemsche zwemwereld is Zaterdagmiddag weer in eerc hersteld. De traditioneele 1 K.M .-wedstrijd in de Van Merlenvaart te Heemstede is na een onderbreking van vele jaren weer eens ge houden. Zwemlievend Haarlem en omstreken was in groote getale naar het Heemsteedsche Sportpark getogen om te genieten van de spannende wedstrijden, die ook nu weer een groot succes zijn geworden. En hoe kon het eigenlijk anders? Er waren vele deelnemers, het water was lekker frisch, niet te koud en af en toe brak de zon zelfs door om er aan te herinneren dat het nog steeds zomer is. Joop van Merkensteyn, de ex-kampioen 100 M. borstcrawl van Nederland won hel hoofd nummer en het. is te hopen, dat hij uit dit succes de kracht put het volgend jaar weer een Nederlandsch kampioenschap naar Haarlem te brengen. Trainen en nog eens trainen, Joop! Ook de H.P.C.'ers Marius Mau ritz en Frits de Geest onderscheidden zich zeer. Bij de dames viel het gebrek aan goede crawlzwemsters in dit rayon wel zeer sterk op. Na mej. Van Viersen, die kranig den eersten prijs won, kwam een schoolslag zwemster, Corry Kraft, als tweede aan, terwijl Ans Sevensma met de rugcrawl zelfs de derde plaats veroverde. Hoe ver dienstelijk deze prestaties ook zijn er blijkt toch wel uit, dat Haarlem op het gebied van het dameszwemmen nog steeds niet mee spreekt. Zijn er hier geen goede trainsters te vinden? De populaire veteraan Guus Braam, die reeds zevenmaal den K.M.-wedstrijd heeft gewonnen zegevierde 'nu in de véteranen- afdeeling. H.P.C. en Heemstede mogen trotsch zijn op dezen zivemmer, schreef onze hoofd redacteur eens bij de zooveelste overwinning van Guus, en laten we er aan toevoegen, ze mogen nóg trotsch op hem zijn. Ook Van Zadel bleek liet nog lang niet verleerd te hebben evenmin trouwens als H.V.G.B.'s spor tieve voorzitter Lo Brunt die aen wedstrijd ook uitzwom. De H.V.G.B.-praeses beant woordde het zoozeer verdiende applaus met een gratievollen hoofdknik. Dc gebroeders Spaanderman namen den schoolslagwedstrijd voor htm rekening en er kwam eenvoudig geen ander aan te pas. Verder had de jury een gemakkelijke taak. Athletiek Wedstrijden te Heerlen. HEERLEN '17 Augustus. Aan de wedstrijden, welke he- den te Heerier) door Avon georganiseerd werden, namen ook eenige vooraanstaande loopers deel. Wil van Beveren won de 100 meter in den goeden tijd van 10,9 sec., De Roo- de de 800 meter in 2 min. 2 sec. en Slem Petit won op zeer goede wijze de 3000 metér in 9 min, 24,8 sec. De voornaamste uitslagen waren: 100 Meter: 1. W. van Beveren (A. V. '23) 10,9 sec.; 2. Frencken (A. V. Maastricht); 3. Jussen (Astv Vaals). 800 Meter: 1. De Roode (Haarlem) 2 min. 2 sec.; 2. Wiek- mans (Juliana) 2 min. 7,2 sec.; 3. Boon (Beatrix Heerlen) 2 min. 9,3 sec. 3000 Meter: 1. S. Petit (Avon) 9 min. 24,8 sec.; 2. Hoch- stenbach (Maurits) 9 min. 38,2 sec.; 3. L. Meyers (A. V. Maastricht). Windlfondenreiiiien. AMSTERDAM 17 Augustus. De nationale windhonden- rennen om het kampioenschap van Nederland werden heden in het Olympisch Stadion te Amsterdam gehouden en de snelste viervoeters greyhounds en whippets bestre den elkaar op felle wijze de steeds onbereikbare mecha nisch aangedreven haas. De afwerking van het vrij uitgebreide programma on dervond nog al eenige vertraging door de ongunstige weersomstandigheden, waardoor tevens de wielerwedstrij den, die voor- afwisseling waren vastgesteld, geen door gang konden vinden. De belangstellenden hebben echter ruimschoots kunnen genieten van deze fraaie rensport, die in zoo ruime mate snelheid, kracht en sierlijkheid van lijnen te zien geeft. In den wedstrijd voor greyhounds, reuen, kampioen- schapsren vlakke baan kwam Berlios van de kaasstad (J. Li ze, Heemstede) derde in zijn serie aan. Dezelfde was no. 3 in de finale hipdernisbaanren. NED. VOETBALBOND. Afdeeling Haarlem, OFFICIEELE MEDEDEEL1NGEN. Ledenopgaven. Als gevolg van onvolledige voorlich ting door den N. V. B. is een fout geslopen in de publica tie omtrent ledenopgaven. De bij den N. V. B. aangeslo ten vereenlgingen moeten hunne ledenopgaven inzenden aan den N. V. B. en gelijktijdig een afschrift aan de af deeling Haarlem. De uitsluitend in de afdeeling Haarlem uitkomende ver- eenigingen zenden beide opgaven aan den N. V. B. 's Gravenhage, welke'' voor doorzending van een exem plaar der opgave aan de afd. Haarlem zorgdraagt. Wijziging secretariaat. Het secretariaat der ver O. I. V. is overgegaan in handen van den heer J. Sneekes, de Weerdstraat 26 te IJmuiden-Oost. Nieuwe verecnigingen. Vereenlgingen, welke tot het verband van den N. V. B. afd. Haarlem wenschen toe te treden, moeten hun verzoek daartoe inzenden aan het bestuur der afd. Haarlem, Duvenvoordestraat 62 te Haarlem. Junioren-tournooi. Het Junioren-tournooi zal worden gehouden op Zondag 7 September a.s. Uitnoodigingen tot deelname worden aan de daarvoor in aanmerking komen de vereenigingen verzonden. Aanvang competities. De competities zullen aanvan gen op Zondag 14 September en voor de Zaterdagcompe titie op Zaterdag 20 September a.s. Bericht aan vereenigingen. Van het College van Ge volmachtigden voor de Sport werd het volgende bericht ontvangen: Het College heeft bericht ontvangen van den Commis saris voor niet-commercieele Vereenigingen en Stichtin gen, dat in verband met de papierschaarschte de uitgave van gecyclostyleerde en gestencilde vereenigings-sport- periodieken moet worden stopgezet. Het College van Gevolmachtigden voor de Sport ver zoekt u beleefd van een en ander mededeeling te willen doen in het officieel orgaan van uw Bond of in de bladen, waarin de officieele mededeelingen van uw Bond worden gepubliceerd, opdat alle in aanmerking komende vereeni gingen tijdig van dezen, door de omstandigheden nood zakelijken maatregel, die èn door den Commissaris voor niet-commercieele Vereenigingen en Stichtingen èn door het College van Gevolmachtigden voor de Sport uiter aard wordt betreurd, op de hoogte worden gesteld. De in aanmerking komende vereenigingen zullen nog nader bericht ontvangen van den Commissaris voor niet- commercieele Vereenigingen en Stichtingen, op welken datum de uitgave der bladen dient te worden gestaakt. Voor de goede orde is het gewenscht, dat vereenlgingen, die tot heden verzuimden, aan den Commissaris voor niet-commercieele Vereenigingen en Stichtingen op te ven, dat zij een vereeniglngsperiodlek uitgeven, daarvan alsnog ten spoedigste aan genoemden Commissaris kerinis te geven. Het adres luidt: Waalsdorper weg 72, 'e Graven hage, Honkbal Ter gelegenheid van de promotie van Schoten naar de eerste klasse van den N.H.B. boden de donateurs de vereenigïng een zilveren beker aan om dien als wisselprijs voor een tournooi te ge bruiken. Daar de competitie niet toeliet nog een Zondag vrij te maken besloot het bestuur van .Schoten" dit tournooi 's avonds te doen spelen. Deelnemende negentallen zijn de vier Haarlem sche eerste klassers: Haarlem. HHC, EDO, Scho ten. benevens uit de overgangsklasse: HCK en RCH. De „beste" verliezer wordt in de tweede ronde herplaatst, waarna zoowel voor de winnaars als voor de verliezers een finale wordt georgani seerd. De beker en de overige prijzen zijn te be zichtigen in den sportnandel Van Gastel in de Cronjéstraat. Als eerste wedstrijd van dit tournooi wordt ge speeld HaarlemSchoten en wel hedenavond. Tijd van aanvang is zeven uur, terwijl elke wedstrijd zeven innings zal duren. Hoewel Ajax, en speciaal werper Blomvliet, heelemaal niet in grootschén vorm was, heeft Scho ten het toch niet tot een overwinning kunnen bren gen. Endeze zou ook niet verdiend zijn. Vooral door dat Hoogendijk als werper weinig presteerde, slaagde Ajax er reeds in de eerste slagbeurt in twee runs te bemachtigen. Dat viel niet erg moeilijk want de eerst aan slag zijnde Ajaxied, Bloem gaf een honkslag en de twee op hem volgende spelers kregen vier wijd, zoodat bij den vierden man al drie honken bezet waren. Die vierde man, Van Lobberegt sloeg raak en twee spe lers passeerden de thuisplaat. In dezelfde beurt raakten nog eens de drie honken bezet, maar nu deed een goede vang van De Kleyn het gevaar te niet. Wel slaagde Schoten er in de tweede beurt in gelijk te maken maar daar was niet veel eigen werk bij. Zandstra profiteerde van een fout van Bloem, Klooster van vier wijd en toen hierop Bloem ver over het eerst honk wierp, kwamen de twee genoemde spelers thuis. In de vierde beurt scoort Ajax weer twee runs, nu door honkslagen van Van Lobberegt en van Bosboom. Schoten geeft hierop een beter antwoord dan in de vorige beurt, want nu slaan Hoogendijk, Van Leeuwen en Kloos ter raak en Schoten leidt met 5—4. Deze voorsprong bleef echter niet gehandhaafd. Vier keer vier wijd van'Hoogendijk, een onzuivere aangooi van Geurts en een honkslag van Hordijk stelden Ajax in staat drie man binnen te halen en daarmede jïe score op zeven te brengen. En hierop is Schoten het antwoord geheel schul dig gebleven In de nog volgende vijf innings gaven alleen Zandstra, Kessens en Verkerk iéder nog één geldigen honkslag, zonder dat deze evenwel een run opbrachten. Nu liep het den Schotenaren m deze beurt ook niet mee. Ook andere spelers raak ten den bal nog wel eens, sommigen zelfs heel goed, maar steeds weer ging deze de hoogte en in het vangen maakte Ajax geen fout. Nadat in de zesde innings Hoogendijk en Geurts hun plaatsen geruild hadden bleef de score van Ajax eenige beurten op zeven staan. Wel had ook Geurts weinig succes met drie slag, maar geslagen werd hij ook zoo goed als niet. Alleen in de laat ste beurt van Ajax sloeg Schalm nog een keer raak en deze tik bracht de Ajax-score op acht. Gevraag voor degradatie bracht deze uitslag niet want daar Quick Zaterdagmiddag nogmaals ver loren heeft is dit negental definitief aangewezen om de onderste plaats te bezetten. De op één na laagste zal echter voor Schoten.... of voor HHC zijn. De cijfers der innings zijn: Schoten: 020 '3 00000 5. Ajax: 200230001 8. De kampioenen toonen zich hun titel waardig. Aan dezen wedstrijd ging een vriendelijke geste van H.H.C. vooraf, dat Haarlem in verband met het behaalde kampioenschap bloemen offreerde. Hartelijke woorden wederzijds werden hierbij gesproken. Qua spel gaf Haarlem in elk opzicht den toon aan en bewees daardoor niet alleen den kampioenstitel met eere te dragen, maar ook, dat de in den uitwedstrijd geleden nederlaag een schro melijke vergissing is geweest. Laten wij het eerlijk zeggen, H.H.C. was behou dens in de eerste vier innings waarin Haarlem een nog niets beteekenenden 21 voorsprong kreeg, gewoonweg nergens. Zoowel het werpen, het slaan als het fielden stelde teleur. Werper Pijnakker trof het weliswaar niet dat de bal glad was, dat de wind aan zijn effect-werpen afbreuk deed, doch ook De Mon moest deze bezwaren overwinnen en hij deed dit op overtuigende wijze Erkend dient te worden, dat waar in het veldwerk van Haai-lem, slechts eenige onbeteekende fouten voorkwamen, dat van H.H.C. de eene fout op de andere stapelde. Er wa ren onbeheerschte aangooien bij die niet alleen de reeds op de honken vertoevende spelers in staat stelden binnen te komen, maar zelfs den slagman de gelegenheid daartoe gaven. Hierdoor steeg in de vijfde en zesde innings de score zoo snel, dat daarmede de beslissing practisch reeds gevallen was. Opmerkelijk was het overigens, dat H.H.C. ook aan slag vrijwel niets presteerde; al leen Noordhoff en Bronkhorst brachten het.tot een slag van beteekenis, doch slechts die van eerstge noemde kon, doordat met reeds twee spelers uit Kloos een al te harden en een iets onzuiveren worp van De Mon miste tot een punt aanleiding geven. Dit bleek achteraf het eenige punt voor H.H.C. te zijn, daar De Mon, hoewel hij eenige spelers op de honken toeliet, er toch zorg voor droeg, dat deze niet verder dan het derde honk kwamen. Haarlem maakte onmiddellijk in de eerste slag beurt gelijk, dank zij tweemaal vlerwijd, waardoor Hunik op den door Langereis geslagen en door Panman gevangen foutbal door snel honkloopen kon binnenkomen. Een fraai dubbel spel van Pijnakker en Verweij bekortte de tweede innings, doch hierna begonnen de gebreken in hét H.H.C. veldwerk zich reeds te vertoonen. Kloos scoorde doordat zoowel Panman als Bronkhorst éen grond- bal moeiliik onder controle kon krijgen en in de daarop volgende slagbeurt ging het in elk opzicht verkeerd bij H.H.C. Pijnakker kon zich als werper niet handhaven. Siepel, die hem verving, deed evenmin groote din gen zijn dekken van het thuishonk was positief zwak en de andere spelers toonden zoo'n gemis aan beheersching bij het aangooien op het eerste honk, dat de bal enkele keeren tusschen het pu bliek zoek raakte. Panman was hier stellig de zwak ste. doch ook Mulder en Pijnakker stelden teleur. Geen wonder dus, dat de activiteit aan slag van Kloos, Langereis, Koning, Bloemink en Hunik Haar lem een 131 voorsprong verschaften. Hierna kwam als werper de achtervanger Baas en deze bracht het er beter af. Hij kreeg slechts van Ferment en Langereis een honkslag te incas- seeren en beperkte overigens de score tot twee punten zoodat Haarlem uiteindelijk met 151 won. De Mon wierp negentien maal drieslag, stond drie vrije loopen toe'en kreeg twee honkslagen te gen, zich. De H.H.C.-werpers tezamen brachten het tot acht keer drieslag: zesmaal vierwijd en noteer den acht honkslagen tegen. De inningscijfers waren: Haarlem: 1 0 1 0 7 4 1 1 15. H.H.C, 1 0 0 0 0 0 0 0 0 U De Heemsteedsche Reddingsbrigade organiseerde Zondagmiddag wedstrijden in het Zwembad Groencndaal te Heemstede. Vooral het nummer reddend zwemmen met pop was een groot succes. (Foto Stevens) Het spelpeil van dezen wedstrijd was niet even redig aan de groote belangstelling. Wat er aan spel peil te kort was werd, vooral in de tweede helft, rijkelijk vergoed door de spanning, want die was er vol op! Vooral door toedoen van den W.G'.A.-werper Meenhorst bracht E.D.O. er in het begin niet veel van terecht. Als negende man aan slag gaf De Smidt in de derde innings den eersten honkslag, zonder dat deze tot een run leidde. En ook na de vierde beurt was E.D.O. nog zonder run en in het bezit van één honkslag. Aan den anderen kant boezemde Schijvenaar veel minder ontzag in. In de genoemde vier beur ten had hij al zeven honkslagen te incasseeren ge had, waaronder twee van elk twee honken. Mede door een viertal fouten in het veldwerk van E.D.O. was V.V.G.A. toen al in het bezit van vijf runs. Hierna kwam E.D.O. echter wat los. Honkslagen van De Smidt en KI. Zandstra benevens een tik van Straver, die echter in het verre veld uitgevan- gen had kunnen worden, bezorgden den Haarlem mers drie runs en waar V.V.G.A. voor nul was uit gegaan was de stand na vijf innings nog maar 53 voor de ambtenaren. Nu was alles weer mogelijk en dit deed de hoop in het E.D.O.-kamp zeer groeien. In de zevende beurt kreeg die hoop echter een geduchte knauw. Schijvenaar was er zoo uit dat er zelfs twee spelers automatisch over de plaat kwamen. Zonder ook maar één geldigen honkslag te geven kwam V.V.G.A. in deze beurt aan vijf runs. Maar ook E.D.O. kreeg een kans. Elf spelers kwamen aan slag voor de derde nul viel. Het veld werk van de G.A. was plots/ding zeer zwak en de honkslagen van De Smidt (twee) en van Van dei- Putten deden de rest. Nadat zes man over de plaat waren gekomen was de stand nog maar 109 voor de ambtenaren en herleefde de hoop op een overwinning van E.D.O. Zoovel* is het echter niet gekomen. Wel bracht de tik van Wille in de achtste beurt, toen Nottrbt het werpen van Meenhorst had overgenomen de gelijkmakende en tegelijk nog een run in het bezit, der Haarlemmers, maar in de negende beurt wierp Odenthal zoo slecht naar het tweede honk dat ook de V.V.G.A. score op elf kwam. Nu moest dus de laatste slagbeurt van E.D.O. de beslssing brengen. De Smidt, die dezen middag al. bijzonder op dreef was en in vijf slagbeurten vijf honkslagen gaf, begon goed en haalde het eerste honk. Tijdens het slaan van Schijvenaar, KI. Zandstra en Odenthal wist hij zelfs het derde honk te bereiken. Verder kwam hij echter niet want ge noemde speler sneuvelden allen aan drieslag en dus moest E.D.O. zich toch nog met een gelijk spel te vreden stellen. De cijfers der innings zijn: V.V.G.A.: 102200501 11. E.D.Ó.: 000030620 11. DE OVERIGE UITSLAGEN. Blauw Wit: 2 0 0 1 1 3 0 0 c— 1! Quick: 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1. A.F.C; 0 0 1 3 0 1 2 2 9. H.C.K.: 0 0 0 0 0 1 0 0 2=3. Catchers: 0 0 1 0. 0 0 1 0 1 3. E.D.O. II: 3 0 3 5 3 2 6 1 2 25. RCH.: 6 4 4 1 2 0 0 17. Zeeburgia: 8 4 3 1 2 1 0 19. H.C.K. II: 2 0 4 0 0 0 1 0 2 9, R.A.P.: 2 4 2 1 2 2 4 9 1 27. Quick II: 3 3 0 0 3 0 1 0 0 10. R.C.H. II: 7 0 0 0 0 4 2 3 5 21. T.Y.B.B.: 2 3 2 4 1 1 1 8 22. Z.R.C.: 0 0 1 0 4 0 0 0=5. Schoten TV: 1 0 0 1 3 1 1 0 2=9. E.D.O. V: 2 1 3 4 0 4 0 3 17. Haarlem III: 5 5 1 3 2 9 3 28 Laakkwartier: 2 0 0 0 3 0 6 4 15. Schoten III: 0 0 0 2 0 1 1 1 1 6. Haarlem IV: 0 0 1 0 2 0 1 1 0=5. R.C.H. III: 4 1 1 5 0 0 0 4 15. E.D.O. IV: 11 4 2 2 4 1 7 6 37. T.H.B. II: 2 5 0 4 0 1 3 0 15. Schoten V: 1 1 1 2 1 1 1 9 17. R.C.H. IV: 2 1 1 4 2 1 0 5 II Spaarnevogels: 4 4 0 5 1 3 0 5 0 22. E.D.O. V: 2 1 3 4 0 4 0 3 17. Schoten IV: 1 0 0 1 3 1 1 0 2=9. Zeemeeuwen:. 0 1 3 1 0 1 6. T.Y.B.B. II: 0 2 2 4 7 9 24. E.D.O. VI: 5 1 0 1 1 0 0=8. H.H.C. V:' 9 1 2 6 4 1 3 26. Door de overwinning van Haarlem III op Laak kwartier zijn de Haarlemmers karripioen van de af deeling 3e klasse A. Dezelfde eer behaalde T.Y.B.B. II in de afdeeling 3de klasse C. Hengelen Zondag 17 Augustus '41 hield het vischcollege De Forel een puntenwedstrijd ln de Kruisvaart. De vangst was niet slecht, want er werden 380 stuks gevangen. De uitslag luidt als volgt: 1. P. Huisveld met gr. 17,5 en 50 st.; 2. N. Balk 80 st.; 3. H. Rijs 62 st.; 4. F. Hoogeboom 59 st.; 5. B. Duits 54 Bt.J 8. Hetty er 48 st.; 7. H. J, X, Os 29 Bt, VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL. Deze vereeniging heeft Zondag 1.1. een wedstrijd gehou den voor haar donateurs en donatrices en wel in de Van Merlenvaart te Heemstede. Er werd twee maal 1 uur ge- vlscht. De uitslag was als volgt: dames: Ie prijs mevr. Weys: 2e pr. mevr. v. Dalen. Heeren: le pr. A. Bellaart met de meeste visch; 2e pr. grootste visch J. Weyds; 3e pr. Hoenhout; 4e pr. P. Eer hart; 5e pr. J. Bouman; 6e pr. Hokkeling; 7e pr. Alb. de Boer 8e -pr. G. v. d. Mark: 9e pr. T. Pouw; 10e pr. J. Prent; lie pr. J. Stuurman; 12e pr. J. Sepp; 13e pr. S. Hokkeling. Gymnastiek SPORTMIDDAG VAN T.V.S. Voor den sportmiddag, dien de T.V. Santpoort onder leiding van den heer W. Marsman Zondag middag hield op het terrein van de V.V. „Terras vogels", bestond groote belangstelling. De ruime opkomst van het publiek was gerechtvaardigd, want het gebodene stond op peil en bovendien, werden de demonstraties door goede muziek ver levendigd. Het aantal, deelnemers was niet groot en de 'on derlinge athletiekwedstrijden als slot dedén de cli max geen goed, maar daartegen wogen ruimschoots de verrichtingen op in gymnastiek en in de esta fette, welke de T.V. Santpoort na twee jaar ge dwongen onderbreking weer op haar programma had geplaatst. Gymnastiek werd verwerkt met vrije oefeningen, toestelturner) en paavdspringen, terwijl als slot van het gymnastisch gedeelte een rhythmische dans werd uitgevoerd. Daarna werd een begin gemaakt met de esta fette. Groot was dc inschrijving hiervoor niet: er hadden zich slechts 5 dames- en 4 heerenploegén. aangemeld. Door een wedstrijd in Pufmerend ont brak Concordia, waarvan de heerenploeg de esta fette indertijd reeds tweemaal had gewonnen. Bij driemaal winnen komt de beker defin'itief in bezit en inderdaad gelukte het Olympia na 1937 en 1938 ook nu de zege te behalen. De damesploeg van déze IJmuidervereeniging moest het evenwel afleggen tegen de B.GV.-ploeg, die nu voor den tweeden keer de overwinning behaalde. De uitslagen luiden: Estafette dames (100. 100, 80, 60 M.) 1 B.G.V. 47.4 sec., 2 Olympia 48.9 sec., 3 S.S.H. 55 sec. Estafette heeren (800, 400, 200, 100 M.): 1 Olympia 3 min. 56 sec., 2 T.V.S. 3 min. 58.6 sec. Meisjes 60 M. hai'dloopen: 1 Thea de Kok 9.5 see. Meisjes 40 M. hardloopen A. Schipper 6.8 sec. Jongens 40 M.: 1 A. Hop 6.5 sec. Meisjes 80 M.: 1 A. Worreman 10.9 sec. Dames 100 M.: A. Nol 14.4 sec. Heeren 100 M.: J. Brijs 12.4 sec. Speerwerpen heeren: J. de Jong 33.60 M. Zeilen NATIONALE OEFENWEDSTRIJDEN OP DEN WESTEINDERPLAS. AALSMEER 17'Augustus. De uitslagen van de door d9 Nederlandsche Zeil en Roeivereeniglng gehouden natio nale oefenwedstrijden op den Westeinderplas waren als volgt: Valkenklasse: 1. Gambrinus st. L. J. F. Broer; 2. Wind veer st. A. J. Homan; 3. Sas elg. A. W. Goudrtaan. Drakenklasse: l. Vliegende Hollander st. A. Warners; 2. Toch st. E. O. Moltzer; 3. Sterna st. J. Tims. Int. 12 M. klasse: 1. All Weather st. Jac. F. Stap; 2. Einepiel st. H. A. Rademakers; 3- Janmaat st. J. Metze- laar. Wielrijden H- R. C. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar 5den wedstrijd in den Zomercompetitie voor den grooten prijs van Excelsior. Ditmaal werd gereden een handicap. De A- en B-kl. reden 60 K.M.. C-kl. 371^ K.M. Junioren 25 K.M. De uitslag werd na een 15 Tjrocent handicap: 1. J. Jouby 6 pnt.; 2. Ch. Schelfaut 5 pnt.; 3. Weitbroek 4 pnt.; 4, J. Lasschuit 3 pnt.; 5. B. Kleinhout 2 pnt.; 6. J. Smit; 7. B. Fennis; 8. C. de Gier; 9. L. Schelfaut; 10. M. Taverne, alle renners 1 pnt. C-kl. 371£ K.M.: 1. H. Aarts 6 pnt.; 2. J. Duyn 5 pnt.; 3. G. van der" Dool 4 pnt.; 4. G. Evers 3 pnt. Junioren 25 K-M- 1. G. Evers 6 pnt.; Bakkenhove en anderen hadden met pech te kampen. H. S. V. DE KAMPIOEN Donderdag 21 Augustus werd een trainingsrit over 48 K.M. verreden. De uitslag hiervan werd: 1. G. Peters tijd 58 min. 35 sec.; 2. J. Stet op 1 min. 10 sec. volgden Asmus, Drenth, D haene en Schmeink. J. Laan. Voortingh en Beekhuis gaven op. Vrjjdag bezette C. de Best de 6e plaats in de ronde va* Sittafd waar hij voor het eerst in de categorie der profs en onafhankelijken startte. In de ronde van Leiden werd hij 12e. J. Peters bezette bij de amateurs de 6e plaats. De 4e rit cjer record comp. welke Zondag is verreden had den volgenden uitslag: A. kl.: 1. C. Portegles tijd 1 uur 3 min. 26 sec.; 2. A. de Vries 1 uur 4 min. 42 sec.; 3. Markensteyn tijd 1 uur 5 min. 29 sec.; 4. J. Stet tijd 1 uur 10 min. 16 sec. (pech). B-kl.: 1. Voorting tijd 1 uur 6 min. 57 sec.; 2. Beekhuis tijd 1 uur 7 min. 53 sec.; 3. W. Schweizer tijd 1 uur 8 min. 42 sec.; 4. A. Schenk tijd 1 uur 10 min. 8 sec. Ge Peters. T. Ooms. C. Bijster starten in het Stadion. C, de Best en P. v. d. Heyden ln het N- A. C. criterium. A s. Dinsdagavond zal den renners Jan v. Egmond, C* Bijster, P. Duyns, C. de Best en Ge Peters een intieme huldiging worden aangeboden ln het clublokaal, café Du Nord. Rijksstraatweg, voor hun behaalde resultaten bij de kampioenschappen van Nederland. Wanneer de toestemming der autoriteiten wordt ver kregen organiseert H. S. v. De Kampioen op 21 of 28 September de Ronde van Haarlem Noord op hét bekende traject. Voor de clubkampioenschappen van Nederland op den weg schreef „De Kampioen" met de volgende renners int C. de Best, J. Stet," C. Portegioe, T, Ooms, J, Laan en A< de Vries» -

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3