Alle kleuren „VLOEBA" HUWELIJK HUURINCASSO IJMUIDEN H.B.C—VELSEN 2—4. Velsen had een invaller voor Kirsch en dat was ongetwijfeld een handicap, want Genrits, zijn plaatsvervanger, speelde op de voor hem ongewone plaats, geen besten wedstrijd. HBC. dat nog altijd de gebr. Martin en Draayer in haar midden heeft, speelde een enthousiaste party voetbal. In de eerste helft was zij zelfs iets meer in den aan val dan Velsen en 't mocht maar gelukkig heeten. dat het achtertrio der Velsenaren Stet-Kuypers-NiJssen zoo goed op dreef was. want de middenlinie werd nog ai eens gepasseerd. Vooral Diedericks speelde minder dan we van hem gewend zijn. Ondanks het goede werk van Velsens achtertrio slaagde HBC er in de leiding te nemen, maar Bakkum zorgde er voor. on danks zijn goede bewaking, dat de rust met 1l inging. Na de rust waren de doelpunten goed- kooper. Er werden er niet minder dan 4 gemaakt, waarvan 2 uit een penalty. Die aan Velsen toegekend, zette Maarschalk in een doelpunt om: de HBC-speler, die den strafschop nam. gaf Stet geen schijn van kans De beide andere Velsen-doelpunten na men Nhssen en Bakkum voor hun reke ning. Vooral het doelpunt dat Bakkum scoorde was van superieure kwaliteit. HBC zat ook in de tweede helft niet Stil. maar evenals voor de rust hield ook nu Stet weer eenige malen op keurige wijze zijn doel schoon. Stormvogels 2Velsen 2 22 Op verzoek van Stormvogels werd deze Wedstrijd op het Velsen-terrein gespeeld. In de eerste helft was deze ontmoeting zeker het aanzien waard. Velsen had de oud-eerste elftallers Kaldenbach, de gebr. Tromp en Meyer opgesteld en dat was dui delijk merkbaar. Om beurten waren beide ploegen in den aanval, doch Haver, Tromp Jr. en Nijssen aan den eenen kant en Schriemer, Dekker en Glas aan den anderen kant. wisten heel wat aanvallen te onderbreken. Nadat Molenkamp een doelpunt gemaakt had. hetwelk den scheidsrechter ontging, maakte Kaldenbach na doelman Keemink handig omspeeld te hebben een doelpunt, dat de scheidsrechter wel moest constatee- ren. Vlak voor de rust maakte v. d Kuyl echter gelijk. In de tweede helft werd bij Stormvogels rommeliger gespeeld dan daarvoor en daar door waren de aanvallen van Velsen ge vaarlijker. Molenkamp zorgde voor een tweede Velsen-doelpunt. doch wederom was het v. d Kuyl. die voor den gelijkmaker zorgde. Door dit gelijke spel gaat Velsen 2 over naar de volgende ronde en is Stormvogels 2 uitgeschakeld. Uit het Stormvogels-kamp Naar we vernemen, is het Stormvogels- bestuur voornemens een clubblad uit te geven en tegen Donderdagavond a.s. een feestavond uit te schrijven voor de spe lers en hun dames. WANDELSPORT. De IJ.W.S.V. „De Stormvogels" heeft Zondag met ruim 30 leden deelgenomen aan de 1ste Lustrum-wandeltocht van de W.S.V. ..Landlust" te Amsterdam. Alle leden volbrachten met succes den tocht van 25 K M., die o.a. door het Boschplan en langs de Amstelveensche plassen leid de. Zij ontvingen allen een mooie herin nering. De vereeniging kreeg een groeps- Prijs. Varia gaat weer spelen. De repetities van de tooneelvereeniging Varia, die de laatste vijf jaar niet optrad, zijn weer begonnen. De bekende beroeps acteur en -regisseur Wim Paauw heeft over het gezelschap de leiding. De eva cuatie heeft ook belangrijke wijzigingen In den kring der kunstlievende leden van Varia aangebracht. Het bestuur is daar om bezig met een reconstructie van het donateursregister. Scheepsberichten. Aangekomen 20 October Nederl. m.s. Helena van Goole met een lading kolen. 'Aangekomen 21 October Nederl. m.s. „Tempo" van Patenimie met hout voor Zaandam. Engelsche s.s. „Empire Snipe" van Onton met ijzererts voor de hoog ovens. Nederl. s.s. „Salland" van Mon treal met stukgoederen. Nederl s.s. „Stad Arnhem" van Oxelosund met ijzererts voor de hoogovens. Nederl. s.s. „Aalsum" van Baltimore met tarwe. Amerikaansche e.s. „Ezra Meech" van Baltimore met ko len. Aangekomen 22 October: Nederl. m.s. „Ambulant" vgn Blankholm met hout voor Amsterdam. Nederl. m.s. „Lelie" van Hernosand met hout voor Amsterdam. Besommingen van Maandag Trawler: Pax VL 68 f 10276. Loggers: KW 107 f 2583. KW 45 f 7738, KW 33 f 3952 VELSEN Goederen bij den luchtbeschermingsdienst. Het hoofd van den Luchtbeschermings dienst heeft nog diverse goederen onder zijn berusting, afkomstig uit perceelen, die op last van de voormalige Duitsche weermacht zijn gesloopt. Wanneer deze goederen niet vóór 10 November a.s. zijn afgehaald, wordt aan genomen, dat de eigenaren er geen prijs meer op stellen. Den goederen zal dan een andere bestemming gegeven worden. JUBILEUM Zonder veel ophef heeft de heer J. van Kempen zijn zilveren jubileum als bode bij het Velsensche raadhuis gevierd. Burgemeester en wethouders en de waar- n. gemeentesecr. gaven van hun belang stelling blijk. Ook van de zijde van de bevolking bestond veel belangstelling voor deze in de gemeente zoo bekende figuur. In verband met familie-omstan- dighederP van den jubilaris was besloten, niet de gebruikelijke toespraken op het raadhuis te houden. Kinheim bestaat 25 jaar A. Redeleer 25 jaar bestuurslid De Velser Voetbalvereeniging „Kin heim" is dit jubileum reeds gepasseerd, doch de oorlogsomstandigheden maakten het niet mogelijk dit feit te herdenken. Thans, enkele maanden later, heeft men gemeend dit heugelijke vijfde lustrum niet onopgemerkt voorbij te doen gaan. Het was n.l. 4 April 1.1. 25 jaar geleden, dat de oprichting van D.V.O. een feit werd. Het N.V.B.-bestuur erkende dezen naam echter niet en „Kinheim" werd de volgende doopnaam onder het eerste be stuur, bestaande uit de heeren F. Rede- ker, voorz.; J. Waagmeester, secr. en C. Maks, penningmeester. Kinheim's eerste speelveld bevond zich destijds naast hotel ..De Prins". Het eerste seizoen in den H. V B. was een groot succes door de onge slagen promotie naar de 2e kl. H.V.B. om het volgend jaar reeds de le kl. te be reiken, in welk jaar tevens een tweede elftal werd gevormd. In het zesde jaar ging „Kinheim" over naar de 4e kl. N.V.B. 19 April 1931 behaalden de Velsenaren door een 4-3 zege op Helder het kampioen schap en door een 2-2 gelijk spel tegen Hollandia op 21 Juni 1932 kwamen de geel zwarten zelfs al in de tweede klasse N. V. B. Het hoogtepunt van Kinheim's voetbal wedervaren vormde de beslissingswed strijd om het kampioenschap 2e klasse tegen Zeeburgia op 23 April 1933, welken de Amsterdammers met 2-1 wonnen. De nederlaag tegen H.K.B. met 6-3 in het voorjaar van 1936 deed de Velsenaren naar de 3e klasse degradeeren, waarin tot nu toe met wisselend succes wordt ge speeld. Van de bestuursleden, die vele jaren achtereen aanbleven, dienen genoemd te worden de heeren W. Berghuis, C. Boot, M. v. 't Hof, H. Kroese, C. Luttik en F. Redeker. Het tegenwoordige bestuur be staat uit F. A. v. d. Kant. voorz.; A. Re deker, 2e voorz., W. v. d. Star, secr., J. Wartenhorst, 2e secr., P. Rem, penningm A. Morcus, 2e penningm. en F. Redeker, commissaris, van wie v. d. Kant, v. d. Star en Wartenhorst al eenige jaren aan zitten. De heer A. Redeker was 10 Sept. 1945 een kwart eeuw bestuurslid, waar van 17 jaar als penningmeester en eenige jaren 2e penningmeester en thans 2e voor zitter. Ook heeft hij nu 23 jaren zitting in de elftal-commis6ie. In deze kwart eeuw is het ledental zoodanig toegenomen, dat Kinheim nu 4 senioren-, 3 junioren en 2 adspirantelftallen telt en met de sport- iievende leden en donateurs maakt de Kinheim-familie 200 leden uit. Feestavond en jubileumwedstryd. Het zilveren jubileum zal zijn uiting vinden in een grootsch opgezetten feest avond welke in de komende maand in de bioscoop „De Pont" zal worden gehouden, en waaraan vermoedelijk een receptie zal voorafgaan. Op het sportveld zal dit jubileum wor den gevierd met een wedstrijd tegen V. S. V-, zoodra beide eerste elftallen een Zondag vrijaf hebben. KinheimVI. Vogels 31 De scheidsrechter liet verstek gaan, waardoor de heer Wartenhorst floot, wat hem goed afging. Direct bleek de meerderheid van Kin heim; ondanks goede bedoelingen in het eerste half uur bleek het spel verder, vooral van de voorhoede, zeer matig. De VI. Vogels daarentegen beschikten over een snellen aanval, die alles uitbuitte en speciaal na de rust goed werk deed zien. Het laksche 6pel van K.'s voorhoede was oorzaak dat opgelegde kansen verloren gingen en de score beperkt bleef tot 31, waaraan het werk van den VI. Vogels doelman niet vreemd was. Reeds kort na het begin doelpuntte Ver hoofdstad uit een voorzet van rechtsbui ten Starreveld laag langs den grond (1-0). Na 20 minuten werd het 20. Een fout en laksch spel van de achterhoede benutte de snelle Vogels-middenvoor met een tegenpunt (21). Na de rust werd VI. Vo gels sterker. Druijven kreeg meer werk maar doelpunten bleven uit. totdat Ver steeg van dichtbij Kinheim's voorsprong vergrootte (31). In de laatste seconden speelde v. d. Wateren zic^ geheel vrij, doch juist op het moment van scoren floot de scheidsrechter het einde. Overige uitslagen: Kinheim 2Spaarndam 1 12 Kinheim 3—I.E.V. 3 4—2 Kinheim Jun.—Kennemers Jun. 121 V.V.B.—I.E.V. 2—1 Van de eerste tot de laatste minuut was er in dezen wedstrijd groote spanning, daar beide clubs tegen elkander opge wassen waren. I.E.V. verscheen in gewij zigde opstelling, waardoor de roodbroeken vrij krachtig waren. Desondanks leidde V.V.B. met een onhoudbaar schot van Spruit (10), waarna v. Tunen een scherp schot van rechts mooi wegwerkte. I.E.V. nam het spel in handen. Ook na de rust hetzelfde spelbeeld met V.V.B. in de ver dediging gedrongen. Een lage voorzet van Schoorl werkte de oud-V.S.V.-keeper Michel slecht weg en Schavemaker maak te verdiend geliik (11). Even voor het einde kwam V.V.B. uit de verdediging. Voor buitenspel bleef de I.E.V. achter hoede staan: de arbiter floot niet en Spruit benutte via zi>n hoofd de kans (21). De bleef uit. SANTPOORT Kerkelijke verkiezingen. Naar we vernemen, zullen waarschijnlijk in November weer verkiezingen voor het kiescollege der Ned. Herv. Kerk worden gehouden, zulks vanwege het overlijden van de heeren Visser en Pletting en het vertrek van de heeren Verkerk en Mel- chere. Weerbericht tot woensdagavond: Aanvankelijk nog krachtige aan de kust stormachtige Zuid- Westelijke wind. later tijdelijk afnemend. Wisselende bewolking, plaatselijk regen buien. Sets koeler. Wind- en stormwaarschuwingsdlenst alle districten: Hedenmorgen 11 uur, waarschuwing voor harde wind. Lezing over N. Guinea. Vrijdag a.s. houdt de heer E. v. Millin- gen in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Kerk een causerie over Nieuw-Guinea en wel over dat gedeelte, hetwelk hij op last van het gouvernement doorkruist heeft. Officieele publicatie. HOOFDBEDRIJFSCHAP VOOR TUINBOUWPRODUCTEN. Het hoofdbedrijfschap voor tuinbouwpro ducten maakt bekend, dat zijn dienst met In gang van 22 October 1945 is verplaatst naar de van de Spiegelstraat 5. tel. 392272. De afdee- lingen grondstoffen en prijzen blijven voor- oopig nog gevestigd aan het Lange Voor hout 11, tel. 180101. VERHOOGING PERSVERGOEDING EN HANDELSMARGE HOOI. Het bedrijfschap voor hooi, stroo en ruw- voeder maakt bekend, dat de maximum-ver geding, welke voor het hooipersen aan koo- pers van geperst hooi mag worden doorbere kend f7,50 per 1000 kg. bedraagt. Dientenge volge zijn de maxïmum-verbouwersprijzen voor geperst hooi van lste, 2de en 3de kwa- iteit verhoogd tot resp. f 92,50, f 82.50 en 72,50 per 1000 kg. bij levering franco langs boord of langs wagon, dan wel franco pers plaats binnen 10 km. van bedrijf verkooper. Groothandelaren zullen aan detaillisten per 000 kg. geperst hooi ten hoogste in rekening •nogen brengen de genoemde bedragen (al naar gelang van de kwaliteit), vermeerderd met een handelsmarge van f4,so en de 'telljke wettelijk geoorloofde vrachtk< Detaillisten mogen bij doorverkoop as, uiteindelijke gebruikers hun Inkoops verhoogen met dezelfde handelsmarge," ook vorige jaren geoorloofd was, a met de werkelijke wettelijk geoor] vrachtkosten. RIJKSBUREAU CHEMISCHE PRODUt De dir. van het rijksbur. chemische ducten, Benoordenhoutscheweg 46, hage. maakt bekend, dat met ingang vi October de bureaux uitsluitend zijn te ken onder tel. 723850. TERMIJN AANGIFTE OORLOGSSCHi VERLENGD. Het ministerie van financiën brengt te gemeene kennis, dat de termijn voor ii ning van aangiften wegens oorlogsscl zooals bedoeld in artikel 8, lid 1, van besluit overgangsregeling oorlogsscl (k. b. van 16 Juni 1945, staatsblad no. I welke termijn aanvankelijk verlengd is a October 1945, nader verlengd wordt a Januari 1946. De schade-enquète-commissies zullen d overeenkomstig de aangiften tot laaq noemden datum, alsnog in ontvangst nq zonder nader onderzoek naar de oonj der vertraging. 22 Oct. '45. Het P. V. K. voor groentej fruit te Beverwijk maakt bekend, dat 14 periode van 15 t,m. 20 October 45 de volj de gemeenten werden bevoorraad met: Druiven: bon 639 consument. TJmuiden: restant. Tomaten bon 638 rantsoen 1/8 kilo IJmuiden: gedeeltelijk. Velsen Noord: 1 x geheel. Kool: bon 638 rantsoen '4 kilo per pond IJmuiden: 1 x geheel. Velsen Noord: 1 x geheel. Kroten: bon 638 rantsoen ï4 kilo per j sument. IJmuiden: gedeeltelijk. Velsen Noord: 1 x geheel. 1920 1945 Den 28sten October hopen onze Lieve Ouders R. STOBBE I. STOBBE—JONGSMA den dag te herdenken dat zij 25 jaar getrouwd zijn. Hun dankbare kinderen JAAP Brentwood, Engeland HENK BELASTINGCONSULENT voor het invullen van Uw Buitengewoon Aangiftebiljet eiken dag van 94 uur Wijk aan Zeeërweg 91, IJmuiden. Boekhoudingen en controle. HUWELIJK. Ook U wilt eens een geluk kig huwelijk sluiten. Aar zelt daarom niet langer, maar vraagt heden nog om inlichtingen. Wij verstrek ken deze geheel kosteloos en vrijblijvend, in blanco enve loppe. Gehelmh. is bij ons verzekerd. Bureau KUNZE, Postbus 8006. A'dam-West. KLOMPSOKKEN HOUTSANDALEN KINDERPANTOFFELS „DE ECONOOM" tel. 5162 Kennemerlaan 127 voor uw behang verkrijgbaar bij de Fa. v. d. KIcy's Ijzerhandel GROENEWEG 18 IJmuiden-Oost. Eenzame! Blijf toch niet langer doorleven met Uw stil verlangen naar een le venskameraad! Door onze bemiddeling kunt U direct in contact komen met iemand, die evenals U zelf oprecht verlangt naar een ernstige, oprechte kennis making. Wij hebben Immers massa's ingeschrevenen uit alle plaatsen en dorpen van Noord-Holland en geheel Nederland! Onze bemidde ling is voor jong en oud. voor werkenden, gegoeden, midden- en boerenstand. Wij hebben een speciale be middeling voor jongelui en kunnen Heeren. die in een moederloos gezin (met hu welijk als doel) een serieuze huishoudster zoeken of da mes, die als zoodanig ge plaatst wenschen te worden, ook direct van dienst zijn. Schrijft ons toch direct en wij antwoorden in blanco couvert! Geheimhouding verzekerd. Nederl nrnl's grootste Hmvelljksbemiddellngs- kantoor „EXCELSIOR" Kampersingcl 48 rd., Haart. Attentie! Voorloopig ver strekking van inlichtingen uitsluitend schriftelijk. KONINKLIJKE MARINE Bij het reparatiebedrijf der K.M. in Xed-Indië zijn vele vacatures voor eerste klas vaklieden in diverse specialiseerde branches, zooals draaiers, fraisers, werkers, koperslagers, gereedschapmakers, mach stellers, gesehutmakers, torpedomakers, lood; ijzer- en kopergieters, vormers, modelmakers, makers, smeden, lasschers. benzine- en dieselmonte mechanische en optische instrumentmakers, i installatiemonteurs, electro-teohnische monteurs zwak- en sterkstroomgebied, ankerwikkelaars. hoi en i.izeren scheepsbouwers, plaatwerkers, zeilmat schilder^. ijzerconstruct ie werkers, uitvoerders van wa bouwkundige werken, teekenaars in werktuigbouwku electrotechniek, scheepsbouwkunde. staalconstructif bouwkunde, hijsohbazen en administratieve kracl voor magazijndienst en inkooporganisatie. Aan personen, die op het punt staan voorman (baas worden of reeds zijn geworden zal voorkeur, verleend. Aanneming geschiedt voorloopig als Sergeant bij Koninklijke Marine Reserve voor speciale (Tijdelijk Verband) voor den tijd van drie jaar. Wanneer binnen dezen termijn van drie jaar gelegen! bestaat tot overgang in burgerlijken dienst bij het rf ratiebedrijf der Koninklijke Marine in Ned.-Tndië. r. alleen na gebleken geschiktheid, vervalt de verbint van drie jaar als militair met ingang van den datum overgang in burgerlijken dienst. Wanneer betrokkenen niet blijken te voldoen in functies, waarvoor zij werden aangenomen, zullen voor Gouvernementsrekening naar Nederland wor teruggezonden. Leeftijdsgrenzen zijn bij aanneming ongeveer 2*8 to jaar. De grenzen der aanvangsalarissen in Ned-ïndië f 5.80 tot 9.10 per dag, indien vrije voeding en h vesting wordt verleend en 8.30 tot 12.15 per indien zulks niet het geval is. Hierbij komt een gezinstoelage van f 45per ma en een tijdelijke oorlogstoelage van 2per dag, kindertoelage van ƒ12.per kind per maand en toelage van 0.70 per dag. indien de man in N.O.T het gezin in Nederland verblijft. Van het salaris zal een deel worden uitbetaald aan gezin en de rest aan den betrokkene. Zoolang betrokkenen militair zijn, zal het gezin in derland moeten blijven, doch bij overgang in bun lijken dienst zal voor gouvernementsrekening voor o tocht van het gezin worden zorggedragen, zoodra de standigheden zulks toelaten. Verder zal een minimale Europeesche militaire uit ting en een eerste militaire uitrusting voor de tr« gratis worden verstrekt of worden vergoed. Vanzelfsprekend moeten gegadigden een bewijs van gedrag en van politieke betrouwbaarheid kunnen o' leggen. Ter verduidelijking zij opgemerkt, dat de vacat eigenlijk burgerbetrekkingen zijn, die in verband de tijdsomstandigheden voorloopig door tijdelijke i tairen zullen worden vervuld. Sollicitaties dienen, uitfluitend schriftelijk, ingezon te worden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau ter pla onder letter K.M. DE MINISTER VAN MARI DRUKKERIJ NIJKO Oosterduinweg 32. T.Trnuiden-Oost VRAAGT EEN NETTE JONGEN om in het vak te worden opgeleid. Leeftijd 15 H 16 jaar CORN. JANUS ZN VELSEN Stationsweg 81, Makelaars en Taxateurs BEHEER EN HUURINCASSO ONROERENDE GOEDEREN VRAAGT INRICHTINGEN Verhuisd naar Stalionsweg no. 81, Velsen CORN. JANUS ZN., tel.-nnmnier binnenkort 5504. K 2550, Giro 5 Makelaars en Taxateurs Assurantiën en Hypolb

IJmuider Courant | 1945 | | pagina 2