IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMLIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Les diables du Führer. VRIJWIL! EGIOEM ID Menschen in nood... In de Zuidelijke Oekraïne blijft de strijd met succes verloopen. Zware nederlaag der Sovjets 26e JAARGANG No. 246 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau Umulder Courant: Kennemerlaan 42, Dmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit bJad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dirfecteur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DONDERD AG 21 AUGUSTUS 1941 Abonnementen per week 0.13&, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per pos! 2.05 per kwartaal, losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Na de inneming van Smolensk. De oude vestingwerken van de stad. die sinds 16 Juli in Duitsche handen is, zijji verwoest. (Orbis-Holland) Finsche aanvallen op Sovjetconvooi Vijf transportschepen en een- mijnenveger vernietigd tn de Finsche Golf hebben, naar officieel van Fin- iche zijde wordt meegedeeld, Finsche troepen van een vaijndelijk;. convooi vier transportschepen van 4000, 8000, 2000 en 1500 ton 'vernietigd. Deze schepen waren a.a. met munitie, levensmiddelen, auto's en benzine geladen. Ook een vijandelijke mijnenveger van 500 ton, die het convooi beschermde, werd vernietigd. De Finsche luchtstrijdkrachten hebben eveneens van dit convooi een transportvaartuig van 1500 ton tot zinken gebracht. In de haven van Hangö werd boven dien door artillerie een transportschip zoo zwaar be- ichadigd dat het onbruikbaar is. (D.N.B.) Amerikaansch tincontract met Nederlandscli-Indië. Indië zal 20.000 ton per jaar leveren. TOKIO, 20 Augustus. - Volgens berichten uit Batavia heeft de semi-officieele Metals Reserve Company der Vereenigde Staten een koopcontract met de regeering van Nederlandsche-Indië gesloten voor de levering van 20.000 ton tinerts (metaal gehalte) per jaar. De Nederlandsch-Indische tin ertsen zullen in de nieuwe smelterijen in Texas, die de Vereenigde Staten op het oogenblik bouwen, worden verwerkt. Japan's politiek in het bezette China SJANGHAI. De Japansche ambassadeur bij de Nankingregeering Honda, is hier op weg naar Nanking per vliegtuig gearriveerd. In een verklaring aan de Japansche pers zeide hij dat de Japansche ambassade in Nanking van plan is de verschillende door Japan begunstigde organisaties in het bezette Chineesche gebied te consolideeren om hun onkosten tot het noodzake lijkste te beperken en geschillen uit te schake len. Japan zal zich in de binnenlands'eh-politieke problemen van de Nankingregeering niet inmen gen. De ambassadeur noemde in dit verband de functiewijziging die onlangs hebben plaats ge vonden en waarbij een groot aantal vertegen woordigers van de Kwo Min Tang officieele posten kregen. Honda's consolidatieplan en de kabinetswijziging te Nanking schijnen er op te wijzen dat de Japan ners alles doen om de economische - positie van de bezette zóne van China te verstevigen en alle hulpbronnen beschikbaar té maken die bij de af weer van de waarschijnlijk in de toekomst verder toenemende Engelsch-Amerikaansche blokkade in gezet zouden kunnen worden. Verder trachten de Japanners blijkbaar bestuuurswrijvingen met de Nanking-autoriteiten te vermijden, opdat Honda bij zijn pogingen de positie van Nanking te ver stevigen. zoo min mogelijk moeilijkheden onder vindt. (United Press). Zoo noemden de Franschen de S.S. manneVi, die evenals indertijd aan het Westfront nu aan het Oost front voorwaarts stormen en belangrijke punten be zetten. Les diables du Führer. Een naam die bewijst, hoeveel ontzag de tegenstanders 'hebben voor deze dapperen, die zich hebben ingezet in het Oosten, ter- wille van. hun idealen en terwille van de veiligheid van Europa. Maar het zijn niet alleen dappere S.S. Mannen die strijden in het Oosten tégen dé benden van Stalin. De geheele Duitsche weermacht, de legers van Finland, Slowakije, Roemenië, Hongarije en Italië, de legioe nen van Zweden, Noorwegen, België, Spanje en Nederland strijden mee. Ja, ook Nederlandsche mannen hebben begrepen dat zij schouder aan schouder met de anderen moeten staan, omdat ook Nederland alleen kan blijven voort- bestaan, incjien het bolsjewisme volkomen vernietigd is. 1 Les diables du Führer de duivels van den Führer daarmede samen te mogen strijden tegen de Sovjets, °nze mannen van het legioen stellen er een eer in. Eti gij Nederlander, die nog steeds geen besluit ge- j Bomen hebt, waar wacht gij op? Voelt gij niet hoe eerloos het is, u te verschuilen achter argumenten. Waarvan gij weet dat zij vol komen valsch zijn? Gaat gij voort met het bloed uwer voorvaderen te verloochenen en durft gij dan nog te spreken over onze roemrijke geschiedenis, of schaart B zich achter het vaandel van ons legioen? Nederland levert zijn aandeel in den grooten strijd |B het Oosten en het is uw plicht uw beste krachten daarvoor in te spannen. Meldt u dus aan bij het Ml Koninginnegracht 22, 's?Gravênhage. Zware straffen in België op overtreding van distributie, maatregelen. Nieuwe verordeningen, misbruik maken van den nood. Het A.N.P. verneemt uit Brussel: In het Staats blad van 20 Augustus zijn verscheidene belangrijke verordeningen van het ministerie van Landbouw verschenen, welke een aanzienlijke verscherping bevatten van de straffen voor overtredingen tegen de wettelijke distributiemaatregelen. In een alge- meene inleiding wordt gezegd dat de autoriteiten die Verantwoordelijk zijn voor de openbare voed selvoorziening aan den vooravond van een drei genden winter maatregelen moeiten nemen die ern stig genoemd kunnen worden. Teneinde iedereen tegen matige prijzen een levensminimum te ver schaffen, dienden alle in het land téf- beschikking staande bronnen ten voordeele van de geheele natie te worden aangeboord, waarbij eigenbelang noodzakelijkerwijze achter het algemeen belang diende te komen De verordeningen hebben der halve ten doel het ontdekken van de betrokken overtredingen te vergemakkelijken en die perso nen te treffen die misbruik maken van den alge- meenen nood om zich te verrijken. De verordenin gen bepalen dat na afloop van den vastgestelden termijn iedereen die op onwettige wijze een belang rijk voedingsproduct achter houdt en daarover be schikt, zich aan ^ware straffen bloot stelt, waarvan het minimum zes 'maanden of een jaar gevangenis straf is, al naar gelang het voorwerp der overtre ding dé waarde van duizend francs niet bereikt of overtreft. Opmerkelijk in de verordeningen is dat vooral de bepalingen over dé persoonlijke vrijheid en over de onschendbaarheid van de woning aan zienlijk beknot worden. Complot in Bulgarije. SOFIA. De politieke politie heeft hier Dins dag een spionnage-complot ontdekt, dat onder lei ding stond van den vroegeren scheepskapitein Prudkïn. Prudkin is een vroegere communist en is meermalen wegens sabotage en aanslagen veroor deeld. Onlangs was hij uit de gevangenis ontsla gen. Na het begin van den oorlog tusschen Duitsch- land en de Sovjet-Unie heeft hij in samenwerking pet leden der illegale communistische partij een sabotage-orgunisatie opgebouwd. Alle saboteurs en de in hun bezit zijnde explo sieve middelen werden door de politie gevonden en gearresteerd resp. in beslag genomen. De aanwij zingen voor den arbeid dezer saboteurs kwamen van de communistische partij. (United Press). Wie vindt een nieuwen rijwielband uit? Een prijsvraag voor berocpstcchnici en amateurs 's GRAVENHAGE, 21 Augustus. Met den dag groeit het aantal personen,die zich genood zaakt zien hun rijwiel op stal te zetten, omdat de oude banden versletên zijn en zij niet behooren tot die gelukkige enkelingen,, aan wie nog een band kan worden verstrekt. Het feit, dat er slechts zeer weinig rubberban den beschikbaar zijn, zal men moeten accepteeren. Maar is het onvermijdelijk, dat daardoor wielrijdend Nederland moet gaan loopen? Reeds thans wagen enkele ondernemende personen zich op een fiets, waarvan de rubberband zoo goed mogelijk is ver vangen door ander materiaal met veerende eigen schappen. Welk is het beste middel- -om zonder normale banden toch van de fiets gebruik te kunnen maken? Op deze vraag zal het Nederlandsche' intellect, zoowel van beroepstechnici als van amateurs zich werpen als gevolg van de prijsvraag, die het Centraal Instïtuüt voor industrialisatie heeft uitgeschreven. Deze stichting, ressorteerend onder het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, roept alle personen met goede ideeën op, een vervangingsconstructie te vinden, voor een rubber rijwielband. Voor de beste oplossingen zullen prijzen worden beschikbaar gesteld, na beoor deeling door de jury, welke bestaat uit de heeren: Ir. J. Al, vertegenwoordiger van de Nijverheids organisatie T.N.O.; Ir. E. C. v. Erven Dorens, ver tegenwoordiger van de Rijwielindustrie; R. N. Meyer .vertegenwoordiger van de Rijwielbanden industrie; Ir. H. Zoetelief Norman, vertegenwoordiger van den A. N. W. B.; ir. F. J. N. Stades, vertegen woordiger van het C. I. V. I. Uiteraard zullen de voor een prijs in aanmer king komende oplossingen speciaal onder de huidige omstandigheden uitvoerbaar moeten zijn. Ver nuftige ideeën, waaraan door grondstoffen- schaarschte geen gevolg kan worden gegeven, zal de jury naast zich neer moeten legggen. Voor bruikbare gedachten zijn de volgende prijzen be schikbaar: een eerste prijs' van f 250. een tweed§ prijs van f 100, vijf prijzen van f 50. De Jury behoudt zich het recht voor, indien zij daartoe aanleiding aanwezig acht, de prijzen of een gedeelte daarvan niet toe te kennen. De uit spraak der jury,, is bindend. Corrrespondentie kan daarover niet worden gevoerd. Het C.I.V.Ï. heeft het recht, iedere inzending ter beschikking van de Nederlandsche industrie te stellen, waarbij echter de rechten, voortvloeiende uit aangevraagde of verleende octrooien, zullen worden geëerbiedigd. Voor zulk-een beschikbaar stelling zal aan de inzenders een door het C.I/V.I. vast te stellen vergoeding worden toegekend. In zendingen, welke het C.I.V.I. niet aan de industrie doorgeeft, kunnen desgewenscht. weer ter beschik king van de inzenders, worden gesteld. Beroep tegen de beslissingen van het C.I.V.I. in deze aangelegenheid is niet mogelijk en ook hier over kan niet worden gecorresnondêerd. Ook eenvoudige, niet gedetailleerd uitgewerkte ideeën, mits zij een bruikbaar element bevatten, komen voor een prijs in aanmerking. Een ieder, die meent over het probleem van de rijwielban den iets te kunnen zeggen, dat tot de oolossing daarvan kan bijdragen, wordt uitgenoodigd zijn gedachten op papier te zetten en ter kennis van de jury te zenden. Inzendingen, bij voorkeur vergezeld van teekenin- gen of schetsjes, dienen, onder motto, te geschie den voor 1/ October 1941 bij het Centraal Instituut voor Industrialisatie, Bezuidenhoutscheweg 81 's Gravenhage De uitspraak van de jury zal worden gepubli ceerd onder meer in het weekblad Economische voorlichting" waarna inzenders worden verzocht zich bij het C.I.V.I. bekend te maken. (A.N.P.) Heemskerksche familie ging op roof uit. Diefstallen aan den loopenden band. Een complete roofbende, noemde de Haarlemsdhe politierechter hedenmorgen een Heemskerksche fa milie, die versterkt met eenige kennissen een zeer groot aantal diefstallen had gepleegd. Fietsen, scha pen. ganzen, cokes, buiten- en binnenbanden, let terlijk wat los en vast maar vooral wat los was, behoorde tot de welkome buit. Allereerst kwam een zoon voor, die een fiets had gestolen. Op de vraag van den politierechter hoe hij daartoe gekomen was, luidde het zeer laconieke antwoord: „Ik zag dat ding staan en toen dacht ik, die kon ik wel 'ns gebruiken. De Officier van Justitie vond dit een zeer vreem de opvatting en eischte een half jaar gevangenis straf. Het vonnis was conform. Hierna verschenen niet minder dan vijf verdachten in de rechtzaak en aLs er niet een de vader der familie verhinderd was geweest, dan was het aantal nog tot zes ge stegen. Een gestolen schaap, een weggenomen zak tanvc, een ontvreemde buitenband. Een geheele serie diefstallen aan den loopenden band passeerde de revue. De verdachten bekenden volmondig. Zij hadden deze diefstallen gepleegd omdat er geen eten in huis was. De officier merkte in zijn requisitoir op, dat hij al deze diefstallen tezamen had vervolgd omdat de verdachten nog een blanco strafregister hadden. Tegen twee zoons en een Beverwijker eischte hij een half jaar gevangenisstraf. Zij werden con form veroordeeld. Wegens heling vorderde de Of ficier tegen den vader en moeder respectievelijk 4 en 2 maanden gevangenisstraf. De politierechter maakte er 2 maanden en 1 maand van. Een in woner van Assendelft werd wegens heling even eens tot 1 maand veroordeeld. VERTALINGEN VAN NEDERLANDSCHE ROMANS. AMSTERDAM, 20 Augustus- (ANP) Van de roman „Vreemdeling in Babylon" door Gerhard Toonder zal binnenkort een Deensche editie ver- j schijnen. Hetzelfde is ook het -geval met „Hollands 1 glorie" door Jan de Hartog; waarvan dezen winter vertalingen in Denemarken, Zweden en Dujtschland zullen uitkomen. Nu de zetel van de op te richten Nederlandsche Opera iji den Stadsschouwburg te Amsterdam wordt gevestigd, zullen de aangrenzende percee- In 421, 423 en 425 in de Marnixstraat verbouwd en ingericht worden als werkgelegenheid van den Bchouwburg. (Pax-Holland-de Haan c) j Menschen in nood.... Ginds in het Oosten woedt de strijd, welke tot inzet heeft de bescherming en redding van Europa's beschaving. Er vallen aan beide zijden slachtoffers. Strijders, maar ook burgers. Daar moet geholpen worden, daar moeten gewonden verzorgd worden, de burgerbevolking moet geholpen worden: er is zoo onnoemelijk veel te doen. Nederland mag niet achterblijven bij deze hulp verleening. Nederland zendt een Ambulance. Hélpt mede tot de tot standkoming en uit rusting van deze Ambulance. Stort uw bijdrage op Girorekening 87600. ten name van de Nederlandsche Ambulance, Konin ginnegracht 22, 's Gravenhage. DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Luchtaanvallen op wapenfabrieken, havenwerken en vliegvelden in Engeland. Aan de Kanaalkust 29 Britsche vliegtuigen verloren gegaan. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER^ 20 Augustus (D.N.B.) Het opperbevel der weer macht maakt bekend: „In de Zuidelijke Oekraïne is de aanval op enkele nog door den vijand bezette brugge- hoofden aan den Dnjepr met succes voortge zet. Hierbij vernietigden snelle troepen in den strijd met de zich wanhopig verdedigende vijandelijke strijdkrachten 65 pantserwagens. Zij maakten talrijke gevangenen. In de wateren bij Engeland heeft de lucht macht overdag een grooten koopvaarder door bomtreffers beschadigd. Nachtelijke aanvallen waren gericht op wapenfabrieken en haven werken aan de Oost- cn Zuidkust van Enge land en op verscheidene vliegvelden. Voor de kust van Noord-Afrika hebben Duit sche Stuka's een transportschip van 1500 ton en een sleepboot tot zinken gebracht. Twee koopvaarders werden in aanzienlijke mate be schadigd. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht de Britsche vlootbasis Alexandrië aangevallen. Bij een poging om de Kanaalkust aan te vallen, heeft de Britsche luchtmacht gisteren overdag weder een-zware nederlaag geleden. Jagers en luchtafweerge schut hebben 29 vijandelijke vliegtuigen neer geschoten, terwijl mijnvegers een toestel neer haalden. In den ■afgeloopen nacht heeft een klein aan tal vijandelijke bommenwerpers brisant- en brandbommen op het kustgebied van Noord- West-Duitschland laten vallen. De schade is onbelangrijk. Twee Britsche bommenwerpers werden neergeschoten door nachtjagers en marineartillerie". V - Victorie - Duitschland wint voor Europa sOp alle fronten 78000 gevangenen bij Cornel HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER,, 20 Augustus. (DN.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Di het gebied rondom en ten Noorden van Gomel is een slag geleverd die met een zware nederlaag der Sovjet-weermacht is geëindigd. Onderdeelen van 17 divisies infanterie, een gemotoriseerde, twee pantser- en vijf cava leriedivisies benevens twee brigades luchtlan dingstroepen werden verslagen, vernietigd of gevangen genomen. Ons vielen 78000 gevangenen, 144 gepant serde gevechtsautos, 700 stukken geschut en twee pantsertreinen in handen". VELSEN Ongeval in de papierfabriek In de Papierfabriek der firma Van Gelder Zonen heeft gistermiddag een ongeval plaats t gehad, waar door de ongeveer 37-jarige heer J. *F. v. d. Laar. werkzaam aan de papiermachine No. 14, getroffen is. Bij het doorvoeren van het papier van het vilt naar de glansrollen is v. d. Laar in den ongeveer 2 me- terdiepen machinekelder gevallen. Niemand heeft het ongeval gezien, doch spoedig werd de getroffene ont dekt en in bewüsteloozen toestand op den beganen grond gebracht, Nadat eerste hulp was verleend arri veerden de inmiddels gewaarschuwde doktoren R. W. Fierstra en P. C. de Weerdt, die overbrenging naar het Antonius-Ziekenhuis noodig achtteft. Van dei- Laar kwam bij dezen val op zijn linkerzijde, zoodat hij vermoedelijk inwendige kneuzingen heeft beko men. Een crematorium te Zwolle Op de 66ste algcmcelne vergadering der Vereeni- ging voor facultatieve lijkverbranding, die te Den Haag gehouden is, waren nagenoeg alle afdeelingen door afgevaardigden vertegenwoordigd. Namens de afdeeling Velsen woonde de secretaris, de heer A. J. van den Weijden, het congres bij. Met op 1 na algemeene stemmen besloot het con gres zijn goedkeuring te hechten aan de plannen het hoofdbestuur tot het bouwen van een tweede crematorium der Vereeniging, dat te Zwolle zal ver rijzen.'Onder architectuur van ir. H. Dudok. Ter vervanging van dr. Abrahams, die als aftre dend lid van het hoofdbestuur verzocht had niet voor een herverkiezing in aanmerking te komen, werd ge kozen de afdeelingssecretaris van Amsterdam, de heer M. J. de Moor. HET PUBLIEK WORDT GEWAARSCHUWD. De Commissaris van Politie meldt ons het vol gende: Het publiek wordt gewaarschuwd, geen toegang te verleenen aan personen, die hun bevoegdheid niet kunnen bewijzen. Een dezer dagen is het voor gekomen, dat een onbekend persoon zich aan de woning vervoegde van een inwoner van IJmuiden voorgevende, dat hij een onderzoek moest instel len naar aanwezige metalen. De bewoonster, die alleen thuis was heeft den onbekende evenwel niet binnengelaten, zoodat hij onverrichter zake is vertrokken. Het ligt voor de hand, dat de onbekende diefstal in den zin had. Wellicht zal hij bij anderen zijn poging nog eens herhalen. Onmiddellijke waar schuwing van de politie, zooveel mogelijk met opgave van nauwkeurig signalement wordt ver zocht. BEVERWIJK De aanvoer van boonen Hoewel de aanvoer van de verschillende soorten boonen en voornamelijk de snijlboonen aan de Beverwijksche veilingen is toegenomen, blijft het aanbod, in vergelijking met vorige jaren, zeer klein. Partijen van beteekenis ziet men bijna niet. De conservenfabrieken verwerken ook nu weer vrijveel boonen, niet alleen uit Kennemerland maar ook uit andere streken. Velen vinden bij dezen seizoenhuisarbeid een bijverdienste. AQUARIUM VEREENIGING „KENNEMERLAND". De ledenvergadering van de Aquariumvereeni- ging „Kennemerland" is uitgesteld tot Vrijdagavond a.s. in Café v. d. Lem te IJmuiden-Oost, DE BESCHADIGDE PRUISDORPWONINGEN* De algemeen gemachtigde voor den Wederop bouw heeft besloten tot onteigening over te gaan van de perceelen Sectie A 5833. 5834, 5835 en 5837 in de Dierluststraat, Sectie B 4014. zoomede een gedeelte van het perceel B 4015, Alkmaarsche weg. Teneinde bezwaren tegen deze voorgenomen ont eigening te vernemen zou de algemeen gemachtigde hedenmiddag ten raadhuïze zitting houden. Te Haarlem slaagde voor de hoofdacte A, de eerw. zuster Miriam, in de v/ereld mej. M. Staa- lenhoef. EXCURSIE VAN DE MIJ. VAN LANDBOUW. 1-Iet bestuur van de afdeeling Velsen en Omstre ken van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw iS voornemens een excursie te organiseeren naar de Najaarsbeurs te Utrecht op Donderdag 11 September a.s. OPENLUCHTSAMENKOMST. Woensdagavond a.s. houdt de Evangelisatie „Ma- ranatha" in de Corn. Amsestraat bij het gemeente lijk Sportpark een openluchtsamenkomst. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 20 Augustus 1941. 18. Spinazie per K.G. i». Postelein per K.G. 11. Andijvie per K.G. 10. Wortelen per bos 5. Bieten per K.G. 7. Komkommers per stuk 5—13. Augurken per K.G. 7—20. Aardappelen, klei, per 100 K.G. 5.10—6.10. Snijboonen per K.G. 15. Heerenboonen per K.G. 15. Trosboonen per K.G. 20. Roode kool per K.G. 7. Savoyekool per K.G. 7. Bloemkool per 100 5—12. Uien per K.G. 7'/2. Sla per K.G. 8*4, per krop 7. Rabarber per K.G. 6. Pieterselie per bos 7. Sederie per bos 10—14. Appelen per K.G. 25. Peren per*K.G. 20—28. Pruimen per K.G. 22. Druiven per K.G. 80—1.20. IJMUIDEN Noodlottig verdrinkingsgeval in de Visscliershaven. 9-jarige knaap het slachtoffer. Dinsdagavond ongeveer 8 uur waren eenige jongens in de Visschershaven nabij den Watertoren op een vlot aan het spelen. Plotseling geraakte het 9-jarig zoon tje van den heer F. D., wonende in de Bloemstraat al hier, te water. Bij pogingen, om den knaap te redden, schoot hij onder het vlot en het duurde dan ook ge- ruimen tijd voordat toegeschoten hulp hem op het droge had gebracht. Bewusteloos werd hij opgehaald, maar nadat dokter Brouwer kunstmatige ademhaling had toegepast keerde het bewustzijn terug. Zijn toestand bleef echter nog ernstig, zoodat men het raadzaam achtte den jongen naar het Antoniusziekenhuis over te brengen. Het bleek, dat hij nog veel water in het lichaam had ge kregen. De hem in het Ziekenhuis verleende- hulp mocht helaas niet meer baten. In den loop van den nacht is hij aan de gevolgen overleden. Het gezin van den heer D. wordt wel zwaar beproefd; twee jaar geleden is een dochtertje van 5 jaar bij een autO-ongeval om het leven gekomen. Marktprijzen en besommingen. IJmuiden, 20 Augustus 1941. Versche visch. Tarbot f 5.30—4.70 per K.G. Tong f 5—3.10 per K.G. Zetschll f 126. Kleine 'schol le soort f 9080. Idem 2e soort f 75—56. Pufschol le soort f 52—36. Idem 2e soort f 36—17. Groote bot f 8268. Kleine bot f 40—26. Groote schar f 42—38. Pufschar f 22—15. Kleine roode poon f 60—50. Groote gul f 124—100. Kleine gul f 66. Alles per 50 K.G. BESOMMTNGEN. Kotters: IJM. 223 f 514. IJM. 203 f 1755, IJM. 222 f 8380, IJM. 221 f 4376. Helder 108 f 1002, „Helder 125 f 930, Helder 7 f 341, Helder 18 f 918. KW. 148 f 360. TpypI 9Q f 1SK9 Loggers: SCH. 116 f 900,: SCH. 159 f 1382. KW. 26 f 1192. Aan den afslag waren verder nog 44 kustvisschee» die een totale besomming maakten van f 21.547,

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1