NeutraSe Schoolvereeniging VOOR DE JEUGD PREDIKBEURTEN Het afscheid van Ir. W. Burgersdijk De Negen Millioensfe. Vacantieherinneringen. 6:ia*iq,e opCeidingsscfiaoi Spatt en SpeC Radio Moors Bij het afscheid van Ir. W. J. Rui'gersdijk als directeur der N. Z. H. T. M. werd hem door het personeel een jol aangeboden. Hierboven: de heer en mevrouw Burgersdijk bü het afscheidsgeschenk. (Foto De Haas). In aansluiting op het -reeds gisteren gepubli ceerde^ over het afscheid van ir. W. J. Burgersdijk als diretceur der N.Z.H.T.M. kunnen we nog het volgende melden: De heer L. Strik, commies, bracht in het bij zonder nog eens naar voren al hetgeen -mevrouw Burgersdijk' voor het personeel heeft gedaan. Een fraaie bloemenmand werd aan mevrouw Burgers dijk overhandigd. Namens de verschillende personeelsverenigingen voerde hierna de heer A. B. v. Woerkom ljet woord, die speciaal de hoop uitsprak, dat ook de huidige directie de personeelsverenigingen opdezelfde ruime wijze zal steunen als de heer Burgersdijk dit steeds heeft gedaan. Als blijk van waardeering bood de heer van Woerkom den scheidenden directeur een fraai armbandhorloge aan. Het personeel uit Waterland werd vertegen woordigd door dén heer J. de-Groot, die eveneens de beste wenschen voor den heer Burgersdijk uitsprak. Namens de commissarissen van de N. Z. H. T. M, sprak de waarnemend voorzitter ir. W. Hupkes, directeur van de Ned. Spoorwegen. Uit deze samen komst,, aldus spreker, blijkt weer eens de zeer goe de verhouding, die er bestaat tusschen personeel én directie. Bijzondere karaktereigenschappen -heeft de directeur daarvoor noodig en 'juist deze bezit de heer Burgersdijk in hooge mate. Het personeel kan op hem bouwen als een rots. Juist door die sa menwerking is het bedrijf kunnen uitgroeien tot de groote maatschappij, die het thans is. Het aftreden van den heer Burgersdijk is voor het bedrijf een groot verlies. Toch zien de commissarissen de toe komst met vertrouwen tegemoet want de opvolger van den scheidenden directeur- jhr. ir. Röell bezit dezelfde eigenschappen .als ook de heer Burgersdijk bezit. De Tel. heeft er de aandacht op gevestigd, dat binnenkort, vermoedelijk in November, het bevol kingstotaal van ons kleine, land de hegen millioen zal bereiken. Het is een indrukwekkend getal vooral voor ouderen, die zich uit hun jeugd nog een toenmalig totaal van vijf millioen herinneren. Overigens kan men het niet zonder gemengde ge voelens bezien, want het herinnert onmiddellijk aan de zeer groote bevolkingsdichtheid die wij be reikt hebben op België na is Nederland, hèt dichtst bevolkte land in Europa en aan de zor gen voor de toekomst die dit onvermijdelijk mee brengt. Temeer omdat, naar menschelijke bereke ning, de bevolkings-aanwas zich onverdroten zal blijven voortzetten en wij zonder eenige ingewik kelde statistische berekeningen kunnen aannen\en, dat de bevolking van Nederland over tien jaar de tien millioen zal hebben bereikt. Voor al die men- schen voldoende bestaansvoorwaarden te scheppen vormt een vraagstuk voor de naaste toekomst, dat men met optimisme kan beschouwen als men be denkt, dat tientallen jaren lang het crescendo in den bevolkingsaanwas gepaard is gegaan met een minstens overeenkomstige stijging in die mogelijk heden. Zoolang als die verhouding gunstig is kan men niet van overbevolking spreken. Maar als hel tegenloopt wordt het anders. Voor de welvaarts ontwikkeling in het Europa van na den oorlog, voor de daarin bestaande economische verhoudingen zal een klein land-met negen, weldra tien millioen in woners extra gevoelig blijken en met zekerheid kan men aannemen dat in elk geval dit vólk zijn uiterste energie zal moeten ontwikkelen om - aan de eischen te voldoen, die het gesteld zullen worden, De oorzaken die tot den snellen bevolkingsgroei in Nederland hebben geleid zijn meermalen ook in dit blad besproken. In het algemeen hebben die ons Nederlanders altijd aanleiding tot trots cn vol doening gegeven. Ge denkt daarbij onmiddellijk aan de ontwikkeling van de hygiëne, aan de zeer groote resultaten van de krachtige bestrijding van besmettelijke ziekten en van alcoholisme, aan het voortreffelijk werk van onze medici, die nieuwe ont dekkingen op het gebied van ziektebestrijding, als eenmaal hun waarde met - Nederlandsche grondig heid was vastgesteld en erkend, met doorzettings vermogen en altijd met kennis van zaken en om zichtigheid hebben toegepast. Ons' sterftecijfer be hoort tot de laagste ter wereld, waartoe ook de zeer krachtige ontwikkeling van-' de hygiëne, met name in de moderne volkshuisvesting, in groote mate heeft bijgedragen. Het ideaal op het gebied der volkshuisvesting is nog.niet bereikt en vooral op het platteland valt er nog heel wat te verbeteren, maar de erkenning van de noodzaak is zoo algemeen dét men kan vaststellen dat ook daar „de waarheid op marsch" is en dat deze arbeid zal worden vol tooid. Wij zijn er ti'otsch op en niemand zou het an- .ders willen. Blijft het feit dat de schepping van de fcsste lichamelijke levensmogelijkheden, versterkt met die van een geestelijk ontwikkelingspeil, dat tot het beste ter wereld gerekend moet worden, de zorg voor de materieele bestaansvoorwaarden van zooveel menschen op zoo'n klein grondgebied eveneens voortdurend doet groeien.» Wij hebben het ons zelf nooit gemakkelijk gemaakt en daaraan herinnert de aankondiging van de komst van de(n) negen millioenste ppnieuw. Wie het precies-wezen zal, zal niet kunnen blij ken. Men kan op een goed oogenblik in Den Haag - wel gaan vaststellen, op grond van de uit de ge meenten binnenkomende gegevens, dat de negen millioen gepasseerd zijn, ..paar dan zal men er al een eindje overheen wezen. Het is niet mogelijk op de minuut vast te stellen wanneer nr. 9.000.000 in ons midden verscheen en dus evenmin wie het was. ■Hetgeen jammer moge wezen voor het een of an dere nietige dorpje, dat geen kans heeft'ooit den 50.000sten of zelfs maar den lO-OOOsten inwoner met spaai-bankboekjes, wiegen,, zilveren lepels en vorken en zoo meer tebegiftigen en te 'bejubelen en dat nu wellicht een kans op nog veel grooter glorie ziet ontsnappen,, maar er overigens weinig toe doet. Geen enkel record zal met de negen millioen verbeterd-worden, behalve dat van ons eigen be- polkingstotaal. Wij zullen er niet door tot de groote "en evenmin tot de middelgroote volken gaan be- hooren. Wij blijven bij de kleine. Het geen ons niet deert omdat wij weten dat dit kleine volk groot is in zeer veel, dat van oneindig meer belang en waarde is dan het domme getal en als zoodanig in de wereld bijzondere erkenning geniet. Die het ook in de toekomst zal weten te verdienen. •De directeur van de N.Z.H.T.M. jhx\ ir. J. Röell sprak hierna zijn dank uit voor de zeer prettige wijze waarop ir. Burgersdijk hem sinds 1 April 1941 in de geheimen van het bedrijf heeft ingewijd. Ik kan het mij zeer wel begi'ijpen, aldus jhr. Röell dat het af scheid van ir. Burgers'dijk u allen zwaar zal vallen. Ik wil hier echter de verklaring afleggen, dat het mijn voornemen is in velerlei opzicht de lijnen van mijn voorganger te,: volgen. Door gemeen overleg moet thans getracht worden te maken wat er van de zaak te maken valt. Indien gij mij hetzelfde vertrou wen schenkt als mijn voox'ganger heeft gehad dan geloof ik .zeker dat het wel gaan zal. De héér Röell las hierna eën dienstorder voor. waai-bij de in het verleden toegekende straffen -die op den Staat van Dienst zijn vermeld, worden uitgewischt. Het hoofdbestuurslid van den Nederlandschen Bond van Spofar -en Tramwegpersoneel, de heer L. W. Petersen belichtte nog eens de uitstekende ver houding, die er thans bestaat tusschen de directie en de vakorganisaties. Het personeel heeft ervoor ge zorgd zoo besloot spreker, dat uw levensavond in den letterlijken zin van het woord, welvarend zal zijn. Tenslotte bood spreker een fraaie bloemen mand aan. Namens de vroegei*e adjunct-directeur de heer Van Geuns, vroeger directeur van de N. H. T. te Waterland werd een rede voorgelezen, waarin de aanhechting van de N.Z.H. en N.H.T., nog eens werd gememoreerd. Een picnic-koffer werd den heer Burgersdijk namens den heer Van Geuns over handigd. Ir. B. Nugteren, chef van den Technischen Dienst van de N.Z.H.T.M. vertelde uitvoerig ho.e de jol was gebouwd. Ook op eenige technische bij zonderheden van de jol vestigde de spreker ten slotte nog de aandacht. Een dochter van den heer Burgersdijk, mevr. Neurdenberg-Burgersdijk, heeft d'e jol hierna gedoopt -en den naam gegeven van Jan Willem. Hierna reikte Ir. V. Nugteren de „mailbrief" van de jol aan Ir. Burgersdijk over. Ir. W. J. Burgersdijk heeft hierna een kort af scheidswoord gesproken. Dat dit afscheid mij niet ongeroerd raakt, aldus de scheidende Dix-ecteur, zult ge licht kimnen begrijpen. „Scheiden is een weinig sterven", zegt een Fransch spreekwoord en zoo is het inderdaad. Toch zal juist de herinne ring aan de goede .samenwerking die ik met u heb gehad, voor mij den 'band vormen, die mij steeds met het verleden zal verbinden. Daarom ga ik met opgewektheid van u heen. Ieder die werkt maakt fouten maar uit uw redevoeringen heb ik toch kunnen merken, dat gij die fouten niet hebt laten ovei-wegen. Ik schrijf dit toe aan het feit, dat ik steeds tegenover u gestaan heb als mensch tegep mensch. Met de heeren Van Eelde en ir. Nugteren heb ik het langst samengewerkt. Beiden bedank jk harte lijk voor het vele, dat'gij voor mij in de vele jaren hebt gedaan. Ook de samenwerking tusschen direc tie en commissarissen is altijd uitstekend geweest. Uitvoerig schetste de heer Burgersdijk nog eens de ontwikkeling van de Maatschappij terwijl hij daarbij tevens de gelegenheid kreeg eenige trouwe medewerkers de heeren Immink en Steetskamp nog eens te bedanken voor het vele wei'k dat zij op hun gebied in den loop der jaren hebben verricht. De heer Bux-gersdijk besloot zijn rede met al Het per soneel hartelijk te danken voor dé prettige samen werking. Tenslotte bedankte spi'eker nog speciaal zijn vrouw voor haar steunen medewerking. I Rest nog te vermelden, dat de jol in een aller aardigst décor van de heeren Hollants en Traksel was opgesteld en dat de tramfanfare onder de be zielende leiding van Reinier van 't Hoff haar me dewerking aan deze, zoo geslaagde, samenkomst verleende. Engelsche luchtaanvallen op ons land Twee boerderijen afgebrand. Zeven gewonden. 's-GRAVENHAGE, 29 Augustus. Was de Britsche luchtmacht 'in de laatste dagen (nachten) passiever, gisteravond en irt den afgeloopen nacht vlogen ver scheidene Britsche vliegtuigen boven ons land. Dien tengevolge trad ook de Duitsche afweer sterker op en had -op verscheidene plaatsen belangrijk succes. De aanvallende vliegtuigen wierpen vele brisant- en brandbommen met name in het Zuiden en in het Oosten des lands. De meeste bommen, die gelijk' ge woonlijk van groote hoogte en blijkbaar zonder be wust doel werden geworpen, vielen in het open veld neer en deden dientengevolge weinig, schade. Op twee plaatsen werd echter een boerderij door brandbommen getroffen. Beide boerderijen brandden geheel af. Ook werden eenige boerderijen door bomsplinters getrof fen. Deze liepen weinig schade op. Een aantal koeien en paarden werd bij dit alles gedood. Op verscheidene plaatsen in het Oosten des lands werd een aantal huizen door bomsplinters of door den luchtdruk van ontploffingen beschadigd. Deze schade beperkte zich in hoofdzaak tot glasschade en schade aan de daken. 'Op één plaats liepen broeikassen be langrijke glasschade op. Voorts werd op een andere plaats een telefoonleiding gestoord. Bijzonder opmerkelijk is dat op verschillende plaat sen uit Vtjij groote hoogte en blijkbaar in het wilde weg door aanvallende vliegtuigen machinegeweervuur op de burgerbevolking werd geopend. Door dit eigenaardig optreden werden zes mannen en één vrouw min of meer zwaar gewond. 2. Van dochter Nou, dat hoef jé niet te vragen, 'k Heb een reuzelijd gehad. Zeker was ik geen tien dagen, Heele dagen, in de stad. Eerst een weekje uit logeeren Met het heele huisgezin, Toen ëen dag of tien kampeeren Met mijn dikste schoolvriendin. En dan fietsen, heele dagen, Zelden was het weer 'maar goed, Maar- daar zal 'k niet ovex' klagen, Want zoo heb ik „hem" ontmoet. Samen zijn we zelfs een dagje Met een tandem ixitgegaan. Weet je, dat was waarom lach je? 't Gaat je verder dok niet aan. Laatst heeft hij me 'nog geschreven, 'n Ansicht waar zijn naam óp stond, Maar daarbij ïs het gebleven, Hoewel ik twee brieven zond. Nu is het weer afgeloopen, Wat wel stom vervelend ^s. Maar op één ding blijf ik rampen: Krijg 'k weer Smit voor Natte His? Jhr. Von Bönninghausen aanvaardt zijn ambt. ZWOLLE, 28 Augustus. De nieuwbenoemde com missaris der provincie Overijsel, jhr. E. von Bönning hausen, i heeft gistermiddag zijn ambt aanvaard. Vele belangstellenden woonden de plechtigheid bij, o.a. de Beauftragte van den Rijkscommissaris in Overijsel, dr. Schroder, graaf de Marchant et d'Arisembourg, Commissaris der provincie Limburg, en vele andere Duitsche en Nederlandsche autoriteiten. De griffier der staten, mr. van der Veen, las het stuk van de benoeming voor, waarna jhr. von Bön ninghausen een rede hield, waaraan het volgende wordt ontleend:. De nooden en bezwaren van hen die in moeilijk heden verkeeren, wier belangen geschaad of die on rechtvaardigheid dreigen te ondergaan, zal ik steeds gaarne persoonlijk vernerhen. Op geheel gelijke wijze moet ook gij, mijne mede bestuurders en burgemeesters van Overijselsche ge meenten in den geest van den nieuwen tijd den af stand verkleinen tusschen regeerders en geregeerden, Van u heeren Gedeputeerde Staten, chefs, hoofden an takken van dienst, burgemeesters van Overijsel sche gemeenten verwacht ik dus medewerking. Wat vóór soort medewerkihg verwacht ik van u, loyale medewerking hoor ik zeggen. Die woorden „loyale medewerking" heb ik sedert 10 Mei 1940 zoo vaak in alle toonaarden vernomen, vooral ook uit klaarblijkelijk volkomen onoprechte, mond, dat zij mij als een holle phraze in de ooren klinken. Heeren, aan mij als commissaris van het gewest Z-ijt gij naar-diensteed, eer en geweten heilig verplicht om medewerking te verleenen zonder meer, volste mede werking, medewerking tot de uiterste grens van het menschelijk kunnen, medewerking altijd en voortdu rend en overal, medewerking met inzet van uw ieders geheele persoonlijkheid, medewerking zonder eenig voorbehoud. Wie hier bezwaar in ziet, hij trede uit, ik zal hem respecteeren, hij is ten minste een man. Wie er in beginsel toe bereid staat, hij marchêere mee en doe zijn plicht. PROF. DR. GOEDEWAAGEN IN BERLIJN. 's-GRAVENHAGE, 29 Augutus. De secretaris generaal van het departement van volksvoorlichting en kunsten, prof. dr. Goedewaagen, heeft zich ge durende zijn verblijf te Berlijn dat verscheidene dagen duurde op de hoogte doen stellen van de oi-ganisatie en den arbeid der Reichskulturkammei-, Prof. dr. Goedewaagen is gedurende zijn verblijf te Berlijn ontvangen door minister dr. Goebbels, in tegenwoordigheid van den bevoegden vertegenwoor diger van het rijkscommissariaat, den heer Von Tiedemann, en van dr. Gert Hoekstra. i HOUTMANSTRAAT 1r IJMUIDEN. voor H. B. S., Gymnasium, Lyceum en U. L. O. - Hervatting der lessen MAANDAG 1 SEPTEMBER. De nieuwe leerlingen worden verwacht KWART VOOR NEGEN. (Adv. lvgez. Med.) Zwaarbeladen wagens zijn het resultaat van het zoxnerwerk op het land! (Foto Pax-HollandDe Haan m) 1JMUIDEN N. H. KERK, Kanaalsü-aat. 10: Ds. J. de Jong, Schè- veningen. 5: Ds. G. F. Calenbach, IJm.-O. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat 10: Jeugd dienst, H. de Noo, Velsen. HERV. EVANG., Oranjestr. 8. 10 en 5: Leesdienst. GER. KERK. Geen opgave ontvangen. CHR. GER. KERK. 10 en 5: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ. en PROT. BOND, Helmstraat 9, 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 7: Vesper. GELOOFSGEMEENSCHAP, LEGER DES HEILS, 10: Heiligingsdienst. 7.30: Verlossingsdienst. D MUIDEN-OOST N. H. KERK. Goede Herderkerk, Velserduinweg. 10: Ds. F. D. Emous, Amsterdam. VRIJZ. HERV., gebouw Tolsduinerweg. Geen dienst VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstr. 10: Jeugd- samenkomst. GER. KERK, Velserduinweg. 10 en 5: Ds. E.G. van Teylingen. LUTH. GENOOTSCH., Herv. Vereen, geb. Kalver- straat. Geen dienst. STADSEVANG., Willemsbeek weg, 10: Broodbreken Maandag 8: Bijbelbespi-eking en bidstond. BAPTISTEN-GEM., Willemsbeekweg 22. Woens- 8: Ds. L. de Haan. Haarlem. 1ST. Zeilen HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. Men schrijft ons: De H.Z.V. houdt op 31 Augustus wederom on derlinge zeilwedstrijden. Deze wedstrijd is de laat ste van een serie van vier waarvan de gezamenlijk behaalde punten beslissend zullen zij'n voor de toekenning der zeer fraaie jaarprijzen. Boksen Misschien ander model brood. Voedingswaarde blijft gelijk. Van de zijde van den Nederlandschen Bakkersbond vernam de Tel. het volgende: Nu In dezen tijd de voedselvoorziening de zorg zal eischen van iedereen, die er mee te maken heeft, is het geen wonder, dat het publiek en vooral de huismoedér lederen dag met buitengewone belangstelling let op de producten van den bakker, die zorgen moet dat het voor naamste -voedselproduct, het brood, zoo goed mogelijk wordt afgeleverd. Daarom ls het wel goed deze huismoe- dèrs er op voor te bereiden, dat in de broodvoorziening in den komenden herfst en winter eenige kleine wijzigingen zullen worden gebracht. Men moet er vooral om denken, dat de kwaliteit van het brood niet minder zal worden, al zal er iets aan den smaak en vooral aan het uiterlijk van het brood veranderen, omdat het meel zal worden gebruikt van granen, en misschien ook nog van peulvruch ten en aardappelen, die echter alle zeer geschikt zijn voor de voedselvoorziening. De loopeiide geruchten van 'bijvoegingen van allerlei dirigen, die voor de voedselvoorziening van geen nut zijn en dus enkel fnaar zouden worden gebruikt als vulling, zooals b.v-, bloembollen, enz., zijn geheel uit de lucht ge grepen, zoodat men daarvoor niet bang behoeft te zijn. Maar de vorm. de kleur, de smaak en het volume van het brood zullen wel veranderingen ondergaan, waaraan de bakker niet kan ontkomen, en waarvoor hij het publiek bijtijds waarschuwt, omdat de ^huismoeder mogelijk haar troost wil zoeken bij een anderen bakker als zij brood ontvangt, dat anders is dan gewoon. Zij kan er op reke nen, dat iedere bakker dezelfde maatregelen neemt. De kleur van het brood zal donkerder worden, het vo lume zal kleiner zijn, en de vorm zal waarschijnlijk worden het plaat- of vloerbrood, omdat de bakker voor zijn pannen minder olie zal kunnen krijgen. In dit verband willen wij nog op een andere bijzonder heid wijzen, die den bakkers veel moeite geeft. De huls moeder wordt wantrouwig, wanneer zij ziet, dat het brood kleiner wordt, en het spreekt vanzelf, dat zij de vraag gaat stellen.' ontvang ik nu wel voldoende brood voor mijn bonnen, waarop ik recht heb? En als zij dan ?en brood van 400 of 800 gram, zooals de gewone term luidt, gaat wegen, blijkt het, dat er aan dat gewicht pog wel iets te kort is en dat het vaak maar 370 of 750 gram weegt, vooral als het ln warme dagen is en het tijdstip van contröle laat ln den namiddag, zoodat het' brood al ongevèer 12 uur oud is, hetgeen nog erger wordt als er b.v. een maatregel zou worden getroffen, waarbij alleen brood mag wórden verkocht, dat den vorigen dag ls gebakken, waarbij het gewicht nog minder zal zijn. Men begrijpt wel, dat dit mindere gewicht een gevolg is van het uitdrogen van het brood, maar men weet mis schien nog niet, dat het juiste broodgewicht bij den bakker gecontroleerd wordt door de ambtenaren van den Keu ringsdienst, en dat het brood moet voldoen aan de eischen van de droge stof, zoodat elk brood, al weegt het ook min der dan de gangbare meening het eischt, hetzelfde voe- dfngsgehal'te heeft waarop de bonnen recht geven. PROV. ELECTRICITEITSBEDRIJF. Verschenen is het verslag over 1940 van het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland. Raad van Toezicht en Directie wijden hierin woor den van erkentelijkheid aan de .nagedachtenis van wijlen R. P. van Royen, in leven lid van den Raad van Toezicht, Mr. J. B. Bomans, plaatsvervangend voorzitter, J. van Oldenborgh, directeur van het be drijf en dr. Ir. Th. v. d.' Waerden, Gedelegeerd Lid van den Raad van Toezicht. In het verslag- der Directie wordt gememoreerd, dat de voorgenqtmen uitbreiding van de centrale te Velsen voortgang vond. Voorgenomen verbeteringen van de stroomvoorziening in verschillende gemeen ten moesten gedeeltelijk achterwege blijven. Met den bouw van een 50/10 kV schakelstation te Weesp om tot een betere stroomverdeeling in dit gedeelte van het Gooi te komen werd een aanvang gemaaakt. Het aantal grootverbruikers nam met. 6 toe. Het aantal aansluitingen voor verlichting en huishoude lijke doeleinden bedroeg eind 1940 99.814, het aan tal kleine krachtaansluitingen 4061. De vraag naar electrische 'kooktoestellen was zeer groot. De winst- en verliesrekenig wijst per' saldo een overschot aan van f 102,759.'75. Dit bedrag is toege voegd aan de reserve voor extra afschrijvingen en vernieuwingen. Bedoelde reserve bedraagt na deze toevoeging f3.959.909.20. Een verdere krachtige verbe tering dier reserve wordt door de directie noodzakelijk geacht. Van het 10 kV kabelnet bedroeg op 31 December 1941 de lengte der kabels in meters 1.360.675 M. Het net in de Wieringermeer had een lengte van 226.612 M. en het bovengrondsche H. S. net 356.329 M. Het aantal leden van het personeel bedroeg op 31 Dec. 1940 750 tegen 705 op 31 Dec. 1939. Zij nog vermeld, dat de balans per ultimo Dèc. 1940 sluit met een bedrag van f 69.034.730.63 en de ve<Ü3&- en winstrekening met f 10.364.297,47. BOKSVERBOD VÓÓR GEHEEL NEDERLAND VERVALLEN. De laatste drie vestingen, waar het boksverbod nog van kracht was, zijn met Delft, Dordrecht en Nijmegen ge vallen. Ook hier zullen in het vervolg bokswedstrijden zijn toegestaan-en daarmede is het boksverbod vóór ge heel Nederland vervallen. Een uitermate druk seizoen staat voor dezen tak van sport voor de deur, dat alle'records slaat. Op 15'September vindt te Rotterdam met diverse wedstrijden de opening plaats, en nadien zullen elke week twee a drie wedstrij den in alle deelen van het land gehouden worden. Ook in Amsterdam vinden nog dezelfde maand sooiigelijke wed strijden plaats. De wedstrijden tusschen Nederlandsche en Belgische profs, welke voor 21 en 22 September respite Amsterdam en Den Haag waren vastgesteld, zijn tot nader order uitgesteld. N- J-J- uc liaan, ilatll 1CIII. HERST. APOST. ZENDINGSGEM.., Willebrordstr. 10: Godsdienstoefening. N.m. geen dienst. VRIJE EVANGELISATIE, IJmuidei*straatweg 52. 10 en 5: Evangelist D. Plantinga. VELSEN-NOORD GER. KERK. 10 en 5: Ds. F. E. Hoekstra. Gebouw Tolsduinerweg 3.30: Ds. F. E. Hoekstra. BEVERWIJK N. H. KERK, Kerkstraat. 10: Ds. J. de Vries. .Bediening H. Avondmaal. 7Dezelfde. Dankzegging. DOOPSGEZ. GEM., Méerstraat. 10: Ds. Alb. Vis. Medewerking van het Dubbel Mannenkwartet. VRIJZ. HERV., Parlaan. Géén dienst. EVANG. LUTH. GEM., Koningstraat. Ds. D. G. Hoevers uit Amsterdam. /GER. KERK, C. H. Moensplein. 10 en 5: Ds. H. Hol- trop. ..MARANATHA", Koningstr. 41. 9.30 Bidstond. 10: Ds. W. Dubbeldam uit Rotter- «r Dinsdag 7.30: Zangvereeniging „Dé Lofstem". Woensdag 8: Openluchtsamenkomst aan de Baan- straat. Spreker J. A. Hoekendijk. Vrijdag 89: Bidstond. CASTRICUM N. H. KERK. 10: Ds. J. M. Seulijn. HERV. EVANGELISATIEVEREENIGING. 10' Ds de Boer. GER. KERK. Beverwijkerstr.weg 32. 10 en 5: Ds J. Krüger. HEEMSKERK N. H. KERK. 10: F. de Boer, cand. tot den H. Dienst. WIJK AAN ZEE EN DUIN. H\KnR£' yijk aan Zee- 1U5: Ds- A. J. Brojxk- horst. 7: L. I. Baas, cand. tot den H. Dienst te Hillegom. VEREENIGINGSGEBOUW, Populierenlaan. 10: Ds. A. J. Bronkhorst. GEREF BADGASTENKERK, Julianaweg. Diensten gestaakt. Athletiek Dualmeet Concordia—B. G. V. Op Dinsdag- en Donderdagavond j.l. vond op het sport terrein aan de Kleverlaan een athletiekdüalmeet plaats tusschen de dames en heeren van Concordia en B. G.-V. Op ieder nummer kwamen van beide vereenigingen drie athleten uit, wier prestaties volgens de telling, gebruike lijk bij de P. H. bekerwedstrijden, gewaardeerd werden, Bij de dames lag een overwinning voor de Bloemendaal- sche ploeg in de lijn der verwachtingen en Inderdaad wisten zij dezen wèdstrljd met 8Bi/2 tegen 711^, punt te winnen. Niettemin kwamen de rood-wltten op verschillen de nummers goed voor den dag en de verrichtingen van enkele jongeren houden zeker een belofte in voor de toe komst. Bij de heeren "was het net andersom: hier kwamen de Concordianen met een flinken vooi'sprong als eerste uit den strijd. Hun totaal luidde 107 pnt., waartegen de Bloe mendalers slechts 73 pnt. wisten te stellen. Beide wedstrijden stonden onder leiding van den heer R. Verwers, die aan het slot den wensch uitsprak, dat deze eerste ontmoeting na vele jaren stilstand weer een jaarlijksche traditie zal worden. Hieronder volgen de beste prestaties: Dames: 100 M. J. Diets (Conc.) 13.6 sec.; Dlscusw. R, Sjouwerman (Cónc.) 28.73 M.Kogelst. R. van Asselt (B. G. V.) 7.78 M.; Speerw. R. Sjouwerman fConc.) 26.06 M.; Hoogsp. R. v. Asselt en J. Peller (Conc.) 1.45 M.; Vèrspr. G. Bernard (B. G. V.) 4.65 M.; Duitsche driespr. B Twisk (B, G. V.) 9.83 M.; 4x100 M. estafette B. G. V. I 56 sec. Heeren: 100 M. G. Andz'é (Conc.) 12 sec.; 400 M. J. W. Duijff (Conc.) 57 sec.; Discusw. A. v. Zadel (B. G. V.) 28.70 M.; Kogelst. J. Zieren (B. G. V.) 9.94 M.; Speerw. A. Schultze Kool (Conc.) 42.15 M.; Hoogspr. C. van Arum (Conc.) 1.65 M.; Vèrspr. G. André (Conc.) 5.86 M.; Hlnk- stap-sprong G. André (Conc.) 11.55 M.; 4x100 M. estafette Concordia I 48.8 sec. GROOTE TOELOOP NAAR N. A. U. Ter gelegenheid van de opening der sintelbaan zullen op 7 September a.s. te Eindhoven nationale wedstrijden wor den gehouden. In verband hiermede zijn de kampioens wedstrijden 'vap het district Noord-Holland, welke geor ganiseerd waren op de sintelbaan te Amsterdam, ander maal uitgesteld en wel tót 13 en 14 September. Tengevolge van het verbod om atletiekwedstrijden buiten de N. A. U. tê, organlseeren, boekte de Nederlandsche Athletiek Unie reeds een groot aantal nieuwe leden. Vele clubs, vooral, uit Drente, zijn reeds toegetreden. De toeloop enorm en men verwacht,-dat deze na 1 Januari, wanneer ook liet Ned. Athletiek 'Verbond geen wedstrijden meer mag houden, nog grooter zal zijn. Honkbal HAARLEM—KIEVITENNEGENTAL. Zaterdag 6 September zal in 's Gravenhage een wed strijd gespeeld worden tusschen Haarlem, als kampioen der eerste klasse en een „Kievlten"negental. Deze wedstrijd is niet alleen bedoeld als propaganda voor honkbal in Den Haag, maar tevens als oefenwed strijd voor de ontmoeting Haarlem—De Rest op Zater dag 13 September. Voor een plaats in het „Kieviten"negental zijn uitge- noodigd: Wilders (Blauw Wit) werper, Geurts (Schoten) vanger, Dumortier (D. O. S.) eerste honk, Pronk (V, V. G. A.) tweede honk, Lammers (V. V, G. A.) korte stop, Oden- thal (E. d: O.) derde honk, Donker (V. V. G. A.)r. Blom (Blauw Wit) en Hogendijk (Schoten) verre velders. ZEEWEG 574, DRIEHUIS, Tel. 4572 BETERE SERVICE door VAKMENSCHEN. Reparaties vlug eii billijk. (Adv. Ingez. Med.) Opgaven van Predikbeurten, die Vrijdagmiddag 6 uur niet in ons bezit zijn, kunnen niet meer worden opgenomen. ZONDAG 31 AUGUSTUS SANTPOORT N. H. KERK. 10.30: Ds. G. F. Callenbach, van IJmuiden-Oost. N. H. KAPEL. 10: Geen dienst. 4: Ds. G. Grootjan* W atergraaf smeer. GER. KERK in H. V., Wustelaan. 10: H. A. van den Hoven, van Gênderen, van Rotterdam. Beste Vriendinnetjes, Nog twee vrije Woensdagmiddagen en dan begint de'club weer. We gaan dan met ons werk verder om, wanneer het klaar is, cadeautjes voor St.-Nicolaas te gaan maken. We beginnen maar vroeg^ voor Sint te werken, zodat we, al is lang niet alles te kopen, met Sint toch voor ieder een presentje gereed hebben. Nu allen maar trouw gaan schrijven, zodat niemand van de.prettige clubuurtjes buitengesloten behoeft te worden. LIEF BOODSCHAPSTERTJE. Ben je blij met je prijsje? Ik denk van wel. Toen je je briefje bracht, was ik juist bezig met het inmaken van snijbonen uit m'n eigen tuin. Het was een heel werk, maar toch weer fijn als alles naar wens slaagt. Prettig dat je me je rapportcijfers stuurt, 'k Hoop dat je weer vooruit gegaan bent. Best VLECHTJE. Wil je 17 September weer graag van de partij zijn? Meisjelief, dan moet je je leven beteren. Je begrijpt me zeker wel. Een goede yerstaanster heeft maar een half woord nodig. Dag Vlechtje. Lief STIJLHAARTJE. Wanneer kom je me eens vertellen dat je moeder 'smiddags bij me thee komt drinken? Ze heeft het zeker nu nog wet te druk om een middagje naar Velsen te komen. Ze is pas ruim een week uit geweest A.s. Dinsdag 2 September en Vrijdag 5 September kan ik geen visite ontvangen. Ja, nog twee Woensdagmiddagen en dan begint da club weer. Dag Stijlhaartje. Best DROOMKONINKJE. Weet je niet meer wat je me 1.1. Zondagavond gevraagd hebt? Beter op passen hoor. A.s. Dinsdag behoort ook jouw vacantia weer tot het verleden. Zal je volgende week beter op passen? Dag Droomkoninkje. Lief HUMMELTJE. Dit keer heb je vergeten m'n vragen te beantwoorden, 'k Houd ze echter te goed hoor. Nu maar in je volgend briefje ze beantwoor den. Dag Hummeltje. Best DOORNROOSJE. Omdat ik wistdat je moeder 1.1. Woensdagmiddag uit was, ben ik niet even aan geweest. Ook jouw rijk is spoedig uit. Nog slechts enkele dagen en danMaar je verlangt weer naar j^ geregelde werk en hebt er geen spijt van dat je vacantie bijna geëindigd is. Dag Doornroosje. Lief BIJDEHANDJE. Het bevalt je dus goed in de 2e klas. Meisje, dat is prettig. Nu maar zorgen dat je een goed rappbrt krijgt. Ben je 1.1. Woensdagmid dag nog prettig uitgeweest? Het best hoor. Dag Bijdehandje. Best BURGJE. Ze meisje, weet je dat je wat je beloofd hebt, altijd moet nakomen? 'k Geloof dat ik je er even aan herinneren moet. Je moet je leven in dit opzicht, maar spoedig verbeteren. Dag Burgje. Lief LACHEBEKJE. Prettig, dat het goed gaat op school, 'k Hoop je 17 Sept. ook weer op de club te zien. 'k Geloof dat je dan juist 's morgens weer school hebt. Dag LachelSékje, Beste ZEEMEERMIN. Weet je nu al wanpeer ik je gezien heb, toen je mij niet zag? A.s. Maandag zal ik je wel weer zien. Als je. bordje af is, dan mag je aan het kleed voor de piano beginnen. Mis schien krijg je het dan voor St.-Nicolaas af. Dat zou even prettig zijn zeg. Tot ziens. Dag Zeemeermin. Veel groeten van Mej. E. VIJLBRIEF.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3