Kort en bondig Visscherij-Snufje Annexatie of geen annexatie? Over het vraagstuk, dat tegenwoordig zoovelen bezig houdt, heeft men nu ook in onze plaats het pro en contra kunnen vernemen en wel in een vergadering, die de afdeeling Velsen van het Comité voor Gebiedsuitbreiding had belegd in het Pa tronaatsgebouw. Vóór annexatie sprak Mr. A. C. van Epenhuü'/en. daartegen Mr. A. W. J. Koch. Uit de uitvoerige grdach- tenwisseling na de redevoeringen der bei de sprekers bleek duidelijk, dat velen zich nog geen geconsolideerde meening over dit vraagstuk hebben gevormd hetgeen, met het oog op de veelzijdigheid daarvan niet te verwonderen is. De voorzitter, dokter R. Rutten zeide in zijn openingswoord, dat het probleem der annexatie het heele Nederlandsche volk raakt, hetzij men vóór- of tegenstander is. daar de kans groot is, dat het Nederland sche volk binnenkort zal worden geroepen om zich hierover uit te spreken. Daarom is het van veel belang, dat het Nederland sche volk in staat wordt gesteld, zich hierover een meening te vormen. Mr. van Epenhuijzen stelde allereerst de vraag, of Europa gediend is bij uitbrei ding van het Nederlandsche grondgebied. Nederland heeft wel degelijk een taak in Europa te vervullen. Het is steeds een mentor voor stabiliteit geweest, waardoor het een sterke stimulans was voor de ver ruiming van de Europeesche invloeds sfeer. Die taak is niet af, want het is in Europa een janboel en daarom zijn er menschen noodig, die orde scheppen, waarvoor Nederlandsche krachten noodig zijn. Alhoewel wij zelf voor groote moei lijkheden zitten, meent spreker, dat deze taak aanvaard moet worden. De toekomst van Nederland wordt beheex-scht door het bevolkingsvraagstuk. Verwacht wordt, dat de bevolking tot 12 millioen zal stijgen. Hoe die te onderhouden is een groot vraagstuk. Ook moeten we denken aan een evenwicht tusschen een opeenhooping van arbeiders in de steden en de agrari sche bevolking. Voor de agrarische be volking is er gebrek aan grond. Ten Oos ten van ons land ligt een gebied, geschikt om door de Nederlandsche boeren in cul tuur te worden gebracht. Spreker meent, dat het Nederlandsche volk recht heeft om grond te eischen als schadevergoeding Dit zal nog maar een klein gedeelte vor men van de geheele schade, die op 20 mil liard wordt geschat, terwijl de waarde van het aangewezen gebied 6 milliard be draagt. Mr. van Epenhuijsen bracht ook den toestand in Indië ter sprake, dat „niet langer een belangrijke winstbron van voorheen" zal zijn. Hij noemde nog vele andere motieven voor annexatie. In het deel van Duitschland. dat bezet zou moe ten worden, wonen millioen men schen. De onbruikbaren als de oud-officie ren, Nazi's enz. zouden moeten verdwij nen. de overige bevolking zou eerder een dienstpost dan een lastpost zijn. Mr. "Koch kreeg hierna het woord. Spre ker bouwde zijn betoog in hoofdzaak op aan de hand van de brochures van Jhr. Mr. van Nispen tot Sevenaar, Vrij Neder land, Mr. G. W. J. Hilterman en Dr. Ir. F. Bakker Schut. Deze geven volgens spreker een waardige behandeling van het onderwerp, een eerlijke poging om het vraagstuk naar waarheid te belichten. Over deze kwestie, aldus Mr. Koch is veel eenzijdige propaganda gemaakt. De Staats commissie, door de regeering ingesteld om een onderzoek in te stellen naar de as pecten van het probleem, had te onder zoeken of annexatie juridisch rechtmatig en moreel te verantwoorden is en ook of het uitvoerbaar is. De vraag of het juri disch rechtmatig en moreel te verant woorden is, dient wel het eerst beant woord te worden. We mogen het feit niet aanvaarden, zooals men bijvoorbeeld den oorlog aanvaardt. We moeten te rade gaan bij de moralisten. Oorlogen kunnen soms rechtvaardig zijn; onze oorlog met Duitschland was rechtvaardig. Ons land komen dus toe de rechten van den over winnaar. Herstel van schade door annex atie is dus geoorloofd, zeggen de voor standers. Op basis van het standpunt: grond voor grond zou alleen vergoed moeten worden de schade in de Betuwe en de Wieringermeer. Andere schade moet vergoed worden door terughalen van het geroofde. Volgens Potsdam zal Duitsch land alléén die industrie mogen behouden, noodig voor eigen gebruik en voor export, ter dekking van een noodzakelijken im port. Engeland en Amerika zullen ons geen delfstoffen geven. Zullen ze ons dan wel de mijnen geven, die deze delfstoffen opleveren? Voorstanders van annexatie geven toe, dat gebiedsuitbreiding ons de noodige schadevergoeding niet zal geven. Als men de keuze heeft tusschen annexatie en andere verhaalsobjecten, is het dan moreel verantwoord, gebiedsuitbreiding te eischen? Spreker verwees naar Hugo de Groot's „De jure belli ac pacis libri tres". Biedt annexatie waarborgen tegen een herhaling? Nederland bezit geen natuur lijke verdediging in het Oosten, maar wat is nog wel een natuurlijke verdediging? Hij citeerde uitvoerig het bekende artikel van Prof. Goudriaan in de Groene Am sterdammer: „De bloote eigendom van grond helpt ons niet, wij moeten de pro ducten hebben". Spreker beschouwde het vraagstuk hoofdzakelijk van een econo misch standpunt en betwijfelde het of annexatie onzen landbouw ten goede zou komen, daar voor den oorlog de boeren stand al een lijdend bestaan voerde. De kern van het vraagstuk zijn de interna tionale aspecten. Onze politiek moet ge richt zijn op een duurzamen vrede; dit is het grootste belang. Alles wat dit in den weg staat moet verdwijnen. Alle motie ven, door voorstanders aangehaald zijn onbruikbaar als grondslag van een poli tiek. welke op een wereldvrede is gericht. Na een korte repliek van beide sprekers ▼olgde een uitvoerige gedachtenwisseling. Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds De afd. IJmuiden van de Vereeniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds", die gedurende ruim drie jaren door bezetting en evacuatie op non-actief is geweest, kwam Donderdagavond in de leerkamer van de Goede Herderkerk in vergadering bijeen. Door de nog steeds bestaande versprei ding van de Oud-Katholieke gemeente over heel de gemeente Velsen en daarbui ten, was de opkomst slechts matig. De heer P. C. Tol. voorzitter, speet het de aanwezigen niet in eigen gebouw te kun nen ontvangen, doch was dankbaar, dat desniettemin weer een afdeelingsvergade- ring kon plaats vinden. Veel is in de af- geloopen drie jaren gebeurd en o.m. is het kerkgebouw zwaar beschadigd. Spr. herdacht der Vereeniging ontvallen leden, w.o. het kerkbestuurslid C. Gravemaker en de heer P. v. d. Oord. Na gewezen te hebben op de moeilijke taak. welke de vereeniging wacht en ook de eigen ge meente, wekte spr. op mede te werken aan den opbouw van de afdeeling tot 6teun aan de Vereeniging ter behartiging van de Oud-Kathoheke belangen in het algemeen. De verjaarde notulen herinnerden nog aan het gouden jubileum in 1943 van de afdeeling IJmuiden. dat vrijwel stilzwij gend is voorbijgegaan. Indien mogelijk zal een volgend lustrum aan dit feit aandacht worden besteed. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering der Vereeniging, welke Dins dag 20 November a.s. te Haarlem wordt gehouden, werd bij acclamatie benoemd de heer P. C. Tol, terwijl de heer W. D. Wiljouw plaatsvervanger i6. De beschrijvingsbrief voor deze alge meene vergadering vond een vlotte behan deling, waarbij de candidaten pastoor F. T. v. d. Steen te Rotterdam en dr. A. J. van de Ven te Arnhem voor het hoofdbe stuur zullen worden aangewezen. V.S.V. naar Delft V. S. V. speelt morgen in Delft tegen D. H. C. een vriendschappelijke ontmoeting ten bate van het Steunfonds van den N. V. B. Haringvisscherij Alhier zijn binnen van de haringvis scherij de IJM282 met 28 last en de KW42 met 31 last. Besommingen van Vrijdag Kustvisschers: IJM202 f 848, IJM213 f321, IJM208 f224. IJM310 f 121. 1JM255 f 343, IJM249 t 796. IJM261 f 30. IJM239 f 323. KW 190 f 234, KW61 f739, KW98 f 350, KW203 f631. KW205 f376. KW199 f 1085. KW160 f 138, KW95 f 101. UK190 f 158, UK53 f 334. UK215 f547. UK31 f748. UK60 f24. UK184 f89. UK86 f 4032. UK85 f 233, UK199 f122. UK1 f768. UK282 f 729. UK93 f593. UK172 f374. UK7 277, UK143 f511, UK87 f 344. UK174 f 753, UK161 f 265. UK61 f 1409, UK 142 f1134. UK168 f536. UK230 f344. HA4 f520, HD184 f 429. EH9 f441, ZV3 f97. VELSEN Burgerlijke Stand HuwelijkenW. KluftA. M. Struijk, Velsen-Noord, Gr. Hout- of Koningsweg 334. J. GrootJ. Gorter, IJmuiden, Ken- nemerlaan 14. N. van LoosbroekA. M. E. Vrijhoef, Wijk aan Zee, Voorstraat 44. G. MorriënJ. Spaak, IJmuiden, Edison- straat 24. C. KraaijE. H. van den Eijk- hof, IJmuiden, W. Barendszstraat 22. A. Bultman—C. F. Zweeris, Haarlem, Schel- destraat 8. J. N. Konijn—E. P. Tang, Vel- sen-N., Wijkerstraatweg 216. Ondertrouwden: H. B. de Lange, Wie ringermeer en H. Rijnbergen, Bloemend, str.w. 5a, Santpoort. Toek. adres, Sant poort, Bloemend.str.w. 5a. J. Buis, le Mai- restr. 8, IJmuiden en M. de Bock, Korte- naerstr. 12 rd, IJmuiden. Toek. adres: IJmuiden, Kortenaersstr. 12 rd. K. Mooij. v. Nidekstraat 5, Velsen-N., en E. v. d. List, idem. Toek adres: idem. J. Voogd, IJm.str.w. 45, IJmuiden en P. v. Raap horst, idem. Toek. adres: Idem. J. Mantje. de Ruyterstr. 110. IJmuiden en A. Visser. Eikenstr. 15. IJmuiden. Toek adres: IJmuiden, Eikenstr. 15. H. de Wit. J. P. Coenstraat 85. IJmuiden en C. Souljé, Tuindersstr. 77, IJmuiden. W. F. Zwei- phennig, Tuinderstr. 43, IJmuiden en A. Scholten, idem. H. G. Breggeman. J P. Coenstraat 10. IJmuiden en M. Dekker. Carolinastraat 17, IJmuiden. Toek adres: IJmuiden, Bloemstraat 18. C. Rijnders, Kanaaldijk 170, Koedijk en G. Timmer, Doodweg 43. Velsen-Noord. Toek. adres: Koedijk, Kanaaldijk 273. Geboren: C. Braas, z„ Schulpweg 121, Velsen-Noord. A. P. Jansen, d.. Hyacin tenstraat 50, Santpoort. C. P. Bosters, z„ P. C. Hooftlaan 43. Driehuis-Velsen. Overleden: B. Huurman, 82 j., wede. v. P. v. Beek, Willebrordstraat 39. IJmuiden. M. Groen, wede. v. M. v. d. Put, Kerkweg 148, Santpoort. SANTPOORT VELSEN CONTRA R. C. H. Op het terrein aan de Kweekerslaan wordt morgen de bekerwedstrijd Velsen RCH gespeeld. RCH ls reeds gepromoveerd naar de eerste ronde der bekerwedstrijden en Velsen weet dat daarop voor haar geen kans meer bestaat, zoodat uit dit oogpunt bekeken de wedstrijden van geen belang is, en toch verwachten we een pittlgen wed strijd, al was het alleen maar hierom, dat beide partijen dit treffen als een uiterst nuttige oefenpartij voor de komende com petitie willen beschouwen. Velsen's verdediging lijkt ons door de opname van Tromp aardig versterkt. Hanse- Biesbrouck c.s. zullen het dan ook niet ge makkelijk krijgen. TERRAS VOGELS-NIEUWS Terrasvogels speelt morgen ten bate van het Steunfonds van den N. V. B. een vrlendschappelijken wedstrijd tegen V.VA. uit Amsterdam. Kwartetwedstrijden van „Stabiel" De uitslag van de door de Santpoort- sche Damclub „Stabiel" georganiseerde kwartetwedstrijden luidt als volgt: A. J. BuijckJ. Oosterling 2-0; E. Zui- derduynJ. H. Bakhuijs 2-0; J. Buren J. M. Janssen 0-2; C. OudendijkN. Zon neveld afgebr.; G. Kok—G. Zuiderduijn 2-0; H. M. JanssenP. de Kort afgebr.; L. LansP. Korf 2-0; J. Offenberg—D. Dam 0-2; J. OudendijkH. Bontenbal 2-0; P. v. d. EijndeF. Bontenbal 0-2. BEVERWIJK Belangrijke uitwedstrijd Voor Beverwijk is op Zondag a.s. de uitwedstrijd tegen Zandvoortmeeuwen vastgesteld. Vergissen we ons niet, dan wordt dit een ontmoeting tusschen twee clubs, welke een aardig woordje in den strijd om het kampioenschap van hun af deeling zullen meespreken. De club. die deze ontmoeting wint. kan natuurlijk nog geen „victorie" roepen, doch in den eind spurt zouden deze twee punten wel eens van beslissenden invloed kunnen zijn. van daar dat we een spannende ontmoeting verwachten. Een gelijk spel zouden we voor Beverwijk geen-slecht resultaat noe men. PREDIKBEURTEN IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk (Goede Her derkerk) 10.30: Ds. M. v. d. Voet. Haarl.-N. 5.30: Stratlng. Jeugddienst. Kanaalstraat: 10: Ds. L. Lagerwelj 5.30: Dezelfde. Oud- Katholleken (Goede Herderkerk) 8.30: Pas toor Molemans. Chr. Geref. Kerk 10 en 3.30: Ds. A. Zwiep Vrije Evangelisatie 3: M. v. d. Vlis, uit Vlaardlngen. Leger des Heils 10.30: Heiliglngsdlenst 12.15: Zondagsschool 7.30: Verlossingssamenkomst. SANTPOORT. Ned. Ilerv. Kerk en Kapel. 10: H. M. Stratlng, hulppred. Ned. Herv. Kapel 5: Ds.. J, A. Peters: van Beverwijk. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. H. J. ten Brink. Geref. Kerk Sn 11. V. 10: W. A. Duijs, van Haarlem. Local Preacher v. d. Meth. Church of Walshallen. BINNENLAND. Thans verblijft in ons land een Austra lische commissie ter bcstudeering van het Aus 'ische immigratie-probleem. i5 December wordt te Den Haag een reünie gehouden van de vrouwelijke ex- politieke gevangenen, die in Ravensbrück (Duitschand) hebben gezeten. De Koningin heeft Vrijdag in gehoor ontvangen een delegatie uit het hoofdbe stuur van het verbond van Indonesische burgers. Thans is in 't staatsblad afgekondigd de wet van 8 November 1945, houdende goed keuring van het handvest der Vereenigöe Naties, onderteekend te San Francisco op 26 Juni 194S. De Nationale Advies Commissie heeft zijn laatste vergadering gehouden. Haar taak is afgeloopen nu de voorloopige Sta- ten-Generaal in functie komt. Prinses Juliana heeft Vrijdag een be zoek gebracht aan Drente, in het bijzonder om met besturen van Volksherstel te ver gaderen. In een tuin te Baarn is een trommel gevonden met een kwart millioen aan geld, goud en juweelen, toebehoorende aan een vroegeren taxi-chauffeur. Hij heeft, als agent van de S.D., vele Joden hulp toege zegd. als zij hem beloonden, maar als hij het geld of de juweelen binnen had, ver raadde hij zijn slachtoffers. Het vermoeden is dat de verrader nog meer geld bezit, maar hij zwijgt daarover. Over eenlge weken zal de nieuwe spoorbrug bij Oosterbeek gereed zijn. BUITENLAND. De censuur in de Ver. Staten, be staande sinds 1941, is definitief opgeheven. Het Britsche militaire bewind in Duitsch land heeft bezit genomen van alle eigen dommen der firma Krupp te Essen. Prof. v. d. Leeuw, de Nederlandsche minister van Onderwijs K. en W„ heeft op de cultureele conferentie te Londen ver klaard: „Indien ooit het menschdom te gronde gaat. dan zal dit niet het gevolg zijn van technische uitvindingen, maar van gebrek aan geloof en diepere gevoelens". Een Britsche jeugddelegatie zal bin nenkort een bezoek van een maand aan Moskou brengen. Het ls de eerste maal. dat een Engelsche jeugddelegatie de Sovjet Unie bezoekt. De conservatieve candidaat Brendan Bracken heeft bij de aanvullende verkie zingen voor Bournemouth den zetel voor zijn partij behouden. De conservatieve meerderheid was 6454 stemmen. Bij de alge meene verkiezing was deze meerderheid 20.312. In naam van België is aan Winston Churchill een geschenk aangeboden in den vorm van een prachtig tapijtwerk. Voorts is Churchill tot doctor „honoris cadsa" der Vrije Universiteit van Brussel benoemd. SPORT ZWEMMEN. De HVGB heeft succes ge had met haar organisatie van den nationalen jeugd-driekamp: een uiterst gering punten- verschll getuigt van de hooge spanning in het tournooi. De deelnemende vereenigingen waren: De Robben (Hilversum). ZIAN (Den Haag) en HVGB (Haarlem). Winnaars: 50 M. rugcrawl dames: Happc (ZIAN) 39 sec.; idem heeren: Kröber (Robben) 36.2 sec.; 50 M. borstcrawl dames: Put (Robben) 33.6 sec.; idem heeren: Razoux Schultz (ZIAN) 29.7 sec.; 50 M. schoolslag dames: Van Vliet (Robben) 42.4 sec.; idem heeren: Koot (HV GB) 35.5 sec.; 3 x 50 M. wisselslag dames: Robben 1 m. 58 sec.; idem heeren: HVGB 1 m. 43.3 sec.; 20 x 50 M. borstcrawl mixed: HVGB 11 m. 57.8 sec.; 4 x 50 M. borstcrawl Middelb. scholen; le HBS B. 2 m. 11.3 sec. Waterpolo dames: Robben—HVGB 92Rob ben—ZIAN 3—1; ZIAN—HVGB 2—1. Water polo heeren: ZIANRobben 17; HVGB Robben 6-0; HVGB—ZIAN 9—1. Offlcieele publicatie. De directeur-generaal van de prijzen maakt bekend, dat. evenals in voorgaande jaren, de prijzen van kaas in de wintermaanden zul len worden verhoogd in verband met de aan den opslag verbonden kosten. De prijzen zuilen met ingang van Maandag 12 November ten hoogste mogen bedragen als volgt: De prijzen achter de artikelen zijn respec- CDLXI. Een dikke, grauwe en koude mistsluier hangt over het land en verdoezelt de hui zen in de straten en de schepen in de ha ven. De auto's rijden met brandende kop lampen en in en om de havens klinkt on ophoudelijk het eentonige geloei van mist hoorns en )het doordringende gegil van stoomfluiten. Schipper, zet je ooren en je oogen wagenwijd open. sta vooral niet te suffen achter je roer, want vóór dat je het weet is het bom! en maak je brokken. Ik heb twee thermometers, één hangt binnen en die staat op*64. de andere hangt buiten en cie brengt het niet hooger dan tot 32. dal wil zeggen, dat het binnen be haaglijk is en dat het buiten tegen het vriezen aan is. Realiseeren we deze feiten, dan komen we tot de conclusie, dat het slechte jaar getijde voor den zeeman en voor den vis- schersman voor de deur staat of feitelijk al binnengekomen is. Het leven wordt weer hard aan boord van tie trawlers, de loggers de kotters, kortom van aMes wat daar vaart en vischt aan gene zijde van de pieren. Harder wordt het dan voorheen, want de óir.gen, die den zeeir.an beschut ten tegen regen, wind en mist en tegen de golven, die bij stoxmweer zich op het dek uitstorten, zijn schaarsch en wanneer men naar zee moet zonder behoorlijk oliegoed en zonder een paar goede laarzen, wordt het werken daar op de wilde zee verre van benijdenswaardig. Vijftig a zestig kustvisschers hebben deze week bijna dagelijks de markt van een behoorlijke hoeveelheid visch voor zien. De vangsten per 6chip waren minder dan we gewend zijn, maar het aantal vaar tuigen breidt zich geregeld uit. Als het weer wat meewerkt, er geen storm komt en de mist. verdwijnt, kan er de volgende week veel visch komen. Er zijn tamelijk veel trawlers op zee en die kunnen nu eiken dag verwacht worden. Bij de te verwachten groote aanvoeren, zullen velen zich wellicht de vraag stel len, of de tijd nog niet is gekomen, om terug te koeren naar den ouden tijd, den tijd van den vrijen handel zonder visch- bonnen. In antwoord op de vraag: wan neer zullen de bonnen verdwijnen? heeft de d'recteur van het Centrale Distributie kantoor in Den Haag geantwoord, dat er van de zijde van het C. D. K. naar ge streefd wordt, om de bonnenlijst zoo spoe dig mogelijk tot het verleden te doer, be- hooren. Naar mijn meening zal de vischbon wel een van de eerste bonnen zijn. die van werkelijkheid naar het verleden over geheveld zullen worden. Het is daarvoor ongetwijfeld nog te vroeg en het zou niet in het belang van de consumenten en mis schien ook niet in dat der producenten zijn. wanneer men nu reeds het distributie systeem voor de visch overboord gooide. Maar wanneer het omzetcijfer in den Rijksvischafslag mocht blijven stijgen, zou een vrije handel wel eens de consumenten ten goede kunnen komen, want in dat ge val komt er weer concurrentie, komt er weer meer verscheidenheid van visch in de winkels en op de vischkarretjes en zul len ook zij. die niet in de gelegenheid zijn, er zelf om een maaltje visch op uit te trekken, ook eens aan bod kunnen komen. Ik kom h;erop binnenkort nog wel eens terug. PIETERMAN. tlevelijk 1. bij levering aan detaillisten, fran co plaats v. bestemming incl. verpakking; 2. prijs voor den consument. a. Volvette kaas f 1,75, f2; b. alle soorten 40 kaas, al of niet voorzien van kruidna gels en/of komijn, met uilzondering van de soorten, genoemd onder c. g en i f 1,65, f 1.90; c. 40 Friesche nagelkaas en zg. kanter kaas. 40 4- f 1,75. f2; d. alle soorten 20 kaas, al of niet voorzien van kruidnagels en/of komijn, met uitzondering van de soor ten genoemd onder e, h en j f 1,35, f 1,60; e. 20 fabrieks Leidsche. 20 Friesche na gelkaas en zgn. kanterkaas 20 f 1,50, f 1,75; f. boeren Leidsche en Delftsche kaas f 1.70. f 1.95; g. 40 korstloooze kaas (blokkaas) f 1.50. f 1.75; h. 20 korstlooze kaas (blok kaas) f 1,35, ft.60: i. 40 smeerkaas f 1.35, f 1,60; j. 20 i smeerkaas f 1,25. fl.50; k. van overzee aangevoerde (dus Amerikaansche en Argentijnsche) kaas f 1.75. f2. Alle prijzen gelden per kg. netto. IN VOER-BETALINGS VERGUN NINGEN' CHEMISCHE PRODUCTEN In aansluiting op de publicaties betref fende het onlangs door Engeland aan Neder land verleende handelscrediet deelt het Rijksbureau voor Chemische producten te 's-Gravenhage thans mede, dat binnen het kader van dit crediet een dezer da gen de invoercontingenten, van al dan niet met name genoemde chemische producten aan dit Rijksbureau ter beschikking zullen worden gesteld, met het verstrekker, van invoer-betalingsvergunningen ten laste dezer contingenten, kan derhalve in principe van heden af een aanvang worden gemaakt. Aanvragen ter verkrijging ecner invoer be talingsvergunning ten behoeve van den in voer uit Engeland en overige tot het zg. „Sterlingbiock" behoorende landen, van on der het R.C.P. ressorteerende artikelen, die nen rechtstreeks bij dit bureau te worden ingezonden. Men ls verplicht daarbij van de voorgeschreven formulieren, welke bij de kantoren van de Kamer van Koophandel en de diverse deviezenbanken verkrijgbaar zijn gesteld, gebruik te maken. De beschikbare middelen zijn dermate beperkt, dat invoer- betalingsvergunningen in beginsel slechts kunnen worden verstrekt ten behoeve van den import van die producten, welke in een zeer dringende Nederlandsche behoefte voor zien. terwijl slechts offertes tegen concui» reerend gestelde prijzen in behandeling ge nomen zullen worden. RIJKSBUREAU CHEMISCHE PRODUCTEN. Op het Rijksbureau Chemische Producten, Benoordenhoutscheweg 46. "s-Gravenhage, kan uitsluitend op Maandag. Dinsdag en Woensdag of na voorafgaande afspraak be zoek worden ontvangen. Ten einde teleur stelling te voorkomen, en In het belang vasi de bezoekers zelf. wordt er de aandacht op gevestigd, dat de andere dagen der week in verband met de werkzaamheden, geen on derhoud kan worden toegestaan. ,_j

IJmuider Courant | 1945 | | pagina 3