Korf en bondig Visscherij-Snufje Niet-gewenschte Duitschers moeten verdwijnen Naar van officieele zijde wordt medege deeld, ligt het in de bedoeling van de regee- rlng maatregelen te treffen, welke er toe leiden, dat alle niet-gewenschte personen van Duitsche nationaliteit het grondgebied van Nederland verlaten. Bij de uitvoering van dien maatregel zul len als personen van Duitsche nationaliteit worden beschouwd diegenen, die op 4 Mei 1945: a. de Duitsche nationaliteit bezaten, b. Zonder nationaliteit waren, doch tevoren de Duitsche of Oostenrijksche nationaliteit bezeten hebben en de uit hen geboren na komelingen. die de Nederlandsche nationali teit niet bezitten. Onder het bepaalde sub. a. en b. worden voorshands niet betrokken diegenen, die ten gevolge van de tegen hen getroffen maat regelen van het nationaal-socialistisch regiem hun vaderland hebben verlaten en in Neder land een tijdelijk verblijf hebben gekregen. Ten aanzien van hen zal een afzonderlijke regeling worden getroffen. Een vergunning tot tijdelijk voortgezet ver blijf m Nederland kan in bepaalde gevallen worden verleend en wel aan die personen vaiwDultsche nationaliteit, 1. wier voortge- 2eWerblijf in Nederland noodzakelijk wordt geacht in het algemeen Nederlandsch be lang; 2. die reeds vóór 10 Mei 1940 in Neder land met toestemming van de Nederlandsche overheid waren gevestigd en voor en tijdens de bezetting zich als oprechte vrienden van het Nederlandsche volk hebben gedragen; 3. die op een zoodanige wijze aan het Ne derlandsch blnnenlandsch verzet hebben deelgenomen, dat hun als erkenning een voorloopig verblijf in Nederland kan worden toegestaan. De personen van Duitsche nationaliteit die op grond van het in 1—3 bepaalde vermee- nen in aanmerking te komen voor een ver gunning tot tijdelijk voortgezet verblijf, die nen een met bewijzen gestaafd verzoek schrift in te zenden bij het hoofd van de plaatselijke politie van de gemeente, waarin zij gevestigd zijn. Volledig en duidelijkheidshalve wordt ver meld. dat het vorenstaande ook geldt voor personen, die naast hun Duitsche nationali teit een andere (dubbele) nationaliteit be- Aan Duitschers die hier mogen blijven kan een arbeids-. beroeps- of bedrijfsvergunning worden uitgereikt. Met de definitieve verwijdering van personen die hier niet mogen blijven moet worden gewacht, totdat de geallieerde auto riteiten in verband met den moeilijken toe- Stand in Duitschland daartoe hun toestem ming zullen hebben gegeven. Hoofdstad-Operette Van de operette „Driemeisjeshuis", waarmee de Hoofdstad-Operette Vrijdag avond in den vollen Stadsschouwburg hier voor 't eerst optrad, kon ik een stuk van het 2de en het geheele 3de bedrijf bij wonen. We hebben in vroeger jaren „Dreimadlerhaus" van het Fritz-Hirsch- gezelschap gezien. De Nederlandsche op voering kon die van den onvergete- lijken Fritz Hirsch, wat losheid eri leven digheid betreft, nog niet evenaren. In mu zikaal opzicht was er echter veel goeds in. Vooreerst het onder leiding van Pim de la Fuente zeer beschaafd spelende orkest. Dan de prestaties van eenige der hoofd personen: de zangers Peter van Zon en Bert Silvester, beide met zeer goede vo cale kwaliteiten en de uitstekende sou brettes Dora Schrama en Dora Paulsen. Verheugend was het ook den ouden be kende Paul Harden weer te zien, al stem de het even weemoedig hem de rol van wijlen Hirsch te zien vervullen. Daaren tegen viel de hansworstfiguur van Frits Steiner, hoe amusant deze ook was door zijn dwaze invallen, vrijwel geheel uit den toon. Aan de aankleeding was zeer veel zorg besteed, zoodat zij - behalve de leelijke achtergrond van het 3de bedrijf het ©og bekoorde. De vertooning had veel succes. Enkele nummers werden gebisseerd. K. DE JONG Ledenconcert der H.O.V. De H.O.V. heeft haar herleefde serie ledenconcerten glansrijk ingezet met dat van Vriidagavond. Zeer zinrijk opende de gastdirigent Hein Jordans het concert met het werk waarin knechting en bevrij ding zoo geweldig verklankt zijn: Beet hoven's Egmont-Ouverture. Een kern achtige vertolking gaf hij, fel, bewogen, zonder overdrijving en goed voorbereid. Het optreden van den solist, den violist Jo Juda kon ook als symbool der bevrij ding gelden. Lange jaren heeft hij als gijzelaar in eenige kampen, moeten doorbrengen. Hij heeft door zijn kunst zijn lootgenooten aldaar veel vertroos ting geschonken. Dit werd na zijn solo voordracht van Vrijdagavond nog in dankbare herinnering gebracht in een toespraak van den voorzitter der ex- politieke gevangenen. Mr. Stomps. Maar alle aanwezigen hadden reden tot dank baarheid voor Juda's voortreffelijke ver tolking van Tchaikowsky's Vioolconcert. Ik voor mij dweep niet met dit werk: ik vind er veel dik opgelegd virtuoos ver toon in en ook gedeelten, die op het kant'° van het triviale zijn, maar als men *t zoo hoort spelen als ditmaal: met zoo'n mooien toon in de cantilenes, zoo'n bezon kenheid in de fijne Canzonetta en zoo'n meeslepende vaart in de finale, en daarbij zoo'n uitstekende orkestbegeleiding alleen de fluit speelde soms wat te sterk dan wordt men er toch door geboeid. Van Dvorak's 5de Symphonie kon ik Elechts het eerste hoofddeel hoor en, welks vertolking de allerbeste indrukken van orkest en dirigent gaf. De zaal was nagenoeg geheel bezet. K. DE JONG. Te Haarlem is wederom opgericht een afd. marlem en Omstreken van de Bond van Jong-LSberalen. Het secretariaat wordt voor loopig waargenomen door Mr. W. Voort- huizen. Brakenburgstraat 49. Haarlem. De Haarlemsche Muziekvereenigtng ..Harmonie Crescendo" zal op 9 October a.s. het feit herdenken dat zij 50 jaar geleder. Werd opgericht. BINNENLAND In Gulpen (L.) heeft een dubbele moord plaats gehad. In de omgeving vond men een lijk van een 49-jarlgen man bij een beekje aan een wilgentak hangen. Later vond men in de nabijheid ook het lijk van een 38-jarlge vrouw. Haar hals was gedeeltelijk afgesne den. Sporen wezen er op, dat eerst op de plaats gevochten is. Verder tast de politie nog in het duister. Benoemd is tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde aan de rijks universiteit te Leider, om onderwijs te geven in de verloskunde en de leer der vrou wenziekten, Dr. A. J. M. Hilmer. Het klokkenspel van den Domtoren te Utrecht is in ons land teruggebracht. Maat regelen zijn genomen voor de herplaatsing. Tot president van het tribunaal te 's Gra- venhage (dat uit 6 kamers bestaat) is be noemd mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. Te Rozendaal zijn 5 ambtenaren van het Distributiebureau gearresteerd wegens knoeien met kaarten om zich zelf te bevoor- deelen ten koste van meestal oude menschen. Een had 25 levensmiddelenkaarten voor eigen gebruik. Luitenant-kolonel S. C. F. Maas, wnd. hoofd van den dienst der repatreering, zal Zondag 7 October om 6 en 11 uur des mor gens over den zender Hilversum aan de familieleden van hen. die momenteel nog In Duitschland vertoeven, belangrijke mede- deelingen doen. In Uden heeft zich weer een ernstig on geval voorgedaan, doordat kinderen met een gevonden handgranaat speelden. Van de drie kinderen werd er een op slag gedood; de twee anderen werden zwaar gewond. Tot directeur van de Hypotheekbank voor Nederland, de Insulaire Hypotheekbank, de Alg. Brandwaarborg Mij. te Amsterdam is benoemd mr. A. S. v. Nierop. te Overveen. BUITENLAND Op Malaka Is 17.000 ton tin aangetroffen. Andere berichten spreken van zeer groote voorraden rubber en tin in Siam en Indo china. In het Joodsche gedeelte van Palestina zal op 8 October a.s. een algemeene staking worden georganiseerd van een uur namid dag tot zeven uur 's avonds als protest tegen het Britsche witboek over de Palestijnsche kwestie en tegen de eventueele handhaving van dit witboek. Tijdens den staklngstijd zullen groote volksbijeenkomsten worden gehouden De hertog van Windsor is voor het eerst sinds zijn troonsafstand in 1936 in Engeland aangekomen om zijn moeder en den Koning te bezoeken. De militaire opvoeding op de Japansche scholen gaat verdwijnen, ook schermen en jiu-jitsu worden binnenkort verboden. Het aantal leden der communistische partij in Rusland is tijdens den oorlog van 3% millioen tot 6 milltoen gestegen, dank zij verzachting der toelatingsvoorschriften. (Un. Press). Op Malaka is een rubbervoorraad van ca. 15.000 ton aangetroffen. In de Times is voorgesteld, dat een Engelsche stad de plaats Oosterbeek zou adopteeren. In een rapport over de algemeene voed selpositie, door het departement van land bouw in de V. St., uitgegeven wordt betref fende Nederland gezegd, dat om de bestaande tekorten weg te werken invoer van 800.000 ton tarwe, 50.000 ton suiker en 35.000 tot vet noodig is. Sjigeroe Yosjida, minister van buiten- landsche zaken in het afgetreden kabinet van Prins Higasjikoenï, is thans eerste minister van Japan geworden. SPORT DAMMEN. De hoofdklasse-competitie van den Nederlandschen Dambond zal in de tweede helft van October a.s. beginnen. De hoofdklasse-afdeeling district Noord-Hol land is als volgt samengesteld: Damvereeni- ging „Gezellig Samenzijn", Damvereenlging „Jozef Blankenaar" en de Christelijke Dam- vereeniging „Amsterdam" (allen te Amster dam): Damclub „Oostzaan", Damclub „Zaan dam"; Damclub „IJmuiden", Haarlemsche Damclub en Damclub .Oosterkwartier" (Haarlem). VOETBAL H.V.B.-beker Zondag. 10 u.: EDO 2H'lem 2; HFC 2—RCH 2; 12 u.: VSV 2—Kenn. 2; TYBB 2—Bloemendaal 2; Z'meeuwen 2—HEC 2; Stormv. 2Velsen 2. Kennemerland-beker Zaterdag 4 uur: Half weg—Johez; SIZO—VEW; VIV—ETO; K'land Tw. Jeugd; WRA-WB, Zondag: DIO— Haarlem Comb., 2.30 u„ Muiderslotweg. VELSEN Mooi succes der Pol. Sport Ver. De Politiesportver. Vel6en heeft deel genomen aan een in Den Haag gehouden tournooi van politiesportvereenigingen, waarbij ook elftallen van Den Haag, R'dam en A'dam op het appèl verschenen. Vel sen won den eersten prijs. Tegen Amster dam was het resultaat 00 en werd na strafschoppen gewonnen. De finale tegen Rotterdam eindigde in een 20 overwin ning voor de Velsenaren. Burgerlijke Stand Geboren: H. Goebert, d., Terrasweg lrd. Santpoort; T. A. v. d. Wiel, z., Schipbroe- i kerweg 2, Santpoort; L. Molenkamp, z., Hagelingerweg 14, Santpoort; A. M. van Schadewijk, z., Sparrenstraat 43, IJmui den. Overleden: J. Groen, 67 j., ongehuwd, Trompstraat 140, IJmuiden. Getrouwd: W. ZwanenburgA. van Ba- tum, Amsterdam, Huidekoperstr. 23; C. FilarskiA. W. Schoonenberg, IJmuiden. Velserduinweg 153; H. SiebengaH. J. B. van der Eem, Velsen, Marnixlaan 10; R. de WaalA. C. F. Visser, IJmuiden, Tuin dershofje 13; P. W. N. J. Rozenstraten— G. C. van Houwelingen, Amsterdam, Kromme Mijdrechtstraat 6 11; J. M. van OsN. Hopman, IJmuiden, Planciusstr. 53. Ondertrouwd: H. H. Rücker, van Baer- lestraat 57 II, Amsterdam en H. M. Slebos Hagelingerweg 21, Santpoort. Toek. adres: Heemstede, Leidschevaartweg 111; J. Ros, IJmuiderstraatweg 95, IJmuiden en M. Stanneveld. Casembrootstraat 5. IJmuiden D. de Mijl, Bentheimstraat 14, Vlaardin- gen en J. Mars, Kortenaerstraat 26. IJmui den; H. A. Koehorst, Kerklaan 21, Spaarn- dam en G. H. A. Schoonaard, Zijkanaal C weg 12, Velsen. Toek. adrw: Haarlem, Tesselschadestraat 31; A. Korf, Schouten straat 8, IJmuiden en F. de Vries. Piata- nenstraat 93, Bloemendaal. J. v. d. Meer. Havenstraat 10, 's-Gravenhage en W. M Jasperse, Dirk Hartoghstraa; 6, IJmuiden, Programma van Strawberries Voor a.s. Zondag zijn vastgesteld de vol gende dameswedstrijden: (voorronden van den Nederl. Hockeydag op bet B.M.H.C.- terrein te Bloemendaal) Strawberries IHurley 1 12 uur. B D.H.C. Iwinnaar 13.30 uur. Strawberries II—HBS. II 10.30 uur. Op „Jagdlust" te Santpoort zullen oefen wedstrijden voor de lagere elftallen (da mes en heeren) gespeeld worden. Aanvang 10 uur precies. IJMUIDEN Fusie Jongelingsvereenigingen De Gereformeerde Jongelingsvereeni- ging te IJmuiden-Oost heeft een fusie aan gegaan met die van IJmuiden. Het voor- loopige bestuur van de gecombineerde vereeniging is als volgt samengesteld: J. van Popta, voorzitter; J. den Duik. secre taris; J. Zwaan, penningmeester; J Korf, bibliothecaris; A Rijke, algem. adjunct. Nieuwe vischbakkerij op de Tegeltjesmarkt. Op de Tegeltjesmarkt, waar reeds tal van bedrijfsgebouwen staan, is men thans bezig met het bouwen van een groote vischbakkerij voor het Rijksbureau voor de voedselvoorziening. Het is een houten gebouw, dat tijdens de bezetting dienst heeft gedaan als paardenstal. Het gebouw is 36 M. lang en naar wij vernamen, zullen er een tiental bakovens geplaatst kunnen worden. Zooals men weet. wordt door genoemd bureau gebakken visch verstrekt aan ver schillende categorieën der bevolking. Wandeltochten van de Storm vogels. De IJmuider Wandelsportver. ..De Stormvogels" organiseert Zaterdag 13 en Zondag 14 October een wandeltocht van resp. 15 'en 25 K.M. Het parcours ioopt door Santpoort, Driehuis-Westerveld en Velsen. Gestart wordt van hotel Vreeburg te Bloemendaal, voor den tocht van Za terdag tusschen 2 en 3 uur en voor dien van Zondag tusschen 11 en 12 uur. De deelneming is ook open voor niet-leden van den N.W.B. Men kan zich tot 11 Oct. doen inschrijven bij J. de Groot, Ceder- straat 37. IJmuiden; L. Bakker, Burgem. Enschedélaan 53; P. Balgooij, VerL Koe pellaan 5, Bloemendaal; en Joh. Rade makers, Oostertuinen 65, Beverwijk. Ook bij P.A.L.V.U. de vlag in top Het was begin Maart 1942 dat bij de penningmeesteresse van de tooneelver- eeniging P.A.L.V.U., mevr. Heiligers, een man binnenstapte, die op zijn jas het N. S.B,-speldje had. Hij eischte met veel op hef de boeken en bescheiden van de ver eeniging. Noodgedwongen werden hem deze overhandigd en daarmee behoorde P.A.L.V.U. tot het verleden Zoo dachten tenminste de heeren, die destijds, gesteund door de Duitsche bajo netten, een hoog woord voerden. Officieel was P.A.L.V.U. van de baan, maar de kern der vereeniging bleef. En Donder dagavond is deze kern, bestaande uit ruim 20 leden, bijeengekomen. Besloten werd, oud-leden en belangstellenden tot bijwo ning van een vergadering uit te noodigen, om dan zoo spoedig mogelijk aan den slag te kunnen gaan. Het is voor P.A.L.V.U. zoowel als voor het vereenigingsleven in het algemeen een handicap, dat behalve het Patronaatsgebouw alle gebouwen, die zich voor het geven van tooneelvoorstel- lingen leenen, tegen den grond liggen, maar hierdoor laat P.A.L.V.U. zich niet ontmoedigen. Dc- heer H. van Baar heeft zich bereid verklaard, als regisseur op te treden. Voetbalwedstrijden. Zaterdagmiddag 2.30 uur speelt een V.V.IJ.-combinatie tegen een Waterloo- combinatie. Om 3.30 uur speelt een V.V.IJ.-combi natie tegen een V.G.S.-Kinheim-combina- tie op het Kinheimterrein. Hinderwet. Ter gemeentesecretarie (4e afd.) liggen ter inzage verzoeken van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden om vergunning voor het opstellen en in werking brengen van een oliestookinrich ting voor S. M.-oven in de Staalfabriek en van D. de Koning en D. de Niet om vergunning voor het oprichten van een timmerfabriek op een perceel aan de 3e Havenstraat hoek Industriestraat te IJmuiden. Scheepvaart Alhier zijn binnengekomen de Neder landsche sleepboot Hudson met den zand zuiger Edaz van Bordeaux; het Neder landsche m.s. Bellatrix met kolen van Huil; het Nederlandsche m.s. Nettie met kolen van Huil; het Engelsche m.s. Drake met stukgoederen van Londen. Alhier zijn gisteren binnengekomen de Badze met steenkool uit Goole, de Elisa beth uit Hudiksvall met hout voor Zaan dam, de Hollingdale uit Hudiksvall met hout voor Zaandam, de Venus uit Skel- leftea met cellulose voor de papierfabriek te Vel6en. Scheepstijdingen De Terborg van de Stoomv. Mij. Neder land, vertrok 26 September van Aden, de Johan van Oldenbarnevelt, eveneens van de „Nederland" vertrok 28 September van Suez. BESOMMINGEN VRIJDAG. IJM48 f32.578, IJM103 f 18438, IJM15 Cornelis f28.790, KW134 f21.430, KW68 f 10.942. Loggers: KW45 f3839. KW107 f 6985, Botters: IJM213 f 1982.IJM241 f 603. IJM251 f198. IJM255 f 322, IJM261 f242. IJM237 f510, IJM262 f779, IJM226 f 776. IJM239 f 184, IJM310 f 149. KW160 f 440. KW181 f315, KW205 f B20. KW340 f610. KW124 f 170, KW81 f 265, KW199 f 394, KW 125 1 480, KW12 f 605, KW190 f 620, KW152 CDLV. Als het nu van de trawlers en de log gers alléén moest komen, zou het er met de vi6chvoorziening slecht uitzien, want trawlers varen er nog weinig en loggers varen er weinig meer. En al maken deze schepen mooie vangsten, toch is wat ze aanvoeren voor een markt als IJmuiden, die zoo ongeveer voor elke hoeveelheid goed is, van geen beteekenis. Maar er is in den loop der oorlogsjaren, toen feiteiijk alleen door heel kleine scheepjes onder de kust gevischt kon worden, een oorlogs verschijnsel aar. den horizon zichtbaar geworden en dat is de kleine kustvisscher, zooiets als een groote klomp met een mast, een giek en natuurlijk met een motor. O, zeewaardig zijn ze genoeg en ver buiten de haven gaan ze nooit, want ze blijven hoogstens een etmaal buiten. Een heele vloot van deze scheepjes heeft zich op IJmuiden geworpen, scheepjes van aller lei type Er is zelfs een gewezen motor reddingsboot bij. Soms komen op één dag vijftig van deze kottertjes binnen en dan hoort men in de hal allerlei talen, want er zijn Nieuwediepers. Katwijkers, Ur- kers. Harlingers, Zoutkampers, enz Mooie reizen maken deze watervlooien; soms besommen ze een paar duizend gulden. Als we nu nog wat mooi weer blijven houden, kunnen deze scheepjes nog een belangrijke rol ln den vischaanvoer spelen. Met de trawlers gaat het nog niet vlot. Zoo nu en dan komt er eens eentje los, maar een rol van beteekenis speler, ze nog niet. Het eigenaardige is, dat naar ik deze week vernam, in de Duitsche havens al weer groote Duitsche trawlers binnen komen. Deze gaan op de haringvisscherij en komen geregeld met 2000 a 3000 man den versche haring ter markt. Daar kun nen wij niet aan tippen. In Great Yar mouth en Lowestoft maakt men zich ook al klaar voor de haringvisscherij. Ik ge loof echter niet, dat wij dit jaar drifters in IJmuiden zullen zien of het moest eens een enkelen verwaaiden zijn. Er kwamen deze week (van Zaterdag tot en met Vrijdag) binnen 14 trawlers, 13 loggers en ongeveer 200 kustvisschers. De loggers bijna alleop Zaterdag. PIETERMAN* f370, KW75 f980, KW53 f1050. KW296 f5590. KW7 f650. KW184 f1100. KW185 f980, KW36 f2930, KW51 f2570. KW174 f 680. KW282 f 660. KW142 f 1260. KW44 f 4950. KW95 f 285 UK87 f 575. UK98 f 345, UK128 f205. SCH83 f 830, HL184 f 840. HL 18 f 2880, HA., f4745. HA89 f 360. HA10 f 1280. UK72 f970, UK9 f420. UK45 f3150, UK86 f2270. UK93 f 820, UK215 f 285, UK 234 f 825. VK f 68, UK168 f 800, UK144 f 220, IJM308 f100. PREDIKBEURTEN ZONDAG 7 OCTOBER SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk en Kapel 10" Ds. Ch. de Beus. Ned. Herv. Kapel 5: Ds. W. J. van Elden, uit Haarlem. Geref. Kerk 10: Ds. H J Ten Brink, voorber. H. Av. en Belijdenis des Geloofs. 5: Dezelfde.. Geref. Kerk In H, V. 10: H. van den Brink van Bloemendaal. IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. In de Herv. Kerk te Bloemendaal. 5: Ds. L. Lagerweii. IJMUIDEN-OOST. Ned. Ilerv. Kerk (Goede Herderkerk). O Katholieken 8.30: Pastoor Moleman. Ned. Herv. 10.30: Ds. L. Lagerweij, Doopsbediening. 5.30: Ds J. A. Peters, van Beverwijk. Jeugddienst Geref. Kerk 3: Ds E. van Teylingen Chr. Geref. Kerk 10: Leesdlenst. 2.30: Ds. D. Henstra. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 5-6: Avondstilte Ds. Johs. Brons geest. Officieele publicatie REGISTRATIE VAN MOTORVOERTUIGEN. Zooals reeds ln de dagbladen werd gemeld, zullen alle motorvoertuigen met uitzonde ring alleen van landbouwtractoren en wal sen ter registratie moeten worden aange meld. Na de registratie door het regeerings- directoraat voor motorvoertuigen (R D. M.) zal aan den houder van het motorvoertuig een egistratiebewijs worden utigereikt dat steeds bij het motorvoertuig aanwezig moet zijn. Motorvoertuigen, welke niet *er registratie worden aangeboden, zuilen worden gevor derd en kunnen zelfs in beslag genomen worden, het zal niet mogelijk zijn. ook niet, nadat het R. D. M. zal hebben opgehouden te bestaan, alsnog een registratiebewijs te verkrijgen voor die motorvoertuigen, welke in ons land aanwezig waren, maar niet ter registratie zijn aangemeld. De registratie vangt aan op Woensdag 10 October a s. De houders van personenwagens met de z.g, b.w.-wagens en motorrijwielen ontvangen van het R. D M. een schriftelij ken oproep, inhoudende plaats en tijd, waarop de registratie zal geschieden. Zij zijn verplicht hun motorvoertuig op dien tijd op de aangegeven aanmeldingsplaats voor te rijden. Vracht wagens e d. moeten worden gere gistreerd bij de daarvoor aangewezen ga ragehouders. Ten kantore van het R. D. M-, Rochussen- straat 78. Rotterdam, ten kantore van de rijksverkeersinspecties en verder bij alle garagehouders, leden van de B. O. V. A. G. kunnen de houders van deze motorvoer tuigen vernemen, welke garagehouders voor de registratie zijn aangewezen. Motorvoer tuigen. die om een langdurige reparatie niet kunnen worden voorgereden, kunnen worden geregistreerd ter plaatse, waar zij zich be vinden De houder dient zich daartoe voor 20 October schriftelijk te wenden tot den provinciaal inspecteur van het R. D. M. kan toor houdende bij de R. V. I. ïn zijn pro vincie, met opgave van den aard en het merk van het motorvoertuig en de plaats waar het zich bevindt. Houders van meer dan tien motorvoertuigen kunnen eveneens voor 20 Oct. aan den in specteur voornoemd het verzoek richten de registratie ln hun garage te doen geschieden op een in overleg met hem te bepalen tijd stip. waarop alle motorvoertuigen in die garage aanwezig dienen te zijn. Nationaliteitsbewijs, indien aanwezig, mede brengen. Onder dezen registratieplicht ral'.cn alle motorvoertuigen, ook van de overheids instellingen.

IJmuider Courant | 1945 | | pagina 3