ill THEATER Parasitair gewas. tBucyedifkeSiand Spaxt en Spe£ Hebt .6 al gestort? Wijziging Winkelsluitingswet. Mogelijkheid van verplichte openstelling. 'scGRAVENHAGE, 10 September. De persdienst van de departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij meldt: In de Nederiandsche Staatscourant van 10 Septem ber 1941, -no. 176, is opgenomen een besluit van den Secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, waarbij wijziging is ge bracht in de thans van kracht zijnde wettelijke rege ling inzake de winkelsluiting. In hoofdzaak zal dit besluit inhouden, dat het sluitingstijdstip der winkels op de werkdagen wordt vervroegd en wel gedurende het winterhalfjaar (aanvangende 1 October) voor de eerste vijf werkdagen tot 18 uur en voor den Zaterdag tot 19 uur, en gedurende het zomerhalfjaar (aanvan gende 1 April) voor de eerste vijf werkdagen tot 19 uur en voor den Zaterdag tot 20 uur. Met deze rege ling wordt voor alles aansluiting aan de verduiste- ringsvoorschriflcn beoogd. Voor het venten zal een gelijke regeling komen te gelden Intusschen blijven thans bestaande afwijkingen van de winkelsluitings wet, op grond van plaatselijke bijzondere omstandig heden vastgesteld, onverminderd van kracht Voorts geeft het besluit genoemden secretaris-gene raal de bevoegdheid te bepalen, dat door hem aan te 1 wijzen groepen van winkels op werkdagen gedurende door hem vast te stellen tijdvakken voor het publiek geopend zullen' moeten zijn. De bedoeling van deze laatste bepaling is, den con sument de waarborg te geven, dat hij in de voor hem belangrijkste winkels op de daarvoor meest geschikte tijdstippen tot het doen van inkoopen terecht zal kunnen.Ken zoodanige regeling was wenschelijk ge worden, aangezien op het gebied van openstelling van winkels een vrij willekeurige toestand was ontstaan, welke niet in het algemeen belang is. Van voren bedoelde bevoegdheid zal worden gebruik gemaakt om een verplichte openstelling van 10 tot 18 uur in te voeren, voor de belangrijkste categorieën levensmid delenwinkels en voorts voor de kleeding- en de rij wielzaken. Deze categorieën wankels mogen echter waarop nog eens in het bijzonder de aandacht wordt gevestigd buiten den verplichten verkoopstijd nog, voor zoover zulks in het algemeen is toegestaan voor het publiek geopend zijn, derhalve des morgens voor tier. uur en des avonds voor zoover mogelijk na 18 uur. Verwacht mag worden, dat ook in dit opzicht met het belang van den consument zal worden rekening gehouden. Inzameling van kastanjes, eikels en beukenootjes. Regeling: van Rijkswege. 's-GRAVENHAGE, 10 September, De persdienst van de departementen van Handel, Nijverheid en Seheepvaai-t en van Landbouw en Visscherij meldt: Aangezien ons volk het grootst mogelijke rende ment van de kastanjes, eikels en beukenooten moet verkrijgen, wordt dit jaar de inzameling van rijks wege geregeld en geschiedt zij onder de auspiciën van de. Nederiandsche inkoopcentrale van akkerbouw producten (N.I.C.A.) Het land is voor de inzameling in een achttal dis tricten verdeeld. Aan het hoofd van elk district staat een hoofdagent. De hoofdagenten hebben in het al gemeen tot taak, maatregelen te treffen voor de in zameling in hun wi?rkgebied en voor het vervoer naar de verwerkers. Onder goedkeuring van de N.I. C.A. zullen de hoofdagenten een voldoend aantal agenten aanstellen. Als agent kunnen fungeeren per sonen, die in zekere mate van de desbetreffende pro ducten op de hoogte zijn en over een voldoende op slagruimte beschikken. Wie agent wil worden, moet zich niet met de N.I.C.A., maar met den hoofdagent van de streek, waar hij woont, in verbinding stellen. Wat het rapen aangaat, ieder, die wil, kan er meedoen. De rapers zijn verplicht, de vruchten, welke zij hebben verzameld, bij den naastbij gevestigden agent in te leveren. Voor het vervoer van de vruchten naar, en de af levering er van aan de agenten zullen voor hoeveel heden, kleiner dan 50 K.G., de rapers geen vergun ning behoeven, maar voor het overige zal het, ter wille van de controle, worden verboden, zonder verr gunning kastanjes, eikels en beukenootjes te ver voeren. te doen varvoeren, af te leveren, te doen af leveren, te bewencen of te verwerken. De bezitters, van afgesloten, particuliere terreinen zijn verplicht om, zoodra de hoofdagent dit eischt, de vruchten aan den plaatselijken agent af te leveren. Wenschen de grondbezitters niet zei ven te laten ver zamelen, dan moeten zij toestaan, ddt rapers, die de agent zal aanwijzen, de vruchten zullen verzamelen. Hierbij zal tegen beschadiging van pafken, enz. wor den gewaakt. Vergrooting van den voorraad voeder >voor het vee strekt, Indirect, ten bate van de voedselvoorziening van den mensch. Daarom worden alle landgenooten opgewekt om, wanneer het tijdstip hiervoor is aan gebroken, aan de inzameling van kastanjes, eikels en beukenootjes mee te werken. In een „officieele publicatie" zijn de namen en adressen vermeld van de aangestelde hoofdagenten. Steeds strenger straffen voor distributie overtreders. HAARLEM, Woensdag. Voor den Economfschen Rechter te Haarlem ver schenen hedenmorgen weer vele verdachten, die de distributiebepalingen en het slachtverbod hadden overtreden. De straffen voor dergelijke feiten wor den steeds zwaarder en zullen in de toekomst nog zwaarder worden want zoolils de Officier van Justi tie mededeelde worc.t In het Ecónomisch Sanctiebe- sluit, dat inmiddels in werking is getreden, aan den Economischen Rechter de verplichting opgelegd voor frauduleuze slachtingen minimum 6 maanden gevan genisstraf op te leggen. Het koopen en verkoopen van goederen buiten de distributie zal met minimum 3 maanden gevangenisstraf worden bestraft. De zaken van hedenmorgen vielen nog niet onder dit besluit. Een.landbouwer uit Hoofddorp, die kalfs- vleesch zonder bon verkocht hgd werd tot 3 weken gevangenisstraf veroordeeld. Een expediteur uit<Haar- lem die niet minder dan 7 schapen had geslacht werd- tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Drie Haarlemmers, die. het schapenvleesch zonder bon ge kocht hadden kregenboeten van f 50, f 40 en f 40. Een Heemsteedsche bakker, die 50 Kilo witte boonen zonder bon had gekocht werd tot een boete van f 100 veroordeeld; de landbouwer, die de boonen aan hem verkocht had kreeg f 40 boete. Een slager uit Lisse, 'die op verzoek van den ander een stier geslacht had werd veroordeeld tot 14 dagen hechtenisstraf. Al deze straffen zullen dus in de toekomst nog veel zwaarder worden. (Te Amsterdam zijn huisvrouwen bedrogen door een man die om de vuile wasch kwam en niets mei de wasecherij te maken bleek- te hebben.) TjL, die wasch was meegenomen Door een waschman die 't niet was, Zooiets zal je overkomen, Het is zacht gesproken kras. Als je thans een wasch moet missen Is 't zoo'n wissenwasje niet, Eer een was in 't ongewisse, Als je het heel kalm beziet. 't Is een kattrïge positie, 'n Flinke aanslag op je kas En per slot zit de politie Ook weer met de vuile wasch. Die ze eerst nog op moet sporen Ook geen wassen neus als taak, Wasch zoo'n dief maar eens de ooren, V Geen gemakkelijke zaak. Andre vrouwen mogen leeren Uit deze geschiedenis, Om steeds goed te constateeren, Dat de waschman waschecht is. N HAARLEM 10 September. Ondertrouwd. P. Buis en L. O. Jorens. P. v. d. Sijde en A. Jonkers. W. H. J. v Amerongen en M. Brugman. C. G. Bos jen H. G. Dijkstra. K. L. Mann en H. v. Looyengoed. F. Steenmeijer en S. H. Berkhout. L. Rippen en G. de Ruiter. B. J. Kaart en W. C. Floris. A. G. Balk en J. Snoek. L. C. de Jonge en M. M. C. van 't Veer. P. Makkes en M. Egge- been. W. van Loenc-n en S. C. van Steenbergen. H. B. Harren en M. M. Glas. Getrouwd: 10 September: D. Sikkema en H. E Brouwer. J. J. v. Doorn en J. M. Blaas. G. H. van Gorkum en A. M. A. v. d. Brink. D. J. Schouten en J. Wielinga. K. N. J. Hu Ting Chang en M. Ruigrok v. d. Werven. N. J. Blom en C. C. Alders. A. Kruijer en C. J. van Steijn. J. Hielkema en M. G. Boellaard. W. H. v. Rossum du Chattel en E. Hoppenbrouwer. F. v. Wort en C. de Mon. H. v^.d. Linden en M. Th. KlippeL Bevallen: 7" September: G. Maas-Zwarter, z. A. M. Grol- Dames. d. 8 Sept.: A. v. d. Waal-Engel, 3 z. 9 Sept.: B. Kleinhout-Troost, d. C. Dekker-Dekkers, z.1M. Rootlïeb-Bogaart, z. C. v. Beusekom-Hoef- geest, Zr. E. M. Schuijt-Koning, z. G. J. Woldberg- v. Duuren, d. 10 Sept.: L. M. V. v. Velsen-Schlüt- ter, d. G. E. v. d. Haak-Smits, z. Overleden: 9 Sept.: G. ter Horst, 79 j., de Clerqstraat. H. S. Dudink, 34 j., Timorstraat. Hoofdredacteur: R. \V. P. Pcereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, - Heemstede. Iran aanvaardt de voorwaarden der Britten en Sovjets. STOCKHOLM 10 September (D. N. R.). De Britsche be richtendienst meldt uit Teheran dat de Iraansche premier in een buitengewone zitting van het parlement, heeft medegedeld dat.de regeering. alle Engelsch-Bolsjewistische eischen heeft aanvaard. Genoemde dienst meldt voorts dal deze eischen o.a. behelzen terugtrekking van de Iraansche troepen ten Zuiden van een lijn die begint bij een punt ten Zuiden van het Oermla-meer en loopt via Kaswin, Semman, ten Oosten van Teheran en ten Noorden van de lijn Kermensjah—Korromabad—Dietsfoei—Masjid—Soelai- man—Haftakhol en Bandar-Dilam. Engeische vliegtuigvcrliezen. BERLIJN 10 September (D. N. B.) Naar thans hekend gemaakt wordt heeft de Duitsche luchtdoelartillerie in den nacht van Zondag op Maandag van de Britsche bom menwerpers, die Berlijn naderden, nog een toestel neer geschoten, zoodat het aantal neergeschoten toestellen, dat aan,Duitsche zijde is geconstateerd, tot 20 is gestegen. Met inbegrip van den boven Zweden verongelukten bom menwerper heeft de aanval op de Duitsche hoofdstad den Engelschen dus ten minste 21 bommenwerpers gekost, waaronder tal van viermotorige. Amerikaanscli vrachtschip in de Roode Zee tot zinken gebracht. Blijkens een United Pressbericht uit Berlijn is het 5719 ton metende Amerikaansche vrachtschip „Steel Seafarer", thuis behoorende te New York, in de Roode Zee tot zinken gebracht. De opvarenden werden gered, Naar aanleiding hiervan zegt men in bevoegde Duitsche kringen: „Natuurlijk wordt er geschoten in de buurt van Suez en alle schepen <|ie zich ih de nabijheid wagen moeten op de waarschijnlijkheid rekenen dat zij ge troffen worden. De tot dusver ontvangen berichten duiden aan dat de „Steel Seafarer" naar Engeland voer". Wij zien niets buitengewoons in het feit dat het daarbij tot zinken is gebracht indien dit inder daad het geval is geweest. De Italianen hebben reeds lang geleden de Roode Zee tot opdratiezöne verklaard. Aan het einde van den veldtocht in Abessynië heeft' Roosevelt bekend gemaakt dat de Roode Zee geen zóne van vijandelijkheden meer was. Het ziet er ech ter naar uit dat hij het sein „alles veilig" te vroeg heeft gegeven". H'.en zeide in deze kringen nog niet te weten of het schip door een Duitsch of een Ita- liaansch vliegtuig tot zinken is'gebracht, „doch beider luchtvloot vliegt regelmatig over het gebied van Suez om het voor de scheepvaart te blokkeeren". TENNISKAMPIOENSCHAPPEN VAN BEVERWIJK. De uitslagen van het tennistournooi om het kam pioenschap van Beverwijk luiden-als volgt: Heeren dubbel A: v. d. PloegBeker s!. Dingier Stoutenbeek 61. 61. Heerendubbel B: KesselRoseman si. Zuidema Spanjaard 62,- 64; FenengaAardenburg sl. StoutenbeekJongejans 810, 63, 75. Damesdubbel B: mevr. v. d. - Bliekmej. v. d. Veen sl. mej. Lelieveldmej. Starreveld 75, 57, 64. Gemengd dubbel B: mej. VisserKessel sl. mej AardenburgVriens 46. 63, 86. Troostronde B: B. Ludwig sl. Muyen 61, 61. KesselRozeman bereikten in heevendubbel B de finale. Voorts plaatsten zich in de finale; Bekker en v. d. Ploeg in heeren enkelspel A; II. Koopmans en Th. Maters in heeren dubbel A: mej. A. Teer Bekker in gemengd dubbel A; Blankenstein in hee ren enkelspel B; mej. v. d. VeenSickler in ge mengd dubbel B en mej. T. Knapen in dames enkel spel B. AANBESTEDING. Op Zaterdag 20 September zal door den directeur van Openbare Werken te Beverwijk worden aanbe steed het sloopen van de elf arbeiderswoningen aan de Dïerluststraat no. 1, 3, 5, 7, 9,: 11, 2, 4. 6, 8 en 10. V.V.B. TEGEN I.E.V. Op Watervliet spèelt a.s. Zondagmiddag V.V.B. meteen nieuwe opstelling een oefenwedstrijd tegen V.V.B: komt uit met; J. van der Steen (doel); Van^der Linde en Clots (achter); Lantsink, Braven- boer en Van Zandvliet (midden); v. d. Wal, v. d. Veldt, De Boer, Spruit en Nooi (voor). BIOSCOOP „DE PONT" „Jeugd" De Pont Van a.s. Vrijdagavond af wordt in de Bioscoop „D Pont" vertoond de film van -Veit 'Harlan „Jeugd' waarin Kristina Söderbaum een der hoofdrollen ver vult. De inhoudsbeschrijving vertelt van deze film. dat een nieuwbakken student je Hans Iiartwig uit Po sen zieh naar Rosenau begeeft, om aldaar zijn oom, pastoor Hoppe te gaan bezoeken. Op de pastorie heerscht groote bedrijvigheid en vreugde over zijn komst. Vooral Hans' nichtje Aenchen (Kristina Söderbaum), het speelkameraadje uit zijn kindertijd, verheugt zich in sterke mate op dit lang gehoopte weerzien. De oude pastoor Hoppe is alom bij de arme bevol king bekend en bemind door zijn diepe menschelijk- heid en zijn medeleven met zijn parochianen. Aenchen is zijn aangenomen dochtertje in feite het buiten echtelijk kind van zijn gestorven zuster Na haar dood heeft de oude Hoppe zich het lofvan dit jonge kind aangetrokken en het opgevoed als ware het'zijn eigen. De strenge kapelaan v. Sehigorski, Aenchen's biecht vader maakt haar menig verwijt omtrent haar af komst. Hij voorspelt haar een soortgelijk lot als dat van haar moeder. En inderdaad, het groote geluk van het levenslustige jonge meisje vindt zijn einde in een drama, waaraan de strenge houding van den kapelaan niet vreemd is. Voetbal Kerkconcert „Euplionie". Het symphonie-orkest „Euphonie" gaf in het Ned. Hery. Kerkgebouw een concert, dat goed bezocht was en dat door het uitstekend musiceeren van alle uit voerenden goed geslaagd is. De heer Karei H. Kerkhoff liet het orkest met een fraai vertolkte ouverture van het Paulus-oratorium het concert inleiden. De gave klank, dien „Euphonie" produceert, kwam in deze ruimte goed tot .zijn recht; de vertolking van deze ouverture was vlekkeloos; er was een vlot reageeren op de artistieke aanwijzingen van den dirigent, er werd een muzikale spanning ge schapen, die aan de zangrijke litteratuur, waaraan het Paulusoratorium zoo rijk is, een' fraai relief gaf. Op dezelfde wijze werd Schubert's Onvoltooide, waarvan de hoofdmotieven uit het Allegro en het Andante van een klaarheid waren, die ons met groo te waardeering deden luisteren, uitgevoerd Met de aria „Doch der Herr vergisst der Seinen nicht", wist de altzangeres Catharina Hesspls een diepen indruk te scheppen door haar gevoelvolle voor dracht en haar boeiend, donker-getimbreerd stem geluid. Jos de Klerk zong de bas-aria „Gott, sei mir gna- dig", nr. 18 van dit Méndelssohn-oratorium; hij be wees hiermede zijn veelzijdigheid als musicus. Men heeft met genoegen naar zijn levendigen zang ge luisterd. Met de bekende aria „Jerusalem, die du tödtest die Propheten" heeft Rie kliffen, de pas-afgestudeerde sopraanzangeres, een uits.tekenden indruk gemaakt. Een sterke, jonge en gave stem, gepaard aan gezon de techniek en een bewuste voorbracht. Het dubbel-concert voor twee violen in d-moll van Bach met vhét wondermooie Largo, dat steeds weer weet te ontroeren, werd stijlvol voorgedragen door Ans van Maanen en Riek Coppée. Beider spel was verzorgd, getuigde van een- goede scholing en van eeft juist aanvoelen dezer schoone partituur, een der mooiste werken van Bach. „Euphonie" begeleidde de vijf solisten met groote nauwkeurigheid en bleef, waar dit vereischt was, steeds de bfecheiden, maar onmisbare partner. Het samenspel liet zoodoende niets te wenschen over. Het is voor de "muziekliefhebbers een concert ge worden. waarbii veel te genieten was en waarvoor zij ongetwijfeld het orkest en zijn wakkeren dirigent erkentelijk zull&n.zijn. - A. J. van der weyden. „MEINE TANTE.... DEINE TANTE". Een kostelijke geschiedenis. Luxor Theater vertoont deze week de vermake lijke en goed gespeelde film „Meine Tantedeine Tante". Van begin tot eind amuseert men zich met de komische scènes, waarvan het middelpunt is de oude, vrouwenhatende baron Von-Bredeboscn. Blij kens de ons toegezonden inhoudsbeschrijving is deze baron een vreemdsoortig mensch, die een over dreven liefde voor de klassiek-romantische muziek koestert en een saxophoon even erg haat als een vrouw. D.at laatste is niet heelemaal onbegrijpelijk, want de baron heeft moeten beleven, dat zijn bruid er kort voor ae bruiloft vandoor ging. Nu wijdt hij zich dus aan de muziek. Bij het groote feest van Klein Lübbenstadt, zal een kwintet onder zijn leiding optreden. Maar de eerste violist laat zijn ensemble in den steek en de baron moet een invaller zoeken. Hij denkt aan zijn neef, Peter Larisch (Johan Heesters), maar dat wordt een des illusie, want Peter heeft zijn hart verpand aan jazzmuziek en saxophoons en aan een pittige jonge dame, die ook aan het Conservatorium studeert: Tony Koster. Oom Theodoor, de baron is boos als hij dat alles merkt. En de naam Koster schijnt hem speciaal te irriteeren. Merkwaardig genoeg kan Tony's moeder, Doris, den'naam van Von Brede- bosch ni*t uitstaan en men hoeft geen Sherlock Hol mes te wezen, om eenige combinaties te maken, die wijzen op een oude relatie t.usschen Doris Koster en den Baron. Veel complicaties van den meest komischen aard doen zich nu nog voort die den toeschouwer ruim anderhalf uur bezighouden. De tweede en derde klassers. E. D. O. en H. F. C. zijn-uit de gelederen der tweede klassers verdwenen, .doch Santpoort heeft op een der beide opengevallen plaatsen beslag gelegd, zoodat ons rayón door vier clubs zal worden vertegenwoordigd. De Amster- damsehe en Utreehtsche vereenigingen zijn elders onder gebracht, zoodat H. B. C., R. C. H., De Kennemers en Sant poort zich ditmaal met de clubs van „boven het kanaal" zullen moeten meten. Tot deze behooren Z. F. C. en K. F. C., de twee Zaansche clubs, die tevergeefs gepoogd hebben E. D. O. de intrede in de hoogste klasse te beletten. Met dit tweeealzal in de allereerste plaats rekening moeten worden gehouden en voorts zullen als van ouds de uitwedstrijden tegen H. R. C. in Den Helder en tegen West Frisia in Enkhuizen de noodige moeilijkheden opleveren, wellicht niet zoozeer vanwege het spelpeil dezer clubs dan wel om den forschen tegenstand en de terreins omstandigheden. Gevoegelijk kan worden verklaard, dat onze vier ver eenigingen het minder zwaar zullen hebben dan vorig jaar en hieruit volgt dus, dat we van hen een hoogere klasseering in den eindstand verwachten. Hierbij hebben we speciaal het oog op H. B. C., dat in het afgeloopen seizoen in het voor haar nieuwe milieu zwak begon, doch dat zich daarna voortreffelijk weerde. We durven dan ook voorspelen, dat deze Heemstedenaren, tezamen met Z. F. C. en waarschijnlijk ook K. F. C., een goeden gooi naar den titel zullen doen. - Van de drie overigen achten we Santpoort wel in staat zich in de middenmoot te kunnen handhaven en wanneer R. C. H. niet voortdurend veranderingen in de opstelling aanbrengt, doch daarentegen van meet af aan een rede lijk productieve voorhoede in het veld brengt, zal de Racing weinig voor de pas gepromoveerde vereeniging onderdoen. De kracht van Kennemers is moeilijk te pei len; de Wijkers sukkelden vorig seizoen geregeld met ge- NEDERLANDSCH FABRIKAAT DER N.V. PRODENTA - AMERSFOORT (Adv. Ingez. Med.) kwetste spelers. Dit keer zal het vermoedelijk beter gaan, maar we gelooven toch niet, dat de roodzwarten het tot de kopgroep zullen kunnen brengén. In de derde klasse Is niet veel veranderd; H. F. C. neemt e plaats van Santpoort in en Helder dat evenals haar :adgenoote H. R. C. het vorig jaar niet aan de compe- lie deelnam die van Onze Gezellen. Het aantal clubs is van elf tot tien terug gebracht, daar Zandvoort naar een andere afdeeling is verhuisd. Dit laatste komt de kansen der overige elftallen ongetwijfeld zeer ten goede, want het had maar heel weinig gescheeld, of Zandvoort en niet Santpoort was met de promotie gaan strijken. De „Good Old" zal zich natuurlijk tot het uiterste in spannen om het verloren terrein te herwinnen en zoóals wij het zién, is de mogelijkheid daartoe zeker niet uit gesloten, mits het tempo en de schotvaardigheid der voorwaartsen beduidend wordt opgevoerd. Den meesten tegenstand zullen de blauwwitten wel van Beverwijk, Kinheim en het geheel verjongde Bloemendaal onder vinden, terwijl Schoten de voor kampioenscandidaten onplezierige gewoonte heeft hen stuk voor stuk aan den Vergierdeweg te verslaan. En dan is er ook nog het moei lijk te bespelen terrein van Den Helder! De imleeling der competitie. De kansen-van de verschillende clubs. Er kal! geen twijfel aan bestaan of het gesloten seizoen heeft er veel toe bijgedragen de belangstelling voor de eerstdaags beginnende voetbalcompetitie të stirhuleeren. .Het publiek ziet over het algemeen zeer wel in, dat een reglementair vastgestelde rustperiode den spelers en der halve ook de kwaliteit van het spel ten goede moet komen en al is de periode ditmaal nog wat kort geweest, men mag toch verwachten, dat ze een zeer gunstigen invloed op de komende prestaties, de conditie en het enthousias- me der voetballers zal hebben. Zooals gebruikelijk is, worden thans de kansen der diverse clubsegewikt en gewogen; daarbij kan het natuur lijk niet uitblijven, dat bijna iedere vereeniging optimis tisch is gestemd. Zoo behoort het ook te zijn, want het. zou van weinig zelfvertroiiwen in eigen kracht getuigen, als men op dit tijdstip reeds den moed liet zinken. Een goed begin is het halve werk en vooral de gepromoveerde en gedegradeerde clubs, die thans in een voor hen nieuw milieu komen, zullen er wel aan doen zich de* waarheid van dit spreekwoord te herinneren. Men kan er dan ook van verzekerd zijn, dat bijvoorbeeld de nieuwe eerste klassers E. D. O. en Emma niets ongedaan zullen laten om te bewijzen, dat zij volkomen in de hoogste afdeeling thuis hooren. Evenzeer zal H. F. C. ér alles op zetten, om het verloren terrein zoo spoedig mogelijk te herwinnen. Ten opzichte der pogingen van alle clubs geldt echter de spreuk:: De tijd zal het leeren. Laat ons intusschen ook nu eens de competitie-indeeling onder de loupe nemen. Van de eerste klassers in ons rayon zijn Stormvogels en E. D. O. in sectie I ondergebracht, in gezelschap van o.a. Feijenoord, A. D. O., D. W. S. en Ajax. Men is, gezien de reputatie van deze vier clubs, geneigd de laak der twee eerstgenoemde vereenigingen zwaarder te achten dan die van Haarlem en V. S. V., die in afdeeling II zijn geplaatst. Toch is het zeer de vraag, of deze opvatting 'de juiste is, immers AjajJ en D. W.r S experimenteeren nog steeds met jongere spelers teneinde een sluitende combinatie te vinden en het wil ons voor- (Foto Polygoon—v. Bilsen) Van VCTJDAG 12 SEPTEMBER t/m WOENSDAG 17 SEPTEMBER de buitengewoon spannende sensatiefilm Ókdee fete l/toa (DIE GELBE FLAGGE) Met HANS ALBERS, Olga Tschechowa actualiteiten van de geheele aarde. AANVANG Avondvoorstelling 8 uur Dorothea I Lumina-film Wieck. Vooraf Zondagmiddag 3 uur. (Adv. Ingez. Med.) Voor de kinderen De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekeningen van F. Wagner) 2. De Roof Ül 2. Haar donkere vlinder oogjes glansden en Baïra- bas slikte en slikte nög s en op dat ogenblik wis) hij dat hij van dat tere wezentje hield en dat hij zelfs zijn leven zou willen offeren voor deze kleine vlinder met haar glanzen de ogen. Ze knikte hem toe en Barrabas knikte stom terug. En ineens hij stond verbaasd van zijn eigen vrijmoedigheid vroeg hij: „Hoe heet je, klein wonderding?" Toen lachte ze ën zei met een zacht op een lopen steeds harder en harder, 't Dorp lag al ver stemmetje, als was 't een zuchtje van de wind: „Livia achter hem en nog steeds hield hij vol, zijn degen in de is mijn naam". En Barrabas vond het de mooiste naam, ene. de langescherpe lans in de andere hand geklemd, die hij ooit gehoord had! Ze waren zo volkomen in elkan- Maat 't mocht niet baten. Hij kon niet meer, de adem der verdiept, dat ze niet zagen, wat er voor vreselijks .stokte hem in de keel en. hij kreeg kramp in de poten; en ging gebeuren. Een grote, zwarte sluipwesp verduisterde zo moest Barrabas wel stil houden. In de verte zag hij ineens de hemel en kwam met 'uitgestrekte poten neer- nog een zwarte stip tot ook die verdwenen was. En toen geschoten op de kleine Livia, die doodsbang en met tril- bleef hem niets anders over dan terug te keren naar zijn lende vleugels zich aan de bloem vastklemde. Maar voor post in 't .dorp. Zijn helm hing achter op zijn kop en hij Barrabas iets kon doen. was het monster al, met Livia in hijgde van inspanning, maar dat was niet erg. 't Wan- zijn klauwen, verdwenen. Alleen hét hoge. tere stem- hopigste van alles was, dat nog steeds 't hoge trillende metje van het vlindertje, dat om hulp riep, klonk hem stemmetje van Livia in zijn oren klonk, zoals het hem om nog in de oren. hulp had geroepen en waar hij geen gevolg aan had kun- Ineens kreeg Barrabas zijn bezinning terug en zette het nen gevem komen, dat deze pogingen in het komend seizoen nqg niet tot het gewensclUe succes het behalen van èen kampioenschap zullen leiden. Feijenoord heeft een ge duchte aderlating ondergaan en daar Leen Vente voor Neptunus zal uitkomen, moet rekening houdend met het plan der onervaren reserves in de vorige competitie verwacht, worden, dat de club van Paauwe ditmaal geen rol van beteekenis zal spelen. Stormvogels verkeert in vrijwel dezelfde omstandigheden; de IJmuidenaren zullen de sterke verdediging van Kraak en Haak dubbel en dwars noodig hebben om niet in de meeste matches aan het kortste eind te trekken. A. D. O., V. U. C. en D. O. S. zijn onberekenbare fac toren,. maar hoe zij ook voor den dag mogen komen, toch meenen wij, dat E. D. O. mits in denzelfden vorm spelend als in de laatste periode van het vorig seizoen een fraaie kans maakt om op één van de drie bovenste plaatsen van de ranglijst te eindigen. In sectie II lijken de krachten, met uitzondering van de zwakke zusjes R. F. C. en 't Gooi, Vrijwel tegen elkaar opgewassen en het zou ons niet verwonderen, als hier meerdere clubs tot vei in het seizoen een hardnekkigen strijd om de eereplaatsen zouden voeren. Blauw Wit, Sparta, V. S. V., Hermes-D. V. S., D. H. C. en niet te ver geten het zoo succesvolle en sterke Emma zullen het elkaar niet gemakkelijk maken en men zal- met spanning afwachten, wat Haarlem en H. B. S. hier tegenover zullen kunnen stellen. We verwachten xniet, dat V. S. V. er in zal slagen om haar afdeelingskampioenschap te prolongeeren, want evenals bij Feijenoord en D. W. S. zal het voorhoede- vraagstuk niet zoo spoedig bevredigend kunnen worden opgelost. Sparta zal zich wel weer een langzaam starter toonen, die in de tweede helft van het seizoen snel naar voren komt. Haarlem vormt als steeds een onberekenbaren factor; door de jaren heen hebben de Roodbroeken tegen zwakke tegenstanders teléur gesteld'om daarna den kam pioenscandidaten een lesje te geven, Als het de Schoter- wegclub een beetje meeloopt vooral wat het tempo en het schieten van de voorwaartsen betreft kan zij het vrij zeker tot de bovenste helft brengen. Emma, D. H. C., Hermes-D. V. S. en mogelijk Blauw' Wit beschouwen we vooralsnog als de clubs, die de hoogste oogen zullen gooièn. Bijna iederen dag verschijnt in dit blad een be langrijk gironummer. Dat nummer is: 8-7-6-0-0. Kent u het nog? Het is het gironummer rvan de Ne- derlandsche ambulance, welke straks naar het Oost front zal vertrekken. Duizenden Nederlanders hebben reeds hun bijdrage voor de totstandkoming van deze ambulance op dit nummer gestort. Die van u wordt nog verwacht. Stort vandaag nog, iets meer dan u kunt missen, op girorekening 8-7-6-0-0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 12 SEPTEMBER. Luxor Theater, Breestraat: „Meine Tante, deine Tante" en bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 12 SEPTEMBER. Bioscoop De Pont: „Jeugd", 8 uur. Rex Theater; „Onder Gele Vlag", 8 uur. ^Thalia Theater: „De Avonturier van Parijs", 8 uur AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: DONDERDAG 11 SEPTEMBER. Groote Kerk: Orgelbespeling 3'4 uur. Gem. Concertgebouw: Séance André du Lancelle, 7.15 uur. Gem. Concertgebouw H. O. V., Volksconcert, 7.30 uur. i Gebouw Cultura, Jansstraat 83: Inst. E.N.S.A.I.D., Demonstratie en Tentoonstelling, 39 uur. Luxor Theater: „Het vriendinnetje van Papa", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Carlo Cavelli", 2.30, 6.30, en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Drie op de huwelijksreis", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Vijanden", 2, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 124 uur. VRIJDAG 12 SEPTEMBER. Bioscooptheaters: voorstellingen des middags en des avonds. Nieuw programma. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst. 12—4 uur.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2