Cor de Best wint de Ronde van Haarlem-Noord SPORT UIT KENNEMERLAND. Spaxt en Sjpei Voetbal Nederlandsche Voetbalbond Eerste klasse. N, A. C—B. V. V. ïielmon d—Ro érmond P. s. V".—Picus Willem IXEindhoven N, o. A. D.Juliana M. V. V.—Longa 0—1 af gek. 0—2 3—1 Spaerne-beker voor de 2de maal naar Velsen Haarlem en E.D.O. stelden iets teleur Een soloren en een listige schuiver van Sterk heb ben 'voor de tweede maal den Spaarnebeker naar Velsen gebracht. Met dit eene doelpunt heeft de ploeg van de Vries het tournooi van Haarlem gewonnen, want in de finale tegen Hermes uit Schiedam kwam ^n Velsenaren de overwinning niet geheel toe, daar de Schiedammers, die gedurende het geheele tournooi een aantrekkelijk snel spel hadden laten zien, zeker meer hadden verdiend. E.D.O. bezette tenslotte door sen 2—1 overwinning op Haarlem de derde plaats. De druilerige regen, die gedurende den geheelen dag viel, heeft aan het goede spel veel afbreuk ge daan, maar toch is 't Spaarnebekertournooi even vlot verloopen als voorgaande jaren. Het gladde veld, dat overigens in een prachtigen staat was, stelde aan de spelers hooge eischen. Slechts enkele spelers konden hun nor-male spelcapaciteiten laten zien. Van Gooi van Haarlem was, ondanks de twee nederlagen, die de Haarlemmers te slikken kregen, te zamen met den rechtshalf van V.S.V. Poulus de beste speler van dit tournooi. Het stoppen, afgeven en plaatsen van deze 'beide spelers waren een, lust om te zien. De Haarlem-ploeg, die in den eersten wedstrijd te gen V.S.V. in het veld kwam, speelde voor de rust een behoorlijken wedstrijd. Stammes en Visser in de achterhoede waren trapvast, de middenlinie stuwde goed naarvoren en de voorhoede, waarin de jeug- 'dige Boeree veel en goed werk verrichtte, kwam ver scheidene malen goed door de sterke Velsensche ver dediging met de Vries, Poulus en van den Gevel heen. Haarlem nam dan ook voor de rust een 1—0 voor sprong door een goed schot van Boeree. In de tweede helft van deze ontmoeting, toen de Velsenaren een andere opstelling hadden, met Godschalk op de mid- denvoorplaats en Sterk als linksbuiten, waren de V.S.V.'ers het meest in den aanval. Haarlem ver slapte in deze periode steeds meer. Het tekort aan uithoudingsvermogen deed zich sterk gevoelen. In de achterhoede kon Stammes niet tegen Sterk op. En kele malen moest Stammes den bal tot corner wer ken, uit een waarvan Sterk den linksbinnen Balvers in staat stelde gelijk te maken. Wederom' uit een voorzet van Sterk kon Godschalk zijn ploeg de leiding bezorgen. Doelman Michel van V.S.V., die enkele ma len nog door Van der Hulst en de Winter op de proef werd gesteld, hield zijn doel verder schoon, maar maakte nog geen erg veiligen indruk, doordat hij den bal te veel liet vallen. Het kampioenselftal van E.D.O. kon aanvankelijk tegen Hermes niet erg op toeren komen. Het spel ging te veel door het middenveld, waar de stevige Schie- 'damsche backs Tettelaar en Jansen weinig moeite met Hellingman en de Jong hadden. Nadat Hermes in de eerste helft een 1—0 voorsprong had genomen, door dat KI, Zandstra verzuimde den bal voor de voeten van mtddenvoor Jansen weg te trappen, speelde het E.D.O.-elftal in de tweede helft aanvankelijk meer over de vleugels, waar vooral Spek weer goed werk liet zien. Uit een voorzet van den E.D.O. rechtsbuiten kon de Jong gelijk maken. Opvallend waren in de pe riode van E.D.O. overwicht de prachtige corners van Spek, die bij de linker en rechter vlag genomen wer den. Bij een snellen Schiedamschen uitval had Opmen het ongeluk in eigen doel te trappen, terwijl de zelfde speler' even later den Schiedamschen midden voor een voorzet van den linkervleugel rustig langs doelman Wille liet koppen. In den tweeden wedstrijd van Haarlem tegen E.D.O. Vlotte het samenspel weer even goed als bij de eer ste ontmoeting. Het voorhoedespel vooral was prach tig en Wille kreeg menig hard, schot te verwerken. De Winter, Bakker, Boeree en van der Hulst zetten talrijke goede aanvallen op. Eindelijk had van der Hulst met een prachtig schot succes. Ook nu weer zakte het Haarlem-elftal in de tweede helft in elkaar. Linksbuiten Koning presteerde al heel weinig en ook de zwoegers als van Wonderen en Bakker konden het snelle tempo van - de Schild wachts en Spek niet volhouden. Stammes en Visser grepen weinig resoluut in, waardoor -Spek kans kreeg met een hard schot doeiman Kluyt te passeeren. Voorloopig wist Kluyt door prachtig keepen Haar lem voor een groote nederlaag' te behoeden, maar Spek bezorgde toch zijn ploeg de leiding door uit een corner den bal in eens in het net trappen. Met 2—1 won E.D.O. verdiend den derden prijs. De finale tusschen V.S.V. en Hermes bracht in dè eerste helft een prachtig gelijkopgaanden strijd, waar in de achterhoedes voorloopig de situatie volkomen meester waren. Michel deed nu goed werk en ook He 16-jarige Hermes-keeper Verstraaten gaf blijk veel talent te hebben. Het gevaaj- bij de Velsenaren kwam van Sterk. Na vele voorzetten voor het Hermes-doel nam deze spe ler den bal van de middenlijn mee naar voren. Zijn ren langs den rechtshalf van der Tuyn en rechtsback Tettelaar besloot hij met een prachtigen schuiver langs doelman Verstraaten. Hermes viel na dit doel punt energiek aan. Door het snelle spel van Stolk en Jansen werd de Velsensche achterhoede van de wijs gebracht, maar door goed werk van Michel, die in deze periode erg gelukkig zijn doel verdedigde, kwam het niet tot doelpunten. De voorzitter van Haarlem reikte na afloop de prijzen uit. Aanvoerder de Vries kreeg den grooten beker voor de Velsenaren in ontvangst te nemen, met daarbij een ets voor de versiering van het club huis. De Schiedammers, die zich zoo dapper geweerd hadden en die eigenlijk, aldus de heer van Balen Blanken, meer verdiend hadden, kregen een kleine ren beker, terwijl ook de aanvoerders van E.D.O. en Haarlem niet met leege handen van het veld gingen. Ook de scheidsrechters, de heeren Kotte, Boeree en Twisterling, mochten voor hun goede leiding een kleine herinnering in ontvangst nemen. De uitslagen van de verschillende tournooien waren: ZILVEREN BAL TOURNOOI. Sparta—N. E. C. 2—3 Heracles—Feijenoord 3—2 E. C.—Heracles (N.E.C. wint mét strafsch.) - 1—1 N. E. C. wint het zilveren tournooi. AROL TOURNOOI. i. W. S.—H. B. S. 3—2 AjaxHercules 2—0 AjaxD w. S. 3—1 Ajax wint het Arol tournooi. ZILVEREN PONT TOURNOOI. Vriendenschaar—B, F. C. 7—2 VolewijckersHilversum 3—1 Vriendenschaar wint het zilveren pont tournooi. NED. VOETBALBOND. (Onderafdeeling Haarlem). DE UITSLAGEN.' AFP 1 A: AFD. 3 E: Kinheim 3—Bev. 2 uitg. Terrasv. 3—Swastika 2—1 Hillinen 2—RCH 4 1—8 AFD 3 F: Droste—EDO 3 7—3 HUlegom 2—Halfweg 3 3—3 AFD. 1 B: Bl'daal Vet.—DIO 3 DEM 2—OIV 1—1 (gest. 1—1) Concordia—NAS 4—7 DCO 3—Droste 3 13—1 Alliance—DEK 3—2 AFD. 4 B: Geel Wit—O. Gezellen 2 4—3 Geel Wit 3—DEM 6 2—1 AFD. 1 C: DEK 3—Santpoort 5 2—3 RCH 3—RCH 5 2—4 AFD 4 C: Stormv. 3—Kinheim 2 uitg. BSM 3—H. Boys 2 2—4 Kennemers 3—Zandv. 3 7—3 Van Nispen 2—HBC 4 1—7 AFD. 2 A: AFD. G: Bev. 3—Stormvogels 4 2—4 Zeem.—Halfweg 8—4 Terrasv. 2—VSV 4 1—7 JUNIOREN COMPETITIE. AFD 2 B: AFD C; H. Boys—Van Nispen 3—4 p~RCH b (gest,) TYBB6"—TYBBZf 3=7 Bev.' a-Stormv. b 8-0 AFD 2 CVSV b—Terrasvogels a N. Vennep—HFC 4 s. n. o. <s- n- °- g,) BTdaa1_3—DSK 3=2 Bl'daal b=Rlpperda (gest.) H'stede—Droste 2 5-3 Terrasvogels b-DeCeO b AFD. 2 D: HFC Vet.—Zeem. 3 5-4 afo. l DCO 26=DÏOd2al 4 3-0 BUITEN' DE COMPETITIE afd^ A- HFC—Concordia 3-1 Terrasv 4—Kenn 5 HFC 2—HBC 2 3-3 Kenn. Terrasv.—VI. Vogels 4—2 AFD 7 B- Elinckwijk-RCH 3-7 BSM 2—IEV* 3 4—1 Zandv.meeuwen 3—Alphia 2 TAFD~3SC?P00rt 4 1—10 Zandv.meeuwen—Alphia O. Gezellen 4—DEK 2 5—1 (DEK n. O. g.) ZATERDAGMIDDAG- AFD. 3 D: COMPETITIE DSK 2—HFC 5 2—7 RCH—HRSV 7—1 De twee finalisten bij de kampioenschappen van Nederland voor oefenmeesters, links J. de Mos en rechts A. Waasdorp. Door den regen moest de finale een week worden uitgesteld. (Foto De Haas) (s. n. o. g.) 2—3 Wielrijden Lawn tennis De nationale kampioenschappen der oefenmeesters. De regen is Zondag spelbreker geworden, zoodat de nog te spelen wedstrijden werden uitgesteld tot vol gende week Zondag te 10 uur 's ochtends. Dan wordt gespeeld de finale heerën-enkelspel J. de Mos-A. Waasdorp; de finale heeren-dubbelspel W. Hemmes en J. GoedraadJ, de Mos en D. P. de Mos en de finale van het troost-tournooi heeren-enkelspel A E. Kau- lingW. E. v. d. Broek. Een verrassing was het dat de jonge de Mos er voornamelijk dank zij zijn vechtlust in slaagde den favoriet voor den titel W. Hemmes in vier sets te slaan De uitslagen van Zaterdag zijn: Heeren-enkelspel, halve eindstrijd: J. de Mos-W. Hemmes 62—6, 6—4, 6-1, A. Waasdorp-J. Goedraad 7—5, 6—2, 46, 4—6, 6—3. Heeren-dubbelspel, halve eindstrijd: J. de Mos en D. P. de MosA. Waasdorp en M. J. Goedraad 62, 60. Troosttournooi heeren-enkelspel, eerste ronde: A. E. Kauling-J. H. v. Hees w.o. W. E. v. d. Broek- D. Rehling 6—3, 6—4. Tweede ronde: A. E, Keuling-J. Schuiten w.o. W. E. v. d. Broek-J. W. G. Warmenhoven 6—0, 63. Schaken Pockey Ofschoon ,De Jonge Kampioen", die voor een uitstekende organisatie had gezorgd, het met het weer zeer slecht heeft getroffen, is de wedstrijd der amateurs en onafhankelijken bijzonder goed geslaagd. Tot het laatste moment is de spanning er ingebleven en toen Cor de Bést met zes meter "oorsprong op den nationalen Kampioen G. Peters jver de eindstreep kwam, was een ieder overtuigd, dat dit dubbele Haarlemsehe succes tén volle ver diend was. De renners hebben het op 'dit geheel open traject wel zeer moeilijk gehad: de gestaag neervallende regen was al een groote handicap, maar daarbij kwam nog de felle wind, die de deel nemers, op de lange Mr. Jan Gerritszlaan pal tegen hadden. Vergelijkt men dé tijden van de ronde van Heemstede (1 uur 21 min. 13 sec.) eveneens in regenweer verreden, met die van gisteren (1 uur 37 min. 37 sec.) dan kan men zich een denkbeeld vormen van de groote moeilijkheden, die ditmaal moesten worden overwonnen. De Ronde van Haarlem-Noord toch vergde niet alleen veel meer van de rijders, maar de race werd ook veel feller betwist dan onlangs te Heem stede. Van meet af aan traden de renners, die dit seizoen de meeste prijzen hebben behaald op den voorgrond. De nationale kampioen G. Peters, Lakeman, de sprinter Bijster, J. Lust, Keizer- waard en Schellingerhout zaten al direct in de kopgroep, elkaar voortdurend beloerend om elke poging tot uitlóopen onmiddellijk te kunnen be antwoorden. Aeolus, op volle kracht blazend, zorgde er wel voor, dat ronde na ronde de mindere krachten geleidelijk van het tooneel verdwenen, De eerste vijf ronden werden in 19 min. 15 sec. afgelegd en de eerste 22 kilometer in 38 min. 31 sec. Daarna kwam er splitsing en het duurde niet lang of de kopgroep had een halve ronde voorsprong op de rest, die echter moedig volhield. Onze stadgenoot Teun Ooms dient speciaal te worden vernield, want niettegenstaande een door een valpartij opgeloopen belangrijken achterstand, wist hij stug doorzettend het hoofdpeloton wèer te bereiken om daarin ge- ruimen tijd een vooraanstaande rol te spelen. Lakeman en Peters sleepten enkele premies in de wacht,-maar eerstgenoemde volgde toch over- het algemeen weer de tactiek, die hem dezen zomer zoovele successen heeft gebracht, d.w.z. hij ver genoegde zich met een plaats in het leidende peloton en liet anderen het zware werk doen. Zijn rivaal Peters, gedachtig aan de les, die hij te Heemstede had geleerd, volgde dit voorbeeld en zoo kon de Zaandammer J. Lust zes ronden voor het einde een 50 Meter voorsprong nemen, die echter op de Jan Gerritszlaan weer te loor ging. Twintig van de 25 ronden werden in 1 uur 17 min. 44 sec. afgelegd en nog steeds bleven de prominenten wachten op de dingen die komen gingen. Drie ronden voor het eindeging toen Cor de Best er plotseling vandoor; hij nam 50 meter voorsprong en tot ieders verbazing slaagde deze sterke knaap er niet slechts in, voor te blijven, doch zelfs den afstand tusschen zich en de anderen te verdubbelen. Hij speculeerde terecht op die on derlinge rivaliteit van zijn sterkste mededingers, die er niets voor voelden, het peloton tegen den krachtigen wind in op den koplooper te trekken. Wel werd het verschil In den laatsten omloop merkbaar verkleind, doch De Best. kon het be slissende rechte eind toch met een ruime 3 0 Meter voorsprong ingaan. Hij verdeelde zijn resteerende krachten goed; Peters maakte zich weliswaar met een formidabele spurt uit het peloton los, maar hij kwam tpch enkele meters te1 kort om De Best de zwaar bevochten zege te kunnen ontnemen. De favoriet Lakeman, de winnaar van I-Ieenistede, kwam er ditmaal niet aan te pas en stapte een 50 meter voor de eindstreep af. Het resultaat luidt: 1. C. de Best (Haarlem) de ruim 55 K.M. in -1 uur 37 min. 37 sec.; 2. G. Peters (Haarlem) op zes meter, 3. P. Evers, (Wormerveer)4. J. Lust (Zaandam); 5. M. Se- gaar (Leiden),- 6. T. Ooms (Haarlem); 7. K. Ter- nede (Amsterdam); 8. B. Schellingerhout (Zaan dam); 9. A. Westerveld (Amsterdam); 10. W. Rijs- bergen (Leiden). Tevoren waren 38 nieuwelingen gestart voor een rit over 10 ronden (ongeveer 22 K.M.) "Van de Kerkhof (Helmond). De Kort (Amsterdam) en Allis (Amsterdam) geven al direct den toon aar. en laatstgenoemde won enkele premies door flink doorzetten. De helft van den afstand werd in 19 min. 5 8 sec. afgelegd en daarna kwamen er uit vallers. Verhagen en Schel raakten een ronde» achter, doch Van Tongeren en van der Veer von den in een lekke band geen beletsel om na moedige achtervolgingde kopgroep weèr te bei-eiken. T slotte ontstonden er drie groepjes niet onderling 100 Meter afstand. De uitslag luidde: 1. B. de Kort (Amsterdam) in 39 min. 55 sec.; 2. Van de Kerk hof (Helmond)3. Allis (Amsterdam)4, Snoek (Haarlem); 5. van Merkesteyn (IJmui- den); 6. Kuulman (Beverwijk); 7. Greving (Amsterdam); 8. Voorn (Beverwijk); 9. K. Neeft (Haarlem)10. Copier (Ouderkerk). Pellenaars wint het Cauberg Criterium. In Valkenburg is Zondagmiddag het dei*4e Cauberg- criterium verreden, grootendeels onder een stroomen den regen. De uitslagen waren: 1. Pellenaers (Ter Heide) 3 u. 1 min. 58 sec., 2. Hof stede (Gouda) op 40 sec., 3. Braspenninx Jr. (Princen- hage) op 1 min. 20 sec., 4. Joosen (Made) zelfden tijd. 5. De Beer (Bussum) op 4 min. De Cauberg-premie werdt als volgt gewonnen: 1. Pellenaers 49 pnt., 2. Motke 41 pnt., 3. Braspenninx Jr. 33 pnt., 4. Hofstedè 23 pnt., 5. De Beer 21 pnt. Cricket R. I. O.—R. W. II De Zondag te Amsterdam gespeelde ontmoeting voor de tweede klasse der cricket-competitie tussohen R. I. O. en R. W. II eindigde in een draw. De cijfers waren: R. I. O. Ie innings 124 voor 6 (gesl.) (W. Knip 16; D. Gemen 72 n.o.: A. Weverink 18). J. Nijhuis 2—47; J. Kap- tein den Bouwmeester 340; F. Thiel l—9. R. W. ie Innings 39 voor 7 (tijd) (H. B. Tets 15 n.o.). A. Weverink 5r-15; D. van Gemen 1—16. De voorronden van den Hoekeydag. B. M, H. C. uitgeschakeld. De groote deelneming heeft het noodig gemaakt den hockey-dag in twee afdeelingen te splitsen namelijk in een A- en een B-tournooi. De voorronden werden Zondag gespeeld, van het A-tournooi in Bloemendaal en van het B-tournooi in Heemstede. In Bloemendaal kreeg B.M.H.C. eerst Strawberries tegen zich en de eerste klassers wisten maar op het kantje af met 3—2 te winnen. Amsterdam maakte korte metten met Alkmaar; met 60 werden de kaas- stadbewoners naar huis gestuurd. In de tweede ronde was B.M.H.C. nog niet op dreef en het werd weer een benauwde overwinning; nu met 1.0 op Leiden. Amsterdam en B.M.H.C. moesten toen uitmaken wie van hen naar den eigenlijken hockey- dag zou gaan. Dat werd zeer verdiend Amsterdam. De Bloemendaalsche verdediging bleek nog niet in gespeeld en de Bloemendaalsche aanval nog niet vol doende op schot. In Heemstede werden H.B.S. en Amsterdam 2 de gelukkigen, zoodat. H.B.S. alleen de Haarlemsehe kleu ren zal vertegenwoordigen. H.B.S. won eerst van Al liance -met 31 en vervolgens van' F.A.H.C. met 30. Deze Amsterdammers hadden tegen de verwachting in gewonnen van B.M.H.C. 2 en nog wel met 4—1. Een slecht begin van de Bloemendalers. Zandvoort was goed begonnen tegen O.K. (20), doch moest daarna toch dc meerderheid van Am sterdam 2 erkennen, eveneens met 20. De volledige uitslagen luiden: A-t.ournooi te Bloemendaal: B M.H.C.Strawberries 32 AmsterdamAlkmaar 60 B.M.H.C.—Leiden 1—0 Amsterdam—B.M.H.C. 21 (Amsterdam naaf den eïndhöckey-dag) B-tournooi te Heemstede: H.B.S.—Alliance 3—1 F.A.H.C.—B.M.H.C. 2 4—1 Zandvoórt—O.K. 2—0 Amsterdam 2Stormvogels 40 H.B.S.—F.A.H.C. 3—0 Amsterdam 2-^-Zandvoort 20 (H.B.S. en Amsterdam 2 naar den eindhockeydag). Kmoch leidt in het E. N. P. S.- tournooi. In de vierde ronde van het tournooi der eerste Ne- derlandsche populaire schaakschool is verwoed ge streden. Kmoch behaalde een overwinning op Laudau en daar Scheffer de Vrijdag afgebroken partij zonder verder te spelen, gewonnen gaf, heroverde Kmoch de eerste plaats met 3V2 punt uit 4 partijen. Scheffer verdedigde zich hardnekkig tegen dr. Max Euwe in een oud-Indische partij. Na 4 uur spelen ge raakte de eerste in tijdnood, welke moeilijkheden hij echter op het laatste moment wist af te wenden. Toen een zeer ingewikkelde stand, welke geen voorspellin gen mogelijk maakt, was bereikt, wérd de partij af gebroken. Ook de partij ir. Vari' SteenisSpinhoven, een Siciliaansche, werd afgebroken, in een stand, die een vredige remise doet verwachten. De stand in de eeregroep a. luidt, thans na 4 ronden: H. Kmoch 31/? p., Dr. M. Euwe 2 pt., en 2 afgebr. par tijen. Landau l1/? pt., Spinhoven V? pt. en 2 afgebr. partijen, ir. van Steenis V? pt. en 1 afgebr. partij, Scheffer 0 pt. en 2 afgebr. partijen. Succes voor Stoltz in het tournooi te München. MÜNCHEN 14 September (A. N. P.) In de achtste ronde van het internationale schaaktourooi te München gelukte het Slolz door een -volgende overwinning, thans op Nielsen, de leiding te behouden. Ook de Zweed Lundln won, en wel van Kieninger. De partij Bogoljubow—Mros was erg rommelig en leverde een overwinning voor Bogol jubow op, Aljechin speelde tegen Rabar een bijzonder moeilijk positiespel. Tn hoopelooze positie overschreed Rabar den tijd. Cortlever slaagde er in zijn tweede over winning in de wacht te sleepen door Leepin mat te zetten. De parij Rethy—Foltys eindigde remise. Door een toeren- eindspel won Richter van Füster. Zeer terughoudend speelden Opocensky. en Rohacek zonder dat het tot een beslissing kwam. De afgebroken partijen van de zevende ronde hadden de volgende resultaten. Mros sloeg Rabar, terwijl Rethy een overwinning behaalde op Rohacek. De partijen Aljechin— Lundin, Kieninger—Opocensky, Nielsen—Bogoljubow Foltys—Richter eindigden remise. ttRt H t „QEJONGEKihpiqek AANKOMST Boksen Duitsche bokswedstrijden te 's-Gravenhage. Voor de bokslïefhebbers in Den Haag Was het Zaterdag een bijzondere .dag. Das Truppenbetreu belm Reichs- kommissar, dat in Nederland eet) middengewicht-compe titie bracht, had wedstrijden georganiseerd in de ópen lucht, welke gehouden werden op het Malieveld. Het weer werkte'echter niet mee, zoodat de talrijke toeschouwers naar schatting ruim 20.000 het bij de eerste openbare wedstrijden, na de opheffing van het boksverbod, niet bijster troffen. Onder de aanwezigen bevonden zich general-leutnant Lehmann, de marinebevelhebber, contre-admlral Kinast, de weermachts- en ortskommandant Major Creuzinger, Untersturmführer und Sonderreferent für Truppen be- treuung betm Reichskómmissar, Ernst Leutheusser, bij wien de organisatie berust. Voorts generaal Seyffardt, baron van Haersolte van Haerst, namens den leider der N. S. B., Majoor Feenstra, commandant van de W. A. alsmede vele leden van de Duitsche weermacht. Een muziekkorps van het luchtwapen bracht vroolijke muziek ten ^gehoore, waarna major Creuzinger een wel komstwoord sprak. De eerste partij tusschen Fritz Reppel (Berlijn) en Kurt Stary (Berlijn) werd dooi eerstgenoemde op punten ge wonnen. De strijd tusschen Scheder (Weenen) en den vlieger Jakubowsky eindigde In een overwinning op punten voor Jakubowsky, Hierna volgde de partij tusschen den kampioen van Europa, Gustaf Eder en Fritz Quoss uit Munster. Al spoe dig bleek, dat Eder te sterk, voor Quoss was en de eerste maakte dan ook korte metten met zijn tegenstander. Tweemaal werd Quoss gevloerd en toen hij voor de derde keer tegen de vlakte ging werd hij uitgeteld en Eder door knock-out tot overwinnaar uitgeroepen. Tot slot kwamen Sporer (Altona) en Hampeis (Weenen) tegen elkaar in den ring. Het werd een harde strijd, waarin beide boksers veel te incasseeren kregen. De wed strijd stond echter niet op bijzonder hoog peil. Na afloop van- de wedstrijden heeft Nntersturmführer Leutheusser een slotwoord gesprokén, waarna de middag met het Deutschland- en Horst Wessel-lied werd besloten. (A. N. P.) Honkbal Benarde overwinning van op Haarlem. „De Rest' Laatste beurt der Haarlemmers verliep puntloos. Na spannenden strijd heeft'Haarlem Zaterdagmiddag de meerderheid van de Rest moeten erkennen. De twee ploe gen ontliepen elkaar echter zoo weinig dat de uitslag ook wel andersom had kunnen zijn. Ook dezen keer won De Mon het duel van Wilders. Hij bereikte n.l. elf keer drie slag tegen laatstgenoemde zeven keer. Verder heeft De Mon nog twee nullen op zijn rekening door aangooien en Wilders nog zeven door aan gooien en vangen. Hoewel Odenthal als eerste slagman van De Rest meteen door een honkslag op het eerste honk kwam, leverde dit De Rest nog geen punt op, terwijl het tot de vierde beurt duurde eer weer een speler van De Rest een honk bezette. Odenthal en Sehijvenaar konden beiden door een honkslag loopen en toen Koning op het tweede honk misgreep en Van der Putten met een korte tik Sehijvenaar hielp, waren er twee man over de plaat. Daar Haarlem tot zoover door fouten van Holewijn op het eerste honk nog slechts één run bezat, stond De Rest na vier innings met 21 voor. Doordat Langereis in de derde beurt aan slag faalde, bracht zelfs de tweehonkslag van Kloos nog geen'run op. Pas in de achtste beurt kreeg De Rest de kans de score te verhoogen. De Mon gaf twee maal vier wijd en ook Sehijvenaar kwam op het honk. Toen kon de tik van Wilders twee man over de plaat brengen en daarmee de score verhoogen tot vier. Langereis gaf hier op een duidelijk antwoord door ter wijl Kloos op de honken was, een homerun te slaan, waardoor de Haarlem-score op drie kwam. In deze zelfde beurt leverde het veldwerk van WildersSehijvenaar— Holewijn een pracht staaltje van dubbelspel, waaraan De Mon en Ferment ten offer vielen. Met de stand 4—3 ging De Rest voor de laatste maal aan slag. Het werpen van De Mon en een goede aangooi van Keulemans vernietigde echter spoedig alle hoop, Mul der profiteerde van een slechten aangooi van Bloemink maar bracht het niet tot een punt. Doch ook Haarlem bleek In deze beurt machteloos. Wel raakten Veenhof, Bloemink en Voetelink den 'bal, maar niet zoo goed dat zij de honken konden bereiken, zoodat ook deze beurt puntloos eindigde; De cijfers der innings zijn: De Rest: 000200020 4 Haarlem: 100000020 3 Bij Haarlem kwamen de lionkslagen van: Kloos, Lan gereis, Veenhof en De Mon, bij De Rest van Odenthal (twee), Sehijvenaar en Wilders. PROMOTIE-DEGRADATIE. In den strijd om een plaats in de Ovengangsklasse be haalde D. W. S. de tweede overwinning door T. Y. B. met 14—2 te verslaan. The Catchers, die hun plaats in de Overgangsklasse ver dedigen, leden voor de tweede maal een nederlaag, nu tegen Haarlem II. De lnningscijfers zijn: Haarlem II: 764 16 56000=44 The Catchers; 003010000=4 De Ronde van Haarlem-Noord, die Zondag middag werd gehouden is gewonnen door Cor de Best, die men op de foto als eerste door de finish ziet gaan. (Foto De Haas) De stand na de achtste ronde luidt thans: Stoltz 6% pnt; Aljechin 6 pnt.; Lundin en Bogoljubow 5i/2 pnt.; Foltys 5 pnt.; Richter 414, pnt.; Nielsen en Mros ieder 4 pnt.; Füster, Rethy, Opocensky, Cortlever en Rabar ieder 3i/» pnt.; Kieninger 3 pnt.; Rohacek 11/., pnt. en Leepin 1 punt. BEVERWIJK VISCHWEDSTRIJD VAN „D. IJ. V.". Zondagochtend heeft het vischcollege D.IJ.V. een wedstrijd „vrij visschen" gehouden te Akersloot. Er waren zelfs 22 deelnemers, die zich niet lieten af schrikken door den gestaag neergutsenden regen. Bij het vischwater aangekomen waren de voorbe reidingen tot den wedstrijd weldra getroffen en kon hoofdcontroleur van Waveren spoedig het startsein geven. Tenslotte was iedereen blij toen het eindsignaal klonk. In café De Vriendschap te Beverwijk, reikte de heer Van Galen met een felicitatiewoord de prijzen uit. Eerste wérd P. Beentjes met 88 punten. Ver daar achter kwam W. Brandjes met 22 punten als 2e, ter wijl de loting uitmaakte dat van Raan 3e werd, Hut- tinga 4e en Hendriks 5e elk met 12 punten. FEESTAVOND VAN DE HEEMSKERKSCHE ZWEMCLUB. Zaterdagavond werd in het gebouw „Adrichem" een feestavond van de Heemskerksche Zwemclub ge houden. De voorzitter, de heer J. Schik, sprak een kort openingswoord, waarin hij den wensch te kennen gaf, dat deze avond zou medewerken om den band tus schen de leden onderling te versterken, zoodat door een nauwe samenwerking de bloei van de Heems kerksche Zwemclub zou toenemen. Het bestuur had voor dezen avond den imitator- parodist Huib van Meurs en den.humorist conféren cier Johnny Pirns geëngageerd. Johnny Pirns had er met zijn levensliedjes al gauw de goede stemming in, die nog verhoogd werd door de grappen en liedjes van de sprekende pop August. Het hoogtepunt van den avond was evenwel het optreden van Huib van Meurs, die op uitstekende wijze Peter Pech en Bu- zlau, in zijn creatie als Madam Buziau, imiteerde. Het een eti ander werd afgewisseld met dansen o.l.v. Johnny Pims en waarvoor Roemer's Band de muziek verzorgde. Al met al was het een goed geslaagde avond waarop het bestuur van de Heemskerksche Zwemclub met voldoening kan terug zien. HET VOETBALTOURNOOI. Na spannenden strijd Stormvogels winnaar. Zaterdagavond en Zondag zijn de slotwedstrijden gespeeld van 't Midden Kennemerlandtóurnooi. Zater dagavond won Kinheim van D.E.M. Zondagmiddag plaatsten Stormvogels en De Kennemers zich resp. na overwinningen op de Alkmaarsche Boys en Beverwijk in de finale. Na een spannenden kamp wisten de IJmuidenaren tenslotte op den wisselbeker beslag te leggen. KINHEIM—D.E.M. Voor den wedstrijd tüsschen de verliezers bestond maar geringe belangstelling. Bij Kinheim ontbrak v. d. Kant en bij D.E.M, doelman Slotemalcer, Jansen en van Noort. Door deze aderlating vlotte het combineeren bij D.E.M. niet, waardoor vele aanvallen op niets uitlie pen. Het samenspel van Kinheim stak daarbij gunstig af, waardoor zij bovendien steeds een lichte vi;ld- meerderheid had. De middenlinie stuwde de voor hoede uitstekend, maar voor het doel hielden Ver hoofdstad c.s. het spel te kort. Prinsen gaf Vessies na korten tijd onhoudbaar, het nakijken. Hoewel D. E. M. vele keeren voor het Velsensche doel kwamen wer.d er niet gescoord, daar de schutter ontbrak. Ver hoofdstad en Kuilenburg verhoogden den voorsprong tot 30. Met dezen stand kwam het einde. ALKM. BOYS— STORMVOGELS (2—3). In een stroomenden regen werd Zondagmiddag met dezen wedstrijd begonnen. De Alkmaarders liepen hard van stapel en hadden in de eerste helft al spoe dig een 20 voorsprong. Vooral het laatste doelpunt was zeer fraai. Stormvogels reduceerde dezen ach terstand tot 21. N&' de hervatting hebben de blauw-witten zich ten volle gegeven om de overwinning uit het vuur te sleepen. De Alkmaarders verdedigden zich echter hardnekkig en wisten geruimen tijd stand te houden. Met een kopbal bracht de rechtsbuiten de partijen op eeliiken voet De Bovs lieten nu hun verdedigen de houding varen en slaagden er in het spel te ver plaatsen. Twee harde schoten stopte Kraak in deze periode meesterlijk. Een strafschop bezorgde Storm vogels de leiding. De bezoekers waren er toen vol komen uit. Stormvogels beging echter de fout de Alkmaarders in te sluiten. Door deze opeenhooping van spelers was het practisch onmogelijk om nog te doelpunten, zoodat het einde kwam met een ver diende -32 overwinning voor de IJmuidenaren DE KENNEMERS—BEVERWIJK (2—2). Reeds direct na het begin demonstreerden de rood zwarten een groote meerderheid, waaruit echter geen doelpunten, maar wel een serie corners ontstonden. De verdediging van Beverwiik maakt" toen "ip bij zonder zwakken indruk. Eerst nadat Beverwijk het snel eenigszins had weten te verplaatsen kreeg de voorhoede van de Kennemers kansen. Albers benutte er één van. (10). Te veel opdringen,van de roodzwarten strafte Tee ling met een goed doelpunt af. (11). .Nog voor de rust wist Teeling Brethouwer weer te passeeren. (12). Reeds in de eerste minuut van de +weede helft scoorde Horeman den gelijkmaker- (22). Er ontspon zich nu een spannende strïid om de lei ding. Onder groote spanning verstreken de minuten, maar wat De Kennemers ook probeerden de muur voor het Beverwijk-doel was niet te doorbreken. Strafschoppen moesten toen beslissen wie ln de fi.nale zou komen. Tedere voor hoed esoeW mn"ri. er één nemen. Den eersten keer benutten Beverwijk eri De Kennemers er van de vijf vier. Ook de tweede keer bracht nog geen beslissing, daar beide ploegen er nu -drie benutten. Onder groote spanning werd tenslotte na den derden keer de Kennemers winnaar. Voor den aanvang is één minuut stilte betracht ter nagedachtenis van Cor van Roon. BEVERWIJK—ALKM. BOYS (0—3). De Beverwijkers namen" direct het initiatief in handen, maar door de improductiviteit van de voor hoede.» werd geen enkele kans benut Waarschijnlijk wei-kte dit zoo teleurstellend, dat de Alkmaarders al weer gauw het heft in handen namen. Geleidelijk voerden zij den stand op, o.a. uit een strafschop, tot 30. Hoewel de Beverwijkers vele goede aanvallen wisten op te zetten, werd er eenmaal in het doelge bied gekomen zoo geprutst, dat de Alkmaarsche doel man, die in uitstekenden vorm was, er niet eens aart te pas hoefde te komen. Willen de roodwitten Ln de competitie succes bereiken, dan moet de voorhoede tot grootscher dingen in staat zijn dan tijdens deze generale. STORMVOGELS—DE KENNEMERS (1-0). Deze wedstrijd is de fraaiste van het geheele tour nooi geweest. Langen tijd is onzeker geweest wie van beide finalisten de overwinning zou behalen. De Kennemers hebben de eerste klassers het vuur na aan de schenen gelegd, want in de eerste helft deden zij niet onder voor de IJmuidenaren. Doelman Kraak heeft meermalen zijn kunnen moeten toonen. De eer ste helft verstreek, mede door het uitstekende werk van doelman Brethouwer, zonder dat er gescoord werd, In de tweede helft hebben de Stormvogels het eerste en winnende doelpunt gescoord. V. V. B.—I. E. V. (3—3) In het spel van I. E. V. viel in dezen wedstrijd het samenspel op terwijl'het juist contact van linie tot linie werd onderhouden. Het open spel, over de vleugels varïeerend verdeeld door spil Oortwijn, dwong de middenlinie der thuisclub t.ot de ver dediging. In tempo schoten de V.V.B.'ers iets te kort, terwijl het juiste verband nog niet werd ge legd. Tactisch waren de I. E. V.'ers sterker. V.V.B. stelde zich met een geheel veranclei-de ploeg op. Van de samenstelling van verleden jaar stonden nu 4 spelers opgesteld. Een dergelijke in grijpende verandering vereischt zeker een aantal wedstrijden om op elkaar ingesteld te zijn. Qua spel is V.V.B'. positief sterker dan verleden jaar. De rust ging in met een 20-voorsprong voor I. E. V. Na rust wist V.V.B. gelijk te maken, ter wijl beide daarna nogmaals het net wisteü te vinden... HET TENN1STOURNOOI De uitslagen van de tenniswedstrijden op de Duin- wijekbanen luiden als volgt: Dames dubbel-A. Finale. Mevr. N, DinledMej. H. Prange sl. Mej, H. en A. Teer 63, fi4. Dames Dubbel B. Finale. Mevr. v. d. Bliek en Mej. v. d. Veen sl. Mevr. KlokMajoor 61. 63. Heeren SinglêA. Koopmans sl. Langendijk 61, 6—3. Heeren single B. Reynders sl. v. Dijk 63, 10S. Troostronde B. Finale. Ludwlg sl. Vriens 75, 36, 61. Troostronde A. Modderman sl. Maandag 63, 63. IJMUIDEN BRIDGECLUB „IJMUIDEN". Bij den gehóuden eere-wedstrijd van de jubi- leerende bridgeclub ,,1-Iaarlem-Noord" is de beker die onlangs door het B.C.IJ.-viei'tal was gewon nen, door den voorzitter van „Haarlem-Noord" met een toepasselijk woord uitgereikt. Het B.C.IJ.-viertal bestaande uit de heei-en A. Jongeling, J. Westerop, H. A. Osendarp en C. Raspoort speelde als winnaar van den beker, een eere-wedstrijd tegen de acht sterkste viertallen, die ook nu wederom door het IJniuldensche team werd gewonnen, dus driemaal in successie. Onder deze viertallen bevonden zich o.m. de Haarlemsehe Bridge Bond, „de Kennemers" en „Santpoort". Voorwaar een mooi resultaat. Van a.s.. Dinsdagavond half acht af zal voor leden en belangstellenden gelegenheid zijn om in clubver band te bridgen en wel in het nieuwe bridge-home pension Reehorst, Julianakade 34. Op dezen eersten clubavond zal een wedstrijd gehouden worden om mooie nuttige prijzen. OM HET KAMPIOENSCHAP DAMMJEN VAN NOORD-HOLLAND. Laros wint. Gisteren is met het persoonlijke damkampioen schap van Noord-Holland een aanvang gemaakt. De deelnemers waren: P. J. van 'Dartelen, IJme de Jong, beiden Haarlem; I-I. Laros (IJmuiden), A. J. Buyclc (Santpoort), B. May en H. G. Giske3 (Zaandam). De kampioen van Kennemerland, Dukel, die oorspronkelijk aan dit tournooi zou deelnemen, was door onvoorziene omstandigheden verhinderd uit te komen. In -de eerste ronde, die een plaatselijk karakter droeg, speelde Laros tegen A. J. Buyck. Deze partij nam om elf uur in de kleine zaal van Hotel Ken- nemerhof een aanvang. Te Haarlem speelde Mr. van Dartelen tegen IJme de Jong; de partij tusschen de Zaandammers May en Giskes zal op een nog nader te bepalen datum gespeeld worden. Dit tournooi werd een spannenden strijd, waarin het den titelhoudervan Dartelen danig lastig ge maakt werd. Aan dezen wedstrijd zijn tevens de voorwedstri.1- den om den meestertitel verbonden. De eerste twee spelers krijgen namelijk indien geen meester zijnde het recht aan de demi-finale deel te nemen. LAROS WINT VAN BUYCK. Gisteren zijn de wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Noord-Holland begonnen. Onder groote belangstelling werd te IJmuiden de partij tusschen den IJmuidenaar H. Laros en de coming-man A. J. Buyck uit Santpoort gespeeld. Na een kort en krachtig gespeelde partij slaagde Laros ér in zijn tegenstander te overwinnen. HEEMSKERK TAFELTENNIS. Op uitnoodiging van de R.K. Tafeltennisvereenl- ging „D.O.K." gaf Zondagmiddag het sterke „Win- fried" uit Haarlem een demonstratie in tafelten nis. De Haarlemmers lieten uitstekend spel zien. Voor de D.O.K.'rs viel er veel te leeren. R.K. V. V. „A.D.O." Wegens het slechte weer werden Zondag de selectie-wedstrijden welke A.D.O. zou houden af gelast. Voor Zondag staat als eerste competitie-wed strijd op het programmma: A.D.O.Zeevogels. Zeevogels is een nieuwe tegenstander in de IVf klasse.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 5