BALTUSSEN VOOR DE JEUGD PREDIKBEURTEN In een Stille Straat. Een vreemd geval. Eigenaardigheden HANDELSINSTITUUT Luidsprekers Dit geschiedt »P een van' die gebenedijde Augus- 'tus-middagen, waarop de zon het pleit gewonnen heeft en althans gedurende eenige uren heerscht. De stille straat, in een welverzorgde buitenwijk van de stad, wordt er weldadig door bestraald. De boomen leven er in op en al de kleine heesters en bloemen in de vóórtuintjes. Ook het paard voor de groentekar. Het is, behalve dan al die kleurige flora, het eenige levende wezen tusschen de groote villa nr. 1 erf het bonbonnière-achtige kleine „Nooit Gedacht" op nr. 101, die de uiterste polen, van deze straat vormen. 'Het wacht op zijn baas, die lang weg blijft en dus vermoedelijk ,in een der wonin gen een uitgestelde rekening poogt te innen. Bui-i ten is de rust evenwel volkomen. Het paard, op welks rug nog druppels van de jbngstê bui glinste ren, droogt snel op, ondergaat tevreden zijn zonne bad en staart, met gebogen hoofd, droomerig voor zich uit. Dan verschijnt om den hoek bij Nooit Gedacht een tweede viervoeter, een zèer veel kleinere. Het is de teckel Tom. Hij draaft met de hem eigen haast den hoek om, blijft staan, neemt eerst met zijn neus en daarna pas met zijn oogen het straat beeld in zich op all zijnde nu eenmaal hond en geen mensch snuift dus diep en knipoogt daarna verheugd. Voor vandaag heeft hij, tijdens den regen,' al ruimschoots genoeg gepeinsd en ge droomd, met zijn kin vooruitgestrekt op het kar pet. De lust naar actie, het streven naar. een rel doen zich overheerschend in hem gelden. Dit paard belooft veel. De rustverstoorder holt bedrijvig er heen, dar telt om paard en wagen en begeleidt dit met een geblaf, dat de stilte in de straat aan flarden rijt. Het paard is even geschrokken. Het heeft het hoofd opgeheven, met de manen geschud én tweemaal geërgerd omgekeken. Maar het blijft kalm. Als er- Vaj'en groentekarrepaard kent het natuurlijk alle honden in zijn wijk, ook dezen teckel. Met slaperig negeeren heeft het meermalen iets bereikt. Dus sluit het de oogen ten halve', zucht slechts even en blijft roerloos slaan.. De teckel probeert dan iets anders. Hij gaat vlak voor het paard zitten en' heft een. zóo doordringend geweld aan dat de paardsche ooren er pijnlijk van- trillen en de edelste verovering van den gfeoente- boer onwillekeurig een stap achteruit doet. De kar komt even in beweging maar stuit dan tegen de trottoirband. Het paard berust opnieuw in het on vermijdelijke; alleen de schokjes van zijn spitse ooren verraden hoe onaangenaam het de opeensta peling van decibels vindt, die wonderlijke wijze uit zooiets kleins als een teckel kan voortkomen. Nu beproeft die weer iets anders.'Hij gaat, vlak naast het paard, luchtsprongen maken óm den af hangenden teugel te pakken te krijgen. En bij de derde poging lukt hem dat zoowaar. Hij hapt er in, rukt er aanen het ros van den groenteboer, ditmaal hevig ontsteld, verheft zich onder begelei ding van hevig lemoen-gekraak op zijn achter- beenen. De teckel is verrukt. Hij blaft en jankt en gilt van vreugde. Zijn oogen stralen van plezier. Hij doet nieuwe sprongen, krijgt opnieuw dien teugel te pakken en laat het bedaagde paard nu steigeren als. in zijn prille jeugd. Het stadium „op hol" is nabij Op dtt oogenblik verschijnt een derde ten too- neele en redt de situatie. Het is niet de groenteboer maar toch wel de machtige Mensch: in de gedaante van een kleinen jongen. Hij komt per fiets den hoek om, overziet den toestand.meteen, maakt een spurtie, zegt met zijn meest barsche jongensstem: „Tom! Kom dadelijk mee!", geeft het paard den raad: „Ga maar weer op al je pooten staan", dient den teckel een harden tik toe en heeft het gevaar bezworen. Met de staart omlaag hobbelt Tom mis moedig achter hem weg. Het paard laat zich inder daad op zijn voorbeenen zakken, schudt hevig het hoofd en briescht. Oo den straathoek blijft de teckel nog even staan en kijkt verlangend om. Het paard staart naar hem. Hun blikken treffen elkaar Maar dat is slechts het Einde. Een strenge jongensstem roept den teckel alweer. Voor de zooveelste maal heeft de Meester be slist. Het mocht niet. A. F. C. en Ajax honkballen op Beverwijk-terrein. Hoe honkbal gespeeld wordt. Zooals bekend wordt Zondagmiddag op het Beverwijk- terrein aan den St. Aagtendijk door twee negentallen van den Ned. Honkbalbond een demonstratie gegeven. Het doel van dezen wedstrijd is, te komen tot oprichting van een honkbalclub. De negentallen, die den strijd zullen aanbinden, zijn van Ajax en A. F. C. Zonder twijfel zul len deze een mooie demonstralie van deze zomersporij' geven. Honkbal wordt gespeeld door twee partijen, elk van negen man. Op het veld liggen vier witte linnen zakken (honken) in de hoekpunten van een vierkant. Een rubber plaat in het midden van dit vierkant duidt de plaats aan voor den werper. Naast een der honken, het thuishonk, komt straks de speler te staan, die het eerst moet slaan. Beide partijen gaan beurtelings aan .'.slag" en in het veld. Van de partij in het veld zijn alle negen spelers tegelijk in functie. In het midden van het vierkant staat de werper, achter het thuishonk de vanger en in de buurt van elk der drie overige honken een honkman. Voorts (verdeeld over het veld) vier velders. Van de slag-partij komen de spelers achtereenvolgens naast het thuishonk te staan, het slaghout in de handen. De werper begint te gooien en wel zóó, dat de bal over het thuishonk gaat en de slag tus schen knie en schouder passeert. Lukt dit dan-geldt de worp als slag, hetgeen beoordeeld en afgeroepen wordt door den scheidsrechter, die dicht achter den vanger staat. Gaat de bal niet over het thuishonk, of is de worp te hoog of te laag, dan telt het, mits de slag niet slaat, voor ..wijd". De slag probeert iederen goedgeworpen bal 200 hard mogelijk recht vooruit te slaan. Slaagt hij hierin en komt de bal neer binnen de „foutlljnen" dat zijn de lijnen, getrokken van het thuishonk resp. over eerste en derde honk, dat .moethij loopen en trachten het eerste honk te bereiken voor de bal irt handen is van den eersten honkman. De veldpartij stopt den bal en gooit hem zoo snel mogelijk naar dezen honkman. Is de bal eerder op het honk, dan is de looper uit; hij verdwijnt uit het veld en komt weer aan- slag. als de andere acht spelers van zijn- partij een beurt gehad hebben. Bereikt de looper het honk voor den bal, dan IS hij in. Het is'nu zijn taak'te trachten, terwijl een ander aan slag is, van het eerste naar het tweede honk te komen: vandaar naar het derde, tenslotte het thuishonk te bereiken. Dan heeft hij een punt voor zijn partij gemaakt. Hij behoeft met loopen niet te wachten, tot er geslagen wordt, maar mag ieder 'gunstig oogenblik benutten. Tusschen de honken dreigt echter gevaar, want hij is uit, als hij. door een speler van de veldpartij, met den bal in de hand wordt aangeraakt, ter wijl geen deel van zijn lichaam in aanraking is met een der honken. De voortdurende strijd tusschen de velders en honk-' loopers er kan op ieder der honken een looper zijn die wedijveren in snelheid en behendigheid, maakt het spel bijzonder levendig en aantrekkelijk. Wordt eën geslagen bal geVangen zonder den grond ge raakt te .hebben, dan is de „slag" uit. Ditzelfde lot treft hem. als hij bij den derden slag mist en de vanger den bal vangt. Gooit de werper viermaal wijd, dan heeft de slag recht op een vrijen loop naar het eerste honk, Zijn er drie spelers van de slagpartij uitgemaakt, dan wordt er gewisseld. De slagpartij wordt veldpartij en omgekeerd. In een wedstrijd krijgt iedere partij negen slagbeurten. Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. W. J. Royaards, Vondellaan 20 (telefoon 3636). In de week van 24 tot 31 Agustus zijn de Duin-. wijk-Apotheek, Populierenlaan 44, telefoon 3388, en de apotheek „Velsen-Noord", Wijkerstraatweg, tele foon 3030, belast met de waarneming van den Zon dags en nachtdienst. De dienst gaat Zaterdagavond 8 uur in. (Te Ecle is in een kort tijdsverloop vijfmaal achtereen 's nachts telkens één rieten stoel van het zelfde café-terras gestolen.) Hoe vreemde menschen er toch zijn Kan dit-berichtje weer eens toonen, Er blijkt er ii5* een vreemde lijn In Éde ook weer een te wonen. Dit is er een die stoelen gapt, Wat zou de inan ermee bedoelen, Een denkbeeld waar je niet van snapt, Op -welken wortel het kan stoelen. Zoekt hi.i een zitje in het riet Dan kan hij elders beter visschen, Een vangst als deze /past hem niet, Dat zal de rechter wel beslissen. Wanneer hij er misschien op aast, Een zeer gezeten man te lijken,. Dan zeg ik: zoo zit hij er "naast. Zoo is dat doel niet te bereiken. Hoe heeft de snuiter het bedacht, Zijn drijfveer blijft voor ons verborgen, Zoo'n vreemde stoelgang in den nacht Zal hem heusch geen soelaas bezorgen Integendeel, ik denk eer dit, Het einde van dien roof van stoelen Zal straks wel wezen dat hij „zit" Maar anders dan hij kon bedoelen. Wat de tuinders kregen. Spinazie per K.G. 13 Postelein per K.G. 10 Sla per 100 krop 2.803.50 Andijvie per K.G. 8 Rabarber per K.G. 45 Wortelen per bos 5 Radijs per bos 36 Selderij per bos 23 Peterselie per bos 23 Tomaten per K.G. 1216 Prei per K.G. 1624 Waschpeen per K.G. 46 Bloemkool I per stuk 9\'z12 Bloemkool II per stuk 56 Komkommers I per stuk 8VZ13 Komkommers II per stuk 4—7 Perziken per stuk 812 Snijboonen per K.G 1114 Dubb. boonen per K.G. 14 Spercieboonen z. d.r. per K.G. 20 Spercieboonen m. dr. per K.G. 20 Tuinboonen per K.G. 7 Pronkboonen per K.G. 10 Groene kool per K.G. 43/2 Roode kool per K.G. 4 Bieten per K.G. 3JX4 Frambozen per doosje 15 Appelen per K.G. 1525 Druiven per K.G. 6570 Knollen per stuk 1415 Mais per stuk 56 Loop der bevolking. Ondertrouwd: A. H. Commandeur, incasseerder, 27 jaar, Velsen, Schoönoordstraat 36, en E. F. Hergar den. zonder beroep, 22 jaar, alhier, Breestraat 3 d. Adres na huwelijk: Breestraat 3d. A. de Jong. kantoorbediende, 25 jaar, Eindhoven, Nieuwstraat 5a, en K. R. H. Struikenkamp 22 jaar, alhier, Relweg 42. Getrouwd: A. A. Stoof en J. M. Hendriks;. F. Heilo en A. C. Johansen; W. Lieverst en J.-W. G. Schol ten: C. G. M. van 't Hoff en M. C. Koot. Geboorten: W. Smit—Willems, Regulïersstraat 56 z., C. R. Kaper—v. Kempen, z., Lijsterbeslaan 43; C. Bakker—van Dam d., Noordwijkerweg 62; G. E. de Boer—de Groot z„ Zeestraat 375 ;'A. E. J. Kuijpers— Müller d., N. Scholtestraat 3; H. Q. de Jonge—Moné d„ Creutzb. laan 7; W. de Ruiter—v. Meurs z., Nar- cissenweg 13 a., A. M. Dekker—Zegwaart d., Peper straat 9; C. Slotemaker—Tames a., S. Rumpingstraat 15; A. Geerfsma—Stammes d., Heemskeékerweg 149. BRIDGECLUB „SANS ATOUT". De uitslagen van de .onderlinge wedstrijden luiden als volgt: N.Z.-lijn: 1. De heer en mevrouw Braam 47'/a m.p., 2. J. Berlee—J. Nijman 51 m.p., 3. J. Bos- G de Boer" 51!/2 m.p., 4. H. Bos—N. van Zon 70l/a m.p.: 5. de heer en mevr. Thomas 73 m.p., 6. de heer en mevr. Tand 73Vs m.p., 7. J. v. d. Berg—J. Groot 74J/2 m.p. O.W.-lïjn: 1 A. en C. Hoogeboom 52'/s m.p., 2. C. Spruit—H. v. d. Vlugt 58 m.p., 3. H. v. Essen—P. Vlot 581/2 m.p.. W. Kleyne—C. Geldermans 63 m.p., 5. A. v. Groningen—T. Romijn 64Vz m.p., 6. de heer en mevr. Admiraal 72 m.p., 7. darhes Steenbergen—Tabak 72 m.p. PETROLEUM VOOR VERLICHTING. Hoofden van gezinnen, die voor de verlichting van hun woning uitsluitend op het gebruik van petroleum zijn aangewezen en op geen enkele andere wijze hierin kunnen voorzien moeten zich tot den Distri- butiedienst wenden voor het invullen van een inlich tingenformulier. Hiervoor wordt pp Maandag 25 Aug. des avonds van 7 tot 9 uur in het Distributiekantoor zitting gehouden. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 22 Augustus 1941. Spinazie per K.G. 20 cent Postelein per kg 10 cent. Andijvie për kg 8 cent. Wortelen per bos 15 cent. Wortelen per kg 8 cent. Bieten per kg 8 cent. Komkommers per stuk 5^—IZVz «ei3t Augurken per kg 7—22 cent. Aardappelen klei, 100 kg f 5.10. Snijboonen per kg 14 cent. Heerenboonen per kg 14 cent Trosboonen per kg 20 cent. Pronkboonen per kg 10 cent. Roode kool per kg 7 cent. Savoije kool per kg 7 cent. Bloemkool per kg 7—12 cent. Uien per kilo 8 cent. Sla per 100 krop f 5. Rabarber per kg 7 cent. Pieterselie per kistje 20 cent. Selderie per kistje 12—18 cent Appelen per kilo ,1635 cent. Peren per kilo 2036 cent. Pruimen per 100 36 cent. Druiven per kilo f 0.701.10. CASTRICUM Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. UIT HET POLITIERAPPORT. De verduistering in de gemeente is, vergeleken bij het vorig jaar. slecht. De politie is tot voor kort ge leden waarschuwend opgetreden, doch zal thans bij overtreding procés-verbaal qpmaken. Reeds zijn ver scheidene personen bekeurd, Ingebroken is in de Centrale Keuken aan den Kramersweg. Een hoeveelheid levensmiddelen is ont- reemd. De politie stelt een onderzoek in. Inlichtingen zijn te bekomen over twee gevonden damesrijwielen. Ii) de afgeloopen week werden van den openbaren weg twee rijwielen ontvreemd. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Gerrit Simon, zoon van. C. Hoebe en Ch. Vlugt; Engelbertus Anthonius, zoon van Johannes Engel- bertus Zonneveld en Johanna Wilhelmina Burgmeijer; Anthonie Gerardus Cornells, zoon van Cornells Orij en Annetta Catharina Jordens; Cornells Petrus Maria, zoon van A. de Wit eft C. M. M. Lute. Mient. 41. ONDERTROUWD: Theodorus Castricum, oud 25 jaar, slager, wonende te Castricum en Cornelia Zonneveld, oud 24 jaar, zonder beroep, wonende te Castricupi. OVERLEDEN: Franciscus Petrus Maria Loüwerens, oud 48 jaar, wonende te Amsterdam; Hermanus Arnoldus de Wit, oud 64 jaar, zonder beroep, wonende te Amsterdam. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: Ceintuur, J. Schut, Cieweg 5; jongensjasje, C. Jenster, Schoutenbosch 31; kin derjasje, heerenhoed, drie sleutels, gummischoenen, ceintuur, portemonnaie met inhoud, politie Castricum; portemonnaie met inhoud, politie Bakkum; paar lederen handschoenen, J. Lute, Mient 51: 6 vleesch- kaartén. G. Hoogensteyn, Dorpsstraat 54; klomp schoen, T. de Groot, Siegfriedstraat 10; Baby broekje, G. v. Veen, Schoutenbosch 36; ceintuur, P. Schotvanger, Schulpstet 2. SANTPOORT S. V. TEKRASVOGELS. A.s. Zondag zal de S. V. Terrasvogels selectiewedstrijden speien en wel 10 uur: Blauw tegen Wit 2 uur: Blauw tegen Wit. Terrasvagels is voor de komende competitie ingedeeld In de 4e klasse D (Noordelijke afdeeling). In deze afdeeling spelen A. D. O. 1920. C. S. V., I. E. V., Vitesse, Terras vogels, V. V. B., V. V. E en Zeevogels. Zondagsdienst der apotheken De dienst der apotheken wordt Zondag waargeno men door de IJmuider Apotheek Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst 1 de komende week. SCHEVENINGEN, 22 Augustus. Noteering schok- kervisch. Middelschol f 69—82,40. Kleinschol f 38.90 25.40. Pufschol f 18.60—23.30. Bot f 24—42. Schar f 16.20—f 18.30; Poon f 36—40. Alles per kist van 40 kg. Aan de markt kwamen 36 motorschokkers' met te zamen f 2730 besomming. NED. PROTESTANTENBOND. „Als de hemel van koper wordt en de aarde van ijzerUitgaande van bovenstaande bijbelwoorden uit Deuteronomiiim zal Ds. G. Westmijse uit Rotter dam Zondag 24 Aug. in het kerkgebouw van de Doopsgezinde gemeente aan de Helmstraat alhier een predikbeurt vervullen voor de Afdeeling IJmuiden den Nederlandschen Protestantenbond.De dienst vangt aan des namiddags om half drie. GUNNING. Door den Rijkswaterstaat is het herstellen van een beschadigde ambtenaarswoning van den Rijkswater staat, plaatselijk bekend Kanaaldijk no. 238, IJmuiden, bij overeenkomst gegund aan het Aannemersbedrijf J. v. d. Vlies te Sliedrecht, voor f 7760. HEEMSKERK AFSCHEIDSAVOND. In het K.S.A.-gebouw hield kapelaan J. van Adrichem die naar Heemstede is overgeplaatst, een afscheidsavond. Verschillende parochianen gaven van hun belangstelling blijk. Ook werden den ka pelaan verschillende geschenken overhandigd. Uit alles bleek dat de kapelaan v. Adrichem hier wel gezien is. DIEFSTAL. Bij "den heer De V. aan den M. v. Heemskerck- straat werd op klaarlichten dag een fiets gestolen. EXAMENS. Te Amsterdam slaagde de heef C. Rijnders voor de hoofdakte B. Is hier iets van U bij Lijst van in het tijdvak van 14 tot en met 21 Augustus 1941 gevonden voorwerpen, waaromtrent aan het Hoofdbureau van Poli'tie, Tiiberiusplein No. 1, inlichtingen te bekomen zijn, op eiken werkdag' van 11 tot 12 uur v.m. en van 4 tot 5 uur n.m. met uitzondering van Zaterdagmiddag. (Niet per telefoon). Twee heerenhoeden, een slotketting rijwiel, een padvindersriem, enkele ceintuurs, een boodschap- pentasch, een hondendek, een koperen arbeids- penning, eenige portemonnaies, een heerensok, eenige sleutels, een regenkapje, een lampafscherm- kap, auto, twee paren klompen, een plaat S.H., twee foto's (Moeder met kind), een paar dames schoenen,- 40 zilverbons van f 2.50, een bril. Burgerlijke Stand. Geboren: A J. M. Jongejans z., Ladderbeek straat 92. Velsen-N., A. Osendarp z„ Dennenstraat 18, IJmuiden; A. 't Hart z., Torricellistraat 44, IJmuiden; W. Marinus z., Engelmundusweg 106, IJmuiden; A. J. Gouda z., Engelmundusweg 96,. AGENDA VOOR BEVERWIJK.' ZATERDAG 23 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: „Alarm" en 'bijpro gramma, 8 uur. ZONDAG 24 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: „Alarm" en bijpro gramma. 2.306.30 en 8 uur. Gem. Sportpark, Alkmaar: Langebaandraveryen, 2 uur. MAANDAG 25 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: „Alarm" en bijpro gramma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIE)EN. ZATERDAG 23 AUGUSTUS. Bioscoop De Pont: „Moederlied", 8 uur. Thalia Theater: „Dat komt er van", 8 uur. Thalia Theater: Kinderfeest, 2.30 uur. Rex'Theater: „Haar Privésecretaris", 8 uur. ZONDAG 24 AUGUSTUS. Bioscoop De Pont: „Moederlied", 8 uur. Matinée 3' uur en 5.15 uur. Thalia Theater: „Dat komt er van", 8 uur. Matinée 3 uur en 5.15 -uur. Rex Theater: „Haar .Privésecretaris", 8 uur. Matinée 3 uur. MAANDAG 25 AUGUSTUS. Bioscoop De Pont: „Moederlied", 8 uur. Thalia Theater: „Dat komt er van", 8 uur. Rex Theater: „Haar Privésecretaris", 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: ZA'TERDAG 23 AUGUSTUS. Luxor Theater: „De Zigeunerbaron", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Pygmalion" geprolongeerd, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Duikbootenkoers West!", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Schoonpapa knapt.het op", 2, 6.30 en 8.45 uur, Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 124 uur. ZONDAG 24 AUGUSTUS. Rembrandt Theater: „Vliegende schaduwen", 11.30 uur. Luxor Theater: „De Zigeunerbaron", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Pygmalion" geprolongeerd, 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Duikbootenkoers West!", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Schoonpapa knapt het op", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 124 uur. MAANDAG 25 AUGUSTUS. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 124 uur. 1 IJmuiden; W. Zeegers d„ Kennemerlaan 3. IJmüi- denr K.- Dijkhuis, z.. lepenstraal 23. IJmuiden. Overleden; F. Dukel, 9 j., Blóemstraat 5, IJmui den. A. Bloem, 59 j., echtgen. van M. India, Juliana- kade 56, IJmuiden; ,H. Timmei-mans, 65 j., echt- genoote van J. M.' Waterreus. Julianakade 15 rood IJmuiden. Ondertrouwden: J. Everts, Wassenaar, Buurtweg 18 én E. M. L. Kesseler, Zeeweg 272 IJmuiden. Toe komstig adres: Buurtweg 18, Wassenaar. L. Kare- maker, Ruysdaelstraat* 51 IJmuiden en A. Wijker le Alex. Belldwax'sstraat 8, IJmuiden. Toek.adres: IJmuiden, Planciusstraat 27. H. J. J. Witziers, S. P. Kuijperstraat 1* IJmuiden en J. v. d. Laar, S. P. Kuijperstraat 1, uJmuiden. Toek.adres: S. P. Kuijperstraat 1, IJmuiden. J. W. v. Egmond, Mei- doomstraat 19. IJmuiden en L. J. Appel, Willems- beekweg 61,. IJmuiden. Toek.adres: Engelmundus weg 112, IJmuiden. E. de Róon, Beverwijk, yan Hogendorpstraat 13 en A. de .Groot, Melklaan 36, Velsen-N. Toek. adres: Melklaan 36, Veis en-N*.,. Getrouwd: H. v. Kampen en H. Zijlstra, Alb. Cuypstraat 20, IJmuiden: G. v. Rixel en I. C. Ven del, Pr. Hendrikstraat 75rood, IJmuiden; G. A. v. Veen en D. A. Laurie, Audorp, Heerenweg B 23: M. D. L. v. d. Ende en J. J. Smit, Middelburg Dam 37. Th. Spijker en A. Brakenhoff, Adriana- straat 1, IJmuiden; F. Carton en M. Middelkoop, Engelmundusweg 19, IJmuiden. H. A. V. v.Suonii" opgericht Alhier werd opgericht de Hoogoven Athletiek Vereeniging „Suomi", waarvan het bestuur als volgt is samengesteld:B. Rencen, voorzitter, Meer- weidenlaan 28; P. Grüteke, secretaris, Deken Waarestraat 60 Beverwijk; L. Kwaak, penning meester IJmuiden en J. van Wijngaarden en J. v. d. Klooster, commissarissen. Deze personen, die hun sporen op het gebied van athletiek reeds hebben verdiend, zullen deze goede sport in al haar uitgebreidheid st.imuleeren. De vereeniging houdt haar trainingen op „Watervliet" aan den Koningsweg. Zondag* 7 September a.s. oi'dt met een grootsch opgezetten athletiekdag het zomerseizoen gesloen, waarna de wmtertrainning zal aanvahgen. Deze zal bestaan uit een bosch- en een zaaltraining, waax-voor nadex-e mededeelingen zullen volgen. ui Haarlem en omgeving BESTE VRIENDINNETJES. Deze week krijgen jullie geen briefje vooraf. Lief BOODSCHAPSTERTJE. Ja, je prijs ligt klaar, 'k Zal haar bij Attie thuis laten brengen. Je komt mis schien a.s. week wel eens' bij haar. Jammer dat je me niet thuis trof 1.1. Dinsdagavond. Ben je al weer aan het naar schoolgaan gewend? M'n groeten aan je vader en aan je zus. Dag Boodschapstertje. Lief BIJDEHANDJE. Wa,t jammer zeg, dat de visite 1.1. Woensdagmiddag niet is doorgegaan. Voortaan beter afspreken is wel gewenst. Nu maar een volgende gele genheid afwachten. Ja, je gaat al weer sedert Dinsdag naar school. Aan alle begin Is een einde, ook aan de vacantie. Dag Bijdehandje. Best DOORNROQSJE. En hoe heeft de prijs gesmaakt' Je bent fijn uit geweest zeg. Het weer was wel niet schit terend, maar je hebt je toch in Egmond aan Zee goed ge amuseerd. A.s. Dinsdag over een week, ga je dus weer naar school, 'k Wil graag geloven, dat je er weer naar verlangt, vooral nu de dagen zo regenachtig zijn. Dag Doornroosje. Lief VLECHTJE. Ja, jij hebt nog vacantie, maar, je vacantie is minstens een week later ingegaan. Begint je school a.s. Dinsdag weer? "k Hoop je weer eens spoedig te zien. Dag Vlechtje. Lief HUMMELTJE. 't Was 1.1. Dinsdag dus de grote 'dag. Hóe heb je het gemaakt? Is het stil zitten je goed bevallen? In je eerstvolgend briefje moet je bovenstaande vragen beantwoorden en er enige nieuwtjes uit je nieuwe omgeving aan toevoegen. Dag Hummeltje. Best STIJLHAARTjp, 'k Hoor of zie maar niéts van je. Hoe staat het leven? Ben je in de vacantie we) eens bij Jan gaan spelen of behqort de vriendschap tot hét ver leden? Het beste hoor. Dag Stijlbaartje. Best- DROOMKONINKJE. Ja, het is jammer dat de vacantie maar wyrinig mooi weer gegeven heeft. De Enkhuizer almanak moet voorspel hebben, dat. na 19 Augustus, het weer beter zou worden, 'k Dacht; prettig voor de kinderen die tot begin September vrij hebben, Opgaven van Predikbeurten, die Vrijdagmiddag 6 uur niet in ons bezit zijn, kunnen niet meer worden opgenomen. ZONDAG 24 AUGUSTUS. SANTPOORT N. H. GEM. 10.30: Prof. Dr. L. J. van Holk, Leiden. N. H. EVANGELISATIE. 10: H. Heeresma, Amst. GER. KERK IN H. V., Wüstelaan. 10: F. H. Gunze- brock, Amsterdam. VELSEN N. -H. KERK. 10: D. Lekkerkerker, hulpprediker te Alfen aan den Rijn. VÈLSEN-NOORD GER. KERK. 10: Ds. J. C: A. van Loon uit Pur- merend. Gebouw Tolsduinerweg 3.30: Ds. F. E. Hoekstra. GER. KERK, Wilhelminakade. 10: Ds. S. E. Wes- bonk. 5: Dr. R. J. van'der Meulen uit Utrecht. GER. KERK, Rambonnetlaan. 10: Dr. R. J van der Meulen uit Utrecht. 5: Ds. S. E. Wesbonk. IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstraat. 10: Ds. L. ,W. Erdman. 5: Ds. A. J. Bronkhoi-st,'Wijk aan Zee. BETHLEHEMKERK, Jamés Wattstraat 10: Jeugd dienst, K.,,J. Nooy. - HERV. ÈVANG., Oranjestr. 8. 10 en 5: Leesdienst. GER. KERK. Geen opgave ontvangen. CHR. GER. KERK. 10 en 5: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ. en PROT. BOND, Helmstraat 9, 2.30: Ds. Westmijse uit Rotterdam. OUD-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 7: Vesper. GELOOFSGEMEENSCHAP LEGER DES HEILS, 10: Heiligingsdienst.' 7.30: Verlossingsdienst. IJMUIDEN-OOST N. H. KERK. Goede Herderkerk, Velserduinweg. 10: Ds. C. M. Krijger, Rotterdam. VRIJZ. HERV., gebouw Tolsduinerweg. Geen dienst VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstr. 10: Jeugd- samenkomst. GER. KERK, Velsei'duinweg. 10 en- 5: Ds. E. G. van Teylingen. LUTH. GENOOTSCH., Herv. Vereen, geb. Kalver- straat. 10.30: Ds. J. Hallewas, Bergen op Zoom. STADSE VANG., Willemsbeekweg. 10: Broodbreken Maandag 8: Bijbelbespreking en bidstond. EAPTISTEN-GEM., Willemsbeekweg 22. Woens dag 8: Ds. L. de Haan-, Haai'lem. HERST. APOST. ZENDINGSGEM... Willeb rordstr 10: Godsdienstoefening. N.m. geen dienst. VRIJE EVANGELISATIE, IJmuiderstraatweg 52. 10, 3 en 7.30: J. Sevensma. Maandag en Dinsdag 7.30: Conferentiebijeenkom sten. BEVERWIJK N. H. KERK, Kei'kstraat. 10: Ds. J. de Vries. DOOPSGEZ. GEM„ Meerstraat. Geen dienst. VRIJZ. HERV., Pax-klaan. 10: Dr. H. Faber, Schie- darn. F.VANG. LUTH. GEM., Koningsti-aat:/ geen dienst. GER. KERK, C. H. Moénsplein. 10: Dr. N. A. Waa ning, Zandvoort. 5: Ds. H. Holtrop. VRIJE EVANG. „MARANATHA", Koningstr. 41. 9.30: Bidstond. iO: J. Sevensma. Amsterdam. 7: Conferentie in Uitgeest. Dinsdag 7.30: Conferentie te IJmuiden-Oost. Woensdag 8: Openluchtsamen- komt bij het Sportpark. Vriidag 89: Bidstond. CASTRICUM N. H. KERK.' 10: Ds. J. M. Seulijn. HERV. EVANGELISATIE VEREENIGING. 10: Ds. de Boer. GER. KERK. Beverwijkerstr.weg 32. 10 en 5; Ds. J. Krüger. HEEMSKERK N. H. KERK. 10: de heer Hofmeester, Hilversum. WIJK AAN ZEE EN DUIN. N. H. KERK, Wijk aan Zee. 10: Ds. A. J. Bx-onk- horst. In Wijk aan Duin. 11.15: Ds. A. J. Bronkhorst. GEREF. BADGASTENKERK. Wijk aan Zee. 10: Ds. H. Holtrop. 4.30: Dr. N. H. Waaning, Zand voort. Afbeelding van eenige schoenmakersattributen voorkomende op grafzerken in de Groote Kerk te Haarlem. Het is- al vaker geconstateerd: dè mode herhaalt zich, althans wat de groote lijnen betreft. Onder de grafzerken in de Groote Kerk te Haarlem is er een gedateerd .1666. Daarop zijn enkele attributen afgebeeld van het St. Crispijn- of Schoenmakersgilde. Interessant is de' leesten van de verschillende modellen laarzen en schoenen uit dien tijd te vergelijken met die uit onzen tijd. Wij zien de lage, de half-hooge en de hooge hak. Vex-der schoenen in alle modellen, van de lage molière tot de hooge Russische laars toe. do^h de almanalf- heeft het, jammer genoeg, ook mis. Ho» gaat het met Je kleine broer? Ook hij treft het niet bijster. Dag Droomkoninkje. Beste ZEEMEERMIN. Als jij met .je kinderen uit gaat. dan'zie je niemand, zelfs mij niej. Wanneer kan dat nu geweest zijn, zal je wellicht afvragen. Maar ik schrijf het je lekker niet. Natuurlijk moet ik weer even plagen. Heb je a.s. Dinsdag weer school of pas begin September? Dag Zeemeermin. Lief LACHEBEKJE. Waar is de beloofde tekening ge bleven? Dat je fijn kunt tollen, heb ik gezien. Doe je wel eens met de andere kinderen een wedstrijd in het aan houden van de tol? Dat isc fijn zeg. Dag Lachebekje. Best MEIBLOEMPJE. Ja, ook jouw vècantie Is om. Heb je de laatste weken nog 'wandeltochten gemaakt? 17 September begint de club weer. 'k Hoop dat je dan een school vrije middag hebt. Dag Meibloempje. Lief ROODKAPJE. Wat hebben we elkaar in lang niet, gezipn. Je moet je briefje nu maar eens bij mij op schooP konien brengen. Dan zie ik in ieder geval, het puntje van je neus eens. Zal je het doen? Dag Roodkapje. Met veel groeten van Mej. E. VIJLBRIE?. JANSWEG 42 TEWF. 15568 - HAARLEM. Opleiding tot alle PRAKTIJK- EXAMENS LESSEN in Boekhouden Nederlandsch Fransch Duitsch Engelsch Spaansch Zweedsch Deensch Italiaansch Steno - Typen Opleiding voor Belasting consulent. Vraagt gratis Prospectus! UITSLUITEND GEDIPLO MEERDE KRACHTEN. UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cent Elke rege! meer 10 ct. (uitsluitend bij '«*t«rb<*be*allng) Mevr. Kwint, Stoi'mveld IJmui- den-O. vraagt 2DE MEISJE, 14- 18 j. Zich aan te melden des av. van 8-9 uur. Voor direct gevraagd NET DAG MEISJE niet ben. 20 jr. Dr. Schuitstr. 6. Bevei'wijk. Gevr. net MEISJE v. d. morgen uren. Aanm. tuss. 7 en 8 u. Kluyskensl 28 Santp. Te koop agb. nieuw MANTEL PAK (blauw) mt 44. v. Dalen laan 30, Santpoort. IJmuider Apotheek vraagt LOOPJONGEN of LOOPMEISJE TE KOOP RADIOTOESTEL. Po- pulfèrenlaan 95, Bevei-wijk. Te koop: moderne KINDERWA* GEN. Bill. pr. S. Rumpingstr. 11 Beverwijk,

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2