HEEMSKERK Theater LANGS DE STRAAT. KORT VERHAAL LUIDSPREKERS Personeel gevraagd Twee dagen DRAVERIJEN te Alkmaar Groote Langebaandraverijen Kortebaandraverij TOTALISATOR Dagbladreclame is niet te vervangen Luxor „Alarm" Spannende politie- en spionnagefilm „Alarm" is wel de zeer toepasselijke titel vai spannende politiefilm, die deze week in het Luxor- Theater wordt vertoond. Blijkens de inhoudsbe schrijving begint de film met de vondst van een lijk in een bosch. Het slachtoffer is gewurgd en verschillende omwonenden hebben in den nacht een gil gehoord. Het spoor van een auto brengt de justitie in de woning van een zekeren Wiesneck. Ook Wiesneck heeft een schreeuw gehoord en een auto, die aan den rand van het Bosch wachtte, was kort daarop snelle vaart langs hem heen gereden. Het t mer van dien wagen I A 126940. Hij wordt met het lijk geconfron teerd, maar herkent het niet. In« de kleeding van het slachtoffer vindt nien een merk, dat de politie naar Parijs brengt. Ondertusschen zijn aan de grens twee mannen ge arresteerd onder verdenking van moord. In de ad- vocatenkamer van het gerechtshof wordt een poging gedaan de acten van de moordzaak Hornemann te stelen. De politie haalt echter het net om de betrokkenen steeds strakker aan en zij komt hierbij zelfs nog op het spoor van een spionnage-affaire. De ontknoo ping van deze spannende geschiedenis moet de lezer echter zelf maar gaan zien. Een actueel bijprogramma vraagt voorts de aan dacht. Wat de tuinders kregen VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" „VRIJE VEILING". Spinazie per K.G. 20 Postelein per K.G. 10 Sla per 100 krop 3—4 Andijvie per K G. 8 Rabarber per K.G. 5 Wortelen per bos 5. Selderij per bos 2—3 Peterselie'per bos 2—3 Tomaten per K.G. 12—17 Prei per K.G. 18—20 Waspeen per K.G. 6 Bloemkool I per stuk 91/2—12 Bloemkool II per stuk 4—7 Komkommers I per stuk 81/^—13 Komkommers II per stuk 5—7 Knollen per stuk 14—15 Snijboonen per K.G 11—14 Dubb. boonen per K.G. 11.20—14 Spercieboonen z. dr. per K.G. 20 Spercieboonen m. dr. per K.G. 20 Pronkboonen per K.G. 10 Roode kool per K.G. 4 Boerenkool per K.G. 4 Bieten per K.G. 4 Augurken per K.G. 3—10 ^Mais.per stuk 6 VERSCHE VTSCH. SCHEVENINGEN, 21 Augustps. •chokkervisch: Tong f 4.50 per K.G. Middelschol f 70—93. Kleine schol f 4060. Pufschol f 20—33. Bot f 23—47.50, Schar f 1617.40. Alles per kist van 40 K.G. Noteèring Turnvereeniging „IJmuiden" Nu de scholen weer beginnen, gaat ook T.V.IJ. weer met. frisschen moed aan het werk, om de stijf gewor den spieren van hare leden weer los te maken. Nog deze week nemen de lessen een aanvang onder lei ding van den héér F. Bischot Jr. De lessen vinden plaats in het gymnastieklokaal van school J. aan de Hadleystraat en wel Vrijdagavond van 7.30 tot 10.30 uur en Zaterdag van 2 tot 4.45 uur. Nieuws uit het V. Z. V.-kamp Om het kampioenschap van Haarlem Na enkele weken rust te hebben genooten, zijn er weer eenïge belangrijke wedstrijden voor de V. Z. V.-zeven- talien in het vooruitzicht. Deze week hebben de wedstrijden om rffet kampioen schap van Haarlem, plaats en wel in den Heemsteedschen Zwemvijver te Gró'enendaal. s De deelnemênde zeventallen zijn: Afd. A le klasse: D. W. R. V. Z. V. en H. P. C. Afd. B 2e klasse: Haarlem, H. V. G. B. en H. P. C. II. Afd. C dames: D. W. R„ Haarlem, V. Z. V. en H. P. C. De heeren spelen een halve competitie, bij gelijken eindstand beslist het doelgemiddelde. Woensdagavond vond de wedstrijd V. Z. V.—H. P. C. plaats. Den uitslag vindt men elders In dit blad. Zondag 24 Augustus volgt D. W. R.—v. Z. V. Deze ontmoeting wordt gehouden tijdens de nationale wedstrijden, die op dien dag in Heemstede plaats hebben. •De ploeg van V. Z. V., die in dit zware tournool om het kampioenschap van Haarlem uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: J. Wevers; achter: C. Visman, P. Dulnker en Ch. Moeken; voor: P. Gottmer. P. Swler en N. Schoone. De V. Z. V.-dames binden Donderdag om 7.30 uur den 6trijd aan met Haarlem-dames en eventueel Vrijdag om 7.30 \in de finale tegen de winnares van H. P. c.D. W. R. V. z. V. I—ZIJL L Voor V. Z. V. 1 heeren staat er Donderdag nog een com petitie-wedstrijd op het programma. De strijd, die om 8 uur begint, gaat tegen de Zijl 1 uit Lelden en wordt gespeeld in de „Heerenduinen". AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 22 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: „Alarm" en bijpro gramma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN 'EN IJMUIDEN. DONDERDAG 21 AUGUSTUS. Thalia Theater; „Savoy Hotel 217", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Vadertje Langbeen", 8 uur. VRIJDAG 22 AUGUSTUS. Bioscoop De Pont: „Moederlied", 8 uur. Thalia Theater: „Dat komt er van", 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: Gem. Concertgebouw: H.O.V., 8 uur. „Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Zuiderkapel: Ds. A. M- Berkhoff, 3 uur en 7.30 liur. Rembrandt Theater: „Theo op het huwelijkspad". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Ich kerm' dich nicht und liebe dich", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „De liphte cavalerie", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Pygmalion", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 124 uur. VRIJDAG 22 AUGUSTUS. Groote Kerk: Kerkconcert met Annie Woud, Jaap Stotün en George Robert, 7.30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Nieuw programma. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 124 uur. Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. Wanneer V. Z. V. dezen wedstrijd wint, is zij ongesla gen de competitie doorgekomen. Voorwaar, een mooie prestatie! De opstelling voor dezen wedstrijd is dezelfde als die van Woensdag. SCHEVENINGEN 20 Augustus. Noteering schokker- visch. Tarbot f4,60—15; Kleine slips f 1,60—fl,70; Groote slips f2—f2,30; Kleine tong f3—f3,30, alles per K.G.; Mid del schol £71,40—f 94,50; klei.ne schol £41,80—1 56,40; Puf schol f 19,80—f24; Poon f 23,90—f49; Schar f 15—f20, alles per kist van 40 K.G. Athietiekwedstrijden van „Sparta". De Gymnastiekvereniging „Sparta" zal op Woens dag 10 September a.s. in het park van gebouw „Con cordia" onderlinge athietiekwedstrijden organiseeren voor de lagere afdeelingen. R.K. Sportvereeniging S.P.V. De plaatselijke R. K. Sportvereeniging ,.S. E. V." zal in het komende voetbalseizoen in een geheel nieuwe om geving uitkomen, daar zij naar de vierde klasse N. V. B. Is gepromoveerd. In deze afdeeling D is „I. E. V." inge deeld met A. D. O. 1920, C. S. V., Uitgeest, Vitesse 1922, Terrasvogels, V. V. B. V. V. E. en Zeevogels. Moederlied In deze film kan men weer luisteren naar den schoo- nen zang van Benjamino Gigli. Hieronder iets uit den inhoud der film: Gigli speelt den beroemden tenor Vanni, die gelukkig getrouwd is met Fiamma (Maria Cebotari). Peter Bosse speelt de rol van hun zoontje. Bij de repetitie van een opera den beroemden tenor Vanni. die gelukkig getrouwd Bohen) weer ten tooneele. Hij was eens de minnaar van Fiamma, maar toen zij haar kind verwachtte liet hij haar in den steek. Hij is intussehep ook getrouwd. Vanni weet echter niet, dat Peter zijn zoon niet is. Doret probeert weer met Fiamma in contact te ko men en zijn herhaalde, vergeefsche pogingen maken hem zoo driest, dat het eindelijk de aandacht van Vanni trekt. Op een avond na de voorstelling vindt men Dopet in Fiamma's kleedkamer vermoodd. Deze wordt gearres teerd, dóch ontkent alle schuld. Op den avond van den moord krijgt de vrouw van Doret (Hildebrandt) een ernstig auto-ongeluk en wordt zij bewusteloos hoop meer geeft, meer geeft. Vanni stelt wanhopige pogingen in het werk om zijn vrouw vrij te krijgen Hij is vast overtuigd van haar onschuld. D,e ware schuldige wordt ten slotte door Walden (Hans Moser) ontdekt. De Pont ZEVENKAMP A.D.O. Zóndag a.s. wordt bij A.D.O. de onderlinge sport dag gehouden, waarbij een z.g. „Zevenkamp" op het jrogramma staat. De volgende onderdeelen worden lierbij afgewerkt: 80 meter hardloopen; 100 meter baldribbelen; vèrspringen, raak den paal; doelschie- ten; bal werpen én vèrSchieten. Bekerhouder is de heer H. Zonneveld; de beker staat thans in de etalage van den, heer N. Kater, Raadhuisplein. fHadio H-xogxauuna VRIJDAG. 22 AUGUSTUS 1941. HILVERSUM I, <15.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie (voorbe reid door de Christ. Radio Stichting). 8.25 Gewijde muziek (opn.). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de 'huisvrouw. .20 Gramofoonmuziek. 11.00 Gerard Lebon en zijn orkest. 11.20 Declamatie. 1.40 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.00 Musiquette. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Revida-sextet en gramofoon muziek. 2.00 Haarlemsche Orkestvereeniging, soliste en gramofoomhuziek. 4.00 Godsdienstige uitzending. 4.20 Syl- vestre-trio. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beurs berichten. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuziek. 6.15 Sportwetenswaardlg- heden. 6.30 Viool en piano. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuizek. 8.00 Rotterdamsch Phüharmonisch orkest. 8.45 Causerie ^Wat is nationaal-socialisme". 9.00 Zang. clavecimbel en gramofoonmuziek. 9.30 Gramofoon muziek. 9.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 10.0010.15 B. N. O. Engelsch uitzending: Economie News from Holland. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest (opn.). 10.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 1.00 Voor de jeugd. 11.20 Orgelcon cert. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berich ten. 1.00 Orgelspel (gr.pl.). 1.15 Orkest Malando en solist. .45 Gramofoonmuziek. 2.00 Roemeensche orkest <Gregor Sorban. 2.30 Orgelconcert en zang. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoon muziek. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursbe richten. 5.30 Ensemble Bandi Balogh. 6.00 „Onder de lees- lamp" (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 6.15 Ernst van 't Hoff met zijn 15 solisten. 6.45 Gramofoonmu ziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45, Toeristische raadgevingen. 8.00 Curt Hohenberger en zijn orkest en de Romancers m. m. v. solist. 9.00 Gramofoon muziek. 9.15 Rococo-octet. 9.45 B. N. O. Nieuwsberichten. Avondwijding. 10.05—10.15 Gramofoonmuziek. VANAF VRIJDAG A.S. Haar Priré-secretaris Een dol-komische film naar den vroolijken roman „Huize Kiepergasz en z'n gasten" van H. P. Stolp, met ttostav Fröhlieh- Fita Benkhoff Maria Andergast - Theo Lingcn Paul Henckele - Rudolf Carl Carsta Ltick Dat paarlen niet altijd ongeluk hrengen bewijst deze kostelijke ge schiedenis van een collier, waarvan iedere parel een lachsalvo ontketent. Een P.D.F. Film der TOBIS. Aanvang avondvoorstelling 8 Zondagmiddag 3 uur. (Adv. Ingez. Med.) BOK. Een landweggetje, zandig, met kuilen, eigenlijk niets meer dan een wagenspoor. Aan weerszijden weiland, in de verte golvende korenvelden. Het weggetje Is geflankeerd door eiken- en beukeboomen, die op een berm geplant zijn. De wei is aan den eénen kant af gesloten door roestig prikkeldraad, „gespannen" langs vermolmde, verzakte paaltjes. In de -wei ligt een jonge bok, die na eenigen tijd genoeg schijnt te hebben van het gras. Hij laat althans zijn liggende houding varen en krabbelt overeind. Dan loopt hij een eind door, tot het touw, waarmede hij vastgebonden is .aan een in den grond geslagen pen, strak staat. Maar hij wil nog verder, hij rukt en trekt als een echte, koppige bok. Het touw is niet van de beste kwaliteit en op een gegeven oogehblik., na nóg een stevigen ruk, breekt het. De bok is nu vrij ën zet zijn tocht, terwijl een eind touw achter hem aan sleept, in de richting van het prikkeldraad voort. Daar valt zijn blik op de eikebladeren, die zijn eetlust opwekken. Hij versnelt zijn pas en is spoedig aangeland bij de prikkeldraad versperring. Maar hoe hoog hij zijn kop ook opsteekt, hij kan de eikebladeren niet bereiken. De vinding rijke bok weet echter raad. Hij maakt zich zoo plat mogelijk en kruipt onder het prikkeldraad door. Dan klautert hij het berrjjpje op en is weldra bezig met knabbelen aan de malsche. blaadjes. Zoo komt hij dichter bij den glooienden kant van de berm. Daar ziet hij een blaadje, dat speéiaal zijn begeerte wekt. Hij loopt er heen, vlak langs de- helling. Bijna is hij er nu en strekt zijn hals, maar dan verliest zijn rech ter voorpoot zijn steun en hij duikelt de berm af, waar hij met zijn vacht in hetprikkeldraad blijft hangen. De verrichtingen van den bok zijn intusschen niet onopgemerkt gebleven. Een meneer is op zijn een zame wandeling langs het weggetje gaan zitten uitrus ten, na eerst zijn wandelstok in den grond gestoken en zijn hoed erop gehangen te hebben. Hij heeft eerst met veel genoegen de met zooveel succes bekroonde bevrijdingspogingen van dien bok gadegeslagen, maar nu het geval een eenigszins tragische wending begint te nemen, besluit hij in te grijpen. Hij loopt naar het dier toe en maakt het los, hetgeen den bok een paar plukjes haar kost. die aan het prikkeldraad blijven zitten. Voorzichtig tilt hij nu den bok op en, na zonder kleerscheuren over de versperring te zijn ge stapt, brengt hij hem terug naar de wei. Hij bindt de gebroken einden van het touw stevig aan elkaar, hetgeen niet zoo eenvoudig gaat want de bok geeft daarbij eenige echte bokkesprongen ten beste en zoo is de oorspronkelijke 'toestand weer hersteld en de vluchteling is zijn tijdelijke vrijheid kwijt. Maar nu komt de straf, die helaas In dit leven ook vaak op een goede daad volgt. Een veldwachter, met de fiets aan de hand, komt over het weggetje aangestapt. Het' is een erge strenge, want zonder eenige in leiding vraagt hij den meneer: „Kunt u niet lezen? Kijkt u eens, wat daar staat!" En hij wijst naar een bordje met „Vepboden toegang", dat aan den ande ren kant van de versperring staat. „U mag niet op dat weiland komen, u bent daar op verboden terrein geweest en. ik moet u verbaliseeren!" „Kom, kom",. zegt de meneer, „dat heb ik heelemaal niet gezien 1" Maar de veldwachter is onverbiddelijk, noteert naam en adres van den hulpvaardige en neemt af scheid van hem met de woorden: „U zult er wel meer van hooren!" En de meneer neemt zijn stok en hoed en wandelt ontmoedigd heen. J. C. E. De familie is vrindelijk door COR BANDT SZN. IN de familie Rijpstuiver kende het geluk geene grenzen welhaast. Zei men. Met dat glimlachje, U weet wel, zoo'n beetje iro nisch'... Pa, was een klein en waarschijn lijk wel noodgedwongen huiselijk manneke. Met een pijp, een krant, 'toffels en, als Ma er niet in zat. een eigen fauteuil bij den haard. Er werd blijkbaar goed verdiend in de branche van Pa, düs trachtte mevrouw Rijpstuiver steeds maar de oogen van mevrouw Boven en van mevrouw Daarweerboven uit te steken met een kapitale bontjas. De wat nuffige dochter-van-ze ventien, die den hemel zij gedankt zonder ongelukken de vijfde van de HB.S. al had be reikt gebruikt al lipstick en liep reeds met een heer, die ouder was dan zij. En Herman, dat sproetenjoch met de baard in zijn keel. gooide de huiselijke pais nog wel eens overhoop, omdat hij af en toe de ruiten van de buurt niet onbeschadigd liet. Tenslotte was er nog dat keffertje, 't Zou een rashond wezen. Maar te zien aan de graagte,' waarmee hij vuilnisbak ken doorsnuffelde, zou men zeggen....- enfin. De familie Rijpstuiver zat knus en rustig bij elkaar. De haard flakkerde. Mies was zoowaar thuis Herman zat de knieën en schoenen natuurlijk weer op die goeje stoelen verdacht rustig te lezen in het boek, waarvan, hij den ti tel zeer geheim hield. En Ma troonde achter het theemeubel.. Trotsch keek ze haar kringetje rond, een vet glimlachje speelde rond haar ver vallenden mond en haar tweede onderkin. „Hè, wat gezellig en intiem en knus, hè Gerard?" Dat was tegen pa. „Hè? Wat? Wat zeg je, lieverd?" schrok pa op. „Dat we het hier zoo gezellig hebben", her haalde Ma, uitermate vriendelijk. Hetgeen Qe~ rard zeer verwonderde. „Hum. Ja, gaat wel" vond Pa, weer verdiept in zijn kasboek. „Nounou, Vader, niet zoo onverschillig, hoor. Het is hier toch heusch gezellig. „Nou, ja" vond paps en hij durfde kregel te doen, omdat Ma zoo aardig deed. „Jè hebt gelijk Ook al goed." „Gut, Pa is op z'n teentje getrapt" meende Mies liefpes. „Wat scheelt eraan. Paps?. Komt uw kasboek niet uit? Zal ik u eens'helpen? Dan leg ik m'n handwerkje wel even weg, hoor pahaps" „Wat zijn jullie lief vanavond", gromde Pa en stak een nieuwe walmende pijp op. Maar met een trok Ma een vies gezicht en voelde Va der zich genoopt om toch wat vriendelijker te doen. 't Was waar. Hij had daar inderdaad zijn tweede pijp al opgestoken en hij wist maar al te goed: één twas genoeg en niet meer. De gordij nen zager! al zoo geel. „Wat zei je ook weer, Miesje?" „Miesje?Mies, bedoelt u toch zeker, niet waar Ik ben geen kind meer." „Mies, wat zei je?" „Of ik u helpen zal met het kasboek?" „Ach welnee. Ik heb een paar tientjes over, dacht ik „Hè, PaToe ik zit zoo krap", mengde Herman zich plotseling in het gesprek. „U weet zelf hoe dat gaat met zakgeld, 't Is zóó op. Een duppie hiervoor en een kwartje daarvoor. Je zit zoo in de schuld bij je vrienden". „Nee jongen. Leer jij eerst maar beter met geld om te gaan." „Toe vader. Deze weeK.was er een jarige in de klas en toen moesten we hem natuurlijk wat geven. Allemaal een kwartje. Minder kon i k toch niet doen, vindt u niet, paps?" „Hm. Nou. Hoeveel heb je van de week te kort?" „Riks". „Twee gulden kan je krijgen. En geen cent meer. Hier, en ga nu naar bed. 't Is de hoogste tijd." '„Ja, vader.-Dank u vader. Welterusten, vader. Dag, mam, aju, Mies". Het was weer stil, Moeder schoof wat onrus- tig heen en weer, Mies stootte mevrouw aan, knipoogde en wees op zichzelf. Moeder schudde heftig van nee. En Mies knikte nog heftiger van ja. Pa zag alleen zijn kasboek en cijfer de op een velletje papier. Af en toe keken de dames angstig naar papa. Of die maar niks merkte. Dan plooide Mies haar wat te roode lipjes tot woorden. Ma haalde de breede schouders op en wreef nerveus over haar gloeiend gezicht. Mies speelde weer met haar halsketting en keek afwezig in het boek, dat Herman ongelukkigerwijs had laten liggen. Het geluk van geldbezit had hem blijkbaar te overmoedig gemaakt. Wederom de schouders ophalend en met een nijdig gebaar van „Pas-nu-op, straks merkt je vader het nog", stond Ma op en ging in de keu ken om koffie te zetten. Meteen liet Mies haar hoofd met een bons op het boek vallen. Pa keek op. Schrok en vroeg zacht misschien, in de hoop een mede slachtoffer gevonden te hebben „Wat scheelt er aan, Miesekind? Huil je nu? Waaromo Kom. vertel het je paps eens. meisje." „Ach. u kunt er toch niets aan doen" snikte Mies „Het is niets bijzonders eigenlijk." „Kom Heb je ruzie met moeder «gehad?" „Nee. Maar weet _u wel. dat. ik laatst niet oo tijd thuis was?" Mmmm, ja kind Wat is daarmee?" „Toen heeft mams voor straf m'n zakgeld in gehouden. Nu heb ik niets. Ik heb geen cent in.'n portemonnaie. En als de jongens en meis jes van de klas morgen uitgaan dan 'heb ik geen kans om mee te komen. Want ik bcri ar- moedzaaiertje, voor wie ze dan allemaal moeten lappen. Dat staat toch niet voor ons, hè vader'" Mies droogde haar tranen af. ma kon zóó kó men. t „Hoeveel denk je dat die avond je zal kosten kind?" vroeg pa ontroerd. „Een tientje?" „Misschien, maar het kan ook wel vijftien pop worden, vadertje." „Goe.d, hier zijn twee briefjes van tien. Wat je over hebt, krijg ik terug, niet kind?" „Natuurlijk, vader, u bent een schat en krijgt een fijne pakkerd van me." „Och kind, ik weet wat het is. Als Ik geen banksaldo had.nou, dan kwam ik er ook niet met die gulden zakgeld. Maar niets zeggen hoor". En Pa maakte een veelbeteekenend "ge baar in de richting van de keuken. „Daar ko,mt ze" fluisterde Mies nog schielijk en verdiepte zich weer snel in het boek. Pa bla derde credit- en debetzijden. „Koffie, kinders!" annonceerde mevrouw opge ruimd. „Wat vliegt de tijd toch, hè. Vinden jullie niet?" „En of." vond Mies en ze zei het zoo vroolijk, dat Ma argwanend in haar richting keek. „Wa's dat nu?" vroeg moeder verwonderd. „Telefoon? Wie kan dat zijn? 't Is notabene elf uur geweest." „Ik luister wel even, vrouw". „Goed man. Zal mij benieuwen, wie dat is." Pa verwijderde ,zich sloffend. „Ja, halla, met Rijpstuiver zélf. O. ben jij het Bernard. Wat is er van je dienst, kerel. Of ik vijftig gulden kan leenen? Het gaat wel lastig, maar als ik m'n zwager ermee kan helpen.vooruit dan maar. O, kom je het nog halen?- Zoo laat nog? Zooals je wilt. 't Is zeker dringend. Enfin, zwaai naar aan. Dag, zwager, dag Bernard. Tot straks. „Ik snap niet wat dat is vanavond", mompel de mijnheer Rijpstuiver. „Moeten allemaal geld hebben. Enfin." „Bernard, je broer komt straks nog even. Hij heeft dringend vijftig gulden noodig. Ik heb het hem maar beloofd" „O, ja, mannetje", antwoordde mevrouw poes lief „goed dat je het over geld hebt. Ik weet niet hoe ik rond moet kómen. Alles wordt zoo duur. En die kwitantie van m'n kleermaakster is ook nog niet betaald. Toe geef mij even honderd gulden of een chèqueje. Ik kan er niet buiten, heusch niet. Je moest eens weten „Ja, maar dat wordt toch te bar" vond Gerard Rijpsuiver. „Mies ga jij naar bed. Jij hebt al gehad. Welterusten. Die'rekening van de cou peuse? Daar heb ikj'e het geld al lang voor ge- gevbn. Waar laat je het toch, mènsch". „Toe vader, alles wordt zoo duur en nu moet je niet z.oó naar tegen me doen/ Je kunt best die honderdvijftig gulden missen en ik heb ze broodnoodig. Je weet zelf wat ik allemaal be talen moet en dat Ik zoo zuinig mogelijk doe. Kom, man, geef me nu maar een chèque en dan komt alles in orde deze maand." „Da's de laatste keer" grauwde mijnheer Rijpstuiver, zelfs onvriendelijk. „En kom nu niet weer om geld bij me, want ik heb niet meer. Ik vind je eenehopmarfkster. Jij geeft maar uit." „Ooehoeóehoe" snikte mevrouw het uit. „Ont- aardeling. Je begrijpt me heelemaal niet. Ik doe zoo zuinig mogelijk en je wilt wel aan m'n broer leenen." „Maar van dien krijg ik het misschien nog terug, maar van jou „Mar^ en vrouw zijn toch één, leelijkerd." „Maar iedereen komt van avond om geld vra gen. Herman, Mies, je broer, jij ook nog.... 't is werkelijk een schandaal. Een groot schan daal is het. Mij van al m'n geld 'te berooven. Wat denken julllie wel van me? Dat ik geld te veel heb soms? Uit moet het zijn. Begrijpen jullie,?" „Huhuhu, oehoeoehoe", griende Ma hartstoch telijk als mogelijk was. „En.je begrijpt niet eens dat we dat allemaal om jou doen? Wij moeten al dat geld maar uitgeven voor jou. Snap dat dan toch. Gerahd." „Voor mij? Die tweehonderd-twee-en-zeven tig gulden?" „Ja." triomfeerde mevrouw. „Herman koopt een pijp van drie kwartjes, Mies een zakkam metje voor spaarzame haren. Bernard een boek omslag en ik wilde je eèn pak fijne tabak se ven èn een paar nieuwe toffels. Want je bent toch morgen jarig.Daarvoor was dat geld noodig. Hihihi, huhuhu, oehoeoehoe". Toen verscheurde mijnheer F''^stuiver zijn chèque- boek en .kasboek en zuchtte bevrijd. (Nadruk verboden. Auteursrechten voorbe houden.) Voor Huishouding In het Openbaar Slachthuis werkt een staf van deskundigen om er voor te zorgen, dat alleen vleesch dat gekeurd is voor consumptie wordt vrijgegeven. Bovendien worden bU het venverken alle eischen der hygiëne in acht genomen. Bh het clandestien slach ten is het heel anders. Geen deskundig toezicht en om de hygiëne bekommert men zich ook niet veel. Het is dus te begrijpen dat vleesch, in den sluikhandel gekocht, groote gevaren voor de volksgezondheid kan opleveren. (foto Profilti) Net zelfst. MEISJE v. d. en n. p. 1 of 15 Oct. te A'dam in gezin m. 2 kl. kinderen. Genegen des zomers naar buitenhuis te Zandvoort mee te gaan. Br. G 7855 bur. van dit bl. MEISJE gevr. voor halve dagen in klein gezin. Zoeherstr. 59. Net DAGMEISJE geA\ voor heele of halve dagen, leeft, boven 16 j. Olieslagerslaan 7. Gevraagd: net DAGMEISJE, voor drie dagen Dinsdag, Donderdag en Zaterdag of M., W. en V. v.g.g.v. J. v. Galenstraat 26 Mevr. Ferguson. Schotersingel 139 vraagt een net MEISJE van g.g.v. zelfst. werken. Gezin v. 2 personen. Zondags vrij. Net MEISJE geyr. niet ben. 18 j. v.g.g.v. netjes werken vereischt, van 8—5 uur. Adres mevr. Schraa, Lanckhorstlaan 115, Heemstede. Flink MEISJE gevr. v. heele da gen, gewend zelfst. te werken en eenv. kunn. koken. V.g.g.v. Aanm. Adr. Stooplaan 140. hoek Juliana- laan, Overveen. Net MEISJE in klein gezin gevr. 3 ocht. p. w. Bosch en Duinlaan 25 Bloemendaal. Flink MEISJE gevr. v. heele of halve dagen. F. Sch'ubertlaan 74, Heemstede. BEKWAME en NETTE MEISJES gevraagd voor de verschillende afdéelingen. Wasscherij „HOEK VAART", Bloemend-straatweg 17. Santpoort-St. Bezoekt ZATERDAG 23 AUG., nam. 3.30 uur en ZONDAG 24 AUG. nam. 2 uur de in „het gem. Sportpark te ALKMAAR. Aan het slot van beide dagen een (800 METER) Ingeschreven staan "99 paarden. In totaal 3000.aan prijzen Twee dagen de attractie van den Zaterdag prachtige treinverbinding: Uit Haarlem: 2.06 uur, aankomst te Alkmaar 2.40 uur. Vertrek uit Be verwijk 2.20 uur. Gevr. NET MEISJE voor de mor genuren. Aanm. tusschen 7 en 8. Mevr. van Strien, Kluyskenslaan 28 Santpoort (Stat.)/

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2