Sport in het Kort Meer spanning op Java m Luidsprekers T rompstraat-cabaret in „Thalia" Firma M. C. Hoole Jr. Californië slaat Rusland De Sovjet-Russische metselaar Fedor Krot heelt het klaargespeeld, met 5 leer lingen In een dag tijds twee drie-kamerwo ningen te bouwen. Werkelijk niet traag, manr. Een Callfornlsche aannemer, een kraan machinist. een timmerman. 6 gewone werklieden en een loodgieter sloegen het Russische record glansrijk. Het bekende Amcrlkaansche tijdschrift ..Life" geeft het volgende werkschema: 11.20 Fundeering gereed: keukenwan- den. compleet met gordijnen voor de ra men. staan klaar om geplaatst te worden. 11.20Vï Keuken en badkamer op hun plaats getakeld. Loodgieter begint zijn werk. 11.27 Binnenwanden slaapkamer: mat wordt ln slaapkamer gelegd, meubilair kan binnengebracht worden. 11.28'i Frontmuur met deur en al wordt op zijn plaats gebracht; bedden worden bin nengedragen. "De tuinlieden beginnen de reeds ln bloei staande heesters te planten. 11H9'A Zijwanden met hoekraam worden geplaatst Bewoners brengen slaapkamer op orde, groot tapijt in de voorkamer gelegd. 1138. Wanden worden bevestigd om dc reeds geheel gemeubileerde slaapkamer; de woonkamer wordt Ingericht. 11 43 Vi De laatste muren worden beves tigd. Op keukenaanrecht staat menu al voor bereiding gereed. Tuinlieden bijna klaar. 11.461.? Boven de woonkamer wordt het dak aangebracht. 1154 Ook dc rest van het dak is beves tigd: melkboer levert eerste bestelling af; de vrouw des huizes helpt de baby, het nichtje dat op bezoek ls. neemt haar eerste bad in het nieuwe huis en de heer des huizes gaat op den divan een detective-ro mannetje lezen. Zoo ziet u in 34 minuten een woon huis van te voren gefabriceerde stukken. Het nieuwe materiaal voor de muren zou een soort ..beton" zijn. even gemakkelijk te Eagen als hout: spijkerbaar, vuurvast en waterdicht en bestand tegen aardbevingen. Mijn liefje, wat wil je nog meer? Kosten (gecomb. eet-woonkamer. 2 slaapkamers en keukentje en badkamer): niet boven 2000 dollar 14 Geboden van Vrouwe Mode De Hollandsche vrouw ziet verlangend uit naar nieuws op het gebied der Mode. Wij meenen haar de volgende stelregels die een A.X.P.-verslaggeefster buit- maakte tijdens een bezoek aan ver schillende modemagazijnen van ons land, niet te mogen onthouden: 1 De vormen zijn zeer vrouwelijk, smalle taille en breede heupen. De schouders zijn eveneens breed en opge vuld. zoodat de smalle taille nog ge accentueerd wordt. 2. Bij sportieve kleeding zijn de mou wen gewoon ingezet en van vrij nauw model. Bij gekleede jurken is de vleer muismouw en vogue. Zomerjaponnen hebben korte, wijde mouwtjes. 3. Wijde, gerimpelde rokken met hoog- beginnende plooien en laagaangebrach- te zakken. 4. Niet te lange rokken, maar in ieder geval over de knie. 5. V-vormïge hals. alhoewel hooge en vierkant-ultgesneden halsen ook voor komen. 6. De „eveningdress' is nog steeds lang met ruim aangezette, wijde rok. geven den toon aan met dikwijls zeer korte jasjes. 7. Streng getailleerde mantelpakjes. 8. Het swagger-model maakt in man tels en bontmantels weer opgang, maar ook hier ziet men dezelfde coupe als bij japonnen en mantelpakjes. 9. Kant is zeer modern, en komt veel voor in combinatie met fluweel en lint. 10. De hoeden worden In Franschen toon gehouden, hoog of puntig met veel bont, veeren of strikken. 11. Ook de haardracht is er op bere kend. het figuur van de draagster lan ger te doen schijnen. Hoogopgemaakt of laag in den hals moet haar een Fransch cachet suggereeren. 12. Hooge hakken dienen zich aan, vierkant of geheel rond, maar ook de z.g. ..keilhakken" blijven gewild. Het model van de schoen is meestal nogal stomp. 13. Tasschen worden en dezelfde stof als de mantel gehouden, schoudertas- schen komen weinig meer voor. 14. Bijoux, vooral oorbellen worden ln dezelfde kleur als de japon gedragen. Wanneer u bü het besteden van uw vijftien punten deze veertien voor schriften in acht neemt, kunt u ervan •erzekerd ziin, op een modieuze en mo derne verschijning te kunnen bogen, Het bewaren van aardappelen De Voedingsraad schrijft: Het extra rantsoen aardappelen, dat in deze weken verstrekt wordt, is bedoeld om er een voorraadje van te maken voor den komenden winter. Indien er dan, onverhoopt, eenige stag natie in het vervoer optreedt, kan ieder een zich even redden. Aardappelen dient men te bewaren op een koele, donkere, vorstvrije plaats. In het Jicht worden de aardappelen groen. Om te voorkomen, dat ze gaan spruiten, moeten ze geregeld omgelegd worden. Dit gebeurt vanzelf wanneer men de aardap pelen in een speciale aardappelkist be waart. Dit is een kist met een hellenden bodem en daar boven een opening met een bak of een schuif er voor. De aardap pelen komen, wanneer men er een portie u-'thaalt. in beweging. W:e geen aardappelkist heeft of er geen kan maken, en dat zullen de meesten zijn, kan de aardappelen in een kist of groote cartonnen doos of zak doen en ze nu en dan eens omleggen. Kisten, doozen en zak ken zijn niet zoo gemakkelijk te verkrijgen en als men ze heeft, zijn ze dikwijls noodig voor andere dingen. Dan moet men de aardappelen wel in een hoek van kelder, schuur of zolderruimte bewaren. Wanneer men geen ideale bewaarplaats kan vinden, doet men verstandig de aard appelen van de laatste bonnen te bewaren en d:e, welke men op de oude bonnen ge kregen heeft, het eerst te gebruiken. Het Tribunaal te Haarlem In het tribunaal te Haarlem zullen de volgende personen zitting hebben: Voor zitters: le kamer: mr. T. A. M. A. van Löben Seis. advocaat en procureur, te Haarlem; 2e kamer: mr F. v. d. Goot, ad vocaat en procureur, te Haarlem: 3e ka mer: mr. C. E. Muller, rechter bij de Ar- rondissements Rechtbank te Haarlem: 4e kamer: mr. dr A. F. H. Schreurs, advo caat en proc., te Haarlem; 5e kamer: mr J. Bierens de Haan. alg. secretaris der Ned. Mij van Nijverheid en Handel, te Bloemendaal; 6e kamer: mr. A. G. H H. Roeffen, advocaat en proc., te Aalsmeer; 7e kamer: mr. C. W Dubbink te Zaan dam; 8e kamer* mr. dr. L Erades. te Be verwijk. Secretaris: mr. W. Veniet, ad vocaat en proc., te Heemstede. Leden: dr. W. R. M. Noordhoff, Rem. Pred. te Haarlem; F. J. van Rijn. oud-offi cier der administratie, te Haarlem; A. G. C. Engelgeer, accountant, te Haarlem; G. de Boer. onderwijzer, te Haarlem; J. W. van Santé, aannemer, te Haarlem; C. J. Blauw, architect, te Haarlem: Joh. Clau sing, administrateur, te Haarlem; dr. G. Ras, oud-lceraar, te Haarlem: P. J. van Hofwegen, accountant, te Haarlem: J. J. Thöne, bankier, te Haarlem; W. J. Talsma, arts, te Overveen; M. H. Gregolre, journa list, te Haarlem; ir. K. H. Haga. raad gevend ingenieur, te Overveen; C Th. J. van den Bergh, accountant, te Haarlem; J de Reede, notaris, te Haarlem; P. A. Dijkema, uitgever, te Heemstede: Ch. M. Reinders Folmer. lid van de Pachtkamer. Heemstede; D. G. Walpot, te Hoofddorp; J. A. Meijers, te Hoofddorp; G D. van Iperen. te Aalsmeer: Ch. de Jong, te Aalsmeer; M Leguit Azn., architect, te Krommenie; M. J. Hille. secr., te Zaan dam; H. M. Romijn, apotheker, te Zaan dam; G. Maes, admin. ambtenaar, te Zaan dam. A. Achterhof, electricien. te Bever wijk: Jhr H. G. M. van Suchtelen. werk tuigkundige, te Beverwijk: P. Verhoog, adj.-chef soc afd Hoogovens, Velsen- Noord Het Haarlemsehe Stadsrecht Uitgaaf der Vereeniging „Haerlem" De vereeniging „Haerlem" heeft haar leden een boekje aangeboden over „Het Haarlemsehe Stadsrecht van 1245". Afzon derlijk is uitgegeven een reproductie v3n het charter, in het boekje zijn opgenomen de uitvoerige Latijnsehe tekst en een Ne- derlandsche vertaling. Mej. dr G H. Kurtz archivaresse van Haarlem, heeft een toe lichting geschreven, waarin zij interes sante biizonderheden vertelt over de oude geschiedenis van Haarlem en een toelich ting geeft op den inhoud van het charter. HOCKEY. De Oostelüke hockeyclubs hebben besloten de heerencompetitie in twee afdeelingen te laten spelen, aangezien een volledige competitie in verband met de ver voersmodi ijk heden nog niet mogelijk is. De Twentsche clubs vormen met Deventer, Zutfen en Zwolle de eene helft; Arnhem, Nijmegen, Apeldoorn en Oosterbeek de an dere. De dames zullen in drie groepen spe len en beginnen ln Januari. HOCKEY Het districtselftal, dat Zondag in Den Haag werd samengesteld, ziet er als volgt uit: doel: James (LM.H.C.) of Blom (Victoria); achter. Reenalda (H.D.M.), Van Olphen (B.M.H.C.); midden: Tellegen (D.St.) Gallois (H.H.IJ.C.) Tlel (H.H.IJ.C.); voor: Schuursma (D.St.), Schippers (H.H.IJ.C.), De Roos (B.M.H.C.) v. d. Doll (H.D.M.) en Couvret (H.D.M.). VOETBAL. De Russische voetballers van Dynamo speelden Zaterdag hun twee den wedstrijd in Engeland, nl. tegen Car- .dlff City. Eindigde de eerste wedstrijd te gen Chelsea in een gelijk spel van 3—3, van daag eerst toonden de Russen hun kracht. Zij gaven een prachtige demonstratie voet bal en sloegen Cardiff City met 10--1. Het schieten in den wedstrijd tegen Chelsea was niet zeer gevaarlijk, doch thans was het geheel anders en de afwerking liet niets te wenschen over. Meer dan 30.000 toe schouwers woonden den wedstrijd bij en deze konden zich niet herinneren ooit zulk spel te hebben gezien. Cardiff City komt in de derde klasse uit en heeft de kracht van een sterke Nederlandsche tweede klasser. Er wordt getracht op Initiatief van ,,De Vo- lewijckers" Dynamo een wedstrijd in Am sterdam en in Rotterdam te doen spelen. VOETBAL. De afdcellng Haarlem van den Ned. Voetbalbond heeft de vereeniging WE te Wijk aan Zee opnieuw als lid toe gelaten. Secr.: A: Schellevis, Verlengde Voorstraa: 6A, Wijk aan Zee. VOETBAL. Bertnns de Harderis roye ment is door de ledenvergadering van VUC Ingetrokken. KORFBAL. Uitslagen K.V.K.B. Eerste klasse: Koog Zaandijk—Oosterkwartier 73; SamosBlauw Wit 37; RohdaWesterkw. 2—15; Swift—S.V.K. 56. Tweede klasse BT D.V.D.—D.E.D. 2 9—2; O'kwartïer 2—Luto 14; Westerkwartier 2—D.T.V, 2 44; Sport VereentWatervliet 2—2; Derde klasse E: TH.B Blauw Wit 3 2—5; Haarlem—Allen weerbaar 2 3 Uitslagen Haarl. Korfbalbond. Eerste k!.: Nieuw Flora 1—Haarlem 2 8—1; Tweede k!:. Aurora 4Onder Ons 6—2; Animo Ready 2 Watervliet 3 02; Watervliet 4Nieuw Flora 2 uitgesteld: T.H B. 3—Aurora 3 46. BOKSEN Luc v. Dam heeft te Rotter dam op overtuigende wijze zijn partij tegen den Belg Sabllle gewonnen. Lagrand won van Carlier door interventie van den scheidsrechter ln de vijfde ronde. B. Dies- sen w.o.p. van Verkeyen. Zaterdag J.l. werden op de Brussel- sche winterbaan wielerwedstrijden gehou den, waaraan van Nederlandsche zijde Schulte, Boeyen, Van der Voort en de amaleurkampioen Cor Bijster deelnamen. Bijster kwam in een internationalen sprint uit en eindigde op de vierde plaats achter Marquenle (België), Gielen (Luxemburg) en Pauwels (België). Groote Indonesische verliezen In Batavia krjjgt men sterk den indruk, dat de Indonesiërs zich niet laten dwin gen tot het nemen van overylde besluiten inzake dc komende onderhandelingen. Het zal veel tact en diplomatie vcreischen tot overeenstemming te komen. De buiten- landsche politiek van het „kabinet" wordt gekenmerkt door een pogen steun te zoe ken bij de Amerikanen, nadat eenzelfde poging bij de Britten gefaald heeft. Ook zijn er tcckenen, welke erop wijzen, dat de Indonesiërs een beroep op de Ver. Vol ken zouden willen doen. De spanning op Java neemt momenteel weer snel toe. In Semarang hebben zich Maandag den geheelen dag incidenten voorgedaan. De Indonesische tegenstand wordt sterker en een aanval op het Brit- sche hoofdkwartier kon slechts door het gebruik maken van mortieren worden af geslagen. De wegvoering van geïnterneer den gaat, ondanks groote moeilijkheden, voort. Hedenochtend vroeg is een luchtaanval gedaan op de stad, waarbij zes 500-pon- ders zijn geworpen in het centrum, In den nacht hadden de Indonesiërs in een ver rassenden aanval de stad in tweeën te splitsen, en zoodoende de Britsche brigade eveneens. Ook hadden zij enorme versper ringen op de drie voornaamste wegen aangebracht die uit de stad leiden. Voor dat de bomaanval werd uitgevoerd wierp een Beaufighter-vliegtuig strooibiljetten uit, waarin de Indonesiërs werden ge waarschuwd, dat zij gebombardeerd zou den worden, tenzij zij binnen 90 minuten hun stellingen zouden verlaten. In Soerabaja gaat het oprukken der Britten voort. Er wordt slechts lichte tegenstand ontmoet, hoewel er krachtig vuur is van geweren efi lichte mitrailleurs. Zestig Nederlandsche vrouwen en kinde ren, die in een school bleken te zijn on dergebracht. welke als munitieopslag plaats in gebruik was, zijn bevrijd. De verliezen der Indonesiërs moeten on gelooflijk hoog zijn. Zij gebruiken duizend man of meer om een Britsche tank te overweldigen. De menigte wordt volgens Un Press vaak geleid door hadjis, de re ligieuze leiders, die in Mekka zijn ge weest. Het karakter van den Tndonesi- schen tegenstand is dat van een completen oorlog. Men loopt recht op de Britsche machinegeweernesten In. Het Is voorge* komen, dat met eenige salvo's meer daal 800 Indonesiërs werden gedood. In Batavia blijven de ordeverstoringen ook voortduren. In den afgeloopen nacht werd op verschillende punten gevochten* Om half een vannacht rukten tien Brit sche vrachtauto's en een zware tank uit om oproerige wijken schoon te vegen De geheele stad wordt zwaar bewaakt. In Bandoeng zijn twee Nederlandsche vrouwen vermoord. Een Indonesische zender zou een oor logsverklaring aan Engeland hebben uit gezonden. Het personeel der gewapende Indonesi sche politie zal op last van Sjarir uit Ba tavia verdwijnen en een verdedigings gordel om de stad vormen, klaarblijkelijk om exrtemistische aanvallen te voo komen. De minister van oorlog mr. J. Meijnen vertrekt hedenavond via Hoek van Holland naar Engeland teneinde zich persoonlijk op" de hoogte te stellen van de opleiding dec Nederlandsche militairen van de expeditio naire macht. De reis zal een kleine week duren. IJMUIDEN Logger verloor 90 netten Alhier is binnengekomen de logger KW 79 met 24 last haring. De logger heeft door de zware vangsten 90 netten ver loren. Besommingen van Maandag Stoomtrawlers: IJm. 91 Amstelstroom f 15.007; IJm. 48 Ewald f31.979: IJm. 183 Vi king Bank f 62.090; IJm. 114 Mar. Elisabeth f 19.588; Kw. X Zes Gezusters f 6.673. Motorloggers: Kw. 33 f 9.257; Kw. 175 f 11.161. Versche haring Kw. 47 f6.715; Kw. 4 10.414; KW. 20 f 2.030; Kw. 15 f3.610. Kustvisschers: Za. 21 f 3.341. Woensdags*-uil. Officieele publicatie. Het P.V.K. voor groenten en fruit te Be verwijk maakt bekend, dat in de week van 12 t.e.m. 17 Nov. de volgende gemeenten werden bevoorraad: Bloemkool: bon 638 1 bloemkool per 2 consumenten. Ijmuiden gedeeltelijk. Uien: bon 638 1 pond per consument. Velsen-Noord geheel. Roode en Gele kool: bon 638 '5 pond per consument. Velsen-Noord geheel. Fruit: bon 639 1 pond per consument. IJmuiden gedeeltelijk (de groentenhande- laren wier naam begint met de letter H t.e.m. de letter L). De Heer en Mevr. Kraay danken mede namens hun weder7.ijdsche ouders voor de vele belangstelling voor en bij hun Huwelijk ondervon den. IJmuiden, 20 November 1945 G. Kraay en echtgenoote. Biedt zich aan jong actief persoon als KRUIDENIERS BEDIENDE voor IJm. of omstr., van goede getuigschr. voorzien. Kan op 10 Dec. in betrekking komen. Brieven IJ 47 bureau van dit blad. BELOONING. Verloren Za terdagmiddag portefeuille m. inhoud o.a. papieren, geld enz., omtrek de Ruyterdwars- straat-IJmuiderstraatweg.Te- Tug te bezorgep tegen flinke belooning bij J. Hendriks, Acaciastraat 9, IJmuiden- Oost. HUWELIJK. Ook U wilt eens een geluk kig huwelijk sluiten. Aarzelt daarom niet langer, maar vraagt heden nog om inlich tingen. Wij verstrekken deze geheel kosteloos en vrijblij vend, in blanco enveloppe. Geheimhoud, is bij ons ver zekerd Bureau Kunze, Post bus 8006, Amsterdam-West. HOE kom ik aan een goed CORSET MAATCORSETTSM Mej. J- van VLIET Bilderdijkstr. 21 Haarlem Gevraagd: NET MEISJE voor de morgenuren van 9-2 uur. Jan Kostelijklaan Velsen. Gevraagd een gevorderd RIJWIELHERSTELLER. Rij wielspecialist, Hoofdstraat 184, Santpoort. WERKSTER gevr. 2 ocht. per week k f 2. Feithlaan 20, Driehuis. Nieuw mod. BONTMUTS JE ruilen v. elec. kacheltje of wol. Te koop bruine hee- renhoed z.g.a.n. gr. maat f 15. Hoofdstr. 111, Santpoort. RUILEN 1 pr. laarsjes m. 20 of oversch. m 22-23 z.g.a.n. voor schoenen m. 24. Zeeweg 361, Driehuis. Te huur aangeb. ONGEM. ZIT-SLAAPKAMER event, met pension. P. C. Hooftlaan 67, Driehuis. Te koop gevr. een NOOD- KACHELTJE. Frans Naere- boutstraat 15 rood. Te koop 1 pr. nw. RUB BER KNIELAARZEN m 44. Dr. Cuyperlaan 13, Velsen. Te koop TENNISRACKET met hoes en spanner. Ge vraagd: eikenh. uitschuif taf el Ger. Doustraat 85. Te koop Electr. TOOVER- LANTAARN met filmpjes en plaatjes. Adres Frans Naere- boutstr. 64. WEGENS ENORM SUCCES nog slechts éénmaal opvoering van het OP VRJDAG 23 NOVEMBER A.S. 17 medewerkenden: Een dolle avond welke U niet mag missen ZIE DE RAAMBILJETTEN Goedkoope plaatsen. Kaarten verkrijgbaar: Trompstraat 6, Umuiden-O., Telefoon 5379 en zoover voorradig des avonds a. d. zaal. Na afloop bal Gasbedrijf Velsen MUNTGASPENNINGEN zijn óók verkrijgbaar bij: H. Jansen, Groeneweg 5 van 10 tot 12 uur v.m. Sm O. Sm HOERA! daar ls hij weer die m(jn NA ALMA CINE heeft gekocht. Hebt IJ er misschien ook nog een staan, buur vrouw? "Want die man geeft goede prijzen. MERK OF DEFECT GEEN BEZWAAR. I Van ouds hekend Tel. 2278". Rijksstraatweg 250, Haarlem-Noord OVERAL AAN HUIS TE ONTBIEDEN.

IJmuider Courant | 1945 | | pagina 4