IJmuider Courant Nieuwe bonnen DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN VRIJWIL Mil EGIOEN D Cherson door formaties Waffen S.S. genomen Marktprijzen en besommingen. 26e JAARGANG No. 247 jjjtgav© Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau IJmulder Courant: Kennemerlaan 42, llmuiden. Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1941 Abonnementen per week 0.13V2, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertenliën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. AAN HET FRONT IN DE OEKRAÏNE. Het Duitsche pantsergeschut heeft de Sovjetwapenen vernietigd. De overblijfselen van het bolsjewistisch oorlogs materiaal liggen op het slagveld verspreid. ('Foto Orbis-Holland) 's GRAVENHAGE, 22 Augustus. —5 De Secretaris-, generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat heden zijn aange wezen de onderstaande bonnen, welke in de week van 24 Augustus tot en met 30 Augtistfos a.s. recht geven op de daarachter vermelde rantsoenen: 32 4 Brood, 4 rantsoenen brood of gebak. 32 Brood 1 rantsoen brood of gebak. 32 Bloem y2 rantsoen bloem, Jjrood of gebak. 32 Vleesch y2 rantsoen vleesch of vleeschwaren. 32 Vleeschwaren 1 rantsoen vleesch of vleesch waren. 32 Kaas 100 gram kaas. 32 Melk 1 m liter melk. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bon- Ben 30, 31 en 32 voor kaas geldig blijven tot en met 6 September a.s. De bonnen, welke van 24 Augustus 1941 af zijn geldig verklaard met uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op Zaterdag 23 Augustus 1941 worden gebruikt. Zoogls bekend, is het koopcn van vleesch "of 'vleeschwaren bij den kleinhandel op Maandag en Dinsdag niet geoorloofd. De volgende bonnen zijn na Zaterdag 23 Augustus Biet meer geldig: 31 Brood brood of gebak. - 31 Vleesch vleesch of vleeschwaren. 31 Vleeschwaren vleesch of vleeschwaren. 31 Bloem bloem. 31 Melk 1 melk. 29 Reserve aardappelen. 30 Reserve aardappelen. AARDAPPELEN. De aandacht wordt er op gevestigd, dat, zóoals reals -is, bekend gemaakt, bon „32 reserve" ge- "-durende het tijdvak van- Vrijdag 22 Augustus tot. en met Zaterdag -39 Augustus a.s. recht geeft op het koopen van l-y2. K.G. aardappelen. Daarnaast- is thans bepaald, dat de geldigheids duur van bon „31 reserve" wordt» verlengd toten met 30 Augustus. Ook deze bon geeft derhalve tot en met dien datum nog recht op het koopen van 1 y2 K.G. aardappelen. Aan den dood ontsnapt. Bejaarde dame bijna onder de tram. Omstreeks 7 uur Donderdagavond was een be jaarde dame bezig den onbewaakten overweg bij de Munterslaan te Haarlem over te steken toen een trein naderde. De dame, die klaarblijkelijk doof was, merkte niets van de nadering van den trein. Tot haar geluk kon ze niet zoo snel door het hekje komen waardoor zelf niet door den trein werd geraakt. Haar fiets werd echter uit haar handen gerukt., en gedeeltelijk vernield De oude dame was geheel niet geschrokken, alleen vond ze het.jajnmer van de fiets. Dat is een duur grapje, zei ze tegen' eenige ijlings toegeschoten omstanders. De kruistocht tegen het ongeloof. Deze kruistocht is Adolf Hitler begonnen, toen zijn weermacht de Oostelijke grenzen van Duitschland overtrok. Een kruistocht tegen het ongeloof, dat is de veldtocht in het Oosten en daarom juist heeft deze veldtocht de" volle sympathie en medewer king van allen, die het wel meenen met het ge loof. Het feit, dat de bolsjewistische machthebbers kerken hebben verwoest, priesters hebben dood gemarteld, het geloof hebben bespot, kortom, dat zij alles wat ons heilig is met den ondergang hebben bedreigd, dit alles dwingt ons tegen hen den strijd aan te binden en dezen voort te zet ten, totdat het bolsjewisme van den aardbodem zal zijn weggevaagd. Aan dezen kruistocht tegen het ongeloof dient een ieder die zich Christen noemt deel te nemen. De jongei-en metterdaad, zij die te oud- zijn, door het versterken van het thuisfront. Afwachten is een misdaad. Tegenwerken is verraad ten opzichte van Christendom, bescha ving en cultuur; is volksverraad ten opzichte van _ons volk, is landverraad ten opzichte van ons Vaderland. Aan den kruistocht tegen het ongeloof nemen, behalve de Duitsche weermacht en de verbonden legers van Finland, Hongarije, Roemenië en Italië de legioenen uit alle beschaafde landen van Europa en reeds duizenden Nederlandsche mannen deel. Binnenkort vertrekt weer een con tingent naar het Oosten Laten zij die er aan spraak op maken Nederlander te zijn, beseffen, dat zij dan ook plichten te vervullen hebbep, laten zij zich aanmelden bij het Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. Installatie van Mr. E4 J. Ferwerda. Rechter in de Haarlemsche Rechtbank. Hedenmorgen is Mr. E. J. Ferwerda bij de Haarlem sche Arrondissements Rechtbank als rechter geïnstal leerd. Nadat de Officier van Justitie mr. W. M. Paarde- kooper Overman de installatie had gevorderd en de gélukwenschen van het parket, had aangeboden las de griffier mr. R. W. IJ. C. v. d. Wall Bake de acte van de beëediging voor. De president mr. E. H. F. W. Schaeck Mathon heeft hierna \den nieuwen rechter geïnstalleerd en tevens de gelukwenschen van de Rechtbank overgebracht. ,,Ik hoop", aldus de presi dent, dat U in Uw werkkring, die U reeds kent altijd groote voldoening zult mogen vinden. Hierna ging de Rechtbank in strafzitting over. ontploffing voor het huwelijk. ALMELO, 22 Augustus. Een jeugdig paartje dat Zaterdag in het huwelijk zou treden, heeft zich door een onfortuinlijke omstandigheid genoodzaakt gezien de huwelijkssluiting uit te stellen. Terwijl man en vrouw in spé met enkele familieleden bezig waren Donderdagavond de woning in te richten, is een ont ploffing geschied. Tijdens het werk nam men een sterke gaslucht waar en bij het zoeken naar een lek, beging een der aanwezigen de onvoorzichtigheid een lucifer te ontsteken. """Er volgde toen een zoo hevige ontploffing dat het huis grootendeels vernield werd en onder de aanwezige, huisraad pas gekocht met het oog op het huwelijk een ware verwoesting aan gericht werd. Door den luchtdruk sloeg een juffrouw met haar hoofd tegen het plafond. Zij moest wegens een hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd wórden. De andere personen liepen lichtere kwetsuren op. Een begin, van brand kon met behulp van buren geblucht worden. fersafdeeling van den nederlandschen arbeidsdienst. 's-GRAVENHAGE, 22 Augustus. De pers- eb pro- pagandadienst van den Nedcrlandschen Arbeids dienst maakt bekend, dat tot hoofd van deze afdee- ling is benoemd de heer m'. Pont, gewezen directeur van het Brusselsche bpreau van de „Vereenigde Pers- Bupeaux". Nederland op de Leipzigcr Messe. Vijf afdcelingen. 's GRAVENHAGE, 21 Augustus (A.N.P.) De vijf en veertigste door den Economischen Voor lichtingsdienst van het Departement van Handel, Nijverheid cn Scheepvaart verzorgde jaarbeurs inzending zal de grootste zijn, die ooit onder auspiciën van dezen dienst tot stand is gekomen. Dit jaar zal de uit vijf onderdeden bestaande Nederlandsche deelneming aan de van 31 Augustus tot en met 4 September te Leipzig .te houden Reichsmesse een oppervlakte beslaan van niet min der dan 600 M2. De vijf inzendingen, waaruit de deelneming zal bestaan, zijn: 1. Een representatieve algemeene inzending: 2. een representatieve inzending van de Neder landsche textielindustrie; 3. een representatieve inzending van de Neder landsche schoenen- en leerindustrie; 4. een collectieve inzending van Nederlandsche firma's; 5. een inzending over. kunst in handwerk en industrie. De algemeene representatieve inzending, 155 M2. groot, die evenals de overige een plaats zal vinden in het Ring-Messhaus, is ontworpen door prof. Rosse. Op zeer origineele wijze heeft hij de pro blemen opgelost. De wanden van de ruimte zullen bestaan uit brandwerend gemaakte rieten matten, waarin nissen worden gevormd. De vloer bestaat uit de bekende roodgebakken tegels. In dezen stand zal de aandacht worden ge vestigd op verschillende zijden -van Nederlandsch economisch en sociaal leven, met name op den landbouw, veeteelt, tuinbouw, boomkweekerij, visscherij, enkele industrietakken, onder meer de grootste radio-industrie ter wereld, Nederlands waterwegen, electrificatie enz. In iedere nis wordt een onderwerp in beeld ge bracht, terwijl in het midden van de zaal een in lichtingenbureau wordt opgesteld. Daarboven wordt een groot verlichtingsornament gemonteerd, met rood-wit-blauwe transparanten. Ook aan de overige inzendingen is bijzondere zorg besteed. PROMOTIE. LEIDEN, 21 Augustus. De promotie van den heer J. Koekebakker op 20 Augustus tot doctor in de let teren en Wijsbegeerte geschiedde cum laude. Suez en Port Tewfik worden geëvacueerd. Gevolg der luchtaanvallen. ANKARA, 22 Augustus (A.N.P.) Tengevolge van de voortdurende luchtaanvallen en de hiermede gepaard gaande ravitailleeringsmoeilijkheden iii Suez heeft het pas opgeluchte Egyptische ministerie voor de burgerlijke verdediging besloten de burger bevolking van de stad Suez en de voonstad Port Tewfik- te' evacueeren. Alleen de ambtenaren en arbeiders van de Suez-Kanaalmaatschappij en de voor het voltooien van de havenwerken noodzake lijke arbeiders en bedienden van de petroleumraffi- naderijen mogen achterblijven. DOORBEREKENING OMZET- EN INVOER- BELASTING. 's GRAVENHAGE,! 21 Augustus. Naar aan leiding van de beschikking van 22 Juli j.l. (Neder landsche Staatscourant van 22 Juli 1941 no. 140) in zake doorberekening van omzet- en invoerbelasting, wordt ons vanwege het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij het volgende medegedeeld: Volgens de in deze beschikking neergelegde rege ling mogen fabrikanten niet zelfstandig het be drag der belasting, dat op de inkoopsprijzen van hun grondstoffen drukt, in de Verkoopsprijzen van hun eindproducten doorberekenen. Aan den anderen kant moeten zij hun verkoopsprijzen verlagen met het bedrag, waarmede de door hen verschuldigde omzetbelasting is gedaald. Aangezien het verschil tusschen deze beide be dragen, wanneer de verlaging een y2 pet. bedraagt, in de practijk niet groot zal zijn, bestaat er geen bezwaar tegen, indien fabrikanten hun wettelijk geoorloofde verkoopsprijzen onveranderd hand haven, voorzodver deze op basis van de oude om zetbelasting zijn vastgesteld en niet uit anderen hoofde moeten worden verlaagd en de betrokken fabrikant over zijn leveringen thans ten hoogste y2 pet. minder omzetbelasting verschuldigd is dan vóór 1 Juli j.l. Fabrikanten, die sedert 1 Juli j.l. meer dan \'2 pet. minder omzetbelasting verschul digd zijn, moeten hun Verkoopprijzen met het meerdere verlagen. Mocht deze regeling in bepaalde gévallen niet voldoende uitkomst bieden, dan kunnen fabrikan ten uiteraard, bij het betrokken rijksbureau een verzoek tot prijsverhooging indienen. Bij de be oordeeling van dergelijke-verzoeken zal niet worden nagegaan of de betrokken fabrikant de belasting al dan niet zelf kan dragen, pientengevolge zal vol staan kunnen worden met overlegging van die gegevens, waaruit blijkt, dat de verhooging, die op de verkoopsprijzen wordt gevraagd, den betrokken fabrikant niet meer opbrengt dan hij aan omzet belasting méér moet betalen dan vóór 1 Juli j.l. In dit verband dient er nog op te worden ge wezen, dat fabrikanten, die hun verkoopsprijzen mogen calculéeren volgens een door den Secre taris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid'en Scheepvaart goedgekeurd calculatie schema, gerechtigd zijn de belasting op hun in koopsprijzen van grondstoffen zelfstandig in de verkoopsprijzen te calculeeren, voorzoover dit volgens de desbetreffende calculatiebeschikkingen is toegestaan. Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling «an 't licht. ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1241 Zon op 4.55 Zon onder 20.42 Maan op 7.22 Maan onder 20.52 DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Haven- en industriestad aan de monding van den Dnjepr. WAAR HET VERKEER ZIJN EISCHEN STELT. De drukke kruising Marnix- straatKinkcrstraat te Amsterdam zal aanmerkelijk verbeterd worden door het sloopen van het complex huizen op de foto, dat voor de verbreeding der straten het veld zal moeten ruimen. (Foto Pax-Holland—De Haan e)' Aan het Noordelijk front drie steden veroverd. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 21 Augustus (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „In het. Zuiden der Oekraïne hebben formaties der Waffen-S.S. de haven- en industriestad Cherson, aan de mondiftg van den Dnjepr ge nomen. De slag in het gebied rondom Gomel is, 'zoo als reeds in een extrabericht is medegedeeld, ge ëindigd met een zware nederlaag voor de Sovjet weermacht. Divisies infanterie, gemotoriseerde en gepantserde diyisies hebben in samenwerking met de luchtmacht deelen van zeventien divisies infanterie, vijf divisies cavalerie, twee pantser en een gemotoriseerde, divisie, alsmede twee over land aangevoerde brigades luchtlandings troepen verslagen, vernietigd of gevangen ge nomen. De bloedige verliezen van den vijand zijn opnieuww zeer groot. Het aantal gevange nen is tot 84.000, het aantal buitgemaakte kanonnen tot 848 gestegen. Bovendien vielen 144 pantserwagens en twee pantsertreinen in onze handen. Tusschen het Ilmen- en Peipusmeer werd na hevige gevechten welke verscheidene dagen hebben geduuurd, een dor den vijand zwaar versterkte en bijzondere hardnekkig verdedigde stelling doorbroken. De steden Nowgorod, Kin- gisepp en Narwa zijn genomen. Onze troepen zetten hn zegevierenden opmarsch voort.' Formaties van de luchtmacht hebben aan de uit Odessa en Otsjakow over zee vluchtende Sovjettroepen, alsmede aan vijandelijke colon nes ten Oosten van de bocht aan den Dnjepr opnieuw zware verliezen toegebracht. Zij brachten op de Zwarte Zee een transportschip van 6.009 b.r.t. tot zinken en beschadigden drie andere groote koopvaardijschepen. Bij een aanval op de Britsche kust hebben motortorpedobooten een krachtig beschermd convooi aangevallen en een tankschip van 5000 b.r.t. en een vrachtboot van 4.000 b.r.t. tot zin ken gebracht. Gevechtsvliegtuigen hebben m het zeegebied rondom Engeland overdag uit een convooi een vrachtboot van 3000 b.r.t. vernie tigd. Aan de Kanaalkast verloor de Britsche lucht macht tijdens luchtgevechten vier jachtvlieg tuigen. Vier andere Britsche vliegtuigen wer den door mijnvegers en patrouillevaartuigen neergeschoten. Een poging van enkele Sovjet-bommen werpers, om in den nacht van Woensdag op Donderdag het Noord-Duitsche kustgebied aan te vallen, leverde geen resultaat op". BEVERWIJK De „tweedaagsehe" te Alkmaar. Spannende strijd verwacht. Op de tweedaagsehe draverijen, die Zaterdag- en Zon dagmiddag a.s. in het gemeentelijk Sportpark té Alkmaar worden georganiseerd, start een groot aantal paarden. Onder de 99 dravers, die voor de verschillende nummers staan ingeschreven, zijn verscheidene goede cracks, dié dit seizoen reeds meerdere keeren van zich hebbèn doen spreken. Voor den Barollne-prijs. een prijzendraverij over 2040 meter, waarmede de courses Zaterdagmiddag worden ge opend, zijn 9 paarden opgegeven. Colombine S. Croton en Dos Palos kunnen hier als de kanspaarden getipt worden. Douglas H. Xerxes, Highwayman, Lex K en Crack ver schijnen o.m. aan de start voor den Bon EsprltprJjs, han dicapdraverij over 2000 meter voor amateurrijders. In totaal zijn hiervoor 12 paarden opgegeven. O.a. ook nog Y Kemel, die tijdens de course op Meerveld te Utrecht bij verrassing won en daardoor f 57 voor 11 uitbetaalde Het derde nummer is een heatdraverïj tweede en derde klasse over 1610 meter om den Xérxesprijs. Hiervoor zijn o.m. opgegeven Zampa van N. Z., die den vörigen kéër zoo'n mooie overwinning te Alkmaar behaalde, Dalver de crack van het Noorden, Ciamphie Scott. Stal Gruno is trouwens toch best vertegenwoordigd in Alkmaar, want behalve Ciamphie Scott staan ingeschreven Lex K, Casindra, Bonnie's Nortori en Evelyn Hanover. In totaal zullen acht paarden elkaar den Xerxesprijs betwisten. Voor de kortebaandraverïj om den De Gleanerprijs, die de courses van Zaterdagmiddag zullen besluiten, zijn 14 paarden van de partij. Edelman, de winnaar van den vorigen keer Is weer present, evenals Baronesse Spencer en Xerxes, die met Roel van Wieringen te Zandvoort en Beverwijk beslag legden op de eerste prijzen. - Zondagmiddag wordt het programma begonnen met den Zonnestraalprijs, prijzendraverij vierde klasse over 1840 meter. 12 paarden zijn aangegeven, w.o. Edelman, Croton, Dos Palos en Colombine S. In de prijzendarverij tweede en derde klasse om den Baronesse Holloprijs over 2200 meter starten slechts vijf paarden. Het zfjn Zampa van N Z, Barollne, Glaudy O, Caesar S en Casindra. Het laatstgenoemde paard van Stal Gruno behaalde Zondag te Leeuwarden nog een eersten prijs. De heatprijzendraverij eerst'e klasse om den Abdullah Scottprijs geeft met negen paarden een betere deelneming te zien. Allouez van Jan de Vlieger, Bonnie's Norton. Xerxes, Baronesse Hollo zijn hiervan de cracks. Carla Scott, Buziau K W en Amazone zijn drie van de élf paarden, die in de derde en vierde klasse draverij óm den Bobichonprijs aan de start komen. Tenslotte zullen er 19 paarden starten voor de kortebaan draverïj en uit dit groote veld een keuze te maken voor den totalisator valt niet 'mee. De handel aan de groentemarkt. Aanvoeren zijn klein. Het aanbod aan de groentemarkt was vrijwel het zelfde als de vorige week. De aanvoeren vallen tegen en zijn in tegenstelling bij die van vóórgaande jaren. De omzetten zullen in dezen tijd dan ook heel wat lager zijn. Ook in de weersomstandigheden trad nog geen verandering in. De stormachtige wind en regen Jiadden op den groei en den pluk van boonen een on- gunstigen invloed. Hierbij komt ook nog. dat het aan bod van bladgroente zeer sober is. Voor snij- en dubbele boonen bleven de prijzen van 14 cent per K.G. gehandhaafd. Voor stokspercie- boonen met en zonder draad stond de prijs op 20 cent per K.G. De aanvoer van pronkboonen was iets ruimer dan de vorige week, maar ook voor deze soort is bo venal gew'enscht, dat het warm en zonnig weer wordt, wil er nog een behoorlijke oogst gehaald worden. De prijs voor dit product is vastgesteld op 10 cent per K.G Sla werd slechts in kleine partijen aangevoerd. Met uitzondering van enkele partijen ging bijna alles te gen den maximumprijs van f 4 gretig van de hand. Bloemkool werd eveneens weinig aangevoerd en vooral de eerste soort was schaarsch. Voor eerste soort geldt de maximumprijs van 12 cent; mindere soorten gingen naar gelang de kwaliteit terug tot 4 cent per stuk. De aanvoer van spinazie en postelein was eveneens van geringe beteekenis. Kooplust was er echter ge noeg. Voor andijvie werden naar kwaliteit prijzen •besteed van 6 tot 8 cent per K.G. De kwaliteit is tot nu toe niet al te best, daar de struiken nog te licht zijn. Bospeen ging gretig voor de vastgestelde prijzen van de hand. Waspeen werd deze week weinig aange voerd. Van komkommers was de marlet ruim voorzien en ondanks het flinke aanbod worden behoorlijke prijzen betaald. Hoewel de a&nvoer van tomaten iets toenam, is het aanbod nog niet van groote beteekenis. Prei, dat vorige week weer eens aangevoerd werd, heeft deze week langzamerhand weer een plaatsje ingenomen tusschen de vele producten. - Eveneens werden de vele selderieknollen aange voerd, waarvocr weer veel belangstelling bestond. Het nieuwe product van maïskolven word in kleine partijtjes aangevoerd en verandert voor goede prijzen van eigenaar. Van de koolsoorten zijn het de groene- en roode kool, die aangevoerd worden, hoewel nog bescheiden van omvang. In de fruitafdeeling gaat niet veel om. Het aanbod van druiven nam iets toe, maar daarentegen zijn de bessen en frambozen weer van de merkt verdwenen. Verder bestaat het aanbod uit, kleine partijtjes perzi ken, meloenen, appelen en peren. VELSEN 30-jarig jubilé. De heer H. J. van Roon, vierde gisteren zijn dertig jarig jubileum bij de Papierfabriek der firma Van Gelder Zonen, waar hij sedert zijn" indiensttreding op 17-jarigen leeftijd steeds is werkzaam geweest in de afdeeling pakkamer en expeditie. Daar de jubilaris zeer hardhoorend is cn dienten gevolge van een mondelinge huldiging zoo goed als niets zou verstaan, is hem door de directie eèn schrijven gezonden, waarin gelukwenschen waren vervat, alsmede de gebruikelijke enveloppe. De heer G. Duinker, afdeelingschef, complimen teerde den jubilaris te zijnen huize, waarbij hij hem namens zijn collega's een complete collectie scheergerei ten geschenke aanbood. Voorts ontving de heer Van Roon nog vele andere blijken van belangstelling. de heer jac. groot bedankt, als voorzitter. Nu de heer Jac. Groot, voorzitter van de Winke- liersvereeniging ..Wijkeroog", reeds sedert het begin van dit jaar geen winkelier meer is. heeft hij den wensch te kennen gegeven zijn functie, welke hij ge durende vele jaren heeft waargenomen, neer te leg gen en zich uit het bestuur terug te trekken. Onder de leiding van den heer Groot heeft de W.V. „Wijkeroog" een groote vlucht genomen en is veel tot verbetering van deze middenstandsgroep gedaan. Niet alleen echter hebben de aangesloten winkeliers veel aan de stuwende kracht van hun nu schei denden voorzitter te danken, doch ook het koopend publiek heeft daardoor veel goeds ervaren.. De heer Groot, die met zijn bestuur er steeds op uit was om de kooplust t<? stimuleeren en te verhoogen is veelal de man. geweest, die de verschillende winkelierscam pagnes op touw zette. Op dé jaarvergadering, die vermoedelijk 1 Septem ber a.s. zal worden gehouden on waaraan een feeste lijk tintje zal worden gegeven, zal ongetwijfeld blij ken hoe groote waardeering den heer Groot voor zijn veel en verdienstelijk werk In het belang van de W.V.W. en het publiek ten deel zal vallen. Trainingsavond van Kinheim. Voor den eersten trainingsavond van de V. V. „Kinheim" in Van Gelder's Sportpark bestond zoo wel bij de adspiranten, junioren en de hoogere elftalspelers groote belangstelling. Deze training bestond voornamelijk uit vrije oefeningen voor de jongeren, terwijl de oudere clftalspelers zich ook op balbehandeling en balcontrole toelegden. SANTPOORT JAARVERGADERING R.-K. S. V. „SANTPOORT". De R.-K. S. V. „Santpoort" houdt Maandagavond 25 Augustus a.s. haar jaarvergadering in het „Hui3 te Velsen". IJMUIDEN ÏJmuiden, 21 Augustus. Tarbot f 5.30—f 5, tong f 6—f 3.10 per K.G., kleine schol le s. f 86—f 83, kleine schol 2e s. f 84f 66, puf schol le s. f 56—f 39, pufschol 2-e s, f 37f 18.50, groóte schar f 44f 40, kleine schar f 26, pufschar f 22f 17, groote bot f 85f 63, kléine bot f 42f 31, kleine roode poon f 66f 57. Alles per 50 K.G. Besommingen. Kotters: HD 18 f 901, HD 108 f 1137, HD 125 f 1029. TX 29 f 1993. TJM 223 f 776. TJM 203 f 1797 Loggers: SCH 95 f 777, SCH 243 f 894 SCH 245 f 1060, SCH 250 f 1341, SCH 324 f 1261, KW 45 f 2234, KW 38 f 2130, KW 104 f 1373 Aan den afslag waren 46 kustvisschers met eefi totale besomming van f 17.373»

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1