BEVERWIJK Hetwordtkoud S. J. de Goede, Edego Electriciteits- en Gas-Rantsoeneeringü LANGS DE STRAAT. Spott en Spel Joh. v. Reeuwijk LUIDSPREKER Opg£Èeimt~ Alléén Zijlstraat bij de Brug WAT DE TUINDERS KREGEN. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER.LAND>* EN „VRIJE VEILING". Spinazie per K.G. 12. Postelein per K.G. 12. Sla per 100 krop 33]/2 Afidijvie per K.G. 7 Rabarber per K.G. 5 Raapstelen per K.G. 3 Radijs per bos iy23 Selderij per bos 23 Peterselie per bos 1 y23 Tomaten per K.G. 1016 Prei per K.G. 10. Waspoen per K.G. 46 Bloemkool I p.er stuk 9 12 Idem II per stuk 47 Komkommers I per stuk 8yz13 Idem II; per stuk 56. Mals per stuk 45 Knollen per stuk 4-9 Snijboonen per K.G. 1015 Dubb. boonen per K.G. 1215 Spercieboonen z. dr. per K.G. 21 Idem m. dr. per K.G. .21 Tuinboonen per K.G. 25 pronkboonen per K.G. IQ Groene kool per K.G. 3l/2 Roode kool per K.G. 3y> Bramen per slof 1.952.00 Frambozen per doosje 1720 Appelen per K.G. 1215 Peren per K.G. 1520 Chineesche kool per K.G. 1213 Augurken per K.G. 517. Notering van den 12en September 1941 Spinazie per K.G. 13 Postelein per K.G. 12 Andijvie per K.G. 8 Wörteen per K.G. 6. Bleten per K.G. 7. Komkommers jet - 100> 110. Aardappelen, klei 100' K.G. 5.10—6.10 Snijboonen per K.G. 14 Heerenboonen per K.G. 14 Trosboonen per K.G. 20 Roode kool per K.G. 7. Savoije kool per K.G. 7 Bloemkool per stuk 712 Uien per K.G. sy2 Prei per K.G. 9 Sla, per 100 krop 3.505-50 Peterselie per kistje 16 Selderie per kistje 10-20 Appelen'per kilo 26:40 ij Pereen per K.G. 2640 Pruimen per K.G. 33 Druiven per K.G. 3555. v KAMPIOENSCHAP VAN MIDDEN. KENNEMERLAND. Zaterdagavond wordt het tournooir om het voet balkampioenschap van Midden-Kennemerland in het gem. Sportpark voortgezet met den wedstrijd KinheimD.E.M., 'die vorige week resp. door De Kennemers en Stormvogels voor de finale werden uitgeschakeld. Ongetwijfeld kan dit een spannen- den wedstrijd worden daar het krachtsverschil tirs- schen beide elftallen niet groot is. Bij Kinheim (ls Verhoofdstad thans op de rechtsbuitenplaats gesteld. Een gelijk spel ligt in de lijn der verwa tingen. Zondagmiddag komen de Stormvogels in het veld tegen Alkmaarsche Boys en de Kennemers tegen Beverwijk. Stormvogels zal zich wel in de finale plaatsen, flaar de Alkmaarders vorige week tegen een elftal van De Kennemers, dat reedsvéén wedstrijd in de beenen had, slechts een kleine over winning konden behalen. Wat Beverwijk tegen de roodzwarten zal presteeren blijft een open vraag, daar de dijkbewoners nog geen enkelen^ wedstrijd hebben gespeeld. Een .plaatselijke derfiy levert nogal vaak verrassingen op, maar wij gelooven niet dat Beverwijk de Kennemers, die met een ge wijzigde opstelling uitkomen, zal uit kunnen scha kelen. De eindstrijd zal dan ook wel gaan tusschefn Stormvogels en de Kennemers. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt ,a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Th. J. J. Duterloo, Zeestraat 29. telef 3838. In de week van 14 tot 21 September zijn de Duinwijk Apotheek Populierenlaan 44, telef ,3?~~ en de apotheek „Velsen-Noord", Wijkerstraatweg 134, telef; 3030, belast met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. De dienst gaat Zaterdagavond 8 uur in. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: A. Dibbets, timmerman, 24 j„ alhier-, Hofl.weg 224 en C. Volmer, z. b., 29 j., Roelof Kinstraat 56, Zaandam; J. A. Stikvoort, kuiper, 43 .1., Meerstraat 7 al hier en G. Eskes, z. b,, 30 j., Nico Scholtenstraat 5 alhier. Adres na huwelijk: Meerstraat 7 alhier; S. van Schaik, eierenhandelaar, 37 j., Zeestraat 5, alhier en C. E. Fen- nings, winkelierster, 24 j., Zeèstraat 5, alhier. Adres na huwelijk Zeestraat 5, alhier. GEBOORTEN: M. A. Lleuwes-VWesseling, v. Harencstr. 6, z.; L. E. Doets—Pol te, M. v. Heemskerkstr. 177, z.; W. C. LustigHoogewerf, Wilhelminastr. 15, z.; Th. C. J. M. v. Hedel—Hermens, Stumph.str. 4, z. GETROUWD: A. H. Commandeur en I. F. Hergarden; J. J. v. Zutphen en J. Dekker; H. Schouten en H. C. F. Johansen; T. Schouten en A. W. van Rixel, OVERLEDEN: C., van Roon, oud 26 j., echtgenoot van S. A. van Zutphen, Hoflanderweg 38 alhier; T. de Vries, 75 j., echtgenoot van A. Bloemendaal, Narcissenweg 139. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: J. C. Miedema, dienstbode, naar Bloemen daal, Ernst Casimirlaan 68; M. C. Wintersteijn, dienstbode, naar Bennebroek, Rijksstraatweg 57;' G. E. Kleine, dienst bode, naar Velsen, J. Kostelijklaan 1; H. Weerts, walser v. Leer, naar Seraing sur Meuse (België); G. Oudijk, ar beider, naar IJsselmonde, Hordijk 152; B. Heijnekamp, opzichter tuinman, naar'Bergen, Zuidlaan 42; H. M. van Helden geb. Egberts, zonder beroep, naar Amsterdam, Kwakersplein 12; J. P_ Seignette, zonder beroep, naar Medemblik, Ridderstraat 10; R. M. J. van Haeff, studee- rend, naar Leiden, Plantsoen 25; A. G. Middelkoop, dienst bode, naar Eindhoven, Goüderegenstraat 37; KI. Branden- nemeijer, lëeraa'r tuinbouwschool, naar Oégstgeest, Julia- nastraat 18; A. C. M. van Gils, winkeljuffrouw, naar Amsterdam, Spui 21; A. M. Brat, zonder beroep, naar 's Gravenhage, Bentinckstraat 156; M. T. Riisers, dienst bode, naar Enidhoven, Goüderegenstraat 37; KI. Branden burg, onderwijzer, n. Westzaan, J. J. Allanstraat 20; E. de Roon, bioscoop operateur, naar Velsen, Melklaan 36; A. I. Schëefer, hoofd huish. ziekenhuis, naar Alkmaar, Fon tein Verschuirstr. 3. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 13 OP 14 SEPTEMBER 1941 van 20.00 tot 7.12 Maan op 14 Sept. onder15.48 Maan op IS Sept. op0.45 VAN 14 OP 15 SEPTEMBER 1941 van 19.58 tol 7.15 Maan op 15 Sept. op 0.45 Maan op 15 Sept. onder 14.35 BURGERLIJKE STAND. Geborenen: B. C. v. Zutphen d., Pres. Steijn- straat 36, IJmuiden; C. G. Buur d., v. d. Helst- straat 16, IJmuiden; R. Riphagen d., Spieghellaan 19 Velsen; L. Wernke d., Westerwijkstraat 1, Vel- sen-Ni J. v. d. Steeg z., Duinvlietstraat 114, Vel- sen-N., J. J. Nan d., Doodweg 10, Velsen-N.; J. Blok z., Pelsstraat 28, Velsen-N., W. Jilleba z., Spieghel laan 3, Velsen; J. Langedijk d. en z., Piet Hein- straat 127, IJmuiden; J. Adrichem z., Corvers- laan 93, Velsen-N. Overleden: C. Brouwer 73 j., echtgen. v. C. de Graaf, Velserduinweg 240, IJmuiden; A. J. Meij- boom 65 jechtgen. v. A. Haasnoot, Annastraat 22, IJmuiden; W. A. Haver 44 j., echgen. v. E. T. Pellemans, Kortenaerstraat 26, IJmuiden; E. van Ossenbruggen 57 j., echtgen. van J. Daalder, Wil- helminakade 19, IJmuiden; I. Lindeblad, 54 j., echtgen. v. J. v. d. Swart, Duinweg 8 rood, Sant poort; J. Bruin 42 j., echtgen. v. J. Blok, 's-Gra- venhage; G. M. Jansen 72 j., Wed. v. E. P. G. M. v. Hoek, Hofdijklaan 21 a, Velsen; A. Zwiep 8 j., z. van A. Zwiep, Marconistraat 5, IJmuiden. Ondertrouwden: W. H. v. Schie, Rijksstraatweg 163, Haai-lem en C. A. Rutte, Duin en Kruidberger- weg 91, Santpoort. A. Zwaan, Kompasstraat 6, IJmuiden en J. Schong, Groeneweg 73, IJmuiden. Toek. adres: Kanaalstraat 59. rood, IJmuiden. H. Gjaltema, Trompstraat 102, IJmuiden en C. J. Kohlschein, Platanenstraat 2.7, IJmuiden. Toek. adres: Tusschenbeeksweg 54, IJmuiden. G. H. Köhnke, Lippersheijstraat 1'5, Velsen-N. en A. A. Broedelet, Verl. Wijk aan Zeeërweg 13, IJmuiden. Toek. adres: Engelmundusweg 120, IJmuiden. C. J. de Wijs, Melklaan -93, Velsen-N. en W. M. Geluk, Meerweidenlaan 51, Velsen-N., Toek. adres :RooswijkeiTaan 54, Velsen-N. C. Swieserijn, Pres. Krugerstraat 8, IJmuiden en J. Huijer, Breesaapstraat 34, IJmuiden. Toek. adres: Pres. Krugerstraat 96, IJmuiden; G. Berg de Rijpötraat 69, IJmuiden en C. Eggermont, de Ruijterstraat 150, IJmuiden. Toek. adres: Pres. Steijnstraat 7, IJmuiden. "s, R. Rütte, Planciusstraat 27, IJmuiden èn W. Lensen, Heemskerk, Oudendijk 14. Toek. adres: Planciusstraat 27, IJmuiden. Huwelijken: P. Hamers en P. A. Honderdórs, Keizer Wilhelmstraat 17, IJmuiden; P. Groen en E. Paap, Frogerstraat 18 rood, IJmuiden; J. B. ten Bosch en S. v. d. Veldt, Uitendaalstraat 45, IJmuiden; P, J. de Vos en M. v. d. Zwet Slote- maker, Sparrenstraat 13, IJmuiden; C. Zjsvart en G. A. Kist de Ruijter, Kennemerlaan 143, IJmui den; J. F. Muller en F. de Niet, Wijk aan Zeeërweg 174, IJmuiden.. AVONDWI1DING NED. HERV. KERK. In de Ned. Herv. Kerk alhier wordt morgen avond weer een avondwijding gehouden, die staat ond.er leiding van Ds. Johs. Bronsgeest. Muzikale medewerking verleenen Beatrix Schut, alt én Paul Chr, van Westering," orgel. Potplanten-tentoonstelling O.L.S. no. 7. Evenals andere jaren zal ook dit „jaar door de O.L. School No. 7 een potplanten-tentoonstelling worden gehouden waarbij met de ruim 270 panten, wélke dit jaar zijn uitgereikt ook de overgebleven planten van het vorig jaar voor de tentoonstelling in aanmerking komen. De tentoonstelling wordt Zaterdag 2 0 September in het clublokaal van „Kindervreugd" aan den Doodweg gehouden. Voor heide groepen is weer een aantal aardige prijzen beschikbaar gesteld. Als jury-leden zullen de heeren A. Martens, tüin- baas van „Schèybeek" en Jac. Groot, bloemist op treden. Kunsthandel op het Amstelveld. Op het Amstelveld te Amsterdam staat een koop- an inkunst. Hij heeft een groot stuk grond tot zijn beschikking, want hij heeft ruimte noodig. Tegen over hem is een groot bord geplaatst, behangen met niet onverdienstelijk geschilderde landschappen, groot en klein natuurlijk allemaal te' koop. Bovendien staat er nog een bank, waarop des schilders vrouw en een kennis hebben plaats genomen, om op hun gemak zijn verrichtingen te kunnen- gadeslaan. Voor het bord staat de kunstenaar aan zijn ezel. Hij heeft juist een, nieuw werk opgezet: eerst een lijn voor de horizon, dan neemt hij een ander penseel en zet die horizon af met boomen en groen, waaruil. al spoedig een kerkje zijn torenspits opsteekt. Onder het werken door kijkt hij nu en dan even om en als hij ziet, dat het aantal toeschouwers zeer voldoende is en de belangstelling gespannen, begint hij. al schilderend, te praten. Het wordt een heele conférence. „U zult wel zeggen", zoo begint hij, „wat doet iemand, die zulk werk maakt, hier? Want dat werk dat u hier ziet, hoort, hier eigenlijk niet. Dat hoort in den kunsthandel. Ja, dat is 'n h,eele geschiedenis. Heel vroeger zwierf ik door het land...." ..Niet zoo leuk", meent een der toeschouwers. „Dat moet u niet zeggen", riposteert de artist. „Een zwerver is meestal een fijne vent." „Maar", zoo vervolgt hij, „dat zwerversleventje, daar kwam een eind aan. Want ik leerde een lieve jw kennen déar zit ze! en daar ben ik mee getrouwd en ik heb er nooit spijt van gehad. Toen heb ik me gevestigd in een mooie villa in de Pijp, met prachtig uitzicht voor en achter. En ik had dadelijk goed werk. Ik kreeg door reizigers geregeld bestel lingen van den kunsthandel. En zoo zat ik maar al door thuis te schilderen, ,want toen zat ik, maar nu sta ik. En wij hadden géén klagen. Maar toen kwam de oorlog. U hebt het misschien ook wel in de krant gelezen, dat er een oörlog uit gebroken is? Nou, toen hielden alle bestellingen op. Wij teerden eerst op onze reserves, hm, hm! Maar daar kwam ook een eind aan en zoo stonden mijn vrouw en ik en onze twee jongens op een goeien Za terdagavond aan het hoofd van 35' cent. Toen ik zoo zat te peinzen, wat er aan te doen was, kfeeg ik een prachtidée.- Ik dacht zoo: als ik - vroeger op de hei ergens ging zitten schilderen, was er in de heele buurt dikwijls geen mensch te* zien. En nauwelijks was ik een uurtje bezig, of er stonden kijkers- achter mij. Soms veel, soms weinig, maar altijd was er belang stelling. Waarom zou ik dan niet op de markt gaan staan schilderen, dat is wel de beste manier, om met het publiek in contact te komen. En zoo sta ik nu Maandags op het Amstelveld en Zaterdags kunt u mij op de markt te Zaandam vinden En wij bevinden er ons niet sleóht bij." Intusschen heeft de artist steeds doorgewerkt en een niet onaardig landschapje-in-olieverf geprodu ceerd. Er is een weggetje met berkeboompjes bij ge komen, een mooi stuk bloeiepde heideHet gaat inderdaad buitengewoon snel. ,En als ik u nu vertel", zoo gaat de kunstschilder voort, „voor hoeveel dit schilderij dit is een berken laantje op de hei' bij Haastert bij Nijmegen te koop is, dan mag u u eerst wel goed aan uw buurman vast houden', want dan valt'u om. Niet omdat het zooveel, maar omdat het zoo weinig is. Want u betaalt bij mij alleen het materiaal en mijn, uurloon als arbeider. Dit schilderij koopt u bij mij voor twee kwartjes! Voor 50 cent een écht schilderij van een möoi stukje natuur in Nederland!" „Mijn!" roept een enthousiast toeschouwer. „Die meneer is de eigenaar!" roept de landschap schilder. Zijn vrouw noteert het adres, van den" kooper. „Het moet natuurlijk nog drógen, maar zoodra het droog is, krijgt u het thuis bezorgd!" zegt de artist tot den koóper, die zich, overgelukkig, een weg baant door het groot aantal toeschouwers. Zoo wordt tegenwoordig in kunst gehandeld,op het Amstelveld. J. C. E. VIJF JAAR D. G. S.—BOYS. Het was 9 September j.l. vijf jaar geleden, dat demondaceordeoiïclub „D.G.S.-Boys" als onder deel van de Oud-Kath. Jongeliedenvereenïgmg D. G. S. onder leiding van den heer W. van der Vis werd opgericht. Deze club, die zich bij vele gelegenhedew heeft laten hooren, heeft zich in dien tijd een goeden naam gemaakt. Niefslechts in eigen kring werd gemusiceerd, ook aan andere sociale vereenigingen hebben de Boys medewerking verleend. Thans staat de club reeds enkele jaren ondër lei ding van den heer J. Wijker, die de „Boys" immer met een zeer gevarieerd programma laat optreden, waarbij het slagwerk van den heer A. v. d. Vis en de zang van den heer Chr. Broek het hunne bij dragen om het gebodene naar waarde op prijs te ^lellen. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De dienst der apotheken wordt Zondag waarge nomen door de Kennemer Apothek Wijk aan Zeeër weg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor de nachtdienst in de komende week.. CASTRICUM RIJWIELDIEFSTALLEN. Van het plein bij de R.K. Kerk is wederom een rijwiel gestolen. Elders werden van twee rijwielen de electrische lantaarns ontvreemd VAN WIE IS DIE KOE? In een land- van den Brakersweg is een koe aan getroffen, waarvan dè- eigenaar onvindbaar is. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de politie te Castricum. GEVONDEN VOORWERPEN; Ten politiebureele zijn de volgende gevonden voor werpen en dieren aangegeven-: kat, Jaapies, Perné- straat 17; textielkaart met 50 punten G. J. Vos, Mient 54; handdoek met badpak v. d." Bêrg, Bak- kummerstraat 72; grijze ceintuur, rozenkrans,' politie Castricum. Geboorten: Irene, dochter van J. Ligthart en C. Cornelisse; Sierdje, docliter van H. Zijlstra en J. de Jong; Quirinus, zoon van H. Schram én H. Lief ting, Hendrlkus,zoon van Th. Berlee en Schermer. Gehuwd: Theodorus Castricum en Cornelia Zon neveld. Overleden: geen-. FEDERATIE VAN HERVORMDE JONGEREN. Dje Federatie van Hervormde Jongeren alhier houdt Woensdagavond 17 September a.s. haar jaarverga dering in de Consistoriekamer. De agenda vermeldt1 o.a. een bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren Lokhorst en de Wijs. Ds. Joh. Bronsgeest zal spreken over .Augusti- nua". HAARLEMSCHE RECHTBANK. POGING TOT DIEFSTAL IN DISTRIBUTIE-KANTOOR. Op de kermis te Wórmeryeer rijpte bij drie jongelui, twee uit Zaandam en een uit Amsterdam, het plan om te probeeren eens een ,slag te slaan". Een van hen wist eer gelegenheid, die een welkome buit bood: het distributie kantoor te Zaandam. Dies trok men naar laatstgenoemde plaats doch het geluk-rustte niet op deze onderneming want nadat er een ruit was ingeslagen stuitte het drietal op een houten schot, dat achter dé ruit was bevestigd. Twee van hen kropen daarna op 't dak en forceerden een raam maar ook hierdoor konden ze niet naar binnen klimmen. Van de drie verdachten was de Amsterdammer niet séhenen. Een der Zaandammers, een schilder, ontkende bij deze poging tot diefstal betrokken te zijn geweest. De andere Zaandammer, die in deze zaak als, getuige optrad hield vol, dat hij er wel bij 'was gew.eest. De Officier acht te het bewijs geleverd en elschte een jaar gevangenisstraf. Mr. J. Tonino pleitte op juridische gronden vrijspraak. De Officier vroeg de onmiddellijke inhechtenisneming van' den verdachte. Nadat de Rechtbank' in raadkamer was geweest werd dit> verzoek toegewezen. Tegen den tweeden verdachte eischte de Officier 8 maanden gevangenisstraf. Uitspraak op 25 September. BLOEMEND AALSCHE REDDINGSBRIGADE. Zondag a.s. wordt hels strandgebouw der Bloe- mendaalsche Reddingsbrigade aan zee gesloten, d.w.z. dat het vrijwillig toezicht houden op baders en zwemmers en ook het hulpverleenen door de leden der B. R. B. wordt beëindigd. Het ligt in hét voornemen het seizoen 1941 te besluiten' met het houden van eehige onderlinge wedstrijden op het strand. de partij gebr, de Mos tegen A. Waaèdorp en M. J. Goedraad. In het enkelspel is do halve beslissing gespeeld. Zater dagmiddag komt W. Hemmes uit tegen .T, de Mos en J. Goedraad tegen A Waasdorp. De uitslagen van Vrijdagmiddag luiden: Enkelspel, tweede ronde: M. J. Goedraad sl. N. H. Houps 6—2, 6—3. Kwartfinale: W. Hemmes sl. J. Schuurlng 6—0, 6—2; J. de Mos sl. D- P. de Mos 6—3, 6—2; J. Goedraad sl. A. Hemmes 62, 6—4; A Waasdorp sl. M- J, Goedraad 63, 6—3. Dubbelspel, kwart finale: J. en D. P. de Mos sl. A. Waasdorp en M. J. Goedraad 6—3, 6—3. Halve finale: J. Goedraad en W. Hemmes sl. G. W. Mul der en G. Th. van Beem 6—2, 6—3. Piet Köliler te Haarlem. In de klucht der kluchten. i Zooals onze lezers weten komt Piet Kohier van de Week het Haarlemsche publiek, dat het Rem brandt Theater gaat bezoeken, eenige uren per dag aangenaam bezig houden. We hadden van morgen het genoegen, den vermaarden a-rtist, toen hij in café-restaurant Brinkmann een kop koffie zat te drinken, te ontmoeten. Hij za^: er opgewekt en blozend van gezondheid uit. „Weet u, hoe dat •komt?", vroeg hij, toen we er zijn aa,ndacht op vestigden: „dat komt ómdat ik zooveel houd van fietsen en van.... visschen! Uit den aard dei- zaak heb ik niet veel vrijen tijd, want ik ben week aan week bezet; ik trek steeds van de eene stad naar de andere. Maar als ik er even kans toe' zie, dan glip ik er-es een nachtje tusschen uit. Dan ga ik 's avonds per fiets van huis en rijd ik anderhalf uur naar Vinkeveen, waar ik ergens ga slapen. Dan stap ik 's morgens in een bootje en ga heerlijk Snoeken op de Vinkev-eensche plassen. Dat doe ik in den regel tot 's middags twee uur; ga dan een stukje eten en keer op dezelfde wijze naar huls terug. I-Iet zou echter onjuist zijn, te beweren dat ik er alleen daarom zoo gezond uitzie. Doordat ik eiken avond met ander publiek in aanraking kom, blijft de opgewektheid er bij mij in. Als ik aan iemand vertel, dat ik 28 Augustus j.l. al 69 jaar ben geworden, dan gelooft hij me niet. En toch is het zoo! Het lijkt wel of ik geennotitie van den tijd heb genomen! Als ik zie, dat ik bij het publiek succes heb, dan werk ik met dubbele kracht. Dat doet een merisch óók zoo goed! Maar wanneer ik ergens bemerk, dat de menschen niet gemakkelijk 'uit de plooi te brengen zijn en dat gebeurt helaas nogal eens ih dezen tijd dan doe ik óók extra mijn best om ze te laten lachen. Wat deksel, ik weet immers dat ze gekomen zijn om te lachen; welnu,' dan zullen ze ook lachen!" „Hebt u met uw klucht „In 't Gouden Haantje" veel succes gehad?" „Ja, gelukkig wel. In Royal" te Amsterdam zijn zelfs in twee weken tijds 34.000 menschen komen lachen! Dat was daar een record aantal". Piet Kohier is zeer dankbaar, dat het publiek zoo met hem meeleeft. „Toen ik het vorig jaar ik trad toen in Den Haag op 68 jaar geworden was, kreeg het publiek daar de lucht -van. Van vele kanten ontving ik toen geschenken, o.a. een compleet vischtuig! Die waren natuurlijk van m'n liefhebberij op de hoogte!" Ook in Haarlem hoopt hij het publiek te ver maken. We hebben hem voorspeld, dat dit lukken zal. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Ondertrouwd: C. Verspuy en M. G. Schoemakers, 'Scheveningen—Kampen; B. A. London en G. H. Lam- merts, AlkmaarAmsterdam; K. J. A. v. Rijswijk en J. D. Middendorp, den Haag; M. MelchiorVillanova en M. Vreugdenhil, Rotterdam—Brussel; J. v. d. Spek en J. de Langen, RotterdamBilthoven; H. Hueck en B. v. Dintel, Hillegersberg; L. v. d. Ende en C. Drapers, RotterdamCapelle a. d. IJsel; W H. Soutendijk en A. B. Bekuis, Soesterberg—Leeuwarden. Getrouwd: J. 4?. Boomsma en H. Pleiter, Uithuizer- meederi; J. J. Hoogewerff en H: J. F. van Donselaar, Rotterdam; A. L. H. J. v. Ravesteyn en M. Wijman, Voorburg; A. Mak en R. Koster, Rotterdam; A. H, Verhoeff en R. v. d. Leek, Rotterdam; H. Zijlstra en C. v. d. Mandele, Den Haag; H. C. A„ v. Duyvendijk en A. J. de Swart, Dordrecht. Overleden: G. de Niet, m. 74 j„ Scheveningen; A. C. Ywerna, v. 79 j., Baarn; A. M. M. Gallee, v. 83 j., Oosterbeek; P. J. E. Uchtmann-Gerdes, v.' 77 j. Am sterdam; M. L. Henriquesde Castro, m., 75 j.,-. Den Haag; N. W. Hewitt, m. 53 j„ Rotterdam; J. v. Waas- bergen, v. 52 j., -Klaaswaal; C. W. Jager, v., 65 j„ Leiden. Handbal Aanvang der competitie. Instelling van een districtsklasse. De indeeling van de elftallen, die aan de komende hand- balöompetitie zullen deelnemen, verschilt in vele opzich- tenvnet die van het vorige jaar. Gezien de groote uitbrei ding van het aantal clubs is men tot de instelling van een districtsklasse overgegaan. In - deze hoogste afdeeling zullen de beste elftallen uit Amsterdam, Haarlem, Utrecht en de Zaanstreek uitkomen. In de damesklasse zijn ingedeeld: A. H. C., A. D. A„ Niloc, Vriendschap, Zeeburg, Watervrienden (allen Am sterdam), Rapiditas, Concordia (beide Haarlem) en Spert Vereent (Zuilen). In de heerenklasse komen uit: Aalsmeer (Aalsmeer), A. H. C„ D. O. S., Nfloc (allen Amsterdam), Achilles, Attila (beide Utrecht), Sport Vereenit (Zuilen), Lijnden (Haarlemmermeer), Vooruit (Koog-Zaandijk) en Coneordia (Haarleti)). De overige elftallen uit de voormalige eerste klasse zul len samen met de sterkste clubs uif de tweede klasse de nieuwe eerste klasse vormen. In deze klasse komt uit Haarlem en O. bij de dames alleen B. G. V. uit, terwijl ook Zaanland in óeze afdee ling geplaatst is. Deze clubs zijn duseigenlijk gepromo veerd. Bij de heeren is alléén Rapiditas uit deze omge ving ih de eerste klasse geplaatst. Coneordia (Zaandam) en Zaanland kermen eveneens in deze afdeeling uit, terwijl Olympia- (Aalsmeer), Atlas en Zeeburg (beide Amster dam) o.a. tot de toekomstige tegenstanders behoo'ren. De resteerende Haarlemsche vereenigingen zullen een aparte afdeeling vormen, de tweede klasse B, waaraan ook enkele nieuwe clubs zijn toegevoegd. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Districtsklasse. Dames: Rapiditas—Watervrienden 2.15 uur VriendschapConeordia 11.uur Heeren: Aalsmeer—Coneordia 10.45 uur Eerste klasse. Heeren: RapiditasA." H. C. 2 3.15 uur Tweede klasse. Dames: Bato—S. S. H. 9.30 uur D. E. V.—Rapiditas 2 2.15 uur O. S. S—H. O. C. 9.30 uur Heeren: Bato—S. S. H. 2 10.30 uur O. S. S. 1—O. S. S. 2 10.30 uur Coneordia 2—S. S. H. 10.— uur H.' O. C.—1940 2.15 uur De nieuwe Haarlemsche clubs Bato en H. O. C. spelen dus Zondag a.s. hun eersten competitiewedstfïjd. We wenschen hun hierbij veel succes toe. Korfbal De competitie begint. Het programma voor de eerste klassers brengt reeds aanstonds eenige interessante ontmoetingen. Zoo zal men benieuwd zijn naar de krachtsverhouding tusschen het verjongde Watervliet en het. gepromoveerde T. H. B. 2, die elkaar om 2 uur te Velsen ontmoeten. Nieuw Flora 1 krijgt het bij haar terugkeer in de Haarlemsche afdeeling niet gemakkelijk. De rood-witten,. die ook nog al wat jong „materiaal" in het veld brengen, in tegenstelling met Oosterkwartier 4, dat meer geroutineerde krachten telt, zullen het Zondag waarschijnlijk niet tot een overwinning kunnen brengen. De wedstrijd Animo Ready 1—Haarlem 2 werd omgezet in een thuiswedstrijd voor de Haarlemmers, hétgeen niet wegneemt dat wij in Animo Ready de sterkere zien. De Zwaluwen ontvangen de Aurora reserves en kunnen de eerste punten In Hillegom houden. Voor het overige luidt het programma: 2e klasse: Animo Ready 2—Oosthoek l; Aurora 3—Nieuw Flora 2; Sport Vereent 3—Oosterkwartier 5. 3e klasse: T. H. B. 3—Animo Ready 3; Aurora 4—Oost hoek 2. Adspiranten. Ie klasse: T. H. B. a—Animo Ready a; Haarlem a—Sp. Vereent a; Nieuw Flora a—Oosterkwartier a. 2e klasse: Anlmo-Ready b—Oosterkwartier b; Oosthoek a Aurora a. 3e klasse: A. Aurora b—Oosterkwartier c. B. Haarlem b—Sport Vereent d. C. T. H. B. b—Animo Ready d; Zwaluwen a— Oosterkwartier e. Lawntennis De kampioenschappen der oefen- meesters. De wedstrijden van de kampioenschappen van Neder land voor oefenmeester op de banen van de H. L. T. C. aan de Spanjaardslaan te Haarlem hebben een vlot ver loop. Voor het dubbelspel is reeds een halve beslissing gespeeld en J. Goedraad en W. Hemmes hebben de Ibiale berejkt. Zij komen Zondagmiddag uit tegen de winnaars Nu er kouder weer voor de deur staat. In deze maand gaan wij vrouwen, de eene wat eerder, de ander wat later, allemaal tnspecteeren, wat er nog aan winterkleeren van verleden jaar is overgebleven, En dit jaar zal die inspectie nog des te nauwkeuriger zijn om dat we voor hetgrootste deel zullen moeten blijven ge bruiken, wat we al hebben. We gaan van de veronderstelling uit. dat de bovenklee- ding schoon en gerepareerd voor den zomer is wegge hangen en dat ook het ondergoed bij wijze van spreken voor het gebruik gereed ligt. Maar dat neemt niet weg, dat er toch nog wel een en ander vermaakt zal moeten worden omdat wij in gewicht zijn veranderd of omdat wij de kleeding van verleden jaar maar zoolang hebben weggehangen met het idee: als het najaar voor de deur staat, kan ik beter beoordeeleri hoe ik het dan veranderd wil hebben. Nu is ,het dan zoover, en we moeten het in dezen tijd doen ook, anders is de kou er eenmaal en zijn wij er nog •niet op voorbereid. Maakt u van twee japonnen, die half versleten zijn, een behoorlijke nieuwe, of heeft u meer zin in een aardig blousetje van dat oude mlddagjurk.ie? Breit u een nieuw bovenstuk je op een oud camisooltje en kan er uit die! Oude flanellen nachtjapon nog niet best een kinderonder jurk worden gefabriceerd? Ieder kan dat het best beoordeelen nu zij haar eigen bezittingen in de kast ziet hangen of liggen, en zelfs dan is het nog niet aan te bevelen om er de schaar maar in te zetten voordat duidelijk gebleken is dat de plannen van veranderen' ook mogelijkheid tot verwezenlijking bieden men kan immers wél' illusies hebben, die in de prakltjlf onuitvoerbaar blijken te zijn. Maar zeker Is het wel. dat dq veranderingen, willen zij succes hebben, tot resultaaf warmte en practischen zin moeten meebrengen. Wan? wat hebben wij in de kou aan kanten of zijden mouwen aan korte mouwtjes, of aan kleeren die gedeeltelijk Ui* dunne zij bestaan! Willen wij eenlg plezier hebben van onze veranderingen die meestal een heel. karwei met zich meebrengen, dan U het geraden om ze zoo uit te voeren, dat wij er in den win ter die voor de deur staat, een maximum profijt van. hebben. Lange mouwen en hooggésldten halzen werken daarto* al niet w'eiriig mee, terwijl losse voetjes in de kousen en wanten, gemaakt van oude lapjes stof heerlijk, hun diensten kunnen bewijzen. Denkt u nu niet, dat het er niet meer op aan komt wat we dragep, zoolang het maar warm is; zoover moeien wü zeker niet gaan, want clan kweeken we een onverschillig heid, die ons net zoo min helpt om 'n kouden winter doo» te komen, als een onverstandig uitgezochte garderobe. Maar de mode wij zigingén zijn nietgroot, en bovendien, heeft zij zich aardig aangepast bij de eïschen van dezen tijd, zoodat het niet moeilijk is om toch iets goeds uit te zoeken, dat wil zeggen een kleedingstuk dat warm is en dat flatteert. Wie probeert de vrouwelijke ijdelheid tijdelijk te ver» bannen als niét passend in deze oorlogsjaren heeft het bij 't verkeerde eind, wat fleur moet er blijven, ook al is het dan in bescheiden vormen. E. E. J.—P< Laatste zomerconcert. Het aatste zomer-concert In dit seizoen, dat op Donderdag a.s. te 7.30 uur door de H.O.V. zal wor den gegeven wordt wederom gedirigeerd door I-Iugo de Groot. Aan het concert verleent solistische medewerking Jo Immink alt terwijl het I-Iaarlem's Vrouwenkoor onder leiding van Karei Mengelberg eveneens haar medewerking verleent. Het concert vangt aan met de uitvoering van de Onvoltooide Sympothie van Franz Schubert. Hierna treedt het Haarlem's Vrouwenkoor onder leiding van haar dirigent mèt het orkest op met „De wraak der bloemen", van Hans Pflfzner. Een ballade van Fred. Frelligrath voor Vrouwen koor en Orkest. De alt-solo wordt gezongen door Jo Immink. Het werk wordt voor het eerst in de Nedevlandsche taal gezongen. De vertaling is van de Haarlemmer G. van Ruller. Na de pauze vervolgt het orkest, weer onder leiding van Hugo de Groot, met Bacchanale uit „Ssmson et Dalila" van C. SaintSaëns en L'après midi d'un Faune, van Cl. Debussy. De soliste zingt hierna met orkestbegeleiding La Vague et a Cloche van Henri Duparc. Het concert wordt be&loten met de Ouverture „Mig non" van A. Thomas. Aanq^ Inkomstenbelasting 1941 Voorloopige aanslag naar de nieuwe wet. Vakkundige be handeling door Accountants kantoor G. FILARSKI, Kenne merlaan 149, Telef. 5589. N.V. Exploitatie Maatsch. „OOSTERDUIN". Buitengewone Algemieene Vergadering van Aandeel houders op DONDERDAG 25 SEPTEM BER A.S., 's middags te 3 uur, in Kennemerlkan 55, IJmuiden. Punt van behandeling: Ontbinding der Vennootschap. DE DIRECTEUR. Laat Uw gebroken ruiten in zetten door Glas- en Verfhandel. RATELSSTRAAT 20—22 UMUIDEN-O., Telef. 5327 Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. een HUISNAAISTER v. g. g. v. Aanm. tuss. 6 en 7. Wüstelaam 47, Santpoort. WERKSTER gevr. halve dag per week voor den winkel. Reemers, Kruisstraat 35. Gevr. per 1 Oct. EOBN MEISJE van 8.30 tot 12.30 geen zwaar werk Jac. v. Ruysdoellaan 32, Heem stede (vóór de Blauwe Brug). Aan melden na 7 uur. Gevraagd tegen 1 Oct. degelijke R.-K. DIENSTBODE voor. d*. en n.. zelfst. kunn. wenken en koken en v. g. g. v. Brieven Mevr. Marlet Kruijswijk, Koninginneweg 4-9 Hrl. FLINK DAGMEISJE gevraagd van 9-1 unr netjes k. w. Zondags vrij. pl.m. 17 j. in kl. rustig gezin Koninginneweg 70 NET DAGMEISJE gevraagd van 9-4 uur niet onder de 20 jaar. Aanm. Heeremweg 3IA, H'stede. Gevr. in gez. van 2 dames een net DAGMEISJE var. 8-8. Aan.m. 's av. buss. 8 en 9'.Iepenlaan 47, Bid. Gevr, H.-Z. bij dame. etage bew. BESCH. MEISJE P.G. niet ben. 20 j. v. g. g. v. v. 9.30-12. Brieven G 199 6 bur. van dit blad. ERV. HUISNAAISTER gevr. v. verstel- en verandeirwerk. 1 x p. m. Jan v. Galenstraat 18. Flink MEISJE van 8—5 uur in ge zin zonder kinderen. Ign. Bispïnck- laan 60 tegenover het P.E.N.-gebouw Bloemendaal, HET BESTUUR VAN HET MD. ZIEKENFONDS „BEVERWUK EN OMSTREKEN" vestigt er de aan dacht der verzekerden op, dat met ingang van MAANDAG 15 SEPTEMBER 1941 het staangeld voor flesschen en potten van 5 cent op 10 cent zal worden verhoogd, -r- In verband met de schaarschte aan kurk wordt men dringend ver zocht de flesschen weer met kurk in te leveren. HET BESTUUR. Met ingang van 15 SEPTEMBER a.s. wordt het kantoor v. d. Ned.' Zeereddingsdienst Bik- en Arnoldkade 44 Brieven, boodschappen enz. direct a. b. van de schepen of aan N. Z. R. D., Hoofdkantoor Gevers Deynootweg 144, Scheveningen. ACCU-VERLICHTING - CARBID LAMPEN en CARBID Nu nog ruime voorraad HAARDEN en HAARDKACHELS. NIEUWE AANVOER SANITAIR AARDEWERK: CLOSETPOTTEN 7-95 BEUKENHOUTEN CLOSETZITTINGEN 2.95 LOSSE: WASCHTAFELBAKKEN, 51 C.M. 8.50 ETENDRAGERS EMAILLE BORDEN HOOIDOOZEN VORKEN EN LEPELS WIJ MAKEN VOOR U ALLE SOORTEN SLEUTELS. L1PS-MODELLEN S 0.35 KLAVIER-SLEUTELS f 0.50 TAFELBIUARTS - SJOELBAKKEN - MONOPOLY- SPELEN en andere spelen voor de komende lange avonden. Beveilig U zelf door middel van onze ELECTR. PORTIER. Zeer geschikt voor H.H. Doktoren, flatwoningen, pensions, landhuizen, villa's enz. Voor nadere inlichtingen zenden wij U gaarne (geheel vrijblijvend) onzen vertegenwoordiger.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3