H.B.C. wint den Zilveren Molen Hervatting. Ned. Voetbalbond u. z. c. H.C.K. promoveert niet Hei" Kieviten negental wint van Haarlem 9-2 Voetbal Haarlem iri eerste ronde uitgeschakeld Tweede prijs voor R.C.H. De grootste verrassing van het jaarlijksche tournooi om den Zilveren Molen van Groenen- daal, dat R. C. H. Zondag jn het Heemst eed - sche Sportpark organiseerde, was wel de 21 nederlaag, waarmede Haarlem in de eerste ronde tegen een zeer goed en enthousiast spe lend H. B. O. zijn kans op het behoud van den begeerden wisselprljs verspeelde. Kiek Smit en zijn mannen toonden zich ook in den eindstrijd, tegen R. H., de sterkst en en verdien den dan ook volkomen den Zilveren Molen uit handen van den burgemeester. Jhr. J. P. W. van Doorn, in ontvangst te mogen nemen. Het eerste openbare optreden van vier prominente Haarlemsche clubs heeft geleerd, dat H. B. C. en p. C. H. momenteel over elftallen beschikken, waar mede met een zeker vertrouwen de oompetitie be gonnen kan worden. Haarlem speelde nog wa/t tam en miste de stormloopen van een Nlnaber op de linksbuitenplaats. Groeneveld. die'Van der Hulst als aanvalsleider verving, speelde een nuttige partij, terwijl de oud-Bloemendaai-speler Van Bragt op den rechter vleugel soms ook heel aardig werk deed. Het spel van H. F. C. maakte nog geen sterken in druk,: de achterhoede en dan doelman Sokras aan het ihoofd kwa.ni behoorlijk voor den dag, dóch de aanvalslinie ging nog mank aan gebrek aan doortastendheid en. productiviteit. H. B. C,—R. C. H. (3—1) Het zag er in de eerste minuten naar uit. dat IiBC korte metten zou maken met RCH; zoo robuust, en thousiast en vastberaden trekken Smit. en zijn man nen ten aanval. Twintig minuten moesten de Heem stedenaren echter zwoegen voor en aleer zij door toedoen van Smit en dank zij een pass van Van der Linden de score konden openen (10) RCH beperk te zich tot enkele snelle uitvallen, doch had daar-, mede geen succes, terwijl I-IBC eenige kansen door schoten tegen den paal onbenut liet. Kort voor rust gaf RCH den toon aan. maar in de tweede helft gaf HBC'direct weer het beste spel te zien. Smit gaf een prachtigen pass naar Van Bakel, die vat) grooten afstand doelman van Vliet met een dlagonnalsehot het nakijken gaf (20). R.C.H. gaf zich echter nog niet gewonnen. Br waren nog tien minuten te spelen, toén K. Meijer van den vleugel na.a,r binnen schoot en bij verrassing het begeerde tegenpuntje scoorde. De spanning steeg, maar werd weer eenigszins ge temperd, toen Drayer wegens hands een strafschop kreeg toegewezen, we!':e hij keihard naast schoot... De Racing stelde nog pogingen in het werk om een gelijk spel te behalen. Onland, de H.B.C.-back waagde het in deze periode naar voren te komen. De stoere H,B.C.'er zond zelfs een schot in, dat Van Vliet wel stopte, maar niet voldoende verwerkte, De bal belandde voor de voeten van Van Bakel, die zich geen oogenblik bedacht en met. een derde doel punt de overwinning (31) veilig, stelde. EN DE FUSIE TUSSCHEN „ZANDVOORT' „ZEÊMEEUWEN". De voetbalvereeniging „Zandvoort" houdt heden avond in haar- clubhuis haar laatste algemeene ver gadering. UITSLAGEN DISTRICT IV. Roermond—N.A.C. 1—5 Juliana—Helmond 1 71 LONGA—F. S. V. 2—1 Picus—M. V. V. 04 EindhovenN. O. A. D. 3—0 B. V. V.—Willem n 2—1 DE VOETBALTOURNOOIEN. De uitslagen van de eerste voetbaltournooien wa ren: ZILVEREN BAL-TOURNOOI: Sparta—Quick 4—2 S.V.V.—D.F.C. 0—0 (gewonnen door D.F.C. met strafschoppen). Feijenoord—H.V.V. I0 Heracles—R,F.C. 20 N.E.C.Overmaas 6—1 Sparta—D.F.C, 2—0 AROL-TOURNOÖI. Hercules—A.F.C. 11 (gewonnen door Hercules met strafschoppen). AjaxU.V.V. 11 (gewonnen door Ajax met straf schoppen). A.D.O.D.W.S. 0—1 H.B.S.Zeeburgia 20 OM DEN GRONINGER DAGBLADBEKER. Veendam—-G.R.C. 2—2 (gewonnen door G.R.C. met strafschoppen). Be Quick—G.V.A.V. 1—2 Achilles—P.E.C. 2—1 H.S.C.W.V.V. 11 (gewonnen door W.V.V. met strafschoppen). HET BRUINE MONSTER ROLT WEER. Zon dag werd op het R. C. H.-terrein het tournooi om den Zilveren Molen van Groenendaal ge houden. Een spelmoment uit den wedstrijd HaarlemH. B. Cv die door H. B. C. met 21 werd gewonnen. De keeper van H. B. C., Bloe- mink, maakt een corner onschadelijk. (Foto De Haas) R. O. H.—H. F. O. (2—0) De Raolngmannen zetten aanstonds eén zoo hoog tempo in, dat H. F. C. in het eerste kwartier de grootste .moeite ad zicih op eigen helft staande te houden. Kammeijer c.s. slaagden er twintig mi nuten lang 'in om weerstand te bieden aan de talrijke 6tormloo.pen, die Hanse, Van der Horst. Biesbrouck en H,o ogen doorn op het heiligdom van Schras on dernamen. Toen eerst wist Van der Horst, danklbaar iprofiteerend van een verzuim tot ingrijipen van Berendsen, na keurig individueel werk de .meerder heid vian de blauw-rzwarten ln een doelpunt uit te drukken. H. F. C. herstelde zich daarna eenigszins, doch ïnlste die stootkracht ln de voorhoede, die rnoodig is. om het bankstel Brande-Bartels te passeeren. Voor- el de rechtervleugel, waarop Van Rossaim Gentls wel heel zwak verving, legde menigen goed opgezetten H. F. C.-aanval lam. Bovendien kreeg Höok vrij spoe dig na het begin last van een oude knieblessuur en moest vervangen worden door Blankenaar. De Ra cing bleef voortdurend in de meerderheid, doch slaagde er eerst na de rust ln een doelpunt aan de score toe te voegen, Sahara's, die eenige malen ach' tereen een open doekje kreeg voor zijn fraai werk onder de lat, moest toen namelijk zwiohten voor een hard schot van Hanse. die een voorzet van Bies brouck benutte (20). Een doorbraak van LigtensteLri bracht nog eenige hoop in de H.F.C. harten. Doelman Van Vliet was echter op zijn post en maakte het gevaarlijke schot met veel talent onschadelijk. In den stand 2 kwam geen verandering, meer. Haarlem—H. B. O. (12). Daarna kwamen de ploegen van Haarlem en H. B. C. tegenover elkaar in het veld om uit te maken, wie met R. C. H. den beslissenden strijd zou mogen leveren. De roodbroeken begonnen heel mooi, doch werden aanstonds in moeilijkheden gebracht door het frissche en vooral snelle spel van de Heemste. denaren. Vooral de linker vleugel van H. B. C., waar op Van Bakel een briljante partij speelde, was uiterst gevaarlijk. Smit genoot een extra bewaking, doch zag niettemin kans onophoudelijk zijn medespelers aan het werk te zetten. Hij was het ook, die dep. eersten steen legde van het doelpunt, waarmede van Bakel ongeveer na een kwartier spelen HBC de lei ding gaf. Na de rust k-wam Haarlem eerst goed in het offensief. Va-ij spoedig leidden de overrompelende aanvallen van de roodbroeken tot succes. Gröenè- veld toonde zich zijn plaats als aanvalsleider waard alleen al door de wijze, waarop hij zich vrij speelde en na ongeveer zes minuten spelen den gelijk maker scoorde. (11). HBC. herstelde zich echter weer en voelde de Haarlemsche achterhoede geducht aan den tand. Kluit, die herhaaldelijk handelend moest optreden, kweet zich uitstekend van zijn taak. Min of meer door een toeval kon HBC ten tweeden male de lei ding nemen, toen een vrijwel mislukte corner even langs het been van. Van der Linden schampte en de bal langs Kluit en Van Wonderen in het net rolde. (1—2), HBC rook de overwinning en spande zich tot het uiterste, in om de zege veilig te stellen. Van der Lin den loste eenige zeer gevaarlijke schoten, die de Haarleim-doelman meesterlijk stopte. Het Haarlem- doel ging nog enkele malen door het oog van een naald, voordat het fluitje van scheidsrechter Boeree ean deze krachtmeting, die in het voordeel van HBC eindigde, een einde maakte. HaarlemH. F. O. (2—1) Nadat Haarlem weer voldoende op adem was komen, kwamen voor den beslissenden strijd om den derden prijs de oude rivalen Haarlem en HFC tegenover elkaar in het veld. De Good Old gaf dén roodbroeken aardig partij. Drijver en Hackenitz zouden zelfs met eén beetje geluk ln de eerste tien minuteaa de score geopend hebben. Ook Haarlem liet zich niet onbetuigd, doch was voor het doel vrijwel onmachtig om het tot een behoorlijk schot te bren gen. De rust zou met blanken «tand zijn ingegaan, wanneer even te voren Groeneveld na een fraaie doorbraak van Van Bragt doelman Schras niet gepasseerd had. (10). In de -tweede helft kreeg Schras het vrij zwaar te verantwoorden. Koning en Boeree kwamen aardig op schot, doch het was wederom Groeneveld, die met een van zijn schoten doel tiof (20) HFC gaf zich nog lang niet gewonnen en hield niet alleen stand tegen het ongetwijfeld sterkere Haarlem-te&m, doch speelde het vijf minuten voor het einde nog klaar om door Beets den achterstand tot 21 te verkleinen. VOETBALNIEUWS. Athletiek Lawntennis Sintelbaan in Eindhoven in gebruik genomen. Osendarp weer in goeden vorm. Een keur van athleten verscheen Zondagmiddag in Eindhoven aan den start ter gelegenheid van de officieele opening van de nieuwe sintelbaan op het P, S. V.-terreïn. Voordat de wedstrijden welke door ruim 5000 belang stelenden werden bezocht, een aanvang namen, werd het woord gevoerd door den voorzitter van de Nederlandsche Athletiek Unie, den heer G. v. d. Werff Jr., alsmede door den heer Spaan namens den Nederlandschen Voetbal Bond, die het bestuur van P. S. V. feliciteerde met de kostbare aanwinst voor de vereeniging. De openingsplech tigheid zelf geschiedde door den heer E. Philips. Onder de deelnemers bevond zich onze nationale kam pioen op de sprint Osendarp, die na afloop verklaarde, dat de baan bijzonder snel was en tot een van de beste sintelbanen van Nederland gerekend kan worden. Als onderdeel van de wedstrijden viel tevens op dezen liddag de beslissing inzake het kampioenschap 200 meter orden en kogelslingeren. De .Hellasman Wellerdieck werd kampioen op de 200 meter horden in 26,2 sec., kampioen kógelslingeren werd A. de Bruin van Vlug en Lenig uit Den Haag met 46,95 meter. De uitslagen der finales luiden: 100 meter sprint (invitatie): 1, Osendarp (Trekvogels) 10,6 see.; 2. Spree (V. en L.) 10,8 sec.; 3. Houtman (A. V- '23) 10,9 sec. 200 meter: 1. Osendarp 21,6 sec.; 2. Van Beveren (A. V. 3) 22 sec. 800 meten: 1. Sjabbe Bouman (A. A. C.) 1 min. 57,5 sec.: 2. J. de Roode (Haarlem) 1 min. 59,2 sec.; 3. Van Gogli (Haarlem) 2 min. 1,4 sec. 1500 meter: 1. Slijkhuis (Holland)-4 min. 5,6 sec.; 2. Dob- belaere (Marathon) 4 min. 12,7 sec. 5000 meter: 1. S. Petit (Avon) 15 min. 37,6 sec.; 2. Over- dijk (A. A. C.) 16 min. 17,3 sec.; 3. A. Paap (Haarlem) 16 min. 26 sec. Kogelstoöten: 1. A. de Bruin (V. en L.) 14 meter; 2. T. Oreel (A. P. G. S.) 13,50 M. Hink-stap-sprong1. W. Peters (P. E. C.) 14,19 meter; 2. Nap (Volt) 13,48 meter. Polsstokhoogspringen: 1.- Verkes (Haarlem) 3,65 meter; 2. Gelens (K. en K.) 3,36 meter. Kampioenschap 200 meter horden: 1. Wellerdieck (Hel las) 26,2 sec.; 2. Butselaar (Hellas) 26,3 sec; 3. Wim Kaan (Haarlem) 26,5 sec. Kogelslingeren, kampioenschap: 1. A. de Bruin (V. Lv) 46,95 meter; 2. H. Kamerbeek (P. S. V.) 41,07 meter. Nieuw Zweedsch record. STOCKHOLM, 6 Sept. (A.N.P.) Op een sport- feest in het stadion te Stockholm werd wederom een recordprestatie verricht. De athleet Nilsson vestigde op de 3 Engelsche mijlen een nieuw Zweedsch re cord door dezen afstand te loopen in 14 min. 0.8 sec. Hij verbeterde daarmede het oude record, dat op naam stond van den athleet v. Kaelarne (14 min. 3.4 sec.) mèt bijna 3 seconden. H. P. C. wint den tweekamp van De als uitslag van het zomerseizoen bedoelde twee kamp tusschen de Utrechtsche Zwemclub en de H. P. C. is een sportief succes geworden. H. P. C. is er na zwaren strijd tenslotte in geslaagd de overwinning te behalen. In „de zwemnummers konden de Heemstedenaren een kleinen voorsprong nemen van 2 punten.welke voorsprong door het resultaat van de belde waterpolowedstrijden nog kon worden verhoogd tot 8 punten. Het programma was zeer interessant samengesteld en vermeldde naast de da mes en heerennummers ook een tweetal adsplranten- nummers voor jongens. De uitslagen van de voornaamste nummers waren: 100 meter borstcrawl dames: 1. Ada Wtersma (U. Z. C.) min. 14.7 sec.; 2, I. Smit (H. P. C.) 1 min. 18.4 sec.; 3. H. Bakker (H, P. C.) 1 min, 20.1 sec; 4, H. Hogeweg (U. Z. C.) 1 min. 21 sec. 100 meter borstcrawl heeren; 1. A, H. Sipkema (H. P. C.) min. 5,4 sec.; 2, A. Overhagen (U. Z. C.j 1 min. 6.5 sec.; 3. M. Mauritz (H.P.C.) 1 min. 7.2 sec.; 4. A. Blaas (U. Z. C.) min. 9.8 sec Sipkema kon ln dezen wedstrijd op gemakkelijke wijze de eerste plaats bezetten. Mauritz liet het er ditmaal wel wat bij zitten. 50 meter rugslag dames: 1. I. Smit (H. P. C) 41.2 sec.; 2. A. Sevensma (H. P. C.) 41.4 sec.; 3. M. Daudey (U. Z. C.) 43.1 sec.; 4. H. Hogeweg (U. Z. C.) 45.3 sec. Op onverwachte wijze legde mej. Smit beslag op de eerste plaats. In de eindsprint toonde zij zich de meerdere van haar clublid mej. Sevensma. 100 meter rugslag heeren: 1. F. de Geest (H. P. C.) min. 16.2 sec.; 2. A. In der Mauer (U. Z. C.)' 1 min. 1 sec.; 3. J. Wijkhuizen (H. P. C.) 1 min. 20.2 sec. De Geest won dezen strijd zooals hij wilde, hetgeen zijn tijd bewijst. Voor 14 dagen maakte hij op dezelfde baan 1 min. 14.9 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. A. H. Sipkema (H. P. C.) I min. 22.4 sec.; 2. A. Heetveld (U. Z. C.) 1 min. 23.8 sec.; 3. G. v. Veersen (U. Z. C.) 1 min. 26.2 sec.; 4. A. C. de Bruyn (H. P. C.). Sipkema zwom de geheele baan met de butterfly en won op overtuigende wijze. De Bruyn die een goede kans op de eerste plaats had gehad raakte door het losraken van een der matten op het keerpunt uit den strijd. 3x50 meter wisselslag estafette dames: 1. U. Z. C. in 1 min. 58.7 sec.; 2. H. P. C. in 2 min. 0.4 sec. 10x100 meter borstcrawlestafette heeren: 1. U. Z. C. in II min. 31.2 sec,; 2. H. P. C. in 11 min. 41 sec. Om beurten lagen beide vereeniglngen aan den kop. Het was een op windende race welke in het voordeel van U. Z. C. eindigde. De hierna volgende polo wedstrijden werden uiterst fel van H. P. C.-zijde gestreden. De dames eindigden gelijk met de U. Z.- C. (1—1) en de H. P, C.-heeren overwonnen met 2—1. Eindstand H. P. C. 63 punten—U. Z. C. 55 pnt. AMATEURS SLA£N DE OEFENMEESTERS. De wedstrijd tusschen de amateurs en oefenmeesters, welke op de M. E. T. S. banen te Sehevenlngen werd ge houden, eindigde Zondagmiddag in een fraaie overwin ning (5—1) van de amateurs. De uitslagen van Zondag luiden: Enkelspel: H. van Swol sl .Hemmes 7—5, 64, 6—2; Tesch- macher sl. J. Goedraad 6—1, 61, 60. Dubbelspel: Hughan en Teschmacher sl. J. de Mos en Waasdorp 82, 64, 61. Hughan sloeg Zaterdag Waasdorp met 6—2, 6—4, 6—0. De Mos won van Wilton 46, 62, 57, 64, 62. v. Swol en v. d, HeideJ. Goëdraad en Hemmes 63, 12—10, 6—2. Golf KENNEMER GOLFCLUB. Aan den maandelijkschen wedstrijd, die gjsteren op de banen van de Kenn. Golf en Country Clüb te Zandvoort gespeeld werd, namen 46 spelers(sters) deel. Het was een 18 holes handicap match tegen bogey. Van de dames werd mej. M. L. van Hasselt (20) eerste met 1 down. De heerènprijs werd gewonnen door J. Nienhuys (9), die 2 up eindigde. J. v. d. Stadt (24) werd tweede: all square. Schaken HET TOURNOOI DER E. N. P. S. De tweede ronde van het lustrumtournooi der Eerste Nederlandsche Populaire Schaakschool te Am sterdam werd Zondag gespeeld. In de eeregroep behaalden de drie met wit spelende meesters de over winning. S. Landau zegevierde over lr. Scheffer een partij, waarin de Gruenfèld-verdediging* werd toegepast. Op F. A. van Spinhoven, die de orthodoxe verdedi ging volgde, behaalde H. Kmoch zijn tweede zege, waardoor hij de leiding heeft veroverd. In de uiter mate spannende partij, rijk aan actie, tusschen dr. Max Euwe en ir. H. Steenis leek het er oorspronkelijk op, dat de nationale kampioen met remise genoegen zou moeten nemen. Des te verrassender was de ont knooping, welke Euwe die de versnelde Miraner speelwijze volgde, de zege bracht. De voetbal is weer aan den rol, Maakt vele kromme sprongen En menig mannenhart schiet vol. Ik heb dat meer bezongen. Er komt weer schot in buitensport De slag gaat weer verdwijnen. De zomer duurt nog maar zoo kort. De zomersport gaat kwijnen. De kanjer, tater, snoei en kei Gaan nu weer hoogtij vieren. Al loopen velen er wel bij Met nog wat stijve spieren. De beste stuurlui staan als steeds In rij achter de lijnen En laten bij den aanvang reeds Op 't spel hun lichtje schijnen. Het eerste doelpunt is gescoord, De eerste strijd gewonnen. Het eerst gejuich is weer gehoord, Het spel is weer begonnen. Zwemmen Zeilen De roeiwedstrijden van „De Zaansche", welke Zaterdag en Zondag op de Voor- zaan werden gehouden, konden zich in een groote belangstelling verheugen. Een overzicht tijdens de race der overnaadsche vier, jongens van 17 en 18 jaar, tusschen Daventria, Willem III, Spaarne I en A. M. V. J., welke gewonnen werd door Het Spaarne. (Pax-HollandDe Haan m>' Honkbal Prachtig zeilweer op het Spaarne. Geslaagde wedstrijden van de H. J. C. De Haarlemsche Jacht Club hield dit weekeinde haar nationale wedstrijden op het Spaarne en Mooie Hel. Beide dagen stond er een zwakke bries uit Noordelijke richting, daardoor was het Spaarne te kruisen. Jammer was het dat de wind Zondagmiddag kromp, zoodat het Spaarne toen bezeild werd en er slechts een klein kruisrak op de Mooie Hel overbleef. Verder hadden de zeilers nog te kampen met een zeer wispelturigen wind. Vaak was het niet te bekijken, welke slag de juiste zou zijn. Zoo speel de geluk nu en dan ook nog een belangrijke rol. Over de wedstrijden zelf het volgende: ZATERDAG. Op dezen dag werden de belangrijksten wedstrijden ge vormd door de teamraces in Olympiajollen en 12-voets- jollen. Eerst voer in de Olympiajollen de „Kaag" tegen W. V. Amsterdam, daar de H. J. C. direct in de finale geloot had. Deze wedstrijd werd gemakkelijk gewonnen door Amsterdam, daar alleen C. Nauta van „de Kaag" behoorlijk partij kon geven. De finale werd een zeer span nende race daar eerst de H. J. C. voorlag. Bakker (H. J. C.), die aan den kop lag dacht dat de baan verkort was'. Dit was echter niet het geval. Hiervan profiteerde Pro per (Amsterdam) handig en Bakker kwam op de derde plaats. Dit kostte de H, J. C. een paar belangrijke punten en hoe Flemming en Bakker 't ook probreerden: de ach-' terstand was niet meer in te halen. J. Bier vertoefde te ver in de achterhoede om een rol van belang te kunnen spelen. De W. V.Amsterdam won deze teamrace eenigs- "ns geflateerd. In de twaalfvoetsjollen won de W. V. de Koenen ge makkelijk daar P. M. Schoen van het H. J. C.-team een aanvaring maakte en dus opgaf, Deze Draken-zeiler heeft anders een keurigen wedstrijd gevaren in de open race der 12-voetsjollen. Met een mooien voorsprong eindigde hij als eerste, maar moest helaas gedisqualificeerd worden, daar hij een boei verkeerd genomen had. ZONDAG. W. J. Smit die alleen Zondag starten kon, leverde de keurige prestatie om de finishlijn tweemaal als no. één te passeeren in de twaalfvoetsjollen. De favoriet Markus kon het slechts één maal tot een vierde plaats brengen. D. Schoen, die ook alleen Zondag zeilde, behaalde een tweede en een vierden prijs. De H. J. C.'er Gerbranda had het geheele jaar nog niet in een jol gevaren en moest de eerste twee wedstrijden nog wat wennen. In den derden wedstrijd werd hij echter goede tweede. In de B-klasse zeilde Standaard een paar aardige wedstrijden. In den ochtend-wedstrijd had Flemming langen tijd de Leiding in het groote veld van 20 Olympiajollen. Bakker, die tweede lag, profiteerde echter van een gunstig vlaag je en wist Flemming toen nog te passeeren. De kampioen zeilers Recourt, Proper en Bier vertoefden ergens in het middenveld. Deze laatste had ln de tweede race direct de leiding en won met een behoorlijken voorspi'ong op Bak ker, die als no. twee eindigde. Flemming huisde ditmaal in het middenveld evenals Recourt en Proper. Van Leeuwen won onbedreigd in de 16 M2 B. M. klasse met Visser op de tweede plaats. In de Drakenklasse won nen van der Stadt en de Vries Lentsch elk een race. Een veld van 11 Valken startten er. De eerste race werd gewonnen door van Huystee, terwijl W. Bruynzeel de tweede voor zijn rekening nam. De nieuwe klasse der Spaarnejollen was zeer matig be zet. Hierin wonnen H. Evers en M. J. Bleeker elk een Laatste kans tegen Quick verspeeld Doordat Quick den vorigen wedstrijd won en de ontmoeting Zaterdagmiddag in een gelijk spel ein digde blijft Quick in de eerste klasse gehandhaafd en komt HCK dus volgend jaar weer In de Over gangsklasse uit. De uitslag 3—8 zegt reeds dat de strijd zeer span nend was. Maar dit wordt nog duidelijker als we we ten dat HCK aan het eind van de zesde innings nog met 3—8 achter stond! Toch heeft HCK het naar onze meening aan zich zelf te wijten dat deze laatste promotiekans verloren ging, ook al was Geestman vele beurten in een uitste-. kenden vorm. In de eerste plaats bleef Lindeman te lang op de werpplaat. Zijn eerste twee innings waren uitstekend maar in de derde ging het mis. In plaats van toen te ruilen met Tuyl, bleef hij nog tot de vijfde beurt. En ook toen ging hij pas heen na drie keer vier wijd, éen slechte aangooi en drie honkslagen: Dit kostte HCK voor de tweede maal vier runsl Daar kwam nog bij dat het honkloopen van som migen spelers gebrekkig was. Op momenten dat z.tj beter deden naar het vorige honk terug te keeren, liepen zij door.... en sneuvelden. Ook in het veldwerk kwamen te veel fouten voor. Als een speler van Quick eens wat veel waagde, liep het veldwerk in de war en de looper, kwam eï ten slotte toch ongehinderd door. Geestman noteerde in negen innings vijftien keer drie slag naast zes keer vier wijd. Lindeman m vijl -innings zeven keer en zes keer, Tuyl in vier innings vier keer en nul keer. Quick bracht het tot slechts drie geldige honksla- gen, HCK tot acht! Daartegenover beging HCK ech ter vijf maal een fout tegen Quick slechts tweemaal De slechte aangooi van Wartena in de derde beurt kostte HCK twee runs en toen Klaverweiden m de zelfde innings den bal had opgehaald en zoo keurig over zijn honk stapte, bezat Quick drie runs, die door fouten verkregen waren. De cijfers der innings zijn: Quick: 004040000- 8. HCK: 300000212- 8. Wielrijden Boksen De Ronde van Edam. In de uitslagen der diverse wegwedstrijden, welke dit seizoen in ons land zijn gehouden, vindt men steeds weer dezelfde renners onder de eersten. In de ronde van Edam was dit niet anders. De Amster dammer H. Lakeman won voor de zooveelste maal in suc cessie voor B. Schellingerhout, den nationalene kampioen G. Peters en C. Bakker, zijn groote concurrenten, die er echter, op een enkele uitzondering na, maar niet in kun nen slagen, hem van de eerste plaats te verdrijven. De volledige uitslagen waren: amateurs en onafhanke- lijken, 66 K.M.: 1. TI. Lakeman, Amsterdam, 1 uur 30 min. 48 sec.: 2. B. Schellingerhout, Zaandam; 3. G. Peters. Haarlem; 10. T. Ooms, Haarlem. Nieuwelingen, 20 K.M.: 1. M. v. d. Kerkhof, Helmond, in 33 min. 17 sec.; 2. K. Neeft, Haarlem. H. S. V. „DE KAMPIOEN". Zondag werd de laatste rit der recordcomnetitie ver reden. De uitslag van dezen rit over 40 K.M. werd: 1. C. Bijster tijd 1 uur 3 min. 9 sec.; 2. A. de Vries tijd 1 uur 3 min. 17 sec.; 3. B. Dhaene tijd 1 uur 4 min. 5 sec.; 4. P. Duyns tijd 1 uur 4 min. 17 min.; 5. W. Schweitzer 1 uur 5 min. 18 sec. De totaal uitslag der competitie waarvan de 5 ritten de drie snelste worden samengesteld is nu: A kl.: 1. C. Portegies totaal tijd 3 ritten 3 uur 4 min. 47 sec.; 2. A. de Vries totaal tijd-3 ritten 3 uur 8 min. 31 sec.: 3. Markensteyn totaal tijd 3 ritten 3 uur 10 min. 12 sec. B kl.1. B. Dhaene totaal tijd 3 ritten 3 uur 11 min. 43 sec.: 2. Voortingh totaal tijd 3 ritten 3 uur 15 min. 56 sec.; 3. W- Schweitzer totaal tijd 3 ritten 3 uur 16 min. 10 sec.; 4. L. Beekhuis totaal tijd 3 ritten 3 uur 16 min, 38 sec. De prijs voor de snelste ronde werd inwonnen door Markensteyn met 19 min. 34 sec. voor de 13 K.M. Het door de Honkbalpropagandavereeniging „De Kieviten" samengestelde negental heeft zich Zater dagmiddag op overtuigende wijze de meerdere van Haarlem getoond. Voor de „Kieviten" wierp Wilders den geheelen wedstrijd en hij was goed in vorm. Hij heeft in negen beurten slechts drie en dertig spelers tegenover zich gehad en vijftien van hen dankten hem hun nul, waar onder tien door drie slag. Slechts Hunik, Langereis, Bloemink en Voetelink (tweemaal) 'wisten hem te slaan. Door de vijf honk- slagen en twee keer vier wijd kwam dus zeven maal een speler op de honken. Dank zij goed veld werk van de Kieviten sneuvelden de meesten van hen echter nog op een honk. In de tweede beurt bracht de honkslag van Bloe mink, Langereis over de plaat, die van Hunik hielp Voetelink aan een run. Dat was de geheele oogst van Haarlem. De Kieviten sloegen wat meer raak. Beu- mer sloeg De Mon in de tweede beurt al, maar, bracht het niet tot een run. De honkslagen van Odenthal en Wilders in de vierde beurt werden in even zooveel runs omgezet. De tik van Lammers hielp ook Donker nog over de plaat, waardoor De Kieviten na vier in nings al vier runs bezaten. Ook in de zesde beui^t liet het succes van De Mon nog al op zich wachten, 't Werd een beurt van acht man- Bovendien knoeide Haarlem hier nogal met het veldwerk en het gevolg was: nogmaals een beurt van drie runs voor De Kieviten. Van de negen honkslagen staan er op naam van Odenthal. Wilders, Donker en Beumer elk twee. De negende kwam van Lammers. Hogendiik werd tweemaal uitgevangen in het bin nenveld, Geurts eenmaal door het binnen en eenmaal door het buitenveld. Ook Hofstee eenmaal in het verre veld. De cijfers der innings zijn: De Kieviten: 0 0 13 Haarlem: 0 10 0 De bokswedstrijden in het Gemeentelijk Concertgebouw. De oorspronkelijk voor 23 Juli vastgestelde openbare bokswedstrijden, de eerste, die sedert ruim twintig Jaar te Haarlem zouden worden gehouden, moesten door de in voering 'van het gesloten seizoen tot na 15 September worden uitgesteld, Thans heeft het bestuur van de ver eeniging „Dé Ring" 17 September als wedstrijddatum ge kozen en men kan er zeker van zijn, dat velen gebruik zullen maken van deze eerste gelegenheid om eens met het boksten door amateurs kennis te maken, De organi satie zal zeker tot in de puntjes verzorgd zijn, want deze is in handen van de heeren G. te Nuyl én H. Band, die ln dit opzicht hun sporen reeds hebben verdiend, zij het dan ook buiten onze stadsgrenzen. De ring wordt in het midden van de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw op een podium ge bouwd, zoodat alle toeschouwers de matches goed zullen kunnen volgen. Er wordt gebokst volgens het reglement van den N. B. B., derhalve met den scheidsrechter binnen de touwen. De arbiter en twee juryleden beslissen bij meerderheid van stemmen, als een overwinning op punten moet worden toegekend. Een bijzondere attractie is hét uitkomen van den Ne derlandschen vlleggewlcht-kampioen, onzen stadgenoot Hessels, die in zijn gewichtsklasse geen gelijkwaardigen tegenstander kan vinden en daarom den bantam Kalf zal bekampen, Ook zijn clubgenooten Terstal, Vreenegoor en De Loojier zullen aan deze wedstrijden deelnemen. Het programma ls met zorg samengesteld en rijk voor zien, want het omvat niet minder dan elf partijen, te weten Vrii gewicht: Hessels tegen Kalf. Vedergewicht: Kneppers (kampioen van Noord-Hol land) tegen Oosterveen (kampioen van ZuLd-Holland) en Poppers tegen Van Laar. Lichtgewicht: Terstal tegen Sibbel; W. te Nuyl tegen De Roode; Bonsink tegen Buske en Dijkhuizen tegen Merks. Woltergewicht: Walraven tegen Traksel. Mitldengcwicht: Wessels tegen Posno, Vreenegoor tegen Voerrnans en De Looper tegen Heldoom. Duitschers boksen te Vlissingen. Onder groote belangstelling werden Zaterdagavond te Vlissingen interessante bokswedstrijden gehouden. Deze belangstelling bestond niet hoofdzakelijk uit leden van de Dultsche wearmacht, doch ook uit vele Inwoners van Vlissingen en omgeving. Acht Duitsehe boksers ontmoetten elkander in den ring. Hampers (Weenen) opende deze wed strijden met een gevecht tegen Stary (Bérlijn), waarbij hij op punten won. Zijn voetwerk was niet alleen beter, doch ook in technisch opzicht was hij zijn tegenstander absoluut de baas. De eerste kamp was ongtewijfeld de beste van den geheelen avond. In de vijfde ronde werd Stary bijna gevloerd. Het tweegevecht tusschen Seisler (Berlijn) en Reppel (Berlijn) werd door Seisler eveneens op punten gewonnen. Seisler was vlugger en Incasseerde beter. Mooi was dit evenwel ntet door veel clinchwerk. Het gevecht Scheder (Weenen) tegen Quoss (Königsbergen) werd door den prachtigen technischen bokser Quoss met een k. o. in de derde ronde van Scheder gewonnen. Het laatste gevecht tusschen Jacubovsky, als vliegenier opu het oogenblik ln actieven dienst, tegen Spocer (Ham burg) werd door Specer gewonner op punten. Jacubovsky demonstreerde een groot gebrek aan techniek, hetgeen door zijn tegenstander natuurlijk uitstekend werd uitge buit. Ook deze party was niet mooi door te veel clinchwerk: In de vijfde, zesde en zevende ronde ging Jacubovsky bijna tegen den grond.' In de achtste ronde ging hy' 3 seconden» peer. Gustav Eder luisterde deze wedstryden op met het geven -van een goede demonstratie (A. N. P.) 1 0 0 2. Ook Haarlem 2 kampioen. De leden van De Spartaan, het negental dat bij een. nederlaag van Haarlem II, eenzelfde aantal punten zou hebben, die misschien Zondagochtend naar het Centraalstation zij'n gestapt om te kijken met welke ploeg VVGA de adspirant-kampioenen ging bestrij den. zullen ontnuchterd naar huis zijn teruggekeerd. Zegge en schrijve zeven man trokken naar Haarlem, En van hen is het nog twijfelachtig of zij al meer in het derde negental hebben gespeeld. In deze omstandigheden was het voor de Haarlem reserves natuurlijk een klein kunstje te winnen. Mis schien was het ook al wel zoover gekomen als alleen de keeren vier wijd gegolden hadden. En nu kwamen er nog heel wat honkslagen tusschen door, waar onder een homerun van Beets. En dan nog een kleine twintig fouten in het veldwerk van de GA ,'t Was jammer voor de „Haarlem"-mers, maar nropaganda zat er niet in dezen wedstrijd. Als on derdeel van een kermisweek zou hij ongetwijfeld succes gehad hebben. De cijfers der innings zijn: Haarlem II: 5 4 10 10 5 6 40 VVGA: 31 0 200= 6. Door deze overwinning zijn dus drie negentallen van Haarlem kampioen van een afdeeling. Voorwaar een schitterende prestatie. Het staat nog niet vast of dit bijzondere feit ook feestelijk gevierd zal worden. HET TOURNOOI VAN SCHOTEN. SCHOTEN—HAARLEM DE FINALE. Het met zooveel succes georganiseerde „Schoten" tournooi eindigt hedenavond met den wedstrijd Scho tenHaarlem te zeven uur. Na afloop 'van dezen wedstrijd zal de officieele prijsuitreiking plaats hebben inrestaurant „Suisse" aan den Rijksstraatweg. Dammen ALGEMEENE JAARVERGADERING DISTRICTS- BOND NOORD-HOLLAND. Zondag jl. vond in „Kennemerhof" te IJmuiden de algemeene jaarvergadering van den Districtsbond Noord-Holland plaats. Te ruim 11 uur opende de 1ste voorzitter, de heer K. de Jong (IJmuiden), deze ver gadering. Aanwezig waren de afgevaardigden van 10 vereenigingen, uitbrengende 256 stemmen. Tijdens de vergadering vond de huldiging plaats van den heer P. J. van Dartelen als hoofdklasse-kampioen van Kennemerland. Namens zijn broer, die verhinderd was, nam de heer J. W. van Dartelen den kampioenB- prijs in ontvangst en dankte voor de aan zijn broer gebrachte hulde. Voorts werden plaquettes en me dailles uitgereikt aan de Haarlemsche Damclub I en II en Damclub „IJmuiden" I ln verband met be haalde clubkampioenschappen hoofd- en 1ste klasse! 1939-1940. Het jaarverslag van den penningmeester, den Keer F. W. Schmidt (Amsterdam) wees, niette genstaande over 1939 geen contributie was geheven, een flink batig saldo aan. Hierna kwamen de be stuursverkiezingen aan de orde, doch alvorens hier-1 toe over te gaan kwam het voorstel der_ Haarlemscha vereenigingen aan de orde om het districtsbestuur in te krimpen van zeven tot drie bestuursleden. Dit voorstel werd aangenomen met 236 tegen 20 stem men. Besloten werd deze drie bestuursleden te kiezen uit de drie rayons Haarlem, Kennemerland en Zaan streek. Op aandringen der vergadering verklaarde de heer K. de Jong zich bereid, zich als voorzitter her kiesbaar te stellen, waarop de heeren J. W. van Dar telen en J. P. van Eijk hun candidatuur introkken. Hierna werd de heer de Jong bij acclamatie her kozen. De bespreking der a.s. hoofd- en eerste klasse- competitie van den Nederl. Dambond leverde uitge breide discussie op. Tenslotte werd na gehouden stemming besloten de Noord-Hollandsche hoofdklasse clubs in één afdeeling onder te brengen, zoodat de vermenging met de Amsterdamsche clubs geen door gang zal vinden. Men achtte den tijd, vooral in ver band met de huidige tijdsomstandigheden, voor deze vermenging nog niet gekomen. TOURNOOI HAARLEMSCHE DAMCLUB VOLGENS HOOGLAND'S SYSTEEM. Zondag werd bovengenoemd tournooi voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: 1ste klasse: D. Schrijnemakers wint van J. Philippo, 2de klasse: H. L. Philippo wint van G. de la Rie. 3de klasse: H. A. Hoddenbach wint van G. J. Steen- kist. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARLEMSCHE DAMCLUB. Zondag jl. werden in het clublokaal der Haarlem sche Damclub voor de wedstrijden om de clubkam pioenschappen 1940-1941 de volgende partijen ge speeld: Hoofdklasse: Ph, G. Amelung Jr. wint van „Schijf". lste klasse: J. A. E. Elstgeest wint van I, Ravens- bergen. Voorts vingen de wedstrijden om de clubkampioen schappen 1941-1942 aan, waarvan de resultaten lul den: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van Ph. G. Amelung Jr., W. Lensink remise met P. L. Schrijne makers, I- Risseeuw—J, van Looij, afgebroken, lste klasse: A. Smit wint van D. Philippo; C Vro lijk wint van H. W- C. van Rhoon. 2de klasse: P. van Dijk remise met G, van Es; IL Blom wint van F. Akersloot.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3